Onderzoek bij 'Boerhaave' naar uitvallers' Woningbouw Westeinde 2 en 3 volgend jaar van de grond ^Spaiën op tcrhiijii HORLOGES v. d. WATER partjes aan 't pit: leuk Overval leverde geringe buit op Wisselbeker Leny Kommer Nieuwe Leidse Courant Geen hond komt meer op uw gazon. Alurette Onrust in Scheveningen Afscheid ds. Segger van 's-Gravenzande Kort nieuws uit de regio 'Van Grieken' 75 jaar Stijging werklozen in bollenstreek B. en W. willen 200 'duurtetoeslag' aan LEIDSE SPAARBANK B ROUW/KWARTET MAANDAG 16 DECEMBER 1974 STAD en REGIO L3 Belangstelling voor avondscholen-gemeenschap stijgt sterk LEIDEN 'Het is een zware opgave voor leerlin gen, die overdag een baan hebben. Fysiek moet je sterk zijn en je moet over heel wat hersens beschik ken. Mijn leerlingen zijn met hun werk erbij weke lijks wel zo'n zestig, zeventig uur in touw'. Aan het woord is de heer D. J. van ei Kooten, rector van de Boerhaave- l{t vondscholengemeenschap. Wij iadden met hem een gesprek naar inleiding van het landelijke on- lerzoek. dat wordt ingesteld naar t! iet grote aantal avondschoolleer- „!llngen, dat 'onderweg' uitvalt. De piSoerhaave-scholengemeenschap is f: én van de twaalf instellingen voor avondonderwijs in Nederland, waar een beperkt aantal leerlingen =0-ten onderzoek wordt ingesteld naar iun motivatie. De bedoeling van •t onderzoek is om de oorzaken ..«an het uitvallen te achterhalen 1Jtkodat die kunnen worden weggeno- ee Den- /o< Iet aantal deelnemers aan het dj vondonderwijs stijgt geweldig )6 in 1970 tegen 15.853 in 1973) r het aantal 'drop-outs', is be vist niet te verwaarlozen. Het aan- _>t( al uitvallers tijdens de schoolperi- icinde beweegt zich tussen de 20 en 35 dairocent. Het onderzoek wordt ge- te ubsidieerd door het Nederlands zij ientrum voor Volksontwikkeling en taat onder leiding van drs. R. C. Hoksbergen. wetneschappelijk iedewerker aan de universiteit van aépirecht. va oksbergen wees als een van de at< orzaken van het aantal uitvallers op het grote aantal 'witte plek- n\ dat de kaart van Nederland ,te oor wat betreft het avondonder wijs laat zien. Dat betekent flinke ilsafatsnaden voor leerlingen, die verdag meestal hun werk hebben het huishouden moeten doen en verzorging van het gezin. Ook in •iden wordt dit gegeven als een maixtra belasting voor de leerlingen hiipgevat, hoewel de invloed ervan log niet aanwijsbaar is gemaakt. te« »ete >ete)e •pen school leerlingen van 'Boerhaave' ko len uit de hele regio, die in grote wordt begrensd door defoordwijkerhout, Aarlanderveen, Exo lj 01 Zoetermeer, Wassenaar en zelfs ook Den Haag. Het onderzoek richt zich in eerste instantie op de eerstejaars-leerlin gen van mavo, havo en vwo. Deze leerlingen worden gedurende hun verdere studie door de onderzoekers gevolgd. Volgens jaar zal het on derzoek zich uitbreiden tot het avondberoepsonderwijs en het part time beroepsonderwijs. Voor wat betreft het avondonder wijs strekt het onderzoek zich uit over in totaal 3.000 leerlingen, ter wijl op 'Boerhaave' ongeveer 330 tot 340 leerlingen bij het onderzoek zijn betrokken. Verder geldt het ook nog zo'n 4000 cursisten van het schriftelijk onderwijs, waar ook veel uitvallers zijn. Van de vragen lijsten die door de leerlingen moe ten worden ingevuld is tot nu toe ruim tachtig procent ingevuld te ruggekomen. Rector Van Kooten: 'Dit onderzoek hangt samen met de plannen van de overheid voor de zogenaamde 'Open school'. Dat zijn plannen, die een netwerk van educatieve centra beogen, waarbij gebruik wordt ge makt van o.a. schriftelijke lessen en de televisie (Teleac). De mensen kunnen dan thuis de kansen inha len, die ze vroeger hebben laten liggen of gemist hebben'. Recotr Van Kooten gelooft echter dat daarnaast het avondonderwijs op school in elk geval nodig blijft. 'Sommige cursisten zeggen tegen me, dat het goed is een stok achter de deur te hebben'. Dat is dan de school, waar ze vaak een flink stuk afstand voor moeten afleggen en het horen bij een groep op school, wat extra prikkelt. Schooldecanen Overigens is het onderzoek niet het enige wat gedaan wordt om de uitvallersproblematiek aan te pak ken. 'Boerhaave' heeft drie school decanen. die leerlingen met moei lijkheden adviseren en de uitvallers 'bijhouden'. Via een briefje wordt gevraagd wat er aan de hand is, als ze wegblijven, en dat helpt nogal eens. Ook worden weieens werkge vers opgebeld om te vragen of hun mensen niet wat eerder naar huis mogen. En verder wordt er bijv. geadviseerd bepaalde bijlessen te nemen. 'Af en toe moet je de mensen een beetje opkrikken en dat helpt echt wel', zegt rector Van Kooten. Er zijn echter maar vijftien bijzondere uren voor de 780 leerlingen geza menlijk beschikbaar, waarvan vijf voor begeleiding door een decaan. Dat is zo'n 2/ procent van de hele schooltijd gemiddeld, wat veel te weinig is. En recotr Van Kooten zou van die 15 uur. die zijn docen tenkorps voor bijzondere taken be schikbaar heeft, graag ook uren voor andere doeleinden gebruiken bijv. voor literatuuronderwijs. 'De overheid is hier sterk in gebre ke omdat er geen aparte taakuren voor decanen zijn', zegt Van Koot en. Niet in de laatste plaats moet bij dat schooldecanenwerk ook worden genoemd de noodzaak voor de schoolleiding en de decanen om nieuwe leerlingen zorgulcig te advi seren bij het kiezen van een ge schikt vakkenpakket. Dit moet nl. bij het avondonderwijs in tegen stelling tot de situatie bij het da gonderwijs vóór het begin van de studie worden gekozen. MEAO Sinds 1973 is er aan de Boerhaave- avondscholengemeenschap naast afdelingen voor mavo, havo. vwo en mhas een afdeling voor meao (mid delbaar economisch en administra tief onderwijs). Deze semi-beroep- sopleiding, die even lang duurt als het havo is erg geschikt voor men sen, die overdag in een administra tief beroep werkzaam zijn, doordat het meer op het beroep is gericht dan bv. de havo. Het meao-diploma wordt hoog gewaardeerd door over heid en bedrijfsleven, die steeds meer de waarde van deze opleiding zijn gaan inzien. Bovendien kan een afgestudeerde van het meao in een half jaar het eveneens hoog gewaardeerde diplo ma middelbare bedrijfsadministra tie halen. De meao-opleiding is veel praktische dan het meer algemene havo. Je leert er goed brieven in een vreemde taal schrijven en lezen. Je kunt op basis van de mavo naa het meao en de havo, die dan allebei drie jaar duren, gedurende drie avonden van vijf lesuren per week (vijf lesuren is hetzelfde als vier echte uren). Het atheneum en de havo op basis van de mavo duren op de avondschool een jaar langer dan op de dagschool maar de mavo een jaar korter. De mavo duurt dus drie jaar, havo, en meao, beide na mavo, ook drie jaar en atheneum op basis van mavo vier jaar. Het eerste leerjaar van havo en vwo is op 'Boerhaave' een gemeen schappelijk jaar. De meao kent dat gemeenschappelijke leerjaar niet. Na meao, havo en vwo (atheuneum op 'Boerhaave') kun je respectieve lijk naar heao, hbo en wo. (ADVERTENTIE) ird nei! De beste wereldmerken hebben wij voor u, Seiko, Eterna, Certina, Prisma, Junghans, Citizen, EWE-Ancre. Voor 39,50 heeft u bij ons al een echt 17 st. Anker uurwerk, schokvrij en waterwerend. Een gouden 17 st. Anker da meshorloge voor slechts 79,50 Eigen ateliers, dus le klas vak-service. UW HORLOGER Haarlemmerstraat 181. Raad Zoeterwoude akkoord met begroting (ADVERTENTIE) ZOETERWOUDE De begrotingen van de gewone dienst en het grondbedrijf zijn ongewijzigd door de raad goedgekeurd. Twee we ken geleden zijn er algemene beschouwingen gehouden waaruit bleek dat er nauwelijks knelpunten waren. idi r idii eiden Een enthousiast applaus H1 esloot zaterdagavond de voorstel- n0 ng 'Hartjes aan het Spit' van de 11 1 eidse toneelvereniging 'Tot Ieders la" enoegen'. Hartjes aan het spit be- atte alles dat een blijspel tot een islaagd schouwspel kan maken, et Anthoniusclubhuis was op een tikele stoel na geheel bezet, lartjes aan het spit' toonde de anwezigen de verwikkelingen rond ;n jonge man en een jonge vrouw ie op last van hun overleden oom iet elkaar moesten trouwen om ims hotel te kunnen erven. De n, Eple Wiersma, gespeeld door ins Kamphues, is een keurig ier, opgeleid voor het hotelvak, it hij in Zwitserland uitoefent, ij is ongehuwd en niet genegen ch omwille van het gedeeltelijke gendom van ooms hotel te huwen j! iet de eerste de beste vrouw die iiip] ij nog nooit heeft gezien. Hij ver- pk>iomt zich daarom als weinig fat- ^lenlijke bruut, die zijn opgedron- v0( en toekomstige ega zal afschrik- en. En omgekeerd heeft de vrouw, iarian, gespeeld door Janny van oeveringe, ook geen zin in de erste de beste man. Maar. het viel voorspellen, beiden worden toch Iirliefd op elkaar en moeten zich an in allerlei bochten wringen om un liefde beantwoord te krijgen, 'at lukt hen uiteraard na een ntal verwikkelingen die de zaal 0 hele avond bleven bloeien. oneelvereniging Tot Ieders Ge- oegen heeft met 'Hartjes aan het ■gatlplt' een goede keus gedaan en de i; 1 anwezigen een plezierige avond ezorgd. Na het blijspel traden The hythm Strings op. m i. en W. Zoeterwoude 'if"J oor winkelcentrum iieujOETERWOUDE B. en W. hou- onverkort vast aan de realisa- he«le van het winkelcentrum. Zij ant- g g 'oordden dit op de opmerkingen n pi., de algemene beschouwingen, unni ooral VVD-leider Wiekmeijer had tarvi eel kritiek. Het college wijst de n N pmerking van de hand, dat de n vi uursom oorzaak is van het weinig d nimo voor vestiging in het cen- éi um. Het in de besloten vergade- die 'ng van de commissie voor overleg aar 'et het midden- en kleinbedrijf laats enoemde bedrag per m2 werd van in üddenstandszijde niet onredelijk ijtho enoemd. Over de parkeerruimte en ni« evoorrading vindt nog overleg i va laats met de architekt. In dit sta- Agat! 'um kunnen B. en W. hun ziens- a 'ljze nog niet geven. Ten slotte e ve 'enen B. en W. dat eigenlijk nau- nfl 'elijks gesproken kan worden over en centrum, wanneer het gaat om en bebouwde oppervlakte van 1200 W 1300 m2. C.D.A.'-er P. v. Rijn was beducht voor de gevolgen van de fasering bij deuitvoering van de bestem mingsplannen. Dit werkt kosten verhogend, wat fnuikend is voor de sociale bouw. Uit het antwoord bleek dat de fasering nog niet di- rekt aan de orde is. Voor het plan Hoge Rijndijk laat het zich aanzien dat. de faktor 'natuurlijke groei' niet mee zal tellen gezien de om vangrijke industrievestiging. Er wordt naar gestreefd volgend jaar in Westeinde 2 en 3 te starten met de bouw van 40 woningen in de woningwetsector. Vragen waren er over de samenhang tussen het al ternatieve tracé van rijksweg 11 en het niet aanleggen van de Burg. Smeetsweg. Wethouder De Jong noemde een termijn van 5 jaar voor uitstel van het laatste redelijk. Koudekerk heeft begrotingstekort KOUDEKERK De totale uitga ven van de gewone dienst voor 1975 bedragen van de gemeente Koudeker 5.546.430,87. De inkom sten belopen 5.498.435,04, zodat er een tekort is van 47.995,83. B. en W. spreken van een lichte verbeteringgezien de cijfers die voor 1974 golden. In 1974 bedroeg het aanvankelijke tekort 79.870,21. B. en IV. streven er naar het verschil op te heffen. Aan de raad worden enkele belasting verhogingen voorgesteld, met name die van de straatbelasting, reini gingsrecht, personele belasting, hondenbelasting. Ook leges, preca riorechten en begrafenisrechten zullen, als de raad het goedkeurt, worden verhoogd. Dit alles zou de gemeente in totaal 27.500 méér opbrengen. Burgerlijke standen LISSE Geboren: Theodorus z v J C M Goedemans en E H de Helj, Gijsbert Jqh z v J Schalk en H J van Loenen, Danielle d v A F L M Derks en A G H Mosch. Mirjam Joh. A d v A J M van Dijk en J M A Warmerdam. Wendy d v P W Meeuwissen en M Cornelissen. Ondertrouwd: W B Bissen en Y Sonius. W J Overbeeke en E M van der Spruit, J van Dijk en H Ni e uwenhuls. J C L Magnin en P M van Berkel. Gehuwd: J W Nlewold en J A M G Boot. J H M de Bruin en Y M W Lerrentveld. Overleden: C Aangeenbrug (74, J C J Slobbe (66, C Vonk e v A P Balkenende (64. Bloembollenonderzoek houdt open dagen LISSE Het laboratorium voor bloembollenonderzoek houdt open dagen, gelijktijdig met de proef tuinshow van de Vereniging Proef tuin Lisse, en wel op woensdag 18, donderdag 19. vrijdag 20 en maan dag 23 december van 9 tot 5 uur. De open dagen worden in de vorm van een soort tentoonstelling in de grote zaal van het laboratorium ge houden. Allerlei onderwerpen ko men aan de orde, zoals de manier van werken met bestrijdingsmidde len, grondwaterstand en bolproduk- tie, ethyleenbepaling in de praktijk, faktoren die van invloed zijn op de opbrengst. De aanleg van sec. weg 17 (omlei- dingsweg) heeft een hoge plaats door de provincie gekregen op de lijst van werken die in aanmerking komen voor een bijdrage uit de 'Middelen Civiel Technische Wer ken'. Opbouwwerker De door de WD aangekondigde voorstellen tot afvoering van enke le subsidies aan landelijke instel-" lingen werden niet ingediend, om dat uit de andere frakties geen steun te verwachten was. Het gehe le subsidiebeleid zal in het nieuwe begrotingsjaar onder de loupe wor den genomen. In 1976 krijgt de gemeente een ambtenaar voor mi lieuzaken. Over de opbouwwerker waarvoor Progr. Z. had gepleit wa ren B. en W. iets minder concreet, al wordt er naar gestreefd dit ook spoedig te verwezenlijken. De slechte toestand van de Zuidbuurt- seweg kwam aan de orde. De nood zaak van een goede reconstructie, werd door allen in één adem ge noemd met de uitbreiding van het gemeentehuis. De Onroerend goed- belasting zag de VVD bij voorkeur ingevoerd op 1 januari 1977 en wel als heffing per oppervlakte. De in stelling van territoriale commissies van advies en bijstand, zag de heer Overhoff graag vooraf gegaan door Jeugd toont weinig interesse voor bondsbijeenkottist ZWAMMERDAM De Alphense afdeling van de Christelijke Bond van Overheidspersoneel, hield een ledenvergadering in de Hooge Burch in Zwammerdam. Vooreitter J. Broekhuysen vond de opkomst niet geweldig van de zijde van de jongeren, speciaal een jeugdwer kleidster van de bond was mee gekomen. De ca. 25 aanwezigen za gen eerst een diaprojectie over de Hooge Burch. met als titel 'Waar mensen wonen', samengesteld door de heer Brusse, audio-visueel mede werker van de Hooge Burch. Bondsvoorzitter W. Wieringa sprak over de vakbondstaak ten opzichte van de gezondheidszorg. Hij lichtte een praktisch punt hieruit: 'De taak van de ondernemingsraden binnen instellingen op dit gebied werkzaam, moet zich meer ontwik kelen, net zo als binnen de indus triële bedrijven. Voornaamste doel stelling moet wezen een grote saamhorigheid bereiken. Binnen dit kader moet het zelfs mogelijk zijn over verpleegtarieven te praten'. Hij kondigde een plan voor een nieuwe bond aan, bedoeld om leden van de NCBO, werkzaam in de ver pleging en maatschappelijk werk, te bundelen. Op het landelijke con gres volgende maand komt dit aan de orde. Jeugdwerkleidster Joke Combee, eij heeft een nieuwe taak binnen de vakbond die intensief het jeugd werk wil aktiveren, kondigde een aantal aktiviteiten aan. Zo is er een speciaal blad voor de jongeren, 'Warempel', en er komt een aantal districtsbijeenkomsten. een gedachtenwisseling in de raad. C.D.A.-voorman Engelkes tartte de liberalen met een concreet voorstel te komen. Twee vestigingen in het industriegebied blijken een plan te hebben vdoT Bedrijfszelfbescher ming. Door anderen wordt daaraan gewerkt. Over de door Progr. Z. gewenste openbaarheid van com missies zei burgemeester Detmers daarvan geen al te hoge verwach tingen te hebben gezien de ervarin gen in andere commissies. De heer Duindam wees in dit verband op de zeer schamele belangstelling bij de raadsvergadering. LANGERAAR Een paar gemas kerde mannen deden vrijdagavond een overval op de kapperszaak an nex hulppostkantoor van de familie Otto aan de Langeraarseweg. Ze kwamen binnen toen niemand in de zaak aanwezig was. Waarschijn lijk schrokken ze van de winkelbel, die plotseling ging, waarna ze er van doorgingen. Getuigen zagen de mannen in een blauwe Fiat 128 vertrekken. De terstond gealar meerde politie zette de achtervol ging in. In Wassenaar werd de zoek- aktie geconcentreerd, maar het le verde niets op. Om half elf vrijdag avond werd de zoekaktie gestaakt. Zaterdagochtend volgde een uitge breid buurtonderzoek in Langeraar. De politie is op zoek naar getuigen, die de Fiat hebben gesignaleerd omstreeks de tijd van de overval rond 9 uur. De overvallers hadden overigens pech. Ze wisten slechts een gering geldbedrag de politie heeft het over een bedrag dat ver beneden de 100 gulden ligt te bemachtigen. NOORDWIJK Tijdens een druk beéochte vergadering van de Inter nationale Vereniging Philatelica. afdeling Noordwijk, werd besloten tot instelling van de Leny Kom mer-wisselbeker. De trofee was aangekocht uit een fonds dat de moeder van mej. Kommer ter be schikking van Philatelica Noord- wijk stelde. De beker wordt jaar lijks uitgereikt aan het lid dat de meest verdienstelijke filatelistische prestatie heeft geleverd. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 17 december: hoog water 5.25-17.38; laag water 1.13-13.33. Het eigen ochtendblad voor èlk protestant® Christelijk gezJo in Leiden en omgeving ZORG VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE PERS Als iedereen nu maar z'n plasje en z'n poepje op uw gazon deponeert, dan wordt dat bruin. U kunt er beter een hek omheen laten zet ten. Dat dat niet veel kost en bést mooi staat, kunt u zien aan het Alurette-hek. Van het bovenste nokje tot diep in de grond van aluminium. Dat niet roest, niet rot, niet brokkelt en niet barst. En het gaas is donker- groeifgeplastificeerd. XZo krijgt u groen gras, i.p.v. j bruine plekken. 't betere hekwerk voor particulieren Inlichtingen: tel. 02523 - 21 41 - Noordwijkerhout. SCHEVENINGEN Nadat vrijdag nacht de invalide heer C. Baak (30) van de Zeekant in de Jan Kisten- straat door twee jongeren was aan gevallen en ernstig toegetakeld, heeft de politie zaterdagavond om kwart over elf twee arrestaties wil len verrichten in het clubhuis aan de Vissershavenweg. Men werd evenwel buiten opge wacht door een twintigtal jeugdige lieden. Vanwege de numerieke min derheid moesten de drie agenten zich terugtrekken. Eén agent liep een scheurwond bij het linkeroog op. een andere werd het rechteroog dicht geslagen. Na versterking gehaald te hebben van het bureau Duinstraat (4 man) heeft men met medewerking van het clubhuisbestuur een der ver dachten van de overval, de 21- jarige Scheveninger A. P., z.b., in het clubhuis kunnen arresteren. De andere verdachte is nog voort vluchtig. Het motief van de overval op d e heer Baak is waarschijnlijk roof geweest. Ondanks de hardhandige aanpak maakt het slachtoffer het thans redelijk wel. 's-GRAVENZANDE Bijna acht jaar ben ik bij u geweest en op zo'n dag als vandaag laat je je gedachten wat meer de vrije loop als normaal, dit zei ds. A. Segger zondagmiddag tijdens zijn afscheid in de Geref. Noorderkerk. 's-Morgens had hij reeds afscheid genomen van zijn eigen wijkge- meente. Nu bepaalde ds. Segger zijn gehoor bij de tekst 1 Cor. 2 2. Namens de gemeente sprak ds. A. Hansen enkele woorden. Daaruit kwam heel goed naar voren, dat men ds. Segger zal missen. Staande zong de gemeente de scheidende predikant toe: 'De Heer zal u steeds gadeslaan'. Namens de classis Delfland sprak ds. Ausman uit Monster. Van alle plaatselijke kerken was een afvaardiging aanwezig. Namens de burgerlijke gemeente waren aanwezig burgemeester en mevrouw Van Prooyen, en de beide wethou ders. LEIMUIDEN Woensdag 18 en donderdag 19 december organiseert de gymnastiekvereniging O.D.I. on derlinge wedstrijden in Het Spant. Woensdagmiddag om 2 uur begint de meisjesgroep van 8-10 Jaar, om 3 uur gevolgd door de groep 10-12 jaar. Donderdag toont de jongens- groep van 5-6 uur zijn beste kun nen, waarna tot 8 uur de dames junioren elkaar bekampen. Om 8 uur donderdagavond komt het da- messeniorenteam aan de beurt. VALKENBURG De gemeenteraad vergadert dinsdag 17 december 8 uur. Onder meer staat de begroting 1975 op de agenda. VALKENBURG De Chr. Vrou wenbond houdt een Kerstavond in de nieuwe zaal van de Hervormde Kerk. Aanvang 7.45 uur. LEIMUIDEN Woensdag, 18 de cember komt de afdeling Rijnsater - woude/Leimuiden van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen bijeen om het Kerstfeest te vieren. het Nutsgebouw verwacht voor een Om 17.30 uur worden de dames in broodmaaltijd, terwijl om 19.30 uur het eigenlijke avondprogramma be gint. Een speciaal ingestelde Kerst- DEN HAAG Tijdens de viering van het 75-jarig bestaan van Van Grieken Melk zaterdagavond in het Ned. Congresgebouw is door de we thouder van stadsontwikkeling W. H. A. Nuij namens de burgemeester van 's-Gravenhage bekend gemaakt dat H.M. de Koningin de heer J. Ph. van Grieken benoemd heeft tot ridder in de orde van Oranje-Nas- sau. De heer van Grieken ontving deze onderscheiding niet alleen als oudste leider van zijn zeer vooruit strevende onderneming, maar ook voor zijn verdiensten op maat schappelijk en kerkelijk gebied. Wethouder Nuij overhandigde de versierselen behorende bij deze on derscheiding tijdens een groots open huisfeest in de Carrouselzaal voor de ruim 200 zelfstandige vee houders, klanten-detaillisten en het voltallig personeel van het bedrijf. Een vertegenwoordiging van de veehouders, als boer en boerin ver kleed, overhandigde de heer Van Grieken een staande klok en kris tallen wijnglazen met drie karaf fen. Namens het personeel schonk de heer J. C. Lagerberg een antieke Hollandse bakbarometer en een ta felaansteker. Aan het programma werd medewer king verleend door Mies Bouwman, Johnny Kraaykamp, Martine Bijl. Ben Kramers, Rexls met clownerie, goochelaar Phoa Yen Tiong, Rodri- go met sneltekenen, het combo Ri- nus van Galen en het trio Egen Malescu. BOLLENSTREEK Uit de telling op het gewestelijk arbeidsbureau blijkt dat sinds vorige maand het aantal werkzoekenden belangrijk is gestegen. Per eind oktober stonden 338 werkzoekenden ingeschreven, welk aantal per eind november was gestegen tot 393, terwijl eind no vember 1973 338 werklozen stonden genoteerd. De vraag om arbeids krachten liep in november terug van 512 tot 387. Het grootste ge deelte van de stijging is toe te schrijven aan het seizoen. De vraag om arbeidskrachten is voornamelijk gedeeld in de sectoren bouw, hore ca en landbouw. In de vrouwelijke sector is het aan bod werkkrachten eveneens belan grijk gestegen en wel van 159 eind oktober tot 321 per eind november. In deze sector daalde de vraag van 192 per eind oktober tot 131 per eind november. Ook in de vrouwelijke sector heeft het seizoen grote invloed op de stijging van het aantal werkloeen, wegens afloop van het werk in de bollenbedrijven. commissie zal dit programma ver zorgen. Ter gelegenheid van Kerst zal de afdeling ook dit jaar weer aan alle zieken en nooddruftigen van de beide dorpen een speciale groet brengen. KATWIJK De verfraaiingscom missie houdt woensdag 18 december om 19.30 uur een openbare verga dering in het raadhuis. Ondermeer zullen de leden kunnen kennisma ken met de plaatselijke beeldhou wer Gerard Brouwer. Drie schilder ijen zullen worden beoordeeld van Hans von Bartels en Elisabeth Ver- woert. LISSE Woensdag 18 december wordt grof huisvuil opgehaald. 's Morgens in de dinsdagwijk behal ve Poelpolder en de vrijdagwijk met flats Meer en Duin. 's Middags in de donderdagwijk. KATWIJK Voor het ophalen van grof huisvuil is donderdag 19 de cember de beurt aan de maandag en woensdagwijk. NIEUW-VENNEP Karnavalsvere- niging De Meerbonken hield za- WerklOZeil Ultkereil terdagavond in de Rustende Jager een stijlvolle avond. Ondermeer was er een modeshow van Max Heijmans en de Society Shop. De opbrengst van deze avond is voor twee feestelijke middagen voor be jaarden en de jeugd. Ook burge meester C. van Stam en echtgenote waren van de partij. HILLEGOM Vrijdagavond 20 de cember is er een ruilavond van Philatelica in de Draka-kantine te Hillegom. Het begint om 8 uur. LISSE Het damescomité van de Geref. Gemeente organiseert voor de bejaarden een kerstmiddag op dinsdag 17 december om 4 uur in het Verenigingsgebouw Geref. Ge meente. Ds. Hakkenberg zal de lei ding hebben. DEN HAAG Het gemeentebe stuur van Den Hag heeft minister Boersm (sociale Zaken) gevraagd, of an de Haagse werklozen vóór het begin van de komende feestd- gen een zgn. 'duurtetoeslag' van 200 schoon mag worden uitge keerd. B. en W. wijzen de minister erop, dt onlangs ook het gemeen tebestuur vn Amsterdam de rege ring een mcahtiging heeft gevraagd voor het doen van een dergelijke uitering 'ineens'. Mocht de rege ring op de Amsterdmse aanvraag positief reageren, dan wil ook het Hagse gemeentebestuur tot het uitbetalen van de duurtetoeslag overgaan, zo schrijven B. en W. (ADVERTENTIE) Maak het u gemakkelijk: voor alle geldzaken naar een adres ook voor

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3