Vredeling vangt bot bij bondgenoten in Brussel dichtbij de winter in de kou zetten Voorlopig geen eenzijdig optreden VS tegen KLM Commentaar NAVO-partners voelen weinig voor vermindering tacticsche kernwapens 'arijse top (1) irijse top (2) an Rooyen wil huisartsen sliet toegeven het weer Zoveelste storing Bedenkingen KVP tegen huurplannen de eerste landing op sniphol duur record ouw, KWARTET DONDERDAG 12 DECEMBER 1974 BINNENLAND T5/K7 jig voorzichtig optimisme lijkt ge- chtvaardigd over de resultaten van Parijse topconferentie van Europe- regeringschefs. De mededelingen i het slot-communiqué zijn rijkelijk ag van karakter, er blijft zoals emier Den Uyl al heeft gezegd igal wat te raden over, maar het icument steekt toch licht af tegen de inhere verwachtingen die velen van ze top-ontmoeting hebben gehad, t minste dat men mag constateren dat er een begin van beweging is ■deeld in standpunten, die hopeloos rdeeld leken te zijn. n te beginnen acht de Britse pre- ier Wilson het blijkbaar mogelijk, in jen land voor 'zijn achterban', uden wij hier zeggen te beginnen Europese gedachte voorzichtiglijk te bevelen. Wilsons continentale lega's hebben hem de daartoe nodi- ruimte gegund door het uitzicht te den op een lagere contributie aan begroting van de Gemeenschap in val de Engelse economie nog verder verslechteren. Bovendien mag de ering van het Verenigd Koninkrijk wachten, dat de Gemeenschap via nieuw te vormen Regionaal Fonds bijspringen bij haar bestrijding van werkloosheid. rder schijnt er iets van de grond te nen van de inkomens-overdracht i sterke naar zwakke nationale eco- nieën binnen Europa, waarvoor mi- 1 ter-president Den Uyl nog onlangs j lens de topontmoeting van socialis- he leiders in Den Haag hevig heeft i' ileit. Dc heer Den Uyl lijkt er uwens ir) te zijn geslaagd, zijn f ropese collega's op een nog breder ]nt voor zijn inzichten te winnen, ileitte hij op de Haagse conferentie i socialistische leiders bij kanselier imidt nog vergeefs een expansief rheidsbcleid ter bestrijding'van de kloosheid, thans blijkt hij voor het derlandse beleid tot verruiming van bestrijding zelfs een compliment te iben mogen incasseren. In haar atregelen om de economische te- gang op te vangen, heeft de Neder- dse regering een weg gewezen die rnationale erkenning en navolging int te vinden. opvol is voorts ook, dat de Franse sident Giscard d'Estaing zich inza- het energievraagstuk meer dan hij dusverre gewend is geweest, gele- i laat liggen aan de wensen van de rige Europese lidstaten zelfs in mate, dat hij bij zijn komende ïoeting met president Ford als een Europese woordvoerder kan optreden, lijkt mogelijk dat er binnenkort vergelijk wordt gevonden tussen I Franse idee van een driehoekscon- ntie met olie producerende en ar- olie verbruikende landen en de rkeur van minister Kissinger tot vormen van een verbond van consumenten. Frankrijk zal mee- ken aan de voorbereiding van het rnationale energie-agentschap, ter- I tegelijkertijd de mogelijkheid van F gesprek dat president Giscard wil en, open blijft. rigens zou 'Giscards tevredenheid het feit, d^t de Parijse topconfe- le is gehouden, wel eens een beet- onheilspellerid kunnen blijken te Een regelmatige ontmoeting van eringsleiders' een vreemd be- Nederlandse oren lijkt larlijk dicht in de buurt te komen het Franse ideaal van het Europa Vaderlanden. Het belooft ook lig goeds, dat de Raad van Euro- ministers (van buitenlandse ga- nadrukkelijk buiten de voorberei- van de Europese Unie wordt ouden. zal geen bezwaar behoeven te aan tegen het functioneren van raad van regeringschefs, mits deze zal voegen naar de bestaande llijnen omtrent taak en bevoegdhe- van de Europese Commissie. Giscard heeft al eens laten :en, dat hij aan deze commissie heeft. Het blijft voor zijn Europe- collega's zaak, er nauwkeurig op te zien, dat de Raad van rege- m sleiders in de praktijk niet door- et naar het intergouvernementele lg lel. HAAG Ondanks de dreiging acties heeft staatssecretaris Rooyen van financiën gisteren 6 n blijken dat hij er niets voor ier lt toe te geven aan de wens van ien|huisartsen de fiscale aftrekbaar van hun volle pensioenpremie landhaven. Volgens de staatsse- aris zijn de artsen uit op een orariumverhoging. 3 ls bekend hangt de huisartsen forse belastingverhoging boven hoofd. Als het betreffende wets- *erp van staatssecretaris Van yen wordt aangenomen, zullen huisartsen gemiddeld negen tot alfduizend gulden belasting .nfr m eten gaan betalen. een gisteren door het ministerie senJP financiën uitgegeven verkla- iiit l blijkt opnieuw dat het deel da l de pensioenreservering, dat be- t r 'd is om de toekomstige geld ontwaarding op te vangen, niet meer aal aftrekbaar zal zijn. BRUSSEL Minister Vredeling heeft bij zijn collega-defensie ministers van de NAVO gisteren in Brussel bot gevangen voor de Nederlandse wens het aantal en de rol van tactische kernwapens in Europa terug te dringen. Ir. Vredeling stelde gisteren in de ver gadering van het 'Navo Defense Planning Committee' voor, met het Warschaupact over deze tactische atoomwapens te gaan onder handelen in het kader van het 'MBFR'-overleg, de besprekingen tussen Oost en West in Wenen over wederzijdse troepenverminde ring. Minister Van der Stoel (buiten landse zaken) zal morgen een tweede poging doen dit Nederland se idee erdoor te krijgen in de NAVO-ministerraad. De kans dat de NAVO-landen het hierover op korte termijn eens worden lijkt uitgeslo ten. gezien de negatieve reacties op Vredelings pleidooi. Deze negatieve houding brengt de PvdA-ministers van defensie en buitenlandse zaken in een moeilijk parket. Zoals bekend houdt de PvdA in april 1975 een speciaal congres om ten aanzien van de NAVO een standpunt te bepalen. De PvdA-top wil voorkomen dat het congres zich tegen de NAVO keert, omdat dit de samenwerking met de confessionele regeringsfrac ties ernstig zou bemoeilijken. Het PvdA-bestuur heeft in een ontwerp resolutie voor het congres de eis opgenomen dat de NAVO de tacti sche wapens op korte termijn in het MBER-overleg brengt. Gebeurt dit niet dan zou Nederland eenzij dig deze kernwapens moeten ver wijderen. Minister Vredeling is er gisteren niet in geslaagd zijn colle ga's te doordringen van de proble men. waarmee hij in Nederland te maken heeft. Als ook minister Van der Stoel geen succes heeft, staan beide bewindslieden met lege han den voor het PvdA-defensiecongres en wordt de kans op een negatieve uitspraak over de NAVO alleen maar groter. OPZIEN" 'Ik heb', zei ir. Vredeling gisteren, 'de NAVO-ministers verslag gedaan over de situatie in Nederland, waar Afspraak na gesprek Van der Stoel-Kissinger: BRUSSEL Nederland en de Verenigde Staten zullen begin vol gend jaar de onderhandelingen over de positie van de KLM in het vervoer over de Atlantische Oceaan, hervatten. Minister Van der Stoel heeft dit gisteren in Brussel in een gesprek met de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken Kissinger weten te be reiken. Minister Kissinger heeft toegezegd dat er in de tussentijd geen eenzijdige acties tegen de KLM zullen worden ondernomen. Indien de Amerikanen na de nieu we onderhandelingen weer eenzij dige acties overwegen, dan zal daarover eerst weer gesproken wor den tussen de ministers Kissinger en Van der Stoel. Mr. Van der Stoel noemde de be reikte overeenkomst gisteren in Brussel een duidelijke stap vooruit. Voordien was de situatie zo dat de onderhandelingen tussen Nederland en de Verenigde Staten waren af gebroken en dat de Amerikaanse luchtvaartdienst al duidelijke stap pen ondernam om de KLM eenzij dig te gaan aanpakken. De ldcht- vaartdienst wil dat de KLM belan- rijk minder vracht en passagiers naar Amerika vervoert dan nu het geval is. Momenteel wordt nog ge wacht op een uitspraak van de Amerikaanse rechter in het kort geding dat de KLM tegen de lucht vaartdienst had aangespannen we gens deze stappen. Nu door Kissin ger en Van der Stoel is afgesproken begin volgend jaar de onderhande lingen te hervatten, is deze rech terlijke uitspraak niet zo belangrijk meer. Ook als deze uitspraken in het nadeel van de KLM uitvalt zullen er toch geen eenzijdige stap pen uit voortkomen voordat er nieuwe onderhandelingen zijn afge sloten. In Brussel bestond de indruk dat de Amerikaanse luchtvaartdienst de actie tegen de KLM was begonnen zonder dat minister Kissinger daar het fijne van af wist. Dit werd als reden gezien dat minister Kissinger zich nu bereid heeft verklaard de zaak opnieuw te gaan bekijken. Minister Van der Stoel zal de Ame rikaanse minister van buitenlandse zaken nog een uitgebreid stuk over het Nederlandse standpunt doen toekomen. Mr. Van der Stoel vindt dat het bij de nieuwe onderhande lingen de beurt aan de Amerikanen is om hun eisen te verzachten, ge zien het feit dat de KLM de win- terdiensten op Amerika vrijwillig al met 25 procent heeft beperkt voor drie jaar. 'Dat is niet niks', zei minister Van der Stoel. Overigens was de Amerikaanse luchtvaart dienst eerder niet zo onder de in druk van deze stap van de KLM. Minister Vredeling zowel in het parlement als in de publieke opinie de rol van tactische atoomwapens ter discussie staat. Ik had de Kamer toegezegd dit onder werp in de NAVO te bespreken. Het blijkt dat de discussie over de kernwapens in andere landen lang niet zo'n grote rol speelt als in Nederland. Mijn optreden heeft nogal opzien gebaard, omdat nu is gebleken dat Nederland dit soort dingen niet zegt voor binnenlands gebruik, maar dat wij het echt me nen'. Volgens minister Vredeling is het zeer belangrijk de rol van de tacti sche kernwapens te verminderen, in die zin dat ze bij een eventueel conflict zo laat mogelijk behoeven te worden ingezet. Het gaat dus om een verhoging van de 'atoomdrem- pel'. De Amerikaanse minister van defensie Schlesinger verklaarde hier wel begrip voor te hebben. Hij waarschuwde echter dat verhoging van de atoomdrempel niet bereikt wordt door 'fraai klinkende uitspra ken' over de tactische kernwapens, maar alleen door handhaven* en versterking van de niet-nucléaire" conventionele kracht van de NAVO. Minister Vredeling is het hiermee eens. 'Er zijn twee mogelijkheden. De eerste is dat tussen Oost en West in Wenen wordt overeengeko men dat het Westen zijn overmacht aan nucleaire wapens vermindert in ruil voor vermindering van de conventionele overmacht van het Warschaupact. Indien dat niet lukt is de tweede mogelijkheid een op voering van de westerse conventio nele bewapening om de kleinere rol van de tactische atoomwapens te compenseren. Nederland is bereid die gevolgen te dragen. Dat hoeft geen extra geld te kosten. De huidige defensie-in stelling van de NAVO kan zodanig worden georganiseerd dat er geld vrijkomt om meer conventionele kracht te ontwikkelen. Öi't is een achterhaalde conceptie dat de NA VO uit allemaal nationale legertjes moet bestaan die sterk kosten ver hogend werken', aldus minister Vredeling. ANGST De negatieve houding van de ande re NAVO-partners komt met name voort uit de angst van de vermin dering van tactische atoomwapens toch meer geld voor gewone wa pens gaat kosten. Het idee van ir. Vredeling om van de nationale le gers af te stappen, valt met name in Duitsland en Engeland niet goed omdat die landen nationaal het de fensiebeleid willen blijven bepalen. Daarbij speelt een belangrijke rol dat de meeste NAVO-landen pessi mistisch zijn over de kracht van de NAVO zonder tactische atoomwa pens. 'Ik heb nog eens gewezen op de uitspraken van Schlesinger van vorig jaar dat de NAVO conventio neel helemaal niet zo slecht is als men soms wel wil geloven', zei mi nister Vredeling. De NAVO-ministers, ir. Vredeling incluis, hebben gisteren overigens hun bezorgdheid uitgesproken over de vermeende kracht van het Oost blok. 'De woorden van ontspanning van de zoetgevooisde vogelaar in Moskou zijn niet in overeenstem ming met zijn daden', zei ir. Vrede ling. Minister Schlesinger wees er gisteren op dat het doel van de MBFR-besprekingen in Wenen een vergroting van de veiligheid IS en niet het bereiken van troepenver mindering of verlaging van defen- siekosten op zichzelf. Hij vreesde een toenemende druk op de defen siebudgetten in verband met de huidige economische problemen. Over de vervanging van de Star- fighter en de wapenproduktie in het algemeen zei hij'Het is belang rijk dat de landen de beste wa pens kopen voor de gestelde taken. Indien landen minder goede wa pens of duurdere wapens kopen om nationale wapenindustrieën te hel pen, betekent dat ondoelmatige be steding van defensiegelden. (ADVERTENTIE) Badkamerverwar ming is één van de spe cialiteiten van Inventum. Laat uw gezin niet in de kou staan (of zitten): zorg voor koesterende, behaaglijke warmte met Inventum badkamer-verwarming. Met Kema-Keur, dus veilig I Er zijn diverse types kiest u maarl van Inventum-.... de doorgewinterde warmtespeciaiisten. ||!HdidHui Van onze weerkundige medewerker Het lijkt wel regen zonder eind te worden. Nieuwe storingen van de oceaan gaan in de tweede Mel) t van deze week door met het wisselvalli ge weer. Dit betekent eerst uitge breide regen, plaatselijk voorafge gaan door sneeuw, wanneer de zachte oceaanlucht een tegenoffen sief onderneemt, en later weer on stuimige buien met hagel en sneeuw, wanneer de noordpool- lucht op ons afkomt. En dit speelt zich allemaal af aan de noordzijde van een nog steeds zeer krachtig hogedrukgebied van 1.040 millibar ten noorden van de Azoren met uitloper naar Spanje. In La Coruna werd gisteravond 1.033 mb. afgele zen bij stijgende tendentie. De koude lucht was gisteravond doorgedrongen tot zuid-Duitsland. München meldde -0 gr. C. na sneeuwval. Op de Shetlands was het op dat moment -2 gr. C. bij 1 cm. sneeuw, op de Füröer -4. In Wiek (n.o.-Schotland) lag de sneeuw 4 cm. hoog, in Eddleston (260 m. hoogte) in het zuid-Schotse bergland zelfs 7 cm. De luchtdruk is ook hoog in Rusland (tot bijna 1.035 mb.), maar vrij ver ten zuiden van Moskou en dus veel te zuidelijk om een transport van koude lucht op gang te brengen. Het gisteren genoemde hogedrukge bied boven noord-Groenland bleef staan op 1.020 mb. Al met al dus geen opwekkende berichten voor de minnaars van natuurschaats-ijs. Boven zee ivas het gistermiddag raak: het lichtschip 'Tessel' meldde om 13 uur een n.-noordwester or kaan van gemiddeld ruim 100 km/uur, het lichtschip 'Terschellin- gerbank' een snelheid van 86 km/u 10 Beaufort). De golfhoogte in dit deel van de Noordzee was drie tot vier meter. Golven van elf me ter hoogte werden gemeld uit het zeegebied ten oosten van de Orka- den. echt een tochthoek. Een En gels schip rapporteerde daar een gemiddelde wind van bijna 105 km/u. De winter heeft in noord-Rusland weinig om het lijf. Nabij Moer- mansk staat het kwik op 0 - 1 gr. C. en de barometer is daar onder 1.000 mb. De luchtdruk is dichter bij de Oeral wel hoger: 1.025 mb. maar het weerglas zakte daar en kouder dan -6 gr. C. was het daar gistermiddag niet. Dan vroor het meer op een station in noord-IJs land waar het de hele dag - 10 gr. C. was. De barometers daalden daar gisteravond in een hoog tempo. Dat een hoge barometerstand op zichzelf nog geen stabiel weer ga randeert, al is het dan natuurlijk wel vaker droog dan nat, bleek gistermiddag uit het rapport van het weerschip J ten westen van Ierland. Deze oceaanpost meldde onafgebroken zware regen bij. 1.027 millibar. Deze neerslag hing samen met een nieuwe storing in het zeegebied ten zuiden van IJs land. die snel in zuidoostelijke richting trekt en nog voortdurend dieper wordt. Dit betekent binnen kort opnieuw uitgebreide neerslag en nieuwe stormimpulsen. Maak je maar klaar mensen. IIOOG WATF.lt VOOR VRIJDAG 31 DE CEMBER. Vllssingen: 1.2-13.39. Harlngvlletslulzen: 3.05-15.21. Rotterdam: 4.13-16.22. Scheve- ningen: 2.40-14 57. IJmuiden: 3.13-15.30. Den Helder: 7 15-19.37. Harlingen: 9.26- 21.47. Delfzijl: 11.32-23.57. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De KVP is niet overtuigd van de noodzaak om de regering de bevoegdheid te geven in te grijpen bij buitensporige huurverhogingen. Staatssecretaris Van Dam (volks huisvesting) zal volgende week In de Tweede Kamer met overtuigende argumenten moeten komen om de KVP alsnog de noodzakelijkheid te doen inzien en zo een meerderheid te vinden voor het wetsontwerp dat een meldingsplicht voor opmerke lijke huurverhogingen wil invoeren en dat de overheid de bevoegdheid wil geven de verhoging aan een maximum te binden. Want de VVD, CHU en DS'70 wijzen de plannen van de staatssecretaris ronduit af. Ook de ARP heeft bedenkingen te gen het wetsontwerp, dat wordt ge zien als tijdelijke wetgeving. Bij eventuele aanvaarding zal de ARP de plicht tot het melden van ver hogingen en de bevoegheid van de overheid een maximum vast te stellen .opnieuw bezien in het ka der van een meer algemeen huur beleid. De progressieve patijen hechten grote waarde aan het wetsontwerp. De PvdA heeft laten weten dat een eventueel afwijzen van het wet sontwerp ernstige politieke gevol gen zal hebben. De meldingsplicht en de bevoegd heid tot het stellen van een maxi mum aan de verhoging zouden op 1 januari van krachtmoeten worden, omdat dan de machtigingswet ten einde loopt. onder redactie van loessmil Met dit driemotorige Fokker-Vliegtuigje, de 'Snip', maakte een vier koppige bemanning de allereerste overtocht over de Atlantische Oceaan. Bovendien was het toen. veertig jaar geleden, de eerste keer dat een KLM-toestel vanuit Nederland op de vliegvelden van Suriname en Curacao landde. Eenmaal heeft het vliegveld Zanderij bij Paramaribo Sniphol geheten. Heel kort maar want het was de erenaam die het vliegveld veertig jaar geleden kreeg in de dagen toen voor het eerst in de historie een grote KLM-vogel, 'De Snip', helemaal van Schiphol kwam gevlogen en op Zanderij landde. Die eerste luchtverbinding tussen Neder land. Suriname en de Antillen betekende voor de KLM trou wens ook de eerste trans-at.lan- tische vlucht. Een tocht die nog lang niet rechtstreeks gemaakt werd maar via grote omwegen. De vierkoppige bemanning deed er dan ook zeven dagen, negen tien uur en twintig minuten over. Als ze onderweg niet had den hoeven uitstappen zouden ze toen 54 uur en 27 minuten over de 10.488 kilometer hebben ge vlogen, waarvan ruim zesduizend kilometer boven het water van de Atlantische Oceaan. De plannen voor een verbinding met de West dateerden al van 1921, twee jaar na de oprichting van de KLM. Maar het werd de Het zal niet lang meer duren, of het vermoedelijk duurste zieken huis ter wereld kan in gebruik worden genomen. Het staat in Riaad. de hqpfdstad van Saoedi- Arabië en zal, als het af is, zo'n 275 miljoen gulden gekost heb ben. De bouw en inrichting zijn zo luxe uitgevoerd, dat de kosten per bed neerkomen op ongeveer 650.000. Behalve die dure bedden die in privé-kamers staan en hele maal electrlsch bediend worden, net als de gordijnen telt het ziekenhuis zeventig televisieca mera's, die de 'slechte' patiënten fn de operatiekamers en op de afdelingen voortdurend in de gaten houden. Dat zijn de 'ogen' van het ziekenhuis, maar er zijn ook nog vijfhonderd gewone ontvangtoestellen. Er is ook een afdeling voor open hart-chirur- gie en de electronen-microscoop in het laboratorium is alleen al 650.000 gulden waard. Veertien computers houden de toestand van alle patiënten nauwkeurig bij. Driekwart van de artsen komen uit de V.S. en Europa, de rest uit het Midden-Oosten. Ze krijgen gratis kost en inwoning plus een jaarsalaris van meer dan een ton. Het verplegend personeel wordt voor het merendeel uit landen in het Midden-Oosten aangetrokken, maar de leiding zal in handen zijn van vakgeno ten uit Amerika en Engeland. Zo wordt Ruby Cherry uit de Ame rikaanse staat Noord-Carolina hoofdverpleegster. De afdelingen voor mannen en vrouwen zijn streng gescheiden, want in Sa- oedi-Arabië geldt het als hoogst ongepast dat een vreemde man een vrouw zou aanraken, laat staan behandelen. Het verple gend personeel bestaat voor een groot deel uit mannen, want blijkbaar rekent men op meer mannelijke dan vrouwelijke pa tiënten. De bedoeling is om nog eens zestig ziekenhuizen in Saoedi- Arabië te bouwen; de opdracht voor de bouw van drie militaire hospitaals (totale kosten 300 miljoen gulden) is al aan een Amerikaanse maatschappij gege ven. Het ziekenhuis in Rlaad gaat naar koning Feisal heten. Naar welke hoogwaardigheidsbekleders al die andere ziekenhuizen ge noemd moeten worden, is nog niet duidelijk. heel vroege ochtend van de 15de december 1934 zondag dus precies veertig jaar geleden voordat de driemotorige Fokker 'De Snip' op Schiphol startklaar stond om de lucht in te gaan. Er was nogal wat aan De Snip ge sleuteld voor het zover was: Het toestelletje had maar een vlieg- bereik van zo'n duizend kilome ter en omdat het heel wat ver der moest vliegen werden zelfs de ruiten door linnen vervangen en zo veel mogelijk interieur stukken verwijderd om plaats te maken voor acht extra benzine tanks plus een extra olietank. Het publiek was er als de kippen bij om briefjes en pakjes op deze supersnelle manier naar West-Indië te krijgen en bezorg de De Snip nogeens 26.251 post stukken die samen 106 kilo wo gen. Het zat gezagvoerder Hondong en zijn mannen niet mee. Ze vertrokken in de plenzende re gen van Schiphol en tijdens de eerste 985 kilometer naar Mar seille hadden ze voortdurend met regen en ijsafzetting op vleugels en ramen te kampen. Desondanks landden ze na 7 uw izonder ongelukken op het ook al drassige vliegveld van Marseille. Vandaar zouden ze naar Tanger vliegen, maar via de radio hoor den ze dat het vliegveld daar door \de stortregens onbruikbaar was, Casablanca stond er net zo voor en dus moest het maar Malaga worden. Maar windsto ten van 120 kilometer per uur maakten de landing onmogelijk waarop De Snip uitweek naar Alicante. De volgende dag ging het alsnog naar Casablanca en vervolgens naar Porto Praia op de Kaapverdische eilanden, de laatste halte voor de grote sprong over de oceaan. Voor het eerst ontdekte de be manning een vreemdsoortige mist dat later zand uit de Sah i- ra bleek te zijn. Tijdens de monstervlucht over de oceaan onderhield De Snip voor alle veiligheid een half-uur contact met twee schepen, maar dat voorkwam toch niet alle moei lijkheden. Tot twee maal toe viel de radio uit, er was veel bewol king, regen en onweer. Maar 17uur na het vertrek van de Kaapverdische eilanden, de twintigste december om kwart voor een 's middags, werd De Snip door duizenden wuivende en juichende mensen op Sniphol verwelkomd. Na twee dagen leg de de bemanning van De Snip de laatste 1700 kilometer naar Curagao af. Disc-Jockey Terry Weeks uit Au gusta in de Amerikaanse staat Georgia hield het 273 dagen op de punt van een vlaggestok uit, omdat hij een record wilde bre ken waarmee hij een caravan zou verdienen. De firma die hem de caravan beloofd had, bleef in gebreke: toen hij van zijn vlag gestok afdaalde bleek het bèdrijf een verlies van een miljoen dol lar geleden te hebben en zich geen cadeau als een caravan meer te kunnen veroorloven. Weeks, die in die negen maan den op de vlaggestok gewoon door is gegaan met de uitzen ding van zijn show van country- muziek. krijgt voor zijn prestatie wel driemaal zoveel salaris als voorheen. Maar hij was zo beze ten van de beloofde caravan, dat hij niet eens naar beneden is gekomen toen een van zijn dochters trouwde en zelfs niet toen een andere dochter tijdens zijn lange zit overleed. 'Er moet iets bij de vorige wissel verkeerd gegaan zijn'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7