Wettelijk tuchtrecht voor verpleegkundigen op komst EE! «4 WINTER VO] GEVAREN Radio- en televisieprogramma's Dagrecept Goederenvervoer NS wordt dertien procent duurder Zaak abortus op 17 december voor het Hof Oproep tot steun Israël LSV teven belasting op deel pesioenpremie TROUW/KWARTET ZATERDAG 30 NOVEMBER 1974 Vijf verpleegkundige en opvoedkundige opleidingen geregeld Van een onzer verslaggevers UTRECHT Er komt een wetelijk tuchtrecht voor verpleegkundigen. De regeling zal worden opge nomen in een wetsontwerp, waarin onder meer de bescherming van de titel 'verpleegkundige' is op genomen. Verder worden daarin vijf verpleegkundige en opvoedkundige opleidingen geregeld. BINNENLAND/RADIO EN TV T4- w Het maandblad voor de zwakzinni genzorg KLIK, dat het bestaan van het wetsontwerp en de komst van het tuchtrecht onthult, vertelt dat een verpleegkundige ter verant woording kan worden geroepen als hij of zij met raad. oordeel of behandeling tekort schiet in de zorg voor de gezondheidszorg van de ander. Dat geldt ook in gevallen waarin hem hulp gevraagd wordt, wanneer hij hulp verleent of in geval van nood had moeten geven. Het tuchtrecht kan ook worden toegepast als de verpleegkundige zo zeer tekort schiet in de uitoefening van zijn beroep dat daardoor ern stige schade voor de individuele gezondheidszorg is ontstaan of dreigt te ontstaan. De mogelijke straffen zijn waarschuwing, beris ping, boete, schorsing en ontzeg ging van het recht de titel ver pleegkundige te voeren. 'Colleges in eerste aanleg' zullen het tuchtrecht gaan toepassen. Zij bestaan uit een jurist-voorzitter, twee verpleegkundigen en twee ge- (ADVERTENTIEl een heerlijk kado het officiële jubileumboek van de NCRV met bijdragen van H. Algra over de Vereniging dr. C. Rijnsdorp over de programma's Ben van Kaam over het bestel 192 grote bladzijden, wel voor eenderde in beslag genomen door unieke foto's en druk werkreproducties stevig ingenaaid in omslag met kleurenfoto's 19,50 een uitgave van Bosch Keuning n.v. nü verkrijgbaar in de boek handel Van een verslaggever UTRECHT Met ingang van 1 januari zal de Nederlandse Spoor wegen de vrachtprijzen voor het vervoer van stukgoed in het inter nationale verkeer, van expresgoede ren en van goederen van de Euro pese Gemeenschap voor Kolen en Staal (EGKS) verhogen met der tien procent. Met uitzondering van het EOKS-goed gaan de vrachtprij zen voor het vervoer van wagonla dingen met 13.14 procent omhoog. De meeste bijkomende kosten, zoals rangeren weegloon, staangeld voor de wagens en loon voor het vervul len van douaneformaliteiten zullen eveneens met 13 procent worden verhoogd. Het loon voor het laden en lossen van de wagens blijft ge handhaafd op het huidige peil. Gevulde runderrollade 2 riblappen a 200 gr. sneetje witbrood lepels melk 100 gr. kippelevers 1 uitje, peterselie 100 gr. geraspte kaas 1 el, zout, peper, Yi theel. majoraan ZV2 dl. bouillon Fruit in een beetje boter de klein gesneden levertjes en het gehakte uitje. Week de korstloze snee brood in de melk en knijp deze uit. Ver meng levers, ui, brood, twee eetle pels gehakte peterselie, de kaas, één geklopt ei, zout, peper en ma joraan met elkaar tot een vrij glad mengsel. Verdeel dit over de twee riblappen, waarop eerst wat zout is gestrooid. Rol de lappen op en bind ze vast met draadjes. Verhit de boter en braad hierin de rollen aan alle kanten snel bruin, draal het vuur wat lager en voeg er de bouil lon aan toe. Het vlees in twee-en- een-half uur gaar laten stoven. Menutip: gevulde runderrollade, ge smoorde prei, aardappelen, kwark. Boterletter 50 gr. boter 50 gr. bloem zout dl. water 250 gr. amandelspijs 1 ei citroenrasp De harde boter met twee messen in de bloem snijden. Druppelgewijs het water toevoegen tot één grote bal is verkregen. Rol het deeg uit tot een vierkante lap en vouw deze in drieën op. Pak hem in een schone theedoek en zet het deeg een half uur weg. Daarna opnieuw uitrollen en ln drieën opvouwen. Weer weg leggen en na een uur uitrollen tot een smalle reep. De amandelspijs aanmaken met citroenrasp en twee eetlepels losgeklopt ei. Rol er een worstje van en leg die op de deeg- reep. Oprollen en met elstrijksel vastzetten. Maak er staven of een letter van. Die ook met eistrijksel besmeren en op een ingevet bak blik leggen. Bak de zaak in een hete voorverwarmde oven in onge veer twintig minuten. Van een verslaggever AMSTERDAM —De raadkamer van het gerechtshof te Amsterdam zal 17 december a.s. de kwestie van de abortuskliniek Bloemenhove in Heemstede behandelen. Het gaat dan om de vraag of de rechter commissaris in Haarlem verlof kan krijgen huiszoeking in deze kliniek te doen. Een dergelijke huiszoeking zou gepaard gaan met het in beslag nemen van de medi sche apparatuur. Zoals bekend heeft de Haarlemse hoofdofficier van justitie, mr. J. L. Aüdreae, begin november huiszoeking gevorderd, maar de raadkamer van deze recht bank wees de vordering op 13 no vember af. Mr. Andreae ging in appel bij hethof in Amsterdam. Evenals bij de behandeling door de raadkamer van de Haarlemse rechtbank, zal voor het Amster damse hof ook een aantal deskun digen verschijnen. Dat gebeurt op verzoek van de advocaten van de kliniek Bloemenhove. Als het Amsterdamse hof de be schikking van de Haarlemse recht bank bevestigt, kan mr. Andreae nog een keer in beroep gaan door daartegen cassatie aan te tékenen bij de Hoge Raad in Den Haag. Zolang er geen eindbeslissing is werkt de bloemenhovekllnlek door. neeskundigen. Voor beroepszaken is er het 'centraal college', waarin drie juristen - waarvan één als voorzitter - een verpleeg- en een geneeskundige zitting hebben. De klachten worden achter gesloten deuren behandeld, tenzij het colle ge van mening is dat met open baarheid het algemeen belang is gediend. Opleiding en diploma In het wetsontwerp is ook oplei ding, erkenning en titelbescher- ming geregeld van de diploma's A- ziekenverpleging (algemene zieken huizen), B-ziekenverpleging (psychiatrische ziekenhuizen), Z- verpleging (zwakzinnigenzorg) en van de middelbare en hogere be roepsopleiding verpleegkundigen. De twee laatstgenoemde opleidin gen zijn nieuw en bestaan nog slechts in experimentele vorm. Er zijn nog geen verpleegkundigen af geleverd. 'Overvallen' De door de minister van volksge zondheid ingestelde interdiscipli naire werkgroep Z-opleiding is, zo zegt KLIK, overvallen door het nieu we wetsontwerp. De werkgroep had anderhalf jaar gewerkt aan een aparte raamwet voor de zwakzinni genzorg en nu men daarmee klaar is, is het departemen met het wets ontwerp opgedoken. De inspectie voor de geestelijke volksgezondheid is verrast door het wetsontwerp. Werkgroep- en in spectielid Steketee: 'De inspectie had liever gezien, dat het wetsont werp uit het interimrapport vajn de werkgroep was aanvaard'. De in spectie zal volgens hem toch tevre den zijn als met alle wensen van de werkgroep rekening wordt ge houden en alle ruimte voor de ei gen opleiding wordt gelaten. Het bezwaar van de werkgroep te gen de voorgestelde tuchtregeling is dat verpleegkundigen wel ter ver antwoording kunnen worden geroe pen en collega's met andere diplo ma's - kinderbescherming bijvoor beeld - niet. Een algemener be zwaar is dat het voorgestelde recht sterk op het medische tuchtrecht lijkt, waar de laatste tijd veel kri tiek op is. AMSTERDAM De volledige tekst van de door 86 Nederlanders onder tekende verklaring inzake steun aan Israel, waarover wij gisteren berichtten, luidt als volgt: 'Opnieuw wordt Israël door grote gevraen bedreigd. Het voert de strijd om zijn bestaan in een per spectief dat ook binnen de VN moeilijker is dan ooit. Tegen die achtergrond willen wij een beroep doen op de publieke opinie, de volksvertegenwoordiging en de re gering. Wij hopen dat dit beroep weerklank zal vinden buiten onze grenzen met name in de andere landen van West-Europa. Een duurzame vrede ln het Midden- Oosten gebaseerd op de erkenning van het recht op nationale zelf standigheid van elk volk, is in aller belang. Zulk een vrede zal grote wederzijd se concessies vergen. Wij zijn ervan overtuigd en Juichen het toe dat Israël tot die concessies bereid is zodra de Arabische wereld Israël als normale buurstaat aanvaardt. Er is van die aanvaarding helaas minder dan ooit sprake. De Palestijnse Bevrijdings Organisa tie heeft de vernietiging van de staat Isral en de verdrijving der jo den in haar beginselprogram opge nomen en daarin tot dusver gehand haafd. Niemand mag daar de ogen voor sluiten. Wij betreuren het dat de regeringen van West-Europa, de een meer, de ander minder, zich in de afgelopen jaren van Israël gedis tantieerd hebben. Daarmee hebben zij het Arabisch extremisme in de kaart gespeeld en de gevaren voor Israël vergroot. Wij menen dat West-Europa, ook Nederland, zijn houding dient te herzien. Dat het weerstand moet bieden aan Arabische druk terwijl het nu stap voor stap wijkt en dat het aan Israël, dat met ondergang bedreigd wordt, duidelijke steun moet verlenen. Het joodse volk is in de Tweede Wereldoorlog door een onmetelijke catastrofe getrof fen. Voorkomen moet worden dat de wereld verder afglijdt naar een toestand waarin zich een nieuwe catastrofe zou kunnen voltrekken.' UTRECHT Na de huisartsen hebben nu ook de specialisten ver zet aangetekend tegen een wetsont werp dat een deel van hun wettelijk verplichte pensioenpre mie niet meer aftrekbaar maakt voor de inkomstenbelasting. De Landelijke specialistenvereni- glng heeft de Tweede Kamer ge schreven, dat daardoor de bestaan de honorariumafspraken op losse schroeven worden gezet, 'met alle consequenties voor alle betrokke nen van dien'. De LSV gebruikt de term 'onbehoorlijk bestuur'. SMIDJE VERHOLEN 51. 'U komt wel erg ongelegen, mijnheer', zei Appie e*i met een zucht zette hij de oude grammofoon af. 'Hoezo ongelegen?' vroeg smidje Verholen verbaasd. 'Ik wou gaarne een wit en een half grijsje heben. dat is alles. En als dit soms een muziekwinkel is, zeg het me dan maar meteen. Ik had namelijk de indruk dat dit een bakkerswinkel was, zie je. Maar javergissen is menselijk, nietwaar?' 'Haha, mijn heer wordt cynisch', zei Appie van der Linde. 'Als ik u dan even uit de droom mag helpenhet is inder daad de bedoeling dat in dit per ceel een brood- koek- en banket bakkerij gevestigd is. Maar hemel tje, wie eet er in Rijkhuyzen nog koek en banket? Niemand, immers, behalve die rijke lui uit de goud- hoek, maar die kopen hun spullen FERDINAND bij de sjieke bakkers in Graven- drecht. Appie verkoopt niks. Appie hoeft zich dus geen zorgen te ma ken over botercreme, suikerschuim, slagroom of bladerdeeg. Dan is het brood er nog. hè? Haha, laat me niet lachen. In Rijkhuyzen is geen droog brood meer te verdienen. Waarom zou Appie zich dan druk maken dat droge brood te gaan bakken? Zeg nou zelf!' 'Als ik het uit uw verwarde woorden goed be grijp, dan gaan de zaken niet zo best', zei de smid nadenkend. 'Zeg maar gerust dat ze uitgesproken beroerd gaan', verklaarde Appie kort en bondig. 'Zojuist belde de burgemeester me nog op, om eens een fraai stukje te vertellen. Hij zei dat het me streng verboden was brood of andere bakkerswaren te verkopen aan een zekere smidje Verholen, de nieuwe smid van het dorp.'Wel poffer-hierb daar!!' brulde de smid woest eiprel sloeg met zijn vuist op de bank. 'Laten jullie je hier danj K maal door de burgemeester ol kop zitten? Is er dan niemano"® tegen hem durft in te gaan?' vt mijnheer, maak je niet druk'tljn, Appie doodkalm. 'We hebbenj hier al lang afgeleerd verzeg d plegen. Ik tracht mijn narlij nou maar bij de muziek te v| ten. Vandaag bijvoorbeeld her nog tien uur gitaar gespeeld, pti krijg je dat instrumentje dóór, zie u. Die doen het altijd goed. oefen ik ook veel op de geluidsj- jes van Les Paul, voelt u? K— dacht u soms dat ik mijn laPe: klanten ook wilde kwij traken iGe wille van die nieuwe dooie die ik niet eens ken?' 29 Er bleef maar één andere mogelijk heid, dat er al iemand In het ate lier was geweest toen zij binnen kwam. Maar ze ging eerst naar boven om de werkster op te bellen voor zij daar verder over na wilde denken. 'Ja, wat is er?' klonk het nogal nors en Sally dacht dat ze zeker lekker bij de kachel had gezeten en het vervelend vond naar de tele foon te moeten. 'Het spijt me dat ik moet storen, mrs. Bennet. Maar ik wilde graag weten of u er vandaag soms al bent geweest'. 'Wat? Vandaag in die mist? Ik niet. Ik denk er niet over op zo'n dag uit te gaan als het geen noodzaak is. Is er iets niet in orde?' Sally vertelde van de deur. 'Het zou niet de eerste keer zijn dat u die had opengelaten. Gewoon slordig heid, als u het mij vraagt. Ik zorg er altijd voor dat alles goed afge sloten is. Een kwestie van opvoe ding. De een is slordig, de ander niet, als u me begrijpt. 'Ja, ik begrijp het'. 'O, en nu ik u toch spreek.ik had u iets willen zeggen'. 'Wat dan, mrs. Bennet?' 'Nou.ik wilde eigenlijk opzeggen. Over twee weken'. 'Opzeggen? Is er dan iets aan de hand?' 'Ja, dat Is aan u om dat te zeggen. Ik bedoel, als u niet tevreden bent'. "Hoe bedoelt u?' 'Nou.met al die briefjes, of ik dit had verlegd of dat. Ik bedoel.ik word zelfs door zeer hooggeplaatste personen vertrouwd, en niemand heeft mij ooit van snuffelen be schuldigd. Ik bedoel dat ik niet in andermans kasten kijk. Sally sloot de ogen, ze voelde zich volkomen hulpeloos. 'Het spijt me, mrs. Bennet. Ik wist niet dat die briefjes een dergelijke indruk maakten. Het was eenvoudig om dat. ik de dingen van mijn vader aan het uitzoeken ben en er is. Ze wist niets meer te zeggen, hoe kon ze uitleggen dat er misschien dingen waren verlegd of bekeken maar niet gestolen. 'Het spijt me', zei ze miserabel. 'Nou, dat klinkt anders niet erg bevredigend. Het is allemaal nogal raar, als u het mij vraagt. Maar ja, u heeft u toch al die tijd al een CATHERINE GASKIN hoorde Lester wel te weten v in het atelier gebeurde; er s ergens verband te zijn, omda in beide gevallen met Devlin c pieren had te maken. Maar wr ze kunnen zeggen? Dat ze dat ze een deur had horen slaan en dat er vegen in het sl de enveloppen en boeken Dat het mogelijk was dat paar foto's weg waren, hoe1 dat niet eens had kunnen zw6>r< Alles bij elkaar was het pure pis maar misschien dacht hij er i beetje vreemd gedragen.sind het overlijden van uw arme vader. Niet helemaal uzelf. Misschien dat het beter gaat met iemand anders. Ie mand die u vroeger niet heeft ge kend en dus het verschil niet zo merkt. Zullen we dus maar zeggen over twee weken? Ik hoop dat u gauw zult opknappen'. Sally legde de hoorn op de haak en nam een sigaret. 'Je bent dus niet helemaal jezelf', zei ze hardop, naar haar vage spiegelbeeld kijkend. Tim was haar naar boven gevolgd en zat op haar bed. 'Zie ik er anders uit, Tim?' Ze keek naar haar spookachtige beeld in de spie gel. 'Ik kan niet zeggen dat je er anders uitziet, beste meid, maar de werkster denkt dat je wat vreemd bent sinds het overlijden van je arme vader. En dat is misschien wel zo. Wie zal het zeggen'. Dagenlang vroeg Sally zich af of ze inspecteur Lester zou opbellen; de politie had nog geen spoor gevonden van de dingen die uit Devlins flat waren gestolen. Maar' misschien be over. Ze zou zeggen aat ze grai informeel gesprek met hen hebben; ze zou heel bedaard: en een afspraak maken voor een week, zodat hij niet, net werkster, zou denken dat D«i< dochter een beetje vreemd wsfeo worden sinds het overlijden^ haar arme vader. j Toen ze opbelde, vertelde menr dat inspecteur Lester met lis was en over drie weken terugi' Daarna dacht ze aan de ma: bij Lester was geweest.niel assistent maar die andere. Zf° zich zijn gezicht niet herinnel61 (wordt ver^ Radio vandaag HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbtjt-Soos. (7.30 Nws. 7.41 Aktua. 8.30 Nws 8.36-8.45 Gymn. v.d. huisvr.) 9.00 (S) Wegwezen. 9.30 (S) Tten-om. 1000 (S) Aktua-aport. (10 30 Nws) 11.00 Hartje Amsterdam. Overheldsvoorl.12.16 Werk en welzijn. NOS: 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. TROS: 12.41 Aktua. 13.00 (S) Tross-Country 14.00 (S) Stelger-B. 15.30 Nws. 15 33 (Sj verz.platen voor mil. 17.30 Nws. 17.32 Aktua. 18.00 Prometheus XIII. 18.22 (S) Lich te gram.muz. 18.30 Nws. 18.41 Toeraktua. 19.00 (S) Plaatvaerla. VARA: 20.00 (S) Door de Jaren heen: 1926. 22.30 Nws. 22.40 (S) Door de Jaren heen: Etablisse ment '26. 23.05 (S) Rood met een goud randje. 23.55-24 00 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Ocht.gymn. 7.20 (S) Z.O. - voor alle kinderen die opzijn. 8.00 Nws. 8 11 Dingen v.d. dag. 8.23 (S) Z.O. - gaat verder voor ledereen. (9.35-9.40 Waterst.) 10.30 (S) Z.I.: muziek- en lnf.show met om 11.00 Nws. 13.00 Nws. 13.11 (S) In de Roole Haan. NOS: 15 00 (S) NOS-Jazz. 15.30 Gamma van alpha en beta. 16.00 Nws. 16.03 (S) Het Zwarte Schaap. 17.00 (S> Harmonie en fanfare In Ned. en Eur. 17.45 Voor blinden en slechtzienden.17.55 Med. 18.00 Nws. VARA: 18.11 Dingen v d. dag. PP: 18.20 KVP. VARA: 18.30 (S) verz.platenprog. TROS: 20.00 Nws. 20.05 Aktua-special. 20.15 (S) Concert a la carte. 22.15 (S) Om de kunst. 22.45 (S) Klavlertuosltelten. 23 10 Aktua-Klank- beeld. 23.30 <S Poezle rond midder nacht 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 7.02 (S) Drie op Je boterham. 8.02 (S> Drie op Je boterham met Pers vers. 9 03 (S) Tot uw dienst. 10.03 Mu ziek bij de koffie. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 (S) Schrijf es 'n kaart je. 16.03 (S) Sportshow. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. NCRV: 19.02 (S) Filter. 20.02 (S) Dlsco- rama. 21.02 (S) Elpee-pop. 22.02 Strictly Country Style. 22.30 (S) Jazztlme. 23.02 (Si Sportshow. AVRO: 0.02 Radlojourn. 0.05 Weekend Muziek Magaz. 1.02 Soul- tlme USA. 2.02 Continu de nacht door. 4.02 Voor dag en dauw. (2.02, 4.02 en 5.57 Radlojourn.) 6.00-5 00 Als Je niet opstaat dan blijf Je maar liggen. Speciaal 0 In de serie VARA-Zaterdaga- vondfestival presenteert Ramses Shaffy Het feest der Zigeuners. Ze komen uit Nederland, Spanje, Joe goslavië, Rusland, Roemenië en Frankrijk. Ned. 2/20.21 0Op de BB-kwis (20.21) sluit Brandpunt aan. Daarin o.a.: Toene mend aantal stropers bedreigt Ne derlandse fauna, en het verbod op kunstmatige inseminatie via donors in katholiek ziekenhuis te Sittard. Ned. 1/22.00 0 Koos Postema maakt het Iaat met zijn uur, waarin hij mensen ontvangt die iets te vertellen heb ben. Ned. 2/22.00 Wolf-Peter Rousselet en Frans van der Meulen maakten een docu mentaire over jonge gestraften en hun terugkeer in de maatschappij. Duitsl. 1/15.45 0 Liefhebbers van bekende Ameri kaanse Westerns kunnen via Duits land tweemaal aan hun trekken komen. Eerst op het tweede net Apache met o.a. Burt Lancaster (20.15) en later op de avond Ho ward Hawks's beroemde film Rio Bravo met John Wayne en Dean Martin. Duitsl. 1/22.05 0 De VARA vervolgt de wekelijkse jubileumserie Door de jaren heen, waarin nu 1926 aan bod komt. Aan het erbij behorende programma Etablissement '26 werken o.a. de zangeres Greetje Kauffeld en de Rotterdamse troubadour Peter Blanker mee. Hilv. 1/20.00 0 In het Klassiek wensconcert van de TROS wordt Beethovens Eroica ten gehore gebracht in een uitvoe ring o.ï.v. Otto Klemperer. Hilv. 2/20.15 TV vandaag Radio-morgen Speciaal TV-morgen NEDERLAND 1 TELEAC 10.00 Naschol. huisartsen herh. les 4 10.30 Engels voor het bedrijfsleven - herh. les 2 11.00 Computerkunde - herh. les 34 NOS NOT 15.30-15.55 Voorlichting schooltelevisie 16.00 Journaal NCRV 16.02 Kijkdoos 16.10 NCRV-Poppenkast 16.35 Werkwijzer 16.50 De Eendenjager, Japans sprookje. 17.00 Het geheimzinnige ladhuis, een Orimoa-serie NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal KRO 19.05 De nieuwe avonturen van Peppi en Kokki, kinderserie 19.25 Q en Q, jeugdserie KRO RKK 19.50 't Zand 33 20.00 Journaal KRO 20.21 De Berend Boudewijn kwis 22.00 Brandpunt 22.45 Great Mysteries - een serie ademben. verhalen 23.10 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Natuurkunde - les 12 (herh.) NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal VARA 19.05 Nederpopzien 20.00 Journaal 20.20 VARA Zaterdagavond Festival Het feest der Zigeuners 21.10 De Kommissaris, politieserie 22.20 Een groot uur: u 23.20 Journaal IKOR NCRV 23.25 Het lied van dc weck HILVERSUM I KRO: 8.00 Nws. 8.10 Overweging. 8.15 (S) Badlnerle: klass. muz. 9.00 Nws. 9.10 Waterstanden. 9.15 (S) Zondagmorgen: themaprogr. met om 10.00 Eucharistievie ring en om 11.00 Nws. 12.00 Kruispunt- magazine en achtergrond-informatie over kerk en samenlevelng. 12.30 Nws. 12.40 Echo. 12.50 Buitenlands commen taar. NOS: 13.00 (S) Zondagmiddag-Ou verture. 14.00 (S) Concertgeb. ork. met zangsollste. 14.40-15.10 Adempauze. 16.00 (S) Aspekten van de kamermuz. CVK: 17.00 Ger. Kerkdienst in Doorn. CVK: 18.00 Uitgesproken, magazine. IKOR: 18.30 Mensen, praatje. 18.45 Klankbeeld, Aan de hande van Mozes. 18.58 Wilde Ganzen. NCRV: 19.00 (S) Zondagavondzag. 19.15 Lezing, Het laat ste bijbelboek. 19.30 Nws. 19.36 Kerkor- gelconc. 20.10 (S) Poerama:poezleprogr. AVRO: 20,30 S) Verzoekplatenprogr.: ver- zoekplatenprogr. 22.30 Nws. 22.40 Radio Journaal. 22.50 Vanavond laat nws. 23.20 (S) Vanavond laat sport. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 8.00 Nws. 8.10 Dingen van de dag. 8.15 Weer of geen weer, met om 9.00 Sportmed. HUMANISTISCH VERBOND:" 9 30 Zit er wat ln?. IKOR: 10.00 (S) Korte kerkdienst met kinderen vanuit Amstelveen. 10.30 Doopsgezinde kerk dienst ln Breda. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Uitvreters: nwe leefregels van de Raad van Kerken kritisch getoetst. 'AVRO: 12.00 (S) Muz. Onthaal. 13.00 Nws. 13.10 De toestand ln de wereld. 13.19 Radlojourn. 13.30 (S) Delta. 14.00 (S) Fluit en plano. NOS: 14.30 Progr. voor de buitenlandse werknemers. VARA: 17.00 (S) Klass. kamermuz. 17.55 Medede lingen. VARA: Nws. 18.15 Dingen van de dag. 18.20 (S) Twee Jongens en een gitaar. 18.30 Boemerang. NOS: 19.00 Nws. 19.07 Intern. Spectrum: klass. orkestmuz. 20.00 Muz. uit het NOS-Archlef. 20.30 Gastcol lege: Denkers van gisteren over morgen. 21.15 Is van het vMfde werelddeel een vaderland Australië te maken?. (2) 22.20 Van ta-ta tot totale taal. 22.30 Over musici gesproken23.00 (S) Reperto rium. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVOR: 7.02 (S) Ko de boswachtershow. 8.02 De Hlt-Vlsser. 9.02 Juist op zondag. 10.02 (S) Muziek Mozaïek. 11.02 Drie draalt op verzoek. VARA: 12.02 (S) Klink Klaar. 13.02 (S) NAR. NOS: 14.00 Langs de lijn. KRO: 18.02 (S) Gevarieerd progr. 19.02 (S) KRO-op-Drle. 23.02 (S) Voer voor vogels. 0.02 (S) Romantisch muzlekprogr. 1.02-7.00 (S) De week ln. 0 De NOS maakte een documen taire over de glorie en de sloop op Taiwan van het voormalige vlagge- schip van de HAL, de Nieuw Am sterdam. Ned. 1, 16.20 0 Willy Boskovsky leidt het Con certgebouworkest in de uitvoering van Beethovens Ouverture Egmont en het vioolconcert opus 61. Her man Krebbers is solist. Ned. 2, 19.10 0 Over het Loodswezen en het verhuren van Sinterklaaskostuums informeert de NOS-rubriek 1 op zondag. Ned. 1, 20.20 0 Na twee feuilletons t.w. Centraal Station (20.20) en Gunsmoke (21.05), praat Ad Langebent met een man die zegt dat hij alcoholist zal blijven, hoewel hij al vijf jaar niet meer drinkt. Ned. 2, 21.55 0 Een Brits-Australisch filmteam maakte opnamen van de eenmaal per jaar voorkomende regenexplo sies in het anders kurkdroge cen trum van het kleinste werelddeel. Duitsl. 1, 20.20 0 Voorganger in het Avondgebed, dat wordt uitgezonden vanuit de geref. kerk van Doorn, is ds. J. Kuiper. Hilv. 1. 17.00 0 In Vara-Klassiek speelt het To- kio-Strijkkwartet werk van Haydn en Beethoven. Hilv. 2, 17.00 0 Poërama van de NCRV is gewijd aan gedichten van Guido Gezelle. Hilv. 1. 20.10 I1 NEDERLAND I b KRO RKK 11.00 Eucharistieviering je vanuit Driebergen TELEAC I 14.30 Natuurkunde les 13 L It 15.00 De Gemeenteraad les 7 NOS 15.30 Journaal 15.32Grand old lady doe. Nieuw Amsterdam j 16.55 Voetbal- en toto-uitslag# IKOR 0 17.00 Vesper u 17.30 Wilde Ganzen jj IKOR-RKK r 18.25 Woord voor woord NOS 18.30 Paulus de Boskabouter 18.35 Meester Maeslus 19.00 Journaal k 19.05 Studio Sport 20.20 I op zondag 21.10 De wolvenman t 21.45 Panoramlek 22.10 Beeldspraak 23.00 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Engels voor het bedrijfsf NOS 18.52 Vooraf: inform, over schtj 18.55 Paulus de Boskabouter 19.00 Journaal KRO fc 19.10 Speed Gonzales 19.10 RAl-Concert 1974: Concertgeb.ork. 20.20 Centraal Station tv-speln 21.05 Gunsmoke, Westernserie 21.55 Heel de mens t HUM. VERBOND 22.30 14-daagse visie op aktueel Humanisme 5 NOS 22.50 Journaal

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6