EEN WINTER VOL GEVAREN Radio- en televisieprogramma's Dagrecept Even puzzelen Ab Goubitz stopt met ochtendgym Junckers deens, parket Proloog: proces tegen krant en kamerlid DS'70 Loodzwaar Leveranciers van valhelmen gaan krachten bundelen Auto van de weg: dode Uittocht uit Nijmeegse PSP TROUW/KWARTET VRIJDAG 6 DECEMBER 1974 BINNENLAND/RADIO-TV HILVERSUM Per 1 januari zal de bekende presentator van och- tendgymnastiek-programma's voor radio, Ab Goubitz. niet langer zijn Instructies aan matineuze en sportieve luisteraars geven. Het overlijden van zijn muzikale begeleider op de piano, Jacques Schutte, heeft Ab Goubitz tot zijn besluit gebracht. Op dit moment uord nog gebruik gemaakt, voor de NOS-radio 's morgens tien over zeven, van opnamen, die Schutte en hij al tevoren hadden gemaakt. Naast zijn radiowerkzaamheden is Goubitz hoofd van de afdeling sportzaken van de gemeente Hil versum. Hij werd op 21-jarige leeftijd sportleraar en heeft het radiowerk 29 jaar gedaan. Een opvolger is voor hem nog niet gevonden. Gesprek Mochel met prof. v. d. Meer herhaald HILVERSUM Het gesprek, dat Henk Mochel met prol", dr. C. van der Meer in januari 1971 had over begeleiding van mensen die lijden aan een ongeneeslijke ziekte, zal N'CRV-radio voor 'n deel herhalen in een aflevering van de serie 'Ziek-zijn-beter worden' op 12 de cember (21.50 uur op Hilversum 1). Deze aflevering gaat over stervens begeleiding. Het gesprek dat prof. Van der Meer met zijn pa- tint had wordt nog steeds be schouwd als een van de meest indrukwekkende voorbeelden van het begeleiden van een ongenees lijk zieke patiënt. Er kwamen in dertijd honderden reacties op. Peter van Dijk wordt omroeper NOS-televisie HILVERSUM Peter van Dijk wordt de nieuwe televisie-omroe per van de NOS. Zondag 8 decem ber zal hij voor het eerst op het icherm de programma's aankon digen. Peter van Dijk komt in de plaats van drs. Ria Dalmeijer, die Sans kriet studeerde en nu weten schappelijk ambtenaar wordt aan de rijksuniversiteit van Leiden en daarom de televisie verlaat. Zij is daar sinds februari 1967 werkzaam geweest. Peter van Dijk is 29 jaar oud. Hij is een aantal jaren disc-jockey geweest, ondermeer bij de Engels- ,-T.ëSi*4 Ab Goubitz '.aiige zender Britain Radio, Ra dio Caroline en Radio Veronica. Verder leverde hij radio- en tele- vlsiebijd ragen aan de program ma's van liet BRT in Brussel en le ideële zendgemachtigde de HI- RO. De nieuwe NOS-omroeper kondigt al een paar maanden de program ma's aan van de Nederlandse On derwijs Televisie, van Teleac en enkele middagprogramma's van de NOS-televisie. NCRV handhaaft Johnny en Tonny op oude tijd HILVERSUM - De NCRV-televi- sie handhaaft het show-program ma Johnny en Tonny volgens dc steeds gevolgde schema-opzet te genover AVRO's show-programma 'Een mens wil op de vrijdagavond wel eens even zitten en een beet je lachen, want er is al genoeg el lende in de wereld', dat met in gang van vandaag op de vrijdag komt. eens in de vier weken. In een communiqué'tjc. dat een beetje als parodie is bedoeld, zegt de NCRV ervan uit te gaan. dat er al genoeg ellende in de omroep wereld is en dat het eigen pro gramma. al maanden geleden is vastgesteld en men ervan uitgaat, dat mensen op vrijdagavond toch jok wel eens iets anders willen zien dan het programma met die lange naam. net NCRV-program- ma blijft in deze volgorde ge handhaafd: Johnny en Tonny, Farce Majeure en Ander Nieuws. Protest ontslag medewerker Wereldomroep HILVERSUM Medewerkers van de Wereldomroep hebben een brief gezonden aan de onderne mingsraad van de Wereldomroep, waarin ze protesteren tegen het aanvaarden door de onderne mingsraad van het ontslag van Paul Brenner. Brenner is _ecn medewerker voor Australië van de Wereldomroep. Hij werd ontslagen nadat er vori ge week een kritisch verhaal van hem verscheen over zijn werkge ver. De medewerkers die de brief aan de ondernemingsraad hebben ondertekend nemen het deze raad kwalijk dat pas een dag nadat Brenner was ontslagen, door de ondernemingsraad contact met hem is gezocht. Er is ook een brief naar de vak bonden onderweg. De georgani seerde werknemers van de Wereld omroep vinden dat hun bonden tekort zijn geschoten en proteste ren tegen wat zij noemen de slap pe houding van hun vakbondsver tegenwoordigers. Wim Jansen weer helemaal bij de NCRV-radio HILVERSUM Wim Jansen is sinds kort weer helemaal terug bij de NCRV-radio. na een korte pe riode bij Hier en Nu-televisle ge weest te zijn. Dc voorkeur van Wim Jansen gaat toch uit naar het medium radio en daar zal hij in grote lijnen het werk overnemen dat Goos Kamphuis achterliet bij zijn overlijden dit jaar. Wim Jansen is betrokken bij de rubrieken Plein Publiek en Podi um en ressorteert bij NCRV's af deling Gesproken Woord. Wint Jansen SMIDJE VERHOLEN Limburgse appelen 4 grote appelen suiker naar smaak wat kaneel 30 gram boter of margarine Voor de vla: Vz liter vanillevla (kant en klaar) o] gemaakt van J2 liter melk 35 gram custardpoeder 30 gram suiker vanillesuiker en iets zout De appelen wassen, doormidden snijden en van kroontjes, steeltjes en klokhuizen ontdoen. De boter of margarine in een koekepan smel- t«i. de appelhelften met de schil- zljde naar beneden er in plaatsen en deze helften in ongeveer 5 mi nuten bruin laten worden. De ap pelen op een verwarmde schotel overbrengen en met suiker en ka neel bestrooien. Ze overgieten met een warme vanillevla. kant en klaar gekocht of gemaakt van de hierboven genoemde ingrediënten of de vla apart bij presenteren. Menutip: Kaas-hamragout, witte rijst, andijvie. Limburgse appelen. Vakcentrales: wijzig wet gewetensbezwaarden Van een verslaggever UTRECHT De vakcentrales NVV en NKV hebben er gisteren bij de regering op aangedrongen de wet gewetensbezwaarden te verruimen, zodat ook op andere gronden dan godsdienstige en ethische een be roep op de wet gedaan kan worden. (ADVERTENTIE) BEUKEN. EIKEN. ESSEN. SYLVAKET 20 SOORTEN EN PATRONEN Map met volledige informaties bij de importeur JUNCKERS NEDERLAND B.V., Antwoordnr. 712, Zoeterwoude (Rijndijk) 2406, onder vermelding van letter K7. Telefonisch mag ook: 071 - 3 34 45 (Codan-Groep) Van een verslaggever WÖGNUM Op rijksweg 7 in Wognum is de 57-jarige King Ming Wang uit Medemblik omgekomen toen hij met zijn auto op een vrachtauto botste, die volgens de politie geen voorrang verleende. Van een onzer verslaggevers EINDHOVEN De toneelwerk- groep Proloog uit Eindhoven zal zowel het DS'70 kamerlid mevrouw S. van Veenendaal-Van Meggelen als het dagblad De Telegraaf we gens belediging voor de rechter da gen. Het koVt geding tegen De Telegraaf dient aanstaande maandag voor de president van de Amsterdamse rechtbank, het kort geding tegen mevrouw Van Veenendaal vindt op maandag 16 december voor de pre sident van de rechtbank in 's Her togenbosch plaats. Zoals bekend heeft mevrouw Van Veenendaal deze week. mede via De Telegraaf. Proloog ervan beschul digd allerlei onwettige middelen te gebruiken om marxistische doelein den te bereiken. De toneelwerk- groep zou volgens haar onder ande re fraude en diefstal hebben ge pleegd. Deze beschuldigingen zijn zowel door Proloog als door de be trokken instanties (Philips, de bur gemeester van Eindhoven, de poli tie in Eindhoven en het Pensioen fonds voor het Nederlands Toneel) ontkend. Inmiddels heeft De Telegraaf een poging gedaan om door het aanbie den van ruimte voor een weer woord met Proloog tot een vergelijk te. komen. Toen Proloog evenwel een ongecensureerd artikel in de zelfde opmaak als het gewraakte artikel op de voorpagina eiste, brak het blad de onderhandelingen af. We zijn een loodzwaar volkje, zelden of nooit afwijkend van de lijnen die we hebben uitgezet. Bakens zijn bakens. En dat geldt zowel voor links als voor rechts en alle daartussen liggende wind streken. Plaats voor fantasie is er nauwelijks. Ook niet op het feest van de verbeelding sinterklaas avond. 'T is donderdagavond, dus staan bij de VARA de stratenmaker, de stomme filmjes, Colditz, de quiz en Achter het Nieuws nu eenmaal geprogrammeerd en daar zullen ze het mee moeten doen. De enige fantasie, die ik heb zien opbrengen in het avondprogramma kwam van de boterletters uit delende quizdeelnemers. Ze werden prompt 'gestraft' door een derde ronde te verliezen op een woord, dat meekijkend Nederland door het voorgaande spelletje allang had geraden. Ze hadden best een extra surprise verdiend omdat hun brei nen wegens de neergaande economie met crisisgedachten waren gevuld en zij bij het onvolledige woord zonnestelsel aan niets anders kon den denken dan aan bonnenstelsel, in plaats van aan het zonnestelsel. Aan de quiz ging. zoals gebruikelijk, een aflevering van Colditz vooraf. Wil ik bij deze serie op het punt van onwaarschijnlijkheden wel eens wat door de vingers zien, omdat er, bijvoorbeeld aan dramatische expressie iets tegenover staat, deze keer werd het te gortig. Het gaat mij te ver dat een fanatieke Duitse officier die als een terrier zijn vijanden bewaakt, 's nachts op de slaapzaal met een van de slimsten een potje schaak gaat zitten spelen. En dat een Frans bandje om een ontsnapping te camoufleren, plotseling uitbarst in het spelen van de Britse hymne Land of hope and glory, dicht teveel internationaal besef toe aan de kinderen van De Gaulle. Te geloven dat uitsluitend enorme lummels deel uitmaken van de Duitse bewaking, is natuurlijk wel aardig om je onlustgevoelens te kietelen, maar de werkelijkheid zal 'effe' anders zijn. Zo'n wachtpost zal ook in de gaten hebben gekregen dat vlak boven zijn hoofd een van lakens gevlochten vluchttouw werd opgetrokken. In de Vara-gids voor de komende week staan twee ingezonden stukjes over Golditz. die illustreren hoe men door een bepaalde betrokkenheid zeer verschillend kan oordelen. Een Amsterdammer, die kennelijk niet in het kasteel gevangen heeft gezeten, weet zeker dat het allemaal anders en erger was. Hij schreef: 'Het was systematische vernietiging van mensen door kleinburgers die tot de laatste minuut door het fasqisme geïnspireerd werden tot moord met alle middelen van de techniek'. Dat klopt niet helemaal, want er leven nog tal van ex- krijgsgevangenen uit dit 'Sonderlager'. Zoals de heer L. de Hartog. Hij schreef een dankbetuiging aan de Vara voor het uitzenden van de serie. 'Hoewel Colditz met een sterke Engelse bril op werd gemaakt en men na 30 jaar rekening moest houden met een veranderde houding t.o.v. de Duitsers heb ik als oud-Colditzer met veel interesse (en soms iintens) naar deze serie gekeken', aldus zijn afgedrukte brief. TON HYDRA 56. 'Dan mag je in elk geval voor ons nog eens een lekkere maaltijd klaar maken', zei smidje Verholen en hij klopte Toos bemoedigend op de welgevulde schouder. 'Mijn knecht en ik hier houden wel van goed eten en we zijn uitgehongerd, weet je. We rammelen! Maak maar eens een fijn dinertje met een kop je koffie en een sigaartje toe. Ha- ha dat stukje vakwerk van jou zal ons smaken. Intussen maak ik dan even van je telefoon gebruik voor een paar zakelijke gesprekjes'. 'Fijn zo', lachte dikke Toos en haar ronde gelaat klaarde helemaal op. 'Ik zal mijn best voor U doen. En eh U weet de telefoon nog wel te hangen, hè?' 'Natuurlijk', ant woordde de smid, die van snel wer- FERDINAND ken hield. In een wipje had hij in het telefoonboek de adressen opge zocht van een kolenhandelaar en een groothandelaarin ijzer en staal. De verheugde gelaatstrekken, waar mee deze beide heren even later een zekere smidje Verholen te woord stonden, doet wel vermoe den. dat er een flinke bestelling genoteerd kon worden. 'Ik betaal contant', had smidje Verholen ge zegd. 'Ik ben echt een man van boter bij de vis. Maar de spullen moeten morgenochtend vóór elf uur bij de smid van Rljkhuyzen besteld 'worden. En daarmee was het zakelijke deel van de trip naar Gravendrecht geregeld. De smid kon dus nu aan eten gaan denken. Toen hij uit het telefooncelletje kwam. botste hij bijna tegen dikke Toos op. die een heerlijk geurende pot soep naar binnen bracht. 'Zeg eh mijnheer Verholen', fluisterde geheimzinnig. Die knecht van U, hèis die wel goed bij zijn hoofd. Hij ziet er net uit of hij zo van een of ander gekkenhuis komt'. Toen barstte smidje Verholen uit in een daverende lach. 'Hou me vast!'| gierde hij. 'Die man is misschien pienterder dan jij en ik samen! Vooruit Willem, doe je maskertje af!' Met een breed gebkar ver wijderde Willem Halsker toen het dunne rubber maskertje van zijn gelaat en dit veroorzaakte zoveel ontsteltenis bij dikke Toos. dat ze zowaar enige soep met balletjes ver loren deed gaan. Hemeltje, het is de body builder en hij laat me morsen!' riep ze geschokt uit... PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Van een verslaggever DEN HAAG De grootste leveran cier van bromfiets- en motorhel men gaan .nauw samenwerken, heb ben zij bekendgemaakt. Het zijn Coenen BV in Den Haag, die hel men maakt, en Unit BV te Rijs wijk, importeur van valhelmen. Als gevolg van de onzekerheid op het gebied van de valhelmen en met name over de helmenkeuring is overal de produktie gedaald en hebben zich voorraden gevormd. Beide ondernemingen bundelen nu hun krachten om aan de vraag vóór 1 februari te kunnen voldoen. Naar schatting zeshonderdduizend niet-helmdragers moeten nog vóór 1 februari een dergelijk hoofddek sel kopen. Coenen gaat zich nu uitsluitend met de produktie van alle typen helmen bezighouden, terwijl Unit (importeur van Llfe- helmen) de gehele verkoop gaat behartigen. - 34 Hoe kon zij hebben vergeten waar en hoe ze hem had ontmoet? Zij moest het zich zien te herinneren en hem opzoeken. Toen zij met Robert en zijn vriend in de Savoy Grill soupeerde, dacht deze dat Ro berts verloofde nog mooier was dan hij eerst had gedacht: wel jammer dat zij een beetje dom was. Zij schonk niet veel aandacht aan hem. De rapporten van die winter van André brachten geen nieuws. Over het kasteel in St. Martin hing een sluier van passiviteit. Elizabeth kwam niet bulten het hek. zelfs niet in de vallei, er werd niets van haar gepubliceerd en de pers sprak niet over plannen voor de toe komst. André rapporteerde slechts dat zij vaak alleen op het terras van het kasteel wandelde. André had bij het skiën een punt gevonden vanwaar hij met een sterke kijker het terras kon zien. Dichterbij kon hij niet komen. André begon rusteloos te worden: hij had kennis gemaakt met de dochter van een man die sinds het eind van de oorlog op het kasteel had gewerkt. Hij hoorde van haar alleen dat het leven op het kasteel ingrijpend was veranderd sinds de verdwijning van Devlin, dat het personeel niet wist waar het aan toe was en het er niet meer prettig vond. hoewel niemand erover dacht madame Devlin in de steek te ia- ten. Maar dat alles bracht André CATHERINE GASKIN geen stap dichter bij het kasteel of bij Elizabeth O'Mara. en het meisje was hem ongelukkigerwijze au sé- rieux gaan nemen. 'Heeft dat wel zin?' vroeg Canfleld Willsden. 'Het kan gewoon een aaneenschakeling van toevallighe den zijn. en dan verknoeit die An dré daar alleen maar zijn tijd'. 'Wacht maar af', zei Willsden. 'Het zal heus wel iets betekenen. We moeten het de tijd geven zich te ontwikkelen, we zullen zien. Canfield vond dat Willsden de te leurstellingen van zijn beroep uit stekend wist te dragen. Hij zocht nu tussen de papieren op zijn bu reau. 'Je zult de volgende week naar Berlijn moeten. Josh. Je kunt wel een artikel over de muur schrijven terwijl Je er bent'. 'Alweer?' protesteerde Canfleld. Te dere Journalist uit de hele wereld heeft al over die muur geschreven'. 'Des te meer reden dat Jij het ook doet. Het loont niet in dit beroep 'anders' te zijn', zei Willsden zonder enig meegevoel. 'Je moet je in ver binding stellen met Daniel. Het eerste echte nieuws kwam toen de voorjaarsdooi inzette in de Rhóne Vallei en je het gedonder van de lawines kon horen in de bergen boven St. Martin. Toen hij het rapport las, beefde Canfield van opwinding, omdat hij wist dat een vergezocht gokje een spoor van Waarheid bevatte. Maar die opwin ding veranderde al gauw in neer slachtigheid toen het tot hem door drong dat dit spoortje waarheid Devlin nog vaster scheen te ver strikken in het net waaruit Can field hem wilde bevrijden. Men had in St. Martin nu twee keer een vreemdeling gezien.bij de eerste melding van zijn aanwe zigheid was André dadelijk naar zijn uitkijkpost gegaan. Hij had lang moeten wachten, maar dit wachten was beloond toen hij de vreemdeling op het terras zag. Hij was de volgende dag teruggegaan met zijn fotoapparatuur. Wolken en sneeuw hadden hem het uitzicht benomen en toen hoorde hij dat de vreemdeling weer uit St. Martin was vertrokken. Hij stuurde een beschrijving naar Bern. De week daarop was er een vriend van An dré gekomen voor een wat late wintervakantie en logeerde voor een verlaagde prijs ln het hotel waar André werkte. Zij begroetten elkaar hartelijk en spraken over de oude tijd. Zij hadden elkaar nog nooit eerder gezien. En daarna vergezelde de vriend André altijd op zijn lange wande lingen. Hij gaf opgewekt toe dat hij niet veel waard was op de ski's, maar hij was een uitstekend foto graaf. Hij maakte op heldere dagen met een telelens ontelbare foto's van Sion en St. Martin en verkreeg zo indrukwekkende foto's van de bergpieken zonder dat hij hoog be hoefde te klimmen; hij maakte fo to's van de eigenaar van het hotel, van André's vriendinnetje en haar familie, en zei zuchtend dat hij snakte naar een kansje om het kasteel te fotograferen, maar Ieder een zei dat dat onmogelijk was. (wordt vervolgd) Radio vandaag HILVERSUM I KRO 7.00 nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S)Badinerie: klas t. 30 Nws. 7 41-7.50 Echo) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor do huisvr. S.lo Dc wonderlijke letter M: een progr voor Het Hollandsche Huishouden. 940 Schoolradl- o. 10.00 (S) Aubade: klass. muz. (10.30- 10.32 Nws.) NOS: 11.30 Blijk op de derde wereld. 11.45 Blijk op Europa. KRO: 12.00 (S) Van Twaalf tot twee. met om 12.26 Mededelingen. 12.30 Nws en 12 41 Echo. 14.00 Lieven en Leven - serie uit zendingen over mensen op weg naar een toekomst. 14.15 Schoolradio. 14.5o(S) In terlokaal op vrijdag, m.o. 15.30 Nws. 17.00 Zonder grenzen: rubr. over missie en zending. 17.10 (S) De hutsgeklutste Kin derspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo magazi jn P 18.19 Ultz. van de R.K.P.N. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning: Nws. .feiten en achtergronden op sociaal- maatsch.rterreln. 18.58 Martber. ls.m. KNBTB. 19.00 (S) Cameretten '74: flitsen van het festival voor amateur-cabaret groepen. 19.30 (S) In antw. op uw schrij ven :verz.platenprogr. 21.00 (S) De blanke top: de taal ls de mens gegeven om z'n gedachten te verbergen. 22.25 Overwe ging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Goal: sport en muz. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje (8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal 8.30 DE Groenteman) 9.00 Schoolradio. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind. pedagogosche rubr. 9.3o \VAf standen. 940 Toerismo: toerist, infor- AVRO: 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.10 (S en Mono) Arbeidsvitaminen: populair verz.platen progr. (11.00 Nws. 11.03-1 l.Oo Radiojournaal) U.30 Knippert cht: ver- keersmagazlne. 11 5o Beursber. 120.00 (S) De platenkeuze van Willem SLrietman: moderne muz. Overheldsvoorl.: 12.30 Uit zending voor de landbouw. AVRO: 12.40 (S) De Kon. Mil. Kapel. 12.55 Radiojour naal. 13.00 Nws. VPRO: 13.11 Vandaag dit. morgen dat. 13.25 Progr. overzicht. 13.30 Interview. 14.00 Muz. lo.30 Vrou wen. 16.00 Nws. 16 03 Vandag dit..morgen dat 16.05 Nova Zembla. 17.30 Welinge lichte kringen: rechtstreeks debatprogr. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Vandaag dit. morgen dat. 18.20 Essay. 18.30 Progr. overzicht. 18.31 Embargo, themaprogr. 19.30 Radio Vrij Belgle. VARA: 20.00 Nws. 20.0o (S) Sydney Symphony Orchestra: moderne muz. 21.30 Zondagsschrijvers aan het woord. 21.40 (S) Klas. kamer- en orkest- muz. 22.35 (S) De Staalkaart. 23 25(S) muz van deze eeuw: planorecital 2355- 24.00 Nws. HILVERSUM III EO: 7.02 (S) Gospelsound: muz. specl- De muzikale fruitmand: verz.progr. van en voor zieken. TROS: 10.03 Pep op drie. 11.03 Drie draait op verz. NCRV: 12.03 (S) Drie tussen de middag: BIJ Barend. 13.03 (S) Hier en Nur. 13.08 Drie tussen Speciaal Mies Bouwman brengt haar an ti-ellende-show voor het eerst op de vrijdagavond Ned. 1 20.21 Tegen Mies moet de NCRV op boksen met Kojak en de revue van Johnny en Tonny. N'ed. 2 20.21 0 Actualiteiten worden voorzien van commentaar in Televizier Ma gazine. Onderwerpen: een interview met de president van de Neder landse Bank dr. J. Zijlstra, een reportage over de vlucht van Ne derlandse bedrijven naar België en een portret van de Griekse koning Constantijn. Ned. 1 22.05 0 Aan Ander Nieuws van de NCRV dat handelt over het boek Waterschapsheuvel, gaat een optre den van Farce Majeure vooraf. Ned. 2 22.10 9 Badische Revolte 1848 is een televisiefilm over een weinig be kende gebeurtenis: de boerenop stand in Duitsland. Duitsl 1 20.15 Uit Delft komen impressies van het festival voor amateur-cabaret groepen Hilv. 1 19.00 0 In het AVRO-programma speelt de Kon. Militaire Kapel o.a. het bekende popnummer Power to all our friends. Hilv. 2 12.40 0 Onder leiding van Willem van Otterloo voert het symfonie-orkest van Sydney werk uit van Prokof jew en Bruckner. Hilv. 2 20.05. 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 Drie loopt achter: Nostalgie. AVRO: 20.02 Ra diojournaal. 20.05 Eurohits. met o.a. de Duitse en de Engelse hitparade. 21.02 DE Negen-uur-show. 22.02 Radiojournaal. 22.05 (S) Superclean Dreammachlne. 23.02 (S) vanavond laat. 0.02 Radiojour naal. 0.05 Weekend-muz.-magazlne. 1.02 Soultlme U.S.A. 2.02 Continue de nacht door. 4.02 Voor dag en dauw. (2.02. 4.02 en 5.57 Radiojournaal) NCRV: 6.02-7.00 Klaar wakker. TV vandaag NEDERLAND I NOS-NOT 10.45-11 35 Schooltelevisie NOS 18.45 Paulus deBoskaboutei 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Een mens wil op de vrijdagavond... 22.05 Televizier Magazine 22.45 AVRO's Sportpanor. NOS 23.05 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Sportleiding. les 8 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Pas op Swiebertje NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Kojak, politieserie 21.10 Jonny en Tonny 22.10 Farce Majeure 22.40 Ander Nieuws: Waterschapsheuvel 23.10 Praten met de Minister President NOS 23.20 Journaal Horizontaal: 1. vuurpijl, 4. vis. 8. boom, 10. muzieknoot, 12. speel goed, 15. aalgeer, 17. werkend be ginsel, 19. nieuw, 20. gehoororgaan, 22. jongensnaam, 23. boom. 24. wa tering, 26. arrondissement (afk.), 27. buitenhaven, 29. strijdperk, 30. groot meer in Finland. 31. houten vat. 33. rondhout, 37. afk. van editie, 38. gevolg, 39. luidruchtig feest. Verticaal: 1. oorzaak, 2. spil van een wiel. 3. landbouwwerktuig. 5. koning van Basan, 6. oude lengte maat, 7. werpstrik, 9. muzieknoot, 11. ik (Lat.). 12. opperbest, 13. af wenden. 14. niet dicht opeen staan de. 16. Inwendig orgaan. 18. naar omlaag, 21. grondsoort. 24. schoei sel, 25. water in Utrecht, 27. teken in de dierenriem, 28. plaats in Drente. 32. rund, 34. reeds, 35. lid woord. 36. plaats uit de oudheid, 37. voedsel. OPLOSSING VAN GISTEREN 1. Spa. 2. ets, 3. kar, 4. pui. 5. Ira. 6. ast, 7. lev, 8. lom. 9.* gal, 10. rel, 11. tol. STRUISVOGEL Van een verslaggever AMELAND De 35-Jarige Douwe Olivier uit Nes op Ameland ls gis teren omgekomen toen de auto waarin hij reed op de verbindings weg bij Nes-Buren vermoedelijk door hoge snelheid van de weg raakte. Van een verslaggever NIJMEGEN De scheuring die' tij dens het landelijke congres van de PSP ontstaan is. werkt door: in Nijmegen zijn 21 leden uit de partij getreden. Onder hen zijn afdelings voorzitter J. Biemans, oud-raadslid B. Aalders en het pas benoemde raadslid P. Timmermans.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4