iocialisten denken te einig concreet over trbeiderszelf bestuur' Gehandicapten in bedrijven kansloos? Tliegers van ramptoestel zich hebben vergist Amerika wil grote orders plaatsen aai J Bisamrat in opmars agen over overheidsmacht en risicoverdeling onderzoek naar ongeluk met DC-8 blijkt: STADSRÜÊNSGtWG AMSTERDAM Progressieven zouden forse winst boeken Vorrink kapittelt Nieuw-Dennendal Vredeling vindt NAVO verouderd Afscheid directeur Gemeenschappelijke Medische Dienst Waardezegels Gestrande Griek trekt veel kijkers (UW/KWARTET MAANDAG 23 DECEMBER 1974 BINNENLAND T3/K5 - jn onze sociaal-economische redactie n RECHT 'Over de vraag of de bedrijfsdemocratie en met name arbeiderszelfbestuur in de hui- lt e maatschappij mogelijk is, wordt in socialistische kring te veel belijdend en te weinig concreet 5 lacht. Het gaat de kracht van de overheid ver te boven, wanneer zij diep in het systeem van de ondernemingsgewijze produktie zou willen ingrijpen'. opmerking maakte de oud- icteur van de Wiardi Beckman- ihting, drs. H. A. van Stiphout erdag op een congres, waar de - het wetenschappelijk instl- t van de PvdA - het onlangs schenen cahier 'Op weg naar bestuur' bediscussieerde, vermoeden van Van Stiphout, hij met dit soort opmerkingen gevaar liep om voor niet recht de leer te worden uitgemaakt', d later door de visie van ver diende congresgangers beves- I, hoewel er ook in deze groep nig overeenstemming viel te peuren over de vraag hoe het eiderszelfbestuur dichterbij moet den gebracht. n onderen het WBS-cahier zelf wordt ove- ins met nadruk gezegd, dat het eiderszelfbestuur in de bedrijven moet worden uitgesteld, totdat de economische orde is gewijzigd. Nu al moet er van onderen in de bedrijven - via het vakbondswerk - worden begonnen met het ontwik kelen van actievormen. Daarbij wordt gewezen op de onmogelijk heid om op korte termijn, zonder zware politieke tegenstand en eco nomische ontwrichting, de huidige markteconomie fundamenteel te wijzigen. Op het congres onderstreepte drs. Van Stiphout - hij is benoemd tot lid van de voorlopige wetenschap pelijke raad voor het regeringsbe leid - dat in socialistische kring de mogelijkheden tot centrale bestu ring van de economie wordt over schat. De opvatting dat de overheid zich op beslissende wijze met de ondernemingen zou kunnen bezig houden wees hij van de hand. 'Dat is een rol die de overheid niet aankan noch qua kennis noch qua slagvaardigheid. Voorts zouden we ernstig de vraag (ADVERTENTIE) Nooit weg... HPHOL Er is reden aan te nemen dat de beide vliegers van de DC-8 van Martinair die op 4 smber op Sri Lanka neerstortte, in de war waren over hun positie. Dit is zaterdag meegedeeld r de heer A. W. Fournier, leider van een onder zoekteam van de Rijksluchtvaartdienst. tien seconden voordat het ;tuig tegen een rotswand te ter vloog, had tweede vlieger asma vanuit de cockpit nog een omen normaal radiogesprek de verkeerstoren van het vlieg- Banderanaika. Hij meldde toen onrechte dat hij zich op veer- mijl afstand bevond en bezig ADVERTENTIE waS van 7000 naar 6000 voet te dalen. De toren verleende daarop vergun ning voor een verdere daling naar 2000 voet en gaf bovendien volgens de gebruikelijke procedure uitvoeri ge bijzonderheden over de weers- en atmosferische omstandigheden. Het gesprek duurde 55 seconden. In die" tijd moet de daling met 2000 voet per minuut zijn voortgezet. Aangezien het toestel tegen de hoge rots botste op een hoogte van onge veer 4200 voet, moet het ongeluk hoogstens vijftien seconden na het einde van het gesprek gebeurd zijn. Ook bij de eerste radiomelding, twintig minuten eerder, toen het toestel nog boven zee vloog, moeten de vliegers al in de was zijn geweest. Zij gaven toen de verkeerstoren te verstaan dat zij zich op 130 mijl afstand van -het vliegveld bevon den, terwijl het vliegtuig op dat moment minstens 160 mijl van het vliegveld verwijderd moet zijn ge weest. De heer Fournier zei met nadruk dat de verkeerstoren van het vlieg veld op geen enkele wijze verant woordelijk kan worden gesteld voor de fout in de positiebepaling. De toren beschikte niet over enige tech nische mogelijkheid de opgegeven positiebepaling van naderende vliegtuigen op haar juistheid te con troleren. Voorlopig blijft nog raadselachtig waardoor de beide vliegers zijn misleid. Van een hoorfout kan geen sprake zijn, omdat op afgeluisterde banden de gesprekken zeer duide lijk klinken. Gehoopt wordt nu, dat onder ogen moeten zien hoe in een dergelijke situatie de verantwoor delijkheid en de risico's voor de produktie en afzet verdeeld zouden moeten worden over overheid en onderneming', aldus drs. Van Stip hout. Hij verwees ook naar de uit spraak van de Tilburgse hoogleraar prof. dr. T. Stevers, dat de inkom sten die aandeelhouders zich ver werven, nog slechts een kwart pro cent van het nationaal inkomen bedragen, terwijl dat in 1930 nog ongeveer 25 procent was. 'Hij zegt dit om aan te geven dat er weinig reden meer is om ons scherp op te stellen tegenover kapitalisten. An derzijds ben ik wèl van mening dat hun invloed op het niveau van het bedrijfsgebeuren nog zeer groot is.' aldus de heer Van Stiphout. Volgens PvdA-kamerlid drs. S. Pop- pe evenwel, moet de strijd voor bedrijfsdemocratie worden verbon den aan socialisering van de econ- mie. 'Ik betreur het dat in het WBS-cahier heel stellig wordt be weerd dat arbeiderszelfbestuur on der het huidige systeem te verwer kelijken is', zei hij. Het kamerlid werd op dit punt later bijgevallen door de socioloog drs. T. van Vught. De ervaringen in Joegoslavië heb ben volgens hem aangetoond, dat invoering van het arbeiderszelfbe stuur is gebonden aan bepaalde de resten van de zogeheten zwarte doos iets meer duidelijkheid zullen verschaffen. De verkreukelde en verscheurde stukken van de meta len band die zijn gevonden, zullen in Amerika zo mogelijk in de goede volgorde aan elkaar worden ge plakt. De eerste fase van het ongeluk, dat nog maanden zal duren, heeft defi nitief uitgewezen dat de DC-8 niet tijdens de vlucht in brand is gevlo gen of door een ander technisch mankement is verongelukt. De weer omstandigheden zouden niet slecht zijn geweest. Van onweer is geen enkele melding gemaakt. De voorbereidig van de vlucht is niet helemaal vlekkeloos geweest. Het in Soerabaja opgestelde vlucht- plan, dat per telex moest worden doorgegeven naar Sri Lanka, is on derweg ergens gestrand. De ver keerstoren op het vliegveld van Sri Lanka had het in elk geval nog niet ontvangen, toen de DC-8 zich, boven zee vliegend, aan de verkeers toren meldde met de mededeling dat het toestel zich op een afstand van 130 mijl van het vliegveld be vond. De mogelijkheden om de juiste po sitie te bepalen, waren niet opti maal. maar wel voldoende. Een ra diobaken bij de kust was al een jaar lang buiten gebruik en een ander gaf slechts een zwak signaal. Het vliegveld Banderanaika be schikt niet, zoals Schiphol, over een eigen radarinstallatie. op het scherm waarvan duidelijk de nade ring van vliegtuigen met de com plete afstand kan worden afgelezen. Dr. M. Albrecht voorwaarden. Het agrarisch Joe goslavië van na de oorlog kende geen klassenverhoudingen, er was een ideologische voedingsbodem voor het streven naar sociale gelijk waardigheid en er bestond een gemeenschappelijk vertzet tegen in vloed vanuit de Sowjet-Unie. 'Dat waren de voorwaarden voor het functioneren van het arbeiderszelf bestuur in Joegoslavië, aldus Van Vugt. Daar is de klad ingekomen toen Joegoslavië terecht kwam in de in ternationale concurrentieverhou dingen. Juist de tendenzen in de richting van de kapitalistische markteconomie dreigen in Joego slavië het arbeiderszelfbestuur de das om te doen', aldus drs. Van Vugt. De mening dat arbeiderszelfbestuur in een markteconomie wordt on dergraven, omdat de arbeiders, op genomen in concurrentieverhou dingen, tegen elkaar worden opge zet, werd gedeeld door de district bestuurder van de Industriebond NW, Johan Stekelenburg, 'Zelfbe- sturende ondernemingen in een ka pitalistische maatschappij leiden hooguit tot een soort arbeiderskapi- talisme, waarin groepen arbeiders elkaar moeten beconcurreren en waarin van onderlinge - laat staan internationale - solidariteit geen sprake kan zijn'. Stekelenburg riep op te stoppen met de eindeloze discussies over de vraag hoe de blauwdruk van de socialistische maatschappij er uit moet zien. De strategie van de vak beweging moet zich volgens hem met behulp van korte termijn plan ningen richten op democratisering via een sterke bevordering van het bedrijvenwerk en het ombouwen van de huidige ondernemingsraad tot een personeelsraad met een controle- en vetorecht. Dr. M. Albrecht, directeur bij Hoog- ovens-Estel waarschuwde ervoor - mede in verband met de opvattin gen in de internationale socialisti sche bewegingen - in Nederland niet te ver voorop te gaan lopen. Hij verwees daarbij naar de Duitse vakbeweging, die wèl medeverant woordelijkheid voor het overne- mingsbeleid wil accepteren. 'Er wordt hier gesproken over interna tionale solidariteit, maar dan is het toch een eerste vereiste rekening te houden met de ideeën en opvattin gen van verwante organisaties in het buitenland,' aldus de heer Al brecht. Vervolg van pag. 1 bassadeur in Nederland, Jojn Mid- dendorf, die in zijn Hollandse jaren veel heeft gedaan om de Neder landse luchtmacht te interesseren voor de Cobra-straaljager. In zijn huidige functie van staatssecretaris voor de marine, heeft Middendorf, onder meer zijn zegen aan de voor genomen deelneming van Oude Delft aan het verniewingsprogram- ma voor de Orion. Voorts zou hij voorstander zijn van 'ruime' uitleg van de zogeheten 'American Act' die stelt, dat de Amerikaanse industrie pas buitenlandse onderdelen mag inbouwen in haar producten indien die tenminste de helft goedkoper zijn dan in de Verenigde Staten. Lockheed, op een na de grootste Amerikaanse militaire industrie, hoopt bovendien een nieuwe versie van de Orion, die in ontwikkeling is, als kandidaat in aanmerking komt van de acht Breguet-Atlanti- que-vliegtuigen, die naast de Nep tunes door de Nederlandse marine worden gebruikt voor patrouille, duikbootbestrijding en het leggen van mijnen. Volgens een betrouw bare bron heeft Nederland besloten de Atlantiques, die vanaf hun dienststelling zijn geplaagd door roest-, en andere problemen, ver vroegd te vervangen. Stemerdink schijnt te streven naar 1980 als jaar van vervanging van de Atlan tiques (die voornamelijk een pro- dukt zijn van Breguet-Dessault, de Franse fabriek die op dit moment op de markt is met de Mirage). Er zijn thans 427 Orions afgeleverd door Lockheed aan diverse lucht machten. De door vier Allison Tur bo-Prop-motoren voortgedreven machine - een broertje van de Electra waarmee de KLM een tiental jaren terug vloog - is in feite een Van een verslaggever THOLEN/HASSELT De bisamrat is weer sterk in opmars, vooral op de Zeeuwse eilanden en in Overijs sel. Dat komt omdat er per jaar veel te weinig worden gevangen (zo'n 50.000) en omdat de diertjes zich snel vermenigvuldigen. De rijksrattenvanger van Tholen, de heer J. Meyl, die samen met de drieëntwintig 'premie'rattenvangers sinds een half jaar 14.000 ratten heeft weten te vangen, heeft met dit aantal wel bewezen dat de zaak op Tholen flink uit de hand ging lopen. De bisamratten, die zo'n 60 cm. lang kunnen worden, kunnen voor gevaar lijke situaties zorgen omdat ze dij ken, wegen en watergangen onder graven. Bovendien richten zij grote schade aan op het land omdat deze beestjes vegetariërs zijn. In Overijssel zijn de afgelopen we ken op verschillende plaatsen ook bisamratten waargenomen, met na me bij het Zwarte Water. De hoge waterstand heeft het Zwarte Water buiten zijn oevers gebracht, waar door de bisamratten thans ook hui zen op ondergelopep landerijen. (ADVERTENTIE) De beide Kerstdagen en Nieuwjaarsdag zijn ook voor de ophaaldienst van de Stadsreiniging vrije dagen. Plaats uw huisvuil verder uitsluitend op de voor uw wijk vastgestelde ophaaldagen buiten. Voorkom hierdoor vervuiling van uw straat. De directeur der Stadsreiniging vliegend computercentrum, bemand door elf koppen. Deze machines worden door de Amerikaanse mari ne permanent gebruikt voor het 'begeleiden' van Russische onder zeeërs in de nabijheid van de Ame rikaanse kust. Deze Orions kunnen op bevel van de Amerikaanse presi dent elke naburige Russische on derzeeër binnen enkele minuten vernietigen. Defensienota (In de defensienota van minister Vredeling is de aanschaf van de dertien nieuwe lange-afstandspa- trouillevliegtuigen voor het opzoe ken van onderzeeboten gepland voor de eerste vierjaarlijkse perio de. De eerste nieuwe patrouille vliegtuigen moeten in 1977 in be drijf zijn. De hele order is ongeveer 500 miljoen gulden gemoeid. Neder land heeft keus uit drie kandidaten voor de vervanging van de twaalf verouderde Neptunes en van één verloren gegane Breguet-Atlantique. Dei drie zijn de Orion, de Breguet- Atlantique II en de Britse Nimrod II. Volgens marinekringen zal de keuze met name worden gemaakt tussen de Amerikaanse Orion en de Franse Breguet-Atlantique II. Voor de Britse Nimrod II is minder belang stelling. De beslissing zal begin vol gend jaar worden genomen maar deze kan eventueel wat later vallen indien ook de Duitsers besluiten nieuwe lange-afstandspatrouille- vliegtuigen aan te schaffen, red.). Bij verkiezingen: Van een verslaggever HILVERSUM Als er nu verkie zingen zouden worden gehouden voor de Tweede Kamer, zou de PvdA 37,8 procent van de stemmen verwerven. Bij de kamerverkiezin gen van 1972 kreeg de PvdA 27,3 procent. Ook de PPR zou vooruitgang boe ken: 8,2 procent, tegen 4,8 procent in 1972. Van de progressieve partij en zou alleen D'66 verlies lijden: 0.9 procent tegen 4.2 procent. Der halve zouden de drie progressieve partijen tezamen een winst boeken van ruim elf procent: 46,9 pet te gen 35,3 pet in 1972. Dit blijkt uit de resultaten van een enquête die door het bureau Lagen dijk in Apeldoorn insamenwerking met de AVRO werden gehouden en die zondagmiddag werden bekend gemaakt in het radioprogramma Delta. De enquête handelde over de verkiezingen, vertrouwen in het ka binet en de houding ten aanzien van voorbehoedmiddelen, abortus en euthanasie. Blijkens deze enqête zouden met uitzondering van de CHU de chris telijke partijen achteruitgaan: KVP 10.1 pet (17,7 pet in 1972) en ARP 6.6 pet (8.8 pet in 1972). Dit bete kent een totaal verlies voor de christendemocratische partijen van 9 pet: 22,3 pet tegen 31,3 pet in 1972. Een forse stijging zou ook de WD boeken: 19,5 pet tegen 14,4 pet in 1972. DS'70 daarentegen zou met meer dan 2 pet achteruitgaan: 1,8 pet tegen 4.9 pet in 1972. Op de vraag of men vertrouwen had in het kabinet-Den Uyl zei 21 pet veel vertrouwen te heben, 50 pet matig vertrouwen te heben en 28 pet geen vertrouwen. Minister Vorrink en staatssecretaris Hendriks LEEUWARDEN 'De groep Nieuw Dennendal had enige maanden gele den op het aanbod met 36 pupillen in Vlagtwedde te beginnen, moeten in gaan.' Dit zei minister Vorrink (Volksgezondheid en Milieuhygiëne) zaterdag op de jaarvergadering van het Gewest Friesland van de PvdA. De minister had weinig waardering voor de afwijzende houding, die toen door de groep werd ingenomen. 'Wat dacht u dat er van een vakbond was geworden, wanneer deze aan het be gin had gesteld dat er tenminste zo veel duizenden leden moesten ko men?' zei de minister, die zich geheel achter het beleid van staatssecreta ris Hendriks stelde. Mevrouw Vor rink meende, dat ook de groep Nieuw-Dennendal had moeten aan tonen, dat er een weg was om de idealen in werkelijkheid waar te ma ken. Tijdens de jaarvergadering werden een aantal moties aangenomen, voor de regering en de Tweede Kamer fractie van de PvdA. Zij betreffen bezwaren tegen de vestiging van mi litaire oefenterreinen in het Lau- wersmeergebied, de bespoediging van de vestiging van een universiteit in Leeuwarden en een wijziging van de wet gewetensbezwaarden, zodat ook dienstweigering op andere dan paci fistische gronden mogelijk is. Voorts wordt gevraagd de strafvervolging tegen Kees Vellekoop onmiddellijk op te schorten tot de wetswijziging tot stand is gebracht. HEILEN/HILVERSUM De minister van defensie, ir. H. Vredeling, heeft zaterdag in Beilen de NAVO een ver ouderde organisatie genoemd. Vol gens minister Vredeling is er be hoefte aan een organisatie met uit voerende bevoegdheid. De bewindsman, die sprak op de ge westelijke jaarvergadering van de PvdA in Drente, zei dat de top van NAVO niet kan worden beïnvloed, eenvoudig, omdat er geen top is. 'Se cretaris-generaal Luns kan slechts vergaderingen leiden; het beleid moet komen van de regeringen van de samenwerkende landen. Mr. W. Aantjes, fractievoorzitter van de ARP in de Tweede Kamer, zei za terdag in de tv-actualiteitenrubriek Brandpunt, dat hij het kabinet-Den Uyl 1977 niet ziet halen, als het PvdA-congres over de NAVO. dat ko mend voorjaar wordt gehouden, de kant van de PPR opgaat. De PPR wil dat Nederland zich losmaakt uit de NAVO. De heer Aantjes zei overigens het ge wenst te vinden dat het kabinet de rit wel uitzit. Als een van de redenen hiervoor noemde hij de risico's die zijns inziens kleven aan de groeiende volksfrontgedachte. Ook meent hij dat een kabinet van de huidige sa menstelling de moeilijke sociaal- economische situatie het beste aan kan. (ADVERTENTIE) Nooit weg... CITROENJENEVER CITROENTJE MET SUIKER (ZOETE CITROENJENEVER) CITROENBRANDEWIJN puur natuur Van onze sociaal-economische redactie AMSTERDAM 'De verontrusting over het groeiend aantal uitkering krachtens de wet op de arbeidsongeschiktheid moet tevens verontrusting zijn over de toe gankelijkheid van het bedrijfsleven voor arbeidsongeschikten. Ik vraag met af of het bedrijfsleven in feite wel bereid is oo k de gehandicapte mens een kans te ge ven'. Deze opmerking maakt staatssecretaris P. J. J. Mertens van sociale zaken in de bundel opstellen 'WAO balans en perspectief'. xtra attractie bij elk De Kuyper-artikel Vraag Uw slijter de Voordeelkaart voor Export Jonge Jenever plus ÉKENCOUPON en PRIJSVRAAG Desgewenst rechtstreeks aan te vragen bij De Kuyper B.V. Postbus 54, Schiedam Deze bundel is aangeboden aan de heer A. G. Mater bij zijn afscheid als directeur van de Gemeenschappelijke Medische Dienst. Hij verlaat de dienst in verband met het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd. Aan de bundel, die is be doeld als een eerbetoon, hebben 45 auteurs, die al leen op enigerlei wijze zijn betrokken bij de sociale ver zekeringen. meegewerkt. Be halve een inventarisatie en een analyse van de toe komst is in het boek ook ruim aandacht besteed aan de toekomstige ontwikkelin gen van de WAO. Werkloosheid Staatssecretatis Mertens wijst er in zijn bijdrage al op dat de WAO— de uitvoe ring van deze wet is opge dragen aan de Gemeen schappelijke Medische Dienst wordt omgebouwd tot een VAO, een volksver zekering tegen arbeidsonge schiktheid. Hij vestigt er ook de aandacht op dat in 1973 in ons land behalve de 1,2 miljoen bejaarden die een AOW-uitkering ontvin gen rond de achthonder dduizend personen een soci ale uitkering genoten we gens werkloosheid ziekte of invaliditeit. 'Het is een getal dat menigeen schrik inboe zemt', aldus de staatssecre taris. Blijkens de statistie ken is tachtig procent van de personen met een WAO- uitkering aangemerkt als volledig of nagenoeg geheel arbeidsongeschikt. In ver band hiermee vraagt de heer Mertens zich af hoeveel ver borgen werkloosheid in feite achter dat percentage schuil gaat en hoeveel ongebruikte menselijke mogelijkheden het versluiert. 'Wij vragen ons af, aldus de staatssecre taris, of het ons door de WAO uiteindelijk toch niet te gemakkelijk is gemaakt om bij de zorg voor de werkgelegenheid aan een grote groep gehandicapten voorbij te gaan. (Ze zijn im mers legitiem volledig ar beidsongeschikt). Kennen wij het psychisch en maat schappelijk effect van een dergelijk etiket, het effect daarvan op de betrokkene en zijn gezin en op een eventuele aspirant werkge ver', zo vraagt hij zich af. In dit licht noemt de staatsse- De heer A. G. Mater cretaris het ten slotte een goede zaak dat juist in deze tijd van grote werkloosheid de Raad voor de Arbeids markt zich buigt over de vraag hoe de arbeidsmoge lijkheden voor de gehandi capte mens verruimd kun nen worden. 'Als wij de ge handicapte bij voorbaat bui tenspel zetten, bijvoorbaat kansloos verklaren dan zijn we, ondanks de financiële zekerheden die deze sociale verzekeringen bieden, tekort geschoten in onze solidari teit', aldus de heer Mertens. Niet gelukkig Ook oud-minister van socia le zaken dr. G. M. J. Veld kamp merkt in zijn bijdrage op dat er naar zijn indruk een oneigenlijk gebruik van de WAO wordt gemaakt. Hij is niet gelukkig met de ma nier waarop deze wet func tioneert. Dr. Veldkamp heeft kort geleden gepleit voor een onderzoek naar de fac toren, die tot de enorme uitgavenstijging van de WAO hebben geleid. 'Wij moeten weten waar de af wijkingen van wat voorzien werd vandaan komen', zegt hij. De oud-minister wijst er daarbij op dat in '73 totaal aan sociale zekerheid ruim 46 miljard is uitgegeven. De uitgaven voor de sociale ze kerheid zijn volgens hem 'onbetwistbaar de grootste en wellicht de duurste uitgavencategorie van de Nederlandse volkshuishou ding. 'Het is daarom onaan vaardbaar dat op het terrein van onderzoek en onderwijs nauwelijks iets gebeurt. Het zou toch technisch weten schappelijk hetzij met overheidsgeld, hetzij met so ciaal verzekeringsgeld te on derzoeken zijn hoe de soci aal medische en arbeidskun dige werkzaamheden van in stellingen die momenteel langs elkaar heen werken, gestroomlijnd zouden kun nen worden. Zo'n onderzoek zou ook de aanzet kunnen worden van een liefst aan een universiteit verbon den Nederlands Instituut voor sociale zekerheid. En als de overheid dit zelf niet ziet, waarom slaan de be trokken instellingen samen werkend de handen niet in elkaar? Het zou een welbe grepen eigen belang der in stellingen en tegelijk een algemeen belang zijn', aldus de oud-minister van sociale zaken. Van een verslaggever SCHEVENINGEN Ondanks ver schillende pogingen zijn de bergers er de afgelope.i dagen niet in ge slaagd, de Griekse kustvaarder 'Pa- rimar' vlot te trekken. De gestrande Griek was voor velen een 'uitje'. Overdag zowel als 's avonds was het in Scheveningen druk met nieuwsgierigen, vooral op de Boulevard. Op de Boulevard, als ook op het Gevers Deynootplein voor het Kurhaus ontstonden ver keersopstoppingen. De Haagse poli tie had moeite om het verkeer in goede banen te leiden. RITA 'Ik heb een antenne voor kleuren-tv. Nu het toestel nog'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5