CSVD weet dat 'Kloaske' terug is! De Sport fysiek sterk Chris Birahy wegens succes geprolongeerd WHC heeft handen vol aan Heerjansdam: 1-1 STANDEN Spijkenisse: klassewerk! Venijn in de staart bij CSW-Sportlust 1& ft TROUW/KWARTET MAANDAG 23 DECEMBER 1974 SPORT KI WERKENDAM Glunderen als in zijn glorie jaren liep Klaas van den Heuvel (34 jaar) van Kozakken Boys naar de kleedkamer. 'En dat zijn er dan twee', riep hij zijn uitgelaten supporters toe. En niets was minder waar, want de Werken- damse brigade had zich verdiend gerevancheerd (2-0) op het. Delfse CSVD, dat eerder in dit seizoen in de Prinsenstad met maar liefst 5-1 had gewonnen. Maar toen was Klaas van den Heuvel er niet bij, de ex-internationaal die al ander half jaar geleden definitief afscheid leek te hebben genomen van de voetbalsport. Maar Kozakken Boys kon hem zeker in deze competitie niet missen en haalde hem terug. Tegen Spakenburg leverde dat al één winstpunt op en nu twee. De rentree van good-old 'Kloaske' heeft de Brabantse ploeg duidelijk méér gemotiveerd. Wat dat bete kent heeft CSVD, verrassenderwijs voor het eerst in de geschiedenis in Werkendam spelend, aan de lijve ondervonden. Als men in Werken dam de mouwen opstroopt, berg je dan maar. Dan blijft er geen vier kante centimeter voetbalveld on verdedigd. Zo ook zaterdag en die strijdlust ls goed geweest voor een uiterst kostbare zege op CSVD. Overigens pas de tweede in dit seizoen! En vandaar dat er na af loop ook een compleet feestje werd gebouwd. Op het effectvolle veld kwam CSVD tot weinig opwindende prestaties al hebben de Delftenaren in de ope ningsfase duidelijk kansen gehad om een gunstige uitgangspositiete pakken. Maar de andermaal dartelende van der Meer had na een kwartier pech, dat een schot van hem op de paal belandde. En zware mandekking uitvoerend Kozakken Boys kreeg al snel meer initiatief en had pech dat een strak schot van Klaas van den Heuvel precies op keeper Oort wijn was gericht. Met snelle coun ters bleven de gasten evenwel alle aandacht voor zich opeisen, al mis te men zeker op het middenveld de voorlopig buiten de ploeg gelaten Van Peppen. Nu werd er vaak te steriel gespeeld en had men geen antwoord op de speltrant van de thuisclub, terwijl zowel Van der Meer als Ton en John Zoutendijk doorgaans volkomen werden uitge schakeld door de fel tackelende Werkendamse verdediging. Het succes voor Kozakken Boys te kende zich na dertig minuten al af, toen Biesheuvel een schot slordig zag weggewerkt, waardoor hij zelf de reeds naar d e hoek gevallen Oortwijn gemakkelijk kon passe ren: 1-0: CSVD, dat in uitwedstrij den deze competitie nog niet won, wist toen al dat het een enorme zware kluif zou hebben om de ba kens te bezetten. Voor rust knalde Van Vuuren nog net naast het Delftse do$l en miste John Zouten dijk na een vrije trap het doel van Van der Linden op enkele centime ters. Na rust probeerde CSVD wel terug te komen, maar er was domweg geen doorkomen aan en bij de en kele keren dat van der Meer toch ongrijpbaar was en een voorzet wist te lanceren, miste John Zou tendijk tot tweemaal toe een kans. Ook de verrassende effectbal van Van der Meer na 26 minuten bracht de stand niet op 1-1, want Van der Linden reageerde knap. Zo bleef het door meer inzet van CSVD-zijde een felle strijd, waarbij soms wel wat al te vrijpostig te werk werd gegaan. Maar dat mocht kennelijk van de niet sterk leiden de arbiter Ten Braak, die echter onverwacht twee officiële waar schuwingen utdeelde aan Biesheu vel (Kozakken Boys) en Van der Meer (CSVD) voor het opzettelijk trappen naar een tegenstander, zo als hij zei. Onduidelijk is dan wel waarom h^_ tal van gelijke charges onbestral" liet. Een aanvallend falend CSVÏL en een nauwelijks tot redelijke 1 genstoten komend Kozakken B05D hielden tot het einde de spannln in deze matige wedstrijd erin, war pas op slag van het eindsignay schitterde Klaas van der Heuvel van ouds. Na een én-twee Van Vuuren knalde hij onhoudbaar: en fraai 2-0 achter Oortwijn. Klaajüi van der Heuvel was weer heleméi»r terug! KOZAKKEN BOYS-CS'VD 2—0 (1—0). Biesheuvel 10, K. van der Heuvel 2— D Scheidsrechter J. ten Braak. Toeschowr wers 700. KOZAKKEN BOYS Van der Linden. flai man. Tameris, De Graaff, Van der Ste et Biesheuvel (Pruyssen), Groenenvel irl Leegangers. Van Vuuren, Vogel (I Heer) en Van den Heuvel. CSVD Oortwijn. Verschoor, Van OostC, rom, Van der Wildt, Van Wamelen, Gre danus, Blok, Van Katwijk, T. Zoutendi] K J. Zoutendijk, en Van der Meer. MAASSLUIS Het is dit seizoen al meerdere malen gebleken dat er in de eerste klas méér komt kijken dan alleen techniek. Een club moet, wil men een rol van betekenis spelen, ook over een do sis inzet en fysieke kracht beschikken. Excelsior M heeft dat za terdag in de 'streekderby' tegen 's-Gravenzandse, SV door een 1-0 verlies ondervonden. Dat mag zonder meer een verdien ste genoemd worden voor de West landers, vooral als aangetekend wordt dat De Sport op het ogenblik geplaagd wordt door talrijke blessu res. 's Gravenzandse SV kwam dan oom met een ploeg binnen de lijnen die nauwelijks op elkaar ingespeeld was, maar wel bereid om voor iede re vierkante meter te knokken. Dat ontbrak er bij de thuisclub volko men aan. Toch bouwde Excelsior M in het eerste halfuur van de wed strijd een overwicht op. Een over wicht dat zich overigens alleen ma nifesteerde in een betere techni sche behandeling van de bal. Met snel opkomende verdedigers werden er via de vleugels knappe acties opgezet. Frans de Munnik kwam SPIJKENISSE Spijkenisse gaat zich in deze competitie steeds na drukkelijker manifesteren als de kampioenskandidaat bij uitstek. Dit feit werd afgelopen zaterdagmiddag nog eens duidelijk bewezen in de wedstrijd tegen SDVB die de Spij- kenissers verdiend met 5-2 wonnen, hetgeen ook de grootste overwin ning betekende die de thuisclub deze competitie behaalde. In de be ginfase konden de Barnevelders het allemaal nog wel bijbenen en trachtten ze via balbezit het spel te controleren. Na tien minuten voet bal nam Spijkenisse echter het heft ln handen en werd SDVB via agressief voetbal onder druk gezet. Het gevolg was dat er chaotische taferelen voor het doel van doel man Rein Kuyt ontstonden, die het echter presteerde om tot de 25e minuut zijn doel schoon te houden. Toen was het dan wel raak. Nadat eerst Hans van Deelen tegen de paal geschoten had, kon Cor Ba- rendregt na een combinatie met Cor Zwartepoorte de eerste treffer aan laten tekenen 1-0. Dit doelpunt van de thuisclub was meteen het sein om nog meer de aanval te kiezen, waarbij de backs veelvuldig opkwamen. Spijkenisse kreeg daar door een hoeveelheid kansen, die evenwel niet in doelpunten werden omgezet. Tegenover dit aanvallend geweld kon SDVB maar weinig stellen. De ploeg had de handen vol aan het in toom houden van Spij kenisse. Een overduidelijk punt was wel dat het niet lang meer zou duren voor doelman Rein Kuyt voor de tweede taal gepasseerd zou worden. Op slag van rust kwam Spijkenisse op 2-0 die meer dan gerechtvaardigd was. Rini van Zan ten passeerde twee man, ging een één-twee aan met Cor Barendregf en kon toen alleen voor Rein Kuyt makkelijk scoren. Na de hervatting sloeg de vlam in de pan. Nadat eerst Hans Postma tegen de paal had geschoten maak te Henk van Deelen uit de daarop volgende corner onnodig hands. De goed leidende scheidsrechter De Looper kon niets anders doen dan de bal op de stip leggen. Doelman Rein Kuyt behoedde zijn club voor alsnog voor een 3-0 achtterstanó door voortreffelijk te reageren op de door Rini van Zanten te onzui ver ingeschoten bal. Dit was uitstel van executie. In de tiende minuut maakte Rini van Zanten zijn fout goed door het derde doelpunt te registreren na een pass van Joep Goedendorp. Na dit doelpunt creëer de de thuisclub zich veel kansen om dat de organisatie bij de Barne velders volkomen zoek was. Zo kre gen Rini van Zanten en Cor Ba- rendregt goede mogelijkheden om de score op te voeren, maar zij misten evenwel. Halverwege de tweede helft kwam Spijkenisse op fluweel doordat Arie van der Meer met een verre voor treffelijke lob scoorde 4-0. Geheel tegen de verhouding in kwam SDVB op 4-1 door een cadeautje van scheidsrechter De Looper die een omstreden strafschop gaf aan de Barnevelders wegens vermoede lijk hands van Nico Hokke. Arie van Loenen kende geen par don en schoot de bal keihard in de voor Lankhaar verkeerde hoek: 4-1. Twee minuten later werd het ver schil weer op vier doelpunten gebracht met het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Invaller Kees Jansen nam de bal, na een pass van Cor Barendregt, ineens op de slof en knalde steenhard in de rechter benedenhoek 5-1. Het laat ste woord was aan SDVB: Berend Schreuder konna een fout in de Spijkenisse-defensie raak schieten 5-2. SpUkenlsse-SDVB 5-»-2. 25. Barendregt 10. 45. Van Zanten 20. 55. Van Zan ten 30. 73. Van de Meer 40, 77. Van Loenen 41, 79. Jansen 51, 88. Schreu der 5—2. Scheidsrechter De Looper, toeschouwers 800. WIM ABRAHAMSE enkele keren langs Jaap Koole, I Martin van Gelderen trok herhaal delijk gaten en Herman Esajas eis- te constant de aandacht van de I verdediging op. Maar daar bleef het dan ook bij. De thuisclub miste een man die voor de afwerking zorgt. Toegegeven, bij 's Gravenzande SV i liep er ook geen 'killer' rond, maar I daar zijn gegronde excuses voor aan te voeren, zoals het wegvallen van Bob van Roon en de gebles seerde Kees Koedood. De driemans voorhoede Voogd-Veltman-De Zoete bleek toch wel een goed alternatief, hoewel men gedurende het duel geen enkele serieuze scoringskans wist te scheppen. Dat De Sport toch aan een doelpunt kwam was in hoofdzaak de verdienste van middenvelder Jaap Stolze. Hij mocht na een half uur spelen een vrije schop nemen. Excelsior-goalie Gerrit Geurtsen kreeg het projec tiel (van zeker 30 meter) niet di rect onder controle waarna de rap pe rechterspits Amold Voogd er snel bij was om de score op 0-1 te brengen. Excelsior M, dat voordien vla Her man Esajas twee scoringskansen de mist in zag gaan, was dermate aan geslagen door de verrassende ach terstand dat er van enige organisa tie totaal geen sprake van was. Er werd te gejaagd geprobeerd de ach terstand in te lopen. Zo nam Arie van der Sar zijn vrije trappen (waaruit doorgaans veel gevaar komt) te onbeheerst om het de betrouwbare Jan van Kooten te moeilijk te maken. Na rust wijzigde het spelbeeld niet. 's Gravenzandse SV bleef vanuit een gesloten verdediging behou dend spelen. Een taktiek waarover trainer Maarten van der Zwan na afloop opmerkte: 'Het is bekend, dat we de boot in gaan, wanneer wij het spel maken. Zeker de twee de helft hoefde dat niet. De op dracht was geen enkel risico te nemen, zodat er geen gaten zouden vallen'. Eenmaal mislukte dat bijna toen Herman Esajas alleen voor keeper Van Kooten verscheen, maar hij miste. Het leek eerder 0-2 te worden dan 1-1, want als Gerrit Geurtsen niet met heel veel geluk een afstandsschot van (opnieuw) Jaap Stolze uit de bovenhoek grab belde, was het debacle nog groter geworden. In de slotfase kreeg de thuisclub nog een bittere pil te slikken, toen Mart van Gelderen in een poging de bal binnen de lijnen te houden, zijn knie verdraaide. Met een bran card moest hij van het veld gedra gen worden. Goede leiding arbiter Van der Engel. Excelsior M-'s Gravenzandse SV 01 (01). 30. Voogd 01. Scheidsrechter Van der Engel toeschouwers 700. LEO HOOGERWERF BENNEKOM—ZWART WIT "28 0- 3. Bennekom mocht van geluk spre ken dat Zwart-Wit gul omsprong met de kansen. Anders was de sco re nog hoger uitgevallen dan de 0-3 eindstand. Zwart-Wit '28 trad aan zonder de zieke Jos Roestenburg. Zijn vervanger Jan Akkerman ope reerde nu als linkshalf, waardoor Ronald Maasdam opschoof naar de linksbuitenplaats. Het was diezelfde Ronald Maasdam die na dertien minuten een fout in de Bennekom- se defensie doeltreffend afrondde (01). Daarmee was het enorme veldoverwicht van de Vaanclub al duidelijk uitgedrukt. Met snel voet bal over de vleugels werd het doel van Bennekom onder druk gezet. En het was dan ook geheel volgens de verhoudingen dat vijf minuten na de eerste treffer Zwart-Wit op 2-0 kwam. Maasdam gaf een voorzet naar Frans Steur die vanaf de rand van het strafschopgebied het leer met een op de slof nam: 0-2. Benne kom leek rijp voor een grotere ne derlaag. De druk op het doel van de thuisclub nam met de minuut toe en het mag een wonder genoemd worden dat de 0-2 stand tot de rust gehandhaafd bleef. Want mogelijk heden waren er: Chris Moerkerken schoot op de buitenkant van de paal, Aad van der Sande trof de lat, Ronald Maasdam zag zijn schot op de paal belanden. Na rust kon Bennekom zich langza merhand aan de druk ontworstelen. Dat kwam voronamelijk omdat bij Bennekom Van der Heyden vervan gen was door Van der Brink. Toch kon de zwart-Wit defensie de bij vlagen gevaarlijke aanvallen van de thuisclub zonder grote problemen stuiten. Angst bleef het spel van de Rotterdammers evenwel beheersen, omdat van Bennekom bekend is dat ze plotseling terug kan komen. Negen minuten voor het eindsig naal van de goed leidende arbiter Nijland kwam aan alle onzekerheid een einde. Uitblinker Ferry Ter Mors dreef Bennekommer Hans van der Kraats zodanig in het nauw dat Van der Kraats niets anders kon dan de bal in eigen doel werken: 03. En dat zagen 500 toeschou wers. Terwijl Eric Scheffers op de achtergrond toekijkt zijn Martin van Gelderen (midden) en Koos van Drongelen (rechts) in een heftig duel gewikkeld. HEERJANSDAM Heerjansdam (in deze competitie moeizaam pun ten halend) kwam ook tegen WHC niet tot de volle winst. Het werd uiteindelijk 11. Op zich voor de thuisclub een verdienstelijk resul taat gezien de hoge positie van WHC op de ranglijst. Tóch zal WHC het meest tevreden zijn ge weest met deze gelijke stand, om dat, ondanks beter veldspel, Heer jansdam de betere kansen kreeg. Vooral in de laatste vijf minuten voor rust had de thuisclub duidelijk afstand van WHC moeten nemen. Daarbij kwam nog dat de zwak leidende scheidsrechter Meter Heerjansdam in de 12e minuut van de wedstrijd een strafschop ont hield, toen Piet de Beeld binnen de beruchte lijnen werd gevloerd. De vele afkeuringen van de laatste weken hadden duidelijk zijn sporen achtergelaten, want beide ploegen kwamen tot weinig verheffende da den. Goede acties waren zeldzaam en als geheel was het een matte vertoning. De beginfase was vrij rommelig; beide teams hadden moeite met de hobbelige grasmat. Goede passes waren spaarzaam en beïnvloedden het spelpeil. WHC pastte zich het eerst aan. Het had dan ook gedurende de eerste 35 minuten het beste van het spel. De gevaarlijke rechtsbuiten Van Wer ven wervelde keer op keer langs de zwakke linkerverdediger Kaptein en Heerjansdam ontkwam enkele ma len maar net aan een achterstand. Enkele mogelijkheden werden ach tereenvolgens door Kroes, Van Werven en Bottenberg gemist. Trainer Hans de Vos van Heerjans dam zag het gevaar op rechts en liet rechtsback Gouman van plaats verwisselen met Kaptein. Heerjans dam, met Bas Vlasblom weer in dë gelederen, imponeerde allerminst. Met de terugkeer van Cees van der Spoel had de thuisclub weer een speler in de ploeg, die in staat was een tegenstander uit te spelen. De ze beweeglijke speler het eerste half uur weinig aan de bal was de geniale voorbereider van de ope ningstreffer voor Heerjansdam. Uitgeweken naar rechts passeerde hij omstreeks de 41e minuut enkele tegenstanders op verbluffende wij ze, waarna hij de bal precies voor de voeten legde van Tieleman, die keeper Goudbeek kansloos passeer de (10). WHC wankelde toen even, want gedurende de laatste minuut voor rust mistten achte reenvolgens Tieleman en De Beeld alleen voor keeper Goudbeek. Na de hervatting creërde WHC een licht veldoverwicht dat al na zeven minuten resulteerde in de gelijk maker. Het had daarvoor wel de medewerking nodig van voorstop per Van der Pas van Heerjansdam, die een ongevaarlijke voorzet van Van Werven langs zijn eigen doel- verdediger Schouten werkte: 11. Enkele minuten later kopte Botten berg in vrije positie net over de lat. Heerjansdam veerde op, trainer Hans de Vos haalde Tieleman naar het middenveld en schoof Leo de Vries naar rechts. WHC kwam nu wat onder druk. Enkele goede ac ties van Cees van der Spoel hadden niet het gewenste resultaat en keeper Goudbeek had 'Vrouwe For- tuna' op zijn hand toen kort daarop Tieleman tegen de lat knalde. Beide ploegen waren daarna niet meer bereid veel risico's te nemen, al trachtte WHC door enkele wis sels (Wiersma en Bottenberg wer den achtereenvolgens vervangen door Mulder en Van Pijkeren) de winst alsnog naar zich toe te trek ken. Bijna had het succes, toen invaller Mulder, in vrije positie voor de uitgelopen doelman Schou ten overschoot. Heerjansdam-WHC 1—1 (1—0). 41. Tiele man 10, 48. Van der Pas (eigen doel 11. Scheidsrechter Meter. Toeschou wers 150. Heerjansdam Schouten-Gouman, Zijder- veld, v.d. Pas, Kaptein, De Vries, Vlas blom- Hulsman, Tieleman, De Beeld en van der Spoel. WHC Goudbeek, Jan Wolf, Pijn, v. Dijk, G. Wessels, 'J. W. Wessels, Bottenberg (Van Pijkeren), Jaap Wolff, Van Werven, Kroes en Wiersma (Mulder) Uitslagen reserves Rcs. Ie Klas: RVVH 2-RCL 2 0—1; Zwart Wit 2-CSVD 2 0—3; Quick Boys 2-Heer- jansdam 2 01; Rijsoord 2-'s-Gravenz. SV 2 31; Spijkenisse 2-Zwaluwen 2 s.m.o. Ter Leede 2-SHO 13. Res 2A: Rozenburg 2-Capelle 2 0—2; Maasdam 2- WGZ 2 23; SV '35 2-Kozakken Boys 2 0—2; Oranje Wit 2-DOTO 2 1—2; Zwer vers 2-Die Haghe 3 3-0. Res 2B: Maas dijk 2-Katwijk 2 1—2; SSS 2-Koudekerk 2 11; Noordwijk 2-Quick Boys 3 1—3; Barendrecht 2-Vlaardingen 2 40; CSVD 3-ündcum 3 02; Excelsior P-Be Pair 2 22; Res 3A: MVV 2-Rljnsburgse Boys 2 02; 's-Gravenzande 2-DEVJO 2 20; Monster 2-ARC 2 11; Semper Altlus 2- DSO 2 0—4; Katwijk 3-SV '35 3 1—1; Res 3B: PPSC 2-ARC 3 5—2; Die Haghe 3-Qulok Boys 4 24; Jodan Boys 2- Loosduinen 2 40; Excelsior M 2-Hazers- woudse Boys 230; Schevenlngen 2- HVO 2 4—1; Res 3C: Unicum 2-TSB 2 3—2; HV03-T0GR 2 1—0; Spirit 2-PPSC 3 1—2; CSVD 4-Zwaluwen 4 3—1; Capel- le 3-HBSS 2 1—0; Res 3D: SC Voorne 2- Capelle 4 01; ASWH 2-Groot Ammers 2 00; NSW 2-Rozenburg 3 7O; Zuid- land 2-Nieuw Lekkerland 2 00; Res 3E: SHO 3?Oranje Wit 3 1—1; De Zwerver 3- Bolnes 2 03; Heerjansdam 3-RWH 3 3—2; Nieuw Lekkerland 3-NSW 3 4—1; Res 3 Zuid: Zwaluwse Boys 2-GJS 2 1 1; Smerdlek 2-Haaften 2 00; Roda Boys 2-Nlvo Sparta 2 2—2; NEO 2-Hardinxveld 2 1—1 RIDDERKERK De laatste weken stond de figuur 'Chris Birahy' her haaldelijk ter discussie bij RVVH's leidinggevende personen. Het had ook maar een haar gescheeld of de frele vleugelspeler had zijn plaats in de topelf moeten afstaan aan talentvolle Wim Kooiman. Birahy is we een goede voetballer en doet ook wel leuke dingen met de bal, maar het rendement is ni hil, zo meende men. Voorlopig is Chris Birahy wegens scces gepro longeerd. Uitgerekend tegen zijn vroegere club (De Zwerver) schitterde de donkere balgoochelaar, zoals men het zo graag wilde zien. In alle (vier) doelpunten had hij een aan deel. Hij was het óók, die na vier minuten al de basis legde voor de uiteindelijke 4—1 zege, toen hij werd neergelegd door Hans Kees maat (Goos Nugteren voltrok ver volgens vanaf de 'stip' het vonnis. 'Supervisor' Cees van den Bosch (trainer Zoltan Szalay zat naast hem op de bank) daarover: 'Een veel te zware straf die penalty. Toen Chris de bal ontving stond hij zuiver buitenspel. En bij het tweede doelpunt beging hij een overtreding tegen één onzer verde digers vóór hij inschoot'. Ot det inderdeed het geval was viel niet te constateren. Wél was te zien, dat er enkele onregelmatighe den werden begaan in het overbe volkte Kinderdijkse zestienmeterge bied. waaruit Chris Birahy (na een voorzet van Goos Nugteren) ten slotte als winnaar te voorschijn kwam. Toen (wéér) Chris Birahy voorbereidend werk van Cees' Ste- kétee met een 'spetter' bekroonde, was RVVH-De Zwerver een beke ken zaak. De Zwerver werd in die periode van het Kastje naar de muur gestuurd én wist zich slechts op de been te houden door de 'mannelijke' ma nier van optreden. Waartegen arbi ter Osinga té weinig optrad. Een 'hakje' van Gerrit Alblas bijvoor beeld (leverde Henk van der Ent, die hem vasthield, een open wond aan de kin en een retourtje naar het ziekenhuis op) en een harde charge van Cees den Hartog - tegen over Pleun de Paauw - kwamen regelrecht in aanmerking voor 'geel', al had de Ridderkerker zich voordien dan nog zo knap beheerst. Maar toen Pleun de Paauw een aanmerking maakte over één van zij discutabele beslissingen, gaf de heer Osinga hém wél een officiële waarschuwing. DatRVVH na de wisseling naar een lagère versnelling terugscha kelde was een logische zaak. De Zwerver immers was voordien maar één keer gevaarlijk geweest (een knal van De Paauw werd fraai ge keerd door Zoeter) en kwam in kwalitatief opzicht gewoon té veel tekort om de betrouwbare RVVH- defensie (met Cornelis en Van der Spoel' aan het hoofd) te verontrus ten. Hetgeen ondermeer was te wij ten aan het ontbreken van Cock Slagboom, Gerrit Lodder en Piet de Jong, terwijl eventuele remplacan- ten (P. B. de Jong, Smit) evenmin beschikbaar waren. 'Als je onder dergelijke omstandigheden moet voetballen en als je dan nog een scheidsrechter hebt die tégen je fluit, dan ben ik niet ontevreden', liet Cees van den Bosch weten. Een positief punt bij De Zwerver was wel de werklust, die het aan wezige kwaliteitsverschil later enigszins zou nivelleren. Wat zijn rendement zou opleveren via een rake kopstoot van Pleun de Paauw (verreweg de beste Kinderdijker). Voor de statistieken was het verder nóg van belang dat RVVH met acht minuten voor de boeg er nog een vierde treffer aan toevoegde: een voorzet/schot van Cees den Hartog werd oor Chris Birahy in het net gegleden. Of had de bal de doellijn Scores 1B al gepasseerd vóór Birahy zich met de afwerking bemoeide? Dat men bij De Zwerver later van een 'bui- tenluchtspelluchtje' sprak zou ik me best kunnen voorstellen... RVVH-DE ZWERVER 4—1 (3—0) 4. Nug teren 10, 30. Birahy 20. 35. Birahy 30. De Pauw 31. 83. Birahy 41. Scheidsrechter Osinga. Toeschouwers 900. RVVH Zoeter Lagendijk, Van der Spoel. Cornelis en Van Hamburg; Vlasblom, Nugteren en Steketee; Den Hartog, Van der Ent. (Van der Pol) en Birahy. DE ZWERVER K. de Jong; D. Kruithof, Keesmaat, Alblas en Stolk; Vink, T. Kruithof (Versluis) en Verkerk (Van As- peren) Van Tol, Van Stenis en De Paauw. WIM HUISMAN SHO-ELIM 1—0. SHO heeft de handen vol gehad aan Elim. Met de kleinst mogelijke marge trokken de Oud-Beyerlanders uiteindelijk aan het langste eind. SHO, zonder Ger Reedijk (vakantie), kon moeilijk vat krijgen op het frisse spel van Elim. Zelfs kwamen de gasten tot enkele gevaarlijke uitvallen. SHO mocht zich gelukkig prijzen met Bas Groenenberg in het doel, die éénmaal voortreffelijk ingreep toen Wiggelaar alleen op het doel af ging. Wat SHO daar voor 800 kijkers tegenover kon stellen was bitter weinig. De hoeveelheid scorings kansen bleven tot het minimum beperkt. Na een half uur spelen kwam SHO aan de enige treffer. Uit een vrije trap van Jan Grauss liet Wim Kooyman 10 aanteke nen. Uit dit doelpunt putte de thuisclub kennelijk inspiratie want er deden zich enkele gevaarlijke acties in de Elim-defensie voor. Hans Sliedrecht kreeg enkele kan sen, maar slaagde er niet in de stand een hoger aanzien te geven. Jan Grauss had kort voor rust pech, toen de paal succes in de weg stond. In de tweede helft maakte Cees van Bennekom zijn rentree ten koste van Piet Brussaard. Veel op zienbarends was er nog niet te zien van de SHO spits, maar dat kan ook moeilijk na een langdurige af wezigheid. De thuisclub bleef pro beren de score op te voeren. Op nieuw kreeg Hans Sliedrecht enkele mogelijkheden, maar hij voerde zijn solo's te ver door. Zo bleef het tot het laatste fluitsignaal van ar biter Jongman 10 Verdiende overwinning voor de thuisclub Pit tig, maar sportief duel. OWIOS-NSVV 2—2. NSW heeft in Oldebroek lange tijd uitzicht gehad op een overwinning. In het laatste kwartier kwam OWIOS nog naast de Numandorpers en daar mochten NSW uiteindelijk nog blij mee zijn. Want in de slotfase zag het nog naar uit dat de Oldebroekers zegevierend over de eindstreep zou den gaan. NSW startte verrassend sterk en dat resulteerde in de acht ste minuut al in een treffer. Hans Reedijk nam een vrije trap, die doelman Maarseland niet onder controle kreeg. Jan van der Velden was er als de kippen bij om de stand op 1—0 te brengen. NSW bleef met hame op het mid denveld bouwen aan een veldover wicht OWIOS werd maar zelden gevaarlijk en als er gevaar dreigde was daar altijd de betrouwbare sluitpost Heemskerk. Hij onder scheidde zich éénmaal uitstekend toen hij een inzet van Henk Sellis uit de bovenhoek plukte. Hetzelfde spelbeeld kregen de 700 toeschouwers ook in de tweede helft te zien. NSW bleef het doel van OWIOS onder druk zetten. Na een half uur spelen kregen de pu pillen van Jan Leermakers loon naar werken. Jan van der Velden was op links doorgebroken en gaf een puntgave voorzet aan Henk Verrijp die zonder moeite de stand naar 02 tilde. NSW dacht nu een gewonnen wedstrijd te spelen, maar kwam bedrogen uit OWIOS HUIZEN-GO AHEAD KAMPEN (2—2) (0—1). 15. Van der Belt 0—1, 48. Plat 1—1, 51. KleLn 21, 90. D. Kiel 2—2. Schedsrechter Ouwersloot. (Toeschou wers 1000. Onfortuinlijk Huizen dat in de laatste minuut een gelijkspel moest toestaan. MSSELMEERVOGELS-VVOG 0—1 (0—0). 66. Goossens 01. Scheidsrechter Van Amerom. Toeschouwers 1100. Knap re sultaat van VVOG op een sterker IJssel- meervogels dat aanvallend teleurstelde. H9LLANDSCHEVELD-DOVO 0—2 (0—0). 71. Veenendaal 01. 88 Veenendaal 02. Scheidsrechter Buys. Toeschouwers 600. De thuisclub wist ln de eerste helft vla goed verdedigen de stand dubbelblank te houden. Pas ln de slotfase nam DOVO duidelijk afstand. CSW-SPORTLUST 2—0. Het venijn zat tot twee keer in de staart ln deze wedstrijd. Pas een minuut voor rust kon CSW de leiding nemen door een dodl- punt van Pauw en vlak voor tijd was het dezelfde goaltjesdief, die Sportlust definitief de nederlaag toebracht. Al met al was hpt toch een gerechtvaardige overwinning daar CSW de beste kansen kon creëren. Doelman Van Dijk van Sportlust voorkwam door zijn goede op treden meer CSW-doelpunten. Scheids rechter Van de Meer floot matig. sloeg hard terug. Twee minuten ijj' de tweede treffer van NSW brac 11 Bovendorp de marge tot 12 teru a Vooral toen uitblinker Jan van d u Velden wegens een blessure h veld moest verlaten (vervanger ww Rien Reedijk) drong OWIOS stee111 verder op. Vijf minuten voor tijd moefc Heemskerk voor de tweede keer c ic pituleren. Buysman was in h is strafschopgebied onderuit gehaal I Terecht kende scheidsrechter V: der Roest een strafschop waari Ten Hove de gelijkmaker forceejsl de: 22. Terechte uitslag. -e klas A Spijkenisse Noordwijk GVVV CSVD SDVB Quick Boys Amstelveen le klas B DOVO IJsselm.vogels WHC RVVH VVOG Go Ahead K SHO 2e klas A RCL Zwervers DOTO WHS SIZO SSS 2e klas B Zwaluwen Marken Rijsoord Nunspeet Jodan Boys Geinoord 3c klas A Katwijk Maasdijk 's Gravenz Koudekerk SV '35 MVV '27 3e klas B Nwe. Lekkerl, Be Pair Rozenburg Barendrecht HVO Excelsior P 10-18 11-14 12-14 12-14 12-13 12-13 12-12 11-18 11-15 11-15 9-14 11-14 11-12 11-12 10-14 11-14 11-14 11-11 10-10 11-10 11-15 9-14 10-14 9-12 10-12 11-12 10-17 11-15 10-13 9-10 9-10 8- 8 Excelsior M 's Gravenz. SV 12 Zwart Wit '28 10 Spakenburg Bennekom Kozakken B. Arnemuiden OWIOS NSW Heerjansdam Huizen Elim Holl .veld De Zwerver ASWH De Meeuwen SC Voorne PPSC Zuidland Ter Leede Lunteren IJmulden ZCFC Zuidvogels CJW Vlaardingen JAC Rijnsb. Boys DUNO Loosduinen 10-18 9-15 8-10 Groote Lindt Spirit Piershll SV Hoogvliet Melissant 4e klas A A ARC 11-18 Lisser Boys LYRA 10-17 Schoonhoven TSB 11-13 TAW DEVJO 11-13 Randstad Sp. Monster 10-11 SVOW TOGR 9- 9 Oegstgeest 4e klas B i>i DSO 10-15 Naaldljk f Unicum 8-13 Reeuwljk 2c DSVP 9-12 Schevenlngen Die Haghe 9-11 SVPTT «Cl Semper Altius 10-11 Hoekse Boys Hillegersberg 8- 9 Ornas r 4e klas C Bolnes 11-16 Zevenhoven Helnenoord 11-14 Hermandad Capelle 10-12 Stellendam GOZ 11-12 ZBVH SNS 10-11 Wieldrecht Lombardijen 10-11 Strijen lie 4e klas D NBSVV 10-16 Maasdam Jjj Groot Ammers 8-14 GJS Streefkerk 11-12 Pelikaan WNC 8-11 Arkel ASH 10-11 Haaften dC Schellulnen 9- 8 Asperen [s 3A Zuid SSC '55 9-14 Hoek f PTT Breda 8- 9 Rlllandia a Good Luck 8- 9 Dinteloord AZW 8- 9 Smerdlek V Kloetinge 9- 9 Terneuse Boys 1 3B Zuid L Altena 9-14 Brakel NEO '25 8-13 Veen VVGZ 9- 9 Sleeuwijk Oranje Wit 6- 8 Woudrlchem Ml' Wit Zwart 8- 7 NOAD '32 1 4A Zuid Je Wllhelmina '2( 5 9-15 BVC '54 lib Almkerk 9-13 The Gunners JPS 9-12 FCH Roda Boys 10-12 GDC i( Heukelum 8-10 Nivo Sparta Rijsw. Boys 9-10 r 4B Zuid z Zaamslag 10-17 BWR Zwaluwse Boys 9-15 Chrislandla Krabbendljke 9-13 Kapelle VVN 10-11 Wolph.dljk Js 9- 9 Tholense Boys lfe 4D West I VVOP CSW Hlerden Hoogerheide Bloemenkw. Candia '66 9-14 10-13 8-12 9-12 9-11 9-10 Tersch. Boys IJFC De Merino's Sportlust '40 CSV Vitesse Scores IA Jan Grauss (6) kijkt de verkeerde kant op tijdens SHOElim. QUICK BOYS-NOORDWIJK 3—1 (1- 42. Heerikhuizen 10. 54. Kllnkenl 20, 59. Karstens 21, 75. Klinken! 31. Scheidsrechter Wlssink, ToescÜ wers 2000. In deze 'streekderby' kwaifc' beide ploegen gehandicapt binnen l lijnen, waarbij de thuisclub verdir aan het langste eind trok. Vreugdeia (Noordwijk) liep een officiële waaisq wing op. Hard duel. GVW-SPAKENBURG 1—2 (1—I). 15të Koelewijk 01, 30. G. van Veenenqn 11, 70. R. Beukers 12. Scheldsreclu Coert. Toeschouwers 1100. |l Gelljkopgaand duel met weinig kanji Vrij gelukkige overwinning van de 3 kenburgers. AMSTELVEEN-ARNEMUIDEN 2—0 ((Wr 70. W. van Laar 10, 80. Van der Meu 20 (strafschop). Scheidsrechter Jond. Toeschouwers 100. Spannend q waarin beide ploegen aanvallend voonO dag kwamen. Amstelveen kreeg cfiji kansen, hoewel die pas in de tw£ helft in doelpunten werden omgezet, r'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 12