ïoogendam: liever geen opdrachten Ms ik mopper is dat oogstens op mezelf Spijkenisse door de knieën bij NSW: 2-0 auw Wit oeizaam ar winst FC Groningen verrassende periode kampioen Barendrecht: acht goals tegen DEVJO Standen reserves UW/KWARTET MAANDAG 16 DECEMBER 1974 SPORT K13 Haasdijkse verdediger: 9Minder spelvreugde door de mindere persoonlijke inbreng9 ftSDIJK Kees Hoogendam. de irige vrije verdediger, moet dan wel wat wennen aan de andere iak van nieuwe trainer Frans uit Delft. Het valt nie tte ennen dat Maasdijk een betere ie in de derde klas KNVB in- it dan welk jaar ook. Jammer de trainer en de thuisclub is, 'steunpilaar' Hoogendam tobt een onwillige knie, waardoor een aantal wedstrijden niet meegedaan of voortijdig naar diïleedkamer verdween. ;t Kees Hoogendam de eerste pselen bij VDL (Maassluis) geleerd en twee jaar op non- f heeft gestaan, is hij door de hg van zijn vader met Maas- (die tot zijn 40e jaar daar >alde) bij de 'Dijkers terecht ,t men. De 1.92 meter lange lendam heeft er tot op heden 1 geen spijt van dat hij op 20- e leeftijd, zon acht jaar gele- in 'Maasdijk 4 zijn opwachting [te als spitsspeler. Juist dat te is hij nog niet vergeten, V hij mag dan graag eens in wedstrijd naar voren trekken lijn zó gewenste goal te maken, il of niet beslissend is voor die ag. n één seizoen via het tweede wedstrijden) nog in het eerste ^wmende en al snel tot vrije pdiger omgeturnde speler heeft meer de vrijheid, zoals bij 'aande trainers (Feitman, Van Berg) om zijn positie uit de erhoede te verlaten. Dat geeft endam een benauwend gevoel. 1 krijgen nu allemaal opdrachten moeten nu een ander Trainer Frans de Kok (links) en Kees Hoogendam (rechts): over opdrachten zullen zij het nooit eens worden. systeem gaan spelen (van 4-3-3 naar 4-4-2). Je hebt dan te weinig persoonlijke inbreng van de spelers. De spelvreugde gaat er een beetje uit en dat vind ik jammer. We maakten al weinig doelpunten en met deze opstelling wordt het nóg minder'. Van zowel de voorzitter A. Romers en secretaris Rien Mosterd krijgt Kees in alle vriendelijkheid onmid dellijk een weerwoord Mosterd: 'Nu -ta je toch maar bovenaan en met het oude systeem 4-3-3 stonden we omstreeks dezelfde tijd niet boven aan. Goed, onze trainer is nu een pure resultaat-trainer. Het is jouw taak niet om doelpunten te maken. Trouwens Leen van der Stok voet balt beduidend beter door de in breng van Frans Kok. Als hij naar voren gaat, moet jouw plaats wor den overgenomen, maar dat is the orie en die is prachtig'. Hoogendam brengt er wel tegenin dat de achterhoede zo'n acht sei zoenen op elkaar ingespeeld is (be houdens kleine veranderingen) en dat, als hij naar voren gaat, er natuurlijk overgenomen moet wor den. Zelf geeft hij aan dat dit juist het tere punt is (niet alleen bij Maasdijk, maar ook bij andere ver enigingen). getuige zijn uitroep: 'Als zij niet overnemen, krijg ik de schuld'. Frans Kok (eerst twee jaar bij Ce- leritas en toen vijf jaar bij Ver- burgh) geeft zelf toe dat het resul taat bij hem voorop staat: 'Ik win veel liever met 1-0, dan te verliezen met 2-1 en daarom moet Kees zo veel mogelijk in de achterhoede blijven, als je met drie of vier nul voorstaat is het voor mij geen punt'. Zelfs bij een gelijke stand ziet Kok het niet zo scherp om een doelpunt te proberen te forceren. Frans Kok: 'Ik zeg altijd proberen doe je met nieuwe aardappelen. Het is natuurlijk schitterend als je een doelpunt maakt, maar ga je voor schut dan heb je het gedaan. De spelers moeten bij mij de op drachten nakomen. Ik moet zien wat ik aan de spelers heb. We staan aan de top en daarvoor ben ik ook gekomen, we moeten nu zo min mogelijk punten verliezen. Ik heb veel liever vijftien punten uit tien wedstrijden, dan drie'. Dit laatste zal natuurlijk niemand tegenspreken, bovendien hadden de spelers zelf de wens uitgesproken om bij het aanstellen van een nieuwe trainer te zoeken naar ie mand met 'een wat hardere aan pak'. De zes jaar geleden bij SW geteste Kees Hoogendam ('Het liep niet in die twee oefenwedstrijden') maakt niet alleen furore bij Maas dijk, maar geniet ook aanzien in het gehele Westland. Al jaren is hij een vaste en gewaardeerde kracht van het organisatorisch haperende Westlandse elftal. De oefenwed strijd van FC Vlaardingen aan het begin van het seizoen ligt hem nog vers in het geheugen De voor een habbekrats zich noemende betaalde contractspelers maakten er niet veel van. Ze verdedigden zich wel met 'Het was onze eerste oefenwed strijd'. Feit blijft dat trainer Jan van Baaren (FC Vlaardingen) op dat moment beter met het West landse elftal betaald voetbal zou hebben kunnen spelen. De stand was 0-0, maar met een goed inge speeld elftal had de voor zijn ple zier spelende Hoogendam het nog niet geweten: 'Het is niet beter dan een eerste klasser. Ger Pijl is met Cees Bouman wel een van de bete re en constante spelers, maar voor de rest kun je elke willekeurige vent neerzetten. Als betaalde spe lers in het amateurvoetbal terugko men. vallenz e toch niet op. Deze zomer was de voorbereiding onder leiding van trainer Van Bommel uitstekend. We waren een paar keer bij elkaar gekomen om te trainen. Het voordeel is dat je nu al die jongens kent. Je hoeft niet vlak voor de wedstrijd handjes te geven. We zouden in deze maanden ook bij elkaar komen om te trainen, maar Van Bommel heeft het zeker niet voor elkaar gekregen'. Vandaag gaat de waarschijnlijk aan zijn kniebanden geolesseerde speler naar 's Gravenzande, waar hij zich onder behandeling van een fysio therapeut stelt, die diverse spelers uit het Westland onder behandeling heeft. Als de medische verzorging bij Maasdijk ter sprake komt, stelt Hoogendam dat dit vooral bij het harder wordende voetbal wel iets beter kan: 'Bij een aantal vereni gingen is de medische begeleiding gewoon beter georganiseerd, mis schien had ik door een snelle en goede behandeling van mijn knie al weer volop kunnen voetballen'. Je proeft als het ware de 'voetbal- honger' van de altijd na een wed strijd napratende voetballer, die wel kwijt wil dat de scheidsrechters niet teveel moeten kijken wat er zondags op de velden gebeurt: 'Ze verhalen het op het amateurvoet bal. Als aanvoerder ben je tegen woordig onmondig en je wordt zo opgeschreven. Laatst hadden we een scheidsrechter die zelf twaalf jaar had gevoetbald. Hij voelde de sfeer precies aan en we hadden een positieve samenwerking'. Voor Hoogendam zelf en voor Maasdijk is het te hopen dat hij weer snel op zijn oude plaatsje (met opdracht) bij de thuisclub komt te staan, waarvan hij zelf zegt: 'Ik blijf hier altijd voetbal len'. HENK SMIT Mierende Piet Bevaart (Zuidland): 10 tee mi L' ingpLAND De naam Bevaart is in Zuidlandse voetbalkringen in de afgelopen jaren tot een be- uitgegroeid. Wat wil je als alleen al in het topteam vier spelers rondlopen die naar de achter bil Bevaart luisteren. Ook in de lagere elftallen dook er diverse malen de naam Bevaart op. Lo- dat er altijd wel één van de voetbalfamilie Bevaart in het nieuws is. ?eb 1 zie ;e week was dat Piet Bevaart die in de wedstrijd tegen voor de 250e keer in het [tai e elftal van Zuidland uitkwam, jjt 1 naarstig rekenwerk van wed- jdseoretatis Van Sintmaartens- was men aan dit respectabel gekomen. Overigens zat er die wedstrijd (nog) geen fees tintje. Het bestuur wil Piet wiielijk huldigen in een thuiswed- :en<d. Dan heeft het publiek er ook rey iets aan', verduidelijkt Van onze korfbalmedewerker TERDAM Het gaat er naar en, dat de meeste spanning in ompetitie zaalkorfbal zich gaat doen in de hoofdklasse A. Wel daar Blauw Wit door een zame 10—11 zege bij De Da- ti alleen aan kop, maar de irdammers worden gevolgd 3 teams die 2 verliespunten hebben. Van dit drietal zorgde voor de opvallendste prestatie finalist van vorig seizoen, met 118 te kloppen. De jvense ploeg kwam daardoor ilijke hoogte met de Almeloers. int Allen Weerbaar werd de van het trio door stadgenoot ie lantaarndrager Swift met te kloppen. In de hoofdklasse ipen de koplopers Ons Eiber- 166 tegen Rust Roest, en lipel, 175 op ASKO, verder jDat kwam omdat landskampi- 'Luto alleen in Henny Kool en (Reuter schutters van formaat legen Het Zuiden, dat meer in lars had en met 1213 won. Kwiek behaalde de eerste ten koste van de nog puntlo- ibutant Westerkwartier, ir het toeziend oog van bonds- i Zwaanswijk nam Deto in de >rijd tegen AKC door Jan van 5eut, Anne Heimstra en Henk een 30 voorsprong. Pas toen de Almelose ploeg wat gewend de zaal en kon iets terugdoen, vankelijk ging dat schoorvoe- maar naar mate de strijd erde kwam er meer evenwicht de thee waren de rollen zelfs edraaid en kon AKC door een r tempo en wat harder spel u i met een 6.-7 voorsprong gaan el en. In de tweede speelhelft 0 ide Deto weer de spelintelligen- van der Peut, Henk Snel en sje Snel ineens naar 107 uit- n. AKC ging daarna nog harder m, maar Deto had daar een fikend verweer tegen, f 'klasse A: Swift-Allen Weerbaar 7— llem K>D-ZKV 910; De Danalden-Blauw ^10—11; Deto-AKC 11—8; B: Ons nest-Rust Roest 166: Archlpel-As- '—5; Westerkwartier-Wordt Kwiek Luto-Het Zuiden 12—13. Over- asse: A: BEP-Nlc. 7—7: Stanfles- Slag^, Groen Geel-LDO 12—13; n, Zaandijk-Sparta 81; B: Die Hag- L> VS 16—5; WWMD-OVVO 11—12; •Ready 12—9; Samos-Dos '46 810; ernlx-Excelsior 11—5; Fldes Pacta io If i Raplditas-Oost Arnhem ie h 1; De Algerene-Steeds Hooger 10 om Kinderdijk-Pams 10—16; PKC-PSV rdte Trekvogels-Deetos 11—8; OEC-For-, r dklassc A WWlt fdi en, X 0 DU. 1 7—5; W1 aan 4—8 ZKV 46 Danaïden Weerbaar 46 DKOD 46 Swift 4—2 40 4—0 j Eibernest 48 Wordt Kwiek 43 y> üpei 48 Rust Roest 42 45 Westerkwartier 30 Maartensdijk. Piet maakt zich er zelf niet zo vreselijk druk om: 'I kon vorige week echt niet iets bijzonders mer ken. Wat voor soort wedstrijd ik ook speel, het maakt voor mij geen enkel verschil. Altijd ga ik met de instelling het veld in om te win nen. En om dat te bereiken zet ik mij voor de voUe honderd procent in. Ik moet het daarom voorname lijk van mijn vechtlust en karakter hebben. Nee, techniek heb ik niet zoveel'. Dat is niet aUeen het ken merkende van Piet Bevaart, ook het eerste elftal moet het voor een groot deel van een grote dosis inzet hebben. Daar heeft het in sommige wedstrijden in dit seizoen aan ont broken. en dat is ongetaijfeld de oorzaak dat Zuidland de laatste plaats in de tweede klas A bezet. Daarbij moet wel aangetekend wor den, dat er weinig puntenverschil is tussen de clubs in deze afdeling. Niemand hoeft dan ook vreemd op te kijken als Zuidland via een paar overwinningen weer een flink aan tal plaatsen omhoog gaat. Die over winning heeft er vooral verleden week tegen WH Singezeten. Piet daarover: 'De hele wedstrijd hadden we gedomineerd, maar in de laatste minuut gingen we door een ongelukkig doelpunt toch de boot in'. Pluspunt voor Zuidland was even wel dat er weer als van ouds met een grote inzet voor iedere virkante meter werd gevochten. Bovendien had trainer Coen Nieuwstraten en kele wijzigingen in de ploeg aange bracht. Linksbuiten Van der Slot werd gepasseerd door Jan de Jong. terwijl Inge Meerkerk op het mid denveld plaats moest maken voor Piet Kweekei. Ook Piet Bevaart heeft zijn positie als voorstopper prijs moeten geven, al gebeurde dat aan het begin van het seizoen. Door de komst van Eddie van Ber- kum (van Lombardijen) schoof Piet op naar de linksbackplaats. Hij daarover: 'Ik heb nu al overal in de achterhoede gestaan. Nu dan op de linksbackplaats en at bevalt me prima. Ik kan nu eenmaal op iede re positie goed uit de voeten'. 'Nog n plaatsje opschuiven en dan sta ik buiten het veld. Zonder gekheid, het bevalt me prima op die positie. Het maakt nu eenmaal weinig uit op welke plaats ik in het elftal sta. Ik voetbal gewoon'. En dat voetballen hoopt Piet nog een paar jaartjes vol te houden, maar realistisch stelt hij: 'Als er binnen kort een speler is die beter voet balt, dan moet hij dan ook die plaats innemen'. Piet staat ook bekend om zijn enorme sportiviteit. In zijn voetbal carrière heeft hij nog geen enkele schorsing opgelopen: 'Ik ben geen mannetje dat in het veld tegen de scheidsrechter loopt te praten. Als ik mopper is dat hooguit alleen maar op mezelf'. Vandaar ook dat Piet helemaal niets volet voor het aanvoerderschap: 'Daar praat ik kennelijk te weinig voor'. Een schril contrast in dit opzicht vormt trainer Coen Nieuwstraten, die uren over voetbal zou kunnen praten. Over Piet Bevaart kan hij als geen ander een betere karakter schets geven. Hij daarover: 'Hij maakt geen onrustige indruk, rea geert in het veld enorm impulsief. SC CAMBUUR-SVV 3— 1 (O—0) 65: Hoekstra 10, 73: Kuzmanovlc 20. 82. Molendijk 21, 89: Haan 31 (straf schop! Scheidsrechter Jonker. Toeschouwers 2500. Een laf spelend SVV slaagde er ln de eerste helft ln de bal goed in de eigen ploeg te houden, maar deed er aanvallend niets aan. Cambuur wist hierop onvoldoende antwoord te geven, zodat een zeer onaantrekkelijke wedstrijd Als Piet plotseling een mogelijkheid ziet om de bal af te spelen, benut hij die direct. Er zijn voor hem geen keuzemogelijkheden. Ik hoop dat hij nog eens in een wedstrijd net zo voetbalt als op een training. Hij kan namelijk nog altijd niet de druk van een eerste elftal van zich afwerpen, maar het is een prettige voetballer, die het voornamelijk van hard werken moet hebben. Het is geen gepolijst voetbal, dat Piet etaleert. Dat heeft hij nooit gedaan en ik denk dat het er ook wel nooit van al komen'. Waarmee Coen Nieuwstraten wil zeggen dat je als voetballer niet plotseling anders kunt gaan spelen: 'Je kunt je zelf hooguit bijschven'. Coen vond techniek enorm belangrijk, maar is zich ervan bewust dat je met tech niek alléén er tegenwoordig niet meer komt: 'Het beste is natuurlijk een combintie van techniek en hard knokken te vinden, maar zo zijn er maar enkele clubs. Bij ons is vooral dat laatste onze kracht. Ik geloof dat je door een enorme col lectieve inzet ook kansen op doel punten krijgt'. Die mentaliteit van Zuidland vindt ook zijn is ook terug te vinden in de trainingen, die door de selectie uitstekend wordt bezocht. Vooral Piet Bevaart slaat bijna nooit een training over. Als hij er een keer niet is, dan weet iedereen dat er iets bijzonders aan de hand is met hem. Want ook op die trainingen geeft Ret zich voor de zet Ret zich volledig in: 'Ik zeg maar altijd je wilt voetballen of je wilt het niet. De trainingen zijn voor mij daarom erg belangrijk. Wil je je plaats in Vriendschappelijk voe tbal PIET BEVAART het elftal behouden, dan moet je serieus trainen'. Als optimist staat Piet Bevaart niet in de laatste plaats bekend. Hij zal nooit de moed laten Zakken en is er voor de wedstrijd dan altijd van overtuigt, dat Zuidland wint. Op de vraag of hij niet teleurgesteld is als zijn 'voorspelling Cvoorzover je dat nog zo kunt noemen) niet uitkomt; zegt hij: 'Na zo'n wedstrijd denk ik er nog wel aan en ben je natuurlijk even terneergeslagen, maar 's a- vonds ben ik het alweer vergeten. Je kunt er wel stü bij blijven stan, maar je moet toch verder met in de competitie'. Het woord competitie is weer ge- vllen. De rodelantarn positie van Zuidland, brengt hem niet tot wan hoop: 'Ik wil niet zeggen dat we km pioen worden, want daar heb ben we te weinig ksaliteit voor. Maar er is wél kwaliteit aanwezig om een hogere positie te bezetten. Ik ben ervan overtuigd dat we deze compeitie in de sub-top eindigen'. LEO HOOGERWERF RozenburgSC Voorne 21. Voor Rozenburg scoorden Van Seters en Dupon, terwijl Kampers het doel punt van SC Voorne voor zijn reke ning nam. Nuttige oefenwedstrijd. ZwaluwenHVO 01. Sterker Zwa luwen verüest van HVO, waar Van der Beens de winnende treffer maakte. Daarnaast werd nog vier keer op paal en lat geschoten. SSSHillegersberg 40. Doelpun tenmakers waren: Koster, Vermaas, Kruithof en P. Notenboom. Ver diende overwinning van SSS. De ZwerverSpirit 02. Verrassen de overwinning van derdeklasser Spirit. De doelpunten werden ver zorgd door Van Herk en Brandwijk. Na twintig minuten werd de wed strijd gestaakt vanwege de slechte weersomstandigheden. MonsterZwervers 01. Magere overwinning van Zwervers, dat ze ker niet beter was dan Monster. Wilstra maakte het winnende doel punt. Aantrekkelijke wedstrijd. Quick BoysOranje Wit 10. De Alleen opa Kan er over praten DEN' HAAG In het weekor- gaan van de Haagse vierde klasser Ornas stond het vol gende verhaal gepubliceerd Langs de lijn bij Ornas (te gen Reeuwijk) stond een ou de man omstuwd door de jeugd: 'Vertel eens opa. hoe was dat toch ook weer?' Een zachte glans verscheen in zijn ogen. Hij had het al vele ke ren verteld, maar hij vond het prachtig om het wéér te vertellen. 'Ja. die laatste competitiewedstrijd', zei hij, 'als kleine jongen mocht ik er met mijn vader naar toe'. Zijn ogen gingen glinsteren en hij vervolgde: 'De velden lagen er toen prachtig groen bij. Sindsdien heeft het aan één stuk door geregend en heb ik géén competitiewed strijd meer gezien'. De jeugd trok zich stilletjes, duidelijk onder de indruk, terug en ie der van hen vroeg zich af: wat is een competitiewed strijd? 30 ontstond. Het blok van Bouwlust-Orawi beteugelt een smash van een Star- Lift-speler. Voor een verslag van de wedstrijd zie elders in deze krant. FC GRONINGEN-VEENDAM 5-1 (1-0). 29. Bloemberg 1-0, 54. Gritter 2-0, 58. Van der Heide (strafschop) 3-0, 61. Bloemberg (eigen doel) 3-1, 69. Hovenkamp 4-1, 85. Bloemberg 5-1. Scheidsrechter: Keizer. Toe schouwers 9.000. VITESSE-FC DORDRECHT 1I (8—0). 55. Bosveld (penalty) 10, 74. Hoogmoed 11, 84. Hoogmoed (penalty) 12, 89. Warner 1—3. 90. Dubbeld 1—1. Scheids rechter Gans. Toeschouwers 5.500. Vitesse contlneerde de merkwaardige ge woonte, die er uit bestaat dat men op de valreep een perlodetltel ln de eerste divi sie verspeelt. Tegen het onderaanstaande FC Dordrecht, dat nog altijd wordt ge plaagd door een reeks van blessures, glnt het aan het slot van de wedstrijd com pleet mis. Want, nadat Charley Bosveld de Arnhemmers na tien minuten ln de tweede helft vla een penalty aan de leiding had gebracht, sloegen de Dordte- naren ln de slotfase toe. Een bljzoncer gefaltteerde overwinning, want FC Dor drecht was er in de eerste helft totaal niet aan te pas gekomen. FC VLA ARDINGEN-HEEREN VEEN' 8—1 (01). 20. Toonstra 01. Scheidsrechter: Van Gemert. Toeschouwers. thuisclub had veel kansen, maar zette ze niet ïn doelpunten om. Arie Haasnoot scoorde het enige doelpunt na goed aangeven van Heirith. LyraSHO 31. Lyra heeft een verrassende overwinning behaald op eerste-klasser SHO. De rust brak aan met een 30 stand door doel punten van In 'tVeld (2x) en Van den Akker. Groeneweg redde de eer. Noordwijk—AZ'67 C 2—1. 28. A. Weyers 10, 67. Barten 20, 82. J. Weyers 21. Noordwijk betere ploeg. 's Gravenzandse SVHBSS 20. Voor rust schoot Veltman de West landers naar 10. Na rust scoorde Stolze 20. Sportieve wedstrijd. Uitslag had hoger kunnen uitvallen. NSWSpijkenisse 20. De bezoe kers traden met een compleet elftal aan, maar werden toch met een 2 0 nederlaag naar huis gestuurd. Reedijk scoorde twee maal voor NSW. Katwijk—CSVD 2—1. Gelijkopgaan- de wedstrijd die in het voordeel van Katwijk beslist werd. Voor Katwijk scoorden De Best en Schaap, terwijl Van der Meer de eindstand op 21 bracht. RCL—Zwart Wit '28 2—3. Sportief maar hard duel. Er werden drie strafschoppen uitgedeeld. Doelpun tenmakers voor Zwart-Wit: Maas dam. Lolkema (penalty) en Roes tenburg (strafschop). Voor RCL scoorden Van Haver (penalty) en Adrl Wander (eigen doel). ScheveningenJAC 20. 65. Dlck de Jong 10, 85. Dick de Jong 2 0. Gelijkopgaande wedstrijd. Beter kansen benuttend Scheveningen. Wit-Zwart—RWH 1—3. Verdiende overwinning van RWH. Doelpun tenmakers waren Nughteren (pe nalty), Birahy en Den Hartog. Voor Wit-Zwart scoorde Van de Beek. Sportieve wedstrijd. Willem II CHeerjansdam 01. Ger Tieleman werd match winner van deze rustige wedstrijd. De Til- burgers waren weliswaar méér aan de bal. maar tenslotte was het toch Heerjansdam. dat aan het langste eind trok. Het winnende doelpunt werd halverwege de eerste periode gescoord; De uitslagen van de overige oefen partijen waren: DSOExcelsior P 62, LoosduinenNieuw Lekker- land 04, StellendamHoogvliet 1—3, Maasdijk—WGZ 4—0. Capel- leGroot Ammers 54, Lisser Boys—SAC 6—0, Koudekerk—SVOW 24, Hoekse BoysLombardijen 41, HeinenoordMelissant 0, JPS—SSC 2—2 en NEO—BVC 2—1. BARENDRECHT Dat de Instel ling van een sportman zeker zo belangrijk is als de kwaliteit werd zaterdag wéér eens onderstreept. DEVJO was naar Barendrecht afge reisd om er een aangename partij voetbal van te maken zo in de trant van 'uit is goed voor u', het geen resulteerde in een 8-1 neder laag. De noodzakelijke wedstrijd mentaliteit ontbrak grotendeels. Wat juist niet het geval was bij Barendrecht, waar de hand van trainer Daan den Bleyeker nü al merkbaar is: er worden aantrekke lijke combinaties op de grasmat gedeponeerd en de taktiek is aan gepast aan de eisen van deze tijd. Dit kwam tot uitdrukking in de drie treffers, die de verdedigers (Wim van den Heuvel. Bram van der Tol. Gerard van der Korput) produceerden. Het zal duidelijk zijn: DEVJO had niets in de melk te brokkelene, al mocht het dan alsexcuus aanvoe ren dat diverse vaste krachten (Jan en Hans den Hartog, Frits Wage- ner, Gerard Hoogerduin, Huib Ver- wey, Cees de Winter, Klaas Groe- nenberg) om uiteenlopende rede nen niet van de partij waren. Voeg daarbij een nadrukkelijk falende achterste lijn (Piet Meij!) en de acht tegengoals zijn verklaarbaar. Barendrecht zal er overigens wel goed aan doen niet zo veel waarde Ie hechten aan dit succes. Een opmerkelijk verschil tussen Barendrecht en DEVJO was dus de wedstrijdmentaliteit. Barendrecht wil bijvoorbeeld (in tegenstelling tot DEVJO) binnen niet al te lange tijd persé promoveren. Daórom was het 'gemoderniseerde' bestuur er afgelopen zomer al op dezelfde avond bij, toen de dagbladen ken baar maakten, dat Daan den Bley- ker zijn DRL-periode wilde afslui ten. Maar daarom gaf Den Bleyker de voorkeur aan Barendrecht, ter wijl hij zó bij hoger geplaatste clubs aan de slag kon gaan? Hij daarover: 'Ten eerste omdat ik te rugwilde naar het zaterdagvoetbal en ten tweede omdat Barendrecht dicht bij mijn woonplaats Heer jansdam ligt. Het feit dat Baren drecht zó snel kwam informeren bij mij duidde bovendien op een slagvaardige aanpak en ik vind het nu eenmaal ook fijn te proberen een ploeg hogerop te brengen, zoals ik heb gedaan met Heerjansdam en DRL. Of de wens (promotie) dit seizoen al in vervulling zal gaan is een groot vraagteken. Véél zal afhangen van de prestaties tegen Be Fair en Nieuw Lekkerland. 'Barendrecht kan erg goed voetballen als de mentaliteit maar goed is', merkt Den Bleyker op, 'maar een 3-1 voorsprong uit handen geven en met 6-3 verliezen, wat tegen Excel sior Pernis gebeurde, mag natuur lijk nóóit van zijn leven gebeuren. Dat is een kwestie van te gemakke lijk opnemen en juist dat probeer ik er uit te krijgen'. Problemen waren er aanvankelijk tussen de ex-DRL'ers (Van der Korput. Ilokke. Van der Tol) en de rest van de selectiegroep, die moei te had zich aan te passen aan de professionele mentaliteit van het drietal. Die problemen zijn inmid dels opgelost. Met als rendement, dat een jongen als Bas Hokke mo menteel (met Ad van der Poel, Wim van den Heuvel, Rinus Leeu wenburg en Hans van Luyken) één van de grote figuren is van de ploeg, die het voorlopig moet stel len zonder ex-Heerjansdammer Ger Blom (wéér enkelblessure) en Dick van der Velden (ernstig geblesseerd aan kniebanden). Belangrijkste probleem blijft echter volgens voorzitter Simon Kelder over voor het bestuur, dat bang is wel de selectiegroep méér facili teiten te bieden dan de andere leden. Want met een verhuizing voor de boeg (over anderhalf jaar) is een eenheid binnen de vereni ging juist van groot belang! DEVJO's oefenmeester Piet van Oostrum is minder prestatief inge steld dan zijn Barendrechtse colle ga: 'We willen uiteraard zo hoog mogelijk eindigen en het bestuur zou het geweldig vinden om kampi oen te worden. Maar het is voor ons ook weer niet zó belangrijk, vooral als het ten koste zou gaan van de sfeer binnen de vereniging. DEVJO speelt dan ook het spel voor het voetbal. Het móét sportief blijven. Anders zou ik er net zo lief mee stoppen. Ik heb 't dan ook best naar mijn zin bij DEVJO. Het trai- ningsbezoek is zondermeer goed te noemen. We spelen op ons eigen veld veel lichtwedstrljden. Persoon lijk vind ik dat belangrijk: je kan zodoende ook contacten leggen met clubs uit het zondagvoetbal'. BARENDRECHT-DEVJO 8—1 (2-0) Van den Heuvel 1-0, Van Luyken 2- 0, Van der Linden 3-0, Hokke 4-0, Hokke 5-0, Van Houten 6-0, Van der Tol 7-0, Van der Korput 8-0, Hebbink 8-1. WIM HUISMAN Res. Ie klas Spijkenisse 2 913 Zwaluw. VI. 2 10—12 RWH 2 9—11 Quick Boys 2 1010 Ter Leede2 10—10 RCL2 99 Res. 2e klas A 10—19 9—12 10—10 Lyra 2 Maasdam 2 D0T0 2 WGZ 2 Capelle 2 SV '35 2 Kcs. 2e klas B Barendr. 2 SSS 2 1 Noordwijk 2 Katwijk 2 Excelsior P 2 Vlaardingen 2 Bes. 3e klas A MW '27 2 DEVJO 2 8—11 Katwijk 3 8—10 Semper Alt. 2 810 DSO 2 9—10 Monster 2 10—10 Zwart Wit '28 's-Grav. SV 2 Rljsoord 2 De Zwervers 2 77 Gr. Llndt 2 8—7 Rozenburg 2 96 Oranje Wit 2 8— 5 Die Haghe 2 7— 4 Kozakk. B's 2 7—3 Unicum 2 OSVD 2 Maasdijk 2 Quick Boys 3 Be Fair 2 o Koudekerk 2 10— 4 9— 7 9—13 Oegstgeest 2 Rljnab. B's 2 Sportver. '35 3 i s-Gravenz. 2 i ARC 2 I Res. 3e klas R Excelsior M 2 916 Loosduinen 2 86 Quick Boys 4 9—14 PPSC 2 8—6 Hazersw. B's 2 812 Schevenlng. 2 84 HVO 2 10—9 Die Haghe 3 7—3 Jodan Boys 2 7—8 Zwaluw. VI. 3 8—3 ARC 3 8—7 Res. 3e klas C zwaluw. VI. 4 9—14 CSVD4 6—5 HVO 3 9—10 PPSC 3 6—5 Capelle 3 89 Sportl. '64 2 54 TSB 2 8— 8 Spirit 2 53 Unicum 3 67 TOGR2 53 HBSS 2 7—0 Res. 3e klas Zuid Haaften 2 8—11 GJS 2 6— 6 Smerdiek 2 69 Roda Boys 2 66 NEO "25 2 9— 9 Hardlnxveld 2 6—4 SSC '55 2 88 Nlvo Sparta 2 74 Zwaluw. B's 2 87 Res. 3e klas D AS WH 2 1013 Rozenburg 3 87 NSW 2 8—10 Gr. Ammers 2 6—6 Stellendam 2 69 Nw. Lekkerl. 2 96 SC Voorne 2 69 De Zwerver 2 75 Zuidland 2 7—8 Capelle 4 7—1 Kes. 3e klas E RWH 3 6—11 Bolnes 2 6— 6 Heerj .dam 3 7—10 NSW 3 7—6 Nw. Lekkerl. 3 6— 9 SSS 3 7—4 SHO 3 79 De Zwerver 3 63 Oranje Wit 3 7— 7 Gr. Llndt 3 7— 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13