Succes in Duitsland voor Leidse en Leiderdorpse blokfluitspelers Onroerend go edbelasting roept veel bezwaren op Agenda van Leiden Turk doodgestoken in Leiderdorp en de prijsbewuste automobilist heeft een enorm bedrag bespaard. Vijf loonzakjes gestolen1 Hoog niveau bracht spanning in concours Edo de Waart pakte muziek mat aan AZL gaat praten met werkgroep Milieubeheer B en W zal aandringen op vrijstelling voor lage inkomensgroepen adfs Vragen over aanleg nieuwe rijksweg Marktberichten Nieuwe Leidse Courant Burgerlijke stand Voorlichting over wateroverlast TROUW/KWARTET DINSDAG 3 DECEMBER 1974 STAD EN REGIO Vrsr\ /ALIA. MLI 'tQfjpLIS MONASTERIV LEIDEN, MüNSTER De Duits-Nederlandse blokfluitdagen 1974 hebben wederom een gunstig resultaat voor Nederland opgeleverd. Voor de tweede keer won het blokfluitenensemble groep A van de Streekmuziekschool Leiden onder leiding van Piet Kunst de eerste prijs, zodat de wisselbokaal in hun bezit bleef. Ditmaal trad Münster-Westfalen als gastheer op (het vorige jaar was dat Ede) en ook nu was de belang stelling uit muziekschoolkringen bijzonder groot. Ofschoon gegoten in de vorm van een concours was het wedstrijd-element toch niet het voornaamste. Zo werd het in het algemeen ook door de deelnemers aangevoeld. Wel echter was het ni veau van uitvoering zeer hoog en dat heeft de jury de nodige hoofd brekens bezorgd. Duidelijk was het verschil van benadering in Duits en Nederlands muziekonderwijs. Duits land léverde weinig blokfluitkoren, en voor zover het kleine ensembles liet optreden, lag het accent naar mijn smaak te veel op de individu ele prestatie, hetgeen niet de opzet van deze blokfluitmanifestatie is. Maar eerlijk gezegd, er waren enige nog heel jonge kinderen bij die ik graag al het goud van de wereld had toebedacht, zo technisch knap en rasmuzikaal kwamen zij naar voren. 'Pan', dat onder leiding stond van mevrouw Verveen zorgde in de hal- ve-finale voor een geweldige ver rassing. Het werd met het hoogste aantal beschikbare punten voor de finale gekwalificeerd. Piet Kunst Peuter En toch werd er maar een Duits duo tot de finale toegelaten, dat echter niet in de eerste gelederen eindigde. Wel een trio voor blok fluit, viool en gitaar, met een Duit se blokfluit-peuter van hooguit 8 jaar, en een nauwelijks oudere vio liste die in dit trio muzikaal het meest opviel zonder het evenwicht in gevaar te brengen. Het leverde een gedeelde tweede prijs op met het Duc-IJmuiden, twee oudere jongens die met hun muzikale in telligentie en vooral ook met hun repertoire-keuze de spanning in de finale hoog heben opgevoerd. Want het werd allengs duidelijk dat voor de eerste prijs in aanmerking zouden kunnen komen dit duo, als mede het kwintet 'Pan' van de Streekmuziekschool Leiderdorp en het A-ensemble van Piet Kunst. Tweede m de halve finale werd het Duo-IJmuiden en derde het A-en semble van Piet Kunst. Een top prestatie te handhaven is de zwaarst denkbare opgave en dit on dervond 'Pan' dat met hetzelfde repertoire in de finale als derde eindigde. Het A-ensemble van Piet Kunst werd juist voor de aanvang van de halve finale voor het blok gezet, toen onverwacht werd aange kondigd dat de Westdeutsche Rundfunk een radio-opname zou maken van hun optreden, gezien het feit dat het verleden jaar in Ede als eerste was geëindigd. Deze opname werd nog dezelfde avond (vrijdag) uitgezonden. Waarschijnlijk heeft niemand van de deelnemers dit gehoord, omdat juist op die tijd Frans Bruggen, Walter van der Hauwe en Kees Boeke concerteerden in de Rat- hausfestsaal, waarbij natuurlijk ie dereen aanwezig was. Zaterdagochtend kwam de grote klap. De voorspelde eerste plaats voor het kwintet 'Pan' kwam niet uit. Piet Kunst en de zijnen van de A-groep speelden hun hoogste troef uit met de toevoeging van een nieuw eigentijds werk aan het re pertoire. Zij waren meer geconcen treerd en beweeglijker dan in de halve finale. Maar toch is het tot op het laatst een spannende aange legenheid gebleven. Ve/ D virgjrm^ Respect Denkend aan de hoge maatstaven die bij de beoordeling zijn gehan teerd. moet men diep respect heb ben voor al degenen die de finale hebben bereikt (ook de halve fina le). Daaronder bevonden zich mede het kwintet Titofranoni van de Streekmuziekschool Leiderdorp, dat in de finale zesde werd, en het B- ensemble van Piet Kunst, dat vijfde werd. Zoals reeds gezegd werd het A-ensemble eerste. Het nut van deze uitwisselingscon certen is dat men kennis neemt van eikaars prestaties, en landelijk bezien, van eikaars onderwijs-me- t.hoden, die. zoals reeds werd ge constateerd, in ons land meer ge richt zijn op het groepsonderwijs met alle mogelijkheden voor een bredere basis van muzikale ontwik keling. B. Rijnders DINSDAG 3 DECEMBER WOENSDAG 4 DECEMBER Dijlstri.it 2a. 10 tof 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gerecht 10 4.30 tot 6 uur spreekuur soc. raadsvrouw. VRIJDAG 6 DECEMBER Rapenburg 24. 22 uur Jazz-zolder Hot House amerikaanse saxofonist George Co leman. begeleid door het trio Rob Ager- beek. ZATERDAG 7 DECEMBER LAK-theater, Levendaal 8.15 uur: toneel groep Theater met "Geen mannen meer'. SOS-tel. hulpdienst tel. 071-25202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren dag en nacht te bereiken Apotheken in regio l.eiden: De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apothe ken ln de regio Lelden wordt van vrijdag 29 nov. tot 6 dec. waargnomen door de Zuiderapotheek, Lammenschansweg Lel den. en de apotheek Van Breest Smal!en- burg te Leiderdorp. Tvens op zatrdag tot 1 uur de Ogstgester pthek. Wll- ehlminaprk a8. en d apothek Vorsch- F1LMS IN LEIDEN TOT 5 DECEMBER Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239. Badge 373'. lo J. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur en zo extra vorstelling 16.45 uur. Lldo: Steenstraat 39, tel. 24130. 'The good, the bad and the ugly'. 18 J. dag. 14.30 en 20 uur. Studio: Steenstraat 3». tel. 33210. 'Tram; lljnbegeerte'. 14 j. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur en zo extra voorstelling 16.15 uur. Trianon: Breestraat 31. tel 23875. 'De vijf van de Vierdaagse', 14 J. dag. 14.30. 19 en 21.15 uur; zo 14.15, 16.30, 19 en 21.15 uur. Camera: Hogewoerd. tel. 24919 'Het hofje van begeerte'. 18 j. dag. 19 en 21.15 uur Kindermatlnee 'Laurel en Hardy ais struikrovers' a.l. wo-za 14.30, zo 14 en 16.15 uur vr-za 23.30 uur 'Thè Chase'. Rex, haarlemmerstraat 52, tel. 25414. ■Huisvrouwenrapport', 18 J. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Kindermatlnee wo en za 14.30 uur 'De schat ln het Zilvermeer'. a.l. Nachtv. 'Het autonummertje'. 18 j. vr-za 23.30 uur. Klasseafdellngen: Volwassenen dagelijks van 11.15 tot 12 uur, van 14 tot 14.45 Bezoekuren ziekenhuizen: St. Ellsabeth- ziekenhuls: uur en van 18.30 tot 19.30 uur: Kraama' deling dagelijks van 11.15 tot 12 uur (alleen v. echtgen.), van 15 tot 16 uur en van 18.30 tot 19.30 uür; Kinderafdeling: dagelijks van 15 tot 18.30 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14 tot 14.45 uur en van 18.30 tot 19.30 uur; Kraamafdellng dagelijks van 15 tot 16 uur en van 18.30 tot 19.30 uur; Kinder afdeling dagelijks van 15 tot 18 30 uur. CCL' (Hartbewakenlng) dagelijks van 14.15 tot 14 45 uur en van 19 tot 1930 uur. Intensieve verpleging: Dagelijks van 14 tot 14.30 uur en van l« 30 tot 19 uur. Diaconessenhuis: Middagbezoekuur 13.45- 14.30 uur. Avondbezoekuur 18 30-1930 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00- 19 00 uur alleen voor ouders zondag 14.00-15.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 Jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling. Endegeest: Dinsdag en vrijdag 13 tot 1430 uur; zondag 11-12 uur en 14 tot 15 uur; eerste klasse de gehele dag. Annakliniek: Klasse afdeling van 13.30 tot 15.30 uur, van 1830 tot 2000 uur; Derde klasse van 13.30 tot 14.30 uur, van LEIDEN Zaterdagavond zat de Stadsgehoorzaal stampvol muziek liefhebbers, gekomen voor een concert door het Concertgebouwor kest o.l.v. Edo de Waart. Het pro gramma was aantrekkelijk genoeg: de 6 epigrammen van Pijper, Mo- zarts symfonie KV 550 en tot slot Beethovens vioolconcert met Isidor Lateiner als solist. Het begon zo veelbelovend: zelfs waar Pijper een brede orkestratie voorschrijft bleef de klank door zichtig en al heeft het le deel weinig met een treurmars uitstaan de, de andere partes vielen zeer gelukkig uit: in het 3e epigram verdienden de strijkers die trouwens de gehele avond uitstekend op dreef waren extra lof. Waar om liep het mis in Mozart? Waar schijnlijk omdat Edo de Waart de hele muziek zo mat aanpakte, nau welijks climaxen aanbracht, the ma's die Mozart toch zo overduide lijk aangeeft maar flauw pronon ceerde en dus eigenlijk niet veel meer deed, dan zorgen dat de ge drukte noten in klank werden om gezet. Ook maataccenten en dans ritme werden nauwelijks door hem benut. Des te beter dat het orkest af en toe maar een beetje zijn eigen gang ging. zoals de strijkers in het andante en de houtblazers in het derde deel. Pas in het afslui tende allegro'vonden orkest en di rigent elkaar, zodat dit het boei endste deel werd, doch ik vrees dat Edo de Waart zich te veel door de Salzburgse 'Pferdenschwemme' een mooie, doch eentonige fontein en te winig door de spiritule componist heft laten inspireren. Discrepantie heerste ook tussen de violist Lateiner, die kennelijk Beet hoven graag briljant en met veel 'Schwung' gespeeld had en de keu rig nette, maar o zo brave opvat ting van de dirigent. De Waart heeft geen enkel dwingend gebaar gemaakt om het orkest duidelijk te maken wat hij precies ver wacht en daar hij dit toch voorheen veel meer deed, vraag ik me af, of hij soms oververmoeid is. Iisidor Lateiner, die ik jaren geleden in een recital hoorde, viel nu eveneens wat te gen: zijn dubbelgrepen klinken soms uitermate scherp, in sommige passages forceert hij de toon, zodat veel te dik aangezet en op het valse af is; daartegenover staan dan plotseling uiterst fragiele, lichte tremoli en schitterende lyrische zangerigheid, zoals in het larghetto, waar Lateiner zijn eigen cadans benutte. Hulde nogmaals aan het orkest, dat zo goed mogelijk tussen de klippen doorzeilde, maar dat he laas niet zelf de tempi mocht bepa len; het Rondo had dan wellicht wat optimistischer geklonken dan nu. Het applaus gold dan ook zeker niet in de laatste plaats Krebbers en de zijnen! Dra. A. van der Veen- Wiersma ADVERTENTIE 18.30 tot 19.30 uur Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19 30 uur. \cademlsch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (bebalve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Elke dag 15 00 tot 16.00 uur. 18.30 tot 20.00 uur. Voor de prema- turenafdellng gelden de volgende bezoek uren (alleen voor ouders) maandag tot en met vrijdag 18 30 tot 18 45 uur. Zater dag en zondag 15.30 tot 15.45 uur. Be zoek aan ernstige patiënten: wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt eri 18 30 tot 19 30 uur. 3e klas 13.30 tot 14 15 uur en 1830 tot 19 30 uur; Kraam- afdeltng 1330 tot 14.15 uur, alleen voor echtgenoten 19-20 uur; Kinderafdeling 15 tot 15.30 uur alleen voor ouders 18 tot 18 30 uur. LEIDEN Donderdag zal een ge sprek plaatsvinden tussen het Leid se Academisch ziekenhuis en de werkgroep milieubeheer van de Leidse universiteit, dit naar aanlei ding van het rapport dat de werk groep milieubeheer de afgelopen week heeft gepubliceerd en waarin wordt gepleit tegen de uitbreiding van het academisch ziekenhuis. Van de zijde van het academisch ziekenhuis zal aan het gesprek wor den deelgenomen door de project directeur nieuwbouw, ir. J. van Zwet. de architect, ir. J. Wijnber gen, drs. J, B. M Verheij, algemeen directeur van het AZL, en prof. dr. G. M. H. Veeneklaas, hoogleraar kindergeneeskunde, die in de be- Nu een kort gesprek met uw officiële Mercedes-Benz dealer. Nu een hoger inruilbod op uw auto. Als Mercedes dealer zijn wij in staat tijdelijk een vorstelijk bod te doen op uw auto, welk merk u ook rijdt. Dat bod ligt nu aanmerkelijk hoger dan u redelijkerwijs mag veronderstellen. De zuinigheid van deMercedes Diesel. Al bij zo'n 35.000 km per jaar kost een Mercedes Diesel per km minder dan een benzinewagen van rond de 13,5 mille. Afschrijving en renteverlies meegerekend. Develevooidelen van de officiële Mercedes-Benz dealer. Bij ons werken speciaal geschoolde vakmensen met liefde en feeling voor Mercedes. Met behulp van moderne, van fabriekswege voorgeschreven apparatuur. Bij ons alleen bent u zeker van optimale service, garantie en coulance. Mercedes Diesel.Klassealsgeen ander. B.V. L.I.A.M., Leiden, Vondellaan 45, tel. 071-69303 - Rijnsburg, Rijnsburgerweg 132, tel. 01718-73141 ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF B.V., Oegst- geest, Leidse Straatweg 1, tel. 071-52643. planbureau leiding gaf aan de in terne studies zowel als aan de con tacten met externe adviseurs in het buitenland. LEIDEN De invoering van de nieuwe onroerend goedbelasting ontmoette gisteravond in de raad |>rtJnfri.avi>n T veel weerstanden. Veel raadsleden hadden bezwaren tegen de lastenverzwaring die deze belasting ÖOUcgl «Veil LclQcIl voor de huurders met lage inkomens en hoge huur gaat betekenen. De nieuwe belasting moet na- leiden De raadsleden Du Gar melijk niet alleen door de eigenaars maar ook door de huurders worden opgebracht. De heer Hoeven (CPN) meende dat de huurders een lastenverzwaring zouden krijgen van vier miljoen per jaar. Wethouder Van Dam ant woordde hier echter op dat die be rekening uitgaat van een maximum tarief en juist voor de huurders wordt het maximum niet toegepast. Er werden een groot aantal moties ingediend, die voor het grootste deel door wethouder Van Dam werden overgenomen. De vrijstelling van de belasting voor groepen met lage in komens door de heer Peters (PvdA) wilde hij zeker bij de regering be pleiten. Het voorstel van de heer Bei jen (PPR) om de gemeente extra individuele huursubsidie te laten toekennen, wilde hij overnemen, na dat aan het amendement was toe gevoegd: 'of een vergelijkbare te gemoetkoming'. Het bezwaar van vooral de heer Peters tegen inning door de rijksbelastingdienst deelde de wethouder. Bijna alle gemeenten zijn tegen inning door het rijk zelf. zei hij. De heer Peters was vooral bang voor aantasting van de priva- cy, omdat het rijk de gegevens over andere belastingen zou kunnen ge bruiken. Hij vond dat de gemeente zelf de aanslagen moet kunnen be rekenen en verminderen. De motie Vragen over eventuele afbraak van woningen LEIDEN Van de Zande en de heren Beijen en Du Gardijn (PPR, PSP, D66) hebben B. en W. ge vraagd of het hun bekend is. dat de woningbouwvereniging Tuinstad- wijk plannen heeft om als onder deel van de renovatie goede en goedkope woningen af te breken. Zij wijzen erop. dat ook bij de rehabilitatieplannen voor Noord dergelijke gedachten naar voren zijn gekomen. Deze raadsleden vra gen zich af in hoeverre toestem ming van het college of de raad hiervoor nodig is en hoe B. en W. denken over het afbreken van der gelijke woningen. Tenslotte willen ze weten wat het beleid van B. en W. in deze is en of het college bereid is deze beleidskwestie in de raadscommissies en de raad ter dis cussie te stellen. om de belasting door de gemeente te laten Innen werd aanvaard. Peters vond verder de boete die werd verbonden aan het niet aanvragen van een aanslagbiljet als die niet door de gemeente was toegestuurd onjuist. De wethouder wilde het strafartlkel wel schrappen, maar de morele plicht tot betaling bij niet toesturing van het biljet benadrukt zien in de verordening. De motie van de heer Pters om ook dit te schrap pen werd echter aanvaard. Tenslot te deelde de wethouder de vrees voor aantasting van het vestigingskli maat, waarvoor de heer Vink (CDA) bang was, niet, omdat de belasting tegelijkertijd in andere gemeenten wordt ingevoerd. Nieuwe rector Tot rector van de Louise de Coligny Scholengemeenschap werd met 26 stemmen tot rector van de nieuwe scholengemeenschap benoemd de heer Steffens, thans rector van de Thomas a Kempis Scholengemeen schap te Zwolle. Aan zijn benoeming ging een uitvoerige discussie voor af. die voornamelijk achter geslo ten deuren werd gevoerd. Belang rijk discussiepunt was de vraag of de inspraak van de ouders en do centen wel voldoende was geweest. De heer Wessels vond dat die in spraak te weinig tot zijn recht was gekomen. Hij had overigens waar dering voor de openheid waarmee het college de rectorsbenoeming heeft behandeld. De heer Wessels gaf de voorkeur aan de Leidse kan didaat de heer Akkerman, thans waarnemend rector. Het college bleek meer voor Steffens te voelen, omdat deze genuanceerde stand punten ten aanzien van brugklas sen in het openbaar had en meer onderwijskwaliteiten leek te hebben dan de heer Akkerman. De heer Steffens is pater en de oudercommissie had de angst geuit dat dit feit het aanzien van het openbaar onderwijs zou kunnen schaden. Dit was een uitspraak die de wethouder erg onplezierig vond. Het openbaar onderwijs moet zich niet tot zijn eigen kringetje beper ken. Overigens vond hij dat de in spraak van ouders serieus moest worden genomen. Wethouder Tesse- laar vond tenslotte dat de heer Ak kerman ook acceptabel is, maar dat de heer Steffens op onderwijsgebied meer kwaliteiten lijkt te bezitten. Voor onderzoek naar de behoefte aan bedrijfsterreinen en -ruimten verleent de raad een krediet van 23.000 gulden. Een amendement van de heer Woers om de commissie eco-> nomische aangelegenheden te be trekken bij de formulering van de opdracht voor de vormgeving van de enquêtes en de voortdurende be geleiding van het onderzoek werd door wethouder Van Aken overge nomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. 2 december Groenteveiling. Aanvoer 100 ton was- peen, Prijzen waspeen AI 580-720. II 290- 660. BI 1320-1710. II 380, Cl 950-990. II 780, bloemkool 6 I 163, 8 I 148, 10 I 107. II 41, 12 I 60-106. andijvie 52-77, boeren kool 52-73, bleekselderij 3-25, spitskool .94. LEIDEN. 2 december Groente en Fruitveiling. Appelen 10-49. andijvie 130- 160, kroten gekookt 70. boerenkool 48-™ Het eigen ochtendblad w>or èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving OP DE BRES VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE PERS LEIDERDORP Zondagavond rond tien uur is in Leiderdorp de 29-jarige Turkse arbeider M. Ca- kar doodgestoken. De dader is de 27-jarige lasser S. K., landgenoot van het slachtoffer. De steekpartij gebeurde in het Turkse woonoord aan de Zijl- dijk, nabij het LOI-gebouw. Na een ruzie trok K. plotseling een mes en bracht zijn landgenoot daarmee enkele steken in de hartstreek toe. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek Cakar te zijn overleden. In ^e verwarring hebben de Tur ken zich met het slachtoffer be moeid, waardoor de dader kans zag te ontsnappen. Hij is nog steeds voortvluchtig. Auto reed brommer aan LEIDEN Een vrachtauto, die op de Voorschoterweg reed. verleende VAOmtirlft T Alflpn geen voorrang aan een brommer. t Cclll«l IvL JuClilCil toen de chauffeur rechtsaf sloeg naar de Rooseveltstraat. De 17-jari- ge bromfietser liep een neusfrac- tuur en snijwonden in het gezicht op. Hij werd naar het St. Eüzabe- thziekenhuis overgebracht. Vrijdagmiddag werd een 23-jari- ge Voorschotenaar op de Haagse Schouwwpg aangereden, toen hij vanaf de Holiday-Inn komend, de rijbaan wilde oversteken met zijn brommer om het fietspad te berei ken. De bromfietser liep daarbij een linkerenkelfractuur op en moest naar het St. Elizabethzieken- huis worden overgebracht. LEIDEN Geboren: Elisabeth J B dv J Maas en B Bensdorp. Peter zv J BUkman en W van der Wal. Robert E zv T van Wijk en M Goudeke. Pieter zv D Kralt en R Alberts. Sanne J dv J Douwes en T Stolk, Slmone dv J van der Melj en C Verloop. Remco zv J Krapels en J Kra pels. Sonja M dv H Randsdorp en M Blegstraaten. Ruben zv C van Waardhui zen en J Wljnla, Jeroen P W zv W ter Haar en M Leppers. Caroline J dv P O'Keeffe en J Thompson. Ingrld dv G van der Gugten en M de Moolj. Joost zv G Warmerdam en E Rodenburg. Jacobus M zv J Dlstelvelt en Y van Strater. Willem D zv W Faas en M Vonk. Marcel zv IJ van der Plas en E Blegl, Sven W zv G Paliada en J Bobbink. Overleden: J van der Mee 1889 man, A J C Pool 1871 geh gew m J Verhoef!, E den Haan 1883 geh gew m W van Dijk, P S Poptié 1893 goh gew m M Brinks, A Azler 1895 echtgenote v S Bink, J A Schtlller 1887 vrouw. Gehuwd: C van der Drift en D Benlta. D Bloemendaal en E Velde. F Op de Coul en M Walraven, R Pinas en T Dlkkes. A Hoenselaar en M Blok, P Visser en M Mulder, T Luurssen en W Haak. dijn en Beijen (PPR) hebben het college van B. en W. vragen gesteld over besprekingen door vertegen woordigers van de gemeente over de aanleg van rijksweg 11 (Bode graven-Leiden). Zij vragen of het Juist is. dat het college de burge meester heeft afgevaardigd om sa men met zijn collega van Alphen aan den Rijn en een vertegenwoor diger van de Kamer van Koophan del besprekingen met Rijkswater staat te voeren over aanleg van deze weg. Verder vragen ze wat de bedoeling van deze besprekingen is en welke standpunten van Leidse kant naar voren zijn gebracht met betrekking tot de vraag, of die weg gewenst is. Ook of er de laatste maanden door de burgemeester of andere verte genwoordigers van de gemeente ge sproken is met andere gemeenten, de Kamer van Koophandel of Rijkswaterstaat over rijksweg 11. Tenslotte willen zij weten of er al resultaten zijn te melden van der gelijke besprekingen en of het col lege bereid is de standpunten die van Leidse zijde naar buiten wor den ingenomen in de commissie ruimtelijke ordening en in de ge meenteraad ter discussie te stellen. LEIDEN Dinsdag 3 december 's avonds om 20.30 uur wordt ln de aula van de school aan de Suma- trastraat 201 (hoek Willem de Zwijgerlaan) een voorlichtingsa vond gehouden voor bewoners van Je Merenwijk. Zoals bekend, heb ben verscheidene groeperingen van Merenwijkbewoners zich de afgelo pen maanden bij het gemeentebe stuur beklaagd over de waterover last die men sinds de zware regen val van eind oktober heeft onder vonden. B. en W. hebben onlangs besloten een voorlichtingsavond over de waterhuishouding in de Merenwijk te organiseren. Ir. Ba- rendregt van de Dienst Gemeente werken zal o.m. een uiteenzetting geven over de oorzaken van de waterproblemen, waarna de bewo ners gelegenheid krijgen tot het stellen van vragen. Wethouder Waal van ruimtelijke ordening zal als voorzitter van de bijeenkomst fungeren. LEIDEN Op de markt van maandag 2 dec. werden totaal aangevoerd 3294 die ren. gespecificeerd als volgt: Slachtrun- deren 1503, varkens 308, schapen of lam meren 1482. bokken of gelten 1. Slacht vee slachtrunderen stieren le kwal. 6.00- 6.45 pr kg geslacht gewicht. 2e kwal. 555- 585. vaarzen le kwal. 530-580. 2e kwal. 485-520. koelen le kwal 520-575. 2e kwal. 450-490. 3e kwal 420-445. worstkoelen 405- levend gewicht. 2e kwal. 268-270, 3e kwal. 266-268, slachtzeugen 190-200, zware va- rekns 220-230, Gebruiksvee schapen 100- 160. lammeren 160-220. Slachtrunderen aanvoer groot, handel vlot, prijzen Iets stijver, varkens aanvoer iets kleiner, handel redelijk, prijzen ho ger. schapen en lammeren aanvoer ruim, handel redelijk, prijzen stabiel. LEIDEN - Vrijdagmiddag zijn uit een kantoortje van een winkel aan de Haven vijf loonzakjes, waarin een bedrag van 4400 zat, gestolen. De loonzakjes werden uit een bu reaulade weggenomen. In het afgelopen weekeinde is ingebroken in het dienstencentrum Noord aan de Van Hogendorpstraat. Uit een bureaula werd een bedrag van 373 meegenomen. Vermoede lijk kwam men binnen vla de ach terzijde. waar men een raam open had laten staan. Zondagavond zijn uit een slaap kamer van een woning aan de Van der Waalstraat geld en sieraden gestolen. Er worden twee gouden hangers, drie gouden ringen, vier gouden colliers en twee gouden kettingen vermist alsmede een be drag van 40. Men kwam binnen via een dakkapel op de tweede ver dieping.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3