Cees Stam rijdt met plezier in zesdaagsen I 4 HIEDAM "M.O.van1923" gemeente huis bronovo-nebo FAMILIEBERICHTEN Drugs voor jonge mensen SERVICEFLAT Buitenplaats 'Huis te Bennebroek' te BENNEBROEK DIREKTRICE CHAUFFEUR BESTELWAGEN HET NEDERLANDSCHE RUNDVEE-STAMBOEK administratief medewerker aankomend metaaldraaier leerling-metaalbewerker ■üCD een hoofd verpleegkundige een hoofd voor de klasse-afdeling stafverpleegkundigen een avondhoofd een assistent(e) enkele leerling verpleegkundigen verpleegkundigen praktijkdiploma boekhouden m. b.a.-s.p.d.- accountant a.c. boekhouden m.o. handelswetenschappen m.o. TROUW/KWARTET ZATERDAG 25 JANUARI 1975 K Dankbaar voor het vele goede, dat wij uit Gods hand moch ten ontvangen, herdachten wij deze maand met onze kinde ren. kleinkinderen en familie, dat wij 40 jaar geleden te Amerongen zijn getrouwd. Joh. Zuurmond Glasma Adr. Zuurmond-v. d. Berg IN PLAATS VAN KAARTEN Op vrijdag 6 februari hopen onze lieve Ouders en Grootouders M. C. van Westen M. van Westen-de Leeuw van Weenen hun 55-jarige echtvereniging te herdenken. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Receptie vrijdag 31 januari van 19.30 tot 21.00 uur in de Zaal van de Pauluskerk, Alb. Agnesstraat 2. Dordrecht. Monarda 40. 'Groot is Uw trouw, o Heer. aan mij betoond.' Heden nam de Here, op Zijn tijd, geheel on verwacht tot Zich mijn lieve Man, onze lieve Vader en Opa Johannes van der Kemp op de leeftijd van 74 jaar. A. A. van der Kemp van Diggelen Sneek: J. A. Bouwman van der Kemp Bennekom: H. van der Kemp J. van der Kemp-Janson 's-Gravenhage: W. C. Lolkema- van der Kemp J. Lolkema Rijswijk (Z.H.)A. J. Klerks van der Kemp J. D. Klerks Ter Aar: A. A. Landwaart- van der Kemp Jac. Landwaart ScherpenzeelJ. van der Kemp T. van der Kemp-Hampel Ter Aar: H. Turkenburg- van der Kemp D. Turkenburg en hun kinderen 's-Gravenhage. 23 januari 1975 Esdoornstraat 117 De dienst van Woord en Gebed zal worden ge houden dinsdag 28 januari om 14.30 uur in de aula van „Nieuw Eykenduynen". Kamperfoe liestraat 2a te 's-Gravenhage. waarna de be grafenis zal plaatshebben. Tot ons groot leedwezen is dinsdag 21 januari 1975 op 67-jarige leeftijd overleden ons oud-lid van de Raad van Bestuur, de Heer Gedurende 26 jaar heeft hij zijn beste krach ten gewijd aan onze onderneming. Als bestuurder en als mens zullen wij zijn na gedachtenis in ere houden. Commissarissen, Raad van Bestuur en medewerkers Wyers n.v. Amsterdam, 24 januari 1975. Niemand leeft voor zichzelf, niemand sterft voor zichzelf. Wij leven en sterven voor God onze Heer Aan Hem behoren wij toe. Dankbaar voor alles wat zij voor ons betekend heeft, delen wij u mode. dat de Heer heeft thuisgehaald in Zijn heerlijkheid onze lieve Moeder en Grootmoeder Sijtje Anna Margareta van der Bijl-Schaap weduwe van Adriaan van der Bijl op de leeftijd van 76 jaar. Mullumbimby, Australië: J. W. van der Bijl J. van der Bijl-Baalbergen Calgary, Canada: W. A. Verhoeff- van der Bijl P. H. Verhoeff Mapnduma, Irian Jaya: A. van der Bijl M. J. v. d. Bijl- Montet Spérat Bloemendaal: E. Maas-van der Bijl B. J. Maas Papendrecht: N. van der Deijl- van der Bijl A. van der Deijl Oegstgeest: F. Veldhuyzen- v'an der Bijl E J. Veldhuyzen Amsterdam: A. M. Marmelstein Medan, Indonesia: L. Hutabarat T. Hutabarat en Kleinkinderen. Bloemendaal, 23 januari 1975. Correspondentie-adres Iependaal 34 - Bloemendaal. Gelegenheid tot afscheid nemen in de rouw kamer Parklaan 36 te Haarlem zaterdag- en zondagmiddag van 23 uur. De begrafenis zal D.V. plaatshebben maandag 27 januari a.s., 10.30 uur. op de begraafplaats bij de „Groene of Willibordkerk" te Oegstgeest. Vertrek van Dahlialaan 11 te Oegstgeest circa 10.15 uur. Vertrouwend op Gods beloften ontsliep heden onze lieve zorgzame Vader, Groot- en Over grootvader en Huisgenoot Jacob Hagendijk weduwnaar van Anna Hendrika Cornelia Everaers in de ouderdom van 94 jaar. Psalm 89 vers 7 K. J. Visser-Hagendijk J. Hagendijk Zwijndrecht: Ouderkerk a/d IJssel: H. A. Hagendijk- van Hoogdalera Capelle a/d IJssel: C. van der Ent Klein- en achterkleinkinderen. Capelle a/d IJssel, 23 januari 1975. Doormanplein 12. Condoleance-bezoek zaterdagmiddag van 3-5 uur en 's-avonds van 79 uur aan het woon huis. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 28 januari op de Ned. Herv. begraafplaats Oud- Kralingen, Kralingseweg 334, na aankomst in de kapel om 3 uur. Vertrek vanaf het woonhuis, om 2.30 uur. O blij vooruitzicht dat mij streelt. ik zal. ontwaakt. Uw lof ontvouwen, U in gerechtigheid aan schouwen, verzadigd met uw god- dellijk beeld. Psalm 17:7 Gode dankbaar, dat wij haar zo vele jaren met onze liefde en zorg hebben mogen omringen, behaagde het de Here tot Zich te ne men mijn lieve Vrouw, on ze zorgzame Moeder en Grootmoeder, Ellechien Jantje Mostert-Pals in de leeftijd van 79 jaar. Scheveningen, 21 januari 1975. Willem Beukeiszoonstr. 24. Op verzoek van de over ledene heeft de begrafenis in stilte plaatsgehad. Leech-Jordan Gebruik en misbruik Twee deskundigen met veel ervaring, een geestelijke en een psy choloog, vertellen wat iedereen van drugs zou moeten weten. Tal van feiten die klare taal spreken. De diverse aspecten van drugmisbruik. Het sociale euvel. De pre ventie-mogelijkheden. De behandeling van drugverslaving. Met adressen voor hulpver lening. Vertaald en bewerkt door Drs. T. P. Kits en Drs. J. Euwema 112 blz. 12,50 Verkrijgbaar in de boekhandel. ZOMER KEUNING WAGENINGEN 'Er is weinig geld le verdienen mei staveren' ROTTERDAM Het zitvlak van Ceès Stam (29) moet er nu zo ongeveer uitzien als een rau we biefstuk. Dit is een ongemak, overgehouden van de laatste zesdaagse in Bremen, dat mede de Zaankanter belette om voor de strijd in Rotterdam de nog zo onontbeerlijke training te vol gen. Toch zal men Stam er" niet over horen praten. Daarvoor is hij als geen ander tegen de ongemakken van de zesdaagse bestand. Al zo n vijfendertig (precies weet hij het ook niet) van die spektakelstukken achter de rug. Waarvan alle vijf tot nu toe in Aahoy. verreden 6-daagsen. Deze zou Stam aanvankelijk rijden met De Zeeuw Cees Bal. maar na dat die forfait moest geven, is Stam nu gekoppeld aan de jonge profes sional. Gerrie Knetemann, de win naar van de laatst gehouden Am- stel-Gold-race. Stam toont zich nu wel in zijn schik met Knetemann. maar be peinst toch wel dat doordat hij nog nooit een sterke koppelgenoot aan zijn zijde wist, hij nog nooit zijn naam op de ere-lijst zag verschij nen. Stam: 'Ik heb de pech dat Nederland nu eenmaal over een stel goede baanrenners beschikt. En twee sterke Hollandse koppels zijn mij meestal met of de lokale vedet te of een aankomend renner. Die moet ik dan zo'n beetje wegwijs maken in dit wereldje.' 'Dit jaar leek daar verandering in te komen. Ik zou met Leo Duyndam gaan rijden. Wij hadden al een aantal contracten getekend voor Duitse zesdaagsen, totdat die moei lijkheden met Duyndam kwamen, na dat hij niet meer op de baan wou rijden. Nu rijd ik maar weer met steeds wisselende maats. Ik vind dat niet zo erg. Het is mijn werk. maar er zijn momenten waarop je voor je zelf weet dat je goed rijdt. En dan denk je wèl: Als ik nu een goede maat heb dan heb je kans op de overwinning.' Mocht zijn naam op de lijst ont breken. aan de andere kant kan Cees Stam over een indrukwekkende prestatielijst beschikken. Naast een aantal Nederlandse titels veroverde hij drie maal een regenboogtrui achter de motoren. Eenmaal als amateur, tweemaal bij de profs. Daarnaast is Stam werelduurre cordhouder achter de handelsmoto- réh. Met de vaste bedoeling om deze zomer ter gelegenheid van 700 jaar Amsterdam op het ovaal van Cees Stam achter zijn vaste gangmaker Joop Stakenburg het Olympisch Stadion een poging te gaan doen, ook het record achter zware motoren in zijn bezit te krij gen. Wat nu al staat op 96 kilome ter per uur. Cees Stam heeft er wel vertrouwen in dat het hem zal.luk ken. Spijtig vindt hij wel dat er te 'weinig stayerswedstrijden zijn. Hij: 'Om mijn brood te verdienen, moet ik nu wel zesdaagse rijden. Dat vindt ik niet zo erg. ik doe het m het algemeen zelfs graag, maar er zijn dagen dat je het flink zat 'oen. Mijn vrouw en twee kinderen (een jongen eh een meisje) zitten zowat de hele winter alleen thuis. Maar om wat te verdienen moet je wel veel zesdaagsen rijden.' 'In vergelijking met vroeger moet je meer omzet maken. Toen ik be gon kon je met drie zesdaagsen genoegen nemen, maar de contrac ten hebben feitelijk de inflatie niet kunnen volgen. Nu moet je er wel tien rijden om in principe hetzelfde over te houden. En van de contrac ten moet ik het wel hebben. Door dat ik geen sprinter ben haal je maar weinig premies binnen. En dit maakt het feitelijk interessant. Eenmaal zat ik in de ploeg, die de auto won. Dat was verleden jaar hier in Rotterdam. De eer komt wel allemaal Graeme Gilmore, met wie ik toen reed, toe, maar wij deelden samen. Die wagen werd verkocht en de opbrengst werd gedeeld'. Nog een jaar of zeven hoopt Cees Stam. die al elf jaar wielrent, zijn stiel als beroepsrenner te blijven beoefenen. 'Achter de motors zal dat wel geen bezwaar zijn, tenslotte zijn er wel meer oudere stayers geweest, maar hoe het zit met de zesdaagse dat zou ik niet weten. Tenslotte komt er steeds nieuw ta lent bij en vandaag of mofgen word je plaatos daar door ingeno men. Nu al heb ik uit Antwerpen niets gehoord. Waarschijnlijk ben ik te duur voor hen, temeer doordat zij daag meestal met meer weg-dan baanrijders rijden'. En dat ondanks de derde plaats, die Stam onlangs nog in Gent behaal de. waaraan hij gekoppeld 'was aan zijn grote rivaal achter de motoren Theo Verschueren. Zijn beste zes- daagse-prestatie was het niet. Dat was een tweede plaats in Zurich met Albert Fritz. Stam: 'En dat geeft vertrouwen dat ik eenmaal, met de juiste ploegmaat, er nog wel eens een wint.' Wie in Rotterdam zullen winnen is ook na gisteravond niet te zeggen. Er zijn immers acht favoriete kop pels: Schuiten-Pijnen. Duyndam- Karstens, Sercu-Van Lancker, Gil more-Stevens. Schulze-Renz, Bug- d&hl-Kemper en Haritz-Hempel. De stand was om 22.00 uur: Schuiten- Pijnen 110 pnt. Duyndam-Karstens 107 pnt. Bugdahl-Kemper 87 pnt. Gilmore- Stevens 53 pnt. Op één ronde Sercu-Van Lancker 120. Haritz-Hempel 101. Schulze- Renz 35. Op drie ronden: Stam-Kneter- raann 61. Godefroót-Bracke 13. Op vier ronden: Priem-AUan 38. Balk-Pens 31. Op vijf ronden: Van Pol-Uuschel 22. Op acht ronden: Dellatorre-Debosscher 44. Bij de amateurzesdaagse ging gisteravond het koppel Koot-van Gerwen met een ronde vorsprong aan de leiding ENIGE KENNISGEVING Vervuld van dankbaarheid voor wat hij in orts aller leven heeft betekend geven wij kennis van het overlijden van Mr. Karei Paul van der Mandele geboren 1 november 1880. Kamerheer i.b-d. van H. M'. de Koningin. Ere-voorzitter van de Kamer van Koophandel. Commandeur in de Orde van de Nederlandsche Leeuw. Doctor h.c. Nederlandgche Economische Hogeschool, enz. Rotterdam: H. S. M. van der Mandele- van Bosse Aerdenhout: K. E. van der Mandele W. van der Mandele-Plate Haarlem: P. W. Heering- van der Mandele M. J. Heering Driebergen: H. J. C. van Veen- van der Mandele J. M. van Veen Rotterdam: L. Verhey-van der Mandele J. B. Verhey. Rotterdam. 23 januari 1975. "De Boogerd", 's-Gravenweg 69. Verzoeke geen bezoek Geen bloemen. De overledene zal worden herdacht in de Lau- renskerk te Rotterdam op dinsdag 28 januari te 10.30 uur, waarna de begrafenis in stilte zal plaatsvinden. Zij die de overledene met bloemen hadden wil len herdenken worden verzocht een bijdrage te willen doen toekomen aan het Orgelfond^ Lau- renskerk, postgiro No. 125060, Rotterdam. Met leedwezen geven wij kennis van het over lijden van de Heer mr. K. P. van tier Mandele die gedurende ruim 40 jaar als Commissaris en President-Commissaris met grote deskundig heid en zakelijk inzicht de belangen van onze Vennootschap heeft gediend. Raad van Commissarissen en Direktie van R. S. Stokvis en Zonen B.V. Rotterdam, 24 januari 1975. Geheel onverwacht ging van ons heen mijn innig geliefde Man en der kinderen zéér zorg zame Vader, Broer, Zwager en Oom Willem van de Bunt in de leeftijd van 63 jaar. M. van de Bunt-Schaap Betty en Jan Willem en Ineke M. A. van de Bunt Westbroek, 23 januari 1975. Kerkdijk 41. Geen bloemen. De teraardebestelling zal D.V- plaatsvinden op maandag 27 januari a.s. op de Algemene Be graafplaats te Westbroek om 13.30 uur. Vertrek vanaf het sterfhuis om 13.15 uur. Voor de vele bewijzen van belangstelling en mede leven. op welke wijze dan ook ondervónden, tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en Grootvader Pieter Noordain betuigen wij u onze welgemeende dank. Uit aller naam: S. M. Noordam-Van Gaaien Hazerswoude, januari 1975 Voor de vele blijken van medeleven en deelneming, bij het ontvallen aan dit leven, van onze lieve Zoon Adrie zeggen wij u hartelijk dank. H. Poelstra B. W. Poelstra-Woutersen Henk Els Bert Zoetermeer, 2 januari 1975. Flevoland 2. vraagt voor spoedige indiensttreding (leeftijd 40 tot ca. 55 jaar) Vereist is het bezit van VERPLEEGDIPLOMA A. Aan haar zal de algehele dagelijkse leiding van deze serviceflat worden toevertrouwd. Een aparte, zeer comfortabele flat is voor haar beschikbaar. Buitenplaats 'Huis te Bennebroek' is zowel wat omgeving als verbindingen betreft, gunstig gelegen aan de Binnenweg te Ben nebroek. Iedere ongehuwde vrouw die meent voor de ze funktie geschikt te zijn, wordt verzocht - onder opgave van verlangd salaris en alle verdere gegevens die voor de keuzebepaling van belang kunnen zijn - te schrijven aan: Serviceflat Buitenplaats 'Huis te Benne broek'. Postbus 5090 - Naarden. foundations" vraagt voor spoedige indiensttreding Voor het bevoorraden van onze vestigingen in Rotterdam en directe omgeving. Tevens dient hij bereid te zijn bij magazijnwerkzaamheden te assisteren. Leeftijd tot 23 jaar, rij-ervaring gewenst, rijbewijs B-E volstaat. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen 010-65.61.44. Stadhoudersplantsoen 24, Den Haag Telefoon 070-394965 vraagt op korte termijn een Zijn werkzaamheden zullen liggen op het ge bied van de erkenning van de opgegeven ouderparen bij stamboekkalveren. Enige er varing op administratief gebied strekt tot aanbeveling. Geboden worden goede arbeidsvoorwaarden, w.o. 7 pet. vakantietoeslag en een extra maand salaris. Bij het produktontwikkelingsinstituut Instrumentum TNO is plaits voor een 22 a 23 jaar t/m 20 jaar Het werkgebied omvat voornamelijk zo wel de metaalverwerkende als de fijn- mechanische industrie. Een vakopleiding is gewenst. Een eigenhandig geschreven sollicitatie te richten aan: Instrumentum TNO Surinamestraat 2 te Delft Ha- Gemeente Ziekenhuis in Schiedam is gebouwd in 1 v. Het heeft een overzichtelijke indeling en is modern van opzet. De ligging is centraaf in een groene en plezierige omgeving. De verbindingen met het openbaar vervoer zijn goed. De capaciteit is 330 bedden. Er zijn afdelingen voor: interne hartbewaking, chirurgie -I- verkoever, orthopaedie, gynaecologie, obstetrie, kindergeneeskunde, neurologie, psychiatrie, KNO, dermatologie, oogheelkunde en reValidatie. In het Gemeente Ziekenhuis Schiedam kunnen worden geplaatst: voor de operatie-afdeling in de rang van 1 e verpleegkundige A voor enkele verpleegafdelingen tn de rang van 1e verpleegkundige A (part-time) voor de afdeling centrale sterilisatie voor de opleiding aanvangend 1 maart 1975. Voor inlichtingen en sollicitaties kunt u zich richten tot het Hoofd van de Verplegingsdienst, telefoon (010) 269126 Spreekuur dagelijks van 14 00 - 1 5.00 uur. STICHTING In het prot. chr. NEBO-ZIEKENHUIS te Scheveningen (135 patiënten) is plaats voor op één van de volgende afdelingen: INTERNE AFDELING (39 patiënten) CHIRURGISCHE AFDELING (49 patiënten) DIVERSE SPECIALISMEN (46 patiënten) Graag horen wij waar uw voorkeur naar uit gaat. Wij werken met een vorm van groeps- verpleging. Ook zijn enkele part-time mogelijkheden aanwezig in de vorm van drie a vier dagen per week. Men dient wel bereid te zijn één maal per drie weken weekend- en éénmaal per week een late dienst te verrichten. Inlichtingen en sollicitaties bij zr. J. M. van Dijk, adjunkt-direktrice, Scheveningseweg 106, 's-Gravenhage, tel. (070) 51 2171. CURSUSSEN PRAKTIJKDIPLOMA van 1943 in januari/februari 1975 aanvang nieuwe en herhalingscursussen voor: prospectus en inlichtingen bij: v KJ.A. v.d. Broek, Jonker Fransstraat 67c, Rotterdam-30O1.Tel. 010-137526, b.g.g. 01807-2930. Mevr. H.T.M. v.d. Maarel, Winkelstede 194, Den Haag-2034. Tel. 070-670461. J. van Berkel, Theresiaplein 5, Tilburg-4404. Tel. 013-421719. B.A. de Reyer, Delbergen 24. Breda-4304. Tel. 01600-51774, Mevr. C. ven Noppen-Plak, Hu.lstbosakker 33, Eindhoven. Tel. 040-41915T,

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8