'Ambtenarenapparaat moet worden ontlast' v.d.wiel DANSLES? silprjeriaar Itf Oorzaak van fabrieksbrand Voorschoten nog onduidelijk ^uiterj^ands geld 5 LEIDSE SPAARBANK Agenda van Leiden letelceji Noordwijks raad voor '«beperkte verhoging geeft 'n man meer kans!.. v.d.wiel Grof vuil Leiden Interkruis begint met 1700 leden Kerst-sporttoernooi in 'Cleyn Duin' GEMEENTE LEIDEN 'Rosenburch' wordt uitgebreid Kruisverenigingen streven naar fusie Marktberichten I I I I I I I I I I I I I 2|TROUW/KWARTET ZATERDAG 21 DECEMBER 1974 STAD EN REGIO LEIDEN In zijn reactie op de algemene beschouwingen heeft wethouder Van Dam krachtig stel- ting genomen tegen het voorstel van de VVD zon- der enig onderzoek om geen gelden uit te trekken foor de versterking van het personeelsbestand op het stadhuis. Hij merkte op. dat het aantal amb- enaren vanaf 1972 gestabiliseerd Is erwijl het aantal gemeentelijke ta ken geweldig is toegenomen bij voorbeeld met betrekking tot de van oude wijken. De ?ethouder vond. dat er na drie jaar Éindelijk wel eens wat verlichting bitoor het ambtenarenapparaat mag tomen. Op dit moment zijn er 23 Tfcacatures. de gemeentelijke reorganisa- waarvoor door het college vijf «n is uitgetrokken, merkte hij op. r dat een terugweg wel mogelijk is n maar beslist niet vanzelfsprekend, et 'We gaan ervan uit, dat die reorga- n ïisatie de wens van de raad is, een le grote meerderheid in de raad gaf er b lestijds zijn goedkeuring aan. Dat iet verzet ertegen nu is toegeno nen weet hij voor een deel aan het leit. dat bij de verandering van de di amenstelling van de raad na de m laatste verkiezingen bij het CDA i ninder voorstanders dan tegen- itanders van de reorganisatie in de k< aad zijn teruggekeerd, vi De vijf ton, die zijn uitgetrokken gi voor de reorganisatie zijn nodig, zo ia vervolgde de wethouder, omdat er e in de afgelopen tijd verschillende opposities bewust onbezet zijn ge- v ïouden. Enkele van die posities zullen in het kader van de reorga- inisatie worden vervuld door drie ïoofddirecteuren. Na hergroepering g van taken moeten die vacatures in elk geval worden vervuld, afgezien van de vraag waar die mensen van daan moeten komen. Doorschuiving van ambtenaren binnen het stadhuis, waarop van verschillende zijden van de week is aangedrongen maakt financieel weinig uit omdat de dan vrijko mende posten toch ook weer bezet moeten worden. De wethouder hoopt de bezetting van de hoofddi rectoraten begin 1976 te hebben afgerond. Voor het salaris van elke hoofddirecteur is een ton k 125.000 per jaar uitgetrokken, waarbij wordt uitgegaan van het salaris van de gemeentesecretaris. De wethouder merkte verder nog op, dat de vijf ton niet bepalend zijn voor de richting van het reor ganisatieproces maar zijn bedoeld om de ontwikkeling in elk geval niet af te remmen. Op 20 januari zal in de raad uitvoerig kunnen worden gepraat over die richting. Komplimenten De wethouder complimenteerde de fracties van de WD en het CDA met hun alternatieve begrotingen. Er kan nu tenminste vergeleken worden en gekozen uit mogelijkhe den. vond hij. Overigens bestreed hij het CDA-voorstel om voor het organisatie-onderzoek een ton min- (ADVERTENT1E) Nu inschrijven BEGINNERS-GEVORDERDEN ECHTPAREN tg 0 DANSINSTITUUT LEIDEN - STEENSCHUUR 15 - TEL. 22582 - NOORDWIJK De begrotingsde- oatten in de Noordwijkse gemeen teraad concentreerden zich op de Ivoorstellen tot belastingverhoging het financiële beleid. Om de ■-^begroting sluitend te krijgen stel den B. en W. een verhoging van de (straat-, riool- en personele belas ting voor. die ln eerste instantie ko n 410.000 zou moeten opbren- be Geus (CdA) deelde mee, dat pijn fractie bereid was een belas tingverhoging van 122.000 toe te |staan, verdeeld over de drie belas tingen in de verhouding 25 procent staat-, 25 procent riool- en 50 pro cent personele belasting. "Met heel veel moeite kunnen wij ons met dlr compromis-voorstel verenigen', zei burgemeester Bonni- ke. Het werd daarop met 12-6 |stemmen aangenomen. De toeris tenbelasting. een initiatief van |Schelvis (PPR) werd door de raad afgeaezen. Gedebatteerd werd er ook over het plan Koegenboegh en de badplaats vernieuwing. Bedijn (PvdA) en Korbee (VVD) hadden bezwaar te gen de hoogtematen. Burgemeester Bonnike deelde mee, om elk misverstand te voorkomen, dat de betrokken ondernemer de grond aan de boulevard had ge kocht en betaald. De akte was dus al gepasseerd. Met deze zaak zijn wij vastgelopen, aldus wethouder Van Duyn. De reacties in de raad variëren van afwijzen tot schoor voetend aanvaarden. In de Grashoek zullen ongeveer 400 huizen worden gebouwd. In het be- jin van 1975 zullen er omtrent dit [plan beslissingen moeten worden jenomen, onder meer wieer gaat bouwen. Het plan voor de bouw van een 'motel met 88 hoteleenheden, een (ADVERTENTIE) lel Klinkt misschien vreemd. Maar de moderne man kan er met 'n goed gekozen montuur verdraaid interessant uitzien. En 't zal niet de eerste keerzijn dat zo'n man In de amore en maatschappelijk meer suksesging boeken... weel er het fijne van ...van brillen I Nieuwe Rijn 62 Lelden. zwembad en een restaurant in de noordduinen bleek nog op losse schroeven te staan. Uit de medede lingen van de wethouder werd dui delijk dat het de ijskast Ingaat. De VVD verzocht op korte termijn te komen met de onderwijsnota. Korbee en andere woordvoerders pleitten voor instelling van een on derwijscommissie. Een voorstel daartoe werd door de VVD aange houden. omdat B.en W. zich eerst in de materie wilden verdiepen. Fietspad nodig tussen Noorden en Nieuwkoop NIEUWKOOP De Nleuwkoopse gemeenteraad hield de begrotings vergadering in de aula van de Dr. Ariënsschool, maar de belangstel ling van de zijde van het publiek bleek ook nu maar zeer gering te zijn. De raad heeft dc begroting niet 'rond' kunnen krijgen want eerst na vijf uren vergaderen was de repliek achter de rug en op dit late tijdstip voelde het merendeel van de raad er weinig voor om door te gaan. Namens de C.D.A.-fractie werd de algemene beschouwing gehouden door de heer P. Juurlink. De ver hoogde belastingen vindt het C.D.A. nog aan de lage kant. Dit raadslid bepleitte een snelle realisering van de sportvelden te Noorden, alsmede van een fietspad van Nieuwkoop naar Noorden Namens de VVD-fractie sprak de heer J. Maters. De fractie vindt dat het verstrekken van kerstpakketten aan de gemeente-ambtenaren in deze tijd niet meer noodzakelijk is. Deze woordvoerder vroeg aandacht voor het zo mogelijk verplicht stel len van een 2e vuilnisemmer als gevolg van het beginsel 'de vervui ler betaalt'. Mevrouw Van Emmerik (PvdA) drong aan op een onderzoek naar de mogelijkheid tot het stichten van een school voor openbaar on derwijs in Noorden. Juist voor de begrotingsvergadering heeft de heer A. C. van Koert, voorzitter van de sportvereniging N.S.V. te Noorden aan burgemeester A. H. van Mont- foort een petitie overhandigd, in houdend een verzoek om met alle middelen te werken aan de tot standkoming van het ssportcomplex te Noorden. LEIDEN Maandag 23 december wordt ln de volgende straten gof vuil opgehaald: Hoge Morsweg, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg). Morslaan. dr. Lely- laan. Granaathof. Diamantlaan, Onyxhof. Amethisthof, Smaragd laan, Robijnstraat, Parelstraat, To paaslaan. Aquamarijnstraat. Botha- straat, H. Costerstraat, Morskade, Rhijnhofweg, Agaathlaan, Saffier straat. Turkooislaan. Berylstraat, Carneoolstraat. Barnsteenpad, Kris talstraat. Lage Morsweg. P C. Hooftlaan. Vondellaan. van Baerle- straat. Jacob Catslaan, Gerard Brandstraat, Coornhertstraat, C. Huygenslaan, Brederostraat, Spleg- helstraat, R. Vlsscherstraat, Tessel- schadestraat, Leeghwaterstraat, St. Buyslnghstraat, Calandstraat, Leemanstraat. Conradstraat, Dljk- straat, Stuwstraat, Sluisstraa, Dui- kersraa, Damlaan, Haagsestraat weg. der uit te trekken. Op zich wense lijke onderzoekingen kunnen dan niet plaats vinden, zei hij. Over de suggestie van de heer Driesse om het personeelstekort bij de politie te bestrijden door de wijkagent zijn activiteiten op het gebied van maatschappelijk werk te ontnemen en aan maatschappelijk werkers te geven merkte de burge meester op. dat dit de taak van de wijkagent te veel zou uithollen. Voor de wijkagent zag de burge meester ook een taak bij optreden ingeval van fout-parkeren. Hij vond. dat het tussenbeide omen van een wijkagent bij deze overtre dingen beter is dan een keiharde opstelling van de politie. TER AAR Na meer dan een jaar van voorbereidend werk is de fusie tussen het Wit-Gele en het Groene Kruis een feit geworden. De nieuwe vereniging heet 'Interkruis' en heeft al een eerste ledenvergade ring gehouden. In het bestuur wer den gekozen B. J. M. Borst-van Berkel, C. Boxce-Zuidervliet, A. T. van Eijk, J. C. M. van der Kroon. C. J. Pieterse, A. C. M. Röling, A Mora, I. Post-van Oost en P. Roos. De nieuwe vereniging telt 1700 le den. De begroting sloot met een tekort van 11.600. Door ledenwerving en gemeentesubsidie hoopt men dit te kort te kunnen opheffen. De con tributie wordt gehandhaafd op 25. De nieuwe vereniging bezit drie wijkgebouwen. Uit de vergadering kwam de wens naar voren een tan darts aan te trekken voor het wijk- gebouw Langeraar. In het gebouw Aardam houdt een tandarts twec- mral per week zitting. KATWIJK Aan het interscholair kerstsporttoernooi in de sporthal Cleyn Duin werken mee 26 scholen voor het b(asis) o(nderwijs), waar onder 4 scholen uit Rijnsburg en 2 uit Valkenburg en 5 scholen voor het v(oortgezet) o(nderwijs). Het toernooi bestaat uit de onderdelen: lijnbal mini-basketbal volleybal tafeltennis dammen en schaken. Het programma luidt als volgt: 24 december tafeltennis b.o. en v.o. in de grote zaal van de sporthal, 9 uur prijsuitreiking ca 17 uur: 30 december mini-basketbal b.o. en v.o. in de grote zaal van de spor thal, 9 uur prijsuitreiking ca. 14 uur: 31 december volleybal en lijnbal v.o. in degrote zaal van de spor thal 9 uur, prijsuitreiking ca. 13 uur; Schaken b.o. en v.o. in de kleine zaal van de sporthal. 9 uur, prijsui treiking ca 14 uur. 2 januari lijnbal 6e klas b.o. in de grote zaal van de sporthal. 9 uur, prijsuitreiking ca 17 uur; dammen b.o. in de kleine zaal van de sporthal, 9 uur, prijsuitreiking ca 17 uur; 3 januarilijnbal 5e klas b.o. in de grote zaal van de sporthal, 9 uur prijsuitreiking ca 17 uur; dammen v.o. in een zaal van de Ontmoe- tingskerk Nieuwe Duinweg 64, 13.30 uur prijsuitreiking ca 17 uur. VOORSCHOTEN Nog steeds is de oorzaak niet bekend van de brand die gisternacht de lakfabriek Novaboline in Voorschoten geheel in as legde. De rijkspolitie was gisteren nog niet klaar met het onderzoek. De brand heeft een schade aange richt van anderhalf miljoen gul den: een miljoen voor het aanwezi ge materiaal en de helft daarvan voor inventaris. Het bedrijf is ver zekerd. Rond halfacht gisternacht deed zch een ontploffing voor van een vat. Twee werksters die in het gebouw aan het werk waren zijn daarop in paniek de weilanden in gevlucht, waar zij later zijn gevonden. Aan vankelijk dacht men daarom dat er ook gewonden te betreuren waren bij de brand, maar daarvan bleek later gelukkig geen sprake te zijn. De brandweer van Voorschoten, ge assisteerd door het regionale brandweerteam bestreed het vuur met twaalf waterstralen, twee wa- Burgerlijke standen LEIDEN Geboren Aria J M d v A Hoogstraten en J van der Mark. Anne- miek d v VV H van der Linden en H Zitman. Mlchlel G z v W Kerpershoek en W Freke. René z v M L Otte en A van Duijvenbode. Overleden: J C C Nleuwveen geb 22 Juli 1911 man, J J van der Velden geb 17 feb 1909 man. Geliuwd: B van Wijngaarden en J A Jeronlmus, I Baart en H van Polanen, J M H Verra en C H van Helen. G C Cortenbacb en S W M Kooloos. terkanonnen en een hoogwerker Eerst toen de fabriekshal geheel was afgebrand zag men kans he vuur oinder controle te krijgen, maar het heeft nog de gehele nacht geduurd voordat ook de nablus- singswerkzaamheden konden wor den beëindigd. De kantoren, de kleurmengerij en de opslagplaats waar vaten lak en verf liggen kon de brandweer door nathouden redden. De gebouwen om de lakfabriek heen. die daar vrijwel tegenaan gebouwd stonden, konden ook worden behouden. Tanks (ADVERTENTIE) DIENST VOOR DE REINIGING, HAVENS EN WARENMARKTEN Op vrijdag 27 december heeft het gehele personeel een verlofdag op genomen, zodat, op 25, 26 en 27 december de Dienst gesloten zal zijn. In verband hiermede is het ophalen van huisvuil, grofvuil en bedrijfs- vuil als volgt geregeld: le. Het huisvuil van donderdag, 26 december wordt op maandag, 30 december en van vrijdag, 27 december wordt op dinsdag, 31 december opgehaald: 2e. grofvuil: vanaf 24 december t/m 1 januari wordt geen grofvuil opgehaald; 3e. laadkisten: iediging heeft plaats in overleg met de gebruikers. Uw medewerking om in de periode 25 t/m 29 december geen huisvuil of afval buiten te zetten kan bijdragen tot goede feestdagen die het personeel U gaarne toewenst. LEIDEN Maandag 2 december om 9.30 uur wordt de 'feest'paal geheid voor de uitbreiding van het bejaardenwoongebouw Rosenburch aan de vijf-meilaan te Leiden. Deze uitbreiding omvat een verdubbeling van het bestaande complex. Deze bouw is nodig in verband met dc grote hoeveelheid aanvragen vanuit Leiden voor een bejaarden- woning in Rosenburch. alsmede de noodzaak om het complex zo eco nomisch mogelijk te exploiteren. Dit laatste gezien het feit, dat in het woongebouw een beperkte ser vice wordt veleend en ruimte zijn gereserveerd voor recreatie van de bewoners. Tevens wordt deze uitbreiding op de eerste verdieping voorzien van een groot dakterras van bijna 400 men, waarover alle bewoners de be schikking krijgen. De uitbreiding wordt evenals het reeds bewoonde gedeelte uitge voerd door het Aannemersbedrijf Jan van Rhijn te Katwijk aan den Rijn. Architecten zijn D. en T. van lang geleden ingetrokken, toen het bedrijf weer een renderende exploi tatie kreeg. De brand maakte het de 23 werk nemers onmogelijk weer aan het werk te gaan. De schade die daar door ontstaat is nog niet in de uiteindelijke schade begroot. Op de foto de Leidse brandweer commandant Broeshart doende met een gasdetector om mogelijke gas sen te vinden die gevaar voor ex- plosiekunnen geven. AR-voorzitter sprak in Hazerswoude HAZERSWOUDE Er Is een werkgroep in het leven geroepen van jongeren van de drie christelij ke partijen in Hazerswoude. Dat vertelde AR-voorzitter Westerhof f in zijn openingswoord van de le denvergadering. In februari komt mejuffrouw Van Leeuwen spreken over de grens van de sociale voor zieningen. Daarna hoopt men prof. Steenkamp naar Hazerswoude te krijgen om te spreken over de be doelingen van het CDA. Op de vergadering was het woord aan drs. J. de Koning, voorzitter van de landelijke ARP. Hij schetste de economische problemen van dit ogenblik en het standpunt dat de ARP daarbij inneemt. 'Wij mogen als christenen geen verantwoorde lijkheid uitde weg gaan. Dat zou ln strijd zijn met ons beginsel. Ont plooiingskansen. bescherming van zwakken en het behoud van vrij heid idealen te over. Maar er is een beperkte mate van uitvoering mogelijk. Er wordt ons geen kritiek bespaard bij de compromissen die we moeten afsluiten', betoogde drs. De Koning. LISSE Het bestuur van het Groene Kruis streeft naar een fusie met het Wit-Gele Kruis. Niet alleen uit financieel oogpunt zou het zijn aan te bevelen, maar ook uit eco nomische overwegingen. Voorzitter W. A Zijp zei tijdens de algemene ledenvergadering dat hij hoopte dat de fusie per 1 januari 1976 een feit zou zijn. Uit heet financiële verslag van het Groene Kruis bleek dat het boek jaar 1973 wordt afgesloten met een nadelig saldo van 22.000. De be groting voor 1975 sluit met een tekort van 7000. KATWIJK AAN ZEE De Kana rievogel Katwijk houdt tussen Kerst en Nieuwjaar haar jaarlijkse ten toonstelling in de Sporthal Cleyn Duin te Katwijk. Openingstijden: dinsdag 24 december 20.30-22 uur. vrijdag 27 december, zaterdag 28 en maandag 30 december 10-22 uur en dinsdag 31 december 10-15.30 ur. ADVERTENTIE Op het terrein van de fabriek be vonden zich diverse tanks met ont plofbare materialen, zoals ook op de omliggende industrieterreinen. Als één van die tanks was ontploft, zou een catastrofe zijn gebeurd. In de buurt van de lakfabriek ligt een opslagplaats van het ministerie van defensie, met materiaal van de NA VO. Het was merkwaardig genoeg het ministerie van defensie dat het eerst om 'groot materieel' vroeg aan de brandweer. De lakfabriek heeft het bijna afge lopen jaar surseance van betaling moeten vragen, wegens liquiditeits- moelijkheden. Dat is nog niet zo r Maak het u gemakkelijk: \oor alle geldzaken naar één adres ook voor ZATERDAG 21 DECEMBER Koffiekamer Gehoorzaal. 3 tot 4 uur: receptie ter gelegenheid, van het gouden Jubileum van De Zanger. MAANDAG 23 DECEMBER Gebouw Staalwijk. Herenstraat kerst-inn voor bejaarden en eenzamen van 10 tot 23 uur. Gehoorzaal 8.15 uur: kerstconcert door Gew. Orkest voor Zuid-Holland en Ned Madrigaalkoor medewerking, van solisten. DINSDAG 24 DECEMBER Gebouw Staalwljk, Herenstraat kerst-lnn voor bejaarden en eenzamen, open vanaf 10 uur, ook open na 24 uur. WOENSDAG 25 DECEMBER Gebouw Staalwijk. Herenstraat, kerst-'nn voor bejaarden en eenzamen, 's Morgens gewoon open. 3.30 uur maaltijd, ook 's avonds en 's nachts open. DONDERDAG 2(i DECEMBER Gebouw Staalwijk. Herenstraat: kerst- nn voor bejaarden en eenzamen, vanaf 10 uur. 3.30 uur film, 8 uur bingo-avond. APOTHEKEN IN DE REGIO LEIDEN: Dc avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken ln de regio Lelden wordt waargenomen van vrijdag 13 tot 20 de cember door de Doeza-apotheek, Doezu- straat Lelden, en de apotheek Van Breest Smallenburg te Leiderdorp. Tevens op zaterdag tot 1 uur door de Oegstgeester apotheek. Wllhelralnapark 8 Oegstgeest. en de apotheek Voorschoten. FILMS IN LEIDEN TOT 26 DECEMBER Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239 "Pas op. we slaan er op", dag. 14.30. 19 en 21.15 zo ook 16.45. Eerste en tweede kerstdag ook 16.45 uur. 14 Jaar. Oudjaarsdag alléén 14.30 uur. Camera: Hogewoerd tel. 24919 'Dllllngcr'. 18 J. dag. 19 en 21.15 uur. Kindermatlnec 'Dik Trom" a.l. za en wo 14.30 uur. zo 14 cn 16.15 uur. Nachtvoorstelling: vr. en za 23.30 uur 'Le charme dlscret de la bour geoisie'. 18 J. Lldo: Steenstraat 39. tel. 24130. De nieuwste James Bondfilm 'The man with the golden gun'. 14 J. Dag. 14.30. 19 en 21.15 uur. De tijden met de kerst zijn 14.30. 16.45. 19 en 21.15 uur. Studio: Marieke van Nlmweghen. Premiè re voor Nederland! Tijden zie Lldo. Trianon: Robin Hood a.l. (Walt Disneyi dag. 14.30, 19 en 21.15 uur met de kerstdagen en zondag 14.15. 16.30. 19 en 21.15 uur. Itex: Schoolmelsjesrapport deel 7*. 18 J dag. 14.30. 19 en 2115 uur. Op zondag en met de kerstdagen 14.15. 16.30. 19 en 21.15 uur. Kindermatinee nog niet be kend. Nachtvoorstelllng: 'Mannen die al les pakken wat ze kunnen'. 18 J. vr en za 23.30 uur. KlasscafdPllngen: Volwassenen dagelijks van 11.15 tot 12 uur. van 14 tot 14 4b Bezoekuren ziekenhuizen: 81. Ellsatietli- zlekenhuli: uur en van 18 30 tot 19 30 uur: Kraama' deling dagelijks van 1115 tot 12 uur (alleen v echtgen van 15 tot 16 uur en van 18 30 tot 19 30 uur: Kinderafdeling dagelijks van 15 tot 18 30 uur. december: appelen 69-97. peren aardappelen 13-14. andijvie 127-139. kro ten 11. kroten gekookt 70. boerenkool 31- 43. groene kool 20. prei 40-66. stoofsla 45. spruiten A 55-68. B 49-53. champignons 290. waspeen 40. witlof 195-215. knolsel derij 39-41, sla zwaar 38-48. bleekselde' IJ 29-33. bospeen 40-41, selderij 33. NIEUWE LEIDSE BURG STAND LEI DEN 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14 tot 14 45 uur en van 18 30 tot 19 30 uur: KraamaMehng dagelijks van 15 tot 16 uur en van 18 30 tnt 19 30 uur; Kinder afdeling dagelijks van 15 tot 18 30 uur. uur Intensieve verpleging: Dagelijks van 14 tot 14 3U uur en van 18 30 tot 19 uur. Dinentiessenhnls: Middagbezoekuur 13 45- 14 30 uur Avondbezoekuur 18 30-19 30 uur Klnderatdellng dagelijks van 14.00- 19 00 uur alleen voor ouders zondag 14 00-15 00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 laar hebben geen toegang op de kinderafdeling Enilegeesl: Dinsdag en vrijdag 13 tot 14 30 uur. zondag 11-12 uur en 14 tot 15 uur; eerste klasse de gehele dag Annakllnlek: Klasse afdeling van 13.30 tnt 15 30 uur. van 18 30 tnt 20 00 uur: Derde klasse van 13 30 tot 14 30 uur. van 18 30 tot 19 30 uur Avondbezoek voor de kinderziel uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18 30 tot 19 30 uur Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten ibehalve kinderen) zijn de b"/oeku- ren ais volgt: Elke dag 15 00 tot 16 00 uur. 18 30 tot 20 00 uur Voor de prema- turenafdellrig gelden de volgende bezoek uren «alleen vooi oudersi maandag tot en met vrijdag 1830 tot 18 45 uur Zater dag en zondag 15 30 tot 15 45 uur Be zoek aan ernstige patiènten; wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleeg ster hiervoor speciale kaarten verstrek ken .Alplieu klas en 18 3U tot 19 JU uur 3? klas 13 30 tot 14 15 uur en 18 J0 tot '9lo uur. Kraam- afdeiing 1330 tot 14 ió uur. nie=r. voor echtgenofn 19 '2'J uur K noi-rafdeitr.g 15 tot 15 3U uur alleen voor ouders 18 tot 18 JU uur Manen tc Xoordwijk aan Zee. Op drachtgever Is de Stichting 'De Adelaar'. De totale bouwkosten zullen bijna eir miljoen gulden bedragen. Veer tien maanden zijn gepland voor de bouwtijd. Als bet complex gereed is, zullen er meer dan 200 ouderen 'zelfstandig' wonen, d.w.z. met begeleiding van het personeel en door henzelf in te schakelen bejaardenhulp, zonodig meermalen per week. VOORSCHOTEN De burgemees ter van Voorschoten en mevrouw Van der Haar zullen op vrijdag 3 januari van 20 tot 22 uur ter gele genheid van de jaarwisseling reci piëren. Deze nieuwjaarsreceptie, waarvoor ieder wordt uitgenodigd, vindt plaats in de raadzaal. VOORHOUT De gemeentesecre tarie en gemeentewerken zullen op 27 december gesloten zijn. De bur gerlijke stand is alleen geopend van 8-8.30 uur. Wel zal op 27 de cember huisvuil worden opgehaald. (ADVERTENTIE) IKANTOORINRICHTINGl si I I ./I Apïs Vraag gratis toezending van het 4-kleuren tijdschrift C.P. Specialisten in: DIRECTIE-EN KANTOORMEUBELEN BRANDKASTEN ORGANISATIE-EN SORTEERMIDDELEN WM. BARENTSZSTRAAT 35 Industrieterrein "De Waard" LEIDEN Bij Zijlsingel - Trompstraat Tel. - 49044 (8 lijnen» Adviseurs voor vriendelijk zakendoen f

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3