B en W willen oudheidkamer Openbaar zwembad staat unaniem op verlanglijst Wethouder Oosterbaan stelde zijn portefeuille beschikbaar Agenda van Leiden Katwijkse KOLOM Brief van Het Spoortje Een uur schone muziek in de Hooglandse kerk 'Jubilate' zong weer het kerstfeest in Iet verkeer, Üen overlast Door Niekjan van Resteren Beplanting rond derde sportveld Kort nieuws uit de regio Visserij berichten OUW/KWARTET MAANDAG 23 DECEMBER 1974 STAD EN REGIO at st. e gemeenteraoad is van de week in njjtn informatieve vergadering bezig Raad keurt begroting Oegstgeest goed OEGSTGEEST Precies zeven uur na het begin van de begrotingsbehandeling door de raad, feli citeert wethouder Thorn zijn collega van financiën en onderwijs. Temminck met de goedkeuring van het gemeentelijke 'huishoudplan' voor 1975. dat de hoge kosten voor de ge meente en voor individuele in schrijvers aanleiding geven tot on tevredenheid. Van Veen vertolkte de gevoelens van de CDA-fraktie. Als hoogste prioriteiten legde hij voor: de bouw van een overdekt bad, betaalbare woonvoorzieningen voor bejaarden en alleenstaanden én de realisering van het plan Haaswijk. Het samengaan van de confessio nele partijen in het CDA en de samenwerking tussen PvdA/PPR betekende dat met de VVD-fraktie. slechts drie voorzitters bij de alge mene beschouwingen aan het woord kwamen. De heer Briët (VVD) zag de toe komst met zorg tegemoet: 'Wij zul len als gemeentebestuur te maken krijgen met de gevolgen van de slechte economische toestand'. De fraktie sprak zich uit voor geweste- Schooladviesdienst lijke samenwerking in de regio. De belastingdruk wordt te hoog en leidt tot een sterke inperking van de bestedingsvrijheid van de indivi duele burger. Briët ging in op drie projekten die de hoogste prioriteit moeten hebben: het overdekte zwembad, de sanering van de riole ring van de oude dorpskern en de brug over heet Oegstgeester Ka naal. T.a.v. het overdekte bad vroeg hij op korte termijn te mogen be schikken over een uitgewerkt plan met exploitatierekeningen. Wensen op het gebied van verkeer en ver voer waren o.m. aanleg fietspaden en verkeersdrempels. Aangedrongen werd op een cultuurnota. T.a.v. de streekmuziekschool werd opgemerkt De fraktie ziet uit naar een nota cultuur-technisch plantsoen en groenbeleid. Op het gebied van on derwijs is de fraktie van mening dat de preventieve taak van de schooladviesdienst bij de scholen gehandhaafd moet worden. Van Veen vroeg of er mogelijkheid aan wezig is tot het instellen van een definitief volkstuincomplex. Van Veen ondersteunde zijn liberale fraktiegenoot voor wat bebreft de samenwerking van de midden standsverenigingen. De fractievoorzitter van de PvdA/PPR begon met te verklaren dat zijn fraktie het vooraf inleve ren van de bijdragen aan de alge mene beschouwingen van de hand wees. 'Het stimuleren van de be langstelling voor de publieke zaak. achten wij niet gediend met het opdissen van voorgekauwde kost'. DE fractie meende dat in de toe komst over de opstelling van de begroting een breed beraad noodza kelijk is. De PvdA/PPR acht een verdere passieve opstelling ter zake van een nieuwe gewestraad niet juist. Ten aanzien van verkeer en vervoer stelde de fraktie instelling voor van een breed opgezette werk groep, waarin naast raadsleden ook geïnteresseerde burgers Van buiten de raad zitting hebben. Van Belle verklaarde het een ern stige zaak te vinden dat Oegstgeest nog steeds niet is gekomen tot een beslui om subsidie te verlenen aan de Telefonische Hulpdienst Leiden. Ook nu was er een lijstje van wensen: e'en overdekt zwembad is een aantrekkelijk idee, maar het te verwachten exploitatietekort ver vult ons met zorg'. Van Belle vroeg zich af of Warmond en Leiden de bouw van een dergelijk bad op één of andere wijze niet kunnen meefi- nancieren. VOORHOUT De laatste vergade ring van de raad in 1974 werd in vlot tempo afgewerkt. De beplan ting in de Elstgeesterpolder ten be hoeve van het derde voetbalveld zal doorgaan. De raad ging akkoord met een krediet van 6000, waar van 234 zal worden gesubsidie erd door Staatsbosbeheer. De vast stelling van de Drandbeveiligings- verordening bleek geen enkele moeite op te leveren De heer W. Borst zal een strook gemeentegrond kunnen kopen om een uitrit op Schoonoord te kunnen realiseren, voor de vier huizen met NS-emplacement voor wijkvoorzieningen LEIDEN De werkgroep Het Spoortje heeft een brief geschreven aan minister Westertern van verkeer en waterstaat, staatssecreta ris Schaefer, het ministerie van CRM, het Leidse college van B. en W., de Leidse gemeenteraad, de Leidse afdeling van de PvdA en de vaste kamercommissie van verkeer en waterstaat. VOORSCHOTEN Het verbranden van kerstbomen zal wederom ge schieden onder toezicht van de dienst van openbare werken. De verbrandingsplaats zal zijn op het open terrein in Adegeest tussen de Grieglaan en de Van Beethoven- laan achter de buitenplaats Stad wijk op vrijdag 3 januari 7 uur. Aan de kinderen wordt verzocht de kerstbomen tussen 4 en 7 uur op deze plaats te deponeren. In de brief doet Het Spoortje een beroep op alle aangeschrevenen mee te werken dat de gronden van het gebied tussen de Kooi en Noord, het voormalig spoorwegem placement, tegen een redelijke prijs zullen worden gebruikt voor wijk- voorzleningen tussen de twee dichtbebouwde voormalige arbei derswijken. Het voormalig spoorwegemplace ment, waar de rails al jaren gele den zijn verwijderd, is nog steeds eigendom van de NS. De NS wil een zo hoog mogelijk rendement van de gronden, volgens Het Spoortje, re den waarom de besprekingen tussen waarom de besprekingen tussen de de NS en de gemeente Leiden over verkoop van de grond moeizaam verlopen. De NS wil hoge kantoor flats bouwen op het voormalig spoorwegemplacement, maar daar voor wil de gemeente geen toe stemming geven. Intussen ligt de grond er verwilderd bij. De werkgroep wil begrijpen, schrijft zij, dat de NS streeft naar een sluitende explotate, maar de werkgroep is van mening dat dit dient te gebeuren binnen de doel stelling van de NS, namelijk het openbaar vervoer in belang van de gemeenschap. Zodra deze doelstel ling, zoals op het voormalig Heren singel-emplacement, niet meer aanwezig ls, verandert het verlan gen naar een sluitende begroting in puur winstbejag. De werkgroep noemt het ironisch dat de semo-overheidsinstelling NS probeert geld te slaan uit een wijk, terwijl andere overheden er veel geld steken voor verbeteringen. iweest met verkeersproblemen, roeger heette zo'n vergadering informatief, maar informeel, maakt niet veel uit. Ze zijn dëiog steeds besloten die vergaderin- ,ar:n. Overigens, erg 'positief simpli- 'zoes' kan ik die naamsverandering ieiok niet vinden. Tumultvolle raadsvergadering in Voorschoten VOORSCHOTEN De laatste raadsvergadering van dit jaar in Voorschoten werd een zeer chaoti sche vertoning, waarin o.a. het raadslid Merselis (CDA) wegliep omdat hij geen aandeel wilde heb ben in de onzorgvuldig voorbereide grondverkopen en wethouder Oosterbaan (VVD) het onaan vaardbaar uitsprak tegen een motie ingediend door de meerderheid van zijn fractie onder leiding van Begeer. aar goed, het verkeer. De narig daarvan in Katwijk is dat het lemaal dwars door het dorp gaat. at is altijd al geweest, maar soms ,n8ordt het wel eens te bar. Dan ordt de situatie onhoudbaar, zoals iaijat dan heet. Een jaar of tien iet!leden was dat ook het geval. Er nd ramen toen steeds meer auto's en jidere ronkend rijdende voertui- Teveel in ieder geval voor e, smalle, door boomgroei on- ielmatige wegen als de Rijnstraat de Zeeweg. Toen heeft men die aten dus, jazeker dus, aangepast. imen weg, stukje breder, soepel fait erop en rijden maar. Dat is B. n tijd goed gegaan, maar nu is de uatie wéér onhoudbaar, zegt men j de gemeente. Een vijftiendui- (62nd auto's per dag over de Zeeweg inderdaad veel. ar )us' moet aus weer wat aan gedaan tebrden. Maar dat 'dus' is in de loop jaren wat minder vanzelfspre- nd geworden. Als er tegenwoor- een weg aangelegd" "moet wor- In en dat ten koste dreigt te gaan n natuurschoon (van dingen die et in een fabriek gemaakt wor- n, zeg maar) dan gaat dat niet maar. Dan is daar een term voor. 7pn moet er afgewogen worden &t het zwaarste is. Dat zijn ze van week in de gemeenteraad aan tan t doen geweest, denk ik. Er zul- 5ky« er geweest zij« (dat heb ik IMformeel vernomen) die gezegd llen hebben: 'Kijk nou maar uit ter-et dat aanleggen van wegen, neiimt de mensen zullen in de toe- on- mst vast wel minder in auto's rijden nu de benzine zo duur nigürdt en het bovendien zo slecht is get or het milieu', he d^ zal ook andere praat verkocht perin. Meer in de trend van: 'Het is en-!lemaal niet waar dat er voortaan rai inder auto's verkocht zullen wor- be ra. Die hele energiecrisis van ver- •na ien jaar, die is allang vergeten. ees it staat als een paal boven water rge t de mensen weer vrolijk en on- rftijzorgd rond toeren in hun wa- dintjes. En dat kun je jammer htef106"' maar ie hebt er nu een- 'On aal mee te maken. Daarom moe- me n we wel wegen aan gaam leggen'. ?^!t zou wel eens kunnen zijn dat van de kant van B. en W. iets aar rgeiijks gezegd is. Want bij de "r meente is men inderdaad van tning dat er in de toekomst nog el meer auto's zullen rijden dan i het geval is. Op dat gegeven eft men namelijk z'n plannen 189 baSeerd' L essi boe situ eeiat zijn dat voor plannen? Het is ovei eerste plaats de bedoeling er te zorgen dat de drukte op de alfeweg en de Rijnstraat minder zal »rden. Om dat te bereiken wil laaien bi de toekomst een weg aan x t an leggen ten noorden van de bezifnderij-Wester baan. Zo ongeveer tang^r nu de Cantineweg loopt, maar luen n breder. Verder wil man de i sa jnstraat afsluiten voor het ver- nenfer (behalve de bussen) dat uit en Valkenburg komt. Dat ibertkeer moet. wil het per sé in de jnstraat komen, dat dan gaan jvin en via de Wassenaarseweg en de kleien der Perkstraat. Dat zal beteke- tuel n dat het op de Molentuinweg chtefakker wordt. Zeker, zolang de S4 ;n 1 niet is, want tot dan zal het klaafrkeer dat via de eventuele Laan menln Nieuw Zuid (de weg ten noor- haato van de Zanderij) naar Leiden gen 1 ook over de Molentuinweg moe- zn. Daartoe zal overigens deze weg n.de Zanderij verbonden moeten met de Laan van Nieuw aardüid. va •danfJoral dat laatste kan voor milieu- rbac Iders een moeilijk punt zijn. Na- lens hen wordt er dan ook ge- n <j irkt aan een tegenplan, dat over d dn Paar weken openbaar zal wor tel ingemaakt. Want er is haast bij. i Ni il men namelijk over een paar eraiiar de veranderingen doorgevoerd iben, dan moet er op zeer korte pararmijn een besluit genomen wor- /An in. Want de problemen liggen er (ji ze zullen de autobezitter een va rg zijn. En dat is het 'm nu juist. HAARLEMMERMEER De aanleg van de omleidingsweg S20 tussen Nieuw-Vennep en de Leimui- derbrug in Weteringbrug, vordert langzaam maar zeker. Het viaduct over rijksweg 4 ligt er al. Het verzoek van het Haarlemmermeerse gemeentebestuur om de S20 direct door te trekken naar de IJ- weg, blijkt voorlopig geen succes op te leveren. De S20 die een behoorlijke ontlasting van de Venne- perweg zal betekenen, zal nu tot de Hoofdweg gaan. Eind 1975 zou de weg klaar moeten zijn. Raad Valkenburg VALKENBURG De subsidie voor de tweede fase van de recon structie van de Voorschoterweg zal spoedig afkomen. Dat is offi cieus meegedeeld. Burgemeester Van 't Woud zei dat tijdens de beantwoording van de vragen die zijn gesteld aan B. en W. over de gemeentebegroting voor 1975. LEIDEN Ds. J. H. Carlier, chris telijk gereformeerd predikant te Lei den, heeft bedankt voor het beroep dat de christelijk gereformeerde kerk te Groningen op hem had uit gebracht. Dat de gemeenteraad toch nog tot zaken kwam, was het resultaat van het twee maal schorsen van de vergadering. De sfeer werd bij het begin van de vergadering al drei gend toen burgemeester Van der Haar de WD-er De Keuning een lesje wilde geven betreffende het indienen van initiatief-voorstellen. Op zuiver formalistische gronden hield de burgemeester een lang be toog over de toevoeging van kandi daten door raadsleden bij de stem ming van afgevaardigden in een intergemeentelijk samenwerkings orgaan. De burgemeester kreeg een 'koekje van eigen deeg' bij de be handeling van het voorstel tot grondverkopen ln Adegeest. Drs. Meershoek (CDA) constateerde dat B. en W de raad geen voorstel mochten doen, omdat volgens de artikelen 1 en 2 van de Algemene Regelingen voor de verkoop van gronden de kopers eerst 10 procent van de koopsom hebben te voldoen. Hieraan was niet voldaan. Eerst nadat alle raadsleden de medede ling van drs. Meershoek onder steund hadden, was burgemeester bereid om toestemming te vragen aan de gemeenteraad of de raad bereid zou zijn deze twee artikelen niet van toepassing te verklaren. De raad deed dit en daarna kon eerst het eigenlijke voorstel in be handeling worden genomen. Inmid dels was de publieke tribune over val met belangstellenden. Bij afwezigheid van wethouder Eve- Het onderzoek op kanker, dat in de gemeente Valkenburg niet zal wor den gehouden is niet alleen het gevolg van financiële problemen. Ook demankracht voor het onder zoek ontbreekt in de gemeente, zei de burgemeester. Hij wees de ver antwoording voor het beleid van B. en W. van de hand, 'de gehele raad is verantwoordelijk' Eén van de wensen die leven bij het college van B. en W. is een oudheidkamer voor de gemeente Valkenburg. Zeker gezien de grote hoeveelheid vondsten die in Val kenburg zijn gedaan. Maar de me dewerking van andere instanties die daarvoor nodig is, ontbreekt, aldus burgemeester Van 't Wout. 'Steeds meer gaan we zien dat de straat gaat regeren', zei wethouder G. Vis, sprekend over de plannen rond de aanleg van de S4. Het plan is niet acht jaar oud, zoals wordt gesuggereerd, maar vijf a zes jaar. Ook het college is voor voldongen feiten geplaatst. Punt van uitgebreide behandeling was de velden van voetbalvereni ging Valken 68. 'Het zou beter zijn geweest als het terrein nog een jaar ongebruikt had kunnen blij ven, vond wethouder Vis. Ook de veelvuldige en langdurige regenval van de laatste maanden is oorzaak van de wateroverlast. Er zijn zes leerlingen op de Valken- burgse openbare lagere school, die niet in de gemeente wonen, zei wethouder Van den Hoef. Net als in het geval van het zwembad is ook overleg geweest met Rijnsburg over de tennisvereniging, deelde hij de raad mee. De volleybalvereniging kampt ook met gebrek aan zaal ruimte. Het Dorpshuis is ongeschikt voor volleybalspel. De opmerkingen van raadslid Th. van der Meij over Valken 68 zijn niet overal gunstig ontvangen, re den waarom hij zijn betoog van twee dagen terug nog graag wilde toelichten. Hij had met 'handjevol ALPHEN AAN DEN RIJN In 'Het Baarthuis' aan de Hoofdstraat is een tentoonstelling ingericht van foto's en van beeldhouwwerk, geor ganiseerd door leden van de foto club 'Alphoto' en cursisten van Ex pressie '70. De openingstijden: za terdag vanlf tot vijf uur; volgende week maandag en vrijdag 's avonds van zeven tot negen en zaterdag van elf tot vijf. voetballers' beslist niets denigre- rends bedoeld, maar ermee willen aangeven dat het gemeentebestuur eigenlijk was gedwongen voor an dere sportverenigingen een zelfde investering te doen. Twee voorstellen die vanuit de raad werden gedaan, werden allebei ver worpen. Raadslid Schipper wilde de reservering voor de bouw van een sporthal met 20.000 verhogen. Dat voorstel kreeg maar twee stemmen. Raadslid Th. van der Meij wilde een voorbereidlngsbesluit laten ne men voor het gedeelte van 't Boon rak op basis van een schetsplan dat is gemaakt door de dienst gemeen tewerken. Met vier tegen drie stem men werd dat voorstel afgewezen. LEIDEN Het koor van de Hoog landse kerk was zaterdagavond ge heel bezet, toen de aan deze kerk verbonden Cantorij, in 1969 opge richt, er een kerstconcert gaf. On der leiding van de organist van deze kerk, Joop Brons, en met me dewerking van de hoboïst Han Ka- paan. Bij het luisteren zijn ons een paar dingen in het bijzonder opgevallen. In de eerste plaats vormen Brons en Kapaan, van wie de eerste ook enkele stukken alleen speelde op het fraaie historische kabinetorgel, een homogeen duo, zeer bekwaam en muzikaal. Zij vertolkten Bach, Haendel, Haydn, Fauré, Walther en Roesgen-Champion op indrukwek kende wijze, eenvoudig, zonder pa thos, volkomen echt, maar toch sprankelend. Hier werd pretentie loos, eerlijk en zuiver gemusiceerd en de vele toehoorders honoreerden dit met gespannen aandacht en een KATWIJK AAN ZEE Het chr. mannenkoor Jubilate gaf, onder de (artistieke) leiding van Sander van Marion in een stampvolle Triumfa- torkerk zijn gebruikelijke voorslag op het kerstfeest; het heeft zijn publiek niet teleurgesteld. Men kon genieten van beschaafde kerstro- mantiek en ook van nog oudere meer of minder bekenden. Van Marion beheerste de mannen- zangersmassa. tegen de achterwand in vier a vijf rijen opgesteld, ver wonderlijk goed. De logheid is nu wel geheel uit de zang verdwenen. Geleidelijk en vloeiend volgden de sterktegraden elkaar op en de uit drukking werd telkens goed getrof fen. Toch hoor ik het koor altijd nog het liefst in het zahcte en matig sterke geluid (piano en mez- zo-forte). Hier is de zang doorgaans heel mooi en de expressie verfijnd. In het forte, vooral het plotselinge forte verliest de klank aan mild heid, is het timbre minder edel. Maar dit zeg ik met enige reserve, gedachtig aan de juist in het forte, onwillige acoestiek. Het koor schreed deze keer niet in. processie naar voren. 'Wij hebben de kaarsen ontstoken', de intrada dus. werd direct op de plaats ge zongen. Hier voegde men de daad bij het woord en gingen er kaarsen branden. Op de kansel zelfs vijf op een rij, waarvan een het al spoedig opgaf. Drie koraalbewerkingen van Krebs en Bach werden om- en doorspeeld door de organist Joop Brons, die ook de samenzangen begeleidde en zich verer onderscheidde door een virtuoos voorgedragen tiende Noël van Daquin. Behalve de vertrouwde en niet zo bekende kerstliederen hoorden we mooie werken van Handel ('In ter ra pax') en Schubert ('Sanctus en Gloria'), alles in goede stijl, met levende klank voorgedragen. Veel liederen waren door de dirigent voor zijn koor bewerkt. Reinate Heemskerk, in feite een mezzo-sopraan, zong, begeleid door de pianist Cor Lemaire weer ande re, meestal muzikaal waardevolle liederen uit 't internationale kerst repertoire. Haar stem is mooi ge- timbreerd en de voordracht be- heerst-gevoelig, afgestemd op de ei gen aard van elk lied. Zij werkte ook een paar keer effectvol met het koor samen. Lemaire toonde zich verder een be kwaam pianist in: Rachmaninovs bij alle gevorderde piano-leerlingen bekende Prélude. De gezamenlijke finale was (gezang 134): 'Eer zij Godin onze dagen' (Gloria in excelsisDeo). Johan van Wolfswinkel beheerst, maar spontaan applaus. Wat ons ook trof was de kwaliteit van de cantorij. Bronss greep met zijn koor zeker niet te hoog, maar deze uitvoering wettigt de verwach ting dat dit edele stemmenmateri- aal tot méér in staat is. Een canto rij echer heeft in de liturgie een dienende funktde; in de program makeuze is Brons zich daarvan ter dege bewust geweest, hetgeen de sympathie voor deze groep zingende mensen alleen maar an verster ken. De cantorij zou ongetwijfeld een aanwas van nieuwe leden niet on welkom zijn, omdat voor iets grote re werken haar samenstelling zeker zwakke plekken vertoont, maar de uitvoering van deze avond bevestig de wel heel duidelijk, dat muziek op hoog niveau niet afhankelijk is van de wantiteit, zoals ook een klein orgel als dat van de Hoog landse kerk een fijnzinniger bege leidingsinstrument is dan een hoofdorgel kan zijn. Nu waren de plaats van uitvoering, de zangers en de instrumenten opgenomen in een onverstoorde harmonie, die het hele concert stempelde tot een ver heffende belevenis. De door kaarsen en een eenvoudige versiering gemaakte zachte sfeer ln deze verheven ruimte droeg daartoe niet weinig bij. Wat ons ten laatste in dit concert aansprak was de afwezigheid van de traditionele muzikale 'kerstfon- dantjes' die ons in deze weken nog altijd zo rijkelijk worden aangebo den. We kunnen ons niet herinne ren ooit een zo 'bijbels' kerstcon cert te hebben bijgewoond. Het koor zong de Schriften zelf. En dat kan maar van weinig kerstvierin gen worden gezegd. Maar als dat gebeurt, dan ga je werkelijk ge troost en gezegend je weg weer verder. Dit cantorij-concert had authentieke zeggingskracht. Laat met name Hervormd Leiden deze cantorij met zorg en daadwer kelijke aandacht omringen. Dit is geen hobby van een stelletje lief hebbers, maar niet minder dan een doeltreffend middel voor de ge meente om de zuivere toon te vin den tot lof van Hem Die haar Heer is. VALKENBURG In plaats van woensdag 25 en donderdag 26 de cember zal in Valkenburg het huls- vuil worden opgehaald op maandag 23 en dinsdag 24 december. Voor volgende week zal hetzelfde gelden. In plaats van woensdag 1 en don derdag 2 januari wordt er op maandag 30 en dinsdag 31 decem ber huisvuil opgehaald. leens werd het voorstel verdedigd door wethouder Oosterbaan (WD). Knelpunten waren tal van bijko mende zaken zoals het eigendoms recht van de bruggen. Na de schor sing diende mr. Goosens (PPV) een amendement ln, waarin tot uit drukking kwam dat nog richtige maatregelen zullen volgen ten aan zien van o.a. de brugverbindingen. B. en W. namen het amendement over en de raad kon een langlopen de vervelende zaak afsluiten. Het raadslid Marselis (CDA) verliet tij dens de stemming de zaal. Op de agenda stond ook grondver kopen aan het bouwbedrijf Nieman in Noord-Hofland gelegen in de Hooghkamer. Deze grond was drie jaar geleden door het bouwbedrijf aan de gemeente verkocht voor een lage prijs met de oepaling dat de gemeente de grond bouwrijp zou maken en daarna weer terug verko pen aan het bouwbedrijf. Dat laat ste zou in fasen geschieden. In beginsel zouden er 19 woningkavels overgedragen worden, maar door praktische moeilijkheden, omdat ALPHEN AAN DEN RIJN Met als thema 'Welzijnswerk' organi seert de stichting Jeugdhaven in de kerstvakantie diverse activiteiten voor kinderen en ouderen. Het be gon vrijdagavond om acht uur met een bingo-avond voor de volwasse nen in het clubgebouw van Jeugd haven. De baten gaan naar het aktie-comité Prins Bernhardlaan. aterdagmiddag komt er een clown voor de kinderen. ALPHEN AAN DEN RIJN Maan dag 23 december is er in de Bron een volkskerstzang die om half acht begint. Medewerking verlenen muziekvereniging Crescendo en de Bron-cantorij. Loco-burgemeester J. J. Goedhart zal het kerstevange lie lezen. ALPHEN AAN DEN RIJN De heer A. Oost vierde zijn 40-jarig dienst-jubileum bij scheepswerf De Vooruitgang als metaalbewerker. Burgemeester R. M. Gallas speldde hem de eremedaille in brons, ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau op. een gedeelte van de grond nog particulier bezit is, zijn dat er maar 17 geworden. B. en W. hadden de prijs vastgesteld op 60.000 per kavel. De meerderheid van de WD- fractie wenste een grondprijsverla ging tot 55.000 omdat anders de bouwonderneming de dupe zou worden voor het ontbreken van twee kavels. Wethouder Oosterbaan (VVD) die ook bij dit voorstel ge hoord had uit de mond van zijn fractievoorzitter Begeer dat er we derom sprake was van onzorgvul digheid, stelde zijn portefeuille be schikbaar omdat hij geen steun kreeg van zijn eigen fractie met uitzondering van Woerdman. Vorige maand stonden ook de twee finan ciële experts van de WD de heren Oosterbaan en Woerdman lijnrecht tegenover de meerderheid van de VVD-fractie. Ook uit de andere hoek kwamen enige minder plezie rige opmerkingen. Mr. Goosens (PPV) vroeg 'Is dit nu beleid of is er over gedacht?' Na een schorsing deelde de wethouder mede dat hij overeenstemming bereikt had met zijn fractie en de hele zaak niet in de politieke sfeer wilde gooien. De WD trok het amendement in, maar het werd direct overgenomen door Iestra (PCC) met steun van drie leden van het CDA. Bij de stemming werd het amendement verworpen met 8 tot 9 stemmen. VRIJDAG AANVOER IJMUIDEN 20-12-'74 1400 kg tong. 16 kisten tarbot en griet. 754 kisten kabel jauw. 2183 kisten koolvis. 504 kisten schelvis, 470 kisten wijting, 164 kisten schol, 39 kisten schar, 154 kisten ma kreel, 152 kisten diverse. Prijzen per kilogram tarbot 22,13-17,72, gr. tong 17,87, gr. m. tong 21,77-20,23, k1. m. tong 20,54, tong I 15,49-15,34, II 16.- - 14,53. Per 40 kilogram: schelvis I 110-98, II 100- 65. III 98-55. IV 72-50; wijting III 98-45. II. I. gr Heek 324; heek 280-260. gr. m. Heek) Heek II 256-212 Heek III 226; schar 124-104; schartong 212 344-298; tongschar: ham met kop lom 71-66; lever 62-60; koolvis I II 58-28. III 51-31. IV 41- 28; schol I 98-92. II 108-94. III 118-104. V 134-114, gr. leng; leng 83-71; makreel 45. II 31-20, III, IV; haring I, II; kabeljauw I 192-100, II 184-98, I 132-96, V 128-98, V 110-52; steenbolk bot 44-35. kult 94-90 tarbot 624-334, griet 350-216. BESOMMNGEN: IJM 9 69.900, IJM 45 1460. IJM 94 710, VL 73 32.900, WR 1 3.180. UK 218 3.860. KW 34 46.400, KW 44 27 100. KW 81 55.700. KW 210 1310, VD 20 125. VD 25 810. BU 152 en EB 28 4 010. KW 33 en KW 180 2920. UK 6 en UK 186 2800. UK 17 en UK 56 3960. UK 18 en UK 115 29 900. UK 78 en UK 295 3.760, 200 en U 1470, K 208 en K 236 5160. VD 19 en VD 73 7160, VD 24 en VD 89 5630, VD 46 en VD 61 4450, VD 54 en VD 77 4610. MAANDAG 23 DECEMBER Gebouw Staalwijic, Herenstraat kerst-inn voor bejaarden en eenzamen van 10 tot 23 uur. Gehoorzaal 8.15 uur: kerstconcert door Gew. Orkest voor Zuid-Holland en Ned. Madrlgaalkoor medewerking van solisten. DINSDAG 24 DECEMBER Gebouw Staalwijk, Herenstraat kerst-inn voor bejaarden en eenzamen, open vanaf 10 uur, ook open na 24 uur. WOENSDAG 25 DECEMBER Gebouw Staalwijk. Herenstraat: kerst-'nn voor bejaarden en eenzamen, 's Morgens gewoon open. 3.30 uur maaltijd, ook 's avonds en 's nachts open. DONDERDAG 26 DECEMBER Gebouw Staalwijk, Herenstraat: kerst- nn voor bejaarden en eenzamen, vanaf 10 uur. 3.30 uur film. 8 uur bingo-avond. APOTHEKEN IN DE REGIO LEIDEN: De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Lelden wordt waargenomen van vrijdag 13 tot 20 de cember door de Doeza-apotheek, Doeza- straat Lelden, en de apotheek Van Breest Smallenburg te Leiderdorp. Tevens op zaterdag tot 1 uur door de Oegstgeester apotheek, Wilhelminapark 8 Oegstgeest. en de apotheek Voorschoten. FILMS IN LEIDEN TOT 26 DECEMBER Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239 'Pas op, we slaan er op', dag. 14.30, 19 en 21.15 zo ook 16.45. Eerste en tweede kerstdag ook 16.45 uur. 14 Jaar. Oudjaarsdag alléén 14.30 uur. Camera: Hogewoerd tel. 24919 'DiliInger 18 j. dag. 19 en 21.15 uur. Kindermatinee 'Dik Trom' a.l. za en wo 14.30 uur. zo 14 en 16.15 uur. Nachtvoorstelllng: vr. en za 23.30 uur 'Le charme dlscret de la bour geoisie', 18 j. Lldo: Steenstraat 39. tel. 24130. De nieuwste James Bondfilm 'The man with the golden gun'. 14 J. Dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. De tijden met de kerst zijn 14.30, 16 45, 19 en 21.15 uur. Studio: Marieke van Nlmweghen. Premiè re voor Nederland! Tijden zie Lldo. Trianon: Robin Hood a.l. (Walt Disney) dag. 14.30, 19 en 21.15 uur met de kerstdagen en zondag 14.15, 16.30, 19 en 21.15 uur. Rex: Schoolmeisjesrapport deel 7', 18 J. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Op zondag en met de kerstdagen 14.15, 16.30. 19 en 21.15 uur. Klnderraatlnee nog niet be kend. Nachtvoorstelling: 'Mannen die al les pakken wat ze kunnen', 18 J. vr en za 23.30 uur. Klasseafdellngen: Volwassenen dagelijks van 11.15 tot 12 uur, van 14 tot 14.45 Bezoekuren ziekenhuizen: St. Eltsabeth- ziekenhuls: uur en van 18 30 tot 19.30 uur: Kraamaf- deling dagelijks van 11.15 tot 12 uur (alleen v. echtgen.), van 15 tot 16 uur en van 1830 tot 19.30 uur: Kinderafdeling: dagelijks van 15 tot 18.30 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14 tot 14 45 uur en van 18.30 tot 19.30 uur: Kraamafdellng dagelijks van 15 tot 16 uur en van 18.30 tot 19.30 uur; Klnder- afdeling dagelijks van 16 tot 18.30 uur. CCU van uur. Intensieve verpleging: Dagelijks van 14 tot 14.30 uur en van 18.30 tot 19 uur. Diaconessenhuls: Middagbezoekuur 13.46- 14.30 uur. Avondbezoekuur 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00- 19 00 uur alleen voor ouders zondag 14.00-15.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 Jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling. Endegeest: Dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11-12 uur en 14 tot 15 uur; eerste klasse de gehele dag. Annakllnlek: Klasse afdeling van 13.30 tot 16.30 uur, van 18 30 tot 20.00 uur; Derde klasse van 13.30 tot 14.30 uur. van 18.30 tot 19.30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Elke dag 15.00 tot 16.00 uur, 18.30 tot 20.00 uur. Voor de prema- turenafdellng gelden de volgende bezoek uren (alleen voor ouders) maandag tot en met vrijdag 18.30 tot 18.45 uur. Zater dag en zondag 15.30 tot 15.46 uur. Be zoek aan ernstige patiënten; wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek Alphen aan den Rijn: Rijnoord le en 2e klas 11 tot 11.30 uur 13.30 tot 14.15 uur en 18.30 tot 19.30 uur. 3e klas 13.30 tot 14.15 uur en 18.30 tot 19 30 uur; Kraam afdellng 13.30 tot 14.15 uur, alleen voor echtgenoten 19-20 uur; Kinderafdeling 15 tot 15.30 uur alleen voor ouders 18 tot 18.30 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3