Adviesraad voor binnenstad tegen tweede bouwplan C&A Libelles deshow Agenda van Leiden Films in Leiden VVDM verbaasd over vragen van kamerleden LCKV met 35 kampen betekent meer dan een mooie prijs. 1^1 Gemeenteraad Leiden Farce Majeure in Nieuw-Vennep Ingebroken in dagwinkel Grof vuil Leiden Brand in de Molenstraat Raad Schipluiden bezorgd over RW 19 Niet dragen heim niet meteen strafbaar TROUW/KWARTET VRIJDAG 31 JANUARI 1975 STAD EN REGIO L3 Ernstige aantasting van het monumentenbestand9 LEIDEN Ook het onlangs gepubliceerde tweede bouwplan van C en A kan de instemfing van de adviesraad voor de binnenstad niet wegdragen. De raad dringt er bij de gemeenteraad op aan vestigingsmogelijkheden voor C en A te zoeken op andere plaatsen in de bin nenstad, bijvoorbeeld de Garenmarkt, de Ir. Driessenstraat met de beide parkeermogelijkheden, het voormalige hoofdpostkantoor en het voormalige Sint Elisabethziekenhuis aan de Hooigracht. (ADVERTENTIE) De bezwaren die de adviesraad bij zijn advies over het eerste C en A- bouwplan heeft geuit, het doorbre ken van de drie-eenheid Gulden Vlies, tuin, Koetshuis, handhaaft hij. 'Het Gulden Vlies in zijn totaliteit', schrijft de adviesraad, dus het pand aan de Breestraat, de tuin en het koetshuis aan de Langebrug, is uniek voor Leiden uit historisch- stedebouwkundig oogpunt. Het moet van meer dan plaatselijk be- I lang worden geacht. Het woonhuis is bijzonder oud, maakte eertijds deel uit van het complex 'De Een- I hoorn' en heeft door de eeuwen heen tot de voornaamste woningen van de stad behoord. Het huidige aanzien van gevel en interieur da teert voornamelijk uit de 18e eeuw. Het staat reeds lang op de Monu mentenlijst'. 'Het is naar de mening van de Adviesraad te verwerpen een derge lijk historisch en kunsthitorisch monument met .zijn belangrijke in terieurdecoraties, qua oppervlakte te halveren. Het in de inleiding van het schetsplan gebruikte argu ment dat het 'plattegrondtechnisch nogal verwarde gebouw tot een gaaf en afgerond geheel' kan wor den teruggebracht, kan niet worden aanvaard, omdat gebouwen als Het Gulden. Vlies juist een belangrijke staalkaart vórmen voor de ontwik keling van voorname woonhuizen in de loop der eeuwen. Ook moet worden gevreesd dat een dergelijke ruimtelijke herindeling ernstige schade zal berokkenen aan de waarde van de interieurs, terwijl het zichtbaar maken van het in wendige vanuit de verkoopruimte (door middel van glazen wanden?) een ernstige aantasting zal zijn van allure en karakter van de monü- mentale vertrekken'. 'Blijkens het grondplan nieuwe toe stand zal de tuin (met de zeldzame bomen 'Ginkgo Biloba') verdwijnen en het koetshuis tot iets meer dan tweederde van de bestaande breed te worden gereduceerd. Het verbreken van de monumentale drie-eenheid huis-tuin-koetshuis is een ernstige aantasting van het Leidse monumentenbestand, temeer daar nergens in de stad een geheel van een dergelijke betekenis en al lure bewaard gebleven is. Juist daarom zouden wij gaarne zien dat dit gehele complex zou worden ge restaureerd. Vooral voor het koets huis is restauratie dringend nodig'. De raad onderschrijft het plaatsen van het pand van de Raad vah Arbeid op de voorlopige monumen tenlijst. De gevel van het mogelijke C en A- gebouw aan de Breestraat vindt de Apotheken regio Leiden: De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apothe ken in de regio Leiden wordt waargeno men van vrijdag 24 tot 31 januari door de apotheek Kok, Rapenburg Leiden, de apotheek Voorschoten en de apotheek Van Breest Smallenburg Leiderdorp. Te vens op zaterdag tot .1 uur door de Oegstgeester apotheek Wilhelminapark 8 Oegstgeest. Bezoekuren siekenbulzen: St. Elisabeth ziekenhuis: Klasseafdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15 tot 12 uur. van 14 tot 14 45 uur en van 18.30 tot 19 30 uur: Kraamaf- deling dagelijks van 11.15 tot 12 uur (alleen v. ecbtgen.), van 15 tot 16 uur en van 18.30 tot 19.30 uur; Kinderafdeling: dagelijks van 15 tot 18.30 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14 tot 14 45 uur eD van 1830 tot 19 30 uur; Kraamafdellng dagelijks van 15 tot 16 uur en van 18.30 tot 19 30 uur; Kinder afdeling dagelijks van 15 tot 18.30 uur. CCU (Hartbewakenlng) dagelijks van 14 15 tot 14.45 uur en van 19 tot 19.30 uur. Intensieve verpleging: Dagelijks van 14 tot 14.30 uur en van 18 30 tot 19 uur. Diaconessenhuls: Middagbezoekuur 13.46- 14 30 uur. Avondbezoekuur 1830-19.30 uur. Klnderafdèllbg dagelijks van 14.00- 19 00 uur alleen voor ouders zondag 14.00-15 00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 laar hebben geen toegang op de kinderafdeling. Endegeest: Dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11-12 uur en 14 tot 15 uur; eerste klasse de gehele dag. Annakllnlek: Klasse afdeling van 13.30 tot 1530 uur, van 1830 tot 20.00 uur; Derde klasse van 13.30 tot 14.30 uur, van 18.30 tot 19.30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot adviesraad voor de binnenstad ook niet prachtig. 'Hoewel wij waarde ring hebben voor de souplesse en het begrip, waarmee is .getracht de nieuwe gevel aan die van Het Gul den Vlies en verdere omgeving aan te passen, komt het ons toch voor dat een optimale aanpassing aan de structuur van de gevels van het onderhavige gedeelte van de Bree straat niet is bereikt', zo schrijft de raad in zijn advies. 'Ook zijn wij van oordeel dat de geprojekteerde luifels aan de Bree straat detonerend op de omgeving 'zullen werken. Zij vormen een nieuw verschijnsel In het Bree- straatbeeld'. Geweld De raad heeft bezwaar tegen de verbrede ingang van de Ketelboe- tersteeg, omdat met de verbreding het fijnschalige karakter van de stegen die op de Breestraat uitko men geweld wordt aangedaan. Ook vindt de raad dat de bouwmateria len moeten worden aangepast aan de omgeving en het einde van de steeg aan de Langebrugzljde voor woondoeleinden behouden moet blijven. Dat laatste ter ondersteu ning van het aanzien van de Lan gebrug. Verkeerstechnisch ziet de advies raad voor de binnenstad ook ern stige bezwaren tegen de nieuwe C en A-vestiging, omdat door het la den en lossen op de Langebrug gevaarlijke verkeerssituaties zullen ontstaan. De raad vraagt zich af of over dit onderwerp al met politie en brandweer is overlegd. Hij meent overigens dat het laden en lossen voor de Winkels aan de Breestraat, en daaronder valt vol gens de raad ook C en A, uitslui tend 's morgens vóór tien uur zou moeten plaatsvinden. f nokeen nieuwe misschien i 'geavanceerde ar. het jaar. ever, de Golf. Passat, 'i. vóór Het betekent ook: profiteren van de unieke compliter-diagnose en vele andere plezierige service faciliteiten van het hyper moderne autohuis Kamsteeg. Kom' praten over inruilen en merk zelf: kamsteeg Geversstraat 30. Oegstgeest. 071 -51940/62661" Tramstraat 67, Katwijk. 01718-15141 v.d. Valk Boumanwag 2, Leiderdorp, 071 -99212 Hofweg 39, Voorschoten, 071-69307 Verplaatsing boksschool in tweede kamer LEIDEN Naar aanleiding van de vragen, die de VVD-kamerleden Keja en Scherpenhuizen hebben gesteld over de eventuele ver plaatsing van de kokssc'hool naar het Noorden heeft de VVDM- afdeling Leiden zich verwonderd over het feit, dat de kamerleden vooral helemaal geen overleg met de vereniging ter plaatse hebben gepleegd over deze zaak. Dit schrijft zij in een brief aan de kamerleden. De vereniging schrijft verder, dat de vragen en bedoelin gen van de kamerleden volkomen voorbij gaan aan de belangen van de dienstplichtige militairen. Ver plaatsing van de Koksschool naar het noorden uit de bevolkings centra vandaan zou voor de meeste hier gelegerde militairen betekenen, dat de reistijden aan zienlijk zouden toenemen. Dat zou tevens inhouden, dat de dienst plichtige minder tijd thuis zou kun- n,en doorbrengen en van de wèdde een nog groter deel aan reiskosten zal worden opgeslokt, zo vervólgt de brief. De VVDM vindt verdér, dat de ka merleden zouden kunnen weten, dat verplaatsing naar het Noorden van een dergelijke kleine kazerne geen \yerkgelegenheid met zich mee zou brengen voor het Noorden. De vereniging stelt zich achter het spreidingsbeleld Van de regering ipaar is van mening, dat dit niet mag gebeuren zonder zelfs te over leggen met de vakbonden. Zij nodigt de kamerleden uit voor een gesprek om hen op de hoogte te stellen van de levensomstandig heden, waaronder de soldaten hier moeten verkeren en verzoekt hen naar aanleiding daarvan vragen te stellen aan de minister. LEIDEN Weinig nieuws te mel den goed beschouwd uit de Leidse bioscopen. Veel reprises van me rendeels goede films en een pre mière, in het kader van een Neder landse primeur over het hele land. We doelen op het nieuwste werk stuk van Pirri en Wim, of beter gezegd de vierde van Pim de la P.arra: 'Mijn pachten met Susan, Olga, Albert, Julie, Piet en Sandra'. Een hele mond vol voor een filmti- tél! Het gaat om een 'sex psycho suspense mystery thriller' bij deze film die 'een kleine, rustige en goed dooidachte' produktie heet te zijn. Te zien in TRIANON. Voor het overige dus veel reprise's. 'Amarcord', een absoluut briljant'e film 'van maestro Frederico Fellini gaat door in CAMERA. Prachtige beeldep over het Italië zoals door Fellini in zijn jeugd beleefd. Een fascinerend levend rentenboek dat Italië tot op het bot ontleedt. Er zit meer lijn in dan we van Fellini gewend zijn, en daarbij is alles authentiek op loca tie opgenomen, 's Nachts in dezelf de bioscoop voor de tweede week 'Woodstock'. Vijf jaar geleden in drukwekkend en wie weet nu ook nog. STUDIO en LIDO gaan nog steeds verder met Mariken en James Bond. Een wonderlijke combinatie die het erg goed doet sinds de LEIDEN De Leidse gemeenteraad behandelt maandag 3 februari om half acht de volgende agenda: Pre advies inzake de plaatsing van het pand Breestraat 127-129 op de ont- werplijst van beschermde monu menten; Benoeming van een ge neesheer-directeur van het Psychi atrisch Ziekenhuis Endegeest o.a.; Benoeming van een secretaris van de Begeleidingscommissie organisa tie-ontwikkeling; Benoeming van leden van de Raad voor Milieu hygiëne i Benoeming van een be stuurslid van de Stichting Welzij ns- raad Leiden; Benoeming van leden van de Commissie van advies op de voor atheneum, havo en mavo in gesteld ten .behoeve van de depen dance van deze scholengemeen schap te Voorschoten; Benoeming van een conrector aan de Rem- brandtscholengemeenschap voor atheneum, havo en mavo; Aanwij zing van een conrector aan de voor atheneum, havo en mavo: Voorstel inzake verkoop van grond en water, gelegen in de Meren wijk; Voorstel inzake aankoop van een perceel tuinland, gelegen in de Ste venhof jespolder; Voorstel inzake het uit de huur nemen van de magazijnen en kantoorruimte aan de Oranjegracht 122 en 126; Voor stel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de inrichting van één klas van de tweede prot.-chr. kleuterschool in de Merenwijk; Voorstel inzake vaststelling van het rehabilitatieplan voor de Haver- en Gortbuurt; Voorstel inzake het uit geven in erfpacht van drie percelen grond, gelegen op het Vijf Mei plein; Voorstel inzake het aanko pen van een tuinderij met opstal len grond en erf in de Stevenhof- jespolder; Voorstel inzake het be schikbaarstellen van gelden voor de aan de heer C. Teske uit te keren belastingschade in verband met de aankoop van het perceel Morsweg 10-10a; voorstel tot het aangaan van een geldlening ad 4.230.000; Voorstel met betrekking tot de pro cedure ten aanzien van de voorbe reiding van een gezondheidscen trum in de Merenwijk; Kerstdagen. Ook goed loopt ui teraard 'Chinatown' in LUXOR. Heel beklemmend en weer eens een andere visie op de jaren dertig van 'The Sting'. Tot slot REX. Uit de onnoemlijke voorraad sexfilms nu 'Hoera, mijn slipje is gestolen', of tewel 'The sex thief. In de nacht voorstelling 'Het stewardessenrap port'. Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Elke dag 15.00 tot 16 00 uur. 18 30 tot 20 00 uur. Voor de prema- turenafdeilng gelden de volgende bezoek uren (alleen voor ouders) maandag tot en met vrijdag 18 30 tot 18 46 uur Zater dag en zondag 15.30 tot 15.45 uur. Be zoek aan ernstige patiënten; wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleeg ster biervoor special# kaarten verstrek ken. Alphcn aan den Kijn: Rijnoord le en 2e klas 11 tot 1130 uur 18.30 tot 14 15 uur en 1830 tot 19.30 uur. 3e klas 13.30 tot 14.15 uur en 18 30 tot 19 30 uur; Kraam afdellng 1330 tot 14.15 uur, alleen voor echtgenoten 19-20 uur; Kinderafdeling 15 tot 1530 uur alleen voor ouders 18 tot ADVERTENTIE komt op maandag 3 februari in de Stadsgehoorzaal te LEIDEN. Prijs: 3,50 p.p. Aanvang: 14.30, 19.00 en 21.30 uur. Kaartverkoop: bij Boek en Blad, Breestraat 107, en voor zover nog kaarten voorradig aan de zaaL een half uur voor aanvang van elke show. NIEUW-VENNEP Donderdag was het Farce Majeure-team in Nieuw-Vennep. Honderden belangstellenden zon gen het refrein van het Farce Majeure-lied dat dit keer gaat over minister Irene Vorrink ('Irene, Irene, wat heb je een blauwe schenen') die de laatste week zoveel kritiek heeft ondervonden. In Nieuw-Vennep werd het 'bui- tengebeuren'opgenomen inclusief het stellen van vragen. De Farce Majeure-kar stond bij het bejaardenhuis de Westerkim, waar het team koffie dronk en het programma doornam. De opname wordt vanavond in het program ma dat om 10.10 uur begint uitgezonden. Fred Benavente, Jan Fillekers, Henk van der Horst, Alexander Pola en Ted de Braak waren naar Nieuw-Vennep gekomen in het kader van de aktie voor het ontmoetingscentrum. LEIDEN De Leidse Chr. Kam peer Vereniging bestaat dit jaar 55 jaar. Er zullen in totaal 35 kam pen-reizen worden georganiseerd. Het programma is als volgt: Kamp 1: 21 juni t.m. 28 juni meis jes van 8-10 jaar; Kamp 2: 5 juli t.m. 12 juli jongens van 8-10 jaar; Kamp 3: 28 juni t.m. 5 juli meisjes en jongens van 8-10 jaar; Kamp 4: 12 juli t.m. 19 juli meisjes van 8-10 jaar; Kamp 5: 19 juli t.m. 26 juli meisjes en jongens van 8-10 jaar; Kamp 6: Tentenkamp op Terschel ling 21 juni t.m. 28 juni; meisjes van 10 en 11 jaar; Kamp 7: Ten tenkamp te Héerde 'De Renderklip- pen', 5 juli t.m. 12 juli meisjes van 10 en 11 jaar; Kamp 8: Tenten kamp te Ernst. 21 juni t.m. 28 juni meisjes van 11 en 12 jaar; Kamp 9: Tentenkamp te Heerde 'De Dellen'; 26 juli t.m. 2 augustus. Meisjes van 11 en 12 jaar. Kamp 10: Tentenkamp te Heerde 'De Dellen'; 12 juli t.m. 19 juli; meisjes van 11-13 jaar. Kamp 11: Tentenkamp, te Heerde 'De Dellen', 28 juni t.m. 5 juli; meisjes van 12 en 13 jaar. Kamp 12: Tentenkamp te Heerde 'De Dellen', 2 aug. t.m. 9 aug. meis jes van 12 en 13 jaar. Kamp 13; Tentenkamp te Heerde 'De Dellen, 5 juli t.m. 12 juli. Meis jes van 13 en 14 jaar. Kamp 14: Tentenkamp te Ernst. 19 juli t.m. 26 juli. Meisjes van 13 en 14 jaar. Kamp 15: Tentenkamp op Ter schelling; 26 juli t.m. 2 aug. meis jes van 14 en 15 jaar. Kamp 16: Tentenkamp op Ter schelling. 2 aug. t.m. 9 aug. Meisjes van 14 en 15 jaar. Kamp 17: Gemengd tentenkamp te Ernst: 26 juli t.m. 2 aug. jongens en meisjes van 9 en 10 jaar. Kamp 18: Tentenkamp te Heerde 'De Dellen' 21 juni t.m. 28 juni jongens van 10 en 11 jaar. Kamp 19: Tentenkamp te Heerde 'De Renderklippen', 26 juli t.m. 2 aug; jongens van 10 en 11 jaar. Kamp 20: Tentenkamp te Heerde 'De Dellen', 19 juli t.m. 26 juli; jongens van 10-12 jaar. Kamp 21: Tentenkamp te Heerde 'De Renderklippen' 21 t.m. 28 juni: jongens van 11 en 12 jaar. Kamp 22: Tentenkamp te Ernst. 28 juni t.m. 5 juli jongens van 11 en 12 jaar. Kamp 23: Tentenkamp op Ter schelling. 5 juli t.m. 12 juli; jon gens'van 11 EN 12 jaar. Kamp 24: Tentenkamp te Heerde 'De Renderklippen' 28 juni t.m. 5 juli; jongens van 12 en 13. Kamp 25: Tentenkamp te Heerde 'De Renderklippen'. 2 aug. t.m. 9 aug. jongens van 12 en 13 naar. Kamp 26: Tentenkamp op Ter schelling, 12 juli tmi. 19 juli, jon gens van 13 en 14 jaar. Kamp 27: Tentenkamp op Ter schelling, 19 juli t.m. 26 Juli jon gens van 13 en 15 jaar. Kamp 28: Tentenkamp te Ernst. 9 aug t.m. 9 aug. Jongens van 14 en 15 jaar. Kamp 29: 14-daa'gs tentenkamp te Heerde. De Renderklipmpen. 12 juli t.m. 26 juli. jongens van 12 en 13 jaar. Zeilkampen: Kamp 31: Van 19 juli t.m. 26 juli jongeren van 15-16 jaar. Kamp 32: Van 26 juli t.m. 2 aug. Jongeren van 17 jaar en ouder. Zwerftocht: Reis 33: Achtdaagse reis voor jongeren van 15-17' jaar. Van 28 juli t.m. 5 juli. Reis 34: Achtdaagse reis vóór jon geren van 16-19 jaar van 2 augus tus t.m. 9 augustus. Reis 35: 8-daagse treinreis voor jongeren van 17 jaar en ouder. Vertrek vrijdagavond 25 juli. LEIDERDORP In de dagwinkel van horlogerie de Jonge aan de Laan van Ouderzorg bij het winkel centrum is in de nacht van woens dag op donderdag om 3 uur inge broken. Er werden onder anderen gouden voorwerpen en horloges ontvreèmd. De waarde van het ge stolen goed bedraagt naar voorlopi ge schattingen ongeveer een ton. Men verschafte zich toegang door een paal door de ruit van de kiosk te gooien. Restauratie Grote Kerk Rijnsburg 1,5 miljoen RIJNSBURG In een vergadering van de hervormde kerkeraad heeft de kerkvoogdij mededelingen ge daan over het orgel in de Grote Kerk. Op de galerij zal alleen nog plaats zijn voor het orgel. Na toestemming van 'Monumenten zorg' zal het gewelf achter het orgel onder handen worden genomen, als het orgel zes weken uit de kerk is, opdat bij een eventuele restauratie van de kerk het orgel ingepakt kan blijven staan. Bij 'Monumentenzorg' zal een sub sidie aangevraagd worden voor de restauratie. De subsidie-aanvraag kan geschieden in vier etappes. Een bedrag van anderhalf miljoen gul den is daarmee gemoeid, inclusief de inrichting van het interieur. Daar de pot van 'Monumentenzorg' al uitgegeven is tot 1980 zullen in eigen beheer enkele herstelwerk zaamheden aan het dak ter hand worden genomen, zo spoedig als de weersomstandigheden dit mogelijk maken. LEIDEN Maandag wordt in Lei den in de volgende straten grof vuil opgehaald: Breestraat, Lange brug, Ketelboetersteeg, Schoolsteeg, Wolsteeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koorbrug steeg, Dwarskoornbrugsteeg, Maars- mansteeg, Mandemakersteeg, Vrou- wensteeg, Boommarkt, Aalnmarkt, Nieuwe Rijn, Den Burcht, Burcht- steeg, Nieuwstraat, Hartesteeg. Be schuitsteeg, Moriaansteeg, Hoog- landsekerkgracht, Koppenhinksteeg, Hooglandskerkkoorsteeg, Middel weg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaas markt, Hooigracht, St. Pancras- steeg, van Driessenstraat, Middel stegracht, Oude Herengracht, Ver verstraat, Zijlstraat, Oost- en West Havenstraat," Dwars Havenstraat, Verversplein, Haven, Havenkade, Kalvermarkt, Kijfgracht, Minne broersgracht, Zuidsingel, Heren gracht, Korte en Lange Lange- straat, Nwe Waardsraat, Ooster kerkstraat, Waardkerkplein en steeg, Waardgracht, Oranjegracht, Kaarsemakerstraat, Looyerstraat, Weverstraat, Vestestraat. Groenes- tegen, Uiterstegracht, Kerksteeg. Woensdag komt de kraakwagen in deze straten: Korevaarstraat, Plantsoen 4e Binnenvestgracht, Rijnstraat, Kraaierstraat, 2e en 3e Havenstraat, le en 2e en 3e Gorte straat, Geregracht, Levendaal, Oranjeboomstraat, Cathrijnstraat, Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koe- nesteeg. Nwe Brugsteeg, Wielma- kersteeg, Hogewoerd, Watersteeg, Plantage, Utr. Veer, Veerstraat, Zoeterwoudsesingel (van Lammen- schansweg tot Hoge Rijndijk) v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, T. Siegenbeekstraat. Roodenburger- straat, de Mey de Streefkerkstraat, Cobetstraat, de Ridderstraat, Thor- beckestraat, Wasstraat, de Laat de Kanterstraat, Cronesteinkade, P. J. Blokstraat, Fruinlaan. de Gljselaar- straat, Kernstraat Verdamstraat. Donderdag kunnen de bewoners van deze straten hun grof vuil bui ten zetten: Zijlsingel. Rijnka de, Oosterdwarsstraat, Munniken- straat,. van Galenstraat, Waard - straat, Hermanstraat, Tromp- De Ruyterstraat, Evertsenstraat, Heemskerkstraat. Oosterstraat, Van Speykstraat, Kortenaerstraat, Tas manstraat, Oyerrijn, Galgewater, Noordeinde en plein, Rembrandt- straat, Oude Varkenmarkt. Slik- steeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Wittesingel, Groenho- venstraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhüis, Jan van Goyenkade, Ger- rit Doustraat, Vreewijkstraat, Hugo de Grootstraat, Bilderdijkstraat. En tenslotte volgende week vrijdag: Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Doelen gracht, Nonnensteeg. Kolfmakers- steeg; Zegersteeg, 5e Binnenvest gracht, Sterrenwacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Molensteeg. Boisotka- de.' Kampersteeg. Conciëntiestraat, Vliet, Douzastraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht. Jan van Houtka de. Hoefstraat, Raamsteeg, Garen- markt, Steenscuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Klok- steeg, Scheepmakersteeg. Houtsteeg, Gerecht, Lokhorststraat, Zonne veldstraat, Pieterskerkkoorsteeg, Di;efsteeg, Berkendaelstraat, Pie terskerkgracht/ en straat, Pieters kerkhof, Papengracht. LEIDEN Woensdag om 16.16 is bij een uitslaande brand in een woning aan de Molenstraat één van de slaapvertrekken totaal uitge brand. Vermoedelijk is de brand ook in dat slaapvertrek ontstaan. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. Ook de schade is onbekend. kort-ni ouuc-ua t-3c-2*c/;io k ort -n i rru v»s -iu kor I-ui oui r:i-Tiit-9o-lRirio kori-nicuws-uit-Be-To^io >or t-niom/n-u i t-9o-TofTÏo LISSE Gezien de grote belang stelling die hiervoor de laatste we ken bestond hebben de IJsclubs van district Sassenheim waaronder ook de Lisser IJsclub besloten ook in februari (bij gebrek aan natuur ijs) een bus te laten rijden naar de kunstijsbaan 'I?e Uithof' in Den Haag. Het bezoekprogramma is als volgt vastgesteld: dinsddagavond 4 februari; 11 februari; 18 en 25 fe bruari. Bus vertrekt om 19 uur van 't Trefpunt. Om half elf vertrekt de bus weer van de Uithof. Aahmel- ding voor iedere tocht tot vrijdag 12 uur, bij H. Hoogervorst Nic. Da messtraat 15 Lisse, W. J. Rands- dorp, Willemskade 1 Lisse, C. Zuid erduin Beethovenstraat 29 Lisse Poelpolder. ZOETER WOUDE Het program ma van het werkbezoek dat de commissaris van de Koningin mr. M. Vrolijk maandag 3 februari aan Zoeterwoude brengt ziet er als volgt uit. 13.30 uur Welkom in het raad huis. Bespreking met burgemeester en wethouders. Tijdens deze be spreking zal mevrouw Vrolijk een bezoek brengen aan de openbare basis- en kleuterscholen, aan de Westeindseweg. Zij wordt daarna in Huize Schaepman, amateurpotten bakkerij aan de Dorpsstraat ver wacht. 14.45 uur rondrit. Route: Noordbuurtseweg, Burg. Smeetsweg. Ambachtsherenweg, Veldzichtstraat (Huize Schaepman 30 min), Ver- laatweg, Dr. Kortmannstraat, Oost- teinde, Meerlaan, Geerweg, Zuld- buurtseweg (bezichtiging edelme- taalbedrijf Giezen). Schenkelweg, Dorpsstraat, Noortbuurtseweg, Mie- ning, rijksweg 4, Hoge Rijndijk, Oranjelaan, Energieweg (Bezichti ging CODAN Import, Scand. meu belen), Industrieweg, Burg. Smeats- weg, Ommedijkseweg, Weipoortse- weg, Nieuweweg, Jan van Banning- straat, Dr. Kortmannstraat, Dorps straat, Noordbuurtseweg, Miening. chfé-restaurant 'De Vriendschap'; 18 uur gezamenlijke maaltijd: 19.30 raadsvergadering; 20.30 buitenge wone raadsvergadering. ZOETERWOUDE Naast de vaste aktiviteiten in Ons Huis heeft de Herv. Jeugdraad voor de komende maanden nog een aantal bijzondere evenementen. Het programma hier van ziet er als volgt uit: Vrijdag 31 januari: Volleybal-toernooi 19 uur; 7 februari bingo-avond 20.30 uur; 21 februari Volleybal-toernooi; Dinsdag 25 februari algemene ver gadering Jeugdraad; vrijdag 28 fe bruari project '75 brengt het to neelstuk 'Trijntje Cornelis' 20.30 uur: vrijdag 14 maart bingo-avond: vrijdag 21 maart 'Casa Materna- avond' (de opbrengst is bestemd voor de uitzending van het Zoeter- woudse werkkamp a.s. zomer naar dit Italiaanse kindertehuis); vrij dag 4 april volleybaltoernooi 19 uur: vrijdag 18 april Frits Landes- bergen's Big Band 20.30 uur; vrij dag 24 mei rommelmarkt 10 uur. Nog in bespreking (data worden later bekendgemaakt): autosterrit- excursie naar een broedkolonie van de zwartkopmeeuw en mime-avond o.l.v. Nora Kretz met een klas van de Amsterdamse toneelschool. ALPHEN AAN DEN RIJN —Tij dens reparatiewerkzaamheden in de Asphaltfabriek N.V. aan de Prins Hendrikstraat, is woensdagmorgen de 36-jarige J. V. uit Alphen ge wond geraakt aan het gezicht. Hij werd overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. Een 26-jarige Joegoslaaf werd ook ge wond. maar kon na behandeling zijn werk hervatten. Het ongeval gebeurde doordat een slang van een asfaltketel losraakte, waardoor een prop asfalt vrijkwam. SCHIPLUIDEN De gemeenteraad van Schipluiden is er op voorstel van de leden H. P. Rosenrijs (Soc. Burger Appèl), ir. W. van Horssen (Gemeentebelangen) en J. Koore- vaar (PAK) mee akkoord gegaan in een brief aan het ministerie van verkeer en waterstaat haar be zorgdheid uit te spreken over de gevolgen van de aanleg van Rijks weg 19, die thans in aanleg is op Schipluidens grondgebied. De Bene- luxweg zal de Beneluxtunnel straks met het verkeersplein Ypenburg gaan verbinden en veel lawaai overlast in Midden-Delfland ver oorzaken. DORDRECHT De Dordtse politie zal de eerste twee weken van fe bruari nog vrij soepel optreden te gen bromfiets (t)ers, die geen helm dragen. Zoals bekend wordt dit per 1 februari verplicht. Blijft het tot half februari bij een waarschuwing, daarna zal onverbiddelijk proces verbaal worden opgemaakt bij niet- dragen van een helm, aldus de politie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3