opleiding gezinsverzorgster voor :2-jarigen en ouderen Open bejaardenwerk kwam goed van de grond Juridisch Adviesbureau ook tegen huurverhoging iZuidbuurtseweg gaat [ïen miljoen kosten (Inzet van nieuwe categorie helpsters waardevol Hinder aanrijdingen e|n Noordwijk Vrije tijds-beurs in Groenoortihal Nieuwe Leidse Courant Turken slaags met Leidenaars Gymnastieklokaal Victorschool bij Eén dag harde wind is dagen vegen Marktberichten Veemarkt Leiden Visserijberichten 2 JOUW/KWARTET WOENSDAG 29 JANUARI 1975 STAD EN REGIO L3 De interkerkelijke opleidingsschool voor gezinsverzorgsters te Leiden begint een aangepaste opleiding tot gezinsverzorg- Iter voor oudere personen. it- ljs ls kandidaten worden gezien de inen die op latere leeftijd een iroep kiezen (o.ra. gezinshelp ers) of van beroep wensen te iranderen. Bij vergelijking van kandidaten met de meisjes an 15-17 jaar die de 2-jarige dag- [OORDWIJK Het aantal aanrij- ingen in Noordwijk bedroeg in 974 in totaal 473 tegen 506 - in het it, aaraan voorafgaande jaar. Een ermindering dus hetgeen ook te ug te vinden valt in het aantal ewonden. Vielen er in 1973 in otaal 68 zwaar gewonden en 69 cht gewonden in het verkeer in 974 waren deze aantallen resp. 47 n 58. vonden in het afgelopen jaar wee verkeersongevallen met dode- jke afloop plaats, ie vermindering vindt naar de me- ing van de verkeerspolitie mede en oorzaak door de instelling van maximum-snelheid buiten de ebouwde kom en door de scherpe- controle op de snelheid. In 1974 rerden niet minder dan 417 be- tuurders van auto's en bromfietsen ikeurd voor het overschrijden van i maximum-snelheid, lok de aktie 'Helm Hoofdzaak' zal rtoe hebben bijgedragen het aan- gewonde bromfietsers terug te ringen. Niettemin staat deze groep reggebruikers boven aan de 'rang- jst' in 1974 werden 26 bromfiet- fllers zwaar gewond (34 in 1973) en 16 licht gewond (25 in 1973). ïen is verheugd dat op de kruising ïooweg-Van de Mortelstraat-Van nadat in de verkeers- chtinstallatie een 'links af-fase' is ïgebouwd, géén gewonden meer ijn gevallen. kruising Herenweg-Beeklaan lijft moeilijkheden geven wat be reft het verlenen van voorrang oor automobilisten aan bromfiet- die vanag het fietspad langs Herenweg de kruising overste- en. Er werden op dit kruispunt in itaal 13 aanrijdingen geregi- treerd. ie meeste aanrijdingen vonden laats op de toevoerwegen naar de adplaats. De bollenmaand april en e badseizoenmaanden geven dui 'pieken' wat het aantal on- evallen betreft (53, 73, 46 en 55) ■erwijl het in de overige maanden de 30 schommelt. De meeste ;®%chtoffers vindt men in de leef- jdsgroep van 16 tot en met 30 tar. De zondag zaterdag en vrijdag ijn met resp. 92, 85 en 65 de dagen 'aarop zich de meeste aanrijdingen ooi-doen. opleiding gaan volgen is het dui delijk, dat in het merendeel van de gevallen de afstand tussen beide categorieën in verband met levens ervaring, volwassener persoonlijk heid en mentaliteit, met daarnaast totaal verschillende levensomstan digheden, dermate groot zal zijn, dat het onmogelijk is ook uit het oogpunt van aan te bieden leerstof beide categorieën teza men op te leiden. Ook de praktische omstandigheden (zoals zorg voor man en/of kinde ren) geven organisatorisch onover komelijke moeilijkheden voor de categorie 'ouderen' bij het moeten volgen van de 2-jarige dagoplei ding. Een facet dat een vrij groot deel van de categorie 'ouderen' tevens ervan zal weerhouden de 2-jarige dagopleiding te volgen is de tenge volge daarvan optredende derving van inkomsten. Tenslotte mag, gezien vanuit het werkveld, worden verwacht dat de inzet van de oudere kandidate waardevol zal zijn, omdat a. deze reeds over een stuk levens ervaring beschikt. b. het vrij grote verloop bij de gezinsverzorgsters hierdoor 'naar verwachting enigszins kan worden teruggedrongen, waardoor een gro tere stabiliteit bij de instelling kan worden verkregen; c. de mogelijkheid niet uitgesloten is dat er door de toenemende mo gelijkheden voor opleidingen tot andere beroepen een tekort aan jonge kandidaten voor de opleiding tof gezinsverzorgster gaat ontstaan. Twee jaren Het. wordt een part-timeopleiding tot gezinsverzorgster voor 22-jari- gen en ouderen. De nieuwe tweeja rige opleiding is verbonden aan scholen voor Middelbaar Sociaal Pedagogisch Onderwijs. De oplei ding duurt twee jaar en begint half augustus met een introduktieweek. Gedurende deze twee jaar zullen nog 3 volle cursusweken worden ingelast. Naast 1 dag theorie per week op de opleidingsschool dient men tenminste 2 hele dagen of 4 halve werkdagen werkzaam te zijn bij een Stichting voor Gezinsver zorging. Daarnaast zijn er de schoolvakan ties. LESSEN gezin en samenleving, w.o. maatschappijleer; inleiding tot het beroep; pedagogische en agogische vor ming; huishoudelijk inzicht en budget tering; geestelijke stromingen; nederlandse taal; culturele vorming w.o. expressie door woord en gebaar; zorg voor het jonge kind en huiselijke ziekenverzorging. Toelating LEIDEN Het juridisch adviesbureau en het huurderscomité Meren wijk hebben zich solidair verklaard met de bewoners van de Eendracht-wo- ningen in de Kooi, die weigeren huurverhoging te betalen. In de eerste plaats omdat er pas informatie aan de bewoners werd gegeven over de huurverhoging, na dat gebleken was, dat zij de maat regel niet pikten. In de tweede plaats omdat het bestuur van de Eendracht alles achterwege heeft gelaten om de bewoners te laten beslissen. Uitspraken van dc voor zitter als; 'De huurders zijn maar domme schapen en wij weten wel wat goed voor ze is' Spreken wat dat betreft boekdelen, vindt men. Verder vinden het JAB en het huurderscomité het treurig, dat de bewoners niet weten welke huizen door de huuradviescommissie' zijn onderzocht, waarom de commissie juist die huizen gekozen heeft en wat er precies in het advies aan de minister staat. Het zou best kunnen zijn, zo stelt men, dat de normale wettelijke rechten inzage van het advies, mogelijkheid tot toelichting van de bezwaren op een zitting en eventueel inschakelen van de rech ter hier aan de bewoners ontzegd zijn. Het ministerie heeft moeten toege ven, dat aan de huizen van alles mankeerde. Veel huizen zijn door de bewoners zelf in redelijke staat gehouden. Een renovatieplan geeft aan dat een stevige opknapbeurt hard nodig is. Het is noodzakelijk, zo meent men tenslotte, dat deze plannen samen met de bewoners worden uitgewerkt en dat er samen met hen beslist wordt over de nieu we huren na de renovatie. Men vindt èen huurverhoging vooraf een slechte start, die gezien ook de manier waarop, weinig góeds be looft voor de toekomst. De toelatingseisen zijn: 22 jaar voor 1 september of ouder; m.i.v. 1 augustus minimaal gedurende 2 he le dagen of 4 halve werkzaam in een instelling voor Gezinsverzor ging: verklaring van de werkgever dat deze bereid is mee te werken aan het volgen van deze opleiding; vooropleiding: 1. als die v. d. dag opleiding; 2. tenminste het getuig schrift van een primaire opleiding; 3. of een gelijkwaardig niveau van ontwikkeling; geschiktheid voor dit beroep; geldige tbc-verklaring en geneeskundige verklaring. Kosten van de opleiding: cursus geld 150 per cursusjaar; school fonds 50 per cursusjaar; leermid delen plm. 1100 per cursusjaar. Aanmelding Rijnsburgerweg 86, tel. 071-53336. LEIDEN Het gemeentebestuur heeft besloten 10.000 uit het Evenementenfonds van de dienst voor de Groenoordhal op te nemen ter voorfinanciering van de aan loopkosten voor een in april te houden Vrije tijdsbeurs. Het eigen ochtendblad voor èlk protestant» Christelijk gezlt» in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS Oud-gemeentesecretaris Boekhoven overleden KATWIJK Gisteren is de heer D. C. O. Boekhoven overleden. Hij is 79 jaar geworden. Hij begon zijn ambtelijke loopbaan in zijn geboor teplaats Sommelsdijk. Omstreeks 1917 kwam hij naar Katwijk als ambtenaar eerste klas ter secreta rie. Dat was nog in het oude raad huis in de Rijnstraat, waar burge meester J. H. de Waal Malefijth de scepter zwaaide. Op 15 november 1929 volgde hij J. W. Kobus op als gemeente-secretaris. Hij is 31 jaar secretaris geweest. Hij was verder administrateur van het grondbe drijf, secretaris-penningmeester van de schoolartsendienst kring Katwijk, en ambtenaar van de bur gerlijke stand. Verder was hij be kend als voorzitter van de Katwijk- se Reddingsbrigade en als voorzit ter van de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Padvinders Vereni ging. Hij was bestuurslid van de afdeling van de militaire bond Pro Rege en bestuurslid van de christe lijke b.l.o.-scholen en de Katwijkse Bouwvereniging. De heer Boekho ven ging op 19 augustus 1960 met pensioen. Hij kreeg bij zijn af scheid de erepenning van de ge meente Katwijk. Gevangenisstraf voor Hazerswoudenaar HAZERSWOUDE Een 19-jarige betonvlechter uit Hazerswoude is door de Haagse rechtbank veroor deeld tot zes maanden gevangenis straf, waarvan twee maanden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar en aftrek van voorarrest voor enkele inbraken en diefstallen in zijn woonplaats en omgeving. De officier van justitie had acht maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk geëist. Toen verdachte werd gearresteerd verzette hij zich en schold de poli tieman uit. In Voorschoten, Leider dorp, Zoetermeer en Pijnacker was hij aktief geweest. In Lelden had hij ingebroken in het stadhuis. De officier had in de dagvaarding slechts enkele plaatsen gesignaleerd waar verdachte had ingebroken. Tot de buit behoorden o.a. 110 slof fen sigaretten, langspeelplaten en kleding. LEIDEN Drie inwoners van Lei den die maandag verhaal gingen halen bij twee Turken die een en kele dagen eerder gekochte herders hond niet juist zouden behandelen liepen klappen op. Eén van hen, een 30-jarige Leidenaar zonder be roep, moest met een gewonde lin kerhand (26 hechtingen) naar het ziekenhuis. De vechtpartij ontstond op het Noordeinde. De twee Turken, een 40-jarige uit Oude Wetering die een zaak drijft in Leiden en zijn 34- jarige landgenoot, woonachtig te Voorschoten en zonder beroep, kre gen onenigheid met de Leidenaars, waarna een vechtpartij ontstond. De jongste Turk voorzag de oudste van een mes. Dankzij de tussen komst van de politie konden de Leidenaars worden bevrijd. Het bleek toen dat één van hen een meswond had opgelopen. Uit verho ren is niet komen vast te staan of de verwonding het gevolg was van een messteek. De belde Turken werden na te zijn verhoord zij ontkenden te hebben gestoken op vrije voeten gesteld. IOETERWOUDE De bijzonder lechte toestand van de Zuidbuurt- eweg een aaneenschakeling van erzakkingen en afbrokkelende be- :hoeiing, gaat aangepakt worden. )e gemeenteraad wordt gevraagd aar voor een kredie tte voteren van ijna 1 miljoen gulden. !r zijn twee constructies ontwik- eld aan de hand van de uitge- rachte adviezen. 'oor het gedeelte tussen de zuide- jke toegangsbrug naar de Zonne- aarde en het perceel Zuidbuurtse weg 48 zal over een lengte van 300 leter aanleg c.q. vernieuwing van e schoeidng, plaatsvinden. Deze zal 'orden uitgevoerd zoals destijds an de Noordbuurtsrweg. Voor dit edeelte (binnen de bebouwde om) worden de kosten geraamd op 221.000 ofwel 739 per strekken- e meter. 'oor het gedeelte tussen de Zwet- ade en de brug voor Zuidbuurtse- 'eg 48 is sprake van een beton- choeiing die in zeer slechte staat erkeert. Daarvoor is een andere constructie ontwikkeld waaronder hét naast de bestaande weg op een lager niveau aanbrengen van een fiets- en voetpad. Hiervoor wordt een kredie tvan 740.000 ge vraagd. Dit laatste weggedeelte maakt deel uit van het provinciale quartaire wegenplan. Daarom zal van de provincie een bijdrage wor den gevraagd. B. en W. delen verder mee dat deze verbeteringen zijn aangemeld bij de centrale overheid in het kader van de werkgelegenheidsproblema- tiek. Hierdoor wordt gehoopt de werken op korte termijn te kunnen uitvoeren. Daarvoor is ook de me dewerking noodzakelijk van enkele grondeigenaren in verband met enige (bescheiden) grondaankopen. De Zuidbuurtseweg zal t.z.t. in niet geringe mate worden ontlast omdat de eigenaar van het bekende grondbedrijf nabij de Geerbrug in middels toestemming heeft gekre gen van het provinciaal bestuur tot het maken van een uitrit op de prov. weg 17. KATWIJK AAN ZEE Het hoeft maar even te waaien en de Boule vard ligt onder een laag zand be dolven. En het heeft de laatste weken gewéaid. Dat betekent dat de gemeentelijke reinigingsdienst handen vol werk heeft. Eén dag of nacht harde wind laat staan een storm en er moet dagenlang worden geveegd. De afgelopen da gen kwamen schop en bezem er weer aan te pas. Het zand, afkom stig van strand en zeereèp, krijgt een bestemming. Het gaat naar het depot en wordt gebruikt voor bij voorbeeld het ophogen van straten. Ook gaat een deel van het opge veegde zand naar de berg puin bij de Noordduinen. Met het zand wordt de berg afgedekt, waarop dan helm wordt geplant. Bovenstaande foto werd genomen ter hoogte van de Voorstraat. NOORDWIJKERHOUT B. en W. stellen de raad voor bij de te bou wen Victorschool een gymnastie klokaal te bouwen van 12 bij 21 meter en voor de openbare lagere school en de Ireneschool een der gelijke accommodatie van 13 bij 22 meter te bouwen bij het zwembad. Een eerder plan, tot het bouwen van een sportzaal, komt daarmee te vervallen. Leerlingen mogen na schooltijd schaken RIJNSBURG Een vergissing van één van de bestuursleden van de schaakclub in Rijnsburg, maakte dat er misverstanden zijn gerezen omtrent het schoolschaken. Vorige week publiceerden wij een artikel (over het schoolschaken in Freder- iksoord. In een gesprek met onze correspondente werd gezetd dat de inspecteur van het lager onderwijs, de heer A. Boogaard, zijn fiat had gegeven voor het schoolschaken. Dit is echter nooit gebeurd. De heer Boogaard- juicht het schaken op school toe. maar het moet wel na schooltijd gebeuren. KATWIJK A.D. RIJN Groenteveiling 28 januari: Waspeen AI 670-93 0, II 260- 810, BI 950-1290, II 200-530, Cl 550-770, II 370-750, boerenkool 30-44, breekpeen 520- 630, schorseneren AI 94-117, BI 13-43, Cl 7-9. 20. vette klaveren 10, nuch tere kalveren 2737, veulens 6, varkens 34, lopers 18. biggen 415. schapen of lamme ren 349, bokken of gelten 29. Prijsnote ringen slachtrunderen. stieren le kwal. Cl 0-650, 2e kwal. 565-585. Vaarzen le kwal. 560-610, 2e kwal. 510-550, koeien le kwal. 560-620. 2e kwal. 500-545, 3e kwal. 475-490. worstkoeien 440-480, vette klave ren le kwal. 490-530 pr kg lev. gew., nuchtere slachtkalveren 125-200. Ge- bruiksvee melk- en kalfkoeien 1450-2100, varekoeien 785-1875. graskalveren 525-750. nuchtere kalveren voor fok of mesterlj rood 100-300. zwart 75-250, lopers 115-125, biggen 77,50-90. schapen 150-210, lamme ren 175-275, drachtige zeugen 425-550, geiten 15-85. Slachtrunderen aanvoer ruim, handel willig, prijzen zelfde als maandag, kalf- en melkkoeien aanvoer redelijk, handel willig, prijzen iets hoger, varekoelen aanvoer iets meer. handel re delijk, prijzen Iets meer. graskalveren aanvoer minder, handel matig, prijzen stabiel, vette kalveren aanvoer minder, handel vlug, prijzen stabiel, nuchtere kalveren aanvoer ruim, handel lui, prij zen iets minder, lopers en biggen aan voer iets minder, handel goed, prijzen iets hoger, schapen en lammeren aanvoer Iets meer, handel vlot, prijzen hoger, geiten aanvoer minder, handel redelijk, prijzen stabiel. Aan de dinsdagmarkt werden te IJmui- den aangevoerd: 13 kg heilbot, 129 kisten kabeljauw. 2567 kisten koolvis. 80 kisten schelvis, 151 kisten wijting. 279 kisten diversen. Prijzen In guldens per 1 kg: heilbot 11.40. Per 40 kg: kabeljauw I 124, kabeljauw II 130-120, kabeljauw III 144-136. kabeljauw IV 150-124, kabeljauw V 114-88, koolvl- sl 57-50, koolvis II 53-48, koolvis III 55- 46, koolvis IV 52-41. schelvis I 134-132. schelvis II 120-96. schelvis III 100, schelvl- s IV 108-84, wijting III 104-88, poontjes 62-47, haai 108-72, schartong 69-56. heek I 288-244. heek II 274. heek III 274-240, heek IV 232. heQk V 1)0-132, leng 106-83, lom 84-85, ham 318-247, ham met kop 150-140. Besommingen: KW 15 58.400, KW 43 64.300, IJM 57 72.700. n Hazerswoude 10 procent van de bevolking 'bejaard' IAZERSWOUDE Dit jaar draait' de Stichting Open Be- aardenwerk Hazerswoude vijf aar. Het werk kwam voort uit en enquête, die gehouden in 969, de bejaarden vroeg naar ïuisvesting, gezondheid, finan- iën, huishoudelijke hulp, hob- ly's, bezoek en vakantiebeste ling. Sindsdien zijn er van lie- 'erlee in de gemeente steeds neer activiteiten ontplooid voor le bejaarden die in het Hazers- voudse tien procent van het in- vonertal uitmaken (800 tot 900 ie jaarden). Het bestuur van de tichting komt dan ook alle eer oe, dat het zich voor de oudere lorpsgenoten inzet om te komen ot allerlei bezigheden. )e onlangs uit het bestuur getre- len E. R. F. v. d. Laar (hij verhuist laar Voorhout vandaar dat hij zijn unktie neerlegde) heeft daar mid- lenin gestaan. Immers, sedert 20 ipril hanteerde hij de voorzitters- iamer van de stichting, aan de iprichting waarvan gemeentesecre taris J. Verlare achter de schermen ïeel wat werk heeft verzet. Op 9 februari 1970 was de zaak écht 'rond' want toen ook was alles ge regeld wat betreft de definitieve» afvaardiging van de Kerken In het stichtingsbestuur. Wat zijn zoal de activiteiten? Gymnastiek voor de. 'AOW-ers', zo wel aan de Rijndijk als in het dorp. Van de Laar: 'Daarvoor bestaat een vrij grote belangstelling; tien pro cent gymt inderdaad. Het wordt gezien als een soort sociaal contact. Voorlichtingsbijeenkomsten over de toepassing van de Algemene Bij standswet over het verkeer, de voe ding van de bejaarden, het sloeg allemaal aan. Daarnaast stonden er bijeenkomsten in de amusementss feer op het programma: toneel op gevoerd door plaatselijke verenigin gen, een lezing door het echtpaar Boesman over de ballonvaart enzo voort. Op gezette tijden kunnen de be jaarden hun handvaardigheid tes ten. Een van de grote stimulators daarvan was mevrouw E. M. Bub- bers-Reimering oud-secretaresse (inmiddels naar elders verhuisd). Soos In Hazerswoude-dorp is een actieve bejaarden'soos' die subsidie krijgt via de Stichting Open Be j aarden- werk. Op dinsdag 4 februari start ook aan de Rijndijk in Het Anker een bejaardensoos. Secretaresse M. M. W. Scholtes- Pieterse die dat secretariaatswerk verricht samen met mevrouw M. E. Harmsen-Meyer: 'We beginnen met een sociëteit op iedere eerste dins dag van de maand, 'telkens tussen 14 en 16.30 uur. En we hopen dat alle zestig-plussers, mannen zowel als vrouwen, eens een kijkje komen nemen, want het verplicht hen tot niets. Alle mogelijke gezelschaps spellen zoals kaartèn en sjoelen, plus handwerken kunnen er beoe fend worden. Voor vervoer van en naar de zaal moet men contact met een van ons beiden opnemen. Incidenteel verzorgt de Stichting ook de maaltijtjènvoorziening voor Hazerdwoudes ouderen. Dit gaat overigens in samenwerking met het bejaardencentrum Driehof. En de Stichting Burenhulp belast zich met het transport. Wat natuurlijk de vraag doet rij zen: 'Waarom geen dienstencen trum? Oud-voorzitter V. d. Laar: 'Er is inderdaad over gepraat. Dat centrum zou moeten worden onder gebracht in het voormalige raad huis aan de Dorpsstraat. Architect Cussell heeft inderdaad een schets- plan daarvoor gemaakt. Maar het was financieel niet haalbaar. De kosten werden geraamd op zo'n twee ton. En omdat dit een zaak was, die niet in aanmerking kwam voor 'sociale zaken' had de gemeen te daarvoor moeten opdraaien'. Post In Rhynenburch'-Oost zou, zo was aanvankelijk gedacht, een bejaar- dendienstenpost komen. Nu bevat het schetsplan niets van dien aard. Van de Laar: 'Er komen inderdaad bejaardenwoningen inRhynenburch- Oost, maar geen dienstenpost of wat dan ook. Wat dat laatste be treft zou het volgens CRM formeel onjuist zijn. De eisen van hoger hand zijn veel te hoog'. En dienaangaande zij vermeld dat het getalscriterium (zoveel bejaar den moeten wonen binnen een be paalde cirkel) een grote rol speelt. Dat zit er dus niet in, maar wel dat de bejaarden van de Rijndijk te zijner tijd gebruik gaan maken van het multifunktionele centrum. Tij dens de laatste hoorzitting van de Stichting Het Anker hebben de twee secretaresses van Open Be jaardenwerk dan ook hun wensen kenbaar gemaakt. Plannen? Op de 'rol' voor dit jaar staat onder meer een voorlichtings bijeenkomst. De Algemene Bij standswet en de dienstverlening op diverse fronten zullen dan aan de orde komen. Wat het ontspanningseffect be treft: de belangstelling voor toneel voorstellingen alléén voor bejaar den is tanende (ook hier blijkt de televisie het life-werk de baas!). Anderzijds moet worden gezegd dat in Driehof en in Koudekerk Rhyndael de ontspanningsgroepen zeer actief zijn. Het bestuur van de Stichting Open Bejaardenwerk, dat de onkosten bestrijd tuit de subsi die van de gemeente (vorig jaar 13.000) is zich er van bewust dat het werk dat wordt verzet door de oudere dorpsgenoten wordt gewaar deerd. En in samenwerking met andere instanties (Van de Laar: 'er is steeds contact met artsen en maatschappelijk werk') hoopt dit stichtingsbestuur nog jaren heil zaam werk te kunnen verrichten voor de Hazerswoudse medemens op leeftijd. Van de Laar E. R. F. van de Laar heeft dus zijn V orb-Tii ouuG-ui t-Sc-ireRio kori-niruvs-uit-fle-TCfflo kor t-ninui kor t-u icuwG-vit-dG-TPGCio kor t-niomrs-uit-do-Tofrio j funktie van voorzitter van de Stich ting Open Bejaardenwerk neerge legd. Hij is in Hazerswoude op di verse fronten actief geweest. In de KVP-afdeling bijv. waar hij doende was om (met succes) de agrarische structuur in de afdeling wat te doorbreken. Hij maakte deel uit van het afdelingsbestuur en (vier jaar) van de gemeenteraad. Accommoda tie en uitrusting van het onderwijs was een van zijn stokpaardjes. Daarnaast heeft hij er zich voor beijverd om de participatie van de gemeente inzake de sociale sector door te spelen naar de Stichting Midden-Rijnland. Woningbouw voor bejaarden en jeugdaangele- genheden 'pakten' hem ook, zoals hij zelf zegt. 'En dan ben ik er een voorstander van dat de burgerij al le zaken de gemeente betreffende visueel krijgt voorgelegd. Ik bedoel bijv. de gemeentebegrotingen'. De bibliobus-activiteiten lagen hem al tijd na aan het hart. Over het drinkwater en de slechte (te harde) kwaliteit daarvan: 'Het is me dui delijk geworden dat je bij Nutsbe drijven niets hebt in te brengen'. En jammer blijft Van de Laar het vinden dat het CDA In Hazerswou de niet van de grond is gekomen. HAZERSWOUDE Met de bouw van de nieuwe Johannes Postschool te Hazerswoude-dorp kan over en kele maanden worden begonnen. Het gebouw zal verrijzen ten oosten van de Sportlaan, tussen de sport velden en de Burgemeester Wax- naarkade, waar nu de sporthal (waarschijnlijk wordt deze begin april geopend) in aanbouw is. B. en W. stellen de raad voor om 261.200 beschikbaar te stellen voor het bouwrijp maken van de grond. HAZERSWOUDE Het bestuur van Hazerswoudes jeugdsocièteit 'Ons Stekkie' is erin geslaagd het voormalige clubhuis van de tennis vereniging Boskoop te kopen. Voor zitter Frans Pannabakker weet: 'Het is elf bij zeven meter groot en we hebben het te pakken kunnen krijgen voor een billijke prijs'. Het gebouwtje dat zo'n jaar of zeven oud is, ziet er, zegt hij, heel goed uit. Intussen heeft het bestuur van Ons Stekkie een schrijven gericht aan de gemeenteraad want er is nu een stuk grond nodig. Frans Pan nabakker dacht dat plekjes als na bij de RK Engelbewaarderskerk of bij de Sportlaan hiervoor in aan merking kunnen komen. ZOETERWOUDE Niet zoals ge bruikelijk op de laatste donderdag van de maand maar maandag 3 februari komt de gemeenteraad bij een. Dit houdt verband met het bezoek dat de commissaris van de Koningin, mr. Vrolijk, aan Zoeter- woude brengt. Er is geen bijzondere agenda maar het is wel te verwach ten dat bij de rondvraag enkele specifieke Zoeterwoudse problemen worden aangesneden. De aanvangs tijd is ditmaal 19.30 uur. De agen da vermeldt o.m.: ontslag en be noeming van een onderwijzer aan de Corbuloschool en het delegeren van dergelijke benoemingen aan B. en W.; het nemen van een voorbe- reidingsbesluit voor een gebied aan de Zuidbuurtseweg; de vestiging van Merison B.V. te Goes in de Grote Polder; krediet voor verbete ring van de Zuidbuurtseweg; ver koop van een strook grond aan de heer J. B. M. Boers. HAZERSWOUDE Op woensdag 5 februari 20 uur wordt in het Her vormd Verenigingsgebouw te Ha zerswoude-dorp een ruilbeurs ge houden. Er bestaat gelegenheid om onder meer postzegels, lucifersmer ken en munten te 'verhandelen'. NOORDWIJK De heer P. A. Da- men uit Noordwijkerhout heeft bij de Noordwijkse gemeenteraad be roep aangetekend tegen een besluit van B. en W. waarbij hem een vergunning is geweigerd voor de bouw van een landschuurtje groot 40 m2 op een perceel grond aan de Duinweg. Het college voert aan, dat de grond is gelegen in het bestem mingsplan Noordduinen en bestemd voor agrarische doeleinden. Er mag op deze grond niet worden ge bouwd, doch B. en W. zijn bevoegd van dit verbod vrijstelling te verle nen als het gaat om de bouw van een schuurtje of berghok met een grondoppervlakte van ten hoogóte 40 m2. Op de grond waar Damen wil gaan bouwen wordt volgens B. en W. geen agrarische teelt uitge oefend. NOORDWIJK Het kinderauto- baantje naast de vuurtoren aan de Kon. Wilhelmina Boulevard zal ook in het komende seizoen de attracti viteit van de badplaats verhogen. NIEUWE WETERING In het weekend zijn voor de leden van de ponyclub 'De Wetering Ruiters' te Nieuwe Wetering wedstrijden in dressuur en springen gehouden voor het clubkampioenschap 1975. Leonte Hulsebosch beha,alde het beste resultaat over beide onderde len en werd clubkampioen. In de B-categorie voor de jongere ruiter tjes werd Christine Verhoog winna res. Verdere uitslagen: le dressuur L: Maria Kortekaas; le dressuur B- 2: Jeanine van Haselen; le dres suur B-l: Agneta Eikelenboom; le springen: Yolanda de Haan. NOORDWIJKERHOUT Noorlan- der Bouw b.v. heeft de gemeente verzocht enkele veranderingen te mogen aanbrengen in de nog te realiseren bebouwing in uitbrei dingsplan Victor III. Ondermeer wil Noorlander het aantal premiever huurappartementen uitbreiden van 28 tot 37, het type van de 18 drive- ln-wonlngen wijzigen en een res taurant of ander dienstverlenend bedrijf bouwen met acht maison nettes en drie flatwoningen in plaats van een benzineverkooppunt met bovenwoningen. Belangrijkste aanleiding is de wijziging van de vraag. Het oorspronkelijke beoogde drive-in-type blijkt minder in trek te zijn. Aan een benzineverkoop punt bestaat weinig behoefte. B. en W. hebben tegen de voorgestelde wijzigingen geen bezwaar. NOORDWIJKERHOUT Donder dag 30 januari om 8 uur vergadert de gemeenteraad. Op de agenda komen ondermeer de volgende voorstellen: In voorbereiding ver klaren bestemmingsplan Victor III- IV 1973, overeenkomst inzake be heer en exploitatie van een centra- le-antenne-inrichting, bouw sport accommodaties, subsidiëring sport hal gebrs. Pennings, subsidie Stichting Speel- en Zonneweide De Duinrand, verordening op de hef fing van een recht voor het ledigen van faecaliënputten. SASSENHEIM Dinsdag 4 februa ri om half acht wordt In de Geref. kerk aan de Julianalaan de 19e uitvoering gegeven door het Chr. Jeugdkoor 'De Lenteklokjes'. Voor het laatst zal Dirk van Vliet leiding geven. Medewerking zal worden verleend door Ada v. d. Bent (pla no) Hester van Vliet, hobo, Marlt van Vliet, fluit, Jan Kapaan alt hobo en Maarten Vonk, fagot. NOORDWIJKERHOUT De heer J. H. Bakkum, sedert 1 februari 1969 secretaris van de gemeente, heeft per 1 april om ontslag ge vraagd. Hij is benoemd tot secreta ris van het stadsgewest Oss. LISSE Woensdag 29 januari (he den) wordt geen grof huisvuil op gehaald. Woensdag 5 februari wordt grof vuil opgehaald 's morgens ln de dlnsdagwijk (zonder Poelpolder) en de vrijdagwijk met de flats Meer en Duin; 's middags in de donder dagwij k.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3