Oudere niét in plaats van jonge werkloze in de WW dichtbij mmentaar Mr. Theo van Lier heeft bedenkingen tegen 'ruilplan' van NKV er leg, (1) 'erleg (2) ïzeker Wel voorstander van vrijwillig eerder pensioen het weer leerrapporten dockumer kofje n tikje iers rijmpje drinken gevoelig op rantsoen cronin UW/KWARTET VRIJDAG 17 JANUARI 1.9.7.5. BINNENLAND T5-K7 Albeda verdient waardering, dat et zijn deskundigheid en autori- het weekblad ESB hardop heeft in denken over een alternatief een centraal akkoord. Als hij iee ook anderen aan het denken :hrijven zet, heeft hij al heel wat "^kt. Want het moet erkend wor de organen voor het overleg stag en functioneren niet meer als ons optimisme bij de totstand- ing van die organen hadden ge it en verwacht. de conclusie van Albeda dat er een orgaan moet komen om tot neen geldende afspraken te ko- tui fcunnen WÜ het eens zijn- ai 1 g n de bondeel speciaal dit jaar bij fzonderlijke onderhandelingen een zelfbeperkig aan de dag (de ^bonden verdienen een pluim, om- tij als eersten over de dam durf- te gaan met een matige verhoging 1.6 procent); het gevaar is nog s voör de toekomst aanwezig dat act i de sterkste bedrijfstak bedongen irij waarden vroeger of later de func- an een lichtend voorbeeld krijgen, orgaan dat algemene uitgangspun- ormuleert voor het vaststellen van loonniveau, kan ook dienen als aal punt voor het aan de orde van wezenlijke vragen (die ook nog in één partij bij de rhandelingen tegenstrijding wor- beantwoord), vragen als: willen meer loon of betere secondaire ^idsvoorzieningen; willen wij nü concreet meetbaar resultaat of fn wij voor het welvaartsvast ma- van de pensioenen' als een qp ere termijn te beërven goed; hoe n wij onze eigen welvaart af nflh de hoofdzaak hulp te geven aan Sllre landen (en hoe hoog moet die zijn)? gaat er om hoe dit te bewerkstel- Prof. Albeda reikt daarvoor een Wil suggesties aan, waarvan het ons komt dat hij er mee volstaat een il reeds bestaande organen op te len met nieuwe namen, zonder er een wezenlijke verandering lt bewerkstelligd. beschikken al over een reeks- llingen, die gegevens aandragen Centraal Planbureau, het Centraal s, au voor de Statistiek, de Neder- ,1,1e Bank, allerlei particuliere orga- ies en instellingen en in het bui end nóg de OESO) en iristellinge over die gegeves hunlicht laten ïen (de SER, hmbtelijke en niet elijke deskundigen, werkgevers- /crkncmersorganisaties, de weten- en niet in de laatste plaats de •beid zelf)- wie zich herinnert boe de laat- aren het rapport van de Kroonle- uit de SER (de zgn. 'wijze man- van de SER') is aangeblaft, moet wel over veel optimisme beschik- om vertrouwen te hebben in een van deskundigen die dan wel los hoeft te staan van de organi- 5, maar toch personen telt die vrij ten opzichte van de verschil- organisaties kunnen opstellen' ap uit die stelling uitgangspunten erkt, studies verricht en voorstel- doet. de positie van zo'n raad van undigen over een jaar of tien erg verschillen van die nu wordt nomen door Centraal Planbureaü e wijze mannen van de SER? Wij ïen het prof. Albeda hopen, maar i len toch iets meer vertrouwen ïen als zo'n raad ook op eeh of :re manier bindende scheid^rech- jke uitspraken zou kunnen doen. vreugde over de aankondiging van onafhankelijk Angola wordt ge- perd door velerlei zorgen. Iedereen kt hierbij onmiddellijk aan de on- inge tegenstelling van de drie be- ingsorganisaties voor Angola. Het moeilijk aan tc nemen dat die ilijkheden nu op slag zullen zijn wonnen. tegenstellingen zijn er namelijk toevallig. Er liggen grote machten buiten op de loer. die de tegen- Img in Angola bewust vergroot omdat ze daar gebruik van ïen maken. de grote natuurlijke rijkdommen Angola hebben zich enorme bui- andse belangen gehecht.. »eto, Zaire's- heerser die steeds messiaanse co'mplexen krijgt, !lt geheel op deze kapitaalbelan- waarvoor hij zich overigens ook oenemende mate tot de Arabische len wendt. Zijn geld en invloed zit m Ie FLNA (Nationaal Front voor de mf rijding van Angola) onder leiding de nogal opportunistisch gebleken lerto Holden. MPLA (de Volksbeweging voor de Tijding van Angola onder leiding Agostinho Neto) is door Zaire or*"1. geduld en vond steun bij het ie ialistische Congo-Brazzaville. Deze ui 'cging koerste altijd duidelijk op eigen Afrikaans socialisme en ia eg haar bewapening vooral uit de ïmunistische wereld. Portugezen zijn zich van de wol- om de wieg van het onafhankelij- ee Angola kennelijk heel goed bewust, e eral het huidige bewind in Lissabon rdt gekarakteriseerd door het besef t de qjultijiationale ondernemingen jljgdurig en gondig te zijn beetgeno- n Dat wordt weerspiegeld door de door Cisca Dresselhuys DEN HAAG 'Wanneer het NKV in de, strijd tegen de steeds groeiende werkloosheid oudere werknemers plaats wil laten maken voor jonge werklozen, is dat een nogal hachelijke zaak. Vooral wan neer het zo zou zijn, dat de ouderen de plaats van de jongeren in de werkloosheidswet zouden moeten innemen, wijzen wij dit plan echt af. Iets anders is: een vrijwillig vervroegde pensionering van oudere werknemers, waardoor er arbeidsplaatsen vrijkomen voor jonge werklozen. Ook aan deze oplossing zit nog een aantal moei lijke (financiële en psychologische) kanten, maar met een derge lijke oplossihê zouden we wel een eind mee kunnen gaan'. lt Dit zegt mr. Theo van Lier, voorzit ter van ,de Nederlandse Federatie voor Bejaardenbeleid (een overkoe pelende organisatie van allerlei be jaardeninstellingen). Hij reageert nogal voorzichtig op het_ eind vorige week gelanceerde NKV-plan om oudere werknemers te vervangen door jonge werklozen, omdat dit plan weliswaar breed in de openbaarhéid is gekomen, maar ^eigenlijk nog niet helemaal afge rond is. Maar ook de eerste berich ten dwingen de federatie al tot een officieel commentaar, omdat men van het begin af aan (tot nu toe is men echter op geen enkele manier betrokken bij het NKV-plan) de belangen van de oudere mens zo goed mogelijk Wil verdedigen. 'Het is duidelijk dat de zorg voor de grote groep jonge werklozen het NKV bewogen heeft tot het opstel len van dit plan. Daar heb ik alle begrip voor. Natuurlijk is het ellen dig, wjanneer er veel jonge mensen, soms direct van de schoolbanken, al in de WW moeten lopen. Maar ondanks dat moet je goed in het oog houden, dat een oplossing, die de, ene groep ten koste van de andere bevoordeelt, nooit eerlijk is. En het zou in dit geval, wanneer we niet uiterst voorzichtig te werk gaan, wel eens zo kunnen zijn, dat de oudere werknemers benadeeld gaan worden ten gunste van de jongeren. Dat is natuurlijk niet eerlijk. Daarmee verplaats je het probleepi alleen maar en dan nogal liefst naar een groep, die het toch al niet gemakkelijk gehad heeft in het leven. Deze mensen hebben de oorlog én de daarvoor liggende cri sistijd met zijn enorme werkloos heid ook al meegemaakt. Juist voor hen is 'werkloosheid' iets vreselijks. Daarom mag je het hen niet aan doen hun arbeidzame leven, dat vaak. een strijd .geweest is tegen een paar jaar werkloosheid. Waar ze hun hele leven met allé macht tegen gevochten hében, zullen ze die laatste paar jaar voor het pen sioen dan toch nog moeten meema ken. Nee, dat mag je ze niet aan doen, al is het doel, waarvoor het gebeurt nog zo sympathiek',aldus mr. Van Lier. Met dit commentaar keert hij zich met name tegen het idee om de oudere werknemer (vrijwillig) de plaats van de jongere in de WW te laten overnemen. Het is niet ge zegd, dat het NKV de oplossing tenslotte in deze richting zal zoe ken, maar de mogelijkheid is in eerste instantie wel geopperd. Vrijwillig Deze bejaarden, hebben toch al een moeilijk leven gehad.. De heer Van, Lie r heeft wel oren naar een andere oplossing: name lijk de vrijwillige vervroegde pensi onering van oudere werknemers, waardoor eveneens arbeidsplaatsen vrijkomen voor jongeren. 'Uit ervaring weten we, dat er ge noeg oudere wernemers zijn, die dolgraag een paar jaartjes eerder met pensioen zouden willen, om wat voor redenen dan ook. Zij heb ben hier graag een deeltje van hun pensioen voor over, want het is zo, dat een vervroegde pensionering op het ogenblik nog altijd een (klei ne) vermindering van het pensioen betekent. Ik denk, dat het NKV geen enkel bezwaar zal hebben om de oplossing in deze richting te zoeken, maar het motief om de oudere werknemers de plaats, van de jongere in de WW te laten overnemen, is waarschijnlijk de fi nanciële kant van de zaak. Op deze manier krijgt de oudere werknemer namelijk de uitkering, die anders naar de jonge werkloze zou gaan en zo is de financiële kant van de zaak ongeveer rond. Moeilijkheden Mr. Theo van Lier voorzichtig Wanneer het om een vervroegde pensionering gaat ligt de zaak an ders. Dan kun je geen beroep doen op de werkloosheidswet. Je zou dan een aparte pot moeten hebben, waaruit deze mensen betaald kun nen worden. Er zitten wel een paar financiële moeilijkhden aan deze zaak: als iemand eerder met pensi oen gaat moet hij nog een paar jaar wachten op de AOW, die pas op het 65-ste jaar wordt uitgekeerd. Ver der krijgt hij een kleiner pensioen, omdat hij door eerder uit het be drijf te gaap, dienstjaren opoffert, die anders nog zouden meetellen voor z'n uiteindelijke pensioen. Pas als voor deze zaken een bevredi gende oplossing is gevond&o (de bejaarde werknemers mag er ten slotte niet onder lijden, wanneer hij vrijwillig plaats maakt voor een jongere), kunnen we echt beoorde len of we in zee kunnen gaan met het NKV-plan\ aldus de heer Van Lier. Afgezien van de materiële kant van de zaak, vraagt de heer Van Lier zich af, hoe een plan tot vervroegde pensionering zal vallen bij oudere werknemers. 'Ik heb algezeg^,' dat er heel wat ouderen zijn, dié graag eerder zou den ophouden met werken. Dus wat dat betreft,, zou zo'n plan wel aan slaan. Je blijft dan natuurlijk zitten met het punt: wat staat deze men sen te waehten. Als bejaardenorga nisatie vechten wij al jarenlang voor allerlei regelingen voor oudere mensen. Deze rechten zouden dan uitgebreid moeten worden tot de mensen, die vervroegd met pensioen zijn gegaan. 'Verder zullen we de oudere werk nemer veel meer dan nu gebeurt, moeten voorbereiden op de pensio nering. Niet alleen dat we hem verhellen hoe veel hij er financieel op achter.uit gaat, maar dat we hem goed duidelijk maken, dat hij veel meer vrije tijd krijgt. We moeten hem leren deze prettig, en zo mo gelijk zinvol door te brengen. Want wat hebbpn we aan grote grote groepen oudere mensen, die zich dood vervelen, omdat ze geen werk meer hebben? Veel ouderen van nu hebben juist nooit geleerd hoe 'hun vrije tijd te besteden. Die hadden ze immers vroeger bijna niet. Er moest altijd geploeterd worden om een behoorlijk inkomen te krijgen. Bovendien had men er de middelen niet voor, noch materieel noch im materieel. Ik bedoel daarmee dat veel ouderen vroeger niet het geld hadden om aan hobbies te beste den, maar ook niet die opleiding, die het mensen eerder mogelijk maakt van allerlei zaken kennis te nemen', zegt de heer Van Lier. Algehele opschuiving? Een andere kanttekéning, die hij nog wil plaatsen bij het NKV-plan: 'Het is natuurlijk maar zeer de vraag of je de opengekomen ar beidsplaats van een oudere werkne mer zondermeer aan een jonge werkloze kunt geven. Ik denk, dat het veel eerder zo zal zijn, dat er een algehele opschuiving onder het personeel moet plaatsvinden, waar door er onder aan de ladder een plaatsje vrijkomt voor de werkloze'. Heel veel belang hecht de heer Van Lier verder aan de 'vrijwilligheid', waarmee dit alles tot stand komt. 'Er mag natuurlijk geen sprake van zijn dat er enige druk óp oudere werknemers wordt uitgeoefend om hun plaats nu maar eens af te staan aan een jonge werkloze. De man of vrouw moet zich uit zichzelf melden met de boodschap, dat hij wel vervroegd met pensioen zou willen. De directie van een bedrijf mag zich ook niet met een per soonlijk verzoek tot de oudere werknemer wenden vind ik. Men mag alleen in het algemeen de mogelijkheid bekend maken. Daar na is het de zaak van de oudere werknemer zelf en van niemand anders'. Tenslotte nog de opmerking van pe heer Van Lier, dat hij wel vindt, dat er in deze tijd, nu de werkloos heid een conjunctureel (blijvend) probleem geworden is, er geen structurele (tijdelijke) maatregelen genomen moeten worden, die niet van invloed zijn op de oplossing van het blijvende probleem. Nog zacht Van onze igeerkundige medewerker De fase met recordhoge januari- temperaturen ligt achter ons. Een koufront heeft gisteren een wat vervélende verandering in het weertype aangebracht, met langdu rige regenval. De maxima zijn wat lager maar het weer blijft de ko mende dagen zacht tot zeer zacht. Het was me het nachtje wel van i woensdag op donderdag. Op de 1vliegbasis Leeuwarden liep de tem peratuur tussen 11 en 12 uur 's avonds op tot twaalf graden, iets wat in Friesland sedert 1838 in de louwmaand nooit gebeurd was. De nachtelijke temperatuur lag op het zelfde niveau als de normale maxi mumtemperatuur (dus overdag van april. Woensdagavond brak De Bilt het januariwarmterecord met 13.4 graden Celsius. Het vroegere uiterste sedert 1894 was daar 13 graden rond geweest in de januari's van 1899 en 1939. Een belangrijk depressiegebied boven het oostelijk deel van de Oceaan gaat West- Europa in de tweede helft van deze herhaalde opmerking van Soares, dat de grote winsten uit Angola altijd naar de multinationals zijn gegaan en niet haar Portugal en dat het oude regiem met al zijn pretenties slechts politieman mocht spelen voor al deze belangen. Stellig hopen nu Soares en zijn colle ga-ministers een onafhankelijk Angola mpt een strijdvaardig bewind te kun nen bevorderen een bewind dat grote rijkdommen te beheren krijgt. De eerste taak van dat nieuwe bewind zal zijn de werkelijke zelfstandigheid van het land te bewaren en te verster ken ten opzjehte van de grote econo mische invloeden, zowel van het wes ten als van het oosten. Dat laatkte mag vooral niet vergeten worden. Weerrapporten van gisteravond 19 19 uur, maximum-temperaturen van gisteren en neerslag 7-19 uur: Amsterdam regen 11 6 De Bilt regen 11 2 Deelen regen 11 3 Eelde regen 10 0.3 Eindhoven regen - 12 1 Den Helder regen 11 5 Luchth. R'dam regen 11 6 Twente regen 12 1 Vlissingen regen 9 12 Zd. Limburg regen 13 0.1 Aberdeen licht bew 6 0 Athene onbew 14 0 Barcelona half bew 15 8 Berlijn zwaar bew 6 0 Genève zwaar bew 6 0 Bordeaux licht bew 13 1 Brussel regen 11 2 Frankfort zwaar bew 6 0 Helsinki geh bew 5 0 Innsbrtick half bew 11 0 Kopenhagen geh bew 7 0 Lissabon. motregen 15 1 Locarno tegen 5 17 Luxemburg regen 10 1 Londen half bew 8 0 Madrid half bew 10 0 Malaga half bew 17 0 München zwaar bew 1 0 week met nieuwe hoeveelheden zachte lucht en regen te lijf. Tij dens het week-end wordt het iets koeler. In Spanje is nu ook flink wat regen gevallen: Madrid 19 mil limeter, Gibraltar 24 en Malaga 35 mm. Wanneer de telex het goed heeft overgebracht, kreeg Casablan ca zelfs 140 mm. Het is opgevallen dat veel mensen februari met bezorgdheid tegemoet zien. Zij heben herinneringen aan felle kouinvallen, strenge vorst, elf stedentochten en wat niet al in dit deel van de winter. Het is de vraag of die bezorgdheid gegrond is. Men kan ook zeggen dat hel weer tot nu toe in dft winterseizoen al zo lang achtereen uitzonderlijk is geweest (de eerste winterhelft was record- warm samen met het seizoen van 1853), dat voor hetzelfde geld ook de tweede helft het contact met de warme oceaandepressies gaat ver lengen. De weerkundigen van Frankfurt geloven dat de huidige groene winter wordt veroorzaakt door een toeneming van de ijsber gen aan de oostkust van Canada en de VS sinds 1971. Misschien heeft met de huidige evenwichtige circu latie ook een plas warm oceaanwa ter te maken dat zich ten zuidoos ten van New Foundland bevindt. Nog altijd is de temperatuur van het zeewater daar 18 tot 20 graden. (Op 30 oktober was het maximaal 22 graden, half november zelfs 24 graden in december liep het terug van 22 tot 20 graden). minder somber HOOG WATI U 18 januari. Vlissin gen 5.15-17.39. Haringvlietslulzen 658- 19 09. Rotterdam 7.50-20 22 Soheveningen 6.21 18 36. IJmulden 7 05-19 20. Den Helder 10 28-23 00. Harllngen 1.00-13.13. Delfzijl 2.58-15.27. onder redactie van loessmil De VVV Friesland heeft de laat ste jaren geprobeerd het gebruik van echte Friese gerechten in ere ie herstellen- en binnenkort zal er dan ook een boek met recepten verschijnen. Inmiddels heeft de VVV in samenwerking met het maandblad Friesland Post veertien restaurants in de provincie zover gekregen dat ze voortaan een speciaal Fries me nu serveren. Er zijn voldoende Friese gerechten om elke maand een ander Fries menu samen te stellen. Dat receptenboek van de VVV is overigens niet het eerste speci fieke Friese kookboek. Al in 1783 verscheen bij de Heeren J. Proost te Leeuwarden het boek 'Vriesche Keukenmeid en Ver standige Huisvrouw: Daarin be schrijft mej. Catharine Zierkho- ven, hoe 'op eenvoudige en tef- fens smakelijke wijze de ver scheidene soorten Vleesch. Ge- vogéllie, Visch en Groenten, Soepen, Meelspijzen. Pastijen. Konfituren en Banket te braden, te stoven en te koken.' Ongeveer veertig jaar geleden kwam er nog eens zo'n recep tenboek uit, helemaal in de Friese taal zelfs, geschreven door Simke Kloosterman. Aan haar is het vooral te danken dat veel oude recepten, die in Fries land gébruikt werden, bewaard zijn gebleven. Dat boek is overi- Er moest eens een eind aan komen en zo ver is het nu ook: we dronken' het afgelopen jaar met z'n allen niet zoveel méér wijn als de jaren daarvoor, toen we er blijkbaar steeds slechter van af konden blijven. Dat die groei in het gebruik van wijnen afneemt, schijnt hoofdzakelijk in één soort te zitten: de sherry dje, vermoedelijk doordat die in Spanje erg duur is géwordén, veel minder liefhebbers trok. Twee jaar terug dronken alle bijba veertien miljoen Nederlan ders daar gemiddeld nog 2,38 liter van, maa- vorig jaar nog maar 1,86 liter. Franse wijnen daarentegen lijken steeds ronder op de tong te liggen. Daai drin ken we wél meer van, net als van bier. Per hoofd, zoals dat heet, van de bevolking werd vo rig jaar een liter'of zesen ven tig bier opgeslobberd, tegen ruim drieënzeventig liter voorheen. gens allang uitverkocht. Dat er opnieuw zoveel belang stelling voor de Friese keuken bestaat, kómt voort uit een ver zoek dat de Friese VVV een paar jaar geleden uit Frankfort kreeg om mee te werken aan de 'Frie- sische Kulinaire Woche'. Sinds dien waren er hier en daar al wat Friese spijzen te krijgen maar dat was maar zo te hooi en te gras. Nu, tegen de tijd dat het nieuwe kookboek uitkomt, kun je op meer plaatsen echt Fries eten, tets wat vooral de toeristen steeds vaker schijnen te wensen. Wie in een van die veertien restaurants om een Friese maal- tijd vraagt, krijgt dit eerste offi ciële menu voor zich op tafel: Blldtske preisop mei baltsjes en aeistip (preisoep met gekruide vleesballetjes, afgemaakt met een scheutje eiersaus); Tsiis- barchje mei greate beane en maderareammestip (varkensvlees ,met schijven appel en Friese na- gelkaas plus jonge tuinbonen met een saus van madera en room): Ljouwerter flitter (een flensje met gesnipperde gember, geflambeerd met Claerkampster Kloosterbitter). Tot slot ver meldt het menu nog Dockumer kofje, die wel iets wegheeft van Irish coffee, maar inplaats van de Ierse whisky natuurlijk een echte Friese berenburg in zich bergt. Met het oog op de herdenking van de honderdste geboortedag van dr. Albert Schweitzer stuurt ds. W. L. Korfker uit Zwijn- drecht ons een - door P. West- hreenen over Schweitzer gemaakt rijm toe. Ds. Korfker vond het terug tussen aantekeningen die hij omstreeks 1928 maakte en meent zich te herinneren dat hij het rijmpje nog uit De Stan daard heeft overgenomen. En zo luidt het gedicht: Straatsburg-academicus philosoof-aestheticus philoloog-historicus theoloog en medicus een uitnemend musicus na hoogleraar, missionaris weer te Straatsburg als vicaris Congoziekte-specialist orgelkenner-organist machtig Bach-propagandist: wie dan Albert Schweitzer is 't? Kan een kat met zijn pootjes aanvoelen hoe warm of koud de vloer is waarop hij loopt? Op deze brandende vraag, lezen we in De Bejaarden (tijdschrift voor het bejaardenwerk) is een antwoord gezocht. Waarom die vraag beantwoord moest worden staat er niet bij, maar wel dat ze het antwoord vonden door vloe ren op de gewenste temperatuur te brengen door er water onder door te laten stromen. De poe zen werden tot medewerking verleid met smakelijke stukjes vis. En dit was het resultaat: een kattepoot kan een tempera tuurverschil van maar één graad celsius nog waarnemen, een ge voeligheid die vergelijkbaar is met die van de menselijke hand. Zo bevallig mogelijk laat orang- oetan Daisy uit de dierentuin van Hannover zich door haar verzorger op de weegschaal zet ten. Door haar omvang gaat het haar niet zo gracieus af als ze bedoeld had, maar dat moet ver anderen. Daarover zijn Daisy en haar verzorger het wel eens, want vijfennegentig kilo is voor een dame als zij wel wat te veel. Samen zijn verzorger en aap al een poosje bezig om er vijftien kilo af te krijgen, zodat Daisy weer op haar ideale gewicht van tachtig kilo komt. Door middel van een bananenrantsoen en ge duldig verdragen vitamine-in jecties is de poging al voor de helft geslaagd en v ongetwijfeld zal Daisy binnenkort weer ge zien mogen worden. De nu 79-jarige Engelse schrij ver A. J. Cronin, vooral bekend om zijn doktersromans, is vanuit zijn winterverblijf op Madeira naar zijn villa in het Zwitserse dorpje Baugy gesneld, maar dat had hij net zo goed kunnen laten. Inbrekers. blijkbaar kunstkenners, hadden de waar devolste schilderijen en Chinese miniaturen met een waarde van samen een miljoen Zwitserse franken toen al geroofd uit zijn huis dat hij gewoontegetrouw 's winters afsluit om zich in het zonnetje van Madeira te koeste ren. De eenzame villa was niet voorzien van een alarminstalla tie en volgens de politie ging Cronin met een gerust geweten een paar maanden weg zonder zijn schatten verzekerd te heb ben. Cronin. oorspronkelijk arts, heeft vooral doktersromans met een sociale inslag geschreven; naar een van zijn boeken is ook een televisieserie gemaakt, die voor de BBC tot radio-hoorspel is omgewerkt. 'We hebbeu uw kredietwaardigheid onderzocht. U kunt elk bedrag onder de vijf gulden opnemen.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7