Arafat kreeg in Moskou niet in alles zijn zin Cyprus onrustig in afwachting Makarios Schmidt en Wilson: verschillen mogen er zijn binnen EG n 'Top Breznjew-Ford zorgt voor wapenwedloop' Weer bomaanslagen in Londen en Belfast Haile Selassie's hongergebieden Toenadering oliebeleid Minister Butz berispt wegens parodie op paus Kissinger moet opheldering geven Zachte december weerrap.porten Militair krijgt onderwijszaken in Portugal ROUW/KWARTET MAANDAG 2 DECEMBER 1974 BUITENLAND T5-K7 Koeweit voelt zich bedreigd door Irak MOSKOU'BEIROET (UPI, AP, Reuter) De leider van de Palestijnse Bevrijdings Organisatie (PLO) Jassir Arafat heeft in Moskou zowel als in Belgrado de eerbewijzen van een staatshoofd ont vangen maar in diplomatieke kringen vraagt men zich af of alles naar zijn wens is verlopen. Zo stond de Sowjet-Unie erop om tegen Arafats zin in het communi qué aan te dringen op spoedige hervatting van het Midden-Oosten - overleg in Genéve. ofschoon Arafat met zijn achterban de grootste moeite heeft om een delegatie naar Genève te krijgen waar ook Israël aan tafel zit. Evenzeer weigert Is raël met het PLO te onderhande len. zoals ook zaterdag weer eens door premier Rabin benadrukt is. Verder hebben zowel de Sowjet- Unie als Joegoslavië doen weten, dat Israëls bestaan zij het binnen de grenzen die het vóór 1967 had gewaarborgd moet blijven. Brezn- jew zei dit vorige week nog in Mongolia. Dat de Russen nog geen formele erkenning van de PLO als regerlng-in-ballingschap hebben willen geven zou volgens waarne mers ook samenhangen met hun onzekerheid over het politiek pro gramma en het functioneren van het leiderschap in de PLO. In het communiqué in Moskou werd de steun van de Sowjet-Unie betuigd fAi«4-iiivi aan 'de strijd van het Arabische AU A 1/U.11I V UU1 volk van Palestina voor zijn wettige rechten, met Inbegrip van zijn on vervreemdbare recht op zelfbestem ming en schepping van zijn eigen nationaal tehuis tot en met zijn verwerkelijking als staat.' de VN-troepen met zes maanden te verlengen. Koeweit Een vooraanstaand lid van het par lement van Koeweit, Abdei Aziz al Masaeed. heeft verklaard dat Iraak- se militairen twee kilometer op het gebied van Koeweit zijn doorge drongen en daar militaire installa ties aan het opzetten zijn. Ruim anderhalf jaar geleden hebben hier gevechten plaatsgevonden. Irak heeft Koeweit nooit officieel willen erkennen omdat het dit als Iraaks gebied beschouwt. De mededeling van deze parlementariër uit Koeweit, gaat vooraf aan een bezoek van de premier van Egypte Hegazi. Er werd voorts in gesuggereerd dat Koeweits hulp aan Egypte in ge vaar zou kunnen komen als gevolg van nieuwe spanningen met Irak Guerilla-actie Twee Palestijnse commando's zijn zaterdagavond in het Israëlische dorp Rihanija een huis binnenge drongen. waarbij ze de 37-jarige bewoner doodschoten en zijn vrouw verwondden. Israëlische troepen kwamen onmiddellijk in actie en namen na een kort vuurgevecht de Palestijnen gevangen. Een van hen was gewond. Rihanija ligt vijf kilo meter van de grens met Libanon. Er wonen hoofdzakelijk moslems. In het aangevallen huis bevonden zich ook drie kinderen, maar deze bleven ongedeerd. Eerder op de dag had de Israëlische luchtmacht een bombardement uitgevoerd op een gebied in Zuid-Libanon waar guer rillaconcentraties werden vermoed. In Beiroet deelde een woordvoerder van het Palestijnse voorlichtings bureau Wafa mee. dat twee Israëli sche vliegtuigen in de nacht van zaterdag op zondag het Palestijnse vluchtelingenkamp Rashidljen in Zuid-Libanon hebben gebombar deerd. Clerides kan gaan onderhandelen ATHENE/ANKARA (UPI, AP, Reuter) Het voornemen van aartsbisschop Makarios om aanstaande vrijdag naar Cyprus terug te keren heeft tot Turkse troepenbewegingen en onrust bij de Turkse gemeenschap op het eiland geleid. Syrië Volgens berichten uit Damascus heeft de Syrische president Assad van de Sowjet-Unie èn de Verenigde Staten de verzekering ontvangen dat de conferentie in Geneve nog in januari hervat zou worden. Dat zou de doorslaggevende reden voor hem zijn geweest, het mandaat voor de VN-buffermacht op Golan per 30 november te verlengen. Op China en Irak na hebben alle leden van de Veiligheidsraad ingestemd met het voorstel het mandaat van Vervolg van pagina 1 Als het bericht juist is betekent het een fikse toenadering tussen de VS en Frankrijk op dit terrein. Was hington wil in feite een confrona- tle met de olielanden en is voor stander van een consumentenbond van oliegebruikers, om zich geza menlijk sterk te maken. Parijs staat In tegenstelling tot de EG- partners die meer op de Ameri kaanse lijn zitten, een samenwer king voor met de olieproducenten. Volgens de Japanse krant is door de toenadering tussen de twee mi nisters van buitenlandse zaken de kans vergroot dat de Amerikaanse president Ford en het Franse staatshoofd Giscard d'Estaing het eens kunnen worden over een con ferentie van olie-gebruikende en olieproducerende landen, begin vol gend jaar. Washington heeft zich tot nu toe daar steeds tegen ge keerd. De Amerikaanse minister van fi nanciën Simon heeft in een vraag gesprek met een Libanese krant gezegd dat de VS vastbesloten zijn de wereldolieprijzen te verlagen maar dat Washington geen plannen heeft voor een militaire interventie in één of meer olieproducerende landen. Mercedes-Benz Eveneens een Libanese krant meld de gisteren dat Irak en niet Iran (Perzië) de koper is geweest van een fors pakket aandelen in de West- dultse autofabriek Mercedes-Benz. De krant wees erop dat Irak on langs een contract heeft getekend voor de aankoop van 11.000 vracht wagens van Mercedes, ter waarde van 400 miljoen dollar. De Amerikaanse vliegtuigfabriek Lockheed heeft laten weten dat zij een Arabisch aanbod om voor 100 miljoen dollar om het noodlijdende bedrijf deel te nemen heeft afgewe zen. Een reden is niet bekendge maakt. maar het wordt niet uitge sloten geacht dat de Amerikaanse regering zich er tegen heeft verzet. Lockheed maakt behalve burger vliegtuigen ook veel militaire appa ratuur zoals helikopters, oorlogs schepen, kunstmanen en geleide projectielen. ADDIS ABEBA (DPA, Reuter) De afgezette Ethiopische keizer Haile Selassie heeft zich na lang geweigerd te hebben nu bereid ver klaard zijn persoonlijk vermogen en dat van zijn familie af te staan aan het staatscomité voor hulp aan de door droogte getroffen gebieden in Ethiopië. Dat is zaterdag in Ad dis Abeba bevestigd door. de voorlo pige militaire raad van Ethiopië. Haile Salessie heeft volgens deze mededeling 'uit eigen vrije wil' een verklaring ondertekend waarin hij zijn bankrekeningen en goudvoor raden bij binnen- en buitenlandse banken, en ook het vermogen van zijn overleden vrouw, zijn kinderen en neven, ter beschikking van de staat stelt. De Ethiopische militaire regering heeft de dochter van de ex-keizer en andere vrouwelijke leden van het keizerlijk huishouden overge bracht naar hoofdkwartier van zijn voormalige lijfwacht, zo is in Addis Abeba vernomen. Een verklaring is niet gegeven, maar aangenomen wordt dat de verhuizing gebruikt is de keizer verder onder druk te zetten zijn prlvéfortuin ter beschik king te stellen. WASHINGTON (AP) Voor de tweede keer in drie weken moest Ford een van zijn top functionarissen berispen we gens opmerkingen die beledi gend kunnen worden gedacht voor een godsdienstige of een volk. Deze keer was het zijn minister van landbouw, Earl Butz, die op een ontbijt-bij- eenkomst met journalisten met een quasi-Italiaans ac cent kritiek had geleverd op het standpunt van de paus inzake geboortebeperking. Butz had eerder verklaard dat het om een onschuldig grapje ging maar president Ford dwong hem om een openbare verontschuldiging aan te bie den. Op 14 november had ge neraal George Brown van de luchtmacht opmerkingen ge maakt over een door hem ge signaleerde invloed van Jood se organisaties op het buiten landse beleid van de VS. die hij op instructie van Ford moest terugnemen. Schmidt en Wilson in diepe conversatie tijdens het Labour-congres. Bondskanselier tot Labourcongres: uw kameraden willen dat u in de EG blijft LONDEN (AFP, DPA, Reuter) Eerste minister Wilson van En geland en bondskanselier Schmidt van West-Duitsland zijn het er over eens dat dat gelijkschakeling van de economische politiek binnen de EG niet inhoudt dat de diverse regering geen onderling afwijkende economische politiek mogen voeren gezien de vaak zeer uiteenlopende situatie in de verschillende landen. De voormalige Westduitse bonds kanselier Brandt heeft onlangs on getwijfeld na overleg met Schmidt, een ontkoppeling tussen de sterke en zwakke partners van de Europe se gemeenschap voorgesteld, maar zo ver zijn de twee regeringshoof den kennelijk zaterdag niet gegaan. Beide mannen, die een persconfe- creet kan worden bereikt of in tholt bij Londen, verklaarden dat zij alle kwesties die ter sprake zul len komen op de Europese topcon ferentie op 9 en 10 december in Parijs grondig hebben doorgespro ken. Bondskanselier Schmidt zei dat Wilson en hij van mening zijn dat 'er plaats is voor verzoening en compromissen wat de Britse eis in zake nieuwe onderhandelingen over Engelands lidmaatschap van de EG betreft'. Wilson legde er de nadruk op dat er 'een echte politieke lei ding moet komen opdat het élan voor de nieuwe onderhandelingen niet teloor gaat'. land niet dienen als ik niet uit drukking zou geven aan de wens van uw Duitse kameraden om u in de gemeenschap te houden. Zij me nen dat dit zowel in uw als in ons belang is'. Partijleider Wilson en zijn regering zijn gebonden opnieuw te gaan on derhandelen over de Engelse lid- maatschapsvoorwaarden en die het kiezersvolk in oktober volgend jaar voor te leggen, ofwel door middel van een referendum ofwel door middel van algemene verkiezingen. Terwijl in Athene bekend gemaakt werd dat besprekingen tussen Ma karios en premier Karamanlis tot overeenstemming hadden geleid over hun onderhandelingspositie ten aanzien van het bestuur van het eiland, zei de waarnemende premier van Turkije Sadi Irmak dat de situatie op Cyprus opnieuw kri tiek is. Daarop reageerde een rege ringswoordvoerder ui Nicosia on middellijk met de opmerking dat de Turken een voorwendsel zoeken voor nieuwe acties, terwijl het vol gens hem juist 'kalmer is dan ooit.' Het Turkse verzet tegen de terug keer van Makarios komt voort uit hun overtuiging dat zijn komst het vooroverleg tussen premier Clerides en de Turks-Cyprische leider Rauf Denktasj in gevaar kan brengen. Verder zou Ankara bezorgd zijn voor een wederom opvlammen van de activiteiten van de EOKA tegen Makarios. waarvan ook Turks- Cyprioten opnieuw het slachtoffer zouden kunnen worden. De Grieks- Cyprische nationale garde en de Turkse invasiestrijdkrachten op het eiland zouden in staat van ver hoogde waakzaamheid zijn gebracht en Turkse pantsereenheden hebben nieuwe posities ingenomen aan hun kant van de bestandslijn, die het eiland vrijwel in tweeën deelt. Premier Clerides is volgens een communique van de besprekingen tussen Makarios en Karamanlis nu schriftelijk gemachtigd tot het aan gaan van besprekingen. Clerides zei geheel tevredengesteld te zijn met de overeengekomen lijn voor de onderhandelingen. Ofschoon daar in het communique niets over is gezegd acht Clerides een 'lichte' federatie de enige oplossing waar mee ook de Turkse minderheid zal instemmen. De leider van de Turk se gemeenschap Rauf Denktasj 'ver klaarde onlangs nog. dat Makarios zes jaar lang voorstellen voor een oplossing, waar hij en Clerides het over eens waren geworden, heeft gedwarsboomd. Volgens senator Edward Kennedy hebben de VS na de Turkse inval op Cyprus in juli van dit jaar in veel kortere tijd veel méér militair materieel naar Turkije gestuurd dan daarvóór. In Juli, augustus en september zou er voor 40 miljoen dollar aan wapens naar Turkije zijn gegaan, tegen een waarde van 21 miljoen dollar van januari tot en met maart en een waarde van 27 miljoen van 1 april tot en met juni. Oproep tegen monarchië Een groep van 128 vooraanstaande Grieken, onder wie drie gewezen presidenten van het hooggerechts hof en 46 hoogleraren, hebben zon dag het Griekse volk opgeroepen te stemmen tegen herstel van de mo narchie bij het referendum van zondag 8 december. Bij een refe rendum aanstaande zondag zullen zes miljoen Grieken uitmaken of het door de militaire bewindheb bers in juni vorig Jaar afgeschafte koningschap hersteld moet worden. Monarchisten en anti-monarchisten hebben in heel Griekenland comi- té's in het leven geroepen voor een campagne voorafgaande aan het referendum. De groep van 128 is van mening, dat de monarchie, omkleed met welke waarborgen ook, 'van nature een anti-democratische instelling is.' Vrijdagavond belegerden anti monarchisten het koningsgezinde hoofdkwartier in de binnenstad van Athene. Ze gooiden met stenen, rot fruit en flessen yoghurt. Euro-top Weglopen? BELFAST (AP) In Noord- Ierland zijn vrijdag bomaansla gen gepleegd op twee rooms- katholieke café's. Daarbij zijn twee mensen om het leven ge komen en meer dan 50 personen gewond. In beide gevallen ontploften de bommen zonder dat van tevoren was gewaarschuwd en op een mo ment dat de café's, alle twee in wijken die als bolwerken van het Ierse Republikeinse Leger gelden, tjokvol klanten waren. Aangeno men wordt dat de aanslagen ge pleegd werden door protestantse extremisten die wraak wilden ne men voor de activiteiten van de IRA. Bij een bomaanslag op een café in het centrum van Londen zijn zaterdagavond vijf mensen ge wond. Er werden twee bommen door de caféruit geworpen, waarvan er maar één ontplofte. Zaterdag morgen waren bij razzia's van Scotland Yard in Londen dertien personen aangehouden voor onder vraging in verband met recente bom aanslagen in Guildford en Wool wich. De arrestaties werden ver richt op grond van de noodwet voor de bestrijding van de IRA. In Belfast deelde zaterdagavond een IRA-woordvoerder mee dat zijn or ganisatie met Kerstmis geen be stand in acht zal nemen. De voorzitter van de marxistisch- het buiten de wet gestelde Ierse Republikeinse Leger. Tomas McGi- olla. heeft in Dublin aangedrongen op maximale druk op de 'provisio nele' vleugel om zijn bomaanslagen te beëindigen. McGiolla zei dat de provisionele vleugel verantwoorde lijk moet worden gesteld voor de opkomst van fascisme en sectaris- me in Noord Ierland. 'Zij lijken met zichzelf het hele gebouw te willen laten instorten, net als Hit- Ier in Duitsland', zei hij. georiënteerde officiële vleugel van Schmidt heeft er zaterdag bij de regerende Engelse Labour Partij op aangedrongen in de Europese Ge meenschap te blijven. In een rede tot het jaarlijkse congres van de partij, zei Schmidt: 'Ik wil u alleen maar dit zeggen: zelfs al loop ik het risico dat veel mensen nu gaan weglopen uw kameraden op het vasteland willen dat u bij de EG ïlijft'. De partij-afgevaardigden stemden vrijdag tegen het advies van de partijleiders in en drukten een re solutie door waarin wordt geëist dat er nieuwp voorwaarden voor verder Engels lidmaatschap zullen worden afgedwongen. Dit zouden onder meer moeten zijn 'volledige garanties voor de Britse parlemen taire rechten'. Een aantal anti-EG figuren had laten weten van de conventie te zullen weglopen als Schmidt kritiek op hun standpunt zou laten horen. Schmidt liet mer ken hiervan op de hoogte te zijn maar sprak zich toch uit: 'Ik zou de belangen van mijn partij en mijn Na zijn ontmoeting met Wilson vloog Schmidt via Brussel terug naar West-Duitsland. In de Belgi sche hoofdstad had hij een ont moeting met eerste minister Tlnde- mans. Beiden waren het er over eens dat er eenEuropese top moet worden gehouden maar waarschuw den niet te veel resultaten van de ontmoeting te verwachten. De agenda van de bijeenkomst, waaro ver de ministers van buitenlandse zaken het tot nu toe nog steeds niet eens zijn geworden, zal volgens Schmidt en Tindemans beslist niet 'groots' zijn. 'Eerder zullen we ons moeten concentreren op wat con creet an worden bereikt of in snelle resultaten worden vertaald'. Het is nu vrijwel zeker dat de topconferentie van EG-regerings- leiders en staatshoofden op 9 en 10 december in Parijs plaatsvindt. FRANKFORT (DPA) De penning meester en Bondsdaglid van de CDU, Walter Lelsler Kiep, is zaterdag ter nauwernood ontkomen aan een aan slag. die mogelijk politieke motleven had. Volgens een mededeling van de politie van Darmstadt had Kiep juist de sauna naast zijn huis ver laten toen een onbekende jonge man op hem afkwam. Kiep vluchtte te rug ln de sauna en deed de deur op slot en wierp zich op de grond. De onbekende vuurde drie schoten af door de gesloten deur. maar trof Kiep niet. WASHINGTON (AP. Reuter. UPI) Critici in het Amerikaanse con gres menen dat de afspraken die de Russische partijleider Breznjew en de Amerikaanse president Ford tij dens hun top in Wladiwostok heb ben gemaakt zo ruim zijn dat een nieuwe wapenwedloop zal ontstaan. Breznjew en Ford zouden het tij dens de ontmoeting eens zijn ge worden over een grens aan het aantal strategische krenwapens. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken Kissinger zal de critici uit het congres antwoorden. De bewindsman is zaterdag in Wash ington teruggekeerd na bezoeken aan Peking, Tokio en Wladiwostok. JAPAN Op zijn terugreis naar Washington heeft Kissinger in Tokio verslag gedaan over zijn besprekingen met de Chinese leiders. Onder andere is het bezoek aan de orde geweest dat de Amerikaanse president Ford vol gend Jaar aan China zal brengen. Ook vorige week maandag op weg naar Peking was Kissinger in Tokio. Toen trof hij er nog eerste mi nister Tanaka. die echter de vol gende dag aftrad, onder andere na kritiek op zijn privé-financiën. Ais zijn opvolger wordt nu genoemd de voormalige plaatsvervangend pre mier Takeo Miki. Terwijl ln de Sowjet-Unie de propaganda-machi ne op volle toeren draait om de topontmoeting tussen Breznjew en Ford als een ongeëvenaard succes 'Simpkinsü!' Van onze weerkundige medewerker 'Zeeland heeft 480 tot 490 mm wa ter gekregen deze herfst, maar het valt mij op dat er niet over Texel geschreven wordt', aldus een lezer uit Oosterend. Hij heeft er meteen zijn neer slagaf tappingen hij ge schreven en wij geven ze graag door: het totaal is maar liefst 584 mm. waarvan 225 in september. 196 in oktober en 133 in november. De overige cijfers uit 'Nederland zijn nog niet binnen, vandaar dat we het actuele weer in de kijker ne men. Alles wijst erop dat de eerste de- cemberweek zacht weer zal bren gen. De wind is vooral door toe doen van een machtig gebied van. hoge druk (1030 mb) boven de golf van Biscaje en Spanje in de zuid tot zuidwesthoek geraakt en komt daar voorlopig ook niet weer van daan. Met hulp van oceaanstorin gen wordt lucht aangevoerd, waarin de temperatuur in onze omgeving gemakkelijk tot 10 a 11 graden Celsius oploopt. Dat is duidelijk bo ven normaal voor begin decerqber. Op de Britse Eilanden is zondag middag 10 tot 13 graden ivaargeno- men bij overwegend veel bewol king. Dat was maar weinig lager dan op hetzelfde moment op Sicilië: 14 tot 15 graden. Op IJsland was het een stuk kouder: 0 tot 3 graden boven het vriespunt met sterke de pressieinvloeden. De barometer op West-IJsland daalde plaatselijk tot 971 mb. Met een diep lagedrukgebied boven de oceaan (970 mb) op een oost tot noordoostkoers en het op de plaats rust makende Spaanse hogedrukge- bied, hebben we bepaald geen situ atie die Koning Winter tot daden zal inspireren. De komende dagen blijft het zacht met in hoofdzaak na morgen een wat toenemende kans op regen of motregen, maar ook mist. Vriezen doet het wel in Skandinavië, maar niet overdreven veel. Stations in Noord-Finland meldden gister middag -l tot -4 graden met hier en daar matige sneeuwval, maar ook daar vrij lage barometerstan den: 1000 tot 1004 mb. Het weerglas liep er wel 2 a 3 mb. in drie uur tijd vooruit. Noord- Zweden gaf -5 tot -10, een wat koudere uitzondering was Lulea met -16 graden en in nog sterkere mate Hemavan met midden op de dag -24 graden. In geheel Groen land is de luchtdruk laag. tot. zeer laag geworden met plaatselijk 978 mb. Opvallend was de strenge vorst op de uiterste zuidpunt van Groen land (plaatselijk -18 graden Celsi us). Profeet Lieuwe Pruiksma in Boxum niet ver van Leeuwarden verwacht op grond van het vele oktober on weer dit jaar een zachte 'december maand. HOOG WATEIt Dinsdag 3 december. Vllsslngenu 4.05-16 27 Harlngvltet9lulzen 5.40-18.06. Rotterdam C.42-19.21. Scheve- nlngen 5.17-17 30. I Jmuiden 5.54-18.13. Den Helder 10 •>2-22.27. Harllngen 0.01- 12 40. Delfzijl 1.54-14.29. Weerrapporten van gisteravond 7 u.. maximumtemperaturen en neerslag van 7-19 u.: Amsterdam geheel bew. 11 0 De Bilt regen 10 0.1 Deelen motregen 10 0.1 Eelde geheel bew. 10 0.6 Eindhoven regen 10 0.1 Den Helder zwaar bew. 10 1 Luchth. R'dam geheel bew. 10 0.1 Twente regen 9 1 Vlisslngen regen 10 6 Zuid-Limburg motregen 10 0.1 Athene onbewolkt 16 0 Barcelona licht bew. 18 0 Berlijn regen 7 1 Brussel regen 10 1 Genève onbewolkt 10 0.5 Helsinki half bew. 0 0 Kopenhagen regen 4 0.2 Lissabon licht bew. 16 0 Londen geheel bew. 13 0 Madrid onbewolkt 17 0 Malaga onbew. 19 0 Mallorca onbewolkt 19 0 Oslo sneeuw -4 0.5 Parijs geheel bew. 12 0 Rome licht bew. 15 0 Stockholm onbewolkt -3 0 Wenen zwaar bew. 7 1 Casablanca mist 15 0 Istanboel onbewolkt 11 0 Tel Aviv onbewolkt 21 0 Tunis zwaar bew. 18 0 veel bewolking voor te stellen, heeft China binnen 48 uur na Kissingers vertrek uit Peking één van de scherpste aan vallen sinds maanden op de VS gelanceerd. In de Russische pers is de ontmoe ting tussen partijleider Breznjew en president Ford nog steeds voorpagi nanieuws. De Prawda meldde zater dag groot op de voorpagina: Grot® bijdrage op weg naar de vrede', terwijl het Russische televisie-jour naal er meer dan éénderde van zijn zendtijd aan besteedde. Deze week praat de Russische par tijleider met de Franse president Giscard d'Estaing. Het Chinese volksdagblad en het officiële persbureau Nieuw China hebben de Verenigde Staten er in een ongemeen felle aanval van be schuldigd dat zij 'listen' hebben toegepast om het VN-lidmaatschap van de Cambodjaanse regering in ballingschap te voorkomen. Deze regering onder aanvoering van prins Norodom Sihanoek zetelt in Peking en wordt door de Chinezen gesteund. LISSABON (Reuter) De Portugese leiders zullen een militair benoemen in de plaats van de afgetreden mi nister van onderwijs Godlnho. Volgens ingewijden hangt dit aftre den zamen met het Ingrijpen van het leger op het terrein van de universiteit van Lissabon om de order te herstellen tussen onderling slaags geraakte linkse studenten groeperingen. Het Portugese veilig heidscommando COPCON heeft be treurd dat studenten 'deelnemen aan het scheppen van een klimaat van anarchie dat tot alle prijs ver meden moet worden'. ADVERTENTIE badschmm toiletpoeder poedercrème

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7