Ook internationaal heeft Leidse universiteit verantwoordelijkheid Mensen zetten zelfs cijfers op girokaarten onduidelijk Agenda van Leiden Kunst als geschenk College komt met nota's over leerplicht en leegloop schoolgebouwen Opnieuw protestbrief tegen beleid scholenbouw Meren wijk Jongen na aanrijding overleden Welzijnsraad wacht met discussie over taak en functie Telefooncellen gekraakt Leiderdorpse PTT'er maakte concept cijfersleesmaehine TROUW/KWARTET DONDERDAG 5 DECEMBER 1974 STAD en REGIO L3 VRIJDAG 6 DECEMBER Rapenburg 24. 02 uur Jazz-zolder Hot House amerikaanse-saxofonist George Co leman, begeleid door het trio Rob Ager- beek. ZATERDAG 7 DECEMBER LAK-theater, Levendaal 8.15 uur: toneel groep Theater met 'Geen mannen meer SOS-tel. hulpdienst tel. 071-25202 Voor allen die ln moeilijkheden verkeren dag en nacht te bereiken. Apotheken in regio Leiden: De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apothe ken ln de regio Lelden wordt van vrijdag 29 nov. tot 6 dec. waargnomen door de Zuiderapotheek. Lammenscbansweg Lel den. en de apotheek Van Breest Smallen- burg te Leiderdorp Tvens op zatrdag tot 1 uur de Ogstgester pthek. Wll- ehlmlnaprk a8. en d apothek Vorsch- FILMS IN LEIDEN TOT 12 DECEMBER: Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239: 'Black belt Jones' 18 jr.. dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur en zo extra voorst. 16.45 uur. Lido: Steenstraat 39, tel. 24130: 'Bring me the head of Alfredo Garcia' 14 Jr. dag. 14.30. 19.15 en 21.15 uur en zo extra voorst. 16.15 uur. Studio: Steenstraat 39. tel. 33210: Tram lijnbegeerte' 14 Jr dag. 14.30. 19 00 en 21.15 uur en zo extra voorst. 16.15 uur. Trianon: Breestraat 31. tel. 23875: 'Gold' 14 jr. dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. zo 14.15. 16.30. 19.00 en 21.15 uur. Camera: Hogewoert. tel. 24919: 'Het woes te schaap' 18 jr. dag. 19.00 en 21.15 uur. Klndermatiriee za en wo 14.30 en zo 14.00 en 16.15 uur: 'Zorro en de drie Muske- LEIDEN December is de maand van het gulle gebaar. Waarom dan 'niet 'Kunst als geschenk', zal galeriehouder Van der Vlist aan de Boter markt zich hebben afge vraagd! Het motto van de tentoon stelling bij, Van der Vlist is 'Kunst als geschenk'. Er han gen geen grootse werken, maar toch wel aantrekkelijke schilderijtjes van Machteld Hooyer. Fijn. wat vrouwelijk van kleur met een techniek die soms aan email doet den ken. Een werkje 'Nar met poes' is zo'n juweeltje. Veel Illustraties van sprookjes behoren tot haar collectie, alsmede enkele mooie land schappen. Van Karei Wiggers. die nog niet zo lang geleden eveneens bij v. d. Vlist exposeerde, hangen er een paar voor deze schilder karakteristieke stuk ken. Bovendien zijn er litho's van Hans Vleugels. Anke Blankevoort en Dini Henkes tonen een flink aan tal keramische objekten. Van Henkes grappige, ietwat kari katurale dierfiguren en enke le 'liefdesparen' in innige omhelzing. Blankevoort expo seert haar expressieve, ietwat surrealistisch getint aarde werk. Het is mooi, sterk per soonlijk. origineel werk. Ten slotte een aantal heel goede wandkleden. Persoon lijk vond ik 'Bloembed' het mooist, uitgevoerd in voorna melijk paars en groen. Illus tratief is een kleed met een aantal figuren rond een kind. Alle werken getuigen van een subliem gevoel voor kleur en compositie. WILLEM PRINS Rijke geschiedenis en goede voedingsbodem LEIDEN 'De universiteit is een maatschappelijk instituut. Niet alleen door haar eigen onderwijs en onderzoek, maar ook in internationale zin'. Woorden uit de mond van de man die vanuit het kantoortje aan de Stations weg (39b) met een kleine ploeg bezig is gestalte te geven aan de internatio nale verantwoordelijkheid van de Leidse universiteit: Mr. F. L. Mulder, di recteur van het bureau Buitenland. Er Is nogal wat nieuws de laatste tijd over dit onderwerp: volgend najaar zal een grote conferentie worden gehouden over unievrsitaire ontwikkelingssamenwerking, waar bij Leiden als gastvrouw zal optre den. Verder heeft onlangs de NUF.- FIC (Stichting van de Nederlandse Universiteiten en Hogescholen voor Internationale Samenwerking) ne gen van de zestien voor 197Ü inge diende universitaire ontwikkelings projecten goedgekeurd. Daar waren ook de twee Leidse bij: twee pro jecten die zich richten op de ont wikkeling van, de sociale weten schappen in Indonesië, in samen werking met het Internationaal In stituut voor Sociale Studiën, in Den Haag. Ten slotte heeft dit jaar de organisatievorm van de buitenland zaken zijn beslag gekregen door de goedkeuring door de-Universiteits raad van het reglement van de commissie Buitenland (het 'alge meen bestuur'). Eigen taak In de ontstaansgeschiedenis van commissie en bureau Buitenland zijn twee elementen te ontdekken, aldus mr. Mulder. 'Eerst vroeger de wens om afgestudeerden in principe ook internationaal inzet baar te maken. Dus gewoon het deelnemen aan het internationale verkeer. Sinds de - oprichting! van hét NUFFIC- iri: "*en' vooral in de jaren ze^tjg^'is-tSar de ontwikke lingsproblematiek, die zich juist toen dge$>voelen, bijgekomen'. De voorganger van de conferentie van volgend najaar in Leiden, in 1967 in Utrecht, maakte de start. T)e universiteiten sloten zich toen aan bij de uitspraak dat de univer siteiten een eigen taak en een ei gen verantwoordelijkheid op dit terrein hebben'. Een geldinjectie van de toenmalige minister voor ontwikkelingssamen werking, Udink, maakte de oprich ting van een commissie en een bureau Buitenland in 1970 moge lijk. Mulder: 'Tot dat moment was de gedachte: het hemd is nader dan de rok. Ontwikkelingsprojecten zijn mooi en nobel, maar niet uit het eigen vlees'. Langzamerhand ver dween de status van randactiviteit. 'En dat terwijl de Leidse universi teit bij haar oprichting en in de eerste decennia van haar bestaan zeer internationaal georiënteerd was. Natuurlijk heben we altijd al de wetenschappelijke internationale uitwisseling gehad, maar dat is toch wel iets zeer specifieks'. Toch gaat alles nog niet zo vlot als gehoopt. 'Er is omstreeks een dozijn projec ten in werking, er zijn plannen voor nieuwe, maar we werken hier maar met een vaste ploeg van vier en een halve maa. De mogelijkhe den zijn dan ook groter dan we kunnen verwerken, daar ben ik ze- .ker van. Denk ook maar eens aan allerlei culturele akkoorden, die yaak in wetenschappelijke samen werking voorzien. Leiden heeft daarbij door zijn rijke geschiedenis een goede voedingsbodem voor deze dingen'. Kortom: er zijn meer mensen no dig. En weer kijkt, de Lgidse uni versiteit op naar Den Haag voor meer formatieplaatsen (koppen) Mulder zou erg graag zien dat de nieuwe commissie, ten dele door de faculteiten, ten dele dóór de Uni versiteitsraad/College van Bestuur voorgesteld en ten dele zich zelf aanvullend met enkele deskundi gen, aan het werk kan gaan zonder een idee van een 'projectstop' in het achterhoofd. 'Dat zou erg jam mer zijn'. Bijstand Over de projecten zelf is wel het een en ander te doen. 'We gaan er in het algemeen van uit dat deze projecten bijstand moeten geven aan de ontwikkeling van universi taire instellingen in de ontwikke lingslanden. Maar dan wel zo dat het ten goede komt aan grote delen van de bevolking. Daar zit natuur lijk een politiek element in'. Met de komst van een nieuwe mi nister (Pronk) is ook de discussie hierover opgelaaid. 'Hij had wat minder waardering voor een bepaald soort projecten, waarbij het eigen belang en de vakinteresse een grote rol speel den'. De mening van Mulder hiero ver: 'Het valt niet te ontkennen dat er een stuk eigen belang in zit. Ik geloof niet dat we nu kunnen spreken van hobbyprojecten. We zijn daar wel enigszins mee begon nen in 1970, want er was toen ook weinig aanbod van projecten. We hielden een soort openbare in schrijving. De selectie is uiteraard wel gekomen, waarna het karakter van hobbyproject goeddeels ver dwenen is'. In het algemeen vindt Mulder dat men weliswaar deel uitmaakt van het Nederlandse ontwikkelingsbe leid, maar dat de universiteiten be grijpelijk beducht zijn voor te veel inmenging. 'We hoevan het per slot van rekening niet te doen, maar als we het doen, danJa, ik geloof dat we ons toch zeker moeten rich ten op de maatschappelijke beteke nis, niet de kleine élite'. Family Een goed voorbeeld daarvan is het 'paradepaardje', het Family-plan ning project in Indonesië. 'Daar wil men in teamverband de condities nagaan die nodig zijn voor een goede bevolkingspolitiek, en zo de regering advies uitbrengen. Voor zichtigheid is gewenst, want bij 'tenlandse inmenging liggen vaak oellgheden. We moeten njet op treden als een olifant in de porce- leinkast'. Een voorbeeld van een 'hobby-pro ject' is de botanische studie in Ma leisië. 'Vaak een kwestie van tradi tie, vaak een Solitair project. We streven «aar teamwork'. Een laatste voorbeeld: in Senegal (Dakar) wordt een interdisciplinair project gedaan over de oplossing van de problemen van urbanisatie. 'Stromen verpauperde m ensen die vanuit het ontwrichte platteland in de steden. in de krottenwijken ko men wonen'. De niet-westerse soci ologie, maar ook medicijnen en. stedebouwkunde leveren hun bij drage. 'Dat stimuleert als nuttig bijprodukt ook de samenwerking in Nederland zelf'. We eindigen het gesprek met een voorbeschouwing voor de conferen tie van volgend jaar. Het Vietnam- project, aangezet door de Universi teitsraad. laten we even buiten be schouwing, hoe belangrijk deze daad van humanitaire hulpverlening, uit gelopen in medische samenwerking, ook was. 'We moeten ons volgend jaar bezinnen op de vraag hoe we nu verder moeten met de samen werkingsprojecten. Eigenlijk is het een paradox: je kunt pas spreken van samenwerking van gelijkwaar dige partners, en zover zijn we nog niet, helaas. De samenwerking moet dus eigenlijk nog goed begin nen. De verhouding gever-ontvan ger moet daarom snel de wereld uit. Internationale samenwerking op het gebied van onderwijs én onderzoek moet daaraan kunnen bijdragen\ LEIDEN De Werkgroep Onderwijs van de werkgroep sociale planning Merenwijk heeft een brief gestuurd aan B. en W. waarin bezwaren worden geuit tegen de gang van zaken rond de bouw van scholen in de Merenwijk. Onlangs is een soortgelijke brief naar B- en W. gestuurd door een bewoonster van de Merenwijk, die het ook al niet met de gang van zaken eens is. Er zal een schoolge bouw komen in de Leewijk, dat onderdeel van de Merenwijk dat nog niet is bebouwd. Terwijl men juist in de Zijlwijk, die goeddeels gereed is, om lokaalruimte zit te springen. De gemeentelijke commissie onder wijs heeft zich uitgesproken voor het ihstellerC yah, een tijdelijke bus dienst voor kinderen uit de Meren wijk. waardoor h^t, mogelijk wordt ze in lokaalruimten elders in Lei- LEIDEN Dinsdagmiddag is bij een aanrijding de 16-jarige Fred Witteman omgekomen. Omstreeks drie uur verleende de jongen, die op een bromfiets reed op de hoek van de Driftstraat, de Timorstraat en de Bonairestraat geen voorrang aan een van rechts komende beste lauto, waardoor hij tegen de auto aan reed. De jongen, die in Rijpwe- tering aan de Blijversweg woonde, liep hierbij een schedelbasisfrac- tuur op. Hij werd naar het Diaco- nessenhuis overgebracht waar hij om half vijf overleed. De jongen droeg een helm. De bestelauto werd bestuurd door een 32-jarige man uit Hazerswoude. LEIDEN Dinsdag 10 december zou de welzijnsraad vergaderen ovqr haar taak en functie. Die ver gadering wordt uitgesteld omdat van de wethouders Tesselaar en Oosterman een brief* is ontvangen waarin wordt gevraagd geen be stuurlijke veranderingen aan te brengen in de stichting in afwach- .ting van de realisering van be stuurlijke en ambtelijke reorganisa tieplannen. De plannen behelzen ook de zo geheten para-gemeente lijke instellingen, waarvan de wel zijnsraad er één is. De wethouders hebben een soortgelijk verzoek ge richt aan de sportstichting, de cul turele raad en de stichting L.J.A. De komende tijd. tot de verander ingen een feit zullen zijn, willen de wethouders laten gelden als een interim-periode, waarvoor wellicht Interim-maatregelen moeten wor den afgesproken. den onder te brengen, b.v. in De Kooi of in Noord. De werkgr.oep onderwijs van de werkgroep sociale planning Meren wijk. is het daar helemaal niet mee eens. Wethouder Tesselaar van on derwijs heeft onlangs in een com missievergadering gezegd dat het probleem mede het gevolg is van de gereserveerde houding die de twee confessionele (de protestantse en katholieke) schoolbesturen inne men. Dat laatste uit onwil van de beide besturen mee te werken aan een ^ekumenische- of samenwer kingsschool. In die zelfde commis sievergadering heeft Tesselaar ook gezegd dat het onmogelijk is het scholencomplex dat in de Leede wij k wordt gebouwd in de Zijlwijk te zetten, omdat de Leedewijk een centrale ligging in de hele Meren wijk- inneemt. De werkgroep bepleit bouw van lokalen in de Zijlwijk, uiteraard zo spoedig mogelijk. Afschriften van de brief zijn ge stuurd naar: het ministerie van on derwijs. gedeputeerde staten, de landelijke inspectie van scholen, de gemeentelijke schoolinspectie, de schoolbesturen, de schoolteams van het lager onderwijs in de Slaagh wijk,. de schoolteams van de kleuterscholen in de Slaaghwijk, het bestuurlijk overlegórgaan kleu ter- en lager onderwijs Merenwijk. De buurtvereniging Slaaghwijk, de buurtvereniging Zijlwijk i.o, de Leidse. ,w£lzijnsraad. de algemeen kerkelijke Merenwijkraad. de frac tieleiders van de politieke partijen in de Leidse gemeenteraad en de schoolhoofden van de Hëilig JHart- school. Lusthof laan, Kon. Wilhelmi- naSchool en Alph. Ariënsschool. 'Wij vrouwen eisen' organiseert bussen LEIDEN Zaterdag 14 december om half twee wordt op het Mu seumplein in Amsterdam een lan delijke 'abortusdemonstratie' ge houden. Er zal worden gedemon streerd tegen het vervolgingsbeleid dat minister Van Agt tegen abor tusklinieken wil invoeren. Het ac tiecomité Leiden van 'Wij vrouwen eisen' organiseert bussen naar de demonstratie. Deze vertrekken op zaterdag 14 december om 13 uur van het Schuttersveld. LEIDEN In de afgelopen dagen is in telefooncellen uit geldbakjes een bedrag van 500 gestolen. Het gaat hier om telefooncellen aan de Zoeterwoudse Singel, de Vrouwen- weg, de Toussaintkade en de IJssel- kade. LEIDERDORP Na bijna zes jaar van ups en downs, van optimisme en teleurstelling, was voor de Leiderdorpse PTT-ambtenaar A. A. Spanjesberg deze week belangrijk. Het prototype van een appa raat dat cijfers op girokaarten kan lezen is zo ver dat ermee is proefgedraaid. Gisteren kon ij over het apparaat al één en ander in deze krant lezen. De PTT heeft er in 1968 een prijs vraag voor uitgeschreven. Voor ideeën die konden worden gebruikt bij de realisering van een dergelijk apparaat. Spanjesberg. chef van een on'twikkelingsafdeling van de PTT in het Dr. Neherlaboratorium in Leidschendam, won een prijs met een verhaal, waarin hij het complete apparaat had beschreven. Anderhalf jaar dacht men toen nog nodig te hebben voor het verwerke lijken van het apparaat, maar dat is dik tegengevallen. 'Ik was ervan uitgegaan dat men sen toch wel nauwkeurig en duide lijk schrijven wanneer het gaat om het invullen van bedragen en het invullen van postrekeningnummers op girokaarten. Maar dat is flink tegengevallen toen we met prak tijkmateriaal hebben gewerkt', zegt de heer Spanjesberg. Twee jaar had hij gewerkt aan de totstandkoming van het verhaal. Intussen zijn van het oorspronke lijke idee nog maar een paar ge deelten in ongewijzigde vorm in hetapparaat aan te treffen. 'Al experimenterend is het gegroeid. Er ;zijn_ eerst waarnemingen gedaan aan de hand van praktijkmateriaal. Eji .daarvan leer je pas hoe mensen cijfers schrijven. Op basis daarvan is een herkenningssysteem ontwik keld'. De prijsvraag werd door de toen malige directeur-generaal van de PTT uitgeschreven op een momeijt dat men was uitgekeken op de op lossingen die mogelijk zijn. Er wa ren toen allerlei proeven gedaan in de sfeer van de toto en de lotto.' Met het zetten van balletjes en kruisjes om aan te geven om welke getallen het ging. 'In het begin had ik helemaal niet het idee om eraan mee te doen', vertelt de heer Spanjesberg. Maar al denkend en puzzelend, ook thuis en in het weekeinde, kwam hij tot een verhaal dat voldoende nieuwe dingen bevatte om tot een apparaat te komen. 'Op het ogenblik kan het apparaat alleen nog cijfers herkennen die niet aan elkaar zijn geschreven. Momenteel kennen we girokaarten waarop een lijntje staat om de plaats aan te duiden waar het post rekeningnummer moet worden ingevuld, en een balkje waarin het bedrag moet worden geschreven. Er zal dus een kaart komen waarop behalve het lijntje ook een aandui ding staat van de plaats waar de cijfers op het lijntje moeten wor den geschreven'. Waar kan het apparaat dat voor een groot deel is ontstaan uit de ideeën van de heer Spanjesberg. nog meer worden toegepast? 'Over al wa^r veel cijfers worden, gelezen. We zijn zo ver aat het apparaat alleen qijf^rs kan lezen. En dat moeten er erg veel zijn, want het is een duur apparaat. Je moet er echt werk voor hebben'. De heer Spanjesberg. schat dat het apparait gauw een driehonderddui zend gulden zal hebben gekost voordat het uiteindelijk in gebruik zal komen. Zoals wij gisteren al schreven, moeten nu nog van de overschrij- .vingskaarten ponskaarten worden gemaakt omdat de computers het handschrift niet kunnen verwerken. Duizend medewerksters vande Posfgiro moeten er voor zorgen dat op de ponskaarten het over te ma ken bedrag en het gironummer, waarvoor het is bestemd, staan ver- méld. Om eventuele fouten op te sporen wordt er voor de controle nog een tweede maal geponst. Deze bezigheid komt steeds meer in de knel nu het giroverkeer toeneemt. Daarom schreef de PTT een open Internationale wedstrijd voor idee ën op het gebied van het elektro nisch lezen van met de hand ge schreven cijfers uit. LEIDEN Vrijdag om 22 uur zal de tenorsaxofonist Harry Verbeke, begeleid door het trio Rob Ager- beek, optreden op Jazzzolder Hot House. Rapenburg 24, Leiden. LEIDEN Het kleine beetje pepernoten dat een heuse Sinterklaas Oosterman gistermiddag met twee Pieten het stadhuis bezoekend liet rondstrooien in de raadszaal, was in zekere zin symbolisch voor de weinig indrukwekkende omvang van nieuwe beleidsvoornemens die wethouder Tesselaar kon meedelen tijdens de gezamelijke com missievergadering van onderwijs, samenlevingsopbouw en maat schappelijke aangelegenheden. De aanwezige club- en buurthuis werkers kluifden tijdens de begro tingsbehandeling in de commissie over. het weinige dat uit hun pak ket van verlangens door het college is overgenomen. Ze hadden een uitvoerige brief met verlangens naar de raad toegezonden die giste ren nauwelijks werd besproken (O- ver deze brief in de krant van morgen méér.) Wethouder Tesse laar merkte op dat er gewoekerd wordt mét de financiële middelen en dat er niet meer inzat. Hij vond zelf overigens dat het club- en buurthuiswerk uiterst bevredigend wordt gesubsidieerd. Als hoogste prioriteiten in de<: sec tor heeft het college gekozen: het scheppen van nieuwe voorzieningen waar. ze nog niet aanwezig zijn (Meerburg, Westerkwartier en Meerwijk), het vernieuwen van be staande club- en buurthuisaccom modatie. het speeltuinwerk en en personele verhoging met zes pro cent. Als klemmende noodzaak noemde de wethouder verder dat clubhuizen bestuurd moeten worden door mensen uit de buurt zelf. Over de speeltuinen kon hij meede den dat de vergoeding van driedui zend gulden per speeltuin niet veel hoger kan worden. Hij wist nog niet wat er verder moet gaan ge beuren nu de speeltuin in het ge bied Herengracht-Zijlsingel gaat verdwijnen. Ook op onderwijsgebied kunnen de voornemens nog weinig Indrukwek kend zijn omdat het beleid van 1975 nog van het oude college dat de begroting opstelde moest worden overgenomen. In 1976 zal er meer gespit kunnen worden. Er is een onderwijstekort van vijf miljoen. In september 1975 zullen er in de Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 6 december: Hoog water 6.00-20.31: laag water 3.37-16.03. Merenwijk drie lagere scholen en zes weken later nog drie kleuter scholen klaarkomen. In mei '75 ko men de noodlokalen in de Zijlwijk gereed. Voor de nieuwbouw van de Rembrandt-scholengemeenschap is thans grond beschikbaar in het Kassengebied aan de Haagweg. In 1976 wordt met de bouw begonnen. De nieuw benoemde rector van de Louise de Coligny-scholengemeen- schap zal vrijdag een gesprek met ouders en schoolleiding hebben. Daarvan zal hij laten afhangen of hij zijn benoeming zal aanvaarden. De besprekingen over een depen dance van deze school in Leider dorp zijn heropend. School en Wijk Er komen nota's over de leerplicht en de leegloop van scholen en er zal een opschuiving komen in het gebruik van schoolgebouwen en ou de gebouwen zullen worden afge stoten. De leerplicht-ambtenaar krijgt nieuwe instructies. Op de In voering van de middenschool wil de wethouder niet vooruit lopen. Dat is nog een erg ongewisse zaak, vond hij. Oudercommissies zullen meer geld krijgen, evenals het on- - derwijs aan buitenlandse kinderen. De onderwijswinkel en het onder wijsexperiment 'ouders op herha ling' krijgen ook financiële steun. Tegenover de gedachte van inte gratie tussen school en wijkgebeu- ren stelde de wethouder zich posi tief op. NOORDWIJK - Vrijdag 6 decern- ber zal in de Jazzclub van Join aan de St. Jeroensweg tc Noordwijk het Rein de Graaff-Dlck Vennik kwar tet optreden. De twee musici die de naam aan het kwartet hebben ge geven spelen reeds vanaf 1964 sa men. Pianist Rein de Graaff en tenorist-fluitist Dick Vennik wor den in de huidige bezetting ge steund door bassist Henk Haver- hoek. die sinds 1969 bij het kwartet speelt, en drummer Eric Ineke, die de gelederen in 1971 versterkte. Nieuw 'Hok' voor Diok LEIDEN 'Het Hok' Is de naam van het geheel nieuwe en verbouw de clublokaal van de Leidse Rugby Club 'D.I.O.K.' Het wordt vrijdag 6 december om acht uur geopend. Plaats van handeling: de achterzaal van café De Gouden Leeuw aan het Noordeinde. tiers". Nachtvoorstelling vr en za 23.30 uur: Le Charme Discret de la Bourgeoi sie' 18 jr. Rex: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414: "Der letzte Tango in Hamburg' 18 Jr. dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Kindermatinee: wo en za 14.30 uur "De schat ln het zllvermeer' al. Nachtvoorst. 'Vrijerijen' 18 jr. vr en za 23.30 uur. Klasseaf delingen: Volwassenen dagelijks van 11.15'tot 12 uur. van 14 tot 14.45 Bezoekuren ziekenhuizen: St. Elisabeth-- ziekenhuis: uur en van 18.30 tot 19.30 uur: Kraam&f- deling dagelijks van 1115 tot 12 uur (alleen v. echtgen.), van 15 tot 16 uur en - van 18 30 tot 1930 uur: Kinderafdeling: dagelijks van 15 tot 18.30 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14 tot 14.45 uur en van 18.30 tot 19.30 uur; Kraamafdellng dagelijks van 15 tot 16 uur en van 18.30 tot 19.30 uur; Kinder afdeling dagelijks van 15 tot 18 30 uur. CCU Ha rtbe wakening) dagelijks van 14.15 tot 14.45 uur en van 19 tot 19.30 uur. Intensieve verpleging: Dagelijks van 14 tot 14 30 uur en van 18.30 tot 19 uur. DlaconesseDhuts: Middagbezoekuur 13 45- 14.30 uur. Avond bezoekuur 18.30-1930 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00- 19.00 uur alleen voor ouders zondag 14.00-15.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling. Endegeest: Dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zondag 11-12 uur en 14 tot 15 uur: eerste klasse de gehele dag. AnDaklInlek: Klasse afdeling van 13.30 tot 15.30 uur. van 18 30 tot 20.00 uur; Derde klasse van 13.30 tot 14.30 uur. van 18.30 tot 19.30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de oudere. alleen op woensdagavond van 18.30 tot 1930 uur. Academisch Ziekenhuis: Voor alle pattën- uur. 18.30 tot 20.00 uur. Voor de prema- turenafdellng gelden de volgende bezoek uren (alleen voor ouders) maandag tot en met vrijdag 18.30 tot 18 45 uur. Zater dag en zondag 15.30 tot 15.45 uur. Be zoek aan ernstige patiënten: wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleeg- ster biervoor speciale kaarten verstrek ken. Alphen aan den Rijn: Rijnoord le en 2e klas 11 tot 11.30 uur 13.30 tot 14.15 uur en 18.30 tot 19 30 uur. 3e klas 13.30 tot 14.15 uur en 18.30 tot 19 30 uur; Kraam afdellng 13.30 tot 14.15 uur, alleen voor echtgenoten 19-20 uur: Kinderafdeling 15 tot 15.30 uur alleen voor ouders 18 tot 18.30 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3