Bierman: parlement aan de dijk gezet m ®4 de ABN w Een goede bank voor hoge -rente - zoekers. Flatwoningen (8) worden verbouwd voor invaliden inarms* tips 1 Medicijn verbruik veel minder dan fondsen raamden Ruzie bij afdeling drama AVRO-tv weer Zachte winter weerrapporten Algemene Bank Nederland een goede grote bank FAMILIEBERICHTEN 8 TROUW/KWARTET DINSDAG 3 DECEMBER 1974 BINNENLAND T9/K9 Yog één kilometer en Enkhuizen-Lelystad is dicht EDAM Tien dagen geleden stond in deze krant een verontrustende advertentie van een halve pagina groot. De Vereniging tot Behoud van het IJsselmeer en de Vereniging tot Behoud van de Waddenzee hielden daarin de politici in Den Haag voor dat op het ogenblik bij de besluitvorming óver de Merkerwaard het parlement aan de dijk wordt gezet. Over de inpoldering van dit stuk IJsselmeer heeft het parlement im mers nog geen beslissing genomen. Maar ondertussen gaat Rijkswater staat rustig door met de aanleg van de dijk tussen Enkhuizen en Lely stad. Nog één kilometer en deze ruim twintig kilometer lange dijk is gereed. Het parlement kan over een paar maanden of over een paar jaar eigenlijk nog maar tussen twee dingen luieren: of die dijk moet weer weggegraven worden of er moet een bestemming voor dit stuk IJsselmeer gevonden worden omdat die dijk er al ligt. Die be stemming zal dan de inpoldering van de Markerwaard zijn. Dat is nu wat men technocratie noemt. Het parlement kan niet vrijelijk meer beslissen omdat de heren technici dat met de aanleg van deze dijk in wezen al gedaan hebben. Maarten Bierman, voorzit ter van de Vereniging tot Behoud van het IJsselmeer, vindt de bena ming technocratie zelfs nog te zwak. Hij vindt dat de aanleg van de dijk tussen Enkhuizen en Lely stad een duidelijk bewijs is dat er geen parlementaire democratie meer bestaat. Dat er door ons par lement geen besluiten meer geno men worden, maar dat er besluiten vallen. Het ergste van alles is nog dat deze advertentie, die aan alle fractie voorzitters persoonlijk gericht was, geen enkele reactie vanuit Den Haag heeft opgeleverd. Goed, er kwamen enkele reacties van parti culieren binnen. Zij stortten geld om een herhaling van dit soort advertenties onmogelijk te maken. Maar geen enkele politicus reageer de. 'Dat is toch ongehoord', zegt Bierman. 'Elke parlementariër, of hij nu voor of tegen de Marker waard is, zou toch op zijn achterste bénen moeten staan wanneer hij zoiets leest. 'Niets van dat al. Bier man: 'Dat is dan het bewijs bij uitstek dat er in ons land geen parlementaire democratie meer be staat. De leden van de Tweede Ka mer hebben nauwelijks tijd om de lópende zaken af te werken. Het parlement is zwaar belast. Als er dan nog eens een kaping tussen door komt, hebben de heren hele maal geen tijd meer om na te denken. Hebben zij geen tijd meer om wezenlijke beslissingen voor de toekomst te nemen'. Het klinkt hard, het klinkt sarcas tisch. Maar wie de gevolgen van de aanleg van deze dijk ziet kan zich wel voorstellen dat zowel de IJssel meer- als de Waddenvereniging zich grote zorgen over de toekomst tnaken. Bierman schetst die toekomst als volgt: 'Nog een kilometer en de dijk tussen Enkhuizen en Lelystad is dicht. Dat wil zeggen dat het Imker deel van het IJsselmeer dan van de rest van het meer is afge sloten. Het vuile, sterk vergiftigde Rijnwater komt dan via de IJssel in een veel kleiner IJsselmeer te recht. Dat kleine IJsselmeer zal sterk vervuilen door het Rijnwater. De- functie van het IJsselmeer als spaarbekken voor drinkwater komt in gevaar. En de provincies Noord Holland en Friesland zullen zich zorgen maken over de vervuiling van,- hun kusten. Zij zullen een compartimentering van het IJssel meer voorstellen, dat wil zeggen dat het meer door een aantal dij ken in kleinere stukjes wordt opge deeld. Dóór deze compartimente ring zal erI een soort gifkanaal ont staan dat! het vuile water uit de IJssel naaf- de Afsluitdijk zal laten stromen. Dat water moet snel stro men. anders bezinkt het gif. Om het water sneller te laten stromen moet de IJssel gekanaliseerd wor den. Maar bij de Afsluitdijk houden de moeilijkheden niet op. Het Rijnwater, rijk aan fenol en zware metalen, komt dan namelijk in de Waddenzee. Dat gebied telt vele vrienden, ook in het parlement. Zij zullen de Waddenzee willen sparen. Hoe? Door de aanleg van een soort gifkanaal van de Afsluitdijk door de Waddenzee naar de Noordzee. Dat houdt in dat er ook in de Waddenzee dijken aangelegd moe ten worden'. Kortom, de aanleg van die dijk tussen Enkhuizen en Lelystad brengt tal van ontwikkelingen op gang, ontwikkelingen die eigenlijk niemand wil, maar die toch plaats zullen vinden. Misschien zullen de politici terugschrikken voor al deze gevolgen, zullen zij zeggen: wij ste ken die dijk tussen Enkhuizen en Lelystad weer door. Maar dat is geldverspilling, en, zoals Bierman zegt, 'het is niet leuk om het werk van anderen teniet te doen'. Misschien ook zullen de politici zeggen: die dijk ligt er nu eenmaal. Om geen geld te verspillen leggen wij de Markerwaard maar aan. Ook dat is een drogreden, want de aan leg van de Markerwaard gaat hon derden miljoenen guldens kosten en niemand wil die Markerwaard meer. De landbouw, de planologen, de provincie, niemand ziet de noodzaak van inpoldering van de Markerwaard nog in. Omdat die dijk er al ligt zal het misschien toch moeten. Maarten Bierman: 'En dan zijn door de aanleg van die dijk de doelstellingen van een ruimtelijk beleid ondergeschikt gemaakt aan hetgeen de technici Al gedaan heb ben, de technici die eigenlijk alleen als middel moeten fungeren'. Die technici-werknemers van de Dienst Zuiderzeewerken van Rijks waterstaat - neemt Bierman niets kwalijk. 'Rijkswaterstaat heeft al tijd zelfstandig gehandeld. In het verleden kon dat geen kwaad. Wanneer zij een dijk aanlegde was dat altijd goed. Dan kregen de be woners droge voeten, dan kregen zij er een stukje land bij. Nu ligt dat anders. Nu bestaan er proble men als een sterk vervuilde Rijn die gevaarlijke stoffen aanvoert. Rijkswaterstaat gaat echter nor maal door, net zoals vroeger. De fout - aldus Bierman - ligt bij het parlement dat deze rijksdienst zijn gang laat gaan. 'Er moeten beslissingen genomen worden. Wanneer het parlement voorlopig niet aan de behandeling van de Markerwaard toekomt, laat ze dan besluiten het werk aan die dijk voorlopig te staken. Dan kan in de toekomst nog een faire beslissing genomen worden'. De Tweede Ka merleden hebben nog geen initia tieven in die richting ontwikkeld. Daarom p laatste de Verenigingen een advertentie. Bierman noemt deze actie 'de laatste slijtageslag om de parlementaire democratie te redden'. Dat klinkt wat overdreven. Deze uitspraak is ook wat overdreven, want op tal van andere terreinen blijkt die parlementaire democratie redelijk te werken. Maar feit is dat het parlement nauwelijks vat krijgt op het ruimtelijk beleid, een beleid dat in sterke mate bepaalt hoe ons land er in de toekomst zal uitzien. Dat ruimtelijk beleid komt niet van _de grond of het parlement laat de "zaak op zijn beloop. Dat bewijst de aanleg van de dijk tussen Enhuizen en Lelystad. Niemand wil die Mar kerwaard, maar misschien moet hij er toch komen. Net zoals niemand de verstedelijking van het Groene Hart van Holland wil, maar deze tóch plaats vindt. Net zoals nie mand de Waddenzee om zeep wil brengen, maar deze toch sterk ver vuilt. Net zoals niemand prachtige landschappen wil omspitten, maar dit door de talrijke ruilverkavelin gen toch gebeurt. Enzovoort. ROTTERDAM Acht woningen, gelegen op de begane grond van de flats aan de 'Groene Tuin' te IJsselmonde, worden omgebouwd tot huizen die geschikt zijn voor invaliden. De opdracht heeft de Vereniging voor Volkshuisvesting IJsselmonde verstrekt aan het Bouw Aannemingsbedrijf Gebr. Verschoor in Pernis. De heer A. Verschoor, directeur van het aannemingsbedrijf, zegt dat niet alleen alle binnenwanden gesloopt moeten worden, maar dat ook de breedte van de (buiten)deu- ren van 83 op 90 centimeter ge bracht moet worden om gemakke lijk met de rolstoel de woning :n en uit te kunnen gaan. De werkzaamheden omvatten met name de vergroting van de hal en de keuken (noodzakelijk in ver band met de draaicirkel van de rolstoel), en aanpassing van het sanitair in badkamer en toilet. Voorts worden de vloeren verhoogd naar de drempels van de buiten deuren en ook worden batterijen aangebracht voor het opladen van de batterijen van de rolstoel. De kosten van deze ombouw bedra gen zon 17.500 gulden per woning, exclusief BTW. Indien de woningen reeds bij de bouw zouden zijn 'aan gepast' voor bewoning dóór invali den, zouden de extra kosten onge veer de helft van deze prijs hebben belopen, aldus de heer Verschoor, die hieraan nog toevoegt dat dit vooral een kwestie is van het aan passen van de organisatie én van inleving van de bouwer in de situa tie van de rolstoel gebruiker. Het aannemingsbedrijf wijst nog op het rapport over woningen voor rolstoelgebruikers van de Stichting Revalidatie Zuid-Holland, dat in juli van dit jaar werd gepubliceerd. Daarin wordt opgemerkt, dat er op de duizend Nederlanders een rol stoelgebruiker is. Als de gezins grootte gemiddeld op drie personen wordt gesteld, dan volgt daaruit, dat- er op de 330 huizen één rol stoelwoning zal moeten zijn. Vastgesteld wordt echter, dat het bouwen van rolstoelwoningen nog geen algemeen verschijnsel is in ons land. Het wordt nog op beperk te schaal uitgevoerd. De acht woningen (drie in de ene en vijf in de andere flat) worden aangepast in overeenstemming met de eisen die in bovengenoemd rap port zijn aangegeven. Verwacht wordt dat de aangepaste woningen over een week of twintig kunnen worden opgeleverd. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Verzekerden bij de Nederlandse ziekenfondsen hebben de afgelopen twee jaar aanzienlijk minder medicijnen voorgeschreven gekregen dan de fondsen hadden verwacht. In 1973 betekende dat een meevaller van vijftig miljoen gulden 6.35 per verzekerde), dit jaar wordt het zelfs 65 miljoen. Deze cijfers zijn nog eens naast elkaar en in het zonnetje gezet door het Voorlichtingscentrum van de farmaceutische industrie. 'Met verbazing, maar ook met ergernis' stelt het centrum vast dat de zie kenfondsen in de afgelopen twee jaar 'geen enkele moeite hebben gedaan o mvan hun kant de publi citeitsgolf inzake de overconsump tie van geneesmiddelen aan de hand van enkele nuchtere cijfers in te dammen'. Het commentaar van de industrie gaat niet in op de vraag in hoeverre de publiciteit in vloed kan hebben gehad op de voorgeschreven hoeveelheid genees middelen. Uit de verstrekte cijfers blijkt dat de jaarlijkse kostenstijging van farmaceutische hulp per verzekerde is teruggelopen van twintig procent (1971) tot elf procent (1974). Dit wijst erop dat de stijging van de hoeveelheid geneesmiddelen per verzekerde, geheel of grotendeels tot staan is gekomen. Maar als er overconsumptie van geneesmidde len bestond, dan moet die nog steeds bestaan, want een daling van het verbruik is uit de cijfers niet op te maken. Van een onzer verslaggevers HILVERSUM Drie leden van de tv-afdeling drama van de Avro. produktieleider René Solleveld en de dramaturgen Mia Meyer en Hu- go Heinen hebben ontslag geno men. Zij zijn het niet eens metde gang van zaken bij de afdeling en hebben bezwaar tegen de benoe ming van Henk Lokman tot waar nemend hoofd. Naast Henk Lokman blijven op de afdeling alleen John van de Rest en Walter van der Kamp achter. Het trio, dat nu als freelance-groep projecten wil gaan opzetten, ver wijt de Avro-leiding, dat deze de serie over het 700-jarig bestaan van Amsterdam heeft bekort van acht tot vier afleveringen en dat zij niet akkoord ging met de titelsong van deserie Vader en Zoon. ADVERTENTIE 1) Hartig hapje: Toastje met stukje gemarineerde haring of rolmops. Garneren met tomaat. 2) Kippers: Zó op 't brood óf even bakken met mes puntje boter óf kort koken j in bodempje water. 3) Bokking: Gefileerd of gesneden. 1 Garneren met dun schijfje augurk. 4) Maatjesharing: In mootjes op toast (met stukje tomaat). Cocktail: 1 dl room, 2 dl. tomatenketchup, 4 dl. mayonaise en naar smaak sherry of cognac.. ADVERTENTIE Van onze weerkundige medewerker Wat een herfst! Plaatselijk meer dan 500 mm regenzoals op Texel en in Wassenaar en op een bepaal de dag in november zoveel wind, dat de regenmeter van onze mede werker in Santpoort van de ene tuin in de andere waaide.De wind kicam voor 48 procent uit de richtingen zuid-zuidoost, zuid en zuid-zuidwest en slechts voor 0.5 en 0 procent uit respectievelijk noord en oost. In onze overzichten wordt nog al eens de neerslagreeks Zwanenburg- Hoofddorp ten tonele gevoerd. Dat is zo wanneer er meer water is gevallen dan de moderne reeksen, die 120 tot 130 jaar geleden aan vingen. te bieden hebben. De reeks van Zwanenburg-Hoofddorp begint in 1735. dus precies 240 jaar gele den. Tot nu toe was 432 mm in 1764 de grootst bekende lierfstuit- ,sla.g. In de pas voorbije herfst is er 449 mm gevallen, zoklat er dus nu meer neerslag viel dan in bijna tweeëneenhalve eeuw het geval was. Voor zover uit de binnengekomen rapporten viel af te leiden is in november te Amersfoort gedurende 125 uur regen gevallen. 219 procent van de normale tijdsduur. Het Frie se Buitenpost was het natst met 157 mm. maar het herfstcijfer kwam er niet hoger dan 446 mm. overigens wel een nieuw Fries re cord. Het kwam namelijk boven de 436 mm van Dokkum in 1944. Hier de andere cijfers over septem ber. oktober en november tesamen: Rotterdam-Poort ugaal 487 mm. Santpoort 472. Wouw 460. Oud Beij- erland 448. S'-heveningen 444. Hoog Soeren 428, Amsterdam 426. Amers foort 395. Bussun. 388. Andijk 35". Doetinchem 311. Nunspeet 308. De venter 283 mm. De luchtdrukverdellng blijft als voorheen anti-winters met een be- ANP/KNtM fc-l2f-74. 13 uur 10?S U maakt dus maar liefst tien procent rente. Met een ABN spaardeposito, dat u 5 jaar lang tien procent rente per jaar garandeert. Er zijn natuurlijk ook nog andere aantrekkelijke spaarvormen voor mensen die korter dan 5 jaar willen sparen. Kom naar de ABN. Men zal u graag adviseren. (en niet alléén voor hoge-renle-zoekers) UIT Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. Bij publikatie wordt de naam van de schrijver vermeld. VAN LEZERS Paddestoelen In Tr/Kw van 7 nov. schrijft Henk van Halm, dat er vooralsnog moei lijk iets aan te doen lijkt, dat 'liefhebbers' van paddestoelen van over onze oostgrenzen ze hier met kisten vol komen weghalen. Er is onder bestaande wettelijke bepalin gen wél iets aan te doen. Het wegnemen van paddestoelen is simpel als diefstal te beschouwen. Volgens het geldend recht behoren alle gewassen, die op enige grond staan, toe aan degene die over de grond de beschikking heeft. Zouden bepaalde, met name in art. 314 Wetb. van Strafrecht genoemde te velde staande gewassen worden weggenomen, dan is dit 'eenvoudige stroperij' (bedoeld als een lichte vorm van diefstal). Daar padde stoelen niet zijn genoemd, valt het wegnemen onder diefstal (art. 310).v Steenderen J. Bil sedert 1926. Alleen is het proces van het monddood maken nu veel geleidelijker en ondoorzichtiger. De tragiek van de gereformeerde ker ken, nu niet anders dan vroeger, is dat zij zich bezighouden met de vraag of sommigen er wel bij ho ren, terwijl zij zich zouden moeten beijveren hen te stimuleren, wegen te openen en inzichten te vertalen naar een vernieuwd geestelijk leven en kerk-zljn. Dat die kans jammer lijk gemist werd, Is nog het ergste van alles. Soest drs. J. J. Bade Unesco (2) Wiersinga (4) Nu de Unesco zijn eigen beginselen werraden heeft door Israël uit te stoten, moet Nederland voor de Unesco bedanken. Nederland vecht vaak voor de kleinen, ook interna tionaal. Welnu, de Unesco heeft grof onrecht begaan. Laten wij de wereld waarschuwen dat dit een aantasting is van de internationale orde; dat wij dit niet nemen. Den Haag C. J. P. Groenwegen Hzn Voor het Andere soort verontrusten, is de uitspraak van de synode 'Dr. H. Wiersinga doet tekort aan de rechte evangelieprediking' op zijn best volstrekt nietszeggend en op zijn slechtst een onware verdacht making. Voor hen is de nu verkre gen 'duidelijkheid' regelrechte mystificatie. Er is niets veranderd Wiersinga (3) In de rubriek Vandaag van 26 nov. wordt een niet onduidelijke aanval gedaan op de laatste beslissing van de gereformeerde synode ten aan zien van dr. Wiersinga. De kerk wordt z.i. door organisaties van verontrusten bedreigd. En dat plaatselijke kerken en classes ver duidelijking vragen over genomen besluiten is ook al een gevaar voor de kerk. En het ergste is blijkbaar, dat deze synode daarvoor bezweken is. Dat de synode een eigen oordeel zou kunnen hebben en zo haar dienst in een beloofde binding aan schrift en belijdenis heeft vervuld, komt blijkbaar in zijn gedachten niet op. Want het strookt niet met zijn gevoelens. Neen, wezenlijke be standdelen van de verzoeningsleer van de belijdenis mogen rustig in het publiek aangetast worden. Ons vervult het met grote dankbaar heid, dat een synode in vrije beslis sing haar taak vervult en het geeft ons veeleer grote zorg, wanneer predikanten hun beloften niet lan ger waar zouden maken om zich trouw te houden aan het belijden van de kerk, waartoe zij zich vrij willig hebben verplicht. Barchem A. C. van Nood Veergelden De Zeeuwse bevolking heeft steeds veel moeten bijdragen aan tol-, veer- en/of pontgelden. Protesten hiertegen hebben weinig effect op geleverd. Kennelijk zijn de Zeeu wen en hun bestuurders gezwicht voor het feit dat de landelijke overheid steeds te krap bij kas zat. Ook is er landelijk te weinig ge meenschapsbesef om deze lasten gezamenlijk te dragen. Het wordt hoog tijd dat de Zeeuwen met har de eisen op tafel komen, erop neer komend dat de tol-, veer- en/of pontgelden zo spoedig mogelijk worden afgeschaft. Vooral in deze tijd mogen de Zeeuwen een beroep doen op gemeenschapszin'. Zierikzee T. Tuitman max. neer- weer temp. slag Amsterdam geh. bew. 12 0 De Bilt geh. bew. 11 0 Deelen motregen 11 0.1 Eelde motregen 12 1 Eindhoven regen 12 0.1 Den Helder geh. bew. 11 0 Luchth. Rtd. geh. bew. 11 0 Twente motregen 11 0.1 Vlissingen geh.bew. 11 0 Zd.-Limburg geh. bew. 11 0 Aberdeen licht bew. 12 0.2 Athene onbew. 15 0 Barcelona onbew. 18 0 Berlijn regen 10 1 Bordeaux zw. bew. 13 0.1 Brussel geh. bew. 11 0 Frankfort zw. bew. 12 0 Genève licht bew. 10 0 Helsinki sneeuw 1 0.1 Innsbrück mist 3 7 Kopenhagen zw. bew. 9 0.6 Lissabon onbew. 16 0 Locarno zw. bew. 10 0 Londen geh. bew. 14 0 Luxemburg geh. bew. 9 0 Madrid onbew. 16 0 Malaga licht bew. 18 0 HOOG WATER 4 december. Vlissin- gen 4.51-17.14. Harlngvlletslulzen 6.35- 18.54 Rotterdam 7.30-20.11. Scheveilingen 6.01-18.22. IJmuiden 6.41-19.02. Den Hel der 11.04-23,04. Harllngen 0.40-13.27. Delf zijl 2.37-15.16. ENIGE ALGEMENE KENNISGEVING In het vaste geloof, dat Christus voor hem ge storven is, is in vrede ontslapen mijn lieve Man Klaas S. G. Zijlstra op de leeftijd van 65 jaar. Met vreugde heeft hij de Heer mogen dienen als predikant voor de koopvaardij vanwege de Gereformeerde Kerken. Y. N. Zijlstra-Douma Rotterdam, 1 december 1974. Statenweg 159c. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden vrijdag 6 december om 11.30 uur ln de Statensingelkerk. Gelegenheid tot condoleren uitsluitend vóór de dienst in de kerk. ingang Dresselhuysstraat 36, vanaf 11 uur tot 11.30 uur. in familiekring plaatsvinden De begrafenis te Amersfoort. Geen bezoek geen bloemen geen toespraken langrijk hogedrukgebied van 1035 mb boven Zuid-Europa en een de pressie van 975 mb voor de kunst van Noorwegen. Ook na Sinterklaas blijft het zacht met in de Benelux maxima van 9-14 graden in een brede zuidwestelijke stroming. De kans op wat regen of motregen neemt rond het midden van de week toe. In Scandinavië valt regen en sneeuw, maar de Middellandsezee- landen beleven fraai najaarsweer met plaatselijk temperaturen van 15 tot 18 graden. Opvallend was de 7 mm regen, gisteren overdag ge vallen in Innsbrück bij... 1035 mb- bar ometer stand, met in Salzburg 8 mm. De luchtdruk in Maastricht was gisteravond 1028 mb; op de Scilly-eilanden en in Milaan 1030 mb. ONI JLMOIHOWM 'dl* 31 nm Ol* 'd* 31 "X VN a ®NUnO«39 I N303U «BÜB» «033NS OINNOZ zacht weer Wl 3- If 11.00Y In Jezus ontslapen onze lieve Broer. Zwager en Oom Klaas S. G. Zijlstra echtgenoot van J. N. Douma koopvaardijpredikant te Rotterdam op de leeftijd van 65 jaar Sneek Barneveld: Utrecht: Nieuw-Zeeland: Den Haag: Sneek: 1 december 1974. M. J. Zijlstra L J. Moll-Zijlstra C. Moll J. A. Zijlstra A. Tapper-Zijlstra T. Meynen-Douma Joh. Meynen F. Douma-Haltsma Neven en nichten Deputaten Geestelijke Verzorging Koopvaardij diep geschokt door het onverwacht heengaan van Ds. K. S. G. Zijlstra koopvaardij-predikant te Rotterdam, op 1 december J.I., gedenken in grote dank baarheid de vele arbeid, die hij met volle Inzet van zijn persoon en met veel geloof en humor in eigen land en ver daarbuiten vanaf 1946 onder de zeevarenden ter koopvaardij verricht heeft. Biddend leven zij mee met zijn vrouw, die hem al die jaren zo trouw terzijde heeft gestaan, zodat belden zeer velen ten zegen werden. Gij zijt, o Heer, mijn schuilplaats en mijn haven". Namens Deputaten Geestelijke Verzorging Koopvaardij. Het Moderamen: Ds. G. de Ruiter Ds. F. D Kraan M. D. L. van den Ende Ds. E. Nawijn De Commissie Protestants Koopvaardijwerk Rotterdam geeft met droefheid kennis van het overlijden'van ds. K. S. G. Zijlstra koopvaardijpredikant In dankbaarheid gedenken we zijn pastorale arbeid onder de zeevarenden gedurende meer dan 25 jaar. Rotterdam, 1 december 1974. C. Groen, voorzitter. G. de Groot, secretaris. Heden is in zijn Heer en Heiland ontslapen onze geliefde Man, Vader en Grootvader Nicolaas van de Lagemaat Uit aller naam: P. van de Lagemaat-Verburg Platanos (Argentinië), 24 november 1974.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9