Gemeenschapszin in Warmond is goed Haagse overval op 'De Lindehoeve' Valkenburg vreest vergrijzing Verloop plotseling gesloten Bebouwing Zuiderstraat Sassenheim onvoldoende «lm Geen tandarts in Woubrugge Gemeente kocht Louwestraat van Van Schie Jeugdsehaken Hoorzitting in Oude Wetering 'Con Amore' zingt de Messiah (Handel) Visseriiberichten TROUW KWARTET DINSDAG 3 DECEMBER 1974 STAD EN REGIO L4 Heffingen moeien - wegens tekort op begroting - norden opgevoerd WARMOND B. en W zijn er niet in geslaagd een reëel sluitende be groting voor 1975. aan te bieden. Het tekort bedraagt 275.992.86 Ten opzichte van 1974 is het tekort gestegen met 121.590.65. De conclusie is dat de gemeente In een positie is gekomen, waarbij nog slechts een aanvullende bijdrage\ uit het Gemeentefonds uitkomst kan bieden. Inherent aan een ver zoek daartoe Is dat de gemeente de eigen inkomstenheffingen tot een redelijk peil opvoert. B en W. den ken aan de straatbelasting, rioolbe lasting. reinigingsrechten, honden belasting. gemeentelijke leges, woonforensen belasting, haven- en kadegelden en opcenten personele belasting. Dat het niet mogelijk is gebleken tot de vorming van een gewest Leiden met een 'zwaar' takenpakket te komen, vinden B. en W. uiter mate teleurstellend. Teleurstellend, omdat ter behartiging van grenso verschrijdende belangen, eenheid van beleid door middel van een krachtig (toegerust) Gewest Leiden, met het oog op een evenwichtige ontwikkeling meer dan ooit gebo den is. De minister van Verkeer en Water staat zal uiterlijk 1 maart 1975 een beslissing nemen over het definitie- WOUBRUGGE In het wijkge- bouw memoreerde dokter J. Nooter, voorzitter van Het Groene Kruis, tijdens de jaarvergadering dat de afdeling in 1904 was opgericht. Mocht men vele jaren op primitie ve wijze gehuisvest zijn. sinds 1950 beschikt men over een eigen mo dern wijkgebouw. Ook is men nu opgenomen in de Stichting Ge zondheidszorg met nog een viertal andere dorpen. Penningmeester G. Kroes deelde mee. dat de begroting over 1975 vooralsnog een nadelig saldo ver toont van 1487.50. Op voorstel van het bestuur ging de vergadering akkoord met een con tributieverhoging van 24 tot 30 gul den per jaar. Het ledental bedraagt 820. Bij de bestuursverkiezingen werden mevr. M. J. Warmerdam-Kamme- raat en de heer A. M. M. Ouwer- kerk herkozen. De voorzitter deelde nog mee, dat ondanks ijverig speu ren men geen tandarts bereid had gevonden om eens per week een praktijk in het wijkgebouw te hou den. KATWIJK Het gemeentebestuur heeft zich de laatste jaren toege legd op het kopen van schilderijen, etsen en pentekeningen van promi nente schilders, die betrekking hebben op het leven aan zee en in het dorp. Wie In het gemeentehuis rondloopt kan zich hiervan overtui gen. Het zijn fraaie kunstprodukten die daar hangen. Nu is een werk aangekocht van de 76-jarige Jan van Schie. huisschil der. die in z'n vrije tijd achter de schildersezel plaats neemt. Hij is lid van de amateurschildersvereni- ging Pictura' en beschikt over kwaliteiten die kunstkenners niet ontgaan. Begonnen met zeegezich ten. waarbij de oude bomschuit in allerlei facetten op het doek werd vastgelegd, heeft Van Schie zich gewaagd aan oude buurtjes en straatjes van Katwijk. De Katwijker merkt in het werk van Van Schie iets 'eigens'. Van Schie weet iets van het verdwij nende oude Katwijk op het doek vast te leggen in frisse kleuren. Aan portret schilderen waag ik mij niet', aldus de Katwijkse schilder. Het gemeentebestuur heeft nu een schilderijtje van hem gekocht, voorstellend een gedeelte van de Louwestraat, waar de heer Van Schie is geboren en getogen. De koopsom komt ten goede aan dc Dorpskerk. LEIDEN Onder leiding van Jeugdleider Verbiest ging de derde ronde van start met encelc boeien de partijen. De nieuwe LSG kop man Leon Konings moest opboksen tegen zijn clubgenotot Joan Baan. De met zwart spelende Konings toonde al spoedig dat Baart niet meer in topvorm steekt. Met een toren achterstand was verder verzet zinloos. Ruud Dobbelaar nestelde zich naast Konings aan de kop door korte metten te maken met huisschaker Jan Borst. Casper Zwetsloot had een 'makkie' aan Rob Moolenaar. aangezien deze niet kwam opdagen. Van der Aart wist een te nonchalante Jansen bij een stuk achterstand een toren te on- futselen en daardoor te winnen. Leiderdorp en Roelfarendsveen zul len tevreden zijn met de 2% punt die Zwetsloot en V. d. Aart tot nu toe gescoord hebben. Folkert Geertsma heeft het zwaar te verdu ren gehad met zijn Wenneker en is nu hard bezig aan herstel: LSG- clubgenoot Teeuwen werd kansloos naast het bord gedeponeerd. De uitslagen zijn: G. den Broeder- J. v. d. Wiel uitg.; J. Baart-L. Konings gav-1: J. Borst-R. Dobbelaa 0-1: A. v. d. Aart-P. Jansen 1-0: R. Moolenaar-C. Zwetsloot 0-1 regl.: B. Verra-J. van Nieuwkoop 1-0; K. Rentes-H. de Ruyter 1-0: G. v. d. Born-W. J. v. d. Lucht 1-0; P. Teeuwen-F. J. Geertsma 0-1: H. v. d. Lucht D. Schwelzer 0-1; W. Heemskerk-H. van Duyn 1-0 regl.: R. v d. Poel-C. Pauw 0-1: P. van Houten-Paul van Houten uitg.: T. Loef-B. Verhoef uitg. De volgende ronde is over twee weken. ve beloop van de Schiphollijn. Dit in aanmerking nemend, ligt het in de lijn der verwachting dat eerst na die datum een KB met betrek king tot het door de gemeente Warmond ingestelde beroep tegen het bes'uit van G.S. tot onthouding van goedkeuring aan het War- mmidse traceringsgebied van he Schipholspoorlijn. zal verschijnen. Een niet onbelangrijk element in het beroepschrifi vormt het niet ten laste van de gemeente War mond komen van door derden in te stellen schadeclaims. N S. heeft in middels bericht dergelijke kosten, waaronder begrepen die voor het van gemeentewege voorbereiden en vaststellen van een bestemmings plan 'Schipholspoorlijn' voor haar rekening te zullen nemen. De totstandkoming van het be stemmingsplan 'Dorpskern' maakt deel uit van het collegeprogram. Mét kwaliteitskaarten van de woonbebouwing zullen de lucht- karteringsgegevens de basis gaan vormen voor het onderhoud van het nieuwe bestemmingsplan. De aan zet voor het nieuwe bestemmings plan is voorshands niet in het programma voor 1975 opgenomen, omdat daarvoor een aantal gege vens uit de structuurstudie nodig is. Het is het voornemen zo spoedig mogelijk na het gereedkomen van deelnota 2 van de structuurstudie (sociaal-economi sche aspecten) een aanzet tot plan Zuid te geven. Enkele planologische 'Gevoeligheden' in dit gebied zijn: bestemming industrieterrein: provinciale weg 6: bebouwing Merenwijk (vorming bufferzone) gebied 'De Kwaak": bestemming van het overblij vende gedeelte van de polder Broek en Simontjes. In 1975 zijn in plan 'Endepoel II' in aanbouw of zullen in aanbouw worden genomen: 36 bejaardenwo ningen en woningen voor alleen staanden. waarvan 20 in fase 1 en 16 in fase 2; 12 premiekoopwoningen van de OUDE WETERING Vanavond wordt in de kantine van de L.T.S. een hoorzitting gehouden over de Kerkstraat-Veerstraat Er moet daar een nieuwe beschoeiing ko men. Ook zal het wegdek worden vernieuwd en zal riolering worden aangelegd. De belangrijkste vraag die de be langhebbenden zal worden voorge legd is: moet er al of niet eenrich tingsverkeer komen in de Kerk straat-Veerstraat. Wanneer die vraag is behandeld moet een ant woord worden gegeven op een aan tal detailvragen als: hoeveel trot toirs moeten er komen en aan wel ke zijde. Een normaal fietspad of een toeristisch fietspad? En: hoe breed moet de rijbaan worden. Openbare werken heeft zes wegpro- fielen geschetst, die als uitgangs punt voor de discussie kunnen dienen. Ten behoeve van de sport vissers en de waterrecreanten zul len enkele voorzieningen moeten worden getroffen. Ook zal het aan tal parkeerplaatsen en de positie van het verzorgdend verkeer onder werp van het gesprek tijdens de hoorzitting moeten worden. Stichting Eigen Woningbezit War mond in fase 1: plm. 20 bejaardenwoningen van Huize St. Liduina: plm 20 woningwetwoningen in fase 2. Openbare werken. beplantingen Endepoel II: bouwrijpmaken van de 2e fase plan Endepoel II. In 1975 worden in ieder geval bestekklaar gemaakt: 4e fase riolering- aanleg 3e sport veld en bouw nieuwe werkplaats dienst gemeentewerken. Uitstel De invoering van de reeds vorig jaar voor de Dorpsstraat vastgestel de verkeersmaatregelen (w.o. in voering blauwe Zone) hebben B. en W. gemeend te moeten uitstellen tot na de voltooiing van fase 4 van de riolering. Gedurende deze fase wordt het verkeer omgeleid via o.m. de Dorpsstraat. Het streven is erop gericht de sur veillance van de politie in het dorp zoveel mogelijk te verbeteren. In verband daarmede zal het noodza kelijk zijn. dat de organieke sterkte van de post Warmond die ver hoogd is tot 5 man ook geëffec tueerd wordt. De werkelijke sterkte is momenteel 3 man. In tegenstel ling met de post te land. kan van de post Warmond van de rijkspoli tie te water worden gezegd, dat zich m.b.t. de sterkte op dit ogen blik geen problemen voordoen. De politie te land en de politie te water hebben als gemeenschappe lijk probleem de huisvesting van het postbureau. B. en W. trachten daarvoor een oplossing te vinden. Over het welzijn zeggen B. en W. dat dit aan ieder zoveel mogelijk ontplooiingsmogelijkheden (mate rieel en immaterieel) moet bieden. Kansarme groepen dienen extra aandacht-ondersteuning te krijgen. De lokale situatie is vrij gunstig te noemen, materieel en immaterieel. De uitgaven "sociale zaken' (bij- J\i standswet enz.) zijn relatief laag. Warmond kent een bloeiend vere- nigingsleven. Er zijn veel contact en uitdrukkingsmogelijkheden. Het verenigingsleven in Warmond is gebaseerd op vrijwilligerswerk. De rol van de plaatselijke overheid dient zich te beperken tot het scheppen van voorwaarden-moge lijkheden. De gemeente wordt bij de bevorde ring van het lokale welzijn belem merd door twee knelpunten: de beperkte financiële mogelijkheden: de beperkte mankracht op de gemeente-secretarie voor voorberei ding-uitvoering van het welzijnsbe leid. In het komende jaar zal de bouw van een christelijke kleuter school en de uitbreiding van de School met de Bijbel met een leslo kaal worden gerealiseerd. De aanleg van het derde sportveld geniet een hoge prioriteit. De staat van onderhoud van het gemeentelijk gymnastieklokaal is bijzonder slecht. Het lokaal dient hoog nodig te worden gerenoveerd. Gelét op het urgentieschema en de financiële positie van de gemeente is renovatie niet op korte termijn haalbaar. In de tussenliggende pe riode zal zoveel mogelijk onderhoud worden uitgevoerd. B. en W. heb ben besloten de in Warmond geves tigde muziek- en toneelgezelschap pen onder zekere voorwaarden toestemming te verlenen voor het gebruik van de sportzaal 'Klim op' voor het houden van grote muziek- en toneeimanifestaties. SASSENHEIM Na het vaststellen van het bestemmingsplan-centrum door de gemeenteraad komt nu het bestemmingsplan Sassenheim-zuid aan de orde, en als dit rond is. Sassenheim-noord. Het plan-zuid bestaat uit het gebied afgebakend door de Narcissenlaan. Parklaar). Wilhelminalaan. Emmalaan, Irene- straat. v. Heemstrastraat en de Hoofdstraat met omgeving tussen Zandsloot en Wasbeeklaan. Kort gezegd: het bestaande dorpsgebied tussen Parklaan en Wasbeeklaan. voorzover gelegen tussen de Heem- strastraat-Irenestraat in het wes ten. en de Narcissenlaan in het oosten. Dit plan omvat oude. nieuwere en nieuwe wooncomplexen, maar ook een aantal grotere en grote bedrij ven. De laatste, hoewel in afne mende mate. bollenkwekerijen en exportbedrijven en hiervoor be stemde hulpbedrijven. Daarnaast ook een aantal andere bedrijven w.o. een kleine industrie. In de eerste plaats is de opzet van het plan om te komen tot een juridische regeling voor die gedeel ten, waarvoor nog geen bestem ming van kracht is. Verder draagt het plan in belangrijke mate een consoliderend karakter en wil het tegemoetkomen aan de bestaande belangen, terwijl ook enkele herzie ningen van het uitbreidingsplan aan de orde komen. In een aantal gevallen wordt het wenselijk geacht, volgens het rap port uitgebracht door de planoloog van Stad en landschap, woning complexen en woningstroken te verbeteren en te beschermen tegen ongewenste vormen van grondge bruik en vestiging van nieuwe be drijven. Zo voldoet de woonbebou wing aan de Zuiderstraat niet meer aan de minimumeisen die gesteld mogen worden, waarbij de nieuw bouw aangepast dient te worden aan de aldaar geprojecteerde ont- sluitlngsweg naar het plan-Was- beek en verder aan de woningbouw in dit plan en de naastgelegen ruimte tussen de Zuilhofstraat, waar nog, zij het bescheiden, ruim te is voor de woningbouw. De vrij slechte woningen aan de Hoekstraat. die haast alle al leeg staan, zullen ook door nieuwe wo ningen worden vervangen. Het ligt niet in de bedoeling dat er in het plan-zuid basis- en kleuterscholen komen. Verder wordt geen uitbrei ding van de winkelstand verwacht, daar het winkel-areaal geheel in genomen door het v J. JUrv. tc IJarmoaJ In de begroting van de gemeente voor 1975 is te lezen dat de voor bereidingen om te komen tot restauratie van de oude toren nog steeds aan de gang zijn. VOORSCHOTEN De firma Ver loop. waar meubelen voor kleuter scholen worden gefabriceerd is ge sloten. Hei personeel, d^t van een dreigende sluiting niet op de hoog te was, heeft het afgelopen week einde het bericht plotsklaps ver nomen. Bij de firma Verloop aan de Veurseweg werkten acht men sen. Rijnmonders gesplitst KATWIJK De postduivenvereni ging 'De Rijnmonders' is gesplitst. Een deel van de ruim zeventig le den wilde in groter verband gaan vliegen. De bestaande zaterdagcom petitie werd volgens hen te klein. Men heeft gemeend dat de zondag vliegerij meer financiële kansen biedt. De nieuwe vereniging komt uit onder de naam: De Luchtklie- vers. Onder de leden bevinden zich 'grote kampioenen' Nu zij zijn over gevlogen' naar een andere vere niging. krijgen de leden van De Rijnmonders kans ook eens een prijs te behalen. LEIDEN Op dinsdag 10 decem ber geeft 'Con Amore' het laatste concert onder leiding van de heer Pasveer. Uitgevoerd zal dan worden de 'Messiah' van Haendel. Solisten zijn Christine Harvey, sopraan, Aafje Heynis. alt, David Johnston, tenor en Henk Smit, bas. Het orgel wordt bespeeld door Koos Bons, het clavecimbel door Jaap Spigt. De begeleiding wordt, verzorgd door het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Hol land. Dit concert wordt gegeven in de Stadsgehoorzaal te Leiden en begint om 20 uur. V. orb-Tii om.-r.-rn t-3o-"renio k ort-ni «uvr.-Tiit-de-Wïtfio kori-niom'X-uit-de-ifcgio kor t-ri i ou wr;-u.it-3e-T<ï^ib kor t-rri huwn-ul t-d o-TQfTio j VOORSCHOTEN Het Voorschotense Jongerencentrum De Lindehoeve ondervindt ernstige moei lijkheden door de sluiting van gelijksoortige centra in de omgeving. Zaterdagnacht kwam het in De Lindehoeve tot een climax toen een van de aanwezige Hagenaars een pistool trok en een lid van de Jongerenraad onder schot nam, terwijl iedereen gesommeerd werd De Lindehoeve te verlaten. beslag wordt plan-centrum. Hoewel gevestigde kantoren geen bezwaren ontmoeten wil men bij voorkeur nieuwe vestigingen in het plan-centrum laten plaats vinden om de sfeer aldaar te bevorderen. Het college van B. en W. hoopt vóór '75 het plan 'in procedure' gebracht te kunnen hebben. Op maandag 9 december wordt om 8 u. 's avonds bij 'Cees Ineke' (KSA) een informatie-avond door het ge meentebestuur gehouden, waarvoor ieder die belangstelling heeft wel kom is. en die in het bijzonder van belang is voor eigenaren en gebrui kers van de in het plan-zuid gele gen gronden en gebouwen. Deze Haagse 'overval' kwam niet onverwachts en paste in de wraak neming van een Haagse jongeren groep ten opzichte van een Leidse jongerengroep. De politie was zeer snel ter plaatse. Via de centrale meldingspost waren binnen tien minuten zes wagens aanwezig. Zij kwamen uit Wassenaar. Leidschen- dam. Zoetermeer, de Bollenstreek en van de kring van de Rijkspoli tie. Er werden geen arrestaties ver richt omdat de Haagse jongeren inmiddels ook De Lindehoeve verla ten hadden en waarschijnlijk zich verstopt hadden op de opgespoten gronden van het plan Blijdorp. Jongerenraad en commissie van bijstand van De Lindehoeve hielden na het gebeurde in samenwerking met de politie een persconferentie waarop de gebeurtenissen op een rijtje gezet werden en tevens de geruchten over vuurgevechten uit de wereld geholpen konden worden. Pers en politie moesten zich door de nauwe toegang wurmen, omdat ook zondagmiddag een Haagse ploeg aanwezig was. die minder goede bedoelingen had. Er werd scherp op de toegangskaarten ge controleerd, waardoor er maar on geveer driehonderd jongeren bin nengelaten werden in tegenstelling tot andere zondagmiddagen wan neer er 800 a 900 jongeren in De Lindehoeve zijn. Beleid omliggende gemeenten oorzaak. Zaterdagnacht hield een Haagse jongen een bestuurslid met een pistool onder schot. Kort voor de komst van de politie vluchtte hij weg. De Lindehoeve had een aanval ver wacht. In overleg met de politie was een patrouillewagen op het voorterrein. Op het moment dat deze patrouillewagen even weg moest wegens een inbraakmelding van Huize Blijdorp (naast gelegen pand) gebeurde de bedreiging. Een Haagse jongere sloeg een bierglas kapot en was niet voor rede vat baar. Hij trok inderdaad een pis tool. hoewel de politie niet uitsluit dat het een omgebouwd alarmpis tool was. Wraak Zaterdag een week geleden ont stond er een vechtpartij tussen Leidse en Haagse jongeren. Een Haagse ingezetene liep een ernstige oogwond op en de Haagse groep bezwoer de volgende week gewa pend terug te keren. Inmiddels zijn de wapens van deze groepen niet alleen meer fietsket- tingen maar ook vuurwapens. De Lindehoeve in Voorschoten heeft de laatste tijd steeds moei lijkheden met groepen, die uit plaatsen komen waar de overheid in verband met moeilijkheden jon gerencentra sluit. Omdat deze jon geren op de zaterdag en zondag niet thuis blijven, gaan zij gewoon de boel elders kort en klein slaan. Enige maanden terug waren dat Leidschendammers, die buiten ble ven omdat 'De Sater' werd gesloten, nu zijn centra in Leiden en Den Haag gesloten en massaal trekt de jeugd uit die steden naar Voorscho ten. waar zij blijkbaar met een soort afgunst zien hoe wekelijks meer dan duizend jongeren het goed doen. Het zou een eenvoudige zaak zijn indien de Stichting De Lindehoeve een besloten jongerencentrum zou zijn. Dat mag niet in verband met de rijkssubsidie. Om toch enige controle te hebben kan iedere Voorschotense jongere een toe gangskaart krijgen. Zij kunnen een introducé meenemen. Een jongen of meisje van buiten Voorschoten kan na driemaal geïntroduceerd te zijn ook aanspaak maken op een toegangskaart. Lof De spanning onder de jongerenraad van De Lindehoeve is groot. In samenwerking met de politie wordt voor de veiligheid van alle bezoe kers gewaakt. Zo lang er in de omgeving jongerencentra gesloten worden omdat aktiegroepen de zaak verknoeien, kan Voorschoten ver wachten dat deze groepen proberen ook Voorschoten lam te leggen. Afgelopen zaterdagavond waren er 450 bezoekers. Niet één werd ge wond. Door de brandbeveiliging kunnen van binnen uit vele deuren geopend worden, zodat in korte tijd de hele zaal kan worden ontruimd. De rijkspolitie te Voorschoten is vol lof over de leiding van De Linde hoeve. terwijl De Lindehoeve de politie als de beste kameraad be schouwt. De burgerij in Voorschoten schrok zaterdagnacht toen van alle kanten de politiewagens kwamen aangere den. Het was een nauwe samenwer king tussen rijkspolitie en diverse gemeentelijke politiekorpsen. Gunstige begroting voor 1975: geen belastingverhogingen VALKENBURG Voor 1975 heeft de gemeente Valkenburg een slui tende begroting. En nog wel zonder belastingverhogingen. B. en W. blijven het betreuren, dat niet alle deelnemende gemeenten bereid bleken eerst een maatschap pelijk ontwikkelingsplan te doen ontwerpen en daarna de bestuurs vorm van het Gewest te regelen. Zij blijven een verdergaand contact tussen de elf (of meer) gemeenten bevorderen. Het materieel van de brandweer verkeert in redelijke staat. Wel me nen B. en W. de vaste vergoedingen te moeten aanpassen aan de nor men. zoals deze zijn geadviseerd door de Nederlandse Brandweerver eniging. de Vereniging van Brand weercommandanten en de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten. In 1975 zal weer een bevolkingson derzoek op t.b.c. plaats vinden. De hulsvesting zal in de toekomst veel zorg blijven geven. Omtrent de realisering van het bestemmings plan 't Joght II kunnen B. en W. geen mededeling doen. De beslis sing van de Kroon op de bezwaar schriften moet worden afgewacht. Dit is in de eerste plaats bijzonder ontmoedigend voor de woningzoe kenden. Reeds enkele jaren is het aantal te verdelen woningen wel zeer minimaal geweest. Het gevolg hiervan zal ongetwijfeld zijn dat op den duur een zekere vergrijzing van de bevolking zal optreden. Opval lend is wel. dat in de leeftijdsop bouw momenteel de groep van 25- 29 jaar nog vrij hoog is vertegen woordigd met een aantal van 301 personen op een bevolking per 31 december 1973 van 2890 inwoners of 10,41 procent. Opbouw De leeftijdsopbouw van de gehele bevolking gaf per 31 december het navolgende beeld: 80 jaar en ouder 28 personen. 75 t.m. 79 jaar 38, 70 t.m. 74 jaar 46, 65 t.m. 69 jaar 63. 60 t.m. 64 33. 55 t.m. 59 jaar 113. 50 t.m. 54 jaar 117. 45 t.m. 49 jaar 138. 40 t.m. 44 140, 35 t.m. 39 jaar 187. 30 t.m. 34 jaar 227. 25 t.m. 29 jaar 301, 20 t.m. 24 jaar 219, 15 t.m. 19 Jaar 239. 10 t.m. 14 jaar 277, 5 t.m. 9 jaar 328, 0 t.m. 4 jaar 346 perso nen, totaal 2890 personen. Gezien deze leeftijdsopbouw is het duidelijk dat momenteel beslist niet van een 'vergrijzing' gesproken kan worden, maar anderzijds ligt het voor de hand dat de eerste jaren nog een veelvuldig beroep op de woningmarkt zal worden ge daan. waarvoor in de toekomst toch wel zeer moeizaam een oplossing kan worden gevonden. De lijst van woningzoekenden ver toont het navolgende beeld. A-lijst 42. B-lijst 12. C-lljst 10, D-lijst 31. totaal 95 woningzoekenden. Op dit moment zou men ongeveer 67 woningen direct ter beschikking moeten hebben. En komen hiervan in de naaste toekomst slechts 21 bejaardenwoningen ter beschik king, zodat een onmiddellijk tekort van ongeveer 46 woningen aanwijs baar is. Gezien deze situatie kan het niet anders dan dat een groot deel van de jeugdige bevolking naar elders zal moeten vertrekken. Het reconstructieplan voor het 2e gedeelte van de Voorschoterweg is gereed. Mochten op korte termijn geen middelen beschikbaar komen om dit plan uit te voeren, dan zal de gemeente er niet aan ontkomen dat belangrijke onderhoudsuitgaven gedaan worden. Het aanbrengen van slechts een slijtlaag achten B. en W. dan onvoldoende. B. en W. hebben nog overwogen de Katwij- kerweg van een nieuwe slijtlaag te voorzien. De conclusie is, dat voor lopig uitstel hiervan aanvaardbaar School Vooruitlopend op de plannen tot uitbreiding van de algemene be graafplaats zijn B. en W. van me ning dat zo spoedig mogelijk be planting moet worden aangebracht. Nieuwbouw voor de openbare basis school is in het investeringspro gramma wel vermeld, maar gezien de moeilijkheden ter verkrijging van goedkeuring van het bestem mingsplan 't Joght II zal dit plan voorlopig niet gerealiseerd kunnen worden. Ter bevordering van de speelgele- genheid voor de kinderen zijn B. en W. voornemens een voorstel te doen tot het beschikbaarstellen van een krediet van 10.000 voor het aanleggen van een speelplaats op het terrein, gelegen nabij de Mari- nus Poststraat-Achterweg. Nu het zich laat aanzien, dat de aanleg van de provinciale weg met tunnel de eerste jaren niet zal worden uitgevoerd menen B. en W. dat niet verder moet worden afgewacht. Gezien de financiële mogelijkheden die deze begroting biedt, menen B. en W te moeten doorgaan met de reservering voor d,e bouw van een sportzaal: 20.000. Dezer dagen werden B. en W. bena derd door de tennisvereniging 'De Rijnkanters' die overleg hadden ge pleegd met het gemeentebestuur van Rijnsburg inzake de aanleg van tennisbanen. Hierbij kwam de vraag naar voren of ook in deze een samenwerking met Rijnsburg mogelijk is. B. en W. hebben dit besproken met het gemeentebestuur van Rijnsburg. KATWIJK AAN DEN RIJN Don derdag 5 december 's avonds om half zeven is er iin het verpleeghüfs 'De Wilbert' een prot. kerkdienst waarin ds. W. Kool uit Katwijk aan Zee voorgaat. KATWIJK De Uniecollecte heeft 7712 opgebracht. NOORDWIJK Op maandag .20 december organiseren de verenigin gen T.O V. en Dolfijn in de North- go-sporthal voor de vijfde maal een toernooi tafeltennis voor scholie ren. Jo«gens en meisjes die min stens 8 jaar oud zijn en op een Noordwijkse school zitten of Noord wij kse jongens en meisjes op éeri school buiten Noordwijk kunnen zich voor het tafeltennistoerooi opgeven. LISSE De Luchtklievers heeft een postduivenshow van superieure kwaliteit gehouden. 1. W. van dér Lans. generaal kampioen: 2. J. van der Hulst. 3. L. van der Hoorn, 4 H. van Kesteren. 5. G. in 't Hort. 6. P. Bersee en H. van Diest en Zoon. 7. Comb. Van Es-Van der Meer: 8. J. van Diest, 9. C. van der Poll, 10- H. 't Hort. LISSE De verkoopactie in 'Rust oord' te Lisse heeft ruim 4000,-^- opgebracht. VALKENBURG De actie 'Geven voor Leven' heeft hier 23.000 op gebracht. NIEUW-VENNEP De aktie 'Ge ven voor Leven' bracht 90.700 op. TER AAR Er werd 36.620,74 opgebracht voor 'Geven voor Le ven'. LISSERBROEK De bevolking bracht 10.866 bijeen voor de aktie 'Geven voor Leven', wat neerkomt op 31 per gezin. LISSE W. D. van Stein, werk zaam bij vleeswarenbedrijf Persoon, kreeg uit handen van loco-burge meester A. J. Mesman de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hij is in de afgelopen veertig jaar opgeklom men van slachter tot bedrijfsleider. Gehuldigd werden ook W. E. Broek',- hof en L. A. Sprokkelenburg die 1212 jaar bij het bedrijf werkzaam waren. LISSE De raad komt 11 decem ber bijeen. De agenda vermeldt o.a. vaststellingen van een aantal be grotingen en van de verordening onroerend-goedbelasting. Op 4 de cember vergadert de raad ook. Op de agenda staan dan o.a.: naamge ving twee openbare basisscholen, verdaging vaststelling bestemming splan Poelpoldcr-west, algemene beschouwingen begroting 1975. KATWIJK Voor het ophalen van grof huisvuil is donderdag 5 decem ber aan de beurt de maandag- en woensdagwijk. OEGSTGEEST Een 'volle bak' zaterdagavond bij 'de Plankeniers' die optraden in de zaal van hft verenigingsgebouw aan de Oegst- geester Kerklaan. Zij hadden één dolkomische klucht voor vier heren en vijf dames ingestudeerd, getiteld 'De komplimenten van de sjeik.' Onder regie van de heer Nieuwen- burg viel er heel wat te lachen. De Plankeniers. de nog 'jonge' Oegst- geester toneelvereniging is op de goede weg. Binnenkort gaan ze een klein tourneetje maken door hét West.land. ALPHEN Nu de actie 'Geven voor Leven' kon worden afgesloten met een voor Alphen zo verheugend resultaat, ruim 256.000, wil het plaatselijk Aktie-Komité allen die op zo geweldige wijze hebben bijge dragen tot dat resultaat, zijn wel gemeende dank uitspreken. WOUBRUGGE In Het Oude Raedthuys werd de jaarvergadering gehouden van de IJsvereniging Woubrugge. Bij de bestuursverkie zingen werd P. Boer herkozen. In de vacature P. Noordam werd geko zen G. Hoogeveen. Als de plannen tot aanleg van een tennisbaan in de loop van 1975 gerealiseerd wor den kan er tevens een ondergespo ten ijsbaan komen. Het zal een omheinde ruimte worden van 69 bij -36 meter. RIJNSATERWOUDE De heer G. de Groot, hoofd van de Chr.-Natio- nale school is m.i.v. 1 maart 1975 in gelijke funktie benoemd aan de Hervormde School te Werkendara De heer De Groot was hier werk zaam sedert. 1 juni 1968. OEGSTGEEST Met ingang van 28 november is het bestuur van de afdeling Oegstgeest van de Partij van de Arbeid als volgt samenge steld: J. A. van Renten, voorzitter; M. Haasnoot, secretaris: Chr. Zwé'i- stra. penningmeester: O. C. van Belle. W. van Hoorn. mevr. E. M. A. Klst-Stokhuyzen en mevr. A Ren- nen-Freijman. leden. Het secretari aat is gevestigd: Celebesstraat 26. ALPHEN AAN DEN RIJN Eén 18-jarige Woubruggenaar werd za terdagnacht op heterdaad betrapt bij een inbraak in het Ashram- college in de Diamantstraat. Eén buurtbewoner zag omstreeks drié uur iets verdachts bewegen bij de school en waarschuwde de politie. Die troffen de jongen aan. die zich al in het bezit gesteld had van sigaretten en enkele stanleymessen. Aan de maandagmnrkt werden te IJnvuT- den aangevoerd: 7300 kg tong. 52 kisten tarbot en griet. 207 kisten kabeljauw. 150 ksten koolvis. 107 kisten schelvis. 122 kisten wijting. 939 kisten schol. 76 kisten schar. 479 kisten haring. 312 kisten ma kreel. 209 kisten diversen. Prijzen in guldens per 1 kg: Gr. tong 9.99-9.22. grootmiddel tong 12.41-10 75. klelnmlddel tong 12.85-11.62. tongl 12 88- 11.10, tong II 12.27-10.56. tarbot 12.43- 10.85. Per 40 kg: Leng 100, schartong 61-51. poontjes 45-49. haal 53-20. haring I 45:40- 43.70, tarbot 327-222. griet 249-167. kabel jauw I 152-96. kabeljauw II 170-98. kabel jauw III 156-106. kabeljauw IV 150-110. kabeljauw V 122-96. koolvis II 91-67. kool- vis III 73-68. koolvis IV 59. schelvis I en II 144-74. schelvis III 98-61. schol I 84-76. schol II 94-79. schol III 96-82. schol IV 106-74. wijting I 110. wijting II 114. wij ting II 102-76. makreel I 51. makreel II 41-25. schar 92-76. Besommingen: KW22 21.000. KW41 3160. KW45 9460. KW8 7 3430. KW88 12.100. KW113 7600, KW117 17.600. KW145 15.400. KW 149 11.200. KW152 2900, KW153 31.000. KW175 17.000. KW187 6300. KW 196 4000. KW214 9100. SCH1I7 22.200. SCH256 6370. VL90 10.900. IJM20 1600. IJM30 25.700. IJM115 20.300. WR45 2450. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Woensdag 4 december: hoog water 614-18.35: laag water 2.04-14.28.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4