Wim Sleyster ziet het nog wel zitten voor JAC LEERLING ZIEKENVERZORGENDEN uv OPERATIE VERPLEEGKUNDIGE FAMILIEBERICHTEN SERIEUZE JONGE MENSEN INSPECTEUR 'We hebben te veel kwaliteit om te degraderen' Wijziging in voetbalprogramma De krant is nooit weg. wie lef heeft, wordt lid van het Stichting Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis te Dirksland I LEIDSTER voor de peuferspeelgroep Chr. School voor Mavo 'DE TOORTS' LERAAR LERAAR LERAAR 'BLOEMENDAAL' I- TROUW/KWARTET ZATERDAG 21 DECEMBER 1974 KI Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020-220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACIIT uur. Na dit tijdstip ls geen opgave van advertenties meer mogelijk ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven ln welke bladen n de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw, -f Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. geboren: Johan Heerko (Heerko) Op Zijn tijd heeft de Here van ons weggeno men na een korte ziekte, onze lieve Man, en zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, Broer, Zwager en Oom Jan Cornelis van der Straaten op de leeftijd van bijna 70 jaar. Wij hopen en vertrouwen, op Gods grote liefde en genade. Sleeuwijk: C. A. van der Straaten- Visser Blaaksedijk: B. H. Leeuwenburgh- van der Straaten P. G. Leeuwenburgh Gerarda, Jan-Kees, Pieter Gorinchem: C. den Dekker van der Straaten J. H. den Dekker Anco, Mariene, Margo. Else, Han Werkendam: J. M. van der Straaten J. H. van der Straaten den Dekker Jantine, Jan, Bas, Jacco Sleeuwijk: ij. .-an Straten A. C. van Straten- de Waal en verdere familie Sleeuwijk, 20 december 1974. Transvaal 35. De begrafenis zal plaats vinden D.V. dinsdag 24 december a.s. des nam. om 2 uur op de alge mene begraafplaats Kerkeinde te Sleeuwijk, voorafgegaan door een rouwdienst welke zal aanvangen om 1.30 uur in de aula van de be graafplaats. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis. Geen bloemen Bestuur en Personeel van de Prof. Mr. Victor H. Rutgersschool. Mient 275 te 's-Gravenhage, geeft met droefheid kennis van het overlijden van mejuffrouw S. Poppe Dankbaar gedenken wij haar grote toewijding aan de school en haar liefde voor de kinderen. Namens bestuur en personeel: H. de Vries, voorz.; B. van Straten, secr. Heden overleed geheel onverwacht tot onze diepe droefheid Dr. Jacobus Cornelis Hooykaas oud-hoogleraar, op de leeftijd van 61 jaar. Namens de vrienden: J. B. Bonninga 's Gravenhage, 19 december 1974, Dedemensvaartweg 310. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatshebben D.V. maandag a.s. om 15 uur op de begraafplaats „Rhijnhof" te Oegstgeest. Vertrek van rouwkamer Hooikade 46 te 's Gra venhage om 14.15 uur. Bezoekuren aldaar zaterdag van 12-14 uur. Heden nam de Here tot onze diepe droefheid onverwacht van ons mijn geliefde Man, onze zorgzame Vader Jan Pieter Uittenbroek echtgenoot van Toni Bruitsman, eerder gehuwd geweest met Willemina van Doornik, op de leeftijd van 67 jaar. „Welzalig de man, die de Here tot zijn vertrouwen heeft gesteld". S SJ3A of- miesd T. Uittenbroek-Bruitsman Margreet en Dirk Marieke Jan Pieter Monster, 19 december 1974, Herenstraat 49. Gelegenheid tot condoleren aan het woonhuis van 15.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur en na de begrafenis in de aula. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden op maandag 23 december om 13.00 uur in de aula op de Algemene Begraafplaats te Monster, waarna de bijzetting in het fami liegraf zal plaatsvinden. H. HEROLD Het verzorgen en kweken van cactussen Het boek dat u de soorten leert kennen en alles ver telt over de verzorging en vermeerdering. Met foto's, geb. f 15.90. Verkrijgbaar in de boek handel. L. J. VEEN WAGENINGEN At*k% DE ONDERLINGE ,'s-GRAVENHAGE" U.A. de Maatschappij, waarvan deskundigen onomwonden zeggen, dat zij een uitstekende balanspositie en een goede winstcapaciteit heeft, zoekt i.v.m. de gestadige groei van haar concern contact met (niet jonger dan 23 jaar) voor plaatsing in haar buitendienstorganisatie. Het is geen vereiste dat zij over vakervaring beschikken; wij zorgen n.l. voor een gedegen op leiding gericht op.de functie van Wenst u Beschikt u over een goede algemene ontwikkeling goede omgangsvormen goede contactuele eigenschappen een dienstverlenende functie loon naar prestatie ruimte voor persoonlijke initiatieven neemt u dan spoedig contact op met onze Hoofdinspecteur de heer G. J. WILMINK, Karei Door manlaan 12, UITHOORN - tel. 02975—64935. Naast een kansrijke start bieden wij u een goede primaire en secundaire honorering. In het Kruis zal 'k eeuwig roemen. Heden nam de Here tot Zich, onze beste Zwa ger en Oom, de heer Jan Vianen echtgenoot van Neeltje Ouwersloot, op de leeftijd van 68 jaar. Rijnsburg: Jac. Ouwersloot Rijnsburg: M. Ouwersloot- van der Meij Den Haag: F. de Mooij Den Haag: Chr. de Mooij- van Nieuwkoop Naarden: A. Burger-Ouwersloot Naarden: J. Burger Neven en nichten Rijnsburg, 19 december 1974. Jan Vianen Familie P. van Zuijlen Rijnsburg, 19 dec. 1974. Met diepe verslagenheid vernamen wij het plotseling overlijden van ons Bestuurslid, de heer J. Vianen Zijn grote eenvoud en behulpzaamheid zul len ons in herinnering blijven. Buurtvereniging Kanaalstraat: A. de Mooy, voorzitter; J. C. van Iterson, secretaris. Rijnsburg, 19 december 1974. Voor uw deelneming ons betoond na het zo plotse ling heengaan van onze lieve Man, Vader en Groot vader Arie Hofland betuigen wij u onze hartelijke dank. Gaarne hadden wij u persoonlijk willen bedanken maar door de vele reacties is ons dit niet mogelijk. Mede namens verdere familie: C. Hofland-den Heijer Schevenlngen, december 1974, Schokkerweg 80. In grote dankbaarheid aan God, mijn ouders, mijn leermeesters, mijn vrienden, deel ik: Leonard Burgerhout mede dat ik heden afgestudeerd ben voor orgel aan Rotterdams Conservatorium. Ik hoop mijn beste krachten te kunnen blijven ge ven aan de Geref. Kerk van Rijswijk (Z.H.). Rijswijk Z.H., 19 december 1974. WASSENAAR 'Op het moment zou ik nog niet weten, wanneer ik met het actieve voetbal ga stoppen'. Deze uitspraak van de 35- jarige Wim Sleyster mag niemand geenszins vreemd in de oren klinken. Immers, de middenvelder van de Haagse derdeklasser JAC lijdt op het ogenblik nog niet op een zodanige wijze aan vorm verlies, dat hij eigenlijk gepasseerd moet worden. Het tegendeel is wèl waar. Wim Sleyster brengt door zijn leeftijd een enorme brok routine in het elftal en is daarom nog niet weg te cijferen. Reeds als elfjarige jongen startte hij zijn voetballoopbaan bij JAC. Hijzelf daarover:' In die tijd had JAC slechts één junioren- en één pupillenelftal. Vanzelfsprekend voetbalde ik eerst in het junioren- elftal. Hierin heb ik tot mijn zes tiende Jaar gespeeld en in 1955 maakte ik mijn debuut in het eer ste elftal.' Zeven jaar later moest ik JAC tot mijn spijt verlaten, omdat ik in militaire dienst moest. Om toch te blijven voetballen, heb ik mij aan gemeld bij een andere Haagse club: Laakkwartier. Ik kreeg echter al snel spijt van dit besluit, omdat de sfeer daar toen helemaal niet pret tig was en ik er maar moeilijk contacten kon leggen. In verband met mijn werk in Twente ben ik daarna overgestapt naar Oranje Nassau. Daar kon ik ook maar moeilijk wennen en ik keerde na een seizoen weer terug naar JAC. Sindsdien voetbal ik hier al zo'n tien jaar.' In zijn lange voetballoopbaan heeft Wim Sleyster heel wat trainers zien komen en gaan bij JAC. Hij: 'Wij hadden eerst trainer Cor de Joode, aan wie we heel wat dank ver schuldigd zijn. Deze man heeft het naar mijn mening uitstekend ge- ROTTERDAM De KNVB heeft in het vandaag af te werken voetbal programma enkele wijzigingen aan gebracht. Uitgesteld zijn: 4e klas A: Lyra-SVOW, 3B Zuid: Woudri- chem—VVGZ, Veen—Sleeuwijk, Wit ZwartNOAD, Oranje WitAltena en BrakelNEO. Vastgesteld zijn: Woudrichem—Wit Zwart. VVGZ— Oranje Wit, SleeuwijkBrakel en AltenaNEO. daan. - Tijdens die periode draaide JAC altijd mee in de top van de vierde klas. Helaas voor hem kwa men we telkens net iets te kort om te kunnen promoveren. Doordat trianer De Joode na die zeven jaar zijn werk neerlegde, moesten wij naar een andere trainer uitkijken. 'Uiteindelijk werd trainer Rolfes voor onze club aangetrokken. Deze man is hier twee seizoenen geweest en hij heeft ons dan eindelijk naar de derde klas gebracht. Zijn opvol ger was Jaap van der Zwan. Hij moest het elftal noodgedwongen vernieuwen, omdat enkele spelers zoals Bakhuizen, Tegelaar en Domi- nicus stopten met voetballen. Na de periode Jaap van der Zwan, is het hier gedurende vier jaar erg rom melig toegegaan, doordat er bijna na ieder seizoen een andere oefen- meester kwam. Het gevolg was dat het bestuur trainer Rolfes verzocht om terug te komen om orde op zaken te stellen. Ik heb hem altijd al een goede trainer gevonden, om dat hij mij en ook de andere spe lers aansprak. Hij kon naast het voetbal ook over andere actuele za ken iets zinnigs zeggen, terwijl de voorgaande oefemeesters alleen maar van het voetbal vervuld wa ren. Intussen verkeert JAC op de com petitieladder in de onderste regio nen. De club heeft op het ogenblik vier punten uit zes wedstrijden. De stand is echter geflatteerd daar de Haagse formatie nog enkele wed strijden moet inhalen. Wim Sleys ter: Wij zijn deze competitie rond uit zwak begonnen. Hiervoor zijn wel enkele factoren aan te wijzen. In de eerste plaats was de doorstro ming van de jeugd naar het senio renvoetbal slecht. De jeugd werd compleet verwaarloosd, omdat de< begeleiding ontbrak'. 'Zo kon het gebeuren, dat drie jaar geleden de overgang van een paar spelers van de Jeugd naar het eer ste elftal te snel geschiedde. De jongens waren er helemaal nog niet op voorbereid om die grote stap te maken. Daar ik nu in het bezit ben van mijn trainersdiploma B heb ik de junioren onder mijn hoede genomen om de doorstro ming in de toekomst te bevorderen. Wim Sleyster: 'We hebben nog geen enkele keer met een volledig elftal gespeeld'. De begeleiding van een jeugdspeler is nu eenmaal onmisbaar, dat kun je nu wel aan ons elftal zien. Des ondanks ben ik niet bang voor de toekomst. JAC heeft te veel aan kwaliteit om te degraderen. Ook hebben wij nog geen enkele keer met een volledig elftal gespeeld, zodat ik er van overtuigd ben. dat wij nog wel hoog zullen eindigen. Op de vraag wat voor een type speler Wim Sleyster nu eigenlijk is en wat voor eigenschappen een speler op dat niveau moet hebben, antwoordde hij:' Mentaal gezien ben ik een zeer zwakke speler. Ik laat te snel mijn kop hangen als het een keer minder goed gaat met het elftal of als ik zelf slecht heb gevoetbald. Aan de andere kant drijf ik grotendeels op mijn erva ring en routine zodat bij mij de rust in het spel wel aanwezig is. Bij de andere spelers mankeert het daar nog het een en ander aan, omdat ze nog heel jong zijn. Ook bereiden veel spelers zich niet opti maal voor op de wedstrijd en dat komt natuurlijk niet ten goede van het gehele elftal. Het tweede deel van de vraag vind ik moeilijk te beantwoorden. Een speler moet op de eerste plaats spelinzicht hebben. Dit moet je van huis uit hebben meegekregen, want het kan Je niet aangeleerd worden. Daarnaast zijn conditie, inzet en mentaliteit ook belangrijk. Deze ei genschappen mag men niet ver waarlozen, omdat men ze moet hebben in het huidige voetbal, waar een toenemende spelverruwing op treedt. Wat dat betreft zie ik de toekomst van het voetbal, met na me van het amateurvoetbal erg donker in'. De krant wordt gespeld van weer bericht tot overlijdens advertentie. En als u 'm spaért, brengt hij goed geld op. Oud papier: nieuwe uniformen voor de harmonie, belangrijke bijdrage aan 't jeugdwerk. Da's toch zeker prachtig mooi? Bon voor inlichtingen Nnamr Adres: Plaats C.N.V.-Antwoordnr.l096 Utrecht. vraagt voor spoedige indiensttreding een of iemand die daarvoor opgeleid wil worden. Sollicitaties en verzoeken om inlichtingen kunt u richten aan: Zr. N. van Dommele, verpleegkundig direktrice, Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, Stationsweg 22, Dirksland. Telefoon 01877-1555. Dr. A. K. Corn. Burger HUISARTS 2e Sweelinckstraat 124 Afwezig van 30 dec. t.m. 3 januari Waarnemers dokters telefoon 321780. Stichting Klubhuizen 'De Jeugdhaven Leiden' vraagt voor klub- en buurthuis de 'Mirt' een (30/42 uur per week) Wij bieden: salaris en arbeidsvoorwaarden volgens LO AC-regeling een goede werksfeer werken in teamverband begeleiding. Wij vragen: dipl. kinderverzorging additionele kursus of akte kleuterleidster A of B of dipl. kinderbescherming ervaring of kennis van het klub- en buurthuiswerk ervaring in of belangstelling voor de ontwikkeling van de peuterspeelzalen kontaktuele eigenschappen m.n. voor het werken met ouders een christelijke levensvisie leeftijd min. 21 jaar indiensttreding per 1 maart 1975. Sollicitaties richten aan: L. Venema, direkteur, Leiden, Breestraat 19. Tel. 071-30983/46352. «iood nieuws voor Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen TlJn kalmeert. Jeuk stopt. Zwelllus vcrdwQnt» ,e u i ■- - 8chrompolenookhardn®klclg% Mjnbeleo. Spertl Preparation H ls mild en ontsmettend. Voor dlrekte, De wetenschap kent teyen- ■woordlif een middel dat do bij zondere eigenschap heeft aam beien te doen 'wegdromen'. De Pda stopt. De xwellikfr ver dwijnt. Dit middel heet Spertl Preparation lir sneUe, afdoende behandellnfrr 7TftQ aambeien ls er maar éénN' ,T ml-del: Spertl Preparation Hat MKSperll Prepmtlon Hw. s,iraaxetpüJep..n,„rt,,mM, 6: FRANS HALSSTRAAT 10 ZWIJNDRECHT Gevraagd zo mogelijk per 6 januari: Godsdienstonderwijs 3 lesuren Geschiedenis 3 lesuren Maatschappijleer 2 lesuren Inlichtingen bij de directeur de heer L. C. van Dijk, telef. 078—25621 of 34198, of bij de adj.-directeur: de heer W. F. Schot, Reigerstraat 29, Zwijndrecht. Telef. 078 29560. Ons ziekenhuis, dat 735 bedden telt, heeft plaatsingsmogelijkheden voor: De opleiding grotendeels in bedrijfstijd wordt gecombineerd met werken in de praktijk. De eerstvolgende introduktie-cursussen starten 3 maart en 18 augustus 1975. Leeftijd: 17 jaar en ouder. Opleidingseisen: diploma MAVO-3, diploma LHNO-T, diploma LTS-T e.d. Indien u belangstelling hebt voor deze mogelijkheid, neemt u dan kontakt op met onze afdeling personeelszaken, Monsterseweg 93, Den Haag-Loosduinen. U kunt ook telefonisch inlichtingen inwinnen onder nr. 070 - 68.72.70, toestel 140.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10