Van informatiebureau tot wetenschappelijk centrum dichtbij sm Commentaar Bouwcentrum in Rotterdam dertig jaar leath 'rotest Bij spel met touw gestikt het weer - Niet op scherp Sneeuwberichten 'drogredenen' onder de loep mae jaar afspraakje legervrouw ,OUW KWARTET DONDERDAG 6 FEBRUARI 1975 BINNENLAND - 3e Britse Conservatieve partijtop leeft tenslotte via een motie van vantrouwen tegen partijleider Edward leath een oude' rekening vereffend, leath was de man die hardnekkig deef weigeren water in de wijn te loen toen stakende mijnwerkers in 1973 en 1974 voet bij stuk hielden en iet sociaal-economische leven in En- ernstig ontregeld raakte. Het ;evolg was dat de regering-Heath be- jn vorig jaar dé algemene verkiezin- ;en verloor en opnieuw een stembus- lederlaag moest incasseren in de zo- ner van 1974. loevvel Heath nauwelijks als de énige ichuldige van de fiasco's kan worden angewezen is hij toch persoonlijk k loor zijn partij verantwoordelijk ge teld voor de gedwongen machtsover- xacht aan Labour. 'Wij Conservatie- en zijn altijd slechte verliezers ge feest', zó had ex-premier Harold lacMillan dit verschijnsel al aan het legin van de jaren zestig omschreven, let wijken van 'timmermanszoon' leath voor 'kruideniersdochter' Mar- aret Thatcher na de eerste stemronde etekent echter niet dat daarmee de liderschapscrisis nu is bedwongen, /illiam Whitelaw heeft zich inmiddels epresenteerd als tegenkandidaat voor e dinsdag te houden tweede ronde, lij maakt een flinke kans mevrouw hatcher te verslaan. Whitelaw, die icces boekte als minister voor loord-Ierland, is een man die igenstelling tot Heath aansluiting (eet te vinden bij het kiezerspubliek, laar in zijn partij zijn er tal van igenstanders die hem verwijten dat ij veel te zachtzinnig ,is en amateur p het uiterst belangrijke terrein van nanciën en economie, levrouw Thatcher, hoewel van aan- irekende afkomst, heeft zich zozeer e idealen eigen gemaakt van de ritse, traditionele heersende klasse at zij bij een breed publiek wordt ereenzelvigd met het deftige deel van Engelse samenleving dat zich wëi- ig van lagere inkomensgroepen pleegt an te trekken, let gevecht om de leiding van de Conservatieve Partij en wie de lider wordt is meteen Brits schaduw- remier is bedoeld deze oppositie- artij te voorzien van een aanvoerder ie de verschillende vleugels weet te un.delen en die tevens een grote erfkracht jegens de kiezers bezit, eath was een krachtig partijleider, e boven het merendeel van- zijn recte rivalen uitstak. Maar hij had nstige beperkingen. Hij trok geen •ote aantallen kiezers aan. Hij bleef ch té hardnekkig vastklampen aan amaal ingenomen standpunten, laar aan de andere kant kon hij ook issend pragmatisch handelen, laar kwam bij dat hij een van de eest energieke ijveraars is geweest ior het Britse toetreden tot de Euro- se Gemeenschap, ijn vertrek betekent dat de Conserva- :ve partij, onder welke nieuwe lei- ing dan ook, voorlopig in verzwakte arm op het Britse politieke podium il moeten opereren. Dat gebeurt tijdperk van ongekende economi se en sociale problemen en vlak iordat het Britse publiek een stand- ant moet gaan bepalen over het EG- Ümaatschap. Deze zomer zo heeft arold Wilsons Labourregering beslo- n wordt daarover per referendum tslist. aarom is het heengaan van Heath.' ïder wiens leiding fors tegenspel te- :n de Britse anti-EG-beweging kon orden verwacht, niet alleen voor ngeland zélf van betekenis. e wereldkampioenschappen tafelten- beginnen in Calcutta zonder de oegen van Israël en Zuid-Afrika aar met een afvaardiging van de alestijnse Bevrijdings Organisatie 'LO). Een nieuwe aanwijzing hoe luw sport en politiek met elkaar irbonden zijn geraakt. De weigering ra Israël visa te' verstrekken en de te beslissing om een Palestijns team nnen te halen zijn nadrukkelijk ge- aseerd op de politiek die India voert, e uitsluiting van Zuid-Afrika is beter xdedigbaar omdat in dat land het lortieye principe 'gelijke kansen voor dereen' door wetten onmogelijk ordt gemaakt. Ook het Internatio- ial Olympisch Comité weigert om e reden landen als Zuid-Afrika en hodesië toe te laten tot de 01ympi7 be Spelen. gang van zaken in India maakt lidelijk dat een land door deelname deze wereldkampioenschappen ta- Itennis tot een politieke keuze wordt dwongen. Dat geldt ook voor Ne- irland dat met een ploeg vertegen- oordigd is. Eerder deze week hebben kele spelers in Trouw-Kwartet aan- kondigd dat zij uit protest tegen de tsluiting van Israël verstek zouden ten gaan tijdens de openingsceremo- Een protest dat zij duidelijker 'htten dan een boycot van het hele enement. it de berichtgeving over de ope- ngsceremonie blijkt echter dat het ederlandse protest zo dat al taniem in de ploeg werd overgeno- ti geen enkel effect heeft gehad, boycot met goed omschreven argu- nS enten en met de vermelding dat men on' dwongen is uit politieke beslissingen en' >k politieke consequènties te trekken )0^'as aanzienlijk duidelijker overgeko- nd- 'ort is al tientallen jaren niet meer lin- L. door Hans W. Ledeboer ROTTERDAM Het Bouw centrum is in de loop van de oorlog geboren en het trad on middellijk daarna naar buitem Men kan daarom gerust zeggen, dat het dit jaar dertig jaar oud wordt. In die tijd- is het van een eenvoudig bouwtechnisch in formatiebureau uitgegroeid tot een wetenschappelijk instituut op het gebied van' de bouwnij verheid, met een vertakking in Groningen. Het heeft model gestaan voor een aantal overeenkomstige instituten in het buitenland, tot in Zuid- Amerika toe. Het biedt op het ge bied van de kwaliteitsbeheersing post-universitaire leergangen op hoog peil voor architecten en an dere bouwdeskundigen. Die leergangen zijn internationaal en zij zijn vooral bedoeld voor mensen uit ontwikkelingslanden, die in hun eigen land reeds een graad hebben gehaald. Het Rotterdamse bouwcentrum -- heeft de laatste jaren deskundigen en leiders in de bouwnijverheid af geleverd voor landen in Afrika, Azië en Zuid-Amerika maar ook voor bijvoorbeeld voor Joegoslavië en Po len. In de leergangen wordt gebruik gemaakt van de modernste midde len. 'Het ip met de Aziatische landen begonnen,' zegt de heer J. G. Schilt- huizen, is hoofd van de groep ten toonstellingen van het Bbuwcen- trum te Rotterdam. Het Bouwcentrum is geboren uit een idee van ir. J. van Ettinger, tijdens de oorlog directeur van het bureau voor de statistiek in Den Haag. Die idee kwam bij hem op, toen hij. de opdracht kreeg tot het. melken van monografieën als basis voor de na-oorlogse wederopbouw en de heer Van Ettinger besefte, wat wilde die na-oörlogse bouwnij verheid ook maar een kleine kans van slagen hebben, er, net als bij alle andere takken van industrie, een wetenschappelijke basis en een centrum, waar kennis wordt gepro duceerd, moesten komen. Er is geen moderne tak van industrie mogelijk zonder wetenschap en het bouwvak moest tot een echte industrietak worden wilde het de enorme pro blemen na de oorlog aankunnen. Vastere vormen De heer Van Ettinger heeft het Bouwcentrum geleid tot hij in 1971 terugtrad. Al pratend over zijn ideeën kwam hij in aanraking met mensen, als ir. J. J. van der Wal, er groeide een soort club en in die club kreeg de gedachte aan zo n bouw-inform^ tiecentrum steeds vastere vormen. Van het allereerste begin af stond de heer Van Ettinger het instituut voor ogen, dat het Bouwcentrum nu is: een op de praktijk gericht we tenschappelijk centrum voor bouw kunde, 'bouwtechniek en bouweco- nomie, waar alle studies mogelijk zijn over functionele factoren in de bouw. doelmatige indeling van ge bouwen, opstelling van program ma's van eisen en noefm maar op. Een grote vlucht nam dit werk vooral toen het wereldomvattend Om te kunnen nagaan wat de doelmatigste, prettigste en herbergzaamste indeling van een woning is, lioe de binnenmuren moeten staan, of wat het gewenste vloeroppervlak van de kamer is, worden in het Bouwcentrum woningeifi op ware grootte nagebouwd. kongaan werken en een belangrijk aancleel kreeg in de ontwikkelings hulp. Opleidingen, bezoeken over een weer, voorbeeld voor overeen komstige centra en andere lan den. Tegenkanting Merkwaardig genoeg ondervonden de heer Van Ettinger en zijn Bouw centrum de eerste jaren scherpe tegenkanting en wel uit de bouw wereld. Aannemers en architecten vonder} het nonsens om dure en schaarse materialen aan de bouw te onttrekken ten behoeve van e°n In het kader van een studie over keukens voor gehandicapten werd een keuken op ware groot te nagebouwd. De huisvrouw heeft er maar één arm in nodig om alle werkzaamheden te kun nen doen. wetenschappelijk instituut, waarvan zij de toekomst dubieus vonden. Men wenste woningen, kantoren, werkplaatsen, fabrieken te gaan bouwen en later zou men wel eens gaan zien of de wetenschap daar zo nodig bij moest komen! Zo'n insti tuut zou bovendien de werkers maar voor de voeten lopen. Maar de grote mannen van, het Rotterdamse zakenleven zagen de zaak anders en een van de voor naamste prorfioties van het Bouw centrum was dan ook de onlangs overleden mr. K. P. v.d. Mandele, voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rotter dam en jarenlang onbetwist leider van het gehele Rotterdamse be drijfsleven. Hij heeft de eerste paal voor het Bouwcentrum geslagen. Dat prille begin was een koepelvor mig gebouw nog steeds het hart van het Bouwcentrum dat als een wat eenzaam eiland stond op een open, kale vlakte, die eens de Rotterdamse binnenstad was. Die kale vlakte is nu volgebouwd: de nieuwe Rotterdamse binnenstad. Geleidelijke groei Gestadig en geleidelijk groeiden het gebouw en het werk uit. Er kwa men verbindingen op het gebied van studie en onderzoek met TNO in Delft, met de Technische Hoge school en met de Erasmus-Univer siteit. Er kwam een eigen uitgeve rij, er kwamen exposities en er worden adviezen verleend zowel aan de particulier die een keuken opnieuw wil inrichten als aan de grootst mogelijke opdrachtgever. Wetenschappelijk onderzoek op het gebied van geluidswering en bin nenklimaat in woningen en an dere gebouwen werd baanbrekend, bekend werd vooral de laatste tijd het onderzoek op het gebied van woningisolatie, onder invloed van de energiecrisis. Het verlenen van adviezen aan particulieren is in het algemeen de laatste tijd enorm uitgebreid. De man die een schuurtje wil verbou wen kan er terecht, de. man die zijn kamers wil veranderen krijgt hulp bij zijn keus van materialen. Zelfs de indeling van een tuin is onderwerp van advies. De uitgeverij laat honderden publikaties de deur uit gaan, die juist op de gewone particulier zijn gericht. En in de bouwvakwereld is de actie rond de verletbestrijding bekend die grotendeels steunt op het we tenschappelijke werk vanhet Bouwcentrum. De Club van Rome heeft er zijn informatiecentrum gevestigd. Nieuw is het spreekuur voor huurders. Ook is nieuw het begrip 'woning-garan tie' en dit begrip kon met hulp van het Bouwcentrum in een goede vorm worden gebracht. De heer Schüthuizen is nu bezig met het zoeken naar voor de leek begrijpelijke visualiseringstechnie ken, omdat lang niet iedereen in staat is bouwtekeninge en bouw programma's te lezen. Een voortdurend studie-object is ook het probleem hoe de kennis het best en het meest doelmatig is over .te dragen. Het Bouwcentrum mag statutair geen winst maken; het bedruipt zichzelf geheel, behalve dan dat er enkele subsidies bestaan voor de onderwijs en onderzoeksector. Het heeftzelfs nog voor de stad Rotterdam een extraatje opgele verd: een wand van de Britse beeldhouwer Henry Moore en het beeld 'Sylvette' in grijs Noors gra niet van Picasso en de Noorse kun stenaar Nesjar. Dat beeld heeft na tuurlijk in de Rotterdamse volks mond een bijnaam. Het heet 'de speculaaspop.' Van een verslaggever NIJMEGEN De tienjarige Rudy Milde is bij het spelen in de wijk Hatert in een touw verstrikt ge raakt en gestikt. Het jongetje speel de bergbeklimmer. Het werd door zijn vader gevonden. Met een omvangrijk hogedrukge- bied (1035 inb) dicht brj huis en een orkaandepressie (945 mb) op veilige afstand midden op de oce aan je moet er overigens maar in zitten blijft het weer in grote trekken zoals het is. 's Nachts komt het tot lichte stralingsvorst -2 tot - 5 gradenoverdag laat de zon het kwik boven het vriespunt rijzen, behalve daar. waar bewolking blijft hangen. Vooral in het noordoosten zou het kwik de komende dagen wel eens een beetje kunnen kleven. Een echt koudetransport met krachtige tot harde oostelijke winden zit er niet in. De depressies van de Middel landse zee ivillen niet. Die blijven te ondiep. Bovendien ligt er in heel Duitsland geen sneeuw op de bega ne grond, zodat het op het conti nent ook niet veel kouder wordt: Miinchen -5, Keulen en Wenen -6, verderop in zuidoost-Polen -10 tot - 11 graden. De kans op een Scandi navische sneeuwbui zit er voor het Oostzeegebied in de komende dagen wel in: dergelijke buien trekken een soort vermoeiende padvinderij, waarbij tussen de deelnemers de inter nationale grenzen vervagen. Wanneer zich ergens schendingen van de rech ten van de mens voordoen dan laat zich dat ook op het sportveld niet verdoezelen. Die' schending is duide lijk het geval in Zuid-Afrika. Maar in het Midden-Oosten is er sprake van een ingewikkeld politiek conflict waar in nationale rechten tegenover natona- le rechten staan. Als men in de sport daartussen gaat kiezen wordt het tijd om aan de bel te trekken. De Nederlandse Sportfederatie heeft door een subsidie de uitzending van de tafeltennisploeg mogelijk gemaakt. Het zou goed zijn als onder meer via die NSF druk werd uitgeoefend om alsnog van deelname af te zien. Amsterdam onbewolkt 2 0 De Bilt onbewolkt 3 0 Deelen onbewolkt 3 0 Eelde onbewolkt 1 0 Eindhoven onbewolkt 3 0 Den Helder onbewolkt 1 0 Luchth. Rtd. vrijwel onb. 3 0 Twente onbewolkt 3 0 Vüssingen onbewolkt 3 0 Zd. Limburg— vrijwel onb. 3 0 Aberdeen geheel bew. 3 0 Athene onbewolkt 10 0 Barcelona half bew. 12 20 Berlijn onbewolkt 1 0 Bordeaux zwaar bew. 11 0 Brussel onbewolkt 5 0 Frankfort onbewolkt 7 0 Genèye zwaar bew. 3 0 Helsinki licht bew. 4 0 Tnnsbriick onbewolkt 8 Kopenhagen geheel bew. 2 0 Locarno geheel bew. 5 2 Londen half bew. 6 0 Luxemburg onbewolkt 4 0 Madrid geheel bew. 9 1 Malaga regen 17 0.1 Mallorca onbewolkt 15 0 München onbewolkt 6 0 Nice geheel bew. 10 Oslo geheel bew. —2 0.5 Parijs onbewolkt 5 0 Rome licht bew. 17 0 Stockholm geheel bew. 0 0 Wenen onbewolkt 0 Zürleh zwaa r bew. 4 0 Gasa Blanca licht bew. 17 0 Is tanboel mist 3 0 Las Palmas zwaar bew. 21 0 dan van noordwest naar zuidoost. In Scandinavië is tot voor kort geen kou aanwezig geweest. Moskou meldde gistermiddag nog 1 tot 2 graden boven nul en ook in noord west-Rusland heeft het geruime tijd gedooid. De kievieten en andere vogels die gisteren uit ons land zijn vertrok ken, hadden voor het zelfde geld naar het noorden en noordoosten kunnen vliegen, althans op dit ogenblik. Dat vertrek naar het zuidwesten ivas een reactie op het kouder worden en persé geen voor gevoel van de kou. Nog steeds zien wij in deze koude aanloop nog geen ouverture tot iets strengs. Aan de noord-Duitse kust is de wind tijde lijk naar noord tot noordwest ge gaan. waardoor de temperatuur in die gebieden iets hoger werd. maar een belangrijke verandering kwam ook daar niet tof stand. En nu wat cijfers uit de historisch warme januarimaand van 1975. De' Bilt boekte een etmaaltemper atuur- gemiddelde van 6.2 gr C tegen 1.7 normaal. De gemiddelde maxima en minima waren 8.6 (4.3) en 3.3 (-1). Geen wonder dat het gras zo hard groeide.Er waren 3 vorstdagen tegen 16 normaal en geen enkele ijsdag (5). Zonuren te De Bilt 46 (56) en 12 zonloze dagen (13). Ge middelde landelijke neerslag circa 80 mm (65 normaal). Alleen in Limburg werd de normale hoeveel heid niet bereikt, overal elders was het te nat. vooral in de noordelijke provincies. Neerslagduur 73 uur te gen 67 normaal. Op 3 dagen was er ergens het land onweer, tegen op 4 normaal. In de bergen is het een stuk kouder geworden: Kahler Asten in Sauer- land gaf -8 gr, de Wasserkuppe -6. de Zugspitze -16 graden en dat begeleid door een oost-zuidoostelij ke orkaanwindstoot van 130 km per uur. De sneeuw situatie: In het Al pengebied veranderde er vrijwel niets. Vandaar dat er ondanks het winterweer ook in Sauerland en de Harz nog steeds niet geskied kan worden bij gebrek qan sneeuw. onder redactie van loessmit Zo ongeloofwaardig klinkt het een lezeres in de oren, dat er in deze tijd nog mannen bestaan die menen (zoals de man uit Weesp dat een week of twee geleden in deze rubriek deed) dat vrouwen niet of matig lo gisch kunnen denken, dat ze geen (wetenschappelijke) top prestaties kunnen leveren, tfaf ze geen moeilijke beslissingen kun nen nemen, dat mannen even veel thuis hebben te doen na hun werk als vrouwen en dat vrouwen geen vliegtuigen kun nen besturen, dat ze vermoedt dat brief èn man maar verzon nen waren. Om te voorkomen dat weer een ander gaat denken met een uit de duim gezogen reactie te doen te hebben (de brief van die me neer was overigens ook zo echt als het maar kan) zeggen we er meteen bij dat het ditmaal me vrouw Marijs-Visser uit Den Haag is. die onder meer schrijft: 'Ik heb niets tegen mannen, doch wel heel veel tegen fcirogre- deneii'. Een paar van die drogre denen weerlegt ze: 'Dat weten schappelijke topprestaties nage noeg uitsluitend door mannen worden geleverd, daarin heeft X gelijk. Doch is het hem ook be kend. dat aan de onderste top óók meer mannen dan vrouwen staan? Met evenveel recht zou men dus uit de feiten kunnen concluderen, dat men de groot ste sufferds en idioten bij de mannen moei zoeken. Boven dien is slechts een klein percen tage van de begaafde vrouwen (ook thans nog) in de gelegen heid zich wetenschappelijk te vormen, tegenover een veel gro ter percentage begaafde mannen. En verder sluit als regel het hu welijk voor de vrouw dej weg naar de top af. Immers, de man vindt in het huwelijk rust en verzorging, ter wijl de vrouw zelden of nooit ontkomt aan huishoudelijke of moederlijke plichten'. Wat me neer X beweert over vrouwelijke piloten die het aantal luchtram- pen zouden vergroten reden waarom de luchtvaartmaatschap pijen ze' bij voorbaat niet in dienst zouden nemen vindt mevrouw Marijs 'volkomen onlo gisch' en 'op één lijn met de 'Vaak hebben slechte meisjes een goede toekomst' is een le venswijsheid die Televizier via- via uit de mond van de bejaarde vedette Mae West optekent. 'Alle mannen zijn hetzelfde, behalve die ene die je net hebt ontmoet', is een andere befaamde uit spraak van haar, net als 'En vergeet nooit, dames, dat de emancipatie en de liefde indus trieën zijn die zich niet aan een vijfdaagse werkweek houden'. De Duitse televisie heeft op zijn manier iets aan het Jaar van de Vrouw willen doen en wat kwam er uit de bus? Een cyclus van vier oude Mae West-films, waar uit duidelijk wordt dat Mae, nu drieëntachtig, qua karakter nog niet veel veranderd is. Een Ame rikaanse radioverslaggever belde haar op om te vragen of me vrouw West ook niet vond dat er een tikkeltje te veel aandacht aan het Jaar van de Vrouw wordt besteed. 'Te veel van het goede kan geweldig zijn', riep het bejaarde fenomeen enthou siast. 'Voor mij zijn alle Jaren sinds de schepping net zo goed van de vrouw geweest als van de man. Baarlijke onzin van de Verenig de Hofstede in Televizier. Even min als het jaar van het mileiu heeft het haar van het dier de vernietiging van al wat leeft te gengehouden, concludeert hij. Het is volgens hem ook vast geen vrouw die deze 'opgelegde pandoermoederdag van 365 et malen' uitgevonden heeft. 'Zelfs alom tegenwoordige personen, zoals de koningin en Audrey van der Jagt functioneren plotseling als het ware met een diepere bedoeling', Voor hem is de zaak duidelijk: 'Het jaar van de vrouw is een nep, gelanceerd door mannen, heren der schep ping, beheerders van de media. De ministers, de directeuren, de programmaleiders, de regisseurs'. En: 'Wie doet een stap terug om zijn echtgenote of zijn secreta resse echt het heft in handen te geven? Dat gebeurt immers niet'. theorie, dat vrouwen niet goed autorijden, terwijl onderzoekin gen (dus feitenhebben uitge wezen dat dit niet met de wer kelijkheid klopt'. De briefschrijf ster is eventueel nog best bereid toe te geven, dat misschien de man over meer logica zou be schikken dan de vrouw, 'maar de heer X vormt dan toch een uit zondering op die regel. Mijn vrouwelijke intuïtie voélt duide lijk aan dat er bij hem angst in het spel is. Hij vreest door de vrouw van zijn verguld mannen- troontje te worden gestoten. Schud die angst van u af, me neer X. Als het door u gevreesde gebeurt, is er nog niets aan de hand. U komt dan met uw beide benen op de grond terecht. Van af die positie zal het u gemakke lijker vallen de vrouw als gelijk waardig mens naast u te zien staan'. Mevrouw Ter Braake-de Waal uit Naarden is het. 'in veel wel eens' met de heer X. 'ook al ontbreekt een vriendelijk woord over vrouwen'. Als die mannen zulk saai. en vuil werk doen, zegt ze. moet hun vrouw dat maar weer opvangen en hun vuile kle ding, sokken en onderbroeken schoonmaken. Ze ziet wel wat in het logisch inzicht van mannen. 'Een vrouw wil uithuilen tegen een mannenschouder' en daar kan een man 'nuttig' voor zijn. Maar, zegt tze, als een vrouw dat niet wil, dan komt ze er alleen ook wel uit. 'Het uiteindelijk steeds bestaande verschil tussen inanhen en vrouwen hebben wij te accepterèn. Om dat te kun nen is vooral voor vrouwen een groot gevoel voor humor no dig. Humor is altijd mild. Heel wat anders dan sarcasme, waar- van^uw lezer uit Weesp toch wel blijkt geeft'. Mevrouw .Ter Braa- de. die dit jaar tachtig jaar wordt en in 1917 al als uitzondering op de toen bestaande régels voor meisies in een uitgeverij en boekhandel wepkte. besluit haan brief zo: 'Behalve verstand heb ben wij ook een hart. Je zou het bijna vergeten'. Sandy Allen uit Shelbyville ln de Amerikaanse staat Indiana zou het moeilijk moeten hebben, maar ondanks alles vindt ze dat het best meevalt. Zij is, ook volgens het bekende boek van wereldrecords, de langste vrouw ter wereld: ruim 2.26 meter, maar behalve dat haar voordeur wat te laag voor haar is leeft ze een normaal leven. Hier komt haar vriend haar een cadeautje brengen en een afspraakje ma ken voor een avondje-uit. Door dat Sandy een stoepje hoger staat, lijkt ze een paar koppen groter dan haar vriend Dan, maar dat is gezichtsbedrog: Dan is maar acht centimeter kleiner dan Sandy. Het Westduitse leger wfl vrou welijke officieren in zijn gelede ren. De minister van defensie heeft althans meegedeeld dat op de zeshonderd open plaatsen die door officieren van gezondheid bezet moeten worden, voor een belangrijk deel vrouwen aange trokken zullen worden. Voor het zover is moet er in de Bondsdag nog over gepraat worden, maar zeker is nu al dat de vrouwelijke officieren dezelfde status en pro motiekansen krijgen als hun mannelijke collega's. Er zijn geen plannen om vrouwen als commandant voor de troepen te zetten. 'Die kleine auto's moet je ook passeren. Simpkins'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5