Grashoek moet in woningbouw stagnatie voorkomen Uitwisselingsconcert ASAF op 11 december Boulevardstrand wordt weer ouderwets breed Bouwbaas verpletterd onder beton Rechercheur van fraude beschuldigd liilü Man doodt zijn vrouw na ruzie De Mooy heeft de kerstbomen al liggen Met medewerking van Joegoslavisch orkest Bad Zoeterwoude doet het goed Uitverkoop kerk- bibliotheek geslaagd Tweede verdachte van Vlaardingse moord bekend Meer arrestaties bij valse aangifte Mariniers leggen krans Vrouw (48) komt om het leven Kledingdiefstal Marktberichten TROUW/KWARTET WOENSDAG 4 DECEMBER 1974 STAD EN REGIO L4p Noordwijk vertoont weer een stijgende lijn NOORDWIJK In vergelijking met 1970 en 1971 vertoonde de woningproduktie in Noordwijk ln 1972-1973 een sterke teruggang. Kwamen in de periode oktober 1972 tot en met september 1973 nog 156 woningen gereed, in het afgelopen jaar waren dit er 134: 51 premie koopwoningen. 8 premie-huurwo ningen. nog eens 24 premie-koop woningen en 20 vrije-sectorwonin- gen in Duinpark. Verder werden er nog eens 31 vrije-sectorwoningen op verschillende andere plaatsen in de gemeente gebouwd. Verheugend is echter, dat het aan tal in aanbouw zijnde huizen in vergelijking met 1 oktober 1973 aanzienlijk groter is. Toen waren 93 woningen in aanbouw, nu 169: 38 woningwetwoningen, 75 woning wetwoningen, 10 vrije-sectorwonin gen. 15 vrije-sectorwoningen en 20 premie-koophuizen, alles in Duin park, plus 5 vrije-sectorwoningen verspreid in de gemeente. Voorlopig lijkt het bereikte uitvoe ringsniveau weer veiliggesteld, want er is weer een groot aantal woningen, waarvan het vorberei- dingsstadium al ver is gevorderd. Tot deze complexen behoren 52 premiekoopwoningen in Duinpark. ongeveer 33 woningwetwoningen in Vreewijk, 20 premiehuurwoningen in dezelfde wijk, ongeveer 20 pre miekoopwoningen in Vreewijk en nog eens 12 vrije-sectorwoningen in Vreewijk. Verder 32 bejaarden woningen bij Groot Hoogwaak, 19 vrije-sectorwoningen in Duinpark. 30 vrije-sectorwoningen in bet be- nedengebied en 14 vrije-sectorwo ningen in het bovengebied van .Uuinpark.. Daarnaast- is bouwvergunning ver leend of zijn bouwaanvragen in be handeling voor huizen verspreid in de gemeentfe. Verwacht wordt dat de bouw van- deze woningen vol gend jaar k.-vn beginnen. De voortzetting van de woningbouw zal daarna moeten plaatsvinden in het plan Grashoek. Een spoedige goedkeuring van dit plan is nood zakelijk om stagnatie in de wo ningbouw te voorkomen. Voor wat betreft Vreewijk verwacht het gemeentebestuur, dat het sche ma kan worden gevolgd. Naast de verwerving van de percelen ver loopt- ook de huisvesting van de tegenwoordige bewoners van het saneringsgebied naar wens. Juist dezer dagen kreeg het gemeentebe- stuq^ bericht dat de rijksbijdrage zal worden.verstrekt. De uitwerking van het bouwplan nadert het eind stadium. Verwacht wordt dat medio 1975 met de bouw in Vreewijk kan wórden begonnen. Het aantal woningzoekenden is dit jaar gestegen van 668 tot 742. Daaronder bevinden zich 89 inwo- nenden. 41 zomerhuisbewoners, 31 te klein behulsden en 19 slecht- behuisden. Van de woningzoeken- denbeschikken er 200 over een huis, dat als opschulfwoning kan worden aangemerkt. Verreweg de meeste woningzoeken den vindt men in de leeftijdsgroep van -21 tot 29 jaar. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Nadat zijn vrouw gisterochtend vroeg dood in de gang van de echtelijke woning aan de Justus van Effenstraat is gevon den heeft de Rotterdamse politie de 51-jarlge Henk van H. gearresteerd terzake van doodslag dan wel zware mishandeling de dood ten gevolge hebbende. Na een hele dag te zijn verhoord heeft de man gisteravond bekend. Het echtpaar heeft vijf kinderen, waarvan alleen een zoon van ze ventien jaar nog thuis woont. De Jongen vond gisterochtend vroeg het lijk van zijn moeder. Buurtbewoners verklaarden dat het echtpaar vaak ruzie had. Dat ging allemaal om hetzelfde: de vrouw ging graag uit en dronk dan meer dan naar het oordeel van de man goed voor haar was. Dat was ook maandagavond het geval. De vrouw was uit, de man wachtte op haar thuiskomst, troost te zich met een paar glazen bier en in de prille ochtenduren van dins dag kwam de vrouw thuis. Het leid de tot hevige ruzie, de man sloeg en trapte de vrouw, de vrouw sloeg terug waarna er zoals de politie zei, 'iets in de man moet zijn geknapt.' Met allerlei stukken huisraad sloeg en stak hij van zich af. Toen zijn vrouw in de gang Ineenzakte, ging hij slapen. De politie vond hem slapend ln bed. Aanvankelijk ver klaarde hij niets met de dood van zijn vrouw uit te staan te hebben. RIJNS BURG Vorige week kwa men de eerste kerstbomen al weer ln Rijnsburg aan. Ze liggen bij het Flora-terrein en zijn van importeur Cees de Mooy. Er liggen er zo'n vijftigduizend. In totaal haalt hij zo'n dikke honderdduizend bomen ons land binnen, 't Ene jaar is 't wat meer dan het andere jaar. De bo men gaan in de eerste plaats naar de handelaren. Zélf verkoopt De Mooy niet aan particulieren. Alleen de laatste dag voor kerst. Het 'o- verschot' wordt aan de gewone consumbnt verkocht, omdat de bo men de volgende dag toch niets meer waard zijn. Al zo'n vijftien jaar lang importeert De Mooy de bomen uit Luxemburg. In de zo mermaanden gaat hij daarvoor al op pad. Ziet hij een aardig per ceeltje, dan gaat hij met de kweker of boswachter onderhandelen. Kerstbomen in alle soorten en ma ten liggen nu al te wachten op de heren bandelaren. DEN HAAG Klinkend resultaat van het bezoek dat het Chr. gemengd koor 'Asaf' aan Joegoslavië heeft gebracht, wordt het concert op woensdag 11 december a.s. in het Congresgebouw door het Dubrovnik Symfonie Orkest o.l.v. Nikola Debelic en 'Asaf' o.l.v. Chris Hanegraaff uitgevoerd. Dit uitwisselingsconcert biedt de mogelijkheid van een bijzonder af- wisselend en interessant program ma. zowel op instrumentaal als op vocaal gebied. De algehele leiding van dit concert ls toevertrouwd aan Nikola Debelic. Met zijn orkest brengt hij het Concertant Kwartet van Ivan Janovlc en de meeslepen de Roemeense volksdansen van Bartók. Ter afsluiting van het orkes trale aandeel staat de symfonie no. 104 van Haydn op het program ma. Tussen de Jaren 1791 en 1795 schreef de componist twaalf z.g. Londense symfoniën (no. 93-104) voor de Salomonconcerten in Lon den en de 104e symfonie is een voorbeeld van de rijkdom, de in strumentale en de harmonie waar mee de meester deze werken schreef. In het tweede programmagedeelte is de Franse componist Charles ZOETERWOUDE De buitenbas sins van het zwembad op het sport complex Haasbroek, op 27 april of ficieel geopend door mr.VrollJk, trokken in het afgelopen, slechte seizoen toch nog 48.130 bezoekers. In totaal 243 kinderen, en ook ou deren. wisten een zwemdiploma te behalen. (141 A, 102 B). Ook van het instructiebad wordt een druk gebruik gemaakt. Enkele klassen van alle basisscholen krij gen er onderricht alsmede pupillen van De Weipoort. Ook ouderen le ren hier zwemmen terwijl er op alle werkdagen, met uitzondering van vrijdag, een aantal uren gele genheid is tot vrijzwemmen. Op dinsdag en woensdag is er nog plaats voor kleuterzwemmen. Het exploitatietekort over dit jaar zal ongeveer 70.000 bedragen. Ook de begroting voor 1975 geeft ditzelfde bedrag als tekort aan. Mr. Overhoff van de WD wees er bij de Vorige week gehouden algemene beschouwingen op dat het tekort wellicht 115.000 zal gaan worden, zijnde de helft van de totale ex ploitatielasten. Hij maande de raad dan ook bij het hanteren van deze cijfers de nodige voorzichtigheid te betrachten. Gounod de bindende figuur tussen het orkest uit Dubrovnik en het koor uit Den Haag. Gounod (1818- 1893) is niet alleen de componist van de opera Faust, hij schreef meer dan 1000 werken! Niet al deze composities zijn meesterwerken, talloze zijn vergeten. Terecht blijft echter zijn Messe Solennelle reper- torie houden, het is één van die werken waarvan iedere koorliefheb ber móet houden. Gounod heeft lange tijd met de gedachte rond gelopen priester te worden en in zijn geestelijke werken heeft hij die gedachte gestalte gegeven. De opera componist Gounod kent de gehei men van de vocaliteit en van de orkestrale leurrijkheid, elementen die men in deze Mis voor de volle honderd procent aantreft. Een ver rukkelijk. ontroerend en boeiend werk met een dankbare taak voor koor en orkest. Ook de solisten kunnen in de Messe Solennelle hun hart ophalen. In deze uitvoering zullen dat zijn: Jeanette van Dijck, Renier Schweppe en Rom Kalma. Al met al een concert dat bij voor baat veel beloften in zich heeft! Kaarten voor deze uitvoering alle rangen 7.50. 65 plussers 5.50 en c.J.p. 3.50 zijn o.m. DEN HAAG De opheffingsuitver koop van de bibliotheek van de Paaskerk aan de Harmelenstraat is (mede door een bericht in deze krant) een succes geworden. Min stens driekwart van de boeken die in de verkoop werden aangeboden is van de hand gedaan voor een bedrag tussen de twee kwartjes en een rijksdaalder. De boeken die nog niet verkocht zijn, zijn geplaatst in de ontvangsthal van de Paaskerk. Mensen die zich de kans hebben lanten ontlopen kunnen vandaag alsnog boeken kopen voor dezelfde prijs tot 16.00 uur. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Donderdag 5 december: hoog water 7.03-19.28; laag- water 2.50-15.14. verkrijgbaar bij het bureau van de Nieuwe Haagse Courant. DEN HAAG Op een bouwwerk in (j de ln aahboüw kijnde wijk Kraa- yenstein is een opperman verplet terd' ónder èenveletonnen zware betonnen plaat. Op een hoogte van acht tot tien meter brak de plaat en viel uit de takels van een kraan. De man, de 53-Jarige J. P. M. van der Burg uit de Gallileïstraat, was op slag dood. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN Het onderzoek naar de moord óp de 67-jarige Vlaardlnger Jan van Kapel vordert goed. Nadat op 19 november de eerste vermoedelijke verdachte, de 20-jarige Duitser Günther A.B. kon worden geïdentificeerd, is het de Vlaardingse politie nu ook gelukt de tweede man thuis te brengen. Het is de 34-jarige Fransman M.F.R. uitVögelsheim. Het signalement van de man is: lengte 1.80 meter, atletisch ge bouwd, normaal postuur, halflang donkerblond tot zwart haar met scheiding links en lok rechts, klei ne neus, lichtbruine, enigszins dichtgeknepen ogen, aan beide zij den van de neus plooien. Hij is gekleed in een zwart corduroy windjack met ritssluiting en twee steekzakken, en een lichtblauwe pantalon. Hoewel hij 34 jaaro ud is, zegt hij dat hij 25 jaar is. Het onderzoek naar de verblijf plaats van de twee mannen is nog steeds in volle gang. Beiden verke ren regelmatig in homofiele krin gen en zijn op diverse plaatsen in ons land gesignaleerd. DEN HAAG De twijfels van de politie over de aangifte, vorige week vrijdag, door een winkelbe diende blijken gegrond. Hoewel van een bekentenis nog geen sprake schijnt te zijn heeft de Haagse recherche maandag opnieuw twee mensen gearresteerd: een 22-jarige loswerkman en een 21-jarige man zonder beroep. De zo met verdachtheden omhulde aangifte is vorige week vrijdag ge daan door een 21-jarige winkelbe diende van een kledingzaak aan de Boekhorststraat. Deze werd bewus teloos in de pinkel aangetroffen. ROTTERDAM De commandant van het korps mariniers, generaal- majoor der mariniers A. C. Lamérs, zal zondagmorgen 19 december om elf uur een krans leggen bij het mariniersmonument op het Oost plein, omdat het korps mariniers dan 309 jaar bestaat. De mariniers kapel en een gewapende wacht zul len aan deze plechtigheid deelne men. Ook zullen deputaties van de koninklijke marine aanwezig zijn. Tipgeld gehouden DEN HAAG De rijksrecherche heeft gistermiddag in Den Haag de 54-jarige Haagse hoofdagent-re chercheur Rutger H. aangehouden, die ervan wordt verdacht geld, dat hem ten behoeve van zijn werk was toevertrouwd, te hebben verduis terd. De man is ingesloten. In de nacht van 5 op 6 augustus 1971 vond bij een juwelier aan de Haagse Fahrenheitstraat een in braak plaats, waarbij voor 90.000 gulden aan juwelen werd gestolen Korte tijd later werd voor deze inbraak de 25-jarige Haagse onder wereldfiguur D. F. gearresteerd, die bekende en werd veroordeeld. De oplossing van deze kraak was in belangrijke mate bevorderd door het feit dat rechercheur H. beschik te over door de verzekeringsmaat schappij ter beschikking gesteld geld. Hij had een bedrag van 3500 gulden gekregen om aan tipgevers uit de onderwereld uit te betalen. 1500 gulden daarvan gaf hij aan één tipgever, wat leidde tot de op lossing van de inbraak en de arres tatie van F. De resterende 2000 gulden is nooit teruggevonden. De rijksrecherche kwam de zaak op het spoor na de zaak tegen de 50- jarige .Zoetermeerse recherchechef P. Z. die onlangs tot anderhalf jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, omdat hij steekpenningen zou heb ben aangenomen van een Haagse onderwereldfiguur voor het ver strekken van inlichtingen over on derzoeken. Na.,,deze zaak is men gaan doorboekenen, k^^m terecht bij de Haagse1'ïephercheur. Deze zegt zelf de 20ÖÓ'. guldeh''ak'ii één man te hebben uitbét^a^. iDe rijksrecherche is echter van mef ning dat de politieman niet de waarheid spreekt en het geld zelf heeft gehouden. Wie de man is aan wie H. zou hebben betaald, wil men niet kwijt. Het is in elk geval iemand die nog steeds op vrije voeten is. De rijksrecherche heeft de zaak nagetrokken en is ervan overtuigd dat het geld niet bij de eventuele tipgever terecht is geko men. Hoofdagent H. heeft destijds met adjudant Z. toen deze nog bij de Haagse politie werkte samengewerkt. Beiden kenden el kaar goed. Overigens zou H. niets te maken hebben met de zaak waarvoor Z. opgepakt werd. Het onderzoek ls volgens de justitie nog niet afgerond. Hoofdagent H. werkt sinds 1946 bij de Haagse politie. 25 jaar daarvan deed hij dienst bij de recherche, waarvan 16 jaar bij de centrale recherche afdeling zware delicten. Hij stond bij de politie zeer goed bekend. DE LIER Op de Lierweg is dins dagmorgen een bromfietster fron taal ln botsing gekomen met een personenauto. De vrouw, de 48-jari- ge H. J. Koorenneef-Visser uit De Lier, overleed ter plaatse. Het ongeval gebeurde doordat de vrouw met haar bromfiets naar links uitweek voor enkele gepar keerd staande voertuigen. Zij kwam daardoor op de andere weghelft te recht, waar zij in botsing kwam met een personenauto. DEN HAAG Uit een kledingzaak aan de Fahrenheitstraat in Den Haag is in de nacht van maandag op dinsdag voor 30.000 gulden aan dames- en heren nappakleding ge stolen. Men kwam binnen na force ring van een achterdeur. -i. *1 pggflil V. orfc-naout.'S-'uï t-rf c-Te/rlo! V ori-niou vs-Mit-3e-TCfriol kor i-nioui it~3 o-"in/jio korl-niouvs-uii-flG-iegio kor t-niop im—uit—3 c-Toffio ZOETERWOUDE Het Sint Nico- laasfeest dat de winkeliersvereni ging organiseerde is bijzonder goed iii de smaak gevallen.Ook de drum band VIOS deed dapper mee. De oplossingen van de slagzinwedstrijd kunnen worden gedeponeerd in de bus in de hal van de Rabobank aan de Dr. Bouwdijkstraat. De trekking is vrijdagavond in Don Bosco. LEIMUIDERBRUG Wetering- buurt en Leimuiderbrug zouden, volgens de plannen van de ge meente Haarlemmermeer, in de loop van 1976 worden aangesloten op de aardgasleiding. De problemen rond de beperkte capaciteit van de gaslevering in Rijsenhout en Bur gerveen zullen de aansluiting ech ter vertragen. LISSE Woensdag 4 december, heden, zal 's morgens grof huisvuil worden opgehaald in de dinsdag- wijk, zonder de Poelpolder in de vrijdagwijk en flats Meer en Duin. 's Middags is de donderdagwijk aan de beurt. Woensdag 11 december wordt 's morgens grof vuil opge haald in de gehele Poelpolder en 's middags in de overige maandag- wijk. LISSE Zondag 8 december neemt pastoor Tweehuysen, per 1 december geïnstalleerd als zieken- pastor van Sancta Maria te Noord- wijkerhout, afscheid van Lisse. Er is een receptie vanaf half twaalf in de Agathapastorie. RIJNSATERWOUDE Van de Stichting R.K. Onderwijs voor Lei- muiden en omgeving is het verzoek ingekomen om gelden beschikbaar te stellen voor het ontwerpen van een twee-klassige basisschool in deze gemeente. De kosten van dit ontwerp worden 17.543. RIJNSATERWOUDE De ge meenteraad stelde in juli een kre^ diet ad 6.000 beschikbaar voor het^aahpassen en inrichten van een lokaalt.enf'fhet speelterrein van de opehbare-lagere "school ten behoeve van de peuterspeelzaal. De werk zaamheden zijn ihmiddéls voltooid, zodat tot verhuur van dé accommo datie kan worden overgegaan. De Stichting Peuterspeelzaal Rijnsater- woude heeft een huurprijs voorge steld van 1580 per jaar. RIJNSATERWOUDE Met ingang van 1 januari zullen de tarieven voor het beoordelen van bouwplan nen in verband met het welstands toezicht worden verhoogd. HAZERSWOUDE Nu de-gronderrJ voor toekomstige scholenpouwi langs de Burgemeester Warnaa#ka-if de zijn verworven, kan teveris eenll begin worden gemaakt met deO voorbereidingen ten behoeve van' de aanleg van een sportveld. Zoals bekend gaat dit veld dienen voor de uitbreiding van de accommoda tie van Hazerswoudse Boys, alsmede voor schoolgebruik. In de verdere toekomst zal het veld uitsluitend worden bestemd als schoolsportveld behorende bij het scholencomplex. B. en W. willen het ingenieursbu reau Oranjewoud te Heerenveen opdracht verstrekken het plan voor te bereiden. HAZERSWOUDE Toen door ge deputeerde staten van Zuid-Hol land goedkeuring werd verleend1 aan het bestemmingsplan Dorps kern-oost, konden de onderhande lingen worden geopend over dé aankoop van de gronden die in de verdere toekomst nodig zullen zijn voor de realisering van de scholen concentratie langs de Burgemeester Warnaarkade. De gronden bestemd voor de vervanging van de Johan-; nes Postschool zijn reeds eerder door de gemeente in eigendom ver kregen. Voor de vervanging van de openbare basisschool alsmede voor de aanleg van het schoolsportveld^ zal nog grond moeten worden aan-, gekocht. Met de eigenaresse, me vrouw de weduwe M. C. van VI(et- van Meurs is overeenstemming-be reikt omtrent de aankoop varf'haar eigendommen langs de Burgemees ter Warnaarkade. De aankoopsom; voor 2.58.50 ha is vastgesteld op 176.538,70. RIJNSATERWOUDE Van me vrouw M. C. v. d. Hoeven-Beuk is bij de gemeente het verzoek inge komen om haar in verband met; persoonlijke omstandigheden ont slag te verlenen als ambtenaar van; de Burgerlijke Stand. RIJNSATERWOUDE De ge meenteraad vergadert op vrijdag 13 tlecfeffiber om 8 uur. HAZERSWOUDE De bestem mingsplannen Zuid III en Rhynen- burch-Oost zullen ruimte moeten bieden tot en met 1980. Na dat jaar zullen in principe terreinen be schikbaar moeten zijn voor verdere uitbreiding. Die woningen, in het dorp in de Boterpolder en aan de Rijndijk tot en met de Zonneveld straat. mogen slechts huisvesting- bieden aan eigen inwoners en aad hen die economisch aan Hazers- woude gebonden zijn. Dit schrijven burgemeester en wethouders in hun begrotingsbrief, waarin tevens wordt gemeld dat voor het komen de jaar toch een post is opgenomen voor chemische bestrijding van on kruid. HAZERSWOUDE Het standaard damesteam van de Hazerswoudse tafeltennisvereniging Avanti heeft nog een kans om de plek in de ereklas van de NTTB te behouden. Maar dan moet, op neutraal ter rein, de beslissingswedstrijd worden gewonnen van EVRO Salamanders. DEN HAAG Het Schevenigse strand tussen noorderhavenhoofd en Pier zal volgend jaar opge hoogd en verbreed worden met 500.000 m3 zand. Het tijdens de vele stormen van de afgelopen ja ren door de zee danig angevreten strand zal dan weer een vooroorlogse breedte krijgen: gemid deld 50 meter bij vloed en 90 tot 120 meter bij eb. De Haagse gemeenteraad. die maandagavond over het voorstel tot verbetering, van het strand moest beslissen, kon ondanks de optimis tische geluiden van wethouder Wal lis de Vries (Openbare Werken, Verkeer en Vervoer) maar een ge matigd enthousiasme voor het strandplan opbrengen. en VVD, waren alle van mening dat het toevoegen van 500.000 kubieke meter zand lang niet voldoende is om het strand in de toekomst te vrijwaren van ernstige afkalving door de zee. Voorts vroeg de heer Buijtendijk (PvdA) zich af, waarom de gemeente nu pas maatregelen gaat nemen ter verbetering van het De drie--grote-fraettes. FvdAr-CBA strand.'Drie Jaar geleden ls er door de raad al om gevraagd, maar al die tijd ls er van ophoging geen sprake geweest. Wethouder Wallis de Vries gaf toe, dat de 'zandsuppletie' die volgend jaar zal plaatsvinden, beslist niet de eerste en laatste maatregel te gen de aantasting van het strand betekent. 'Voorlopig houden we het echter bij 500.000 m3', aldus de wethouder, die daarbij meedeelde, dat B. en W. hoge verwachtingen hebben van de verlenging van strandhoofd 42 (tegenover de vuur toren) van 170 meter tot 220 meter. 'Door deze pier te verlengen, zal de agressiviteit van de zee ten opzich te van het strand aanzienlijk wor den beperkt', aldus de heer Wallis de Vries. Opmerkingen als zou door verlenging van stradnhoofd 42 de afklaving zich alleen maar naar het noorden verplaatsen, werden door de wethouder ernstig in twijfel ge trokken. De gemeente Den Haag zal aan de ophoging van het strand 300.000 betalen. De verlenging van pier 42 en de overige kosten van de zand suppletie zullen deels door het Hoogheemraadschap Delfland en deels door het rijk worden betaald. Op de foto het strand, zoals het er momenteel uitziet. Links het strandhoofd 42, dat volgend jaar 50 meter verlengd zal worden. LEIDEN 3 december. Aanvoer: Slach-' trunderen 400: gebrulksvee 257; graskal- veren 80; vette kalveren 15: nuchtere kalveren 1612: veulens 6; varkens 46; lopers 13; biggen 550; schapen of lamme ren 378; bokken of gelten 36. Slachtrunderen: Stieren le 6.00-/ 6,45: 2e 5,55-3,83; Vaarzen le 5,30-3.80; 2e 4,85- 5,20, Koelen le £.20-5.73: 2e 4.50-4,90; 3e 4.20-4,45; Worstkoelen 4.05-4.35 p.kg slt gew. Vette kalveren 2c 3.80-4,45. Nuchtere slachtkalperen 625ywen.aa. èZebrulksvee: Melk- en kalfkoelen 1400- 2050: Varekoelen 605-1700; Pinken 475- 1050; Nuchtere kalveren voor )rood 100- 525; fok of raesterlj zwart 75-265; Lo pers 95-115; Biggen 68-78; Schapen 100- 160: Lammeren 160-220; Veulens 350-450; Drachtige zeugen 15-60. KATWIJK A.D. RIJN Groenteveiling 3 december. Aanvoer 153 ton waspeen; was- peen A I 550-740; II 280-630; B 1010- 1350; II 270-410; C I 930-1030; II 760- 860; bloemkool 6 p. bak I 171; 8 p. bak I 118; II 33; 10 p. bak I 68-81; n 22-43; 12 p. bak I 35-60; II 23-34.15 p.b. I 28: andijvie 61; boerekool 36-58; bos peen II 105; breek peen 390-830; groene kool 31- 35 6700 kg schorseneren; schorseneren A I 142-149; B I 85-100; C I 11-15: selde rij 20; spinazie 131; spruiten 37-69.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4