Geen leidingbreuk bij de grondzakking Binnenhof Kerst-inn in De Bron te Alphen Fietspad van Abbenes naar Lisserbroek in studie Agenda van Leiden Telefonische Hulpdienst met Kerst, Oud en Nieuw centraal informatiepunt Veiling Flora krijgt er tweehonderd karren bij Kerstconcert in de Lakenhal Raad Leiderdorp tegen verbreding van de Oude Rijn Visserijberichten Dokter Visser legt praktijk neer Marktberichten Concert in Warmond TROUW/KWARTET DONDERDAG 12 DECEMBER 1974 STAD EN REGIO L4 Van schuldvraag kan niet gesproken worden LEIDERDORP Er is een onder zoek ingesteld naar de verzakking van de grond rondom de eengezins woningen in Binnenhof die ge bouwd zijn door Aannemingsmaat schappij Panagro. In de wijken ten noorden van de Engelendaal (Binnenhof-Voorhof) wordt gebouwd op veengrond. Er moet over het algemeen meer grond worden opgebracht dan in de vorige wijken nodig was. De opge brachte grond heeft een losse structuur en gaat na verloop van tijd samendrukken, het 'inklinken'. Hoe meer aangevuld moet worden, des te meer zakt de grond. De zakking van de grond om de woningen zal over een langere ter mijn plaatsvinden. Indien dit re gelmatig gebeurt en tenslotte een stabiel punt bereikt, is het niet verontrustend, maar het brengt wel ongerief met zich dat verholpen kan worden. Voor gasleldingbreuk ten gevolge van de zakkingen in Binnenhof hoeft niet te worden gevreesd. Blijkens informatie, inge wonnen bij de Stedelijke Lichtfa brieken te Leiden, ls bij de aanleg van leidingen op de zakkingen ge rekend. In verband met deze verschijnselen kan niet van een schuldfactor wor den gesproken, maar eerder van een gezamenlijke verantwoordelijk heid voor het werk binnen de gren zen van de aanwezige mogelijkhe den, aldus B. en W. De aannemer heeft het werk uitgevoerd overeen komstig bouwtekening en bestek. De bouwvereniging, die formeel ei genaar is van de woningwetwonin gen, heeft slechts de beschikking over een door het rijk zo laag mogelijk gehouden onderhoudsbij drage, die in de extra lasten ten gevolge van de verzakkingen, niet voorziet. Desondanks heeft de bouwvereniging besloten het onge rief in de vorm van een eenmalig extra onderhoud te verhelpen. De bouwer levert hierin een bijdrage als een blijk van goede wil; een aantal huurders heeft zelf de han den uit de mouwen gestoken en een deel van het werk uitgevoerd. In oktober is een onderzoek ver richt waarbij werd aangetoond dat de grondwaterstapd door het goed functioneren van de drainage op het normale peil lag. Het water dat na langdurige regenval op de tegel paden bleef staan liep weg nadat de putjes waren schoongemaakt. Onder de woningen stond geen wa ter. Wel werd geconstateerd dat er onder sommige woningblokken tij delijk water moet hebben gestaan, waarschijnlijk op een ogenblik dat het riool overvol was. Dit is een situatie die ook in andere wijken kan voorkomen, en die geen reden voor ongerustheid geeft. 1: orfc-nï cuuc-ui t-cfc-Yenïo. k ort-nimi vrr.-u it-öe-rc^ao kor t-nioutr.'i-uit-a o-mgio kort-7iiouw5-uit-3o-ïeéio kor fc-nTomm-iii t-3o-Tc£Ïö ALPHEN AAN DEN RIJN Voor de vijfde keer zal tijdens de kerstdagen een Kerst-inn in De Bron worden georganiseerd. Reeds in augustus trof het organiserende comité, samengesteld uit ver tegenwoordigers van de kerken, voorbereidingen om een geva rieerd programma samen te stellen. Vorig jaar trok de Kerst-inn zo'n 3000 mensen en men verwacht dat er dit jaar nog meer zul len komen. De Kerst-inn is bedoeld als een open huis. Iedereen moet zich er thuis kunnen voelen, eenzamen, bejaarden, jeugdigen en de buiten landse werknemers. Op de dinsdagavond voor kerst om acht uur opent De Bron zijn poor ten. Tot twee uur 's nachts. In de ontmoetingsruimte in de dependan ce van de openbare bibliotheek, kan men ontspanning vinden, bij voorbeeld doQr te lezen of te pra ten. ,Op de eerste kerstdag zijn de ope ningstijden van twee uur 's middags "tot twaalf uur 's nachts. In de mid dag zijn er kinderfilms en een 'jeugdbingo. In de bovenzaal bestaat de mogelijkheid om te tafeltennis sen, te schaken of te dammen. Voor de ouderen 's middags een sa menkomst waaraan meewerken de bekende voordrachtskunstenaar Ot to Sterman die afgewisseld zal wor- LEIDERDORP Op 13 december zal in het kader van de Onteige ningswet zitting worden gehouden door een commissie uit Gedepu teerde Staten om bezwaren van be langhebbenden te horen tegen het plan om de Oude Rijn ter hoogte van de Bruggestraat te verbreden. In de raadsvergadering van 18 no vember, ter gelegenheid van het bezoek van de commissaris van de Koningin, is zowel door de wethou der van ruimtelijke ordening als door de fraktie van PPR en D'66 naar voren gebracht, dat zij deze verbreding niet noodzakelijk achten voor een goed verloop van de scheepvaart ter plaatse en dat zij tevens Leiderdorpse belangen ge schaad zien Indien de verbreding plaatsvindt. De andere fracties stemmen ln met deze mening. Op grond daarvan stellen zij B. en W. de volgende vragen: Zijn burge meester en wethouders van mening dat de Oude Rijn niet dient te worden verbreed ter hoogte van de Bruggestraat? Zo neen, waarom niet? Zo ja, zijn B. en W. voorne mens deze zienswijze neer te leggen in het ontwerp-bestemmingsplan Oude Rijn? Geen geld voor akties overheidspersoneel LISSE De afdeling Lisse van de Ned. Chr. Bond van Overheidsper soneel vergaderde onder leiding van J. Varkevisser. In zijn openingswoord zei de voor zitter dat de aktivlteit in de afde ling door verschillende omstandig heden niet ten volle tot uiting is gekomen. Hij hoopte dat de leden zich voor het organisatieleven zul len blijven inzetten. Uit het verslag van penningmeester Opgelder bleek, dat de afdracht van gelden aan de kas van het landelijk bestuur zoveel vraagt dat slechts weinig overblijft voor plaatselijke aktivitelten. Het afgelopen boekjaar leverde een voordelig saldo op van rond 140. Bij de bestuursverkiezing werd voor zitter Varkevisser met algemene stemmen herkozen, evenals J. Op gelder en D. H. Florijp. In de vaka- ture Griffioen werd voorzien door de benoeming van J. Wassenaar. In het Georganiseerd Overleg werden benoemd: D. Tolsma. G. Roem, G. Griffioen en J. Opgelder. Districtsbestuurder Balt hield een causerie over het program van ak- tle en de praktische uitwerking daarvan, waarna een gedachtenwls- seling volgde. IJMUIDEN (door één vaartuig aange voerd) BESOMMING: KW 41 526000. A INVOER IJMUIDEN 71 kisten kabeljauw. 53 kisten koolvls, 302 kisten schelvis, 27 kisten wijting. 8 kisten diverse. Prijzen per kilogram tarbot, gr. tong, gr. m. tong, kl. m. tong, tong I. tong II. Per 40 kilogram: schelvis I 122-100, II 94- 80. III 90-65 IV 58-50: wijting II 167-50, poontjes 41-33. witte koolvlsl: 108, III: 96: koolvls I 61 II 66-64, III 70-69, IV 49- KATWIJK Per 1 januari legt de arts P. Visser zijn praktijk neer. Hij wordt opgevolgd door de arts Meeu- wisse. Er heeft zich nu een comité gevormd, bestaande uit dankbare patiënten, dat hem een officieel afscheid wil aanbieden. Er is een rekening geopend waarop bedragen kunnen worden gestort bestemd voor een cadeau: Rabobank Kat wijk aan Zee, 33.18.55.518 en Rabo bank Katwijk aan den Rijn, 33.17.08.957. LEIDEN Het Amsterdams Vocaal Ensemble (kleinkoor van 20 leden) en het Delphi Consort (instrumen taal barok-ensemble) geven zondag 15 december om 3 uur in De La kenhal een kerstconcert. Over het programma ontvingen wij de vol gende inlichtingen. Van Marc-Antoine Charpentier de Messe de Minuit, een mis voor de kerstnacht, gebaseerd op Franse kerstliederen (noëls) voor vier stemmig koor en klein orkest. De solo-cellist van het Gewestelijk Or kest en het Delphi Consort, Carlos Cardonaal is solist in Civaldi's cel loconcert in c klein. Een tweetalig middeleeuws in Dulci Jubilo van een anoniem komponist den door solo-zang van negro-spiri- tuals gebracht door Huib Schimmel, 's Avonds draait er de film 'Du bist 0 it- Taubm6" fUr mlch' van Rlchard G. en tv.: jpitsuurdrukte met verontrustend laat het kleinkoor a capella horen. Eveneens niet-begeleid en .eveneens tweetalig is Benjamin Brittens Hymn to the Virgin uit 1934 op een 14e-eeuwse. tekst voor vierstemmig dubbelkoor. Het beroemde Kerstconcert van Corelli door 9 strijkers en de klave- cinist sluit het concertgedeelte vóór de pauze af. Het zesstemmige motet 'Das Wort ward Fleisch und wohnet unter uns' van Heinrich Schütz opent de tweede helft. Het slot van het con cert is het dansante openingskoor uit de 5e kantate van Bachs Weih- nachtsoratoriumvokaal en instru mentaal ensemble zijn dan in vol ledige bezetting. Het Amsterdams Vokaal Ensemble is eind 1973 opgericht door Amster damse studenten met enerzijds het pretentieloze doel wekelijks een avond gewoon wat te zingen, an derzijds het pretentieuze doel dit goed te doen, klanktechnisch en stylistisch. De 20 leden repeteren tweemaal per week. Het Delphi Consort is een even eens eind 1973 tot stand gekomen formatie musici uit het Gewes telijk Orkest. Zij leggen zich toe op de studie van instrumentale barok muziek. De bezetting varieert van 4 tot 20 musici: strijkers, hout en koperblazers. Aan de kerstconcerten nemen deel 9 strijkers, 2 hoboïsten, een fagottist een organist en een klavecinist, 14 musici dus. Buitenlanders Ook op de tweede kerstdag zijn de openingstijden van twee tot twaalf uur. Vooral de buitenlandse werk nemers zullen dan in het middel punt staan, 's Middags brengen zij een voorlichtingsfilm, bedoeld om de communicatie met de Alphena- ren te bevorderen. Hierna volgt een muziek- en dansfestijn waar behal ve de buitenlandse gastheren ook anderen hun beste beentje kunnen voorzetten. Een Ambonese groep en de volksdansgroep Nirkoda doen hieraan mee, evenals de Alphense familie Jansen die een muzikaal optreden verzorgt. Allebei de kerstdagen is er een tentoonstelling die een indruk geeft van het leven en werken van de buitenlandse werknemer. In één van de zalen zal ook een kleurente levisie opgesteld staan. Het comité houdt ook een speciale actie, waarvan de baten bestemd zijn voor de speelgoedactie voor het gehandicapte kind in Alphen. Som mige bezoekers willen vaak spon taan een bijdrage geven omdat men het naar de zin heeft gehad. Dit kan dan voor een gemeen schappelijk doel worden gebruikt. Verder zal er een kleine verkoop van werkstukken van handenarbeid gehouden worden en ook de op brengst van de bingo kan gedeelte lijk voor dit doel zijn. Het comité zou verder graag opga ven ontvangen van mensen die be reid zijn of 's middags of 's avonds musiceren. Vorig jaar was er al LlIlCUenda J? Vfln hplano-ctpllmcr to mor- HAARLEMMERMEER In het bestemmingsplan Abbenes is een fietspad opgenomen tussen Abbenes en Lisser broek. Het pad is geprojekteerd op landbouwgronden die aanvankelijk ook door de toekomstige rijksweg 16 zou den worden doorsneden. Dit laatste is nu niet meer waarschijnlijk, als gevolg van wijzigingen in het tracé van rijksweg 16. dat overigens nog niet definitief is vastgesteld. voornemens aan de hand van het verkeersreguleringsplan de urgentie van de aanleg van vrijllggende fietspaden te bepalen. Daaruit zal blijken in hoeverre een fietspad tussen Abbenes en Lisserbroek voorrang moet hebben. Mocht aan dit fietapad urgentie worden gege ven dan zal het pad waarschijnlijk niet meer overeenkomstig het ver ouderde bestemmingsplan worden getraceerd. Volgens B. en W. wordt de goed keuring van de provincie verwacht voor de aansluitingen van de Wes ter- en Oosterdreef. Wat betreft de verbreding van de brug in de Ven- neperweg wordt aangenomen dat dit werk in 1978 kan worden uitge voerd. Klachten óver spitsuurdrukte op de kruising Venneperweg/- Hoofdweg wijzen B. en W. min of meer van de hand: het brengt wel ongemakt met zich, maar er is geen sprake van dat het verontrustende vormen aanneemt. iets van deze belangstelling te mer ken. Men kan hierover Informatie inwinnen bij C. de Roos, tel. 73001 of D. Engel, tel. 91417. Hoewel de gemeente Haarlemmer meer aan de provincie heeft ge vraagd de secundaire weg 20 ver- LEIDEN De Telefonische Hulp dienst van Leiden en omstreken dag en nacht bereikbaar op num mer 071-25202, biedt zich dit jaar gedurende de kerstdagen en de jaarwisseling aan als informatie centrum m.b.t. alles wat in die dagen georganiseerd wordt. Hij probeert een brug te slaan tussen de inwoners van deze regio en de vele kerst-lnn's, kerstzangbijeen komsten, maaltijden enz. Dag en nacht is de dienst bereik baar om de beller informatie te verschaffen over de diverse aktivi- teiten. Indien gewenst zal de vrij williger aan de telefoon samen met de beller zoeken naar de meest bij de beller passende aktiviteit. Waar nodig zal de THD proberen kontakt te leggen tussen de beller en de diverse organisatoren. De THD wil ook graag de aktie 'Wij nodigen uit' stimuleren. Hij doet hierbij een beroep op die mensen, die in de kerstdagen en tijdens de jaarwisseling een gast in hun mid den willen opnemen, een briefje te schrijven naar postbus 495 te Lei den of te bellen naar 071-25202. Tevens roept de THD allen, die deze dagen alleen zijn of met z'n tweeën en die de kerstdagen en/of LEIDEN - december, dijvle 136-L Groente- en Fruitveiling, 11 ppelen 46-54. peren 47-65, an- 44. kroten 12-18, gekookt 70, 47-57. rode kool 21. gele kool 13-14, groene kool 35-40, prei 63-71, selderij 47, sla zwaar 20-23, bleekselderij 30-31, peterselie 29-35, selderij 20-27. KATWIJK AAN DEN RIJN, 11 december Groenteveiling. Aanvoer 160 ton was- peen. Prijzen waspeen AI 460-680, II 260- 610, BI 620-1080, II 200, Cl 710-800, II 460-570, bloemkool 8 II 71, 10 II 39-59, 12 II 22-64, andijvie 88-90, boerenkool 71-74, bos peen II 55, groene kool 30. krulpeter- - 41.77, - - selle 23. prei 87. radijs 49, spitskool jaarwisseling graag willen door brengen met anderen te bellen naar 071-25202. De THD zal er dan voor zorgen, dat deze mensen met hun gastheren of gastvrouwen in kontakt komen. Zij, die in hun omgeving mensen kennen, die deze dagen alleen zijn, kunnen hen na tuurlijk ook zelf uitnodigen. Indien dit niet mogelijk is bestaat de door de THD geboden gelegenheid. De THD roept hierbij allen, die in stad of omstreken iets tijdens deze dagen organiseren, op zich te mel den opdat een zo goed mogelijke informatie aan ieder die belt kan worden gegeven. Overwinning' voor DVO LEIDERDORP Door een 0-3 overwin ning op mede-promotlekandidaat D.A.C. heeft het eerste herenteam van D.V.O. zich op de eerste plaats van de tweede klasse genesteld, met K.V.C., dat vorige week van ditzelfde D1.C. vrij verrassend verloor. De eerste set begon met een zeer sterk spelend D.A.C. Voordat D.V.O. het Juiste ritme had gevonden keken de Leiderdor pers al tegen 6-1 achterstand aan. D.V.O. vocht echter fel terug en wist zodoende de spanning terug te brengen. Vla 11-11, 12-12 en 13-12 won D.V.O. deze set met 13-15. De tweede set gaf een fel startend D.V.O. te zien, maar D.A.C. bleef op een geweldi ge manier volgen, waardoor ook deze set vol spanning verliep. Door minder goed serveren werd de coach van D.V.O. ge noopt tot een tlme-out. Dit bracht de concentratie terug, zodat door ojn. prachtige smashes van Carel van de Nadort en Rob Koebrugge deze set uit eindelijk met 12-15 werd gewonnen. In de derde set kwam D.V.O. snel met 5-0 achter. Een tlm-out deed echter het getij weer keren. Het Juiste ritme kwam terug. Vla zeer degelijk spel, vooral verdedigend (Ruud Kos) wist D.V.O. tot 5-5 terug te komen. D.A.C. liep nog wel weg tot 7-5, maar daarna was het D.V.O. dat de toon weer aangaf. Vla afwisselend aanvalsspel drukte D.V.O. door tot 7-13. Via 11-13 werd het 11-15, waardoor een zeer belang rijke overwinning werd behaald. De volgende competitiewedstrijd speelt D.V.O. donderdag ln de Vijf-mei-hal om kwart over tien tegen Sportclub Oegst- geest. sneld door te trekken naar de IJ- weg, heeft de provincie laten weten dat, al zou hiertoe worden besloten, de Venneperweg toch nog geduren de een aantal jaren het doorgaande verkeer zal moeten verwerken. Dat hierdoor een isolering van Lin- quenda ontstaat, wordt door B. en W. ontkend. Zij zijn van mening dat deze nieuwe wijk via de dreven en de Hoofdwegen, vanuit verschil lende richtingen goed bereikbaar is. Het afwikkelingsniveau Zal nog be langrijk toenemen als de Oo3tèr- en Westerdreef op de Venneperweg Borstkanker komt bij vrouwen meer voor dan baarmoederhalskanker HAARLEMMERMEER Volgens dokter Van de Weetering, voorzitter van de plaatselijke huisartsenvere niging, komt borstkanker 4y2 maal zo vaak voor als baarmoederhals kanker. Hij zei dit tijdens de verga dering van de raadscommissie voor de volksgezondheid en de milieu hygiëne. Ondanks dat meer dan 75 pet. van de Haarlemmermeerse huisartsen voor een bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker is, kennen zij echter aan een borstkankeron derzoek een hogere prioriteit toe. Dokter Van de Weetering wees er in zijn toelichting op dat de toene ming van baarmoederhalskanker bij jonge vrouwen ondermeer te wijten kan zijn aan een gewijzigde sexuele moraal. Wel is het zo dat bij borstkanker zelfonderzoek mo gelijk is en bij baarmoederhalskan ker niet. Wethouder M. Kamper zegde de commissieleden toe dat de Haar lemmermeerse artsen schriftelijk hun visie geven over de mogelijk heden en de wijze van uitvoering van een gecombineerd bevolkings onderzoek op baarmoederhals- en borstkanker en dat B. en W. nadere adviezen zullen inwinnen over de noodzaak en mogelijkheden tot een gecombineerd onderzoek en zich zullen beraden over het kostenas- pekt. Voor 1 april 1975 verwacht hij de reactie van de huisartsen te hebben, waarna B. en W. hun standpunt zullen bepalen. zullen zijn aangesloten. Tot het tijdstip van de volledige ingebruikstelling van het tracé S. 20 tussen de Weteringweg (Leimui- derbrug) en de Hoofdweg, zal het doorgaande verkeer over een zgn. noodweg worden geleid. 'Wij zijn .van mening dat deze noodweg in principe pas aan het openbare ver keer mag Worden onttrokken als de plaatselijkè -verkeerssituatie 'dit toe laat', aldus B. en W. Uit de reeds aangehaalde regule ringsplan zal ook moeten blijken of fietspaden langs Hoofdweg en Ven neperweg nodig zijn. WARMOND Begin april organi seerde men in de Hervormde kerk te Warmond een concert waarvoor de publieke belangstelling erg goed was. Met deze prettige herinnering in het hoofd hebben de organisato ren besloten op 19 december een begin te maken met een concertse rie. Het eerste concert, een kerst concert, zal worden verzorgd door het strijkorkest van de Streekmu- ziekschool te Leiden. Aanvang 8 uur en toegang gratis. Op het pro gramma staan: J. Haydn, Diverti mento voor orkest; M. Cesti, Aria voor zang, viool en orgel: M. Coret- te, Concert in d. voor orgel, dwars fluit en strijkorkest; Bela Bartok, Vier dansen voor orkest; J. Voze- man, Sonate in F voor viool, orgel; G. Graaf, Sinfonie no. 4 voor or kest. De organisatoren: ds. Den Tonkelaar Hervormd predikant, pastoor Saulenn, St. Matthias paro chie, burgemeester W. dè Vreeze en C. A. Neefjes, cultureel ambtenaar. Na afloop van het concert wordt een collecte gehouden dit voor de bestrijding van de osten. In het winterseizoen 74-75 zullen nog twee concerten volgen. DONDERDAG 12 DECEMBER Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. LAK-theater, Levendaal, 8.15 uur: Measu re for measure (in het Mlckery-circult) Schelpenkade 6. 8 uur: afd. Lelden Kon. Ned. Natuurhlst. Ver., over het Donau- delta-paradijs. Een tocht door Roemenië. Gehoorzaal", 8.15 uur: concert door het Festivalorkest van Dubrovnic. VRIJDAG 13 DECEMBER LKA-theater, Levendaal, 8.15 uur: Maldo- ror (ln het Mlckery-circuit). Aula museum Volkenkunde, Steenstraat 1, 8 uur: muziekavond "Volksmuziek uit het oude Osmaanse rijk'. ZATERDAG 14 DECEMBER Antonlus-clubhuls, Mare, 8 uur: toneela vond Tot Ieders Genoegen, opvoering van blijspel 'Hartjes aan het spit'. OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum, 8.15 uur: 'Jij en ik, u en wij allemaal' Sleto en Marijke Hoving. APOTHEKEN IN REGIO LEIDEN: De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken ln de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 6 dec. tot 13 december door de apotheek Lelden-zuld- west, Brahmslaan 20, en de apotheek Beker, Lijtweg 4 Oegstgeest. Tevens op zaterdag tot 1 uur door de apotheek Voorschoten. FILMS IN LEIDEN TOT 19 DECEMBER Luxor: Stationsweg 19, tel. 21239 'De wraak van de gele zwaardvechters', dag. 2.30, 19 en 21.15 uur; zo ook 16.45 uur. Camera: Hogewoerd, tel. 24919 'Lady Ca roline's Lamb' dag. 19 en 21.30 uur. Kindermatinee za en wo 14.30 en zo 14 en 16.15 uur 'SJors en SJimmle'. Nachtvoorstelling: vr. en za 23.30 uur 'Le charme discret de la bourgeoisie'. Lido: Steenstraat 29, tel. 24130 'Thunder bolt and Lightfoot', 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio: Steenstraat 39, tel. 33210 'The long goodbye', 18 Jr. Tijden zie Lldo. Trianon: Breestraat 31. tel. 23873. 'Gold' 14 j. dag. 14.30, 19 en 21.15 en zo 14.15. 16.30, 19 en 21.15 uur. Rcx: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414 'The Adductors', 18 Jr. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Kindermatinee wo en za 14.30 uur 'De schat ln het zllvermeer', a.l. Nachtvoorstelling 'Vrouwtjes die tegen een stootje kunnen', 18 J. vr en za 23.30 uur. Klassendelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15 tot 12 uur. van 14 .tot 14.45 Bezoekuren ziekenhuizen: St. Ëllsabelli- zi eken huls: uur en van 18.30'tot'19.30 uur;. Kraamar- dellng dagelijks van 11.15 tot 12: uur (alleen v. echtgen.), van 15 tot 16.uur en van 18.30 tot 19.30 uur: Kinderafdeling: dagelijks van 15-tot 18.30 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14 tot 14.45 uur en van 18.30.tot 19.30"uur: Kraamafdeltng dagelijks vah 15tot 16 uur en van 18.30 tot .19.30 uur; Kinder afdeling dagelijks van 15 tot 18.30 uur. CCU (Hartbewakenlng) dagelijks van 14.15 tot 14.45 uur en van 19 tot 19.30' uur. Diaconessenliuis: Middagbezoekuur 13-45- 14.30 uur. Avondbezoekuur 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00- 19.00 uur alleen, voor ouders zondag 14.00-15.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 Jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling. RIJNSBURG Een praatvergade ring in de kantine van 'Flora' haal de weer vele belangstellenden. Als één van de eerste nieuwtjes wist de voorzitter te vertellen dat er op korte termijn 200 karren bijkomen, wat een grote verbetering is. Kwe ker Bos vroeg de karren intensiever te gebruiken. Het bestuur stemde hiermee in. De karren die hier en daar weieens blijven staan, zullen worden weggehaald en de volgende morgen voor de kweker weer ter beschikking zijn. Moeten import-bloemen niet wor den tegen gehouden; is het impor teren van bloemen nu wel echt noodzakelijk? Het Flora-bestuur blijkt hier ook niet zo gelukkig mee te zijn en wil kwantiteit, kwaliteit en regelmaat beteugelen. 'Wij kunnen er niet helemaal bui ten, vooral om een zo groot moge lijk assortiment te krijgen', zo werd gezegd. Nog een nieuwtje: er komt een tractor met manbediening in de aanvoerzaal, om zo het werk van de kwekers met zeer zware karren te verlichten. Een klacht was dat tulpenbollen gekoeld in Waarland, erg tegenval len. Is er wel voldoende toezicht? Twee bestuursleden waren regelma tig gaan kijken en ook zij waren niet tevreden en hebben dan ook op verbetering gehamerd. Volgend jaar wordt daar niet meer gekoeld. Gezocht wordt naar een ruimte in de omgeving, die men kan kopen en als koelruimte kan bestemmen. In de veiling komt een wagen waar kleine partijen fust mee kunnen worden afgehaald en ingeleverd. Voor de grote partijen moet de kweker naar de fustloods. It.OU uui, üuuuae 11-14 UUI en 11 uur; eerste klasse de gehele dag. AnDakllniek: Klasse afdeling van 13.30 tot 15.30 uur, van 18.30 tot 20.00 uur: Derde klasse van 13.30 tot 14.30 uur, van 18.30 tot 19.30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Elke dag 15.00 tot 16.00 uur, 18.30 tot 20.00 uur. Voor de prema- turenafdellng gelden de volgende bezoek uren (alleen voor ouders) maandag tot en met vrijdag 18.30 tot 18.45 uur. Zater dag en zondag 15.30 tot 15.45 uur. Be zoek aan ernstige patiënten; wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleeg ster hiervoor speciale kaarten verstrek ken. Alphen aan den Rijn: Rijnoord le en 2e klas 11 tot 11.30 uur 13.30 tot 14.15 uur en 18.30 tot 19.30 uur. 3e klas 13.30 tot 14.15 uur en 18.30 tot 19.30 uur; Kraam- afdellng 13.30 tot 14.15 uur, alleen voor echtgenoten 19-20 uur; Kinderafdeling 15 tot 15.30 uur alleen voor ouders 18 tot 18.30 uur. WARMOND —Vrijdag 13 december is er gelgenheid om op Dorpsstraat 46. bij de heer J. Sikking, vakan tiebonnen van de landbouw te ver zilveren tot een bedrag van 300 vrijdag van 20.30 uur tot 21.30 uur. HAZERSWOUDE De volleybal wedstrijd tussen het Hazerswoudse Orion en het Warmondse WVC, waarin werd uitgemaakt wie zich voorlopig tweede-plaatsbezetter mag noemen in de e erste klas van de Leidse afdeling van de Nevobo, is door eerstgenoemde club gewonnen. De Hazerswoudenaren zegevierden met 3-1. HAZERSWOUDE De dames van de tafeltennisvereniging Avanti zijn hun plaats in de hoogste (ere-)klas se van de NTTB kwijt. Bij de wed strijd tussen Avanti en EVRO Sala manders bewees de 1-6 eindstand de zwakte van Avanti. HAZERSWOUDE Piet Fase lan ceert in 'Stultus Ponus', het clubor gaan van de damvereniging Samen Sterk, het bericht dat de familie Stolwijk van de Burgemeester War- naarkade van plan is om een dam- tiental op de been te brengen. De Stolwijken zouden, aldus Piet Fase, 'die paar overige leden van Samen Sterk' willen uitdagen voor een wedstrijd. De schrijver in het club blad stelt voor, de tien spelers van het eerste team niet in het clubteam op te stellen, 'omdat er anders een te groot krachtsverscil ont staat'. Het wachten is, aldus Piet Fase, op een organisator, en de derbij is een feit. De meesten uit de familie zijn lid van Samen Sterk of hebben langer of korter deel uitge maakt van het ledenbestand. HAZERSWOUDE Aartjan van de Poel, voorzitter van de tafeltennis vereniging Avanti en deel uitma kend van de commissie die zich bezighoudt met de voorbereidingen voor de bouw van een eigen club huis bericht in het clubblad 'Lange Vinger' dat de kosten worden ge raamd op 444.755. De eigen in breng van Avanti ls 147.850. HAZERSWOUDE Het standaard team van de damvereniging Sa men Sterk is kampioen. Zonder dat Albert Huisman en de zijnen zelf achter de borden behoefden plaats te nemen, konden ze de titel 'kam pioen van de Leidse Districts Dam Bond' voor zich inpalmen, amdat concurrent HDC uit Alphen aan den Rijn zo 'aardig' was twee afge broken partijen gewonnen te geven aan de tegenstander. HAZERSWOUDE De Hazers woudse werkgroep van Amnesty In ternational gaat kaarten verkopen, die naar politieke gevangenen in verschillende landen gestuurd kun nen worden als kerstgroet. De kerstkaarten worden verkocht door: mevrouw Verwij, Breitnerlaan 5; mevrouw Vermeer, Vermeerstraat 1; Theo Meyer, Rhynenburcherlaan 36. HAZERSWOUDE De christelijke gemengde zangvereniging Zang en Vriendschap houdt een adventszang- avond op vrijdag 20 december om 8 uur in de Hervormde Kerk. ZOETERWOUDE De tweede ont moetingsavond van dit seizoen in het kader van het pastorale plan 'Toerusting' wordt donderdag ge houden in de Christus Dienaarkerk, en heeft als motto 'Rond het Kerstgebeuren'. ZOETERWOUDE De openstel lingsuren van het politiebureau dat is ondergebracht in het gemeente huis zijn gewijzigd. Vanaf heden kan men er op werkdagen dagelijks terecht van 10-11 uur. In andere gevallen kan men zich in verbin ding stellen met het groepsbureau van de rijkspolitie te Hazerswoude aan de Vondellaan tel. 01714-9003; b.g.g. is het alarmnummer 070- 636969. Het is nog niet zeker of de toegezegde vijfde politiefunktiona- ris in de gemeente, de derde in het dorp, er zal komen. Er wordt nu gezocht naar een geschikt pension. Wanneer dit niet binnen afzienbare tijd is geregeld, gaat de benoeming niet door. ZOETERWOUDE Er komt weer een kerstbomenverkoop op het sportcomplex Haasbroek. Deze wordt georganiseerd door het be stuur van de jeugdafdeling van SS2 die met de opbrengst vele aktivitei- ten financiert. VALKENBURG De beroepen predikant van de hervormde ge meente, ds. J. C. van Hunnik in Ermelo, heeft met zijn vrouw een bezoek aan de kerkelijke gemeente in Valkenburg gebracht. Ook de gereformeerde predikant ds. H. Rooze en verscheidene van zijn ge meenteleden kwamen kennismaken LISSERBROEK Ruim vier jaar geleden besloot de gemeenteraad van Haarlemmermeer de blokver- warming in de woningwetwoningen te laten ombouwen tot individuele centrale verwarming. Het betrof hier 1512 woningen. De kosten be droegen in totaal 7 miljoen. De centrale ketelhuizen werden op olie gestookt. De omschakeling naar aardgas betekent voor het gasbe drijf een grotere omzet van 5,5 miljoen m3 per Jaar. De bruto ba ten worden per jaar op 225.000 gesteld. De laatste woningen waar de ombouw plaatsvond staan in Lisserbroek. Het totale ombouwpró- iekt werd dezer dagen voltooid. LISSE Het Groene Krpis houdt donderdag 19 december de jaarlijk se algemene vergadering in hét wijkgebouw.- Aanvang 8 uur. LISSE Onderwijsinspectuer J. W Fonhof opent donderdag 19 decem ber om 3.30 uur in de Vlvaldistraat, de tweede openbare basisschool in de Poelpolder. LISSE Vrijdag 13 en zaterdag 14 december wordt in het Trefpunt aan de Schoolstraat een postdut- venshow gehouden. Men kan de 450 duiven bewonderen op vrijdag van 19.30 tot 23 uur en zaterdag van 10 tot 17 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN He: bestuur van de jongerencentrum Midas gaat het gebruiken en ver handelen van drugs verbieden en zal daar strenge controle op uitoe fenen. Tot nu toe werd het nog oogluikend toegestaan. M;|ar het bestuur meent verantwoordelijk te zijn voor de jeugdigen van 14-18 jaar die nog niet met het gebruik van drugs dienen geconfronteerd t< worden. Men hoopt met deze maat regel de slechte image van Midas, die het bij de Alphense bevolking heeft, weg te nemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4