'Geen betere arbiters dan de Nederlandse' Tscheula-Ling: geen nivellering Mahn: meer geld voor baanrenners OS Uw beste wonen begint bij De Tijdgeest VAN REEU WIJK BERBER TAPIJTEN Proefproces overwogen van WON tegen NAC Ik ben zeker niet van plan zo n confectievoetballer te worden Zuidafrikaans rugby-team In Italië i Diet welkom ?ortuna SC maagt gemeente meer subsidie jileijenberg wil veg bij Cambuur makzucht neigt. Hij zegt: 'Als het makkelijk kan, zal ik het echt niet moeilijk proberen te doen. Ik heet eigenlijk Tschenla, maar als ieder een dan gaat vragen, hoe je dat uitspreekt, maak je er toch gewoon Tscheula van.. Dan ben ik van het gezeur af. Op de training moeten we sprintjes maken van 20 meter. Ik ben het snelst van de hele groep. Daarom sprint ik alleen de eerste meters. Dan sta ik precies weer stil bij het tweede paaltje. Dat is ook leuker vopr Martin Jol, waar ik altijd gelijk mee loop. Komen we tenminste gelijk aan. Natuurlijk zie ik best in, dat ik met zulke dingen alleen mezelf heb. De trainingsop- bouw is nu eenmaal gericht op sprintjes van 20 meter, maar ik kan het gewoon niet laten. Ik ben ook nog maar leerling full-prof. De laconieke instelling van Ling (hij verspeelde er al eens een mo gelijke transfer naar Ajax door. 'Op het beslissende moment, de laatste wedstrijd tegen MW, speelde ik als een krant') heeft ook zo zijn voor delen. Bijvoorbeeld dat hij vrijwel niet te intimideren valt in het veld. 'Ik heb eigenlijk nog maar weinig schoppen gehad voor een speler van mijn type. Alleen Sjef Blatter van Roda JC. Wat die allemaal doet. Niet te geloven. Maar ik ben nu al van alles aan het bedenken voor als Roda hier naar toe komt. Ik speel hem het veld af. Ik weet al precies hoe dat moet. Een andere lastige vind ik Rob Bianchi van FC Amsterdam. Die blijft maar tegen je aan kletsen. Toen ik als wissel speler debuteerde tegen FC Amster dam, kwam die meteen naar me toe: 'Wat kom jij doen, kleutertje.' Ik was meteen afgebluft. Dat ge beurt me nu niet meer zo snel. Maar toch. Een paar weken geleden speelden we weer tegen FC Amster dam. Op een gegeven moment zeg ik tegen Bianchi: 'Houd toch eens je mond. Zie je dan niet dat ik je steeds passeer.' Zei hij gewoon: 'Nee!' Zo'n droge griezel, die gozer.' Tscheula-Ling heeft bepaald nog geen visoenen van een grote voet baltoekomst. Zelfs het feit, dat hij, in tegenstelling tot Den Haags an dere vleugelspits, de minder geta lenteerde maar fellere Leent je Swanenburg, niet is geselecteerd voor Jong Oranje, beroert hem nauwelijks. 'Ach, Knobel en Blok zullen wel gelijk hebben. De besten kiezen is tenslotte ook hun belang. Ik zal het allemaal wel zien. Ik laat alles maar gewoon op me afkomen. Als ik nu eerst maar weer een beetje ln vorm kom, ben ik al tevreden. Al de andere fans van Ling hoeven zich niet ongerust te maken. Hij zal zijn speelstijl niet ingrijpend wijzi gen. Ling: 'Ik ben echt al wat soberder gaan spelen door Boskov. Maar Ik ben zeker niet van plan zo'n confectievoetballer te worden. Dan kap ik er net zo lief mee. Ik kan zo de bami-fabriek van mijn vader binnenstappen. Daar zit goudgeld in. Hoewel, werken is na tuurlijk ook niet alles.' COR SNEL Hogere subsidie NOC gevraagd DEN HAAG (ANP) Op ver zoek van baancoach Frans Mahn zal de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie voor het komende seizoen een ruimere subsidie aanvraag tot het NOC richten. Frans Mahn meent dat in het voor-Olympisch jaar de moge lijkheden voor de baanploeg moeten worden vergroot. 'Het is', zegt Mahn, 'absoluut nodig dat onze amateurs een aantal buitenlandse wedstrijden rijden, maar dat legt op ons de ver plichting ook eens ploegen naar Nederland te vragen en daar is geld voor nodig. Wij lopen an ders het risico dat er voor onze amateurs in het buitenland steeds minder startgelegenheid komt'. De baancoach durft zijn verzoek met overtuiging te richten omdat in het amateurkorps een groeiende belangstelling voor de baan valt waar te nemen. Drie van de toprenners, namelijk Herman Pon steen, Rini Lankuis en Petér Nieuwenhuis hebben voor 1975 een nieuwe sponsor gevonden die hen de gelegenheid biedt zich meer op de baan te concentreren. De interesse voor de wintertraining voor weg- en baanrenners en voor de junioren, die vorige week is gestart, is ook opvallend groot. Een kleine 250 renners zijn geselecteerd voor de training die in acht plaat sen van Nederland wordt gehouden. Tot eind februari-begin maart zul len groepen van een dertigtal ren ners wekelijks trainen in Assen, Arnhem, Zwolle, Sittard, Eindho ven, Bergen op Zoom. Amsterdam en Rotterdam. De baanrenners uit deze groepen hebben daarnaast nog een tamelijk uitgebreid winterprogramma met dit jaar boven de gebruikelijke zon dagwedstrijden in het sportpaleis Ahoy de op dezelfde baan te hou den NCRV-wedstrijden. 'De groei ende publieke belangstelling in Rotterdam', stelde Mahn, 'is een stimulans voor de renners en de wedstrijden op zich zorgen ervoor dat het contact tussen de renners onderling en tussen de coach en de renners blijft. Een winstpunt zon der meer. Voor de achtervolgings- ploeg (jarenlang een zorgenploeg) voor de coach) zijn nu al tien renners geselecteerd. Bij de oude kern van vorig jaar (Ponsteen. Nieuwenhuis, Slot, Van Gerwen, Lenferink en Möhlmann) zijn on der andere Martin Havik en Rob Zuidweg gekomen. Het ligt in de bedoeling dat de complete selectie voor de achtervolgingsploeg in het seizoen gezamenlijk aan criteria zal deelnemen. Daardoor zal er een zekere eenheid in de ploeg zijn voor in juni en augustus de techni sche trainingen op de baan worden gehouden'. Mhan zal voor het nieuwe seizoen ook proberen de tandem wat meer in de populariteit te brengen. HIJ doet het door de top, het duo Rini Langkruis-Lau Veldt dat in Mon treal op een streepje een medaille miste, beter in het zadel te zetten. Hun succes zou mogelijk voor an deren een stimulans kunnen zijn. Om dat succes te kunnen bereiken zal speciaal voor Langkruis en Veldt een tandem op maat worden gebouwd door Jan Legrand De KNWU heeft het geld beschikbaar gesteld dat nodig was en daardoor zal Nederlands beste paar volgend jaar op een tandem kunnen rijden die vier kilo lichter is dan de fiets waarop zij in Montreal vierde wer den. Daardoor zullen zij op materi- aalgebied ten minste geen achter stand meer hebben op de Tsjechi sche wereldkampoeien Vymazal en Vackar'. (ADVERTENTIE) Amsterdam, Bilderdljkstraat 73/87, 020-181414 OsOorpplein 3-17 020-191707 Amstelveen, winkelcentrum. 020-434951 Rotterdam. Binnenwegplein, 010-141800 Amsterdam, Stadhouderskade 3. 020-160491 Hilversum, Leeuwenstraat 45/47, 02150- 14565 Tilburg. Spoortaan 340. 013-422326 Venlo, Koninginnepiein 46. 077» 16618 VRIJ TOEGANG, elke werkdag, dok zaterdags, van 9 tot 17 uur 30. Op koopavonden tot 21 uur. 's Maandags gesloten. speciale aanbieding handgeknoopte zuiver wol zeer hoogpolig door gemêleerde garens apart structuur-effect. DIREKTE IMPORT UIT INDIA UTRECHT De WON, de vereni ging van oefenmeesters in Neder land, overweegt voor Henk Wullems een proefproces tegen NAC aan te spannen. Eis in dat geding zou zijn voor het geschonden prestige van de voortijdig voor de Bredase eredi visievereniging weggezonden trai ner (met behoud van salaris) een financiële vergoeding te bedingen. Soortgelijke processen zijn in Ne derland nog niet eerder gevoerd; in het buitenland is wél ervaring met deze zaken opgedaan. De WON heeft, aldus voorzitter Jan Rab, bij de KNVB een tweetal eisen gedeponeerd met betrekking tot de zaak Wullems-NAC. De eer ste eis is het met onmiddellijke ingang weer ongedaan maken van het ontslag en, wanneer dat juri disch niet haalbaar mocht zijn, NAC in ieder geval te verplichten een volledig gediplomeerde oefen- meester te laten aanstellen. De WON vreest, dat NAC tot het einde van het seizoen de met een B- licentie trainende Jo Jansen het werk wil laten doen. De WON uitte gisteren ook kritiek op de handel wijze van Jo Jansen. 'A-collegiaal en ook a-sociaal om de taak van SCHAATSEN Tijdens nationale schaatswedstrijden in Llllehammer heeft de Noor Lasso Efsklnd tweemaal een 500 meter gewonnen. Zijn tijden waren 40.4 en 40,7 seconden. Bij de allrounders zegevierde Sten Stensen op de .5000 meter in 7.46.3. De voor naamste uitslagen waren verder: Sprinters: 1000 meter: 1. Efsklnd 1.24.5. Allrounders: 500 meter: 1. Ar- nulf Sunde 40.2 sec, 2. Jan-Egll Stor holt 41.5. 3. Kay Stenshemmet 41.6. loOO meter: 1. Oeysteln Kosmo 2.08.8. 2- Storholt 2 09 2. 3. Terle Andersen 2.09./. eOOO meter: 1. Sten Stensen I45& 2- A-r Rekstad 7.53 0. 3 Roald Tvedt (.54.0. 4. Amund SJoebrend en Storholt 7.56.3. ATLETIEK De 22-jarige Oostdultee atlete Monka Zehrt heeft besloten met atletiek te stoppen. Oorzaak van dfe beslissing ls de operatie ln haar onderbuik die zij enige tijd geleden neef11 ondergaan^en^^waarvan zij niet uiiucigauu en waarvan zij niet geheel ls hersteld. Monika Zehrt won "Wens de Olympische Spelen van 19i2 ln München goud op de 400 meter, een afstand waarop zij met RL.0 seconden enige tijd het wereldre- ^21? ,be8?t- 011 J8»' ls dat record met 49.9 ln handen van de Poolse Irena Szewlnska gekomen. Nog drie Ooet- dultse atleten zijn, vanwege hun leef- JSE. het beoefenen van wedstrijd-a tletlek. Chrlstoph Höhne (33). Europees kampioen 50 kilometer snelwandelen. Karin Krebs (31), Eu ropees kampioene 1500 meter en Peter Selzer (28), eens wereldrecordhouder op de 30 mijlen en 50 kilometer snelwandelen. HOCKEY De selectie van het Ne- 2®|\)and.3 hockey-eifui voor spelen onder de 23 Jaar. dat volgend Jaar ln Parijs de dit Jaar ln Bazel veroverde officieuze Europese titel moet verde digen bestaat uit: Ronald van der Peter Langenhuljzen i1 W11lem Bazelmana (Bre da), Theodoor Doyer (Bloemendaal). F.awzl (HOC). Mark Ferari JHp Goudsmit (Kieviten). %-denlenj (HOC). Jop van der rtfm. (SPhi},i ul Holstevn (Amster dam). Mlchiel van Houten (Schaerwe- ydeJoost van der Heljde (Tilburg. Hans Jennlskens (Keep Fit), Nico van Kuy veil hoven (Amsterdam). Jog Set burg) Stot Voermans (Til- zending werd recentelijk echter ook omstandig voor één van die schaar se jonge voetballers gepleit, die nog wel de nodige eigenzinnigheid en creativiteit in zijn spel durft te doen, maar die tengevolge van die vrijzinnige speelwijze vrijwel weke lijks een stevige portie kritiek over zich heen moet laten gaan. FC Den Haags rechterspits Tscheula-Ling. Tscheula-Ling, achttien jaar nog pas. en sinds de slotfase van de vorige competitie uitkomend in het eerste elftal van FC Den Haag, is zeker nog geen gevestigde naam in het Nederlandse voetbal. Onder in vloed van de tóphit van Carl Doug las zullen voetbalfielen uit de cate gorie der geïnteresseerden op af stand bij het horen van de naam Tscheula-Ling zelfs wellicht eerder denken aan een Kungfu-fighter dan aan een voetballer. Toch be hoort deze Ling, met topper-in- aanbouw Jantje Peters en Lieverdje Gerard van der Lem, tot de meest interessante voetbaltalenten van vandaag. TIEN MAN Ir. Ad van Emmenes. nestor van de Nederlandse sportjournalistiek en vaste bezoeker van de thuiswed strijden van FC Den Haag stelde over Ling: 'Hij moet nog erg veel leren, maar soms doet hij me zelfs denken aan Cruijff in zijn beginja ren. Een officilëe voetbaltechnische gezagsdrager, die anoniem wenst te blijven beschreef Ling als: 'Zijn bewegingen zijn helemaal Piet Kei zer. maar dan op rechts. Een heer lijke voetballer, maar in een be paald collectief nog niet te gebrui ken.' Frantisek Fadhronc placht in zijn bondscoachlijke dagen bij een bezoek aan het Zuiderpark eerst te vragen naar 'zijn kleine Stanley Matthews'. En Vujadin Boskov, FC Den Haags trainer, verzuchtte eens: 'Aan de bal is Ling de beste speler van mijn elftal, maar is hij een maal van de bal af. dan spelen we met tien man.' Bewondering volop dus voor Ling, maar ook kritiek. Tscheula-Ling, zoon van een half-Chinese vader, hooft deze collage van meningen glimlachend aan. Zegt dan: 'Ik lijk in ieder geval niet op Piet Keizer. Tscheula-Ling, spelen met de bal. Het enige wat ik met hem gemeen heb, is dat hij ook geen poot kan verdedigen. Ik vergelijk me zelf trouwens nooit met andere spelers. Wat ik in het veld doe. gebeurt allemaal instinctief. Als ik ga lopen prakkizeren, komt er meteen geen sikkepit meer van terecht. Ik speel ook niet bewust zelfzuchtig. Ik vind het gewoon leuker om een keeper te passeren als je alleen op hem afgaat, dan maar te knallen. Als ik me in vorm voel tenminste. Anders durf ik zoiets niet.' VADER Kritiek. Ling, de geboren voetbal ler, de razendsnelle levende trucen doos, die geen meter kan verdedi gen, krijgt er steeds weer stevige porties van toebedeeld. Door zijn medespelers. Door trainer Boskov. Door het publiek. Door de pers. Soms. Maar vooral ook door zijn vader, merkwaardig genoeg bepaald geen fan van 'ADO', zoals de Hage naars hun eredivisieclub bij voor keur blijven noemen. Ling: 'Toen ik op mijn veertiende in het eerste elftal van de derdeklasser Texas speelde ze hadden maar één elf tal stapte mijn vader soms ge woon het veld op om me eraf te halen. 'Als je iets doet', zei hij. 'dan moet je het goed doen. Anders houd je er maar mee op'. Dan was hij het gezeur van de mensen om zich heen aan de lijn natuurlijk beu'. En dan breed lachend: 'Hele familievetes zijn er ontstaan, alleen omdat ik slecht gespeeld had. Gelukkig is hij nu wat rustiger geworden'. Kritiek van buitenaf laat Ling na genoeg onverschillig. Vooral de ver bale explosies vanaf de tribunes laat hij van zich afglijden als een eend water van zijn veren. 'Ach, ze letten nu eenmaal op me. Als het fout gaat met Den Haag. dan heeft Ling het gedaan. 'Hé Ling, lopen we nog een beetje', roepen ze dan meteen. Trek ik me echt geen mie ter van aan hoor. Ik ben in het veld toch helemaal ongevoelig voor kritiek. Ook die van mijn medespe lers. Dat zal wel een tekortkoming zijn, denk ik.' Ling lijkt moeilijk te motiveren. 'Eigenlijk trek ik me alleen van Boskov iets aan. Dat moet wel, hè. Die kan boetes geven en me uit het elftal zetten. Als ik mijn plaatsje weg zie gaan, ga ik wel weer hol len. Eigenlijk moet ik konstant achter mijn broek gezeten worden. Op de wedstrijdbespreking zie ik mijn fouten ook wel in. Dan beloof ik Boskov. dat ik zondag wel achter zo'n opkomende back zal aanhollen om hem af te stoppen. Dat doe ik dan ook wel. Maar is zo'n man eenmaal los, dan laat ik hem toch weer gaan. Ik ben gewoon te laat geboren. Twintig jaar geleden kon je wel lekker aan de lijn blijven staan.' GEMAKZUCHT Ling heeft er geen enkele moeite mee te bekennen dat hij naar ge- 'Doelmatiger, fitter en instinct voor voordeelregel' LONDEN Er bestaan op de we reld geen betere voetbalscheids rechters dan de Nederlandse, schreef Malcolm Allison zaterdag in het programmablad voor de wedstrijd van Chrystal Palace te gen Charlton, die Palace met 2-1 won. Allison, die als manager Crystal Palace van de eerste naar de derde divisie bracht, zegt: 'Ne derlandse scheidsrechters zijn uit stekend. Zij schijnen doelmatiger en fitter en zij tonen een bijzon der instinct voor het toepassen van de voordeelregel. Waar Britse scheidsrechters vaak te vlug flui ten, hebben zij zich de kunst van het laten doorspelen eigen ge maakt. Het is niet goed voor het binden van de toeschouwer wan neer de scheidsrechter er niet in' slaagt de wedstrijd zo veel als mogelijk te laten voortgaan'. Allison voegde er aan toe: 'Op het gebied van de conditie kunnen wij in Engeland veel van de Ne derlandse scheidsrechters leren. Het zou ook niet slecht zijn wan neer de scheidsrechters meer be grip hadden van de tactiek van het voetballen. De speelwijze is in de laatste jaren drastisch gewij zigd. maar instelling en de manier van volgen van het spel van de scheidsrechter niet.' Allison be sloot zijn stukje met: 'Ik geloof dat Engelse scheidsrechters, na.de Nederlandse op de tweede plaats komen.' George Best MANCHESTER George Best, jarenlang Manchester Uniteds meest grillige vleugelspeler, heeft een 51-jarige inwoner van Man chester drie maanden gevangenis straf bezorgd. In een hotel in Manchester hoorde Best dat ie mand opbelde om te zeggen dat ergens een bom was verborgen. George Best greep de man vast en waarschuwde de politie. Zaterdag kwam de zaak voor in Manchester. De verdachte Joseph Aldridge uit Manchester bevestig de dat hij in een telefoongesprek had verteld dat in een bar een bom zou ontploffen, maar voegde hij er aan toe: 'dat was maar een grap". De rechter veroordeelde de grappenmaker tot drie maanden gevangenisstraf. George Best speelde vorige week na een jaar afwezigheid weer eens. Met een elftal van oud sterren toonde Best weer enige sterke staaltjes van zijn kunnen tegen Manchester United. Hij scoorde zelf tweemaal en gaf twee maal een voorzet waaruit een doelpunt werd gemaakt. De 'oud jes' wonnen met 6-4. Recordrecette MILAAN De elfvoudige Itali aanse voetbalkampioen Internazi- onale boekte afgelopen zondag een nieuw recetterecord. De ont moeting tegen leider Juventus werd bijgewoond door 76.000 toe schouwers, die aan entreegelden ruim 1.160.000 gulden opbrachten. Een pleister op de wonde voor Inter, dat deze wedstrijd met 1-0 verloor. Raymond Kopa PARIJS Raymond Kopa, de ster uit het Franse voetbalelftal In de vijftiger jaren is manager geworlden van het op dit moment niet zo goed draaiende Angers, dat uitkomt in de eerste divisie van de Franse competitie. Afscheid LONDEN De supporters van Tottenham Hotspur hebben af scheid genomen van de Schotse international Alan Gilzean. Gilze- an scoorde twee maal tijdens de oefenwedstrijd tegen Rode Ster uit Belgrado. In totaal speelde hij 135 maal in het eerste team van de Spurs en maakte hij 133 doel punten. In 1964 werd hij voor bijna 450.000 gulden gekocht. Gewond ROME Tomasso Maestrelli, trainer van de Italiaanse lands kampioen Lazio is zondag gewond geraakt bij de derby tegen Roma. Kort voor de wedstrijd begon, werd hij aan het hoofd geraakt door een steen, die door een toe schouwer was geworpen. De club arts moest twee hechtingen bij Maestrelli aanbrengen. Lazio ver loor de wedstrijd van het in de gradatiegevaar verkerende Roma met 0-1. Fotocamera AMSTERDAM Is het een doel punt of niet. Op deze veel betwis te vraag kan binnenkort een ant woord worden gegeven waaraan niet valt te tornen. Een Zwitserse fabrikant van apparatuur voor tijdmeting heeft namelijk een ap paraat ontwikkeld dat langs foto grafische weg aantoont of de bal al dan niet de doellijn is gepas seerd. Het nieuwe systeem is in feite gebaseerd op de finish-fotografié. Aan beide zijden van het voetbal veld moet in het verlengde van de doellijn een speciale camera wor den geïnstalleerd die binnen een paar seconden een ontwikkelde foto aflevert aan de hand waar van de scheidsrechter absolute ze kerheid wordt verschaft. De voet bal moet worden voorzien van een dun laagje speciale legering. Zo dra de speciaal geprepareerde bal over de doellijn gaat, treedt de camera automatisch in werking. Een verder ontwikkelde variant op deze doelpuntcamera geeft ook nog een lichtsignaal als de bal in het doel is beland. De nieuwe apparatuur zal begin volgend jaar officieel worden gepresenteerd. :ROUW/KWARTET DINSDAG 3 DECEMBER 1974 SPORT Tll/Kll (ADVERTENTIE) Van onze speciale verslaggever iDEN HAAG Bikkelen, schoffelen, sappelen. Het zijn de aller eerste modewoorden in de voetbaljournalistiek. Behorend bij de jmeest recente trend in het vaderlandse voetbal: nivellering. Vooral londer invloed van het saneren van Piet Keizer door manager Kraay bij Ajax en de daarop aansluitende definitieve abdicatie van Keizer Piet, hebben voetbaldeskundigen van diverse pluimage de jafgelopen weken nadrukkeiijk gewezen op dit nieuwe gevaar, dat de toch al nooddruftige bedrijfstak betaald voetbal van binnenuit bedreigt. Voetbalwedstrijden dreigen te verworden tot geprogram meerde baloorlogjes tussen middelmatige standaardvoetballers. In het gepantserde collectief, dat vele trainers als ideaalbeeld voor logen staat, lijkt geen plaats meer voor grillige individualisten. [Spelers, die het moeten hebben van een paar geniale bevliegingen, moeten wijken voor de simpele doeners. Met andere woorden; de Piet Keizers verdwijnen, de toekomst lijkt aan de Johnny Dus- baba's. Het is een ontwikkeling, die de echte voetbaltoegewijden alleen maar kan verdrieten. Willem van Hanegem noemde de nieuwste lich ting betaalde voetballers onlangs 'kleurloos'. Tijdens een radio-uit- 5 ROME (Reuter) De Italiaanse - rugby federatie heeft de twee wed- ptrijden tegen het Zuidafrikaanse ouringteam De Springbokken afge- ast. Volgens Giovanni Doni, de se van de federatie, was het Tspiet mogelijk gebleken om voor - deze wedstrijden die volgend jaar - souden worden gespeeld, een ge- schikt veld te vinden. Treviso en 3 Brescia waren aanvankelijk aange- Vezen. I' Afgelopen week was het in Italië al - duidelijk geworden, dat de trip van Ide Zuidafrikanen mogelijk zou wor- I den afgelast, toen de burgemeester pan Brescia verklaarde dat hij tegen het houden van een wedstrijd - n zijn gemeente was, 'om verschil- •7 ende redenen van democratische I aard'. Het rugby-terrein in'Brescia 55is gemeentelijk eigendom, zodat het - jireto van het. stadsbestuur ook afge lasting van de wedstrijd betekende. 1 pinkse politieke groeperingen en •3 studenten hadden daarvoor ook in Brescia betoogd tegen de komst - an de Springbokken. Eerder dit - jaar explodeerde in Brescia ook een |ï>om tijdens een anti-fascistische rally in de stad. Er werden toen - negen mensen gedood. Danie Graven, voorzitter van de -Zuidafrikaanse rugbybond, zei gis- eren in een reactie op het bericht 7an de afgelasting uit Italië, dat hij iet nauwelijks kon geloven dat dit waar was. 'Afgelopen week heb ik Jfie voorzitter en vice-voorzitter van de Italiaanse bond nog gezien en - gesproken in Parijs en toen is - ;ezegd. dat de trip definitief door :on gaan'. )p het ogenblik spelen de Spring- >okken overigens een aantal wed- itrijden in Frankrijk. )ok de tenniswedstrijd tussen Ita lië en Zuid-Afrika kon het afge- open seizoen niet in Italië worden tespeeld. De Italianen reisden laarop naar Johannesburg en ver- -,.5 oren er. ilTTARD Fortuna SC wil uit de inanciële impasse. Men nodigde de gemeenteraad (23 leden) Ja lit om te wijzen op de ernst van de ituatie. Slechts 8 van de 23 vroede aderen kwamen opdagen. Deze cht kregen van voorzitter mr. Cas 6.- e Quay te horen, dat Fortuna SC en herziening wenst van de vier aar geleden met de gemeente Sit- ard getroffen regeling. Lukt dit liet 'dan acht dit bestuur het niet nger verantwoord in dit stadium in wezen kerngezonde club For- jo'juna SC te continueren'. ortuna SC wil voor 1975 een start- ubsidie van 150.000 gulden (huidi- e subsidie is al 100.000 gulden per aar). Ook het schuldrestant uit 971, zijnde 150.000 gulden wil For- una SC saneren. Voorzitter De E9fiuay is van mening dat een ton aj. onder meer verantwoord is, door oi. et toepassen van een indexatie chteraf. Met gemeentelijke steun Ijil Fortuna SC voor 1 januari een erlichting bouwen rond het speel- iïld. i de Sittardse gemeenteraad heeft en raadsfractie van negen leden 11 nlangs bezwaren gemaakt tegen aa et verstrekte financieel overzicht an Fortuna SC. Het overzicht was nduidelijk en niet gedekt door een ccountants-verklaring. Deze negen nan fractie had van tevoren gezegd ok niet aan het gesprek met For- una SC te zullen deelnemen. EEUWARDEN Hans Bleijenberg, e 23-jarige spitsspeler van de erste-divisieclub SC Cambuur. heeft Baandag te kennen gegeven zo snel Hogelijk van vereniging te willen n eranderen. De vorig seizoen voor 0.000 gulden van Go Ahead overge- lomen Bleijenberg vindt dat hij ten nrechte buiten het elftal is gelaten, la een gesprek met manager Spie elaar werd besloten dat hij niet aan e maandagtraining zou meedoen, ólgens Spiegelaar heeft dit Bleijen- Srgs instemming en betreft het ?en strafmaatregel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11