KVP en AR aanvaarden statuten van het CDA Eer van Drees jr en van bestuur gered Van der Stoel wil kernwapens niet laten verwijderen Commentaar Unieraad CHU adviseert deelneming ier mannen ntsnapt uit eenhuizen KVP wil betere - menselijker - werkomstandigheid Auteurs en filmers Vrees voor Duitse kernmacht Nog geen beslissing CNV wil ruimten voor religieuse plichten Moslims Verdeeld DS'70 blijft nog socialistisch Zes doden bij 2 ongelukken Eten voor 20 miljoen mensen in ons land 5 iOIJW KWARTET MAANDAG 16 DECEMBER 1974 IP en CDA KVP blijft begoocheld door de inisatorische vormgeving van het pA. Het drammen, dreigen en zeu- I ovér de gemeenschappelijke ver- Jadogslijst voor de Tweede Kamer, zaterdag op de partijraad van de J/P in Tilburg weer onverdroten fgëzet. De voorzitter van een van grootste KVP-kringen waarschuw- r dat de partij haar eigen baan zal 1 neten gaan als de ene lijst er niet i spoedigste zou komen. En de 9 Btitter van de partij, de heer De euw profeteerde: 'dan is het CDA pot'. ïatjea kan begrip hebben voor de be is rte van een partij, die de onder- l voor zich meent te zien, tenmin- riog een deel van de boedel te wijlden in een nieuwe partijformatie, rit ar dan nog blijven het loze kreten, idat zij aan niemands adres in het onder zijn gericht, op geen enkele nier worden beargumenteerd en >ke der ten enen male voorbijgaan aan harde politieke werkelijkheid die gemeenschappelijk optrekken nog h [IQgelijk maakt. Kreten die voort ijen uit het misverstand mis- ien zelfs: het bijgeloof dat alles zelf wel in orde komt als men :hts de structuren, de kaders veran- BINNENLAND T3/K5 Aantjes heeft zaterdag laten zien, de zaken precies andersom moeten den aangepakt. Hij heeft er terecht gewezen, dat vóór alles nodig is de christen-democraten eenheid beleid scheppen, een eigen visie, ir en identiteit ontwikkelen. Kwes- als de organisatorische vormen en iezingslijsten zijn vers twee: het dingen die vanzelf komen zodra ensgezindheid is over wat wezen- is. Over die dingen heeft men de Aantjes dan ook niet horen spre- Hij zou het verhaal dat hij voor AR-vergadering hield, eens in de" ig van de KVP moeten afsteken, daar doet niemand het. Zowel de ARP als de CHU vergaderde zaterdag in Utrecht over het CDA. Daar ontmoetten elkaar (v.l.n.r.) dr. Ivruisinga, baron Van Verschuer (beiden CHU), de heren De Koning en Aantjes (beiden ARP). Van onze parlementsredaetie UTRECHT/TILBURG De partijraden van KV P en ARP hebben zaterdag de statuten van het CDA de federatie van KVP, ARP en CHU in grote lijnen aanvaard. De Unieraad, het uitge breide partijbestuur van de CHU, besloot dezelfde dag de algemene ledenvergadering van de Unie te adviseren, eveneens aan de federatie deel te nemen. (ADVERTENTIE) tijdige bestelling ,r W sxpndacht van Uwt^ ^feurop bloemist. "l\ mand vsnt te ver TT \'n bloemetje duren. UAw Fleurop- emist zorgt 1 voor! srop/Jntcrflora Nederitnd Gegarandeerd gotd.' pol S V! S* he Ss erst it hulp van buitenaf NHUIZEN Er zijn gisteren gevangenen ontsnapt uit de [gevangenis in Veenhuizen: htends twee en 's avonds nog twee. Gisteravond waren alle nog spoorloos. eerste ontsnapping op zondag gen verliep nogal spectaculair, busje met zes gedetineerden op weg naar de kerk in Veen- en. maar werd direct na het aten van het gevangenisterrein ïgereden door drie auto's. Twee ngenen, de 25-jarige A. C. B. n de 29-jarige F. C. S. sloegen inige bewaker in .de bus tegen [rond en verdwenen in een van tuto's. die de gevangeniswagen len klemgereden. Het tweetal, in augustus van dit jaar be ken is geweest bij de bezetting een huis van bewaring, had een gevangenisstraf van enkele voor de boeg. De bewaker een gezwollen neus overge- den aan de ontsnapping, ens de rijkspolitie werd de ont- hting van buitenaf geregeld, ct na de ontsnapping werd t alarm geslagen en werden uitvalswegen onder bewaking erd. Volgens de politie zijn de mannen niet in het bezit van wapen, maar ze worden toch ongevaarlijk geacht, iele uren na de ontsnapping is auto aangehouden in de buurt Assen. Aanvankelijk dacht dat hierin de twee gevluchte nen zaten, maar dat bleek niet zijn. Wel waren de drie inzit- en betrokken bij de ontsnap- zoekactie van de politie gaat door, maar men veronderstelt het tweetal voorlopig op een irduikadres zal blijven, eravond om half zeven zijn nog gevangenen ontsnapt uit uizen. Het zijn de 23-jarige en de 24-jarige F. H. O. De Ie neemt aan dat ook bij deze lapping hulp van buitenaf is eend. Men weet nog niet of dit 1 samenhangt met het eerste. Wél sprak de Unieraad uit. dat een gemeenschappelijke Tweede Ka mer-fractie van KVP. ARP en CHU. niet zal kunnen worden gevormd, zolang de huidige parlementair-po litieke situatie niet is gewijzigd. De algemene ledenvergadering van de Unie die 7 en 8 februari volgend jaar bijeenkomt kreeg van de Unieraad dan ook het advies, een overgangsbepaling van deze strek king in de CDA-statuten op te ne men. Bovendien meent de Unieraad, dat pas later een beslissing kan worden genomen over de vraag of een ge meenschappelijke CDA-lIjst voor de komende Tweede Kamerverkiezing mogelijk is, dan wel of met lijst- verbinding moet worden volstaan. De bevoegde organen vaai de drie partijen moeten die besJissing te zijner tijd nemen in het licht van de dan geldende parlementair-poli tieke situatie, aldus de Unieraad. Ongeduld Op de vergadering van de partij raad van de KVP, die in Tilburg werd gehouden, bleek daartegeno ver juist groot ongeduld over de gemeenschappelijke verkiezingslijst. Een woordvoerder van de kring- Brabant zei, dat de KVP wel eens een eigen koers zou kunr*en gaan varen wanneer CDA-daden te lang uitblijven. De oud-minister Schmelzer bekende, dat hij tot de ongeduldigen hoort, al uitte hij waardering voor het feit dat er al veel werk is verricht. KVP»-voorzit- ter De Zeeuw verwachtte, dat de gemeenschappelijke kandidatenlijst er over enkele maanden zal kunnen zijn. Hij geloefde dat de ene lijst geen breekpunt zal wordejv Maar zei er wel bij. dat als hij er niet zou komen, het CDA kapot gaat. Op de AR-partijraad in Utrecht was het alleen 's ochtenda even spannend toen er gestemd moest worden over amendementen op de formulering van het uitgangspunt in de statuten. Voorgesteld was te aanvaarden, dat het Evamgelie richtsnoer van het politiek hende len van het CDA zal zijn. Er waren tal van amendementen, waarin 'het Evangelie' werd vervangen door 'de Bijbel als Gods Woord' of 'de Heili ge Sóhrift', dan wel in plaats van 'richtsnoer' 'enig richtsnoer' werd gezet. Open partij I Deze amendementen werden o.a. door de Tweede Kamerleden drs. A. Schouten en dr. W. de Kwaadbte- niet verdedigd. Schouten voerde aan. dat de formule in zijn voorge stelde vorm zweeft boven de keus tussen een christelijke en een open program-partij. De Kwaadsteniet vreesde dat de gedachte van de open partij niet is verdwenen. Hij verzette zich ook tegen de bepalin gen ,in de statuten die rechtstreekse toetreding van CDA-leden mogelijk maken. De Kwaadsteniet achtte de ze bepalingen een mogelijke' ope ning tot de open partijgedachte. De AR-amendementen op de for mule van het uitgangspunt, werden evenwel alle verworpen, zij het dat het minst vergaande wijzigings voorstel slechts met benauwde meerderheid werd verworpen: 101 tegen 83 stemmen. De procedure binnen de ARP is hiermee overi gens nog niet afgelopen: de statu- Van onze Haagse redactie TILBURG De KVP vindt, dat de directe werkomstandigheden moe ten worden verbeterd. In een reso lutie, die de partijraad van de KVP zaterdag in Tilburg aannam, wordt gesproken van een 'vermenselij king' van de werkomstandigheden, met name voor beroepen die niet hoog worden gewaardeerd. De partijraad vindt het noodzake lijk. dat de collectieve lasten zorg vuldig worden bewaakt en dat er opnieuw wordt nagedacht over de loon- en inkomenspolitiek. In de resolutie toont de partijraad zich verontrust over de werkgelegenheid, de inflatie en de economische voor uitzichten. Maatschappelijke one venwichtigheden bedreigen de sa menleving en kwetsbare groepen raken, aldus de resolutie, in de verdrukking. Bij dit alles moet er van worden uitgegaan, dat de groeimogelijkheden beperkt zullen zijn. De bijeenkomst werd ingeleid door prof. dr. D. B. J. Schouten, die stelde, dat de markt en het prijs mechanisme de basiskenmerken van de economische orde zijn en dat de overheid alleen datgene moet doen. dat de particuliere sec tor kennelijk niet kan doen. Minis ter Lubbers (economische zaken) bestreed deze opvatting en hield dé partijraad voor, dat het overheids beleid veel meer omvat, dat het beleid van de overheid verder moet gaan dan alleen maar zuiver econo mische ordening. ten zullen nu door de kiesvereni gingen moeten worden goedge keurd. Daarbij is een tweederde meerderheid vereist. De Unieraad van de CHU heeft over de formulering van het uit gangspunt geen uitspraak gedaan: hij meende dat het de taak van de algemene ledenvergadering is, zich over de grondslag uit te spreken. Zoals bekend is ook in de Unie van veel kanten voorgesteld de formule van het uitgangspunt in de statu ten te wijzigen. De Unieraad on derstreepte nog wel eens. dat 'door het gebruik van het woord Evange lie geen enkele reductie mag plaatsvinden, zodat het volle Woord Gods in zijn totaliteit daaronder moet worden begrepen', zoals in de toelichting op de statuten staat. Theologen De voorzitter ^^in de CHU, mr. O. W. A. baron van Verschuer zal overigens enkele theologen uit de kring van de Unie vragen, over dit punt een beschouwing te geven. Voorts heeft zowel de AR-partijraad als de Unieraad op de fracties van KVP, ARP en CHU een beroep ge daan, in het parlement zoveel mo gelijk één lijn te trekken. De AR- fractieleider, mr. W. Aantjes citeer de 's middags in een rede voor de vergadering van zijn partij 'werke lijk met enige genoegen' wat zijn CH-collega dr. R. J. H. Kruisinga R|*p1rpTi lYlpf TT"\TKS{~^0 's ochtends in de Unieraad had ge- Ui vTktll llltl U1" Lüvl/ zegd over de christen-democrati- PARIJS (Reuter) Verscheidene niet moet schrikken van uitspraken als die van de socialisten Den Uyl en Van Thijn: het is juist goed dat zij laten weten wat hun principiële visie is, omdat dan pas kan worden vastgesteld, of er een basis is waar op samenwerking mogelijk is. Overigens betreurde Aantjes het, dat de principiële discussie tegen woordig alleen gaat tussen chris ten-democraten en socialisten en dat een liberale visie wordt gemist. 'De partij van Thorbecke. Oud en Geertsema ontbeert een visie die is ontleend aan principieel liberaal denken', aldus de AR-fractieleider. Hij noemde dit een verarming voor de Nederlandse politiek. Over het CDA zei Aantjes, dat het niet mag worden beschouwd als 'een rechts alternatief voor de link se PvdA Men mag verklaarde hij niet denken dat alle anti socialistische krachten automatisch de bondgenoot van het CDA zijn. Hij pleitte voor het ontwikkelen van een eigen CDA-visie, met name op de volgende punten: abortus, de versobering, de inkomensverhou dingen. de grondpolitiek en het ei gendomsbegrip ('werken wij niet nog altijd met de heidense visie van het Romeins recht?'), de posi tie van de gehandicapten en van de achtergestelden in eigen land en in de wereld en het vrede- en veilig heidsbeleid. 'De christelijke politiek moet imponeren, niet primair met de macht van het getal, maar met het karakter van haar beleid, door wat zij te zeggen heeft', aldus mr. Aantjes. sche bewindslieden uit het kabinet- Den Uyl: 'als mede christen-demo craten zijn zij geestverwanten en als zodanig voelen wij ons met hen heel nadrukkelijk erg verbonden', aldus Kruisinga. Mr. Aantjes riep het CDA er aan het eind van de AR-vergadering toe op, een eigen politieke visie te ont wikkelen. Het gaat nu, zei hij. om de vulling van een organisatorische vormgeving, want die vormgeving staat of valt met de eenheid van beleidsvisie, programma en uitvoe ring ervan. Aantjes zèi, dat men ADVERTENTIE Fijnproevers schenken elkaar !a\export Sjonge jenever g Van een verslaggever ZEIST Minister Van der Stoel (Buitenlandse Zaken) voelt er in tegenstelling tot vele andere PvdA-leden niets voor de kernwapens in ons land te verwijderen als de besprekingen tussen Oost en West over wederzijdse troepenvermindering geen resul taat hebben. gen onnodig vindt. 'Zou de NAVO verdwijnen, dan is de kans op een Europese kernmacht groter. Met name ook de kans dat West-Duits- land dan een kernmacht zou willen worden', aldus de minister. Hij wees erop, dat men in de kring van de CDU niet ongaarne met die gedachten speelt. Met name geldt dat voor mensen als Strauss. Op een vergadering van het gewest Utrecht van de PvdA, zaterdag in Zeist, hield de minister zijn partij genoten voor, dat het weinig zin heeft dat Nederland op eigen hout je zo'n maatregel zou nemen. Als belangrijkste bezwaar voerde hij aan. dat ons land dan in een isole ment zou komen met de kans bui ten spel te raken in het internatio naal overleg over ontwapening. Voorts betwijfelde de minister, of de veiligheid wel met een 'atoom- vrij' Nederland gediend zou zijn. Hij erkende dat het 'terugschroe- - - ven' van de kernbewapening hard 0V6r VOOrtDCSwUlIl nodig is. 'Maar het is een illusie te i l denken dat onze veiligheid wordt HSTTTIH-KliniGK vergroot als alleen wij atoomvrij «UI aoiliio. zijn, terwijl België. Frankrijk en Duitsland wel kernwapens houden', voegde hij hieraan toe. Goede hoop De minister had intussen goede hoop dat de andere NAVO-partners het Nederlandse voorstel voor een NAVO-stusie over de taktische kernwapens (dat overigens nog niet in de NAVO-ministerraad is inge bracht) wel zullen overnemen. 'Het Nederlandse standpunt getuigt van zo'n ijzersterke logica, dat het er waarschijnlijk over enkele maan den wel door zal komen', aldus de minister. Wat de Nederlandse regering zorg geeft is niet alleen dat de grote mogendheden steeds betere en ver fijnder kernwapens blijven ontwik kelen en atoomproeven nemen, maar ook de steeds grotere sprei ding van kernwapens over andere landen. Minister Van der Stoel ziet daarin 'levensgrote gevaren'. De minister verklaarde zich een uitdrukkelijk tegenstander van een Europese kernmacht, die hij volsla- UTRECHT Veel mohammedaan se buitenlandse werknemers kun nen hun godsdienstplichten niet regelmatig uitoefenen doordat er geen daarvoor geschikte ruimten beschikbaar zijn. Bestuur en leden van de vakgroep buitenlandse werknemers van de Vervoersbond CNV hebben daarom zaterdag op een vergadering in Utrecht beslo ten voor deze. volgens hen zwaar wegende. zaak met nadruk a an- dazcht te vragen van gemeentelijke en kerkelijke instanties, speciaal in die plaatsen waar ongebruikte ruimten aanwezig zijn. De Christelijke Vervoersbond telt relatief veel buitenlanders onder zijn leden (350). met name in de bedrijfsgroepen spoorwegen van de bond waarvan eenderde van de bij NS werkende Turken lid is. honderden intellectuelen, aange voerd door 19 Nobelprijswinnaars, verklaarden zaterdag in een open brief aan Le Monde, dat zij geen enkele medewerking meer zouden geven aan de UNESCO 'totdat deze weer trouw is aan de doeleinden waarvoor zij werd opgericht'. Tot de ondertekenaren behoren film makers als Frangois Truffaut, Alain Resnais en Jacques Tati, auteurs als Saul Bellow, Philip Roth en Mary MacArthy en acteurs als Yves Montand, Simone Signoret. Jeanne Moreau en Franco'lsè' Fabian. DE JONGE JENEVER MET KWAEITEITSEERTIHCAAT Liechtenstein een op duizend- heeft Rolls Royce VADUZ In Liechtenstein is een op de duizend inwoners eigenaar van een Rolls Royce. Er zijn in dit door Zwitser land en Oostenrijk omklemde vorstendom, dat vanwege zijn gunstige belastingfaciliteiten de woonplaats is van vele rij ke zakenlieden en beroemd heden uit de showwereld, op het ogenblik ongeveer 10.500 auto's, waaronder 2 Rolls Royces. Volgens het bureau voor de statistiek van de dwergstaat (totale bevolking ongeveer 21.000 mensen) heeft een op de twee inwo ners een auto tegen een op de vijf in 1960. TA re spelen rovertje en reizi- r. U kunt meedoen, als u de nderlaag wilt zijn'. door BERT DE JONG UTRECHT DS'70, de partij van de democratische socialisten, blijft een socia listische partij. Het congres van DS'70 heeft zaterdag in Utrecht met 64 tegen 57 stemmen besloten de oude naam te handhaven. De door het hoofdbestuur voorge stelde naam Democratische-Sociale Partij (DSP) werd verworpen. Over de kwestie van de naam is niet minder dan vier uur lang gedebateerd. Voor het congres ging het namelijk niet alleen om de naam. De oorzaak van het vinnige debat was de tegen stelling in DS'70 tussen de leden met een socialistische en die met een liberale af komst. Voor de oude socialisten, die men vaak in DS'70 aantreft, was het onverteerbaar dat de aanduiding 'socialist' uit de naam zou verdwijnen. De afdelingen uit de grote ste den in de randstad waren vooral tegen de naamsver andering. We moeten onze stemmen halen uit de arbei derswijken en niet uit de VVD-wijken, luidde één van de argumenten. Anderen Het verdeelde en vaak ook geïrriteerde congres, besloot wel tot het instellen van een contactcommissie onder leiding van het Kamerlid Berger. Deze commissie moefc met groepen gaan pra ten van andere partijen. Gedacht wordt aan de JOVD en de groep Zeevalking-Nij- pels van D'66. Er zou een nieuwe partij gevormd moe ten worden, waarvan DS'70 de kjern moet blijven. De opdracht va nde contact commissie wordt nu wel moeilijker, omdat het con gres 'socialisme' heeft willen vasthouden. Het handhaven van de oude naam ls daar om een streep door de reke- 'ning van het hoofdbestuur, dat de aanduiding 'socialis ten' star en dogmatisch vindt. De strijd in DS'70 tussen 'liberalisme' en 'socialisme' woedde ook bij het vaststel len van het basisprogram ma, toen het om de econo mische paragraaf ging. Er kwam een tekst uit de bus, waarin de uiteindelijke ver antwoordelijkheid voor het economische beleid bij de overheid werd gelegd. De persoonlijke aspecten van de economische activiteiten kunnen tot hun recht ko- Fractievoorzitter dr. W. Drees jr. op het congres van DS'70 in Utrecht met naast hem mevrouw S. van Vee- nendaal-van Meggelen, eveneens Tweede-Kamerlid voor DS'70. men. voor zover ze niet strijdig zijn met de publieke aspecten, aldus deze para graaf. Het congres kwam in tijd nood en besloot om de pro blemen van de presentatie van de partij op een volgen de partijraad te bespreken. Het ongenoegen over de verkiezingsnederlaag dreigde zich aan het slot van het congres te ontladen op frac tievoorzitter Drees jr. Op ta fel lag een motie van de afdeling Naarden, waarin werd gevraagd naar een nieuwe politieke leider om te zien, met voldoend poli tiek en psychologisch inle vingsvermogen,. Het verwer pen van deze- motie met slechts vier stemmen vóór, leverde een ovatie op voor de fractievoorzitter. Daarna was nog de motie van de Delftse advocaat Tinman overgebleven, waar in duidelijk kritiek werd geuit op de gehele leiding van de partij. Zowel hoofd bestuur en fractie waren volgens deze motie te kort geschoten in de politieke beeldvorming. De eer werd echter gered. Het nog steeds verdeelde congres verwierp deze motie net met 32 tegen 37 stemmen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Op de zaterdag gehouden vergadering van de Ne derlandse Vereniging van Longlij ders is geen besluit genomen be treffende de overdracht van het beheer van de astma-kliniek Euge nia in Davos aan een nog te vor men stichting. Omdat slechts een deel van de leden aanwezig was, werd besloten een nieuwe vergade ring te beleggen in de tweede helft van januari. De aanwezigen meen den dat het aantal aanwezige leden te gering was om besluiten te kun nen nemen. Het interim-bestuur betoogde dat administratieve fou ten de oorzaak waren van het feit dat slechts een vierde van het le denbestand een uitnodiging had ontvangen. Volgens mevrouw H. M. van Brug- gen-van der Hucht, lid van de con tactcommissie van de vereniging kwam zaterdag indirect het voort bestaan van de kliniek in Davos aan de orde. 'Het interim-bestuur stelt voor het beheer over te dragen aan een stichting, in het bestuur waarvan slechts drie leden van de vereniging vertegenwoordigd zullen zijn'. Zij vertelde dat het te vormen stichtingsbestuur verder vier leden uit het interimbestuur. één lid van het personeel van de kliniek in Davos en één lid uit het bestuur van het astmacentrum Heideheuvel in Hilversum zal tellen. TMt bete kent dat de vereniging zal over overstemd. Het voorstel van het interimbestuur is een bindende voordracht aan het verenigingsbe stuur. Het is dus van groot belang dat er zoveel mogelijk leden op de vergadering over deze zaak aanwe zig zullen zijn', aldus mevrouw Van Bruggen. Van een verslaggever WEERT Zaterdagochtend zijn op de Helmondseweg in Weert bij een frontale botsing tussen twee auto's vier personen gedood. De 58-jarige mevrouw Knapen-Reinders uit So meren. de 65-jarige J. Smolenaers, de 66-jarige M. Smolenaers. beiden uit Meijel en de 35-jarige P. Dries- sen uit Nederweert kwamen bij dit ongeluk om. Twee andere inzitten den van een van de auto's zijn met zeer ernstige verwondingen in het St. Jansziekenhuis in Weert opge nomen.In de nacht van zaterdag op zondag zijn de 30-jarige J. A. J. V. en zijn 29-jarige vrouw uit Voge lenzang bij een ongeluk in Bloe- mendaal om het leven gekomen. Door nog onbekende oorzaak week de heer V. met zijn auto plotseling naar links uit, raakte de berm, schoot daaroverheen en kwam te recht in de Leidse Vaart. De heer V. was op slag dood. Zijn vrouw zat beklemd in het autowrak en ls ver dronken. Drie getuigen van het on geluk zijn nog in de Leidse Vaart gesprongen in een vergeefse poging om haar te redden. De 41-jarige mevrouw J. Wetsinga- Brinkhuizen uit Zwolle is zaterdag om het leven gekomen toen zij met haar auto tegen een tankwagen reed op een kruising in Broekhui zen. - -Van een verslaggever AMSTERDAM 'Wij kunnen in ons land voldoende voedsel produ ceren voor twintig miljoen mensen. Maar dan moet er wel meerinlangs graan worden gebruikt en minder vlees gegeten. Verder moet er meer aandacht komen voor de 'biologi sche' landbouw.' Dit zei zaterdag Sietz Leeflang op een vergadering van de Vereniging Miliéudefensie. Leeflang is oprich ter van 'De kleine aarde', een pro ject in Boxtel dat deze ideeën in de praktijk beproeft en stimuleert. Hij is voorstander van verregaande decentralisatie van de voedselvoor ziening en het terugdraaien van massaproduktie. De voedingsge woonten van de meeste Nederlan ders moeten dan wel ingrijpend veranderen. De Vereniging Milieu defensie heeft deze gedachte in een motie als beleidslijn aanvaard. De vereniging wil streven naar alter natieven voor de huidige maat schappij vorm. ZIJ wil zich inzetten voor een 'kleinschalige' samenle ving met zelfwerkzaamheid van de consument en produktie van voed sel op of vlakbij de plaats waar het ook gebruikt wordt. Milieudefensie nam zaterdag af scheid van bureaudirecteur mr. drs. Peter Konijn. Hij gaat zich als metselaar vestigen in Zuid-Fran krijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5