Inzet beslissend in derby Maasdijk glijdt uit in Koudekerk Zwervers heeft meer inhoud dan Ter Leede VO W zorgt voor tunt in De Lier lemperi klopt machteloos Naaldwijk SIZO met hakken over de sloot Zevenhoven: een deling bij GOZ Monster laat kansen liggen boUW/KWARTET MAANDAG 23 DECEMBER 1974 SPORT HL13 i fRA-SVOW 0-2. Sensationele ont- i spelingen in De Lier waar koplo- >r Lyra set eerste verlies in deze ,mpetitie leed. En dat nog wel in n wedstrijd waarin de thuisclub nstant in de aanval was. Dat ra toch de boot in ging, was te jten aan zowel pecht als on- icht: Wennekes schoot onder eer tegen de lat. Aan de andere nt had SVOW na een kwartier cces. toen Van de Wetering oorde: 0-1. Lyra bleef aandrin- n, maar moest toestaan dat Bor- irs na vijf minuten in de tweede lft 0-2 aan liet tekenen. Lyra had -paald pech toen Van Schie op de knalde en dat Suvaal de bal van doellijn haalde. Scheidsrechter rdinaal weigerde tot driemaal toe a strafschop (telkens wegens nds) aan Lyra toe te kennen. Er iren 150 bezoekers. tC-TAVV 3-0. In deze 'streek- rby' was de wedstrijd bij rust in ite al beslist. Via Jan de Jeu en trtin Vonk hadden de ARC-ers rust al een 2-0 voorsprong op- wuwd. Een kwartier na rust stel- Joop van Weeren met een knal ,naf de rand van het strafschop- c lied de zege veilig: 3-0. Mer- aardig incident voor de wed- d jd: ARC goalie Cor Prook maak- h bij de warming-up zo'n vreemde ^weging dat zijn vinger uit de em raakte. Op dat moment was ïen de 37-jarige veteraad Haan- i (tevens wethouder van Alp- aanwezig om in te vallen. Hij cfed het na een (begrijpelijk) ner- hiis begin uitstekend. Dat konden aip toeschouwers beamen .Arbiter Vos-Burchart kreeg na afloop TAVV-zijde nogal wat kritiek slikken over zijn leiding. 5R-DEVJO 41: Beide partijen heb- er een sensationele wedstrijd van lakt. Piet Tereehorst opende de score Na dit doelpunt liep DEVJO naar 14 stand uit door doelpunten van Hartog (2x) Den Otter en Smallen- k. TOGR liet het hierbij niet zitten kwam grandioos terug Boersema iht her verschil terug tot twee doel- ten door een strafschop te benutten, ie 70e minuut scoorde Van Ree 34, ma wederom Boersema op slag van de gelijkmaker op zijn naam bracht. Jq eidsrechter Strauss leidde goed. 12 RANDSTAD SPORT 0—2. Een ge- iicapt TSB (drie Invallers) heeft ver- 11 end verloren van Randstad Sport, rankelijk zag het dat er niet naar omdat de thuisclub sterker was. i nam Randstad Sport na 28 mlnu- de leiding: Van de Kool rondde een zet van De Graaf doeltreffend af: i^ De thuisclub stortte hierna volledig i^lkaar, terwijl de gasten steeds beter en draaien. In het tweede bedrijf u g TSB diverse mogelijkheden op de kmaker. maar de defensie van de :n bleek waterdicht. Zeven minuten 11 het einde zette Mol Randstad Sport lOütief op winst: 02. Arbiter E. F. C. jjïart floot te vaak. 10 11 ER BOYS-SCHOONHOVEN 0—1: wnhoven kon makkelijker in het Itme komen dan de thuisclub, waar- 9 het niemand verwonderde dat het 11 9 minuten 01 werd, vla Stuurman. 9fmate het eerste bedrijf vorderde ltfeten de gasten gas terugnemen, om- 8- Lisser Boys aandrong. Deze trend zich ook in de tweede helft voort, onhoven bleef evenwel standhanden. avan der Horst. Lisser Boys had zeker lil gelijkspel verdiend. Sportief duel. 7fln scheidsrechter Sandee het niet Jlijk had. Toeschouwers: 100. Treffers van Heerikhuisen en Klinkenberg geven doorslag bij Quick Boys-Noorduijk KATWIJK De 'klassieker' Quick Boys-Noordwijk bood de laatste jaren slechts zelden echt goed voetbal en de historisch be paalde derbysfeer ontbrak ook regelmatig. In dat licht bezien sprong de zaterdag afgewerkte jongste editie van de confronta tie tusen de aloude rivalen er zeker niet ongunstig uit. Het scoreverloop en de vorstelijke inzet aan Katwijkse kant gevoegd bij enkele spectaculaire momenten veroorzaakten een sfeer die soms aan die van een derby deed denken en omdat de thuisclub won (3-1) zal het merendeel van de toeschouwers het gebrek aan kwaliteitsvoetbal on getwijfeld op de koop toe hebben genomen. Aan Quick Boys' 3-1 winst viel weinig af te dingen. Ook Noord- wijks trainer John Eelman deed dat niet. Hij: 'Quick Boys heeft ver diend gewonnen. Er zijn bij ons dingen gebeurd die gewoon niet mogen. Het eerste en het derde doelpunt ontstonden doordat wij óp een stomme manier de bal ver speelden en bij de tweede goal stonden er zomaar twee man vrij bij de eerste paal. Logisch dat dan één van die twee hem erin kopt. Verder was Quick Boys wat feller in de persoonlijke duels en won die dan ook meestal'. Het was opvallend dat bij Noord- wijk dat beetje motivatie ontbrak dat Quick Boys Juist over de drem pel hielp. Opvallend, omdat juist een treffen met Quick Boys toch inherent moet zijn aan inzet, al was het alleen maar om historische redenen. Eelman: 'Het zou natuur lijk niet goed zijn als ik de jongens juist voor een wedstrijd tegen Quick Boys extra moet opladen. Maar sommigen zitten muurvast. Bogers is al weken uit vorm en Ben Barten was vandaag ook geen scha duw van de laatste weken'. Noord- wijk had bovendien de pech dat organisator Cees Spaanderman al na een minuut of vijf met een oude liesblessure moest uitvallen. Frans van Veen die de geschorste Sjoerd Boot verving ging, terwijl Vreugdenhil de elf completeerde, voorstopper spelen en hoewel hij dat zeker niet slecht deed ontbrak toch herhaaldelijk de organisatie in de Noordwijk-defensie. Vooral in de eerste helft toen men zich een met de wind mee jagend Quick Boys van het lijf moest houden. Quick Boys, evenals Noordwijk gehandi capt (Pronk en Piet Haasnoot za ten een scorsing uit en Cor Verdoes was met vakantie), had in die eer ste helft een behoorlijk veldover- wicht en dat resulteerde mede door de mankementen in de Noordwijk- defensie in een paar aardige kan sen, waarvan de eerste kort voor rust werd benut. Na een vrije trap van de erg sterk spelende Leo Pluimgraaff (hij zaaide bijzonder veel onrust bij Noordwijk) werd de bal onvoldoende weggewerkt, waar na Jaap Heerikhuizen raak kon prikken. Quick Boys-trainer Ger Perdijk liet na rust Jaap Hoek opdraven voor Lourens Mouter, hetgeen een goede wissel bleek. Perdijk: 'Jaap Hoek was van de week door familieom standigheden zonder een seintje te geven te laat op de bespreking en stond er daarom niet in. Maar in de tweede helft hadden we met wind tegen een man nodig die een strakke pass kan geven om de boel te verdelen. Daarin vind ik Hoek wat beter dan Mouter. Vandaar'. Negen minuten was de tweede helft oud toen een volkomen vrijstaande Koos Klinkenberg een vrije trap van Koos de Jong simpel langs Smit kopte. Dat leek de beslissing te zijn. maar Noordwijk kwam erg snel terug. En wel met een klasse goal. Bogers pikte de bal af van Pluimgraaff, er volgde een vloeien de combinatie Albert Spaander- man-Weijers-Karstens en de laatste besloot dat staaltje hogeschoolvoet bal met een rake knal: 2-1. Perdijk: 'Toen ontstond er even paniek, vooral ook omdat er toen wat slippertjes in de defensie wer den gemaakt'. Toen Quick Boys weg dreigde te zakken greep Per dijk wederom in Koos de Jong was leeg gespeeld en dat gaf Ben Bar ten nogal wat vrijheid. Perdijk ver ving De Jong door Nico Kuyt en dat stopte wat lekken in de defen sie. Na ongeveer een half uur ging Noordwijk definitief onderuit. Kar stens raakte de bal op een sullige manier kwijt aan Heerikhuizen. er volgde een pass op Leo Pluimgraaff en diens voorzet werd door alweer Koos Klinkenberg feilloos langs Smit gekopt. Geen wonder dus dat Ger Perdijk later glunderend uit de kleedkamer kwam. Hij: 'We hebben beter ge speeld dan de laatste weken het geval was. Het was wel niet groots, maar dat verwacht ik in een derby ook niet. Ze hebben er allemaal erg hard voor gewerkt en voor het pu bliek moet het een boeiend duel zijn geweest'. Dissonant in deze af levering van QuiclBoys-Noordwijk was het optreden van Cor Vreug denhil. Na een paar forse overtredingen verdween hij in het boekje van arbiter Wissink wegens het opzette lijk neerleggen van een tegenstan der zonder daarbij de bedoeling te hebben de bal te spelen. Overigens viel de manier waarop Joep Sen Hollander reageerde op de laatste overtreding van Vreugdenhil tegen Jaap Hoek ook geenszins goed te praten. Opmerking van arbiter Wissink: 'Ach. zo'n reactie begrijp ik wel: dat is logisch'. Commentaar van Vreugdenhil: 'Ik deed niks. We liepen tegen elkaar op. maar omdat ik eerder bij de bal was, knalde hij tegen de grond'. QUICK BOYS-NOORDWLTK 3—1 (l—O). 42. Hrerikhuizen 10, 54. Klinkenberg 2O, 59. Knrstens 21. 75. Klinkenberg 31. Scheidsrechter Wissink. Toeschou wers 2000. QUICK BOYS Schaap: Remmelzwaal. Haasnoot. Den Hollander. Verdoes. De Jong (Kuyt). Mouter (Hoek). Barnhoorn; Heerikhuizen, Pluimgraaff en Klinken berg. NOORDWIJK Smit: Westgeest. Schoen. C. Spaanderman (Vreugdenh1), Van Veen. Barten. Karstens, A. Spaanderman. Weijers, Van Kesteren en Bogers. ËÉÜÜSiÜi)i Constant Smit wordt in moeilijkheden gebracht tijdens het streektreffen tegen Quick Boys. ALDWIJK In de ontmoe- tussen de vierdeklassers ijldwijk en Semper Altius Sjswijk), die beiden tot de fdenmoot behoren, waren de ktlandse aanvallers zó mach- los dat het nogal fortuinlij- doelpunt, dat Semper Altius iJlak na de aftrap kon scoren, jvolle winst voor de Rijswij- opleverde: 0-1. uitzondering van een enerve- Jïï slot. waarin Naaldwijk alles op zette, was het een zeer teleur- ïiende wedstrijd. Bij Semper Al verraadden de aanvallen van «tot tijd nog wel enig inzicht en aleg, doch de spelers van Naald- 1 bleven in dit opzicht ver on- 3de maat. 9 uitzondering was de Naald- (se vleugelspeler Aad Otto, die te traag en te egoïstisch was, a die toch wel blijk gaf over jnische capaciteiten te beschik- 1 i was echter de enige in het ji van de thuisclub, waarvan de ers elkaar overtroffen in de jite balbehandeling en het ïite plaatsen, ontbreken van koptechniek Ie le bovendien problemen op als ijjbal weer eens hoog door de |t werd gespeeld, ook zou men «de Naaldwijkers kwalijk kun- nemen, dat zij zich niet wat f inspanning getroost hadden jzich aan de dekking van hun jnstanders te onttrekken. grootste tekortkoming van de jsclub beschouwen we het ont- ïfende gebrek aan schotvaardig- hetgeen vooral duidelijk bleek het nemen van vrije schoppen. ïfle rust kreeg Naaldwijk diverse schoppen even buiten het jschopgebied te nemen. Dit wa- 7 zeer redelijke kansen op een |er, doch even vaak werd de bal tegen 'het muurtje' ge- ld, hetgeen een reden temeer nt om de zege van Zemper Alti- terdiend' te noemen, i de pauze zat het de Rijswij- keni die toen de nogal straffe wind kentPe ru§ hadden, bepaald niet >escb Na een schot van Meindert J^a&tra vloog de bal tegen de lat 'erdifort daarna plaatste Fré Linde igddal tegen de binnenkant van de iars4 waarna het leer bij de andere I in de handen van Naaldwijk- ïsler Daaf Lievaart stuitte. inenArian Lievaart heeft goed ge- sreC|t en z'n verre uittrappen wa- kani zelfs opvallend goed. Bij het de S doelpunt van Semper Altius j hij echter niet vrij uit. Dat «wreeds na drie minuten. Me\i ongevaarlijk lijkende aanval J besloten met een voorzet van vooile. waarna Meindert Dijkstra de g ijn de richting van het Naald- mfffe doel traPte- Toen Lievaart te g reageerde, betekende dit een Ie achterstand voor Naaldwijk. DE MEEUWEN—SIZO 2-3. De Hille- gommers zullen deze wedstrijd niet makkelijk meer vergeten. Immers twee kostbare punten werden aan het totaal toegevoegd, maar vraag niet hoe deze met man en macht tegen een steeds harder 'schoffe lend' De Meeuwen werd verdedigd. Bovendien was het trainer Leendert Plezier die met het bestuur van De Meeuwen ervoor moest zorgen dat scheidsrechter Van Rijk uit Alblas- serdam niet door enkele weinig sportieve elementen werd gemoles teerd. Jammer dat zij (misschien nog niet eens lid) zo De Meeuwen in discrediet hebben gebracht. Uit een pass van Bob de Jong nam Ton Snaterse de bal in eens op zijn schoen. Het betekende in de eerste minuut wel 01. Binnen drie mi nuten strafte Daan Francke een fout van doelman Leo Lefeber af (11). Uit een counter zorgde Bob de Jong voor 12. dezelfde speler benutte zelf de hem ('gepakt') toe gewezen penalty. (1—3). Op slag van rust bracht Gerard Schipper de stand op 23. Dit was tevens de eindstand, want een harder spelend De Meeuwen zag geen kans om te scoren. Sluimer en De Jong (bles sure) werden vervangen door resp. Bakker en De Ruiter. Toeschou wers: 400. RCL-SC. VOORNE 1-1. De gasten leverden een goede prestatie door koploper RCL een punt afhandig te maken. Voorne nam zelfs na tien minuten een voorsprong door Adrie Smoor 0-1. Leo Holl zorgde nog voor rust dat de Leiderdorpers op gelijke voet kwamen (1-1). Het spel had in de eerste helft veel te lijden van de wind, waardoor het aan beide zijden rommelig was. Na de thee kwam er iets meer lijn in het spel. Hoewel RCL iets meer kansen kreeg, geeft de uitslag van dit spor tieve duel een juist beeld. Scheids rechter Hilbrants leidde zeer goed. DE LIER Voor de vijfde keer organiseert de jeugdcommissie van de voetbalvereniging Lyra a.s. za terdag een prestatieloop. De afstan den bedragen 5 en 10 kilometer. Voor laatstgenoemde categorie valt het startschot om klokslag twee uur te beluisteren, terwijl de 5-km-lo- pers tien minuten later van start gaan. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50. Iedere deelnemer ontvangt na afloop een medaille. Inschrij vingsadres is de heer P. Schellin gerhout. Nieuwe Tuinen 15 b te De Lier (telefoon: (01745-3677). Leen Slobbe excelleert IJSSELMONDE Formidabel, die zvveefduik van keeper Leen Slobbe van Zwervers, die een minuut voor de rust tegen Ter Leede op zo'n manier op emi nente wijze een strafschop, ge nomen door de Sassenheimse aanvoerder Nico van der Fange uit zijn heiligdom ranselde. Hij voorkwam daarmee dat het 1-1 werd. Overigens mocht deze keeper die zelf ook dikwijls strafschoppen be nut, niet als aanvoerder optreden. De KNVB had hem dat een tijdje verboden. Terug naar de wedstrijd waarin een betere thuisclub al na acht minuten de leiding nam: Hans Bisschops, een keiharde werker bij Ter Leede, werd op het verkeerde been gezet. De bal ging naar Floor Rikaart die geen moeite had om met een hard schot keeper Wim van Harskamp te passeren (1-0). Ter Leede speelde in deze wat on samenhangende strijd duidelijk te week. De meest toonaangevende speler bleek de reeds genoemde Van der Fange. Opvallend toonde zich als zwoeger Piet de Bruin, terwijl Jan van Harkamp duidelijk routine tekort kwam. In eerste in stantie belastte de rustig spelende Jan Ligtenberg zich met de bwa- king van Wim van der Graaff, die deze middag niet kon excelleren. Later verdween hij iot de spitsposi- tie doch kon ook daar niet gevaar lijk worden. Beter toonde zich de met veel techniek beladen Hans Bisschops bij Ter Leede. Bij de thuisclub domineerde vooral de hardwerkende Wilstra en Eijf- ferts, die veel gevaar stichtte met af en toe verre ingooiballen. Leo Vos moest het meer van zijn tech niek hebben. Na het openingsdoelpunt brak Bis schops door. Hij knalde echter op de bovenlat. In het slotkwartier van de eerste helft deed Ter Leede er van alles aan om de stand te wijzigen. Doch opnieuw kwam Slobbe in het nieuws. Van der Fan ge doe de strafschop (hands van Theo van der Weerdt) had mogen nemen„ kreeg wéér een geweldige kans. Hij haalde verschrikkelijk hard uit doch Van der Slobbe gaf wederom een spektavqpIRE WYZE ACTE DE PRéSENCE. In de tweede helft nam Ter Leede veel risico's. De laatste, beslissende tik bleef ook in die tweede 45 minuten ontbreken. Nanne Sluimer kwam vrij voor doel maar zette te zacht in. Er kwam nog een tweede doelpunt bij voor de thuisclub: Op een bil jartachtige wijze schoot Wilstra in. Keeper Van Harskamp trapte de bal weg tegen deknle van Vos en de bal caramboleerde tussen de pa len in zonder dat Van Harskamp verweer had: 2-0. Dat bleek de nekslag voor de be zoekers. Zij vielen nog wel aan doch met te weinig overtuiging en zodoende kon Zwervers rustig naar het einde freewheelen. ZWERVERS-TER LEEDE 2—0 (l—O) 8. Rikaart 1—0. 75 Vos 2—0. Scheidsrech ter Van Delft. Toeschouwers 200. ZWERVERS Slobbe; Ëyfferst. Lodder. De Weerdt. Heiden; Vos. Stok van der Graaff; Van Heuvel. Wilstra en Rikaart. TER LEEDE W. van Harskamp; Van de Zwart. De Bruin. Ligtenberg. Van der Helden; Bisschops (Van Blezen) Van der Fange. J. van Harskamp (Keuning) Sluimer. De Goey en Knetsch. GOZ-ZEVENHOVEN 1—1. Een ton voor een afmaker', riep er Iemand en hij bedoelde daarmee dat er wel tal van kansen werden gesohapen maar niemand de mogelijkheden, behalve twee keer. kon afmaken. Zevenhoven bleek technisch een tikje sterker. Toch nam GOZ via Hazebach in de 25e minuut de leiding (10). Vijftien minuten voor tijd kwam de gelijkmaker. Het werd een zogenaamd 'frommeldoelpunt' afgemaakt door splin ter. Het verzwakte GOZ. dat met drie invallers speelde, kon niet meer tot winst komen. MONSTER "t Is erg, we hadden voor rust met 3-0 voor moeten staan', zo reageerde trainer Henk Denkers van Monster na afloop van een matige strijd tegen het bezoe kende Oegstgeest. De stand 1-1 gaf voor trainer Jac. van Klaveren wel reden tot tevredenheid, maar of hij het met zijn ploeg aan het eind van de competitie zal redden is de vraag. Vooral nu SVOW (voorlaat ste) zich van zijn beste zijde heeft laten zien om Lyra twee punten te ontfutselen. De jonge ploeg van Oegstgeest was wellicht al enigszins geknakt in zijn vertrouwen om te winnen, want Dick van der Mey was niet op komen dagen. (Hij zou rechtstreeks van zijn werk komen). De 18-Jarige Jos Pool was zijn vervanger en na een aarzelend begin deed hij het de laatste twintig minuten erg aardig (Jos: 'In het begin was ik wel erg zenuwachtig en durfde niet zo goed). Toch was hij het die in de 29e minuut van de tweede helft de zege naar Oegstgeest had mee kun nen nemen. Eindelijk was hij de rustig en goed spelende Koos van der Kruk voorbij (Koos: 'Ik dacht dat Hans Geleynse, de keeper ach ter me stond), maar Pool zag zijn schot net aangetikt door Geleynse naast gaan. Inderdaad had de na twee wedstrij den sterk gewijzigde ploeg de kan sen voor rust moeten benutten. Van de Bos, Looye en D. van der Marei vertrokken naar het tweede en Geert van der Marei sr., 18- jarige Gerrit van Dijk, Nico van Embden waren hun vervangers. Het leverde in zeven wedstrijden slechts vier verllespunten op. De handicap van het niet spelen van Nico de Hoog (geschorst) werd opgelost door het talent Teun van de Beu kei. die erg actief was en voor Monster het enige doelpunt, na een voorzet van de na rust terugvallen de routinier Geert van der Marei sr. via een kopbal scoorde (1-0). Als Aad Maat de bal in vrije positie niet half raakte en Ger van der Marei sr. deze bal niet net naast geschoten had, dan was het voor de bezoekers een slag geweest die zo niet meer te boven hadden geko men. De ploeg van trainer Van Klaveren speelde daarvoor te steriel en de meeste spelers zijn rond de twintig. Echte spelers met 'power' heeft hij niet of het moet de van Quick Boys afkomstige Leen Schad- dee van Doorn zijn. die pas zijn tweede wedstrijd in het eerste speelde, maar dit zo rustig deed alsof hij hier al jaren als vrije verdediger geposteerd staat. Toch wist Oegstgeest na tien minuten in de tweede helft de stand op gelijke voet te brengen door Daan Vree ken. Trainer Van Klaveren merkte dan ook op: 'Typisch iets van Oegstgeest om uit verloren positie terug te komen, zo ging het ook met een 3-0 achterstand bij Lisser Boys. het werd 3-3. Wat Monster hier na de thee tegen over stelde was maar magertjes. Johan van Antwerpen faalde na voorbereidend werk van Van der Marei sr. en jr. vrij voor de keeper. Toen de stand gelijk was, miste Van Antwerpen jammerlijk. Keeper Kees Star van Oegstgeest kon zich op de bal werpen. Teun van de Beukei verontschuldigde zich later wel: 'Ik liep Johan in de weg', maar het schot leek pergens op. Voor elftalleider Arie van der Meer (Monster) is het een en ander on begrijpelijk: 'Op de training tikken ■*e achter elkaar de ballen in de goal, maar moet Je ln een wedstrijd eens zien. onbegrijpelijk'. En hoofdschuddend loopt hij weg om de reserve-shirts te verzamelen. Trainer Van Klaveren ziet het ech ter nog steeds zitten met zijn team als ze maar initiatief durven te nemen. We moeten toegeven dat de voor het derde jaar bij Oegstgeest aanwezige trainer met dit jeugdige team hogerop kan, maar één. twee drie niet op korte termijn. Scheidsrechter Heil uit Rotterdam leidde kordaat en resoluut. MONSTER-OEGSTGEEST 1—1 (1—0) 20 Van de Beukei 10. 55 Vreeken 11. Scheidsrechter Heil. Toeschouwers 100. MONSTER Geleynse; Maat. Van der Kruk. Van Dijk Van de Akker: G. van der Marei Jr.. Van Antwerpen G. van der Marei sr. Voois. Van de Beu kei en Van Ambden. OEGSTGEEST Star: Kraay. Schaddee van Doorn. De Haan. Van Dulvenbode. Koppenol, Pool. De Wekker. Anes, Ooster- lee. en Vreeken. HENK SMIT Een fragment uit DSO-Scheveningen: dat het er niet altijd zacht zinnig aan toeging, bewijst deze foto wel. waaraan op dat moment nog geen grote betekenis werd toegekend. Maar naarmate de tijd verstreek werd het duidelijker dat Naaldwijk niet gevaarlijk kon worden. Vervanging van Don Holman door Aad de Jong leverde evenmin re sultaat op als de tweede wissel, waarbij Henk Boers, die al een wedstrijd in het tweede elftal van Naaldwijk had gespeeld, de plaats innam van Van de Sar. Zelfs een wanhopige slotfase, waar in tien Naaldwijkers in de aanval gingen, bracht geen momenten, waarop Semper Altius in paniek raakte. Vooral de Rijswijkse aan voerder Ton van Hoogdalem kreeg tijdens dat slot volop gelegenheid om uit te blinken, hetgeen werd beloond toen de stand bij het eind signaal van scheidsrechter Bezemer (Zwijndrecht) nog steeds 01 was. Naaldwijk-Semper Altlus 01 (01) 3. Dijkstra 01. Scheidsrechter Bezemer Toeschouwers 300. Naaldwijk Lievaart: Wijnands, Meijer. De Hoog. Noordom; Van der Pol. Voogd. Holman (De Jong), De Gier, Van der Sar (Boers) en Otto. Seinper Altlus Zwanenburg; Van Hoog dalen. Bouwen. Lanting, Pak; Gaemers, Van Balen. Jochemse; Dijkstra. De Graaf. Linde. DSO-SCIÏEVENTNGEN 5—2. In een rom melige botsing, waarin de kustbewoners veel op buitenspel speelden boekte de thuisclub een ruime 52 winst. De gas theren konden de winst meester worden door veel directer spel waarbij het mid denveld zoals dat heet werd overgesla gen. Dirk Huurman opende na krap een half uur spelen de score. HIJ omspeelde eerst de keeper (10). Enige tellen later schoot hij weer raak (20) Akkerman maakte het derde doelpunt ln drie minu ten (31. Nog was de scoringsdrift niet op in de eerste helft zij het dat nu Slem de Hertog uit een kopbal doel tror (3 1). Het werd ln de 50ste minuut zelfs 32 door Schaap uit een strafscho; doch Hans Oudshoorn en Hans Meester stel den orde op zaken (52). DSVP-HILLEGERSBERG 0—0. Scheids rechter Wevers liet vooral In de tweede helft veel toe. waarbij de spelers nogal eens agressief tegenover elkaar stonden. In de eerste tien minuten gaf de thuis club veelvuldig de toon aan doch daarna nam de DSVP het initiatief om dat niet meer uit handen te geven. Arno Klulters en Roaymond van der Werff kregen pri ma kansen om hun ploeg naar een voorsprong te tillen Zij faalden Verder gaf Hillegersberg. dat perfect verdedigde, geen kansen meer weg en kon ondanks een heftige druk overeind blijven. DIE HAGHE-REEUWIJK (1—0. Een uit stekend spelend Die Haghe heeft dank zij een doelpunt van De Groot na een kwartier, de nipte winst gepakt. Een dissonant was dat Van Noord van Reeu- wiik wegens natrappen van het veld gestuurd. Ondanks het gebrek aan man kracht werd er door de bezoekera goed partij gegeven. Toch had Molsbergen van Die Haghe pech. omdat hij drie keer op de lat schoot. Uitblinkers waren bij Die Haghe Van der Boon en Heidenreich. Scheidsrechter Van Veen leidde goed. ORNAS-UNICUM 0—3.. Het schijnt de Schlebroekse ploeg ernst te zijn om naar hogere regioneen door te stoten. D 30 winst ln Den Haag tegen Ornas lieg ter niet om. Toch kreeg Unicum de Ornassers niet zo maar op de knieën. De counters van de gastheren waren levensgevaarlijk en het pleitte voor de kracht van de Unicum- defensie dat die overeind bleef. Arie de Ruiter maakte In de 50e minuut een fout en De Vlies 'profiteerde daarvan Het venijn zat voor de thuisclub ln de start Vier minuten voor tijd trof spits Vermaal doel en even later scoorde Devl- lee zijn tweede doelpunt (30). SVPTT-HOEKSE BOY8 0—0. De doelpun- tenschaal bleef scorlngsloos In evenwicht. Toch kon er gejuicht worden maar even snel verstomden die geluiden weer Scheidsrechter De Lijster, goed op dreef, keurde achtereenvolgens treffers van Van Rooy en Haring af. Dat gebeurde In de tweede 45 minuten met een inzet van Spaanders. De mannen van de PTT had den meestentijds een overwicht, doch wisten dat niet uit te bulten ook al door het goede werk van de Hoekse defensie. KOUDEKERK 'Zonder geluk vaart niemand wel' Dit gezegde is stellig ook in de voetbalsport van toepassing en Koudekerk zal er na de wedstrijd tegen Maasdijk over kunnen meespreken. Want was het soms geen geluk dat scheidsrechter Bergenhenegouwen een strafschop aan de Koudekerkers toekende toen Albert Hakkenbrak in de 22e minuut bij een ongevaarlijke aan val ergens op de doellijn net bin nen het strafschopgebied een duw van Dries Solleveld kreeg, waardoor hij kwam te vallen? En was het soms geen geluk, dat de slecht keepende Teun van Gunst, nadat de elfmetertrap door Arend van Staalduinen gestopt was. een nieuwe kans bood aan Piet Hoge- nes, die vrij gemakkelijk kon sco ren? Dat betekende immers 1-0 en tevens de belde punten want zó bleef het. Nu moet gezegd worden dat Maas dijk weinig meer verdiende want de gasten speelden deze middag ver beneden kunnen en zijn zo beslist geen kampioensgegadigden. En in feite is Koudekerk dat nu ook ge worden, maar de Westlanders zul len enkele klassen beter voor de dag moeten komen om nog een rol van betekenis te gaan spelen. Wat werd er slecht geplaatst en wat klopten er bar weinig combinaties! Het was voor beide partijen een algemene malaise er, de 23e man, scheidsrechter Bergenhenegouwen, deed daaraan ijverig mee. Hij leid de 'routinematig', liep nauwelijks mee, riep spelers en aanvoerders bij zich, wanneer hij daar maar zin ln had en nam bovendien verscheide ne foutieve beslissingen. Zoals bij voorbeeld bij die strafschp, want een indirekte vrije trap zou hoog stens op zijn plaats geweest zijn. Nu willen we niet beweren dat deze arbiter uit Kwintsheul de nederlaag voor Maasdijk op zijn geweten heeft, want kansen zijn er zeker geweest voor Jan Hordijk cs. Zoals in de 16e minuut toen de zwak spelende invaller Huub van der Hoeven vrij voor Teun van Gunst kwam, maar tegen de Koudekerkse doelman aanschoot. Drie minuten voor rust kreeg Van der Hoeven weer een scoringskans, maar de be heerst verdedigende Jan van Heus- den redde op het laatste moment, nadat Van Gunst reeds gepasseerd was. Na de thee wéér een falend Maas dijk en nu nam Koudekerk bezit van het middenveld en durfde zelfs tot de aanval over te gaan. Voor rust was de Koudekerkse aanval er namelijk weinig aan te pas geko men en keeper Arend van Staaldui nen had toen een 'vrij uurtje'. Maar de tweede helft was pittiger en de defensie van Maasdijk kreeg nu méér te doen. Een kwartier voor het einde loste Hans Hoogeveen een hard schot, dat schitterend door Van Staalduinen uit de hoek werd gestompt. Pas in de laatste minuten kreeg Maasdijk haast, maar toen was het te laat, ook al liet de arbiter (te recht) vijf minuten langer spelen wegens speloponthoud, veroorzaakt door de gastheren. Bij de laatste hoekschop voor Maasdijk kwam keeper Van Staalduinen zelfs naar het andere strafschopgebied, maar ook hij zag geen kans om tenmin ste nog één punt mee te nemen uit Koudekerk. OUDEKERK-MAASDIJK I—0 (1—0). 22. Hogens 10. Scheidsrechter Bergenhene gouwen. Toeschouwers 150. KOI DEKi:ItK Van Gunst; Goudkuil. Zweeris. Van Heusden, Hakkenbrak; Gul- demond. Hoogeveen. Deemoed: Wage naar; Hogenes. en Ringelenstein (Snater- MAASDMK Van Staalduinen; Stok. Vis ser. Haring, Van Woerden; De Zeeuw, J. Hordijk, Van der Hout; Solleveld (Voogd) H. Hordijk, en Van der Hoeven. LIES MAST SV35-KATWIJK 1—3. Do Katwij- kers onder de 500 toeschouwers zijn gerust naar huis gegaan. Immers hun favorieten hebben nog steeds de beste kansen op de eerste plaats. Een naaste concurrent, SV'35, moet even afhaken, een andere, Maasdijk, heeft weliswaar verloren maar moet de Katwijkers nog twee keer be strijden. Katwijk speelde echter een technisch en taktisch sterke partij. Ondanks de vele kansen kon Johan van Egmond pas in de 5e minuut de score openen 0-1. J. Gruppen (SV'35) benutte zijn drie mogelijk heden niet (naast of over lat). Na de thee liep Katwijk verder uit door een doelpunt van opnieuw Van Egmond. J. de Rijk (SV'35) gar de thuisclub nog enig uitzicht door uit een scrimmage 1-2 te scoren. Herrison profiteerde van een blunderende doelman Pronk (SV'35): 1-3. Verdiende overwin ning van Katwijk in een sportief duel, waarin J. Gruppen en de Rijk (SV'35) uitblonken. Scheidsrechter Thomasse leidde goed. RIJNSBURGSE BOYS-VLAARDIN- GEN 32. Een gehavend team van de Boys heeft zich van de beste zijde laten zien. De Kerst-bezighe den speelden trainer Frans de Zeeuw (R'boys) parten. Toch was het in valler en A-junlor Koos van Ros- sum die voor 1-0 zorgde, nadat hij eerst de bal op de lat kopte en Gerrit van Egmond zijn schot weg gewerkt zag richting Van Rossum. J. van der Markt bracht de partijen op gelijke voet. (1-1). Na de thee waren de Boys veel sterker, maar Paulus Zwaan en Ouwersloot. uit een pass van Zwaan. wi6ten slechts twee van de vele kansen om te zetten in doelpunten (3-1). Ab van der Mey verschalkte ten slotte zijn eigen doelman Kees Heemskerk met een kopbal. (3-2) Junior Kees Bouman viel in voor Van de Heikel (Rijnsb. Boys). Scheidsrechter: De Jong. Toeschouwers: 100. DUNO-MVV 0—1. Het is de thuis club niet gelukt, ondanks het over wicht van zowel voor als na de thee, om de beide punten in Den Haag te houden. DUNO had, gezien de veelheid aan kansen, moeten winnen. De volgelingen van de overigens door ziekte afwezige trai ner De Rijk zijn echter verslagen door een schitterend doelpunt van Huib Bos. Bovendien had men te maken met enkele zeer gevaarlijke counters van de Maaslanders. die in B. van der Lelie hun uitblinker hadden. Laatste man Van der Lin den speelde bij DUNO. ondanks het verlies, een uitstekende wedstrijd. Scheidsrechter Van Dijk zag veel over het hoofd en maakte daardoor een wat zwakke indruk. Toeschou wers: 100. 'S-GRAVENZANDE—JAC 1-1. Doel man Theo van der Rijt (JAC) heeft er door zijn voortreffelijke reddin gen voor gezorgd dat de gasten tenminste een punt mee naar huis namen. Frits de Jong (JAC) zorgde zelfs na een half uur spelen voor 0- 1. Vier minuten later was het de voorstopper Fred van Dam die van buiten het strafschopgebied keihard raak knalde (1-1). Het was type rend voor deze wedstrijd dat een achterspeler voor de gelijke stand zorgde, want de voorhoede van de thuisclub verzuimde de kansen te benutten, waardoor het gelijke spel een goede uitslag is Arie van de Burg en Blok Cs-Gravenzande) wa ren de uitblinkers. Scheidsrechter Brand leidde goed

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13