Hofland benoemd tot Ridder Oranje-Nassau Te vroeg plaatsen van huisvuil strafbaar Agenda van Leiden Medische diensten Leiden en omgeving Grote waardering voor Ridderhof-bestuur W. J. Iestra stelt vragen over Portugal-collecte Herenweg in Warmond wordt afgesloten Spoorlaan een ruim opgezette wijk Geen belemmeringen meer voor bouw van school Zoeterwoude Marktberichten Philidor klopt ook DD 1 TROUW/KWARTET VRIJDAG 17 JANUARI 1975 STAD EN REGIO I Wens van Kommissie Hazerswoude HAZERSWOUDE In de kringen van de Kommissie Milieuhygiëne Hazerswoude zou het worden toege juicht als in de algemene politie verordening, een artikel werd opge nomen, waarin het plaatsen van het huisvuil op de avond vóór de ophaaldag strafbaar wordt gesteld. In diezelfde A.P.V. zou tevens, aldus menen de commissieleden, moeten worden vastgelegd dat slechts op door het gemeentebestuur aan te wijzen plaatsen mag worden 'ge plakt'. In de vergadering van de commis sie, die werd voorgezeten door wet houder P. A. Th. van der Werf (voorzitter J. D. de Wit was verhin derd), werd de suggestie gedaan om in de gemeente drie aanplakzuilen te plaatsen. Dit zal dan ook aan burgemeester en wethouders wor den geadviseerd. Vijf bewoners van het Carel Fabri- tiusplantsoen wisselden met de commissieleden van gedachten over zaken, hst leefklimaat in hun om geving bt treffende. De sloot achter hun (13) woningen zal worden uit gebaggerd door de gerqeente, maar er zal rekening worden gehouden met de aanwezigheid van de door enkele bewoners uitgezette, soms nogal kostbare waterplanten. Deze kunnen daar gehandhaafd worden, mits ze de waterhuishouding niet verstoren. Daarbij werd tevens op gemerkt dat het in dat water, even als elders in het open water van de gemeente, gevaar kan opleveren om er te 'zwemmen. De bewoners van het genoemde plantsoen zijn overi gens ook voor plaatsing van ver keersdrempels in hun straat (plus herbestrating daarvan) en het op knappen van het speeltuintje. De commissieleden zijn de heren K. van de Berg en C. A. van Gemeren erkentelijk voor hun suggestie dorpsgenoten kennis te laten ne men van de rijkdom van de natuur in de directe omgeving. Voorzitter Van der Werf meende dat het toch mogelijk moet zijn dat bijvoorbeeld in april een wandeltocht door de commissie wordt georganiseerd, waarbij genoemd tweetal als na- tuurgids fungeert. Wellicht zou dit duo ook Informatie aan de burgerij kunnen verstrekken door een z.g. dia-avond. dat zal worden verricht. In het verleden kwamen er bij het gemeentebestuur nogal klachten binnen van bewoners van de J. P. Heyestraat over het vernielen van hun plantsoenen door voetballende kinderen. Nu er van gemeentewege dusdanige voorzieningen zijn aan gebracht dat dat voetballen onmo gelijk is, zijn de klachten weer anders: waarom mag mijn kind niet meer bij huis voetballen? Ervaringen van leden van de Kom missie zijn dat het éénmaal opha len van het huisvuil vanuit milieu technisch oogpunt meevalt. Er is ten opzichte van enkele maanden geleden, toen dat vuil nog twee keer per week werd gehaald, niet méér vuil in de straten. Alleen blijkt menige Hazerswoudenaar de plastic zakken geopend aan de weg te plaatsen (sommigen doen dat al de avond tevoren!). En dat zit de commissieleden niet lekker. Van daar dan ook de wens dat de APV wat de plaatsing/ betreft een stok achter de deur zou gaan betekenen. Overigens mag men in deze ge meente het huisvuil behalve in plastic zakken ook in kartonnen dozen aanbieden. iVnrt-mimn.-c.-ni t-ac-TeRÏO kort-niraivfS-Tiit-flB-Wifrio korl-m i <-uvr—uit-de-Terfo >0rt.-nionur,--.i i t-dn-rorio Boomfeestdag Op 19 maart, Boomfeestdag, gaan leerlingen van de scholen weer bo men planten. In een volgende 'ver gadering zal worden bekeken waér KOUDEKERK Tijdens de woensdagavond gehouden laatste vergadering over de Koudekerkse begroting, stak wethouder v. d. Pols een pluim op de hoed van het stichtingsbestuur van De Ridderhof. Hij sprak zijn grote waardering uit voor dit bestuur, dat belangeloos zijn krachten aan deee goede zaak wijdt. Er blijven evenwel zorgen bestaan over de manier, waarop het geheel financiee. in de begroting gepast moet worden. De overkapping van het zwembad blijkt financieel voorlopig nog niet haalbaar. Daar het zwembad des tijds duidelijk als buitenbad is ge bouwd en door zijn vorm moeilijk te overkoepelen valt. "iou een even tuele overkapping toch ruw geschat op e'en bedrag van 300.000 ko men. Doordat de Zwem- en Polo club Koudekerk het bad dan 's win ters zou kunnen gebruiken voor training, is dit bedrag misschien door de huuropbrengst terug te schroeven -tot 200.000. Betrffpnde ne scolenbegeleidings- dienst gaf de heer Van der Pols nog enige cijfers, waardoor duide lijk bleek dat deelneming aan deze dienst toch een te zware financ.iële belasting zou worden. De heren Kimpel eh Wondergem (PvdA) trokken dan ook hun in de vorige vergadering ingediende motie in. onder voorwaarde dat er een ge sprek zal plaatshebben met iemand van deze dienst, zoals al eerder door de heer Vreugdenhil (PCP) was voorgesteld, waarna op 18 maart een uitspraak zal worden ge daan. De heer Kammeraad (VVD) diende een motie in, mede namens de heren Dorrepaal (gem. belangen) en Heemskerk (KVP) betreffende de verhoging van de straatbelas ting. Hij achtte deze verhoging voor de bedrijven volstrekt onaan vaardbaar, gezien de moeilijke om standigheden van het bedrijfsleven. Bij stemming werd deze motie met zeven tegen vier stemmen verwor pen. VOORHOUT Zoals wij gisteren meldden plantte ir. N. Buijsert, lid van Gedeputeerde Staten, in de i nieuwe woonwijk Spoorlaan een lindeboom, het officiële eindsignaal voor het werk aan de sociale woningbouw lin deze wijk. Bovenstaande foto toont één van de fraaie plekjes van dit nieuw stukje Voorhout. Met dit plan werd een stuk doorstrofning beoogd vanuit Voorhout zélf. De opzet is geslaagd; de lijst van woningzoekenden schrom pelde in het afgelopen jaar ineen. Het is een ruim opgezette wijk, met eengezinswoningen die 290,per maand doen en die werden ontworpen door architekt J. Dekker uit Hazerswoude en gebouwd door EGBO, ook uit Hazerswoude. Van dezelfde arcliitekt en bouwer verrezen ook bejaardenwoningen (huur: ƒ180,p.m.). Van het architektenbureau Van Waalwijk-Van Oosterom-Van Tussenbroek B.V. te Vlaardingen en het bouwbedrijf Heijmans te Rosmalen staan er eengezins woningen die 270,p.m. aan huur opbrengen. In de premiesector werden woningen gebouwd in opdracht van het Bouwfonds, die in prijs variëren van 69.172,tot 81.801,---. 4fwijking van collecte beleid VOORSCHOTEN Raadslid W. J. Iestra heeft vragen gesteld aan B. en W. over de huis-aan-huiscollecte ten bate van de aktie 'Houdt Portugal vrij'. Het raadslid meent dat er niet al leen sprake is van een afwijking van het tot dusverre in Voorscho ten gevoerde collectebeleid, waarbij het bevorderen van algemene cul turele en charitatieve doelstellingen als richtsnoer gold, maar dat ook bekend mag worden verondersteld dat de organisatoren een bepaalde' politieke groepering (PvdA) verte genwoordigen en weigeren aan de aktie een bredere, meer algemene basis te geven. De heer Iestra zegt verder dat dlrekte aanvaarding van buitenlandse fondsen door politieke partijen in Portugal niet is toege staan en het gevaar niet denkbeel dig is dat het geld wordt aange wend voor onderlinge bestrijding van verschillende democratische gezonde politieke groeperingen. Verder vraagt Iestra aan B. en W. in de plaatselijke pers mededeling te doen van de beslissing. Daar het, volgens het raadlid, een fel omstre den aktie betreft die niet geljeel vrij is van inmenging in binnen landse aangelegenheden van een ZOETERWOUDE De bouwplan nen ter vervanging van de Bernar* dusschool aan de Hoge Rijndijk zullen nu snel realiteit worden. Gistermorgen ontving het gemeen tebestuur de tijding dat G.S. de geldmiddelen hiervoor beschikbaar hebben gesteld. Het huidige schoolgebouw aan De Laan de Goede Herder verkeert in slechte staat. Vorig jaar februari stelde de raad een krediet van 1 miljoen beschikbaar voor de bouw van een school. In sejrtember ech ter kwam de teleurstellende mede deling dat het provinciaal college zijn goedkeuring onthield aan het desbetreffende raadsbesluit. Aanlei ding hiertoe was het ontbreken van de vaste financiering en het uit blijven van het rapport van de inspecteur van het l.o. In oktober nam de raad een hieuw besluit waardoor de procedure op nieuw op gang kwam. In verband met de gestegen kosten moest het krediet wel met een ton worden verhoogd De tijd drong, niet alleen omdat de erbarmelijke staat van de oude school uitstel van nieuwbouw ei genlijk onverantwoord maakte, maar ook omdat de urgentieverkla ring deze maand afloopt. Nu staat echter de uitvoering'van de plan nen niets meer in de weg. Het permanente schoolgebouw, om vattende zes klaslokalen en een ge meenschapsruimte, zal naar een ontwerp van ir. J. F. Franso te Leiderdorp worden gebouwd aan de Oranjelaan in de directe omgeving van de drieklassige kleuterschool 'De Kleine Wijzer' bevriende mogendheid, moet duide lijkheid inzake de integere houding van de Nederlandse overheid naai de kant van de burger zoveel moge- Tijk worden nagestreefd. APOTHEKEN REGIO LEIDEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 10 Jan. tot 17 jan. door de apotheek Tot Hulp der Mensheid. Hooigracht Lelden, en de apo theek, Beker. Lijtweg 4 Oegstgeest. Tevens op zaterdag tot 1 uur door de Voorscbo- tense apotheek. Leldseweg 66. FILMS IN LEIDEN TOT: 22 JANUARI Luxor: Stationsweg 19, tel. 21239 'China town', 18 Jaar: dagelijks 14.30, 19 en 21.30 uur; zo 14, 16.30. 19 en 21.30 uur. Camera: Hogewoerd. te). 24919. 'Macbeth', 18 jaar. Nachtvoorstelling 'Johnny got his gun' vrijdag- en zaterdagavond 23.30 18 Jaar; Kindermatinee 'Het teken van Zorro'. Wo. en za 14.30 uur; zo 14 en 16.15 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414 'The bom loosers'. 18 jaar: dagelijks 14.30, 19 en 21.15 uur. Nachtvoorstelling 'Venus In bont', 18 Jaar. Vrijdag- en zaterdagavond om 23.30 uur. Studio: Steenstraat 39, tel. 33210 'Marie ke van Nleumwegen', 18 Jaar. Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 uur. zo. 16.45 uur. Lklo: Steenstraat 39, tel. 24130. 'The man with the golden gun'. 14 jaar. De nieuw ste James Bondfilh. Tijden zie Studio.. Trianon: Breestraat 31. tel. 23875. 'Spys'. 18 jaar. Dagelijks 19 en 21.15 uur. Kin dermatinee 'Robin Hood'. een walt Dis ney tekenfilm. Dagelijks 14.30 uur. Bezoekuren ziekenhuizen: si. fciisaheih- ziekenhuis: Klasseafilelingen: Voiwassénen dageujks van 11 15' tot 12 uur vaD 14 tot 1,4 4b uur en van 18 30 tot 19 30 uur- Kraam»' deling dagelijks van 11 15 tot 12 uur (alleen v echtgen i. van 15 tot 16 uur en van 18 30 tol 19 30 uur:. Kinderafdeling dagelijks van 15 tot 18 30 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14 tot 14 45 uur en van 18 30 tot (9 30 uur, Kraamafdeling dagelijksvan 15 tot 16 uur en van 18 30 tot 19 30 uur: Kinder afdeling dagelijks van 15 tot 18 30 uur ('Cl Hartbewakening) dagelijks van 14 15 tot. 14 45'uur en van 19 tot 1930 lag en vrijdag 13 tot 11-12 uur en I de gehele dag Irilcnsicvei .verpleging: Dagelijks tot 14 30 uur en van 18 30 tof 19 l IMnconessenhnts: Midrtagbezoekuur in 14 WARMOND Met ingang van maandag 20 januari wordt de Her enweg te Warmond, tussen de Bea- trixlaan en de Meerrustlaan. in verband met rioleringswerkzaamhe den afgesloten voor alle verkeer. Door deze afsluiting is de busroute voor lijn 50 van de N.Z.H. via Warmond, alléén in de richting Leiden mogelijk. In verband daarmee is de route in de richting Leiden als volgt: Her enweg, Beatrixlaan, Burg. Ketelaar straat, Dorpsstraat, Meerrustlaan en Hernweg. De halten Warmundastraat en de Baan komen tijdelijk de vervallen. Er zullen tijdelijke halten geplaatst worden op de Beatrixlaan-Burg. Ketelaarstraat en Dorpsstraat. Op vrijdag 17 januari zal In ver band met bovenstaande routewijzi ging een 1 éénrichtingverkeer voor de gehele Dorpsstraat worden inge steld, waarbij inrijden is toegestaan voor het verkeer uit de richting Sassenheim in de richting Leidén. In de richting Sassenheim is de route van lijn 50 als volgt: Leiden: Rijnsburgerwèg, Oegstgeest: Leidse- straatweg. Oeverstraat. Rijnzicht- weg. Rijksweg, afrit Sassenheim naar de Warmonderdam en verder normaal. De' halten Warmonderweg, Marelaan, Abtspoelweg. Pres. Ken- nedylaan, Warmond Station. Swei- landlaan. Baan. Warmundastraat. Overbos. Wasbeeklaan, Viaduct ko men te vervallen. Er zal een tijdelijke halte geplaatst worden aan de Leidsebuurt-Rijn- zichtweg bij de bestaande halte voor de lijnen 31. 30. 41, 43. Passagiers vanuit Leiden met be stemming' Warmond dienen over te stappen aan de halte Warmonder dam. op de bus in de richting Leiden. Passagiers vanuit Oegst geest eri Warmond met bestemming Sassenheim of verder moeten eerst de bus nemen in de richting Leiden en dienen over te stappen aan de halte Lijsterstraat op de bus naar Haarlem. VOORHOUT De leden van de volkstuinvereniging Elsgeest gingen akkoord met het voorstel van het Ibestuur om tot het bouwen van een betonnen schuur (bergplaats! over te gaan. Voor één jaar komt er een contributieverhoging van tien gul den. waarmee een deel van de koopkosten van de schuur wordt opgevangen. De totale kosten van de bergplaats zijn 1850. In de avondspits t.w. van J5.30 18.30 uur van maandag t.m. zater dag, zal er vanag Leiden Station tot de Weilandstraat te Warmond een half-uurs-pendeldienst rijden, om het ongerief voor de Warmonders tot een minimum te beperken. 14 30 uur Avondbezoekuur Mi 3d-19.31. uur Kinderafdeling d»ge'ljka van 14 19 00 uur alleen vnnr ouders zondag 14 00-150U uur vnnr overige familieleden Kinderen beneden 14 laar h»bhen geen toegang op de kinderafdeling •Enilegcpsl 14 30 uur; uur: eerste kla Annaklirnek: Klasse afdeling van 13 30 tnt 15 30 Uur, van 18 30 tot 20 00 uur Derde klasse van 13 30 tnt 14 30 uur. van 18 30 tot 19 30 uur Avondbezoek vnnr de kinderzaai uitsluitend vnnr' de ouders, alleen op woensdagavond van 18 30 tot 1930 uur. Academisch Ziekenhuis: Vnnr aie patiën ten (behalve kinderen) zijn de öezn'eku ren ais volgt .Elke dag 15 00 tnt 16 00 uur 18 30 tot 20 00 uur Vnnr de prema- t.iirênafdellng gelden de volgende he/nek uren (alleen voor oud'-rA) maandag tot en met Vrijdag 18 30 tot 18 45 uur Zater dag en zondag 15 30 tor 15 45 uur Be zoek aan ernstige patiënten; wanneer vnnr ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de nonidverp'eeg- ster blervonr speciale kaarten verstrek ken Alphen aan den Rijn: .tijnoord Ie en 2t kias 11 tot 1130 uur .3 30 tot 14 15 uur en 18 30 tnt 19 30 uui 3e glas 13 30 tnt 14 15 uur en 1830 tot 1931) uur. Kraam afdeling 1330 tot 14 15 uur alleen voor echtgenoten 19-20 uur: Kinderafdeling 15 tol 15 30 uur alleen voor ouders 18 tot 18 30 uur i DOKTERSDIENSTEN AARLANDERVEENzie Zwammerdam, (dokter bellen za vanaf 10,00). ALKEMADE: (Kaagdorp. Nieuwe Wete ring, Oude Wetering. Oud Ade. Rljpwete- ring, RoelofarendsveenHulsarts P.'Hey- nen. Noord,einde 166. Roelofarendsveen. tel. 01713-2329; J. Lardenoye Dr. Stapen- seastraat 6. Leinjiuiden, tel. 01721-8269, ALPHEN: dr J. K. Platteschor. Visserpark 4. tel. 72-858: E. C. M. Plag, Groenoord 14, tel. 74440. Aktie 'Moeders voor Moeders' mevr. Enthoven-Prelle, Haringvliet 130. tel. 75636. BENTHUIZEN: dr Harderwijk, Rozenlaan 1. Boskoop, tel. 01727-2740. HAZERSWOUDE: ds Sprangers, Busken Huetstraat 12. tel.01714-2344, Hazefswou- de-Rijndij'k. HTLLEGOM: dr Zimmerman, Hoofdstraat 142. tel. 15121. KATWIJK AAN DEN RIJN: dr v cl Wa ter, Rapenburg 2, Rijnsburg, tel. 21818. KATWIJK AAN ZEE dr Henneman. Bou levard 28a, tel. 12182. KOUDEKERK: zie Hazerswoude. LANGERAAR: dr Sand'kuijl. tel. 01722- 2139. LEIDEN: Hulsartsen zat 10 uur tot zond. .24 uur wijk l: J. L. Schahefer. Ri.insbur- gerweg 11. tel. 50481: wijk 2: A. van Luyk, Thorbeokestraat 5. tel. 22522: wijk 3. G. E. J. Pleterse. Zoeterwoudseslngel 109, tel. 24403: wijk 4: J. van Leeuwen, v d. Brandelerkade 28, tel. 20412. Aktie 'Moeders voor Moeders' mevr. E. Janssen- Niérneyer. Hofdijk 32. Oegstgeest. tel. 53652. NOORDWIJK: Hulsarts mevr. L. v. d. Berg, Wantveld 9, tel 4643 Voor het vragen van hulp eerét tel. overleggen, daar dienstdoende arts niet op boven staand adres woont. Voor dringende ge vallen om 12 uur aldaar te raadplegen. Dringend verzoek aanvragen voor huisbe zoek, indien mogelijk op zat. en zon. vóór 10 uur door -te geven. LEIDERDORP: dr B.' van Wijk, Merel- straat 184, spreekuur za en zo 12.30-13.00 ';el -91000. LEIMUIDENzie Alkemade. -LISSE: dr Van Dijk. Heöreweg 316, t-el. 14486. NIEUWKOOP dr Bremer, tel. 01725-9301. NTEUWVEEN: zie Langeraar. NTEUWl VENNEP: tel. 2850. NOORDEN: zie Nieuwkoop. NOORDWIJKERHOÜTdr Van Heesc-h. Herenweg 17, tel. 2385. OEGSTGEEST: dr Reterink. Terweeweg 152. tel. 50394. RÏJNSBURGIE Katwijk aan den Rijn. SASSENHEIM: dr Moerman. Hoofdstraat 155. tel. 11119. VALKENBURG: zie Katwijk aan den Rijn. VOORHOUT: dr Lempers, tel. 02522-10140 van vr 18.00rza. 10.00, voor za 10.00-ma. 8.00 zie Warmond. VOORSOHOTEN: dr vrijd. 23 uur tot zat 23 uur W. I. M. van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 396: zat. 23 uur tot zon. 23 uur J. H. Vrljenhoek. Bar. S. van Oyelaan 38. tel. 6421. WARMOND: dr Walenkamp, tel. CU71J- 2220. WOUBRUGGE: zie Langeraar. ZOETERMEER- men belle eerst zijn hui sarts en krijgt dan te horen wie er dienst heeft. ZOETERWOUDE: zie Hazerswoude-Rijn- cMJk. voor wijkverpleging zie Hazerswou de. ZWAMMERDAM: dr Kooij, tel. pl726- 7755. dokter bellen za vanaf 10.00. APOTHEKEN ALPHEN: Apotheek Rjdderveld Diamant- straat tel. 192600. BOLLENSTREEK: Apotheek Hillegom, 0'Mc voor Lisse' en Sassenheim. KATWIJK: Apotheek Rjjnsoever, Hoorn- seDlein 121-125, tel. 12563. LEIDEN: zie weekagenda. LEIDERDORP: idem. OEGSTGEEST: idem. VOORSCHOTEN: idem1. WIJKVERPLEGING AARLANDERVEEN- ,zr Verhaar. Lange- po Q r fol miio.'iftoo Direkteur nam afscheid van sociale dienst ALPHEN AAN DEN RIJN Op grootse wijze werd woensdag afscheid genomen van direkteur A. Hofland van de gemeentelijke sociale dienst. Veertien sprekers brachten in de afscheidsbijeenkomst in 'De Bron' hulde aan de scheidende direkteur, die na afloop achter een volbeladen tafel met cadeau's zat. Burgemeester mr. R. M. Gallas ken schetste de heer Hofland als een typisch artistiek ambtenaar, goed kunnende organiseren en orde op zaken stellen. 'U heeft een brug geslagen door het sociale, culturele en het zakelijke te verenigen. Wij moeten met weemoed afscheid ne men. maar bovenal heerst echter de dankbaarheid die wij u zijn ver schuldigd, omdat u met optimisme en blijdschap deze'zware taak ver vuld heeft', zei mr. Gallas. Hij on derstreepte zijn woorden nog eens extra door het opsteken van de versierselen, behorende bij de be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De meer dan hon derd aanwezigen applaudisseerden langdurig na de uitreiking van de koninklijke onderscheiding. Wethouder D. van Leeuwen roemde het commissiewerk van de heer Hofland, dat op de 'Hoflandiaanse toer' vervuld werd. 'Hij was niet de gemakkelijkste, maar ging altijd wel recht op de man af', aldus de wethouder. A. de Lange, hoofd Sociale werk plaatsen, vond dat onder het be wind van de hqer Hofland een her waardering plaatsgevonden heeft voor de geestelijk- en lichamelijk gehandicapten. 'Het etiket van 'minder-validenwerkplaats' is ge lukkig verdwenen, nu heet het 'in dustrieel toeleveringsbedrijf', con stateerde de heer De Lange. Politie commissaris H. W. van Woorden (namens de hoofden van Dienst) overhandigde een cadeau 'dat ei genlijk niet bij u past, je gebruikt het als je het niet meer ziet zitten', zei hij, terwijl een verrekijker over handigd werd. Lovende woorden spraken ook P. Koren namens de Bindingsorgani satie voor ambtenaren en W. Geer lof, vertegenwoordiger van de plaatselijke afdelingen van het NVV, NKV en CNV. Hij bestempelde de heer Hofland als een bezielend en overtuigend werker, waarbij de mens voorop stond. In de rij spre kers voerde L. Wingelaar van de Commissie Sociale Dienst het woord, rijksconsulent Van Aalst deed dat namens het Ministerie van SocialeZaken. Voorzitter Pos- tema van het Zuidhollands overleg orgaan voor direkteuren van soci ale diensten zei over de heer Hof land: 'Hij deed zijn werk niet al leen met kennis van zaken, hij was óók zeer bewogen in zijn werk'. De heer Hordijk (Stichting '40-'45): 'Als 'Hofland lacht, is hij nog ern stig'. Oud-secretaris Veenhuijsen van de gemeente Alphen aan den Rijn over Hofland: 'Geen papieren ambtenaar, maar iemand die recht op zijn doel afging'. Oud-wethouder Dekker van Alphen noemde het een voorrecht een zeer lange tijd met de scheidende direk teur te hebben samengewerkt. Bij sollicitaties wist hij op taktische wijze tot de kern door te dringen. 'Ik ben bereid een loflied voor u te zingen' zei de oud-wethouder, te rugdenkend aan de fijne tijd, waar in hij met de heer Hofland werkte. Nadat oud-direkteur Van der Waals van de Sociale Dienst gesproken had, kreeg de opvolger van de heer Hofland, de' heer J. H. Spannenma- ker het woord: 'Veel van uw werk werd stil verricht. Uw houding was soepel) maar u had een natuurlijk gezag'. De heer Spannenmaker roemde de deskundigheid van de heer Hofland, die de snelle veran deringen in dit werk goed opgevan gen heeft. 'U heeft ons gevormd door uw deskundigheid', zo stelde hij. De afscheidnemende direkteur sprak in zijn dankwoord groot res- pekt uit voor burgemeester Gallas, wie hij een stimulerend voorbeeld noemde. Woorden van gelijke strekking uitte hij ook aan het adres van wethouder Van Leeuwen. De heer Hofland vatte het woordje 'Adieu' letterlijk op, namelijk Gode bevolen. Hij haalde tenslotte dich ter Huub Oosterhuis aan: 'Een mens te zijn op aarde, is pijnlijk begenadigd zijn en zoeken, nooit verzadigd zijn. is rusten in de aar de, als alles is volbracht'. 1518. BENTHUIZEN: zie Hazerwoude. HAZERSWOUDE: Zr. v. d. Ven, de Genes- tetstraat 2, tel. 01714-2856. HILLEGOM-DE ZILK: Zr. Smit Spoor- pleln 4 Heemstede, tel. 023-284201 KATWIJK: Wlt-Gele Kruis zr. Jobien, Anjerstraat 8-c, tel. 72359: Groene-Kruis zr. Moerkerken Treubstraat 65, tel. 14010, b.g.g. 12702; Oranje-Groene KMRUIS Xr. Tromp. Treubstraat 150, tel. 83134. b.g.g 12282. KOUDEKERK: Zie Hazerswoude. LEIDEN: Interkrul? Middelweg 38, tel. LEIDERDORP: Gezondheidscentrum Ber- kenkade 6. tel. 40131. LISSE: Zr. Ernesta Eikenlaan 126. tel. 0252.1-12286, b.g.g. 13353. NIEUW VENNEP: Tel, 02968-34181 NOORDWIJK: Zr. De Veer. Van Pan- huljss-traat 10, tel. ,01719-5244. NOORDWI JKERHOÜT: Zr. Koster Helm straat 43. tel. 02523-3137. OEGSTGEEST: Interkruis -Lijtweg 7, tel. SASSENHEIM: Zr. Postbüma Kagerplein 308. tel. 02522-11463. r TER AAR: Zie Aarlanderveen. VOORHOUT: Zie Noordwljkerhout. VOORSCHOTEN: Gezondheidscentrum, 'Prof. v d Waalslaan 25. tel. 4641. WARMOND: Zie Sassenheim. WOUBRUGGE: Zie-Aarlanderveen. •ZEVENHOVEN: Zie Aarlanderveen. ZOETERMEER: Interkruis. Vanaf vrijdag 17 Januari 18 uur zuster P. Janse Du- nantstraat 1083, telefoon 169323. Verlos kundigen. U bent uw eigen verloskundi ge. U hoort dan wie er dienst heeft. Zaterdag 18- en zondag 19 januari me vrouw R. L. van der Hors-t-de Windt. Bergiaan 124. telefoon 213290. TANDARTSEN ALPHEN: Tandarts Vroege jr.. Wielewaal straat 31. tel. 94931. Ook spreekuur om 17.30 uur. BOLLENSTREEK- Tandarts Meuleman. Laan van Rijckevorssél 19. Lisse. KATWIJK: Tandarts Guijt. Boulevard 8. tel. 15740, spreekuur van 11.30-12.30 uur. VOORSCHOTEN: Tandarts Van Wijk, Brouwerlaan 1. tel. 3667. NTEUWELEIDSE GEVONDEN VOOR WERPEN LEIDEN In november en december zijn in Lelden de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: sleutels, hand- schoenen, damesportemonnale, blinden stok. baJcbiljetten, sterrenbeeld, tas In houdende kleding l.p.'s, bedelkettlng, au tocontactsleutels. kinderportemonnaie, vulpen, schooletui. damesbril, herenzon- nebril. dlplomatentas. .schakelarmband jurk, h erenportemon naiecoltrui, ket tinkje met hanger, jas. oorhanger, bad kleding, beursje, jongenspolshorlege, snortkleding, dameshorloge, voetbalkou sen. snijmachine, fribuuroven, rok. regen jas. herenbfll, actentas met inhoud, stu dieboek. blouse, overall, doos inhoudende 1 TL. buizen, dameshandtas met inhoud, klompschoen. 1 paar damesschoenen, trommel. badkamerkleedje. gympakje herenparaplu, slavenarmband, autoreser- vewiel, doktersjas. ring, ondergebit, kin dercape. trouwring, schoudertas, sjaal, muts, militaire tas inhoudende boeken, schoolrapport, herenhoed, bus verf. auto- uitlaat. kussenslopen, trainingsjack. kin derschoentje, zegelring, snoer met koppe ling, kindertasje Terug verkrijgen en Inlichtingen te ontvangen aab het bureau Gevonden Voorwerpen, Nleuwsteeg 8. ingang poort, op woensdagen tussen 14 en 17 uur. S.G.P. Katwijk tegen 'Houdt Portugal vrij' KATWIJK De Staatkundig Gere formeerde Partij stelde de gemeen teraad voor B. en W. te vragen de verleende vergunning voor de col-i lecte 'Houdt Portugal Vrij' in té trekken. B. en W. zeggen in hun advies aan de raad dat het besluit niet eenstemmig was en,het posi tief reageren van leden van het college niet zondermeer betekent dat zij zich kondqn stellen achter de doelstelling van de collecte. Ten slotte wijzen B. en W. er in het pre-advies op dat een eenmaal verleende vergunning niet meer kan worden ingetrokken. KATWIJK AAN DEN RIJN 16 januaro groenteveiling: Aanvoer 235 ton waspeen. Prijzen waspeen AI 460-870, II 260-800. BI 720-1150, II 210-580, Cl 500-810. II 130-73. boerenkool 28-43. prei 58. KOUDEKERK Het Koudekerkse organisatiekomitee De Ridderhof kring hefeft zijn eerstvolgende eve nement op vrijdag 17 januari. Op deze avond vindt in het vrijetijds centrum De Ridderhof een dans feest plaats. De dansavond is voor iedereen toegankelijk. De muziek live zowel als diskomuziek voor de jongeren wordt verzorgd door de1 bekende AVIOLA'S uit Aalsmeer. TER AAR De Rowangroep uit Langeraar, die vorig jaar zomèr op werkkamp is geweest in Bort l'E- tang (Frankrijk), wil d.m.v. een goederenveiling de kas gaan spek ken om zodoende de activiteiten als jongerenwerk te kunnen voortzet ten. Secretaris Gijsbert van Dijk vraagt aan iedereen, die iets ge-, schikts te koop heeft dit aan te bieden voor dit doel en dit aanj hem even te laten weten. De ge dachten gaan uit naar gebrulksgoe-, deren, die voor de huidige eigenaar niet meer van zo groot belang zijn. Onder opgaaf van de verlangde prijs (niet te.gek natuurlijk) zal de! 'adspirant-veilingmeester' Gijsbert de goederen dan inzetten op een speciale veiling op 31 januari. De meeropbrengst komt dan de kaSj van de Rowans ten goede. Inlich tingen. Gijsbert van Dijk, Westka-i naalweg 91, Ter Aar." LISSE In het jongerencentrum Qbus aan de Kanaalstraat wordt vrijdagavond in samenwerking met de verschillende organisaties, die zich bezig houden met de belangen, problemen en interessen bij jonge ren die de school verlaten hebben en al of niet in liet arbeidsproces opgenomen zijn, voorlichting gege ven. De plaatselijke vakbeweging en .Qbus organiseren deze avond, Jeugdloon, bedrijfsveiligheid, mi lieubescherming. de problemen van werkende meisjes, enz., zijn onder werpen die de jeugd interesseren, blijkens een enquête. Op de infor matiemarkt zullen deee aan, de orde komen. De medewerkenden, het Ar beidsbureau en de vakorganisaties zullen elk een Informatiekraampje inrichten waar men langs kan lo pen. TER AAR De toneelgroep 'De Landjonkers' van de Christelijke Plattelandsj ongerenorganisatie (J.P.J.O.) Niieuwveen e.o. zal ter gelegenheid van het jaarfeest op vrijdag 17 januari een uitvoering geven van het toneelstuk 'Markus de waterman',. Aanvang 8 uur, in het Dorpshuis van Ter Aar. TER AAR Een ongewone avond staat de bezoékers te wachten die zaterdag 18 januari naar het Dorps huis van Ter Aar gaan om een optreden van. Nel Kars met haar niéuwste programma 'ik,jij,zij' te zien. De Kulturele Vereniging van Ter Aar heeft met het oog op 'Het jaar van de vrouw' met dit een- manstoneel kennelijk 'n hommage aan deze. intentie willeh brangen. Nel Kars, oud-leerlinge van de Am sterdamse toneelschool, drie jaar verbonden geweest aan de toneel groep» Ensemble, zette met dit derde eigen programma de stap naar het solo-optreden. Aanvanfe 20.30- uur. SASSENHEIM De bewoners van de verpleeginrichting en het be jaardencentrum 'De Bernardus' hebben een eerste ontspannings avond gekregen, verzorgd door het Hervormd Kerkkoor. Het program^ ma bestond uit geestelijke liederen, het Ave Verum van Mozart en de Heilige Stad van Adams, waarbij Steven Donley als solist optrad. Di rigent was T. Kranenburg, die het koor aan het orgel begeleidde. LEIDEN Het eerste tiental van de schaakvereniging Philidor draait j dit seizoen weer aanmerkelijk beter dan de vorige competitie, toen er gevaar voor degradatie was. Het slachtoffer heette deze keer DD 1, eqn 'goede middenmootploeg uit Den Haag. Zonder in grote moeilijkheden te i komen laveerden de 'discipelen' van captaih Joop Piket zich naar een degelijke 6-4 zege. Voor winst partijen van Philidor zijde zorgden Bakker (weinig weerstand), Joop Piket (zag een s-tukoffér van zijn opponent in het niets verzanden), Leids kampioen Theo Piket (goede counter uit slechte/s-tand) en Cees Berg. Een goede' derde plaats blijft hierdoor voor de Leidenaren daar koploper Oharloisi (7-2) en Philidor Leeuwarden, dat eenzelfde resultaat tegen Utrecht 1 boekte als de Leid,- se zustervereniging in de vorige ronde nl. een krappe 5,5-4,5 over winning. LSG 1 kon het. zoals te verwachten viel. niet volwerken tegen het Am sterdamse VAS-ASC 1 en staat met 6-3 achter. De problemen moeten duidelijk geeocht worden in de be zetting van borden, daar Hans Ree een remise had kunnen afdwingen' (maar dit terwille van het tiental niet deed) terwijl Smout goede re-^ misekansen heeft tegen Enklaar. De drie volle punten werden door de drie jeugdspelers bemachtigd, waarbij de 100 procent score van Leon Konings opvalt. De Visser is hard aan een cursus tijdsindeling toe. Door dit resultaat Is LSG nu wel genoodzaakt er hard aan te trekken om degradatie uit de eerste klas te ontlopen. Philidor 2 blijft in de tweede klasse B uitsekend draaien en versloeg het' laag geklasseerde VVV 1 moeiteloos (voorlopig stand 5,5-2,5). Het Witte Paard blijft de Leidenaren promotie voorlopig nog in de weg staan. Ondanks een 4,5-1,5 voorsprong te gen het sterke Den Haag 1 zag Voorschoten 1 in klasse 2C de kam pioenskansen danig slinken, daar de afgebroken stellingen weinig goeds beloven. Met veel invallers aangetreden te gen DSC wist Philidor 3 toch nog bijna een aantal matchpunten te vergaren: enkele hinderlijke blun ders boorden alle goedé hoop ech ter de grond in. Van het derde Philidor-team moet nu wel snel ee$ homogeen tiental gesmeed worden wil het degradatie nog ontlopen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4