Twente teveel onder indruk Gelijkspel brengt zelfvertrouwen terug EUROPA CUP I EUROPA CUP II UEFA CUP Spitz Kohn: 'Er had meer durf moeten zijn' Velez Mostar, niet de wonderploeg van Derby County, in vlak duel Coaches willen ook op de bank Chris Evert meer geld dan Ashe Duitse selectie voor Wembley Hockeycoach Cees Tania na 3-3 tegen Pakistan: 'We hebben ook van Nederland gewonnen' Groep A Groep B TROUW/KWARTET DONDERDAG 6 MAART 1975 SPORT PS16/RH13 Barcelona (Sp)-Atvidaberg (Zwe) 2—0 Real Madrid (Sp)-Rode Ster Belgrado (Joeg) 2—0 Velez Mostar (Joeg)-FC Twente (Ned) 1—0 Ruch Chorzow (Pol) -Saint Etiënne (Fr) 3—2 Malmö FF (Zwe)-Ferencvaros (Hong) 1—3 Juventus (It)-HSV Hamburg (WDld) 2—0 Bayern München (WDld)-Ararat Jerevan (Rusl) 2—0 PSV (Ned)-Benfica (Port) 0—0 FC Köln (WDld)-FC Amsterdam (Ned) 5—1 Leeds United (Eng)-Anderlecht (Belg) 3—0 Buraspor (Turk)-Dinamo Kiev (Rusl) 0—1 Banik Ostrava (Tsj-Borrusia Mönchengladb. (WDld) 0—1 Van onze speciale verslaggever MOSTAR FC Twente is in het eerste treffen tegen Velez Mostar niet op de grote problemen gestuit, waar het gezien Velez' jongste verleden in het Europese bekervoetbal, in feite op had gerekend. De uitschakeling van de Engelse topclub Derby County door Velez en de berichten die Twentes trainer Spitz Kohn na zijn eerste kennismaking met de Joegoslavische topclub overbracht, hadden niet nagelaten indruk te maken op de formatie uit Enschede. Toen FC Twente gistermiddag evenwel voor het eerst met Velez kreeg te maken,bleek het allemaal best mee te vallen met de kracht van die ploeg. Het is zelfs de vraag, of FC Twente tijdens de eerste wedstrijd van de kwartfinale in het toernooi om de UEFA-Cup middels een sterk behoudend systeem, de kwaliteit van Velez niet heeft over schat. Mede door de speelwijze van FC Twente, dat aanvallend voetbal van de tegenstander vrijwel con stant in de hand werkte, bleef de schade beperkt tot een 10 neder laag. Zeker een resultaat, dat uitzicht biedt voor de return, over twee weken. Maar wanneer FC Twente Iets meer aandacht aan het relatief niet zo solide centrale deel van Velez' afweer had besteed, was een uitslag met een Twentse goal wel licht mogelijk geweest. Twente beperkte zich echter vrijwel alleen tot verdedigen. Waarbij het goed uitkwam, dat het gisteren voor het eerst sinds maanden in Mostar had geregend. Hemelwater, dat meteen met forse hoeveelheden en zeer langdurig neerdaalde en dat het veld tot een moeilijk be- gaandbare piste had gemaakt. De technisch goed onderlegde Joe- goslaven hadden als aanvallende ploeg natuurlijk het meest te stel len met die terreinproblemen. Het zware veld stopte bij voortduur de combinaties. Zo kon het gebeuren dat de 25.000 toeschouwers (bijna de helft van het aantal inwoners KOEALA LOEMPOER Op initia tief van Horst Wein, de Westduitse adviseur van de Spaanse ploeg, zul len de in Koeala Loempoer aanwe zige coaches een brief aan het be stuur van de Internationale Hockey Federatie (FIH) sturen met het ver zoek voortaan toe te staan dat er vanaf de spelersbank aanwijzigen gegeven mogen worden. Tot nu toe is dat verboden. Wein werd maan dag tijdens de wedstrijd Maleisië Spanje naar de tribunes verwezen toen hij met een fotografenarm- d om toch coachte. van Mostar) weliswaar als één man en zeer luidruchtig achter hun fa vorieten stonden, maar die lokale steun niet met sensationele daden als tegen Derby County zagen be loond. Ter vergelijking: tegen Derby werd voor rust al afstand genomen (20) en FC Twente bleef de eerste drie kwartier vrij probleemloos overeind (00). Spitz Kohn had in zijn verdediging voor de nodige lengte gezorgd om onder meer het grootste gevaar, de lange international Dusan Bajevic, in te tomen. Bejevic was van denog gro tere Niels Overweg voorzien en juist Overweg manifesteerde zich als een der beste Twentenaren. Of schoon hij liefst negen overtredin gen nodig had, om Bajevic zelden gevaarlijk te laten warden. Naast ausputzer Epi örost en de mandekker Kees van Ierssel (op Vukoje) en Harry Bruggtnk (op To pic) had Kohn voor een vijfde ver dediger in de persoon van Willem de Vries gezorgd. Deze had min of meer een vrije opdracht hij cor rigeerde wanneer Epi - Drost daar toe aanleiding gaf. Op het middenveld moest nu Ar nold Mühren de spelmaker Vladic uitschakelen. Hij volbracht die taak niet slecht. Bij balbezit was hij evenwel bepaald minder. Voorts waren Kick van de Vall en ook Theo Pahlplatz in eerste instantie verdedigende middenvelders. Dat gevoegd bij de opzet om Johan Zuidema de kwalitatief sterke back Hadziabdic te laten uitschakelen onderstreepte de voorzichtige hou ding van FC Twente. Jan Jeuring stond er toen in de spits veelal alleen voor, temeer daar vooral Zuidema er aanvallend niet veel van terecht bracht. WEINIG BOEIEND Het geheel kon uiteraard maar moeilijk een boeiende wedstrijd tot gevolg hebben. De amusements waarde van dit UEFA-Cup-duel was dan ook gering. Zo duurde het tot een kwartier eer Velez het offensief met een eerste gevaarlijke moment accentueerde. Tien meter buiten het strafschopgebied mocht Bajevic een vrije trap nemen. Zijn keiharde schot werd door doelman Volkmar Gross vakkundig verwerkt. Nadat de tegenvallende Zuidema door de overigens goed leidende Oostenrijkse scheidsrechter Franz Wöhrer in een hoopvolle positie ten onrechte voor buitenspel was afge floten was er na een half uur pas andermaal sprake van een hache lijk moment in de Twentse afweer. Hadziabdic toch onvoldoende af gestopt door Zuidema trok voor. waarna de complete voorhoede van Velez de buiten :<ans vermorste. Waarmee dan tevens de echte moeilijke situaties voui T.wonte van voor rust zijn vermeld. Zelfs ver kreeg Zuidema nog een goede mo gelijkheid bij een counter. De an ders zo resolute Fries verkoos bij die gelegenheid echter een misluk kend passje naar Jeuring. Maar dat moment was wel typerend voor de kwetsbare verdediging van Velez. Met name het centrumduo Colic- Primorac kon niet overtuigen. CUP KOORTS Enlhous.ast gesterkt door de massa de echte Cup-koorts heerste in Mostar, de ganse bevolking had zonaag een halve dag gewerkt om gisteren vrij te zijn probeerde Velez na rust het offensief meer kracht te verschaffen. Dat lukte aanvankelijk enigszins, maar onder leiding van Drost stelde de afweer van FC Twente al weer spoedig orde op zaken. Maar juist toen Velez leek uitgeraast werd dan toch het enige doelpunt gescoord. Twen te was iets brutaler uit de schoot gekropen, maar werd met de neus op de feiten gedrukt toen Bajevic 20 minuten 'aan de basis lag van een frommel doelpynt. Tot drie keer toe kon de door Bajevic be gonnen aanval niet afdoende door Twente's muur worden opgevangen. In de onoverzichtelijke situatie was het toen uiteindelijk Kvesic in valler voor de geschorste Hilalhod- zic die voor Velez scoorde: 1-0. Een doelpunt dat direct daarop werd gevolgd door een juist naast zeilende kopbal van alweer Kvesic. Maar ondanks die moeilijke periode van 10 minuten na de goal on Twente in de slotfase verder vrij simpel overeind blijven. Zelfs was Kick van de Vall nog een keer dicht bij de gelijkmaker. De bal van zijn voet uit een vrije trap, miste het doel van Mrgan op enke le decimeters. VELEZ TWENTE 1-0 (0-0) 68: Kvesic 1-0. Scheidsrechter: Wöhrer. Toeschouwers: 20.000. VELEZ MOSTAR: Mrgan; Meter, Hadziab dic. Ledic (Mulahasanovic)Colic; Primo- rak, Tulpic, Kvesic; Pajevlc, Vladic, Vu koje. FC TWENTE: Gross; Van Iersel, Drost, De Vries. Overweg, Bruggink; Van der Vall. Mühren, Pahlplatz: Jeuring (Achterberg), Zuidema. MATTY VERKAMMAN SPITZ KOHN KICK VAN DER VALL NIELS OVERWEG MOSTAR 'De taktische op drachten zijn goed uitgevoerd, maar misschien had er met meer durf gespeeld moeten wor den', luidde de eerste reactie van FC Twente's oefenmeester Spitz Kohn na het duel met Velez Mostar. Kohn wees in de richting van Velez' niet zo ster ke verdediging toen hij de kan sen voor de return aanstipte: 'Onder druk moeten wij zeker kansen krijgen. Hun achterhoe de is niet zo sterk. Maar toch zullen we niet constant moeten aanvallen. Een 1-0 achterstand is gevaarlijk. Kijk maar naar het vorig jaar toen we uit van Ipswich met 1-0 verloren'. Hoewel hij de vele blessures niet als excuus voor het niet zo geweldi ge spel wilde zien, somde Kohn toch de probleemgevallen op waar hij mee te maken had. 'Tot tien minuten voor de wedstrijd was het onzeker of Drost zou spelen. Hij heeft zijn enkel verstuikt. Van Iers- sel had ook een enkelblessure en Bruggink heeft last van ischias. Thijssen kon niet spelen vanwege een spierblessure'. 'Het risico was tenminste te groot. Dan was hij wellicht vier weken uitgeschakeld geweest. Verder was dan nog de blessure van Arnold Mühren. Hij vertelde me in de rust veel pijn te hebben. En dan Jeu ring nog, die zich tijdens de wed strijd aan een bovenbeen verwond de'. Over de wedstrijd merkte Kohn voorts nog op: 'Het was opdracht voetbal. Velez Mostar mocht geen vrijheid krijgen. Daar is Johan Zuidema het slachtoffer van gewor den. Vanwege al die opdrachten kwam hij niet zo uit de verf. Johan Zuidema zat vast. Hij lette teveel op zijn opdracht'. Zuidema vertelde zelf: 'Het Mep duidelijk niet zoals het moest bij mij. We misten een man op het middenveld. Misschien hebben we wel te veel op 00 gespeeld'. Niels Overweg, de bewaker van Ba jevic na afloop: 'Ik heb nog met de gedachte gespeeld om aan te val len, maar het risico was toch te groot'. In de andere kleedkamer toonde Velez' trainer Sulejman Rebac zich een teleurgesteld man: 'Na die 10 had mijn ploeg door moeten druk ken. Er zaten toen meer goals in. Deze uitslag geeft mij geen bevre diging'. Scheidsrechter Wöhrer. goedleidend tenslotte: 'Het was een makkelijke wedstrijd om te leiden. Nee, ik had van de UEFA geen consignes ge kregen naar aanleiding van Velez tegen Derby County'. MATTY VERKAMMAN DALLAS (SID) In de eerste twee maanden van dit jaar heeft Chris Evert net Iets meer verdiend dan Arthur Ashe, tot dit moment de lijstaanvoerder bij de mannen. Chris Evert, die vijf toernooien meespeelde, haalde een gemiddelde van meer dan 25.000 gulden per toernooi. Op de lijst van de best betaalde twaalf van WCT en Vlrginia-Slims, waarbij de dames zeer prominente plaatsen innemen, staat volgens de traditie van de laatste jaren ook weer een Nederlandse naam. Die van Betty Stöve, die een kleine 60.000 gulden bij elkaar speelde. De naam van Tom Okker komt (nog) niet voor op de lijst van meest succesvolle prijsjagers, want de op stellers hebben slechts rekening ge houden met het geld dat met ten nissen is verdiend, niet met de opbrengsten van reclame-bood schappen. De top-twaalf zijn: 1. Chris Evert (VS) 131.850 gulden, 2. Arthur Ahse (VS) 130.430., 3. Martina Navratilo- va (Tsj) 116.250, 4. Björn Borg (Zwe) 102.100, 5. Margaret Court (Asu) 98.200, 6. Dick Stockson (VS) 92.500, 7. Marty Riessen (VS) 87.250, 8. Billie Jean King (VS) VS) 78.700, 9. Rod Laver (Aus) 74.500, 10. Betty Stöve (Ned) 57.700, 11. John Alexander (Aus) 56.650, 12. Virginia Wade (GB) 52.890. DUSSELDORF Een debutant telt de selectie van de Duitse bonds coach Helmut Schön voor de 400e wedstrijd van het Duitse elftal tegen Engeland, die op 12 maart op Wembley wordt gespeeld. Het is de 28-jarige Manfred Ritschel van Kickers Offenbach. Van het elftal dat in 1974 de wereldtitel behaalde zijn nog zeven man geselecteerd: Maier, Becken- bauer, Vogts, Schwarzenbeck, Bonhof, Hoeness en HöLsenbein. De selectie die uit 19 man bestaat ziet er als volgt uit: Maler (Bayern München) en Nigbur (Schalke '04) als doel verdedigers; verdedigers: Beckenbauer en Schwarzenbeck (beiden Bayern München), Vogts (Borussia Mönchengladbach), Körbel (Eintracbt Frankfurt), Dietz (MSV Duisburg) en Kremers (Schalke '04)middenveld en aan val: Bonhof, Wimmer en Heynckes (Borussia Mönchengladbach), Flohe en Cullmann (1 FC Köln). Seel en Herzog (beiden Fortuna Düssel- dorf), Ritschel en Kostedde (Kic kers Offenbach), Hoeness (Bayern München), en Hölzenbein (Ein tracbt Frankfurt). VOETBAL Frankrijk heeft voor de tweede keer Roemenië benaderd om Kovacs als nationale coach te behou den. Hoewel Kovacs tot 1976 onder contract staat bij de Franse voetbal bond moet leder Jaar officieel om ver lenging worden gevraagd. Vorig Jaar heeft Frankrijk in ruil voor de verlen ging van het contract een Roemeens kerkje in Parijs opgeknapt. Er schijnt echter voor de rest nog maar weinig Roemeense bouwval over te aijn. KOEALA LOEMPOER De uitgangspositie is volkomen gelijk aan twee jaar geleden in Amstelveen. Na een wedstrijd die mak kelijk leek (toen Argentinië, nu Nieuw Zeeland) en een wedstrijd tegen Pakistan heeft Nederland één punt. Bepaald geen uitgangs positie van allure om op te stomen naar de wereldbeker. Maar het Nederlands hockeyelftal heeft gisteren tegen Pakistan (uitslag 3-3) één belangrijk winstpunt behaald: er is een forse dosis zelf vertrouwen in de ploeg gekomen. Of zoals coach Cees Tania het zei: 'We hebben niet alleen tegen Pakistan gelijkgespeeld, we heb ben ook van Nederland gewonnen'. 4'i] '4 duel tussen Nederland en Pa kistan was op de moddermat van het TPCA-stadion een thriller van begin tot einde. Een heroisch ge vecht, waarin Nederland zich met alle energie over de eerste grote teleurstelling, de nederlaag tegen Nieuw Zeeland, zette. Een wedstrijd ook met vele gezichten: momenten waarop Pakistan superieur was en Nederland een wanhopige indruk maakte, de momenten waarop de defensie van Tania's team volledig werd dolgedraaid, maar ook de mo menten waarop Nederland tot twee keer toe een voorsprong (10 en 3—2) kon nemen en tenslotte dan angstige slotfase waarin Paki stan weer kansen kreeg en Neder land een strafcorner via Kmize be nutte maar de scheidsrechter tot afkeuring overging. Nederland heeft nog kansen in dit toernooi. Kleine kansen, dat wel. Want voor vandaag staat de wed strijd tegen Spanje op het pro gramma. Een wedstrijd die zondag werd afgelast maar vandaag on danks heftige protesten toch door gang zal moeten vinden. Spanje Imponeerde gisteren door Polen dat eerder gelijk speelde tegen Paki stan, met 41 te verslaan. En in feite houdt Nederland alleen nog een kans als er gewonnen wordt. Waarbij het een nadeel is dat Spanje gisteren lang niet zo een aanslag op de conditie behoefde te Plegen als Nederland. Pakistan, met de nauwelijks van knieblessure genezen Sjahnaz *eer in het elftal, speelde het grootste deel van de eerste helft als de ware wereldkampioen. Hoewel al snel bleek dat Nederland er feller ging dan de dag ervoor, was de superioriteit van Pakistan voor rust j® groot dat voor een complete Nederlandse overgave moest wor den gevreesd. Wat de 23-jarige linksbuiten Samiloellah liet zien Srensde aan het ongelooflijke. De arme Ad Boelaars werd duizelig van de telkens op volle snelheid langs hem heen flitsende nummer 11. 'Ik wist wel dat hij een van de beste spelers was, maar zo goed had ik toch ook niet gedacht', zei de dodelijk vermoeide Bloemendaler na afloop. Ook aanvoerder Isal- hoeddin stichtte herhaaldelijk ge vaar in de Nederlandse verdediging. Aan storen en in de diepte (laat staan het forceren van strafcorners met Ties Kruize als mogelijke 'kil ler') kwam Nederland gewoon niet toe. 'Toen ontstonden ook de nodi ge communicatie-stoornissen in de achterhoede, vooral als er zo'n ver schrikkelijk tempo wordt ontwik keld', zei Tania. Het verbluffende was dat Nederland juist in deze fase een voorsprong kon nemen. In de zeventiende minuut kende de Engelse scheidsrechter Jackson Ne derland een strafbal toe nadat Boerma weg was geduwd. Ties Kruize, die zijn 50e interland speel de, verlegde eerst nog even de bal om doelman Sjerwanl uit zijn con centratie te brengen en haalde ver volgens vernietigend uit: 10. De Australiërs, die In de wedstrijd te gen Engeland vier strafballen ver prutsten, volgden deze handeling met jaloerse blikken. De vreugde in de kleine Nederlandse kolonie was echter maar van korte duur. Drie minuten later mocht ook Pakistan een strafbal nemen. Toen Samiloel lah weer eens ver was opgerukt kwam Maarten Sikking zijn doel uit en werd prompt door de Pak' staanse wonderspeler in de luren gelegd. De slimme voorzet belandde bij Azam, die fel Inschoot. Aan voerder André Bolhuis kon de bal op de doellijn met stick en borst keren, maar wel ten koste van een strafbal. Mansoer Oei Hassan liet Sikking kansloos (1—1). De Aziaten bleven in een ongena dig tempo stormen. Zo nu en dan werden ook de harde middelen niet geschuwd en dat kostte aanvoerder Islahoeddin vijf minuten rust ach strafcorners te schreeuwen en geen stilte in acht te nemen) legde de Hagenaar aan en de bal verdween inderdaad in het doel. maar er was rising shot geconstateerd en de laatste kans op een overwinning was verkeken. Sikking moest er twee minuten later bij een zeer gevaarlijke solo van Samioellah aan te pas komen om het eervolle gelijkspel te redden. Het eindsig naal klonk als een bevrijding. Een moegestreden Nederlands elftal was gelukkig met de puntendeling, die nog mogelijkheden laat. Voor Cees Tania (gelukkig zijn we er door heen) was het resultaat aanleiding de spelers toe te staan de vermoei enissen met een duik in het zwem bad weg te spoelen. Islahuddin, de aamoerder van het Pakistaanse hockeyteam juicht nadat hij voor zijn ploeg het tweede doelpunt tegen Nederland scoorde. Op de voorgrond de Nederlandse verdedigers Andre Bol huis en Paul Lunter. ter het doel. Bij de derde Paki staanse strafcorner vloog de bal te gen de paal, maar in de 31e minuut werd Nederland toch voor het eerst op achterstand gezet. Sikking redde nog wel de vierde strafcorner van Mansoer Oei Has san maar uit de rebound schoot Zahidin (1—2). Tania: 'Als niemand de bal wegslaat dan krijg Je dat'. Gezien het spelbeeld ging Neder land met weinig hoop voor de tweede helft uitblazen. Tania liet het elftal ongewijzigd. 'Een nieuwe ling moet zich toch eerst helemaal op de tegenstanders Instellen', ver klaarde hij later. Het grote Paki staanse overwicht bleef aanvanke lijk onverminderd bestaan. Een lan- ge corner bleef zonder gevolg en Bolhuis moest met een snoeksprong ten koste van een strafcorner voor Pakistan redden. In die tweede helft ging Nederland voor het eerst voorzichtigjes wat meer aandacht aan de aanval schenken In de 42e minuut stortte Ron Steens bij een heftige actie languit ter aarde en tot zijn vol doening zag hij de Franse arbiter Renaud een strafbal geven. 'Er was eigenlijk niets aan de hand. Ik liet me vallen. Het was geen strafbal', lachte Steens. Ties Kreuze kende opnieuw geen genade (22). Hier na leek er iets in het spel van de Pakistani te knappen. Van tijd tot tijd kwam de brille wel weer de kop opsteken, maar er werden meer foutjes gemaakt, waardoor Neder land ook eens aan aanvallen toe kwam. Zahid bracht Dijkerman ten val en werd voor vijf minuten achter het doel verwezen, maar daar kon nau welijks van worden geprofiteerd. Na een combinatie met de weinig imponerende Mundt schoot Boerma naast. Dat. de Amsterdammer wat meer in zijn spel was gekomen bewees hij tot grote vreugde van het Oranjekamp in de 54e minuut. Op ouderwetse wijze slalomde hij - met twee backhands - door de Pa kistaanse verdediging en besloot zijn solo met een fraaie, doeltref fende slag. Nederland had het. ge presteerd Pakistan op een achter stand te zetten (32). Boerma later: 'Toen ik de bal had, dacht ik alleen maar: en nu naar het doel ermee'. Ook deze voor sprong zou echter niet lang stand houden. Elf minuten voor het einde nam Samioellah een lange corner, die door werd geschoven naar de op rechts vrijstaande Rasoel. Sik king liet zich door diens niet on houdbare schot verrassen (33). 'Ik weet niet hoe het kwam, maar het werd soms gewoon zwart voor mijn ogen. Net of er een gordijn dicht ging', klaagde Sikking. 'Als we een meer ervaren ploeg hadden gehad, was de voorsprong niet uit handen gegeven, meende Cees Ta nia. De spanning in de slotfase toen Lunter (debutant) inmiddels was gewisseld voor de weer met zijn oude dijbeenblessure sukkelen de Leefers. was te snijden. Boerma ondernam nog een solo, maar Mundt miste de bal na de voorzet. Vijf minuten voor het einde kreeg Ties Kruize eindelijk zijn eerste strafcorner te nemen. Onder hels kabaal (in Maleisië pleegt men bij Spanje-Polen 41 (31) 14. Otulakowski 10, (strafcorner), 23. Amat 11 (strafcorner), 24. R. Ca bot 21 (strafbal), 27. Amat 31 (strafcorner), 42. Borrell 41. Toe schouwers: 500. Polen is er na het fraaie gelijkspel tegen Pakistan niet in geslaagd ook Europees kampioen Spanje te be dwingen. Na een overweldigend Spaans openingsoffensief (drie straf-corners en twee lange corners in zes minuten) scoorde Otulakow ski uit de eerste Poolse strafcorner zijn derde toernooi treffer. Dit deerde de goed combinerende Spanjaarden in het geheel niet en In een periode van vier minuten was de score 31 in hun voordeel geworden. Het tweede doelpunt werd toegekend nadat de Poolse doelman een strafbal onreglemen tair had gestopt. Borrell zorgde kort na de rust na een solo voor het enige velddoelpunt. 1. Spanje 2 1 1 0 3 4-1 2. Nieuw Zeeland 2 1 1 0 3 2-1 3. Maleisie 2 0 2 0 2 0-0 4. Pakistan 2 0 2 0 2 5-5 5. Nederland 2 0 1114-5 6. Polen 2 0 1113-6 West Duitsland-Ghana 32 (11) 22. Vos 1—0, 33. Sam 1—1, 59. Vos 21, 62. Sam 22 (strafcor ner), 65. Seifert 32. Toeschou wers: 500. Na een sensationele wedstrijd wis ten de Westduitsers op het nipper tje een nederlaag tegen Ghana, dat eerder met 09 van Australië had verloren, te voorkomen. In de gloeiende hitte ('De benen van mijn spelers leken verlamd', zei trainer Hugo Budinger later) nam West Duitsland (met reservedoel man Ludwickzak en zonder Freise) de strijd te licht op. Vos en Kassmann speelden bijvoorbeeld met zonnehoeden op. De Ghanezen. die snelheid en enthousiasme als enige wapens hadden, werden enorm aangemoedigd door het pu bliek rond het (reserve) veld van de Kilatclub. Toen succes uitbleef gingen de Duitsers nerveus aan dringen. Zij raakten ook snel geïr riteerd door de inderdaad wisselval lige beslissingen van de scheids rechters (Jamaspian uit Iran en Muhammed Samml uit Pakistan). 'Zulke zwakke arbiters heb ik nog nooit gezien', brieste Budinger. Toen aanvoerder Sam acht minu ten voor tijd uit de enige Ghanese strafcorner de gelijkmaker scoorde leek een gelijkspel onafwendbaar. Maar invaller Seifert dacht daar anders over en bracht, drie minuten later opluchting. Engeland-Australië 31 (21) 22. Whitaker 10 (strafbal). 26. Whitaker 20 (strafbal), 31. Cooke 21 (strafcorner), 42. Thomas 3—1 (strafcorner). Engeland en Australië vochten een bikkelhard duel uit waarin nauwe lijks plaats was voor goed hockey. Beide ploegen legden zich in de eerste helft volledig toe op de aan val, waarbij bleek dat de Australiërs die de beste kansen kregen, veel te onnauwkeurig te werk gingen. En geland kwam via twee strafballen van Whitaker op 20, maar nog voor rust slaagde Australië erin te scoren. Na de pauze bleef het hard en weinig fraai. De scheidsrechters die voor het begin van het toernooi opdracht hadden gekregen streng tegen te hard spel te fluiten, zon den na rust Whitaker (Engeland) en Browning uit het veld wegens te harde tackles. Engeland stelde tenslotte de zege veilig via Thomas die na zeven minuten de eindstand op 31 bepaalde. 1. W.-Duitsland 2 2 0 0 4 7-4 2. Australië 2 1 0 1 2 10- 3 3. India 1 1 0 0 2 2-1 4. Engeland 2 10 12 4-3 5. Argentinië 1 0 0 1 0 2-4 6. Ghana 2 0 0 2 0 2-12

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13