'Openbaar kunstbezoek': schilders en hun keuze I Simplisties I EEN WINTER VOL GEVAREN Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Vanuit musea in Amsterdam en Gent Willem Duys de kansel op Koning Klant in de prijzen Beurs niet meer taboe voor vrouw Vanavond 1 Verbond Jt dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! Dit jaar mogelijk vermindering aantal studentenstops Diepe indruk CATHERINE GASKIN Groninger zwaar gewond door slag met bijl op hoofd I TROUW/KWARTET WOENSDAG 29 JANUARI 1975 Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Voor de eerste helft van dit jaar heeft Openbaar Kunstbezit aan vier beelden de kunstenaars uit Nederland en Vlaanderen gevraagd in het museum van hun voorkeur een tiental kunstwerken aan te wijzen, die zij van wezenlijk belang achten vanuit hun visie op het kunstgebeuren en de kunstgeschiedenis. De nieuwe serie heet 'Openbaar Kunstbezoek'. De NOS-televisle zal zondag 2 fe bruari van 22.05 tot 22.30 uur op Nederland 2 een uitzending van het museum voor Schone Kunsten in Gent verzorgen, waar de Vlaamse schilder Roger Raveel een aantal werken kiest. Deze schilder werd In 1921 in Mechelen aan de Leie geboren. Vanaf het begin heeft hij zich afgezet tegen de Vlaamse expressieonistlsche schilderkunst. Hij koos de werke lijkheid en de dingen die rond hem leven zijn de inspiratiebron nen voor zijn kunst geweest. Wat Raveel ln zijn kunst tracht weer te geven ls een werkelijk heid die binnen het schilderij moet worden gevangen en ander zijds een schilderij dat ln de wer kelijkheid moet overgaan en uit vloeien. Raveel koos het Museum van Gent omdat hij dit het beste kent, mede omdat het Jarenlang zijn enige informatiebron was toen hij als Jonge man de acade mie bezocht en Gent de dichtsbij- zijnde stad was. Bekommernissen De werken die hij voor 'Openbaar Kunstbezoek' uitkoos variëren van een schilderij uit de school van Lucas Cranach tot werken van Frits VandenBerghe, Jzan Brussel mans, Gust de Smet. Constant Permeken, maar ook tot schilde rijen van H. Gerhard Richer, Jime Dine, Leon Spilliaert, Réné Mar- gritte en Raoul de Keyzer. De Smet en Permeke boeien hem vanaf zijn jeugd, naar Brussel mans keek hij op en bepaalde hedendaagse kunstenaars blijken, volgens zijn uitleg, op een of an dere wijze dezelfde bekommernis sen te hebben als hij. De bedoeling van 'Openbaar Kunstbezoek' is dat een dergelijke confrontatie een meer persoonlij ke kijk geeft op bepaalde werken uit de wereld van de beeldende kunst. Het is voor de kijkers boei end om te zien wat zo'n schilder gaat kiezen. Het programma is samengesteld door de BRT, die in Openbaar Kunstbezit samenwerkt met de NOS. NOS en BRT verzor gen bij toerbeurt een televisieuit zending van 25 minuten. Het vol gende programma is op zondag 2 maart, een maand later dus. Daarbij horen steeds vijf radio programma's van tien minuten elk. De NOS brengt die elke week woensdagavond van 19.40 tot 1950 uur op Hilversum 2. In aansluiting op de eerste uit zending die van Raveel, kan ge zegd worden dat tot 16 februari in het Museum voor Schone Kunsten in Gent een speciale tentoonstel ling wordt gehouden van door Raveel gekozen en besproken werken. Op zondag 2 maart worden de Nederlandse kijkers geconfron teerd met de voorkeur van de Nederlandse kunstenaar Ger van Elk. Hij doet zijn keus ln het Stedelijk Museum in Amsterdam. Het zijn voornamelijk werken uit de zestiger en zeventiger jaren, van De Kooning, Keller, Raysse, Nauman, Lucassen, Gilbert en Ge orge. Antwerpen en Wessel Couzijn van het Museum Kröller-Müller in Ot- terloo. Ook aan het Monumenten jaar en het 700-jarlg bestaan van Amster dam zal Openbaar Kunstbezit in de tweede helft van dit jaar aan dacht besteden. Op dit moment is een programma over het Joods Historisch Museum in Amsterdam in voorbereiding. Commentaar Van onze rtv-redactie HILVERSUM Willem Duys zal zondag ter gelegenheid van Mis siezondag de preekstoel beklim men van de Heilig Hartkerk in Roermond. Duys zal vanaf de preekstoel de kerkgangers aanspo ren veel geld te geven voor de uitgaven van de 'Bijbel voor de tropenarts'. Voor de zevenduizend exemplaren van deze handleiding voor de bestrijding van tropen- ziekten moet veertigduizend gul den op tafel komen. Ger van Elk werd ln 1941 in Amsterdam geboren en is afwisse lend werkzaam in Amsterdam en Los Angeles. Zijn werk is moeilijk in te delen bij een bepaalde stro ming. Soms wordt het ln verband gebracht met kunst waai van de vormgeving zo helder mogelijk gestalte geeft aan een idee. Zijn onderwerpen zijn vaak een com mentaar op bestaande tradities en op deze manier van kijken in het algemeen. Hij gebruikt de laatste jaren naast de film en dia's voor namelijk de geretoucheerde kleu renfotografie- Ger van Elk bespreekt ln zijn programma op 2 maart werk van vrienden-kunstenaars als Carel Visser en Reiner Lucassen. De door hem gekozen werken zijn van 21 februari tot en met 13 april te zien in een voor hem speciaal ingerichte zaal van het Stedelijk museum in Amsterdam. Verder zullen in latere maanden Roel d'Haese van het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten in Wim Bosboom Van onze rtv-redactie HILVERSUM Een van de pro gramma's van de VAR A-rubriek Koning Klant heeft de speciale EEG-prijs gewonnen op het inter nationale consumentenfestival, dat deze maand in Berlijn is ge houden. Uit niet minder dan 134 uitzendingen uit twaalf landen, waaronder alle EEG-landen, de Verenigde Staten en Canada, werd de Inzending van de VARA uitverkoren. Het programma van Koning Klant was gewijd aan een prijs vergelijking in de EEG-landen. Eindredacteur Wim Bosboom heeft de prijs die uit negen tin nen borden met inscriptie bestaat in verband met de negen deelne mende landen, in Berlijn in ont vangst genomen uit handen van de heer J. Brown, vertegenwoordi ger van de EEG. Op het vorige festival ln 1973 won Koning Klant een zilveren prijs. Van een verslaggever AMSTERDAM De Amsterdamse effectenbeurs gaat open voor vrou wen. De Vereniging voor de Effec tenhandel heeft ln het bedienden- reglement de bepaling laten verval len dat aleen mannelijke beursge- machtigden of -employés kunnen worden toegelaten. Verder hoeft een beursgematigde of beursem- ploy niet meer de Nederlandse nationaliteit te hebben, maar hij- zij moet wel de Nederlandse taal voldoende machtig zijn. In het bedienden regelement staat niets over kledingvoorschriften. Een woordvoerder van de Vereni ging zei desgevraagd dat 'we dames niet kunnen voorschrijven om in mantelpak of iets dergelijks te ver schijnen'. Ook voor heren is vol gens hem geen kledingvoorschrift van kracht, maar 'hier handelt men In het algemeen volgens traditie, waarbij op warme dagen soms in overhemd mag worden gelopen'. (ADVERTENTIE) SMIDJE VERHOLEN Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM Het ziet er naar uit dat dit jaar minder studenten stops nodig zijn dan vorig jaar. De rijksuniversiteit te Utrecht, die vo rig jaar voor vijftien studierichtin gen een step vroeg, stelt ditmaal slechts vijf studentenstops voor. De landelijke aanmelding van eerste jaars studenten geeft ook reden tot enig optimisme. Dit jaar zijn er landelijk tien studentenstops. Evenals vorige jaren zit het groot ste probleem bij geneeskunde. Half januei hadden zich al weer meer dan vierduizend gegadigden gemeld voor ongeveer zeventienhonderd plaatsen. Bij diergeneeskunde lijkt een stop ook onontkoombaar. Maar bij tandheelkunde en biologie lijkt de situatie al aanzienlijk beter. Voor biologie hebben zich tot nog toe 819 eerstejaars gemeld, terwijl vorig jaar de totale capaciteit op Ik weet niet of het eerder is gebeurd, dat een toch al overbelaste minister uit zijn werk is gebroken en een flinke reis heeft gemaakt om terwille van de gerechtigheid en medemenselijkheid zelf te pleiten voor het weer in dienst nemen van 25 stakers. Minister Boersma deed het. Hij trok naar Bergen op Zoom en u weet het sprak tegen een muur van emotie en onwil. Hier en Nu liet van deze, ook voor de vakbondsmensen dramatische en teleurstellende vergadering beelden zien, die ongetwijfeld indruk zullen hebben gemaakt. En men zal de bezorgdheid van de heer Boersma hebben begrepen toen hij zei bang te zijn dat dit niet een lokaal conflict blijft, maar naar andere bedrijven zal overslaan. Dat kan betekenen dat het stakingsrecht, waarvoor de vakorganisaties tientallen jaren hebben gestreden, door werknemers zelf zal worden ondermijnd. In deze eeuw van communicatie, moeten wij de zoveelste breuk in de verbinding van de ene met de andere mens constateren. Vreemde wereld; een boel mensen schijnen niet eens te beseffen wat zij bezig zijn te ontketenen. Meneer Rietveld, directeur van zie kenhuiswinkels is ertoe overgegaan pakjes sigaretten t$ voorzien van plakkertjes waarop gevraagd wordt of de klant wel weet dat hij zijn gezondheid schaadt. Ook dat was een onderwerp in een gevarieerd Hier en Nu. Ik weet niet goed of ik hem een schouderklopje moet geven voor zoveel idealisme dat hij ln zijn portemonnaie zal voelen. Het is bijna onnederlands zou je zeggen. Maar, hij heeft in zijn winkels een uitge breid assortiment dat niets met rookwaren te maken heeft. De ta bakhandelaar echter die tijdschrif ten, boeken, prentbriefkaarten en drop verkoopt, en de rompslomp van toto- en lotto-fonnulieren op zich neemt om een redelijk inkomen te halen, zie ik nog niet aan dergelijke plakkertjes denken. In Nader Bekeken besprak Aad Kamsteeg de situatie in Portugal. Hij had wat meer nuance kunnen aanbrengen in zijn typering van rechts en links. Niet- alles wat zich rechts noemt, behoort tot de gematigde krachten. De honderd duizenden die het fascisme in stand hebben gehouden, zijn ook recht$. En niet alles wat links heet streeft naar een nieuwe diktatuur. Ook linkse mensen als minister Soares tonen bedachtzaam te zijn. Dat in dit gesprek de moeilijkheden van Portugal in relatie werden gebracht met een toestand in ons eigen land vind ik onjuist. De verhoudingen liggen wel even anders. Als we dat niet inzien, kunnen we ook geen dankbaarheid voelen voor het feit dat onze rechtsordening en democratie heel wat hechter verankerd zijn. TON HYDRA 890 werd vastgesteld. Bij Neder lands, Engels en geschiedenis over treffen de aantallen van gegadig den nog wel het aantal beschikbare plaatsen (geschiedenis heeft al 1160 aanmeldingen voor vorig jaar 560 plaatsen), maar in deze stu dierichtingen kan de capaciteit wel geleidelijk worden uitgebreid. Bij sommige studierichtingen is de belangstelling uiterst gering. Voor sociologie bijvoorbeeld zijn nog maar 517 aanmeldingen binnen. Voor farmacie slechts 36. De be langstelling voor vakken als schei kundige technologie, electrotech- niek en werktuigbouwkunde is weer aan het toenemen. De getallen van dit moment (23.000 otaal) zijn overigens nog lang niet definitief wa .t dagelijks komen er bij het aanmeldingsbureau in Gro ningen nog zo'n veertig opgaven binnen. Een onderzoek onder middelbare scholieren in Groningen heeft uit gewezen dat scholieren bij beperkte toelating meestal de voorkeur ge ven aan een systeem van loting. Zij verkiezen algemene loting (41 pro cent) of gewogen loting (40 pro cent) boven selectie op eindexa- mencljfers (13 proeent was voor toelating op grond van een exa mengemiddelde van 7,5). 77 Hij smeekte haar hem te begrijpen en probeerde zich te rechtvaardi gen. En hij wist plotseling dat het met hem was afgelopen als hij dat stadium had bereikt. Hij was vanaf dat moment eigenlijk waardeloos voor hen. 'Soms is het goed de waarheid te weten, soms niet. Maar wij moeten er nu eenmaal achter komen, anders tasten wij in het duister. Het ls ouderwets geworden over de vijanden van je land te spreken.maar wij hebben onze 'Wereld' nog niet verworven en dus moeten wij hen. die wij gewend waren onze vijanden te noemen, in het oog blijven houden. Als je een maal aan angst en argwaan gewend bent geraakt, is het niet gemakke lijk af te schudden.dat geldt voor belde kanten. En dus blijven wij Inlichtingen Inwinnen. 'Geheime dienst', zei ze. 'Je bedoelt de geheime dienst. Dat begrijp ik heus wel. Ik hoef niet verkocht te worden'. Zij beefde nog steeds van kwaadheid en zei tegen Hay ward: 'U ook? Hoort u er ook bij?' 'Alleen tijdens de oorlog, Sal. En wat deze zaak betreft.zei hij schouderophalend. 'Ik wist er tot vanavond niet veel meer van dan jij. Alleen dat zij iets over Dev te weten moesten zien te komen', voegde hij er verdrietig aan toe. 'En zij vertrouwden u dus niet eens', zei ze met een verbitterde blik naar Canfleld. 'Zo werkt het niet, Sally'. zei Can fleld. 'Wij vertrouwen alleen hen die wij moéten vertrouwen.en alleen als wij niet anders kunnen. Zelfs mensen zoals Jackson Hay- ward 'En Sally Devlin? Waarom vertouw je haar eigenlijk? Ben ik er écht bij betrokken, of is het alleen om dat ik hier dingen heb gezien die je niet weg kunt praten?' Er kwam plotseling een gedachte in haar op en haar stem werd luider, zodat Hayward zenuwachtig een gebaar maakte om haar tot zwijgen te brengen. Daarom had je me nodig om mee naar St. Martin te gaan. om bij Elizabeth te komen. Wat een ellendige misselijke manier van werken'. 'Ja', zei Canfleld. 'Dat is allemaal waar, Sally. Zo werken wij nu een maal'. 'Ik haat je'. Hij zag bij het zwakke licht dat zij haar vuist half geheven had. 'Waarom?' zei ze. 'Waarom Dev? Waarom Elizabeth? Wat heb ben ze gedaan?. 'Misschien is er wel iets met hén gedaan. Er zitten twee kanten aan.ik zei immers al dat we de waarheid moeten weten? Luister naar me, Sally. Luister goed'. Zij werd kalmer en zij gingen vlak naast elkaar bij de borstwering staan. Canfield voelde een hevig verlangen haar vast te houden en te steunen omdat zij nog steeds zo beefde. Maar hij sprak over hun argwaan en zij wilde niets van hem weten. Hij wist dat hij sprak als een vijand toen hij haar de ge schiedenis van Devlin oververtelde. Hij vertelde Hayward en haar wat zij gedurende de winter voor een beeld hadden opgebouwd: dat hij 99: Het zal wel niemand verbazen, dat smidje Verholen vreemd op keek, toen er die avond bescheiden en zachtjes op het. raam van het salonnetje werd geklopt. Aangezien het niet de afgesproken bodybuil- dersklop was duwde, de smid het raam gewoon open en er bleek toen een vreemd manneke buiten te staan, in wie wij, lezers, natuurlijk onmiddellijk Sijmen Plamuur her kennen. Smidje Verholen kende dat van regen druipende mannetje he lemaal niet en daarom vroeg hij wat hij voor hem kon doen. - 'Ik heb van het botjes bilden gehoord', fluisterde het mannetje geheimzin nig'achter ziln hand. 'Mijn naam is Sijmen, Sijmen Plamuur. Ik ben huis-1 en decoratieschilder in deze efertijds zo bloeiende gemeente. Ik heb mij hedenmiddag verdienstelijk trachten te maken door de onaan gename gelaatstrekken van Janus Paxse uit te beelden op het ver keersbord aan het Drietrommeltjes- - 'O.., hebt U dat gedaan?' lachte de smid opgetogen. 'Wel Sijmen, kom dan binnen'. - Eenmaal bin nen, zei Sijmen, die een filosofi sche ziel had: 'Haha, dat grapje slaagde. Verzet plegen uit de ge zichtshoek van het schildersambacht zou men mijn daad kunnen noe men. Zoiets geeft altijd wat kleur aan de zaak, niet? Ik als schilder.., zodoende... voelt U'? - 'En nou zou u zeker wel willen meetrainen?' vroeg de smid. 'Wel dat kan best, Kom maar mee'. - Sijmen lachte tevreden en voorzag zich gauw van enige sportkleding. Het moet echter gezegd worden, dat hij erg opkeek bij het aanschouwen van de twee PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN studenten Thomas van Everdlnge en Bernard Buckmans. Hij kende ze nog wel van vroeger, toen Tho mas broodmager en Bernard mod dervet was geweest. Maar de stu denten hadden al die tijd met ongewoon veel ijver getraind. Dat werd wel duidelijk bewezen door de lichamelijke gesteldheid waarin ze zich nu bevonden. Thomas mocht terecht trots zijn op de ferm ont wikkelde spierbulten, die zich over al begonnen te vertonen. Bernard toonde ook al opvallende wijzigin gen in zijn physiek. Zijn rolronde buikje was danig geminderd en er was nu meer spier dan vet te zien. Komt dat allemaal van botjes bil den?' riep Sijmen Plamuur uit Ter stond zette hij zich aan het oefe nen en het leek wel of hij ln één avond trainen de achterstand van een héél jaar wilde inhalen....'. EN DE PIJP WVtö HIJ NOG J HOUDEN. NOU JA.. VOORIOP16! Kogan had gezien op de avond toen Devlins verdwijning bekend was geworden, het doorzoeken van de flat en het onplezierige feit dat Devlins naam in het rapport over de moord op Fergus voorkwam; over het verlies van het cijfer schrift; allemaal vreemd toeval tot Raedler als Zotow werd herkend en bekend werd wat hij oorspronkelijk had gedaan, en met wie hij in contact stond. Toen Canfield over de cameratas sprak en vertelde wat er op de markt van Kaboel werd gefluisterd, dat het wrak van Dev lins vliegtuig aan de Sowjetkant van de rivier was gezien, legde Hayward tenslotte zijn hand op Sally's schouder in een onhandige poging haar te troosten. 'Maar hij.zijn lichaam was er niet?' 'Ze zeggen van niet'. 'En wat bewijst dat', zei ze heftig. 'Jij baseert dat allemaal op een verwrongen verhaal dat je uit de zesde hand van een marktkoopman hebt gehoord. Wat weet hij ervan, en wat kan het hem schelen? Ik wed dat iemand hem ervoor heeft betaald. Hij heeft het misschien wel allemaal verzonnen. Waarom zouden de Russen het niet toegeven als hij dood was? En als hij leeft en verrraad heeft gepleegd, waarom zouden ze dat dan niet de hele wereld rondbazuinen? Dat zou me wat zijn, Lawrence Devlin over gelopen. Hij is tenslotte geen dron ken homosexueel, zoals die anderen die ze hebben gevangen!' Radio vandaag HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt-Soos. met om 7.30 Nws. 7.41-8.00 Aktua I. 8.30 Nws. 8.36-8.45 Gym. voor de hulsvrouw. 9.00 (S) Wegwezen, met tips voor trips. 9.30 Van heinde en verre, licht muz.- progr. 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx, uitzending voor de vrpuw. 11.45 (S) Cafe-chantant: lichte muziek van vroege. 12.26 Med. t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Akuta II. 13.15 (S) Sport na sport: sportprogr. voor de jeugd. 13.45 (S) Fanfaremuz. en Jongenskoor. 14.15 (S) Route - A: geva rieerd progr. 15.30 Nws. 15.33 (S) After Sesjun: licht muz.progr. NCRV: 16.00 Mlddagdlenst. 16.20 Klanksnoer: klas. muz. 17.00 (S) Joost, serléhoorspel dl. 15). OVERHEIDSVOORL.: 17.20 Tekst en Uit leg: Rljksstudietoelagen. NCRV: 17.30 Nws 17.32 (S) Hier en nu. 18.00 (S) Bandstadn. 18.30 Nws. 18.41 Kunst- en vliegwerk: lnf. over akt. ten toonstellingen. 18.46 (S) JVIet uw instem ming: het Lied van de week. 19.00 (S) Populaire klass. door Nederlandse radio orkesten. 19.30 Theologische etherleer gang. TROS: 20.00 (S) ClOse-up: licht muz.progr. 21.15 Uit de pers. 21.30 (S) Specialiteiten a la carte: muz. wensprogr. - klass. muz. 22.30 Nws. 22.40 Akuta III. 23.00 (S) Coulissen: woensdagavond-mag. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.20 (S) In de Roode Cirkel. 8.00 Nws. 8.11 (S) vervolg In de Roode Cirkel. 9.00 (S) Licht orkest et zangSolisten. 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Radl- oweekblad. 11.00 Nws. NOS: 11.03 Bop- thema's en Swingsessions: oude jazz. 11.30 Spiegel van Duitsland: Informatie en muz. uit de Bondsrepubliek. VARA: 12.00 Enkhuizen - Centraal: gesprekken.' 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 (S) Een middagje Stoomradio. 16.00 Nws. 16.03 (S) Stiefmoeder Aarde, hoorspelse rie. (dl.2)17.05 (S) Tea for two: lichte melodieuze muz. R.V.U.: 17.35 Cor Molen beek verzorgt een muz. progr. waarbij hij probeert de luisteraar te helpen om te luisteren. VARA: 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag. P.P.: 18.20 CPN. VARA: 18.30 (S) Tony van Verre ontmoet Jack Bow. 18.55 (S) Brassband Magazine. NOS: 19.40 Open baar Kunstbezit. 19.50 Den Haag van daag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensdaga vond Muziekmag. 22.10 En Toch. Van de kleine god de vader tot 'Vaterlose Gesellschaft'. EO: 22.40 Woord der Waar heid: theologie naar de Heilige Schrift. 22.55 Klankbord. 23.05 (S) Postludium: klass. muz.progr. 23.45 (S) Buenas Nue- vas: uitzending ln de Spaanse taal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM lil KRO: 7.02 (S) Drie op je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie Speciaal TV vandaag 0 In de IKOR-serie Jouw Beurt praat Wim Neijman met twaalf kinderen over de scheiding van hun ouders. Daarna volgt een afle vering van Kenmerk. Ned. 1/19.05 9 De NOS vertoont Joao en het mes, een film van de Nederlandse cineast George Sluizer, met impo nerende beelden van mens en na tuur in Brazilië. Ned. 2/20.30 0 Een Zweedse televisieploeg ver zamelde gegevens over de geheim zinnige dood van de Italiaanse uit gever en activist Feltrinelli. Blies hij zichzelf op of werd hij door ultra-rechts geliquideerd? Ned. 1/21.00 0 De vierde aflevering van de VPRO-serie Zorgvliedt handelt over het Utopia dat tussen 1918 en 1923 een klein aantal mensen voor ogen stond. Ned. 1/22.30 0 In de Middagdienst van de NCRV spreekt prof. dr. P. Hartveld over 'De Stille Kracht'. Hilv. 1/16.00 0 De historicus Kees Bertels voert in de NOS-rubriek En toch.ma teriaal aan voor zijn stelling dat het gezin als samenlevingsverband zich in een crisis bevindt. Hilv. 2/22.10 0 Coulissen van de TROS geeft een voorproef van Cirano de Berge rac met Guus Hermus in de titelrol en zendt ook tien minuten van Tète a Ted Uit. Hilv. 1/23.00 draalt op verzoek. 11.03 (S) Drie tussen de middag, met o.a. Raden maar.14.03 (S) Popkontakt: De Theo Stokkink Show. 16.03 (S) De Hitmeesters: de Vin cent van Engelenshow. NOS: 18.02 Joost mag niet eten, met een reportage van het Hoogovenschaak toernooi. 19.02 (S) Drie loopt achter, met om 19.30 Paardenkoersen. 20.02 Woensdag avondshow; sport en akt. 0.02 (S) Me tro's Midnight Music met diverse solis ten, Trio Louis van Dijk en Metropole Orkest. 1.02 Take It easy. 2.02 De Meur- ders Methode. TROS: 6.02-7.00 Drie op Je boterham. NEDERLAND I NOS-NOT 9.40-11.35 Schooltelevisie KRO 15.30 Akrobaten op de ski 15.50 Vlucht van de rovers 16.10 De rode autobus VPRO 17.00 Betty Boop 17.08 Zwijgen is goud 17.43 Popeye 18.15 Sportleiding herh. les 13 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal IKOR 19.05 Jouw beurt: Een van de twee IKOR-KRO-RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 All in the family 21.00 De geheimzinnige dood van Giangiacomo Feltrinelli 22.00 Zendtijd van het Simplistisch Verbond 22.30 Zorgvliedt - een Nederlands landschap NOS 23.25 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest Intern. Agrarisch Nieuws 19.50 Socutera 20.00 Journaal P.P. 20.00 RKPN NOS 20.30 Joao, speelfilm 22.00 Panoramiek 22.15 Studio Sport 22.40 Den Haag vandaag 22.55 Journaal 23.00 E.K. Kunstrijden Paren Horizontaal. 1. doortochtgeld, 3. op de wijze van, 4. zwaardvis, 6. be drag, 7. familielid, 9. woonboot, 11. nota bene (afk.), 12. Chinese leng temaat, 14. foei, 15. voorzetsel, 17. familielid, 19. maanstand, 20. mu zieknoot, 22. deel van de bijbel, 23. vorm, 25. paard, 27. stok, 29. graaf- werktuig, 30. mak, 31. sporeplant. Verticaal. 1. stapel, 2. duikereend, 3. bergweide, 5. voertuig, 7. rivier in Rusland, 8. reeds, 9. water in N.Br. 10. sportterm, 11. houten bakje, 13. opening van een fuik, 14. danspar tij, 16. dof, 18. in het jaar der wereld (afk. Lat). 19. oude lengte maat, 21. voertuig, 22. rund, 24. lokspijs, 26. boom, 27. teken in de dierenriem, 28. wandversiering. Oplossing van gisteren Horizontaal 1. traag-aria 2. eis-ral- een 3. get-ast-ert 4. emelt-bede 5. larie-elan 6. mars-el-Pan 7. Oka - arm-ore 8. dans-palei 9. erker-lork. Verticaal 1. tegel-mode 2. riem-Aa kar 3. aster-rank 4. ara-lis-Ase 5. gast-eer-pr 6. alt-bel-mal 7. reëel polo 8. Ier-daar-er 9. antenne-ik Van i correspondent GRONINGEN In zijn woning aan de Groningse Bedumerstraat heeft de politie gisteren de zwaar gewonde 34-jarige H Tammeling aangetroffen. Hij was met een bijl op het hoofd geslagen. Het slacht offer, dat onmiddellijk in het aca demisch ziekenhuis is opgenomen, verkeert in levensgevaar. De politie, die door een onbekende telefonisch werd gewaarschuwd, vond vlak bij het bed van de heer Tammeling de bijl, waarvan de steel gebroken was. Zij trekt op het ogenblik enkele binnengekomen tips na, maar deze hebben tot nu toe niet in de richting van de da der (s) geleid. Ook omtrent het mo tief is nog niets bekend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4