NV V-bond wil socialistische maatschappij Geld lenen Van Agt wil atoom-pacifisten erkennen PPR: kabinet moet ernst maken met ondernemingsraden AVRO-serie Annie Schmidt gaat niet door Maatschappelijke zorg en volksgezondheid bundelen Commentaar Discussie-nota naar leden' KLM en Suriname Twee doden bij frontale botsing PPR voorzitster klaagt bij VARA Johan Willems (65) overleden over EG-beleid inzake Israël Beuzelarij Er was eens een man die zijn auto wilde verzekeren tegen vallende appels. Voorstel wijziging wet gewetensbezwaarden De AGO kon hem helpen. DeAGO verzekert alles (ennogwpi TROUW/KWARTET MAANDAG 2 DECEMBER 1974 BINNENLAND T3-K5 Ook al heeft de KLM het op het ogenblik nogal moeilijk en ook al moet ieder zich bewust zijn dat een terugslag in de bedrijfsvoering van de KLM een weerslag kan hebben op de hele Nederlandse economie dat is nog geen reden om niet de zakelijk heid te onderzoeken van de motieven, die de Surinaamse minister Bruma heeft gebruikt in het contact met zijn collega Westerterp over de luchtlijn AmsterdamParamaribo. Natuurlijk zit er in het standpunt van minister Bruma een stuk emotie, na melijk dat Suriname zo snel als het onafhankelijk is aan vlagvertoon wil gaan doen door middel van een eigen luchtvaartmaatschappij. Dat doen (of in elk geval dat willen) alle onafhan kelijke landen. Het is echter ook om zakelijke redenen te billijken dat een Surinaamse minister zo denkt. Im mers: Suriname heeft het ongeluk in een geweldige uithoek van de wereld te liggen ver buiten alle verkeers stromen. Zelfs de buurlanden zijn heel moeilijk te bereiken. Eigenlijk is de enige uitweg uit het land die door de lucht, naar Amsterdam of Willems- stad. (Tussen haakjes: hoeveel gunstiger zijn de Antillen gelegen. Is dat misschien ook een verklaring dat zo weinig Antillianen naar Nederland komen; weinig in vergelijking met de Surina- mers? De Antillianen hebben heel wat kanten om weg te vliegen, maar Suri name heeft eigenlijk maar één uit gangspoort: die naar Schiphol). Het is goede politiek als de Surinaam se regering straks een bewust beleid gaat voeren om dit zo snel mogelijk te veranderen en daarvoor is vrijheid om zelf te onderhandelen over wederzijdse luchtvaartrechten een voorwaarde; zo als het ook verstandig zal zijn de eenzijdige oriëntering van het verkeer op Nederland wat te verminderen. Daarin past niet een voortzetting van de voorkeursbehandeling die de KLM nu krijgt op de lijn Amsterdam Paramaribo. Als straks na de onaf hankelijkheid alles blijft zoals het nu is met de overeenkomsten, betekent dat ook dat dan het verkeer Surina meWest-Europa via Amsterdam zal blijven lopen en dat Nederland daarin zal blijven domineren. Suriname heeft trouwens op dit punt a) onaangename ervaringen met Nederland opgedaan. Vier jaar geleden wilde de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij met een in eigen kleuren overgeschilderd huur- vliegtuig van Transavia een inter continentale vlucht AmsterdamPara maribo uitvoeren, om op die manier ook een graantje mee te pikken van de (toen nog) lucratieve verbinding. De KLM zag echter haar feitelijke monopoliepositie op die lijn bedreigd en maakte groot bezwaar. De toenmalige minister van verkeer Rens (wat pragmatischer denkend dan zijn opvolger Bruma) liet zijn plan toen varen; echter niet dan nadat de Nederlandse regering het principiële recht van Suriname op een aandeel in het verkeer op de lijn Amsterdam Paramaribo had erkend. Deze erken ning werd ook vastgelegd in de vorm van een uitbetaling van een bepaald percentage van de inkomsten op deze lijn aan de SLM. Als nu minister Westerterp bij zijn terugkeer uit Paramaribo met een zui nig gezicht voorrekent dat de KLM zo ongeveer één miljoen gulden per jaar aan de SLM moet uitbetalen ('zonder dat de SLM daar een tegenprestatie van enige betekenis voor levert') en daarbij niet vertelt waar die regeling vandaan komt uit de erkenning van wederzijdse rechten, die Suriname echter in de praktijk niet mag uitvoe ren maakt hij zich schuldig aan misleiding. Dat is vervelend. Het is ook onzake lijk. De KLM heeft het toch al moei lijk genoeg. Van onze sociaal-economische redactie AMSTERDAM De bondsraad van de industriebond NW heeft zich unaniem uitgesproken voor de vorming van een socialistische maatschappij. De uitspraak staat in een discussienota 'Fijn is an ders', die dit weekeinde aan de leden is verstuurd. De Gaay Fortman laakt 'brood-en-boter-beleid9 DS'70 bezorgd Van onze parlementsredactie UTRECHT Het congres van de PPR heeft zaterdagmiddag een motie aangenomen waarin het kabinet-Den Uyl de wacht wordt aangezegd: er staat in dat de partij zich op haar houding tegen over het kabinet nader zal moeten beraden als het er niet voor zorgt dat nog in 1975 een nieuwe wettelijke regeling tot uitbrei ding van de bevoegdheden van ondernemingsraden zal ingaan. Ria Beckers, de nieuwe voorzit ster van de PPR. De voorzitter van de industriebond Arie Groeneveld legde zaterdagmid dag voor de VARA-radio uit dat zijn bond af wil rekenen met de huidige kille harde maatschappij. 'We willen een leefbare samenle ving, waar het wei-bevinden van de enkeling niet langer voorop staat, maar het welbevinden van alle en kelingen. De huidige maatschappij is gebaseerd op het verwerven van geld, waarmee je kennis en vooral ook macht kunt kopen', aldus de heer Groeneveld. Dat betekent volgens de bondsvoor zitter nog niet dat de industriebond af wil rekenen met alle bezit. Bezit is niet erg, het is pas erg als het leidt tot macht, aldus de heer Groeneveld. Wij wijzen het kapita lisme af en willen streven naar democratisering van de arbeid. Be langrijke beslissingen als voor wel ke produkten kiezen we, hoeveel gaan we produceren, voor wie en waar, mogen niet langer aan enke lingen worden overgelaten die toe vallig zijn komen bovendrijven. Om dat te bereiken wil de industrie bond een onverdeelde vakbeweging en ook samenwerking met de zuster- Van een verslaggever KAPELLE-BIEZELINGE Een frontale botsing in de buurt van Kapelle-Biezelinge tussen een Nederlandse en een Belgische auto heeft gistermiddag aan twee mensen het leven gekost. In de Belgische auto kwam de 71-jarige Gustave Verschuren uit Borgerhout om het leven en in de Nederlandse auto de 24-jarige P. F. Waverijn uit Yerseke. In het Noordbrabantse Zeeland overleed de elfjarige Maria Geerst nadat een auto op een groep kin deren was ingereden. Drie kinderen moesten met ernstige verwondin gen in een Veghels ziekenhuis wor den opgenomen. De kinderen liepen buiten de bebouwde kom langs de weg, die ter plaatse geen trottoir heeft en vermoedelijk heeft de auto mobilist de groep te laat opgemerkt. De 32-jarige E. Platjes uit Vriezen- veen kwam zaterdagnacht om het leven toen hij in zijn woonplaats met de auto uit de bocht vloog en tegen de aarden wal van een sloot reed. In Midwolda was de 17-jarige Meta Leeraar uit Beerta op slag dood toen de auto, waarin zij mee reed na een slippartij tegen een boom botste. De bestuurder en een andere inzittende moesten naar een ziekenhuis in Winschoten worden gebracht. organisaties in het buitenland na streven. Het streven van én een onverdeel de samenleving én een socialisti sche maatschappij lijkt te vragen om moeilijkheden met de confessi onele vakbonden. Voorzitter Cor van Dijk van de industriebond CNV zei er echter op het eerste gezicht weinig van te kunnen zeggen. Wat is een socialistische maatschappij? Voor zover ik het kan bekijken zal niemand er bezwaar tegen hebben te streven naar een leefbare sa menleving en een democratisering van de arbeid. Ik zou het alleen geen socialistische maatschappij willen noemen', aldus de heer Van Dijk. Opeenhoping macht Piet Brussel, voorzitter van de in dustriebond NKV, reageerde ook nogal lakoniek op de discussienota. 'Een socialistische maatschappij zegt me weinig, maar net zo goed als de industriebond NVV vind ik ook dat de huidige maatschappij fundamenteel moet veranderen. Er is sprake van een opeenhoping van macht, dat is een ernstige zaak.' De discussienota Fijn is Anders zal de komende maanden besproken worden door de leden van de in dustriebond NVV en volgend jaar juni ter discussie komen op het congres van de industriebond. Van onze parlementsredactie UTRECHT Het PPR-con- gres dat zaterdag in Utrecht werd gehouden, droeg vooral in de ochtenduren door het voortdurend discussiëren over orde-problemen een zo chao tisch karakter dat een radio verslaggever van de VARA niet beter wist te doen, dan zijn luisteraars te berichten over schaakpartijtjes tussen collega-verslaggevers en het lezen van een roman waar mee een NOS-journalist zijn tijd kortte. Deze berichtgeving irriteerde de nieuwe PPR-voorzitter me vrouw R. Beckers zo dat zij naar zij in haar toespraak meedeelde hierover een klacht zal indienen bij de programma-adviesraad van de VARA. De VARA weigerde zaterdag haar kritiek over de verslaggeving van het congres uit te zenden. Van een onzer verslaggevers HILVERSUM De familieserie van Annie M. G. Schmidt, die de AVRO deze maand voor televisie zou gaan opnemen, gaat niet door, voor zover de -situatie thans is. Daarvoor zijn twee oor zaken. Annie Schmidt is teleur gesteld dat er onvoldoende con tact is geweest .tussen haar en regisseur Walter van der Kamp. Zij is gewend in een team te werken en er is geen contact met haar gezocht. De andere oorzaak is, dat de hoofdrolspeelster Nell Koppen oorspronkelijk een zo hoog ho norarium vroeg, dat de omroep daar niet aan kon voldoen, aldus de AVRO. Toen er eenmaal een overeenkomst was, was Nell Koppen niet meer beschikbaar om het vierde deel op te nemen. De AVRO heeft bij monde van televisie-directeur Siebe van der Zee aan Annie Schmidt excuses aangeboden met het verzoek be gin volgend jaar te komen pra ten om toch eventueel een ko mische familieserie te maken voor het seizoen 1975/76. De AVRO voert wel aan, dat het feit dat Annie Schmidt in Frankrijk woont, het contact bemoeilijkt. Het kabinet heeft het betrokken wetsontwerp nog niet ingediend omdat de SER nog geen advies heeft uitgebracht. In de toelichting op de PPR-motie die was inge diend door het partijbestuur wordt erop geduid dat de werkge vers een vertragingstaktiek toepas sen. Van de kant van het partijbe stuur werd zaterdagmiddag gezegd dat de PPR zich hierbij niet mag neerleggen omdat zij juist op dit punt bij de kabinetsformatie duide lijke eisen heeft gesteld. Ook mevrouw Ria Beckers die met grote meerderheid was gekozen tot partijvoorzitter als opvolger van de aftredende W. van Dam waarschuwde in een toespraak: 'Als dit kabinet er niet in slaagt, een duidelijke niet terug te draaien aanzet te geven tot wijziging van de sociaal-economische verhoudin gen, dan is het wat ons betreft mislukt'. Mevrouw Beckers klaagde erover dat er nog maar bitter wei nig zichtbaar is van de fundamen tele maatschappelijke veranderin gen die de PPR van het kabinet- Den Uyl verwacht, al signaleert zij wel 'kleine stapjes in de goede richting'. De nieuwe voorzitter meende dat de christen-democrati sche regeringspartijen geen werke lijk ander beleid willen. De fractievoorzitter van de PPR in de Tweede Kamer, dr. Bas de Gaay Fortman, had tijdens de discussie over het fractiebeleid overigens ge zegd dat hij er vanuit gaat dat het kabinet zijn normale periode uit dient. Hij erkende dat de steun aan het kabinetsbeleid aan grenzen ge bonden is. Die grens ligt volgens De Gaay Fortman daar waar de geloofwaardigheid van de PPR als zodanig in gevaar komt. maar an derzijds waarschuwde hij ertegen, van tevoren al breekpunten op te zoeken. Defensie De fractieleider verzette zich ook tegen het idee, de fractie in de kamer tegen de defensiebegroting te laten stemmen. Dit was voorge steld in een motie waarin het de fensiebeleid wordt afgewezen en minister Vredeling wordt verweten dat hij aan de verlangens van de PPR niet tegemoet wil komen. De Gaay Fortman zei dat een stem tegen de defensiebegroting in feite een stem tegen de regering is en dus een signaal aan de eigen be windslieden dat zij maar beter kunnen opstappen. Overigens kwam de motie tegen het defensiebeleid wegens tijdgebrek niet in stem ming, evenmin trouwens als tal van andere ontwerp-uitspraken over het binnen- en buitenlands beleid. De Gaay Fortman had in een rede het plan van het kabinet-Den Uyl tot verruiming van de particuliere consumptie gekritiseerd. Hij zei dat deze 'brood en boterpolitiek' overe- nigbaar is met de oproep van de kerken tot het houden t van een wekelijkse vastendag. Hij zei dat deze oproep wel degelijk gevolgen moet hebben voor de praktische politiek. De PPR-leider zei dat er een diepgaande bewustwording in ons volk nodig is over de onvrede waartoe ons huidig economisch stelsel op lange termijn moet lei den. Hij vreesde dat de plannen van het kabinet een dergelijke mentaliteits verandering in de weg staan. De Gaay Fortman klaagde erover dat de PPR eenvoudig buiten de orde wordt verklaard, zodra zij wijst op de lange-termijn-problemen die door de korte-termijn-oplossingen zullen worden opgeroepen. 'Wij moeten nu meer dan ooit tegen de stroom oproeien', zei De Gaay Fort man. Het congres heeft zaterdag met de nieuwe partijvoorzitter mevrouw Beckers lerares klassieke talen in Leiden een nieuw bestuur gekozen. De voornaamste plaatsen daarin worden bezet door de heren Th. Jonkergouw (vice-voorzltter). R. de Vringer, D. Eisma en D. Brink. Van een verslaggever. TILBURG Johan Willems één van de eerste 'doorbraak'-soclalisten is zaterdagmorgen op 65-jarige leeftijd overleden in het Elizabeth- ziekenhuis te Tilburg. Hij was reeds enkele maanden ongeneeslijk ziek. Johan F. Willems, geboren 14 maart 1909 te Tilburg, was kort na de tweede wereldoorlog mede-oprichter van het katholieke werkverband bin nen, wat toen werd, de Partij van de Arbeid. Hij is bijna 25 jaar (van 1946 tot 1970) lid geweest van de PvdA- fractie in de Tweede Kamer. Enige tijd was hij vice-voorzitter van deze fractie. Van onze parlementsredactie ZWOLLE DS'70 maakt zich ern stig zorgen over het stemgedrag van de EG-landen in de Verenigde Naties inzake de Palestijnse kwes tie. De partijraad van DS'70 die zaterdag in Zwolle een huishoude lijk congres hield, vreest dat het evenwichtige Nederlandse beleid ten aanzien van het Midden-Oosten onder invloed van andere EG-lan den en met name Frankrijk dreigt te verschuiven in het voordeel van de Palestijnen. De partijraad nam daarom een mo tie aan waarin de regering wordt gevraagd de belangen van de bij het Midden-Oosten probleem be trokken partijen, in het bijzonder die van Israël, op evenwichtige wijze tot hun recht te laten komen. De regering wordt voorts verzocht geen medewerking meer te geven aan die besluiten, die de Verenigde Na ties degraderen tot een partijdig forum. Sprekend over de huidige economi sche problemen zei fractieleider Drees dat het kabinet-Den Uyl 'ge woon de interesse niet heeft om de inflatie te bestrijden'. Hij noemde het regeringsbeleid 'zenuwachtig en teveel op tijdelijke maatregelen gericht'. Voorts beschuldigde hij het kabinet van 'weinig besluitvaardig heid in de wetgeving' en noemde daarbij met name de ministers Boersma (sociale zaken) en De Gaay Fortman (binnenlandse za ken). Ir. Drees verwachtte dat liet kabi net de huidige interne spanningen voorlopig zal weten te bedwingen. Volgend jaar ziet hij echter voor deze regeringsploeg grote moeilijk heden ontstaan omdat dan vraag stukken als grondpolitiek en inko mensverdeling aan de orde zullen komen. Over deze vraagstukken be staat geen overeenstemming bin nen het kabinet. De 17-jarige Ph. Pekaar uit Yerseke kwam zaterdagavond om het leven toen hij in Kapelle-Wemeldinge met zijn bromfiets tegen een boom reed. Gisternacht overleed de 18- jarige E. Beuving uit Beilen nadat ook hij met zijn bromfiets tegen een boom reed. Dr. Blankestijn (CDA) over ministeries: Van onze Haagse redactie DEN HAAG De regering moet nu reeds voorbereidingen treffen om bij de volgende kabinetsformatie tot een nieuw ministerie voor zowel volksgezondheid als maatschappelijke dienstverlening te kunnen komen. (ADVERTENTIE) 'Pap, telefoon voor u...' Gemakkelijk en betrouwbaar bij de NMB. Voor alle doeleinden. Ook voor het verbeteren van uw woning. Geen informatie bij werkgever. Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK voor uw keuken voor uw caravan voor uw auto voor uw boot voor uw meubilair Hiermee zou de samenhang tussen de gezondheidszorg en de maat schappelijke dienstverlening, zoals die in de praktijk reeds bestaat, ook op overheidsniveau gestalte krijgen. Momenteel zijn de voorzie ningen in het 'zorg-gebied' gespreid over de ministeries van volksge zondheid, CRM, Justitie en ook nog sociale zaken voor hulpverlening aan enkele bijzondere groepen. Dit zei dr. C. Blankenstijn zaterdag in Utrecht om een studiedag van het CDA over de structuurnota-ge zondheidszorg, die de regering deze zomer heeft uitgebracht. Volgens dr. Blankenstijn vervagen de gren zen van de geneeskundige zorg steeds meer. In een groot aantal gemeenten bestaan al samenwer kingsverbanden tussen gezondheid zorg en andere vormen van 'zorg'. 1 Hij noemde dit een gelukkig ver schijnsel, dat duidt op een verbete ring en verdieping van de hulpver lening. Dr. Blankensijn vroeg zich af of de regering wel voldoende oog heeft voor de samenhang tussen de ge zondheidszorg en de maatschappe lijke dienstverlening. Zo zijn de knelpuntennota en de nota-gezond heidszorg verschenen, terwijl de commissie-Mik momenteel aan voorstellen werkt voor herstructu rering van het jeugdwelzijnsbeleid. Wij hebben, aldus dr. Blankenstijn. een regeringsnota een regeringsvi sie over de herstructurering van het hele zorg-gebied wordt ontwik keld. Staatssecretaris Hendriks (volksge zondheid, die de studiedag van de drie confessionele partijen bij woonde, wees er op dat uit de nota respect blijkt voor het particulier initiatief. Het feit dat de gezond heidszorg er uit ziet als een lappen deken, is geenszins te wijten aan het particulier initiatief, maar eer der aan het achterblijven van de overheid. Hij benadrukte verder nog dat een volksverzekering alleen integraal kan worden ingevoerd en daarom nog enige tijd van voorbe reiding vergt. ADVERTENTIE De VARA-verslaggever die zaterdag ochtend moest proberen wijs te wor den uit de zinsbegoochelende warwinkel van 'punten van orde' waarmee het congres van de PPR zich vermaakte, heeft de strijd na ampel pogen maar opgegeven. Hij bepaalde zich in arren moede maar tot enkele randverschijnse len. waaronder een hoogstaande schaakmatch tussen Trouw-Kwartet en de Volkskrant, die temidden van het radikale vergadergeweld werd gehou den. Het schijnt dat de VARA-verslaggever zijn nieuwskeus duur zal moeten be kopen, want de nieuwe PPR-voorzit- ster gaat er zich bij de programma adviesraad van de VARA over bekla gen. Een voornemen dat eens te meer een magnifiek voorbeeld oplevert van linkse humorloosheid. Het fundamen teel veranderen van maatschappij structuren laat zich kennelijk fraai combineren met pietluttige beuzelarij. Wij zouden de PPR will adviseren eens te proberen ordelijke congressen te houden. AMSTERDAM Uit het water van het Damrak in Amsterdam werd gistermiddag het stoffelijk over schot van de 74-jarige L. Kok uit de hoofdstad opgehaald. De man is vermoedelijk zaterdagavond te wa ter geraakt. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister van Agt (justitie) en staatssecretaris Van Lent (defen sie) willen in de toekomst ook de zogenaamde atoom pacifisten als gewetens bezwaarde tegen de militaire dienst erkennen. Dit blijkt uit de tekst die zij vrij dagavond van de ministerraad hebbenvoorgelegd tot wijziging van de huidige wet gewetensbezwaarden militaire dienst. De voorgestelde wetstekst zou ook. mits men deze ruim Interpreteert, enige moge lijkheid geven voor erken ning van gewetensbezwaren die op politieke overwegin gen steunen. Deze interpre tatie zou echter afhankelijk zijn van de Inzichten van de commissie die de bezwaren van dienstplichtigen die niet in dienst willen, moet be oordelen. Het kabinet heeft vrijdaga vond een eerste discussie over de wetswijziging gehad en zal die aanstaande vrij dag voortzetten. Tussen de verschillende ministers be staan grote meningsver schillen op dit punt. in linkse kring is een sterke voorkeur om alle dienst plichtigen die gewetensbe zwaren hebben voor vervan gende dienst in aanmerking te laten komen. Men voelt er weinig voor de erkenning van politieke gewetensbe zwaren aan het inzicht van de beoordelingscommissie over te laten TEGENSTAND In het confessionele kamp bestaat daarentegen grote tegenstand tegen zo'n ruime regeling en wil men de zo genaamde politieke weige raars weinig ruimte in de wet geven. De KVP-fractie is tegen erkenning van poli tieke dienstweigeraars. De KVP-defensiespecialist Van Eisen: 'Ook onder de nieuwe wet zou volgens ons de dienstweigeraar Kees Velle- koop (deze moet zich van daag bij de justitie melden voor 21 maanden gevange nisstraf red.) niet erkend mogen worden. Voor ons is deze zaak even principieel als bijvoorbeeld de abortus. Ik verwacht overigens wel dat het kabinet tot een compromis zal weten te ko men'. Het kabinet heeft zich vrij dag in verband met de wetswijziging ook beraden over Kees Vellekoop. Minis ter Van Agt had al eerder besloten Kees Vellekoop geen uitstel voor zijn straf te geven omdat het nog wel even kan duren voordat de wijziging van de wet rond is en omdat nog maar de vraag is of Vellekoop onder de nieuwe 'wet wel erkend zou kunnen worden. Het ka binet besloot vrijdagavond dat dit besluit van Van Agt gehandhaafd moet worden omdat de ministerraad zelf nog geen standpunt over de wetswijziging heeft ingeno men. BELACHELIJK In PvdA-kring rekent men met de mogelijkheid dat Vellekoop alsnog uit de ge vangenis wordt gehaald zo dra het kabinet het wel eens is geworden over de wijzi ging. 'Het is.' aldus het PvdA-Kamerlid mr. K. de Vries, 'toch ronduit belache lijk dat Vellekoop de gevan genis in moet. Zelfs minis ter Vredeling gaf toe dat Vellekoop wel gewetensbe zwaren had, alleen pasten deze niet in de huidige wet. Wij vinden dat het niet de taak van de overheid is voor te schrijven welke gewetens bezwaren nu wel of niet er kend kunnen worden, aldus het Kamerlid. Alle mensen met gewetens bezwaren hetzij tegen alle geweld, hetzij tegen bepaal de wapens of tegen het le ger in bepaalde situaties, als onderdeel van de NAVO bij voorbeeld. moeten erkend kunnen worden en zouden vervangende dienst mogen verrichten. Wij hebben er geen bezwaar tegen dat in deze gevallen bekeken wordt of deze bezwaren wel serieus zijn, maar het moet moge lijk worden ze allen te er kennen,' aldus de heer De Vries. Hij wees hierbij op een nog ruimere nieuwe regeling in West-Duitsland, die iedere dienstplichtige, die niet in het leger wil, in de gelegen heid stelt vervangende dienst te verrichten zonder nader onderzoek van zijn bezwaren. Alleen als er te veel weigeraars zouden ko men, waardoor een tekort aan soldaten ontstaat kan volgens deze nieuwe rege ling de toetsing van de be zwaren weer worden inge voerd. PROTEST KAMERLEDEN De linkse fracties zullen de ze week contact opnemen met hun ministers in het kabinet om hun standpunt nog eens te benadrukken. Als demonstratie tegen het huidige beleid zullen de Ka merleden Jurgens (PPR) en De Vries (PvdA) Kees Velle koop vandaag begeleiden naar het paleis van Justitie in Den Haag waar hij zich voor zijn straf moet melden. Want als je bij de AGO een All Risks-autoverzeke- ring afsluit, dan ben je tegen praktisch alles verzekerd. Ook tegen betonnen paaltjes, ook tegen steenslag, ook tegen hagelstenen, ook tegen andere auto's, ook tegen lantaarnpalen, ook tegen zachte bermen, ook tegen vallende appels. Dat weet elke assurantie-adviseur.^^»^

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5