Miep Dofferhoff heeft het voetballen in de kuiten v.d. wiel Katwijkse KOLOM Automatisch bellen vanuit Alphen met VS en Japan df Leidenaars nodig voor de uiversiteitsweek Door Niekjan van Kesteren De raad komt nog niet erg uit de verf Grof vuil Leiden Geen vragen vóór Alphense raad Marktberichten Potgieterlaan-actie in Hazerswoude leidt tot overleg Dierenliefhebbers komen in Avifauna aan hun trekken Zoeterwoudse raad: leefbare dorpskern v.d. wiel Afscheid direkteur i Instituut Nabije - Oosten Ij Visserijberichten i Negen maanden vod serie inbraken TROUW/KWARTET ZATERDAG 30 NOVEMBER 1974 STAD EN REGIO Het is de laatste tijd nogal rustig geweest om en in de gemeenteraad. Logisch natuurlijk, er is een nieuwe raad met veel nieuwe mensen erin, er zijn wat veranderingen geweest in het wethoudersmilieu én er zijn geen zaken van werkelijke omvang aan de orde geweest. De kans is groot dat er in die omstandigheden een landerige sfeer ontstaat. Dat is dan ook gebeurd. De vergadering van van de week bijvoorbeeld had geen bijster hoog gehalte. Er werd veel tijd zoek ge maakt met het uitgebreid behande len van onderwerpen die maar het beste afgedaan hadden kunnen worden met een hamerslag. Dat gezamenlijk hossen in het laagveen is geen prettige bezigheid om gade te slaan. Het levert niet alleen weinig meer op dan een gevoel van wrevel en oubolligheid, het is ook geen activiteit die zich leent voor het subtiel bedrijven van gemeen tepolitiek. De nieuwe raad is in de drie maan den van zijn bestaan dan ook nog niet erg uit de verf gekomen. De heren en de dame zitten er nog steeds een beetje onbewust bijn. Van der Perk van de PPR is iegen- lijk de enige die zich gedraagt overeenkomstig het hem reeds vóór de verkiezingen gegeven etiket van de non conformistische linkse baas die op gezette tijden heti pad zou kruisen van rechtse bulldozers. Ver der is ook de SGP wel natuurge trouw aan de gang. Maar het zou ook wel heel opzienbarend zijn als deze partij haar principiële koers zou wijzigen. Daarvoor is er ook in de samenstelling yan de fractie te weinig veranderd. Kleine werk Dat laatste is wel van toepassing op de CCP. De spraakmakende voorman van deze Combinatie, Van Raalte. is wethouder geworden en de achtergebleven raadsleden zijn er nog niet in geslaagd de CCP eenzelfde rol te laten spelen als vóór de verkiezingen het geval was. Zij zitten nog vast in het kleine werk. Datzelfde geldt voor de WD. Van mevrouw Bakker van deze partij hebben wij nog niets vernomen en de heer Buitendijk is nog niet veel verder gekomen dan marginale op merkingen. Ook de Partij van de Arbeid heeft haar aanzienlijk vergrot emogelijk- heden nog niet uitgebuit. Het is hoofdzakelijk Dick van Dun die op de hem bekende, niet zo beknopte, wijze aan het woord is. Verder heeft de PvdA, behalve dan een vrij behoudende standpuntbepaling ten aanzien van de S4, nog weinig van zich doen spreken. Dat de CHU, als de partij die de grootste personele wijziging heeft ondergaan, niet een. twee, drie spectaculair aan de gang zou gaan, was te verwachten. Er zit nog wei nig beweging in, de heren zitten er nog een beetje te veel bij als een schoolklas. Een verbetering ten op zichte van vroeger is in ieder geval wel dat er nietlanger drie of vier mensen van de CHU over een on derwerp het woord voeren. Ten slotte Gemeentebelangen. Een groepering waarvoor in deze raad toch wel een belangrijke rol wegge legd kan zijn. Niet alleen krijgt deze fractie, omdat zij niet in het college vertegenwoordigd is, een uitstekende gelegenheid zich tij dens de raadsvergaderingen te ma nifesteren. de mannen die in deze fractie zitten moeten ook in staat worden geacht dat op een bekwame manier te doen. Droeve start Dat gaat tot nu toe niet helemaal vlekkeloos. Vorige keer had Van der Plas de debuterende wethouder Van Raalte aardig te pakken bij de be handeling van de koopavond. Maar van de week had de oppositie nogal een droeve start toen eerst Van Mierlo de gemeente traag handelen verweet in een kwestie die bij na der inzien vorige maand al behan deld bleek te zijn en later werkte ook Van der Plas onder zijn niveau toen hij zich inliet met een nogal lichte zaak als een sporttoernooi voor scholen en hij zijn bijdrage daarin bovendien beperkte tot een voorstel om de voorronden voor dat toernooi in de herfstvakantie te gaan houden. Later, bij de behandeling van de renovatie van de Rode Buurt, kwam er een kwalitatief betere vertolking van de oppositionele rol uit de bus. Een verlevendiging die deze raad broodnodig had en ook nog wel zal hebben. Maar misschien is het nog te vroeg om te oordelen, misschien heeft men grote zaken nodig om tot be ter werk te komen. Dat kan ten slottfe best wezen. En dan is dit zomaar een onaardig stukje ge weest. LEIDEN Maandaag wordt in de volgende straten grof vuil opge haald: Breestraat, Langebrug. Ke- telboetersteeg. Schoolsteeg. Wol- steeg, Gangetje. Botermarkt, Vis markt, Stadhuisplein, Koornbrug- steeg, Dwarskoornbrugsteeg, Maars- mansteeg, Mandemakersteeg, Vrou- wensteeg, Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn, den Burcht, Burcht- steeg, Nieuwstraat. Hartesteeg, Be schuitsteeg, Moriaansteeg, Hoog- landsekerkgracht, Koppenhinksteeg, Hooglandskerkkoorsteeg, Middel weg, Oude Rijn, Hoogstraat. Kaas- mart, Hooigracht, St. Pancras- steeg, van Driessenstraat, Middell- stegracht. Oude Herengracht. Ver verstraat. Zijlstraat, Oost- en West Havenstraat, Dwars Havenstraat, Verversplein, Haven, Havenkade. Kalvermarkt, Kijfgracht, Minne broersgracht, Zuidsingel, Heren gracht, Korte en Lange Lange- straat, Nwe. Waardstraat, Ooster kerkstraat, Waardkerkplein en steeg, Waardgracht, Oranjegracht, Kaarsemakerstraat. Looyerstraat, Weverstraat, Vestestraat, Groenes- tegen. Uiterstegracht. Kerksteeg. Woensdag zijn de volgende straten aan de beurt: M. Treublaan, Stielt- jensstraat, Franchimontlaan, v.d. Hoevenstraat, Kanaalweg (van v. Vollenhovenplein tot spoorlijn), v.d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyer- incklaan, Temminckstraat, Surin- garstraat, Burggravenlaan. Asser straat, Scholtenstraat, Modderman straat, Oppenheimstraat, Korevaar- straat, Plantsoen, 4e Binnevest- gracht, Rijnstraat, Kraaierstraat, 2e en 3e Havenstraat, le, 2e en 3e Gortestraat, Heregracht, Levendaal, Oranjeboomstraat, Cathrijnen- straat, Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koenesteeg, Nwe. Brugsteeg, Wiel- makersteeg, Hogewoerd, Watersteeg, Plantage, Utr. Veer, Veerstraat. Donderdag 5 december komt de kraakwagen in deze straten: Zijl singel, Rijnkade, Oosterdwarsstraat, Munnikenstraat, van Galenstraat, Waardstraat, Hermanstraat, Tromp straat, de Ruyterstraat, Evertsen- straat. Heemskerkstraat, Ooster straat, van Speykstraat, Kortenaer- straat. Tasmanstraat, Overrijn, Gal gewater, Noordeinde en plein, Rem- brandtstraat, Oude Varkenmarkt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn en Schiekade. Witte Singel. Groen- hovenstraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan van Goyenka- de, Gerrit Doustraat, Vreewijk straat, Hugo de Grootstraat, Bilder- dijkstraat. En volgende week vrijdag, de dag na Sinterklaas, kiest de grof-vuil- dienst deze route: Kort Rapenburg, Kabel jauwsteeg, Rapenburg, Doe lensteeg, Doelengracht, Nonnen steeg, Kolfmakerssteeg, Zegersteeg, 5e Binnenvestgracht, Sterrenwacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg. Molen- steeg, Boisotkade, Kampersteeg, Conciëntiestraat, Vliet, Douzastraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan van Houtkade, Hoefstraat, Raam- steeg. Garenmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomon- steeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstraat, Gerecht, Lokhorststraat Zonneveldstraat, Pieterskerkkoor- steeg, Diefsteeg, Berkendaelstraat, Pieterskerkgracht en straat, Pie terskerkhof, Papengracht. Leuke reacties voor vrouwelijke scheidsrechter SASSENHEIM Niet alleen mannen, maar ook vrouwen hebben hun hobby's. Bij de dames zijn het meestal typisch vrouwelijke liefhebberijen, zoals borduur- en handwerken. Toch zijn er ook uit zonderingen. Zoals bevoorbeeld mevrouw Doffer hof f-van der Meer, in de wandeling Miep Doff er hoff (27). Zij beoefent de winig vrouwelijke hobby van scheidsrechter bij het voetballen. Het scheidsrechteren is overigens één van haar hobby's. Ze is tot de hobby van scheidsrech ter gekomen, omdat ze altijd al een liefhebster van voetbal is geweest. Zo ging ze toen ze 13 was, samen met haar vriendin naar de voetbal wedstrijden van 'Teylingen', haar favoriete club, waarin ook drie broers van de jonge dames-suppor ters speelden. Daar leerde ze trou wens haar Martien kennen, waar mee ze nu is getrouwd. In de loop der jaren kreeg ze techniek en tactiek goed onder de knie en altijd leefde bij haar de idee dat ze er iets mee wilde. doen. Damesvoetbal was het echter niet, éénmaal heeft ze een wedstrijd meegespeeld, maar dat beviel in 't geheel niet, want het werd niet serieus gespeeld. 't Was eigenlijk een lachertje', zegt den direkt in de club van aspirant- scheidsrechters opgenomen. De les stof was geen bezwaar, want de interesse was ruim aanwezig even als de praktische kijk op de gang van zaken. De spelregels leerde ze uitgediept kennen. De pedagogie vond ze héél belangrijk. 'Want', zegt ze, 'om de situatie te beheer sen op het veld, daar heb je echt wel een goede achtergrond voor nodig'. Niet zonder trots vertelt ze dat ze met haar mede-cursiste, bij het examen het hoogste aantal punten behaalde. Daarna kwam het er echt op aan te tonen wat ze waard was. In 't begin voelde ze het wel als een bezwaar dat ze zelf, in tegen stelling met haar mannelijke colle ga's, nooit had gevoetbald. Opeens wist ze het! Haar zwager, TeVÜllfren Sjaak Snij er uit Katwijk, gaf zich op voor een scheidsrechterscursus. Daar wilde Miep ook aan mee doen. Dat was voorjaar 1972. Ze was niet de enige vrouw, erbleken nog twee dames te zijn, waarvan er één hal verwege stopte. De ander deed met Miep examen, maar hield er daarna ook al gauw mee op. Miep vond de cursus heel gezellig. De dames wer- A1 was ze er nog zo goed in thuis, ze was er niet direkt 'in betrokken'. In het seizoen '72/'73 ging ze als scheidsrechter van start en floot ze een half jaar. Toen moest ze stop pen daar haar zoontje zoals later bleek, een zusje kreeg. Maar in februari begon ze weer en men kan Miep 's zaterdags bij de jeugdelf tallen aantreffen, 's Zon dags staat ze met haar twee kinde ren langs de lijn, als haar man speelt die links-back is in het eer ste van 'Teylingen'. Als ze moet fluiten meest op zaterdagmiddag, past hij op de kinderen. De jeugd-elftallen zijn nu aan haar gewend, maar in het begin keken de lieverdjes wel raar op. Meerma len hoorde ze zeggen: 'Wat nou, krijgen we een wijf?'. Maar nu zijn de reacties leuk: 'Mevrouw, bent u er weer!' Het werk als scheidsrech ter, waarmee ze in de afdeling KNVB-Leiden de enige vrouw is, bevalt haar uitstekend. Ze hoopt het nog jaren vol te houden. In 't begin wilde men haar bij het da mes-voetbal inschakelen, maar daar voelde ze niets voor. Ze vond dat mannen-scheidsrechters dit beter konden opknappen; zij kunnen be ter met haar sexegenoten op dit terréin omspringac Hierbij komt nog dat de dames clubs niet zo talrijk zijn, wat veel reistijd zou vergen. Ze hoopt dat meer vrouwen interesse krijgen voor dit leuke werk, waarover ze graag nadere informaties verstrekt. Ze woont Charbonlaan 6 in Sassen- heim. ALPHEN AAN DEN RIJN De raad hield zich donderdagavond uitvoerig bezig met de ingekomen stukken. Behalve het 'Kalkar-pro test' vond ook de subsidieweigering aan de Nederlandse Hartstichting enige weerstand. De PvdA stelde voor een subsidie te geven van 1000. Van der Vlies zei dat Alphen te weinig doet aan de volksgezondheid. Van der Neut (PCC) stelde voor het hele subsi diebeleid rond deze instanties na der te bezien. Zijn voorstel werd aangenomen met 23 tegen 3 stem men. De motie van Van der Vlies werd verworpen met 9 tegen 17 stemmen. Een motie van Progressief Alphen om voor de gemeenteraadsvergade ring een vragenhalfuur in te stel len, werd na discussie verworpen met 5 tegen 21 stemmen. Het beschikbaar stellen van een krediet van 36.000 voor de sloop van enkele panden in de Hoorn, vond weerstand bij Kortmann (KVP). Met name het pand Hoorn 39, een boerderij, zou een goede bestemming als dierenopvangcen trum kunnen krijgen. Waarom moeten deze panden gesloopt wor den? Progressief Alphen sloot zich bij deze vragen aan. Wethouder Van Leeuwen antwoordde dat er belangstelling bestaat voor dit stuk grond als industrieterrein. Hij ver zekerde dat de betrokken bewoners in de Hoorn alle medewerking krij gen voor een ander huis. Het voor stel werd toch aangenomen met vier stemmen tegen. -*o k ort-T-ï oin.-n-in t-3o-Teciol korl-ni«uws-"ïiït-de-TCöiol)i1 kort-ninutr:t-iiit-9e-'TRsiol LEIDEN 29 november Groente- en Fruitveiling. Peren 33-51. andijvie 142- 143. snijbonen 5.65, kroten gekookt 70 boerenkool 55-68, spitskool 58, prei 64-81. stoofsla 45. spruiten A 113-129. B 90-102 C 61-72. uien 20-26. witlof 190-210. knol selderij 30-38. sla zwaar 29-34. bleekselde rij 30-31, bospeen 125, peterselie 27. Miep Dofferhofscheidsrechteren bevalt uitstekend. HAZERSWOUDE De gemeente raad heeft 2.58.50 hectare grond in eigendom van mevrouw M. C. van Vliet-van Meurs, gekocht tegen 176.538,70. Op deze gronden zal te zijner tijd een deel van de concen tratie van scholen te Hazerswoude- dorp worden gerealiseerd. Ook zal hier een sportveld worden aange legd. Dat sportveld zal dienen voor de uitbreiding van de accommoda tie van Hazerswoudse Boys en zal eveneens worden gebruikt voor de scholieren. HAZERSWOUDE zal.zich niet aan- sluiten bij de Stichting Schoolbege leidingsdienst voor Midden-Holland en Rijnstreek. Negen van de der tien raadsleden gingen akkoord met het voorstel van B. en W. Wethouder van onderwijs, Van der Werf kreeg zijn voorstel erdoor. Want zo zei hij: een dienst als deze kan nooit tot heil en zegen van ons onderwijs zijn. Het bedrag van 2,25, zoals voorgesteld voor elke inwoner per jaar, kén gewoonweg niets opleveren (B. en W. menen dat 21 of iets in die trant meer resultaat zal hebben). De raad be sloot wel tot aansluiting bij de gemeenschappelijke regeling ambu lancedienst Rijnstreek. B. en W. zullen op korte termijn overleg plegen met de actiegroep uit de bewoners van de Potgieter- laan, die menen dat het vrachtver keer uit hun straat dient te worden geweerd en snelheidsbeperkende maatregelen worden ingevoerd. Er werd veel aandacht besteed aan de verkeersproblemen van de Potgie- terlaanbewoners, die er steeds op hameren dat het hun vooral om de kinderen gaat. ZWAMMERDAM Donderdag hal eèn bedrijfsongeval plaats bij ou dijzerhandel Van Schip aan de Mt lenstraat. De 50-jarige G. G. V. u| Zwammerdam stond op drie met! hoogte werkzaamheden te verriclr ten en waarschijnlijk door eefc windstoot verloor hij zijn eveij wicht en viel naar beneden, hersenletsel en gebroken ribben zijn longen binnendrongen, we® hij naar het Academisch ziekenhuj te Leiden vervoerd. RIJNSBURG Donderdagmid< werd in het kantoor van de Al| mene Bank Nederland te Rijnsbi de eerste penning, geslagen ter van 1000 jaar Rijnsburg. uitgerei aan de arts E. E. van der Laan. gebeurde door de direkteur van plaatselijke bank C. de Vos. was een korte officiële bijeenko: waarbij ook mevrouw Van dj Laan, enkele leden van het comitj gemeentesecretaris Broekhuizi ontwerper van de penning A. W< thaus en tekenaar P. J. Leenhei aanwezig waren. ALPHEN AAN DEN RIJN 1 werkgroep Stop Kalkar bood 32t handtekeningen aan, aan burg[e meester Gallas. Op drie zaterdag^ en twee vrijdagavonden hebben f medewerkers de handtekeningat, verzameld in de winkelcentra 'Rfy derhof' en 'Aarhof'. VOORSCHOTEN De verbojj wingswerkzaamheden aan het posf kantoor in de Voorstraat te Voo' schoten, die 8 maanden in besl; namen, zijn voltooid. Op 9 decen ber zal het tijdelijke kantoor in t bijgebouw van de Hervormde Ke worden gesloten. De openstelling stijden zijn ongewijzigd. Maanc' t.m. donderdag van 8.30-18 uur vrijdag van 8.30-20.30 uur. Bij entree is een zelfbedieningsrur aangebracht, die dag en nacht gankelijk is. LEIDERDORP Door een werf groep van vrijwilligers wordt rei enige jaren een Kerst-Inn geori niseerd. De kosten werden tot toe grotendeels door de gezamenl ke kerken gedragen. Nu er echl een bepaalde samenwerkingsvoi is gevonden met de Stichtii Jeugdwerk Leiderdorp en hét w< dit jaar wat groter wordt opgezj is een verzoek om subsidie bij gemeente ingekomen. B. en stellen de raad voor een subsit Van 2.0000 te verlenen. LISSE De Chr. Zang- en Oratf riumvereniging 'Looft den Hej deed mee aan het 45ste muziek- zangconcours 'Rozano' te Rottef, dam en behaalde de 1ste prijs in afdeling superieure gemengde ren. (Advertentie) ALPHEN In de nacht van 2 op 3 december om 00.00 uur zal de Tele fooncentrale Alphen-Ridderveld in gebruik worden genomen met een begincapaciteit van 2200 aansluit mogelijkheden. Te middernacht worden ca. 1200 op de centrale Alphen-Centrum aan gesloten telefoonabonnees overge bracht op de nieuwe centrale, wel ke werkzaamheden in minder dan 1 uur zullen zijn voltooid. Uiteraard zijn daaraan uitgebreide voorberei dingen voorafgegaan. De omzetting van deze nummers maakt evenveel aansluitmogelijkhe den in Alphen-Centrum vrij. Dit betekent dan ook een belan grijke stap vooruit bij de verbete ring van de telefoonsituatie in Alp hen a.d. Rijn. De bestaande wacht lijst zal kunnen worden opgeheven. Ook al zal er in het komende jaar nog gedurende een aantal maanden schaarste aan nummercapaciteit ontstaan, een uitbreiding met op nieuw 2200 nummers in de tweede helft van het komende jaar zal de ALPHEN AAN DEN RIJN Die- renliefhebers kunnen hun hart ophalen bij het zien van de lande lijke kleine dierenten toonstelling die in het parkrestaurant van Avi fauna wordt gehouden. Ruim 800 kleine huisdieren, zoals konijnen, duiven, hoenders, ratten, muizen en cavia's, zijn er. Een bijzonderheid is de aanwezigheid van 37 Angora ko nijnen, het grootste aantal dat in ons landooit bij elkaar is geweest. De tentoonstelling is georganiseerd door de Kleindiersportvereniging Rijnland uit Leiden, Ons Belang uit Alphen en de Ned. Ver. van Ango rafokkers en is geopend voor ieder een op zaterdag va/i 's morgens tien tot 's avonds zes uur. De heer J. Hoekstra uit Zoetermeer kreeg de prijs voor zijn mooiste konijn. De heer G. Gouw uit Bos koop een prijs in de kleine rassen met een 'Rusje', tevens het mooiste 'tekeningdier'. Andere uitslagen: Dwergrassen. M. Bervoets Alphen: grote hoender K. Schellingerhout Koudekerk. nodige ruimte scheppen. Behalve als nummercentrale ver vult de centrale Ridderveld een functie als z.g. verkeerscentrale. Wat dit laatste betreft is vooral voor de z.g. grootgebruikers in de sector Alphen van betekenis dat van 3 december af vanuit deze sec tor de mogelijkheid tot automatisch telefoneren met de Verenigde Sta ten en Japan zal bestaan. ZOETERWOUDE De algemene beschouwingen van de raadsleden toonden weinig diepgaande ma- ntngsverschillen. Men was het eens over een snelle aanleg van rijksweg 11, want dan kan de Burgemeester Smeetsweg achterwege blijven. Vol gens de VVD zou een bedrag van 4 miljoen dan kunnen worden afgevoerd. Ook pleitten alle frakties voor de aanleg van de provinciale weg 17, wat de leefbaarheid van de dorps kern ten goede komt. Wrevel toon de men over de verhoogde bijdrage aan Leiden voor de brandweer. Het CDA wil in volgorde van belan grijkheid prioriteit geven aan: Ba sisschool Hoge Rijndijk, verbetering Zuidbuurtseweg, multi-funktioneel gebouw Hoge Rijndijk en uitbrei ding gemeentehuis. P.Z. wil open baarheid van alle commissieverga deringen. Een deel van de raad zette vraagte kens achter het voorbereidingsbe- sluit voor het gebied tussen Dorps straat en Dr. Bouwdijkstraat, waar winkels zijn gepland. Het voorbe- reidingsbesluit opent de weg naar laagbouw. De plaatselijke midden stand heeft de eerste rechten. Na de toezegging dat aan het plan geen financiële consequenties voor de gemeente zijn verbonden, werd het voorstel om van hoogbouw naar laagbouw over te gaan aangeno men. ALPHEN Zondagavond 8 uur wordt in de kapel van 'Rijnstroom'. Raadhuisstraat 44. een gemeen schappelijke eucharistie-avond- maalsviering gehouden waarbij ds. J. Hoogendijk van Alphen-Noord voorgaat. Na afloop, omstreeks 9 uur. is er nog een nabespreking. kijkt in de poppetjes van uw ogen! Kijkt naar de kleur. Kijkt naar de lichtgevoeligheid. En gaat dan pas naar z'n werkplaats. Om maatwerk te maken. Om u 'n vrolijke kijk op de wereld te gaven, en er goed uit te zienl weet er liet fijne van ...van brillen! Nieuwe Rijn 62 5:LelJen. NOORDWIJK Woensdagmiddj van 13.30 tot 17 uur recipieert SiL Nicolaas in het pand voorheen Verbetering' in de Molenstraat. A extra attractie kunnen de kinder f met de Sint op de foto. VALKENBURG De kerkeraj van de Herv. Gemeente heeft toezegging van beroep uitgebradj op ds.J. C. vanHunnik te Ermej, Ds. Van Hunnik is 55 jaar enf^ van 1966 tot 1971 predikant in K$e wijk aan Zee geweest. LISSE Leerlingen van de pri christelijke school voor L.M.I Jacoba van Beiren aan de Hyaci tenstraat hebben ook meegeda^' met de actie Geven voor Leven. L oudere leerlingen heben twee r5 gen oterkoeken gebakken, de j< gere zijn gistermorgen de straat gegaan om ze te veropen. In t1 uur waren alle boterkoeken kocht. Twaalfhonderd gulden vt Geven voor Leven was het rest taat. Tweede cantatedienst 's middags 5 uur, wordt in de Zuid- erkerk aan de Lammenschansweg de tweede cantatedienst gehouden. Centraal zal staan de Tastoral- Messe' van Antonio Diabelli, uit te voeren door Marry Stegenga (so praan), de Chr. Oratoriumvereni ging 'Cantate Deo' (uit Zoeter meer), Chris Hanegraaf f (orgel) en het 'Barokensemble' (orkestbegelei ding), het geheel onder leiding van Sander van Marion. De liturgie is zo opgebouwd, dat de gemeentezang, de schriftlezingen en de preek zijn opgenomen in het kader van het muziekwerk van Di abelli. Voorganger in deze Hervormd-Ge- reformeerde dienst is Ds. A. J. Lamping. De 'Pastoral-Messe' is door de com ponist bedoeld voor de kersttijd en wordt nog steeds in Wenen ieder jaar in de kerstnacht uitgevoerd. LEIDEN In het kader van het eeuwfeest van de universiteit, vol gend jaar van 19 tot 24 mei, zullen ook enkele evenementen plaats heben waarbij medewerking en deelneming van buiten de universi taire kring mogelijk en gewenst zijn. Met name geldt dat voor en kele onderdelen van het 'Project '75' en het LYRA, dat alle muzikale activiteiten bundelt. 'Project '75' houdt een reeks cultu rele manifestaties in waarbij de gehele Leidse bevolking en de geor ganiseerde groepen daarbinnen be trokken zijn. Dit om de kloof tus sen universiteit en stad te over bruggen én om de stad een over zicht te bieden van haar eigen cre atieve mogelijkheden. Een aantal projekten draait al, maar deelne- Lening voor sportzaal in Nieuwkoop NIEUWKOOP De Nieuwkoopse gemeenteraad heeft zich, na een beraad dat meer dan twee en een half uur duurde, uitgesproken voor een lening van 697.000 ter ge deeltelijke financiering van een sportzaal in 'Bouwlust', die into- taal naar raming 1.4000.000 zal gaan kosten. Bij de discussie bleek, dat er bij een aantal fracties nogal wat twij fels bestonden, met name over de verkrijging van een subsidie van 100.000 van CRM en een subsidie in het kader van de aanvullende werkgelegenheidsregeling van 250.000. Ook het rentepercentage van de lening en de onzekerheid van de rentevoet in de toekomst was een beletsel voor de meerder heid van de raad zonder meer haar fiat te geven. Wethouder Burger betoogde dat het rapport van de V.N.G. duidelijk heeft aangetoond dat de urgentie groot is. Burgemeester Van Mont- foort zag uitstel of afwijzing van de aangeboden lening als een onbe hoorlijke daad tegen over de aan bieders. H ij sprak zijn verwondering uit over het feit dat de VVD zich nu zo tegen het voorstel van B. en W. verzette, terwijl ki februari jl. de toenmalige VVD-fractie met de overige raadsleden unaniem de ur gentie van de bouw van een sport zaal had onderkend. mers zijn nog altijd nodig. Zo blijkt er nog behoefte te zijn aan manne lijke toneelspelers voor het toneel feuilleton: een openlucht/straatto- neel waarbij verschillende scènes door de eeuwfeestweek heen op di verse plaatsen episoden uit de ge schiedenis van stad en universiteit zullen uitbeelden. Het scholenproject richt zich vooral op de derde klassen van middelbare scholen. Deze zullen zich bezig hou den met het begrip 'stad', binnen en buiten de school. Dit project zal uitmonden in gezamenlijke werk stukken, tentoongesteld in de eeuwfeestweek. Ook zal dan een boekje als herinnering verschijnen. Hiervoor zijn nog medewerkers no dig. Datzelfde geldt voor het kinderspe lenproject. In buurt- en clubhuizen zullen (oude) kinderstraatspelen van februari tot mei gespeeld kun nen worden. In de eeuwfeestweek zal een speciaal speelterrein aan wezig zijn. Ook het 'sociale stuntte am' heeft nog mensen nodig. Dit team zal worden ingezet voor blik semacties van hulpverlenende aard (karweitjes, individuele problemen enzovoorts). Naast 'Project '75' is er dan nog het LYRA. Alle muzikale activiteiten in de feestweek en dat zijn er nogal wat worden door het LY- RA gebundeld. Daarom wordt er voor iedereen die mee wil spelen of zingen in koren of orkesten een auditie gehouden op 12 december, in het L.A.K. Levendaal 150. Men kan zich opgeven bijhet secretari aat, Prinsessekade 2.'' Concert Leidse cantorij LEIDEN Op zaterdag 21 decem ber om kwart over 8 wordt in de Hooglandse kerk een concert gege ven door de Leidse Cantorij o.l.v. de organist Joop Brons. Uitgevoerd w.orden o.a. verschillende onberijm de psalmen op Engelse muziek, een adventsmotet van Hammerschmidt, 'Hosianna' van Praetorius en 'in dulci jubilo' van Pearsall. Het pro gramma wordt afgewisseld met en kele werkjes voor orgel (o.a. Haydn's Flötenuhrstücke) terwijl de hoboist Han Kapaan sonates zal spelen van o.a. Besozzi en Sammar- tini. LEIDEN Prof. dr. A. A. Kam; man heeft vrijdag afscheid gen men als directeur van het Nede lands Instituut voor het Nab,[ Oosten. Prof. Kampman (63) is van de grondleggers geweest vj, dit instituut, dat in 1939 werd dl gericht. Het instituut houdt zi»; bezig met de bestudering van }- talen en de geschiedenis van 1 Nabije Oosten. De Leidse hoogi" raar heeft op dit gebied van f oosterse archeologie en geschied nis talrijke initiatieven genomi, die leidden tot de oprichting vi' verschillende verenigingen, disc ten en tijdschriften. >1 BESOMMINGEN r KW 11 43000, 25 64800. 170 40500, I 40800, IJM 11 18000, VL 121 26400, P 218 en 236 4000. AANVOER i 7275 kilo tong. 112 kisten tarbot Q griet. 177 kisten kabeljauw, 426 kis), kool vis, 142 kisten schelvis. 9 klS wijting. 94 kisten schol, 7 kisten set 59 kisten makreel. 89 kisten varia. 'prijzen ln guldens per 1 kllogramc i tong 9.09-855, middel tong 10.61-10 klein middel tong 11-45-10.82, tong I li 11.38, II 11.75-11.18, tarbot 0.75-9.92. f Prijzen ln guldens per 40 kilogram: kL 22-17. Inktvis 98, haal 52-16, schart* 35, poon 55-30, leng 73-67, ham met I 124-84. ham 262-196, bot 49. tarbot 2 214. griet 245-165, kabeljauw 1 114-72» 172-83, III 134-112, IV 134-108, V 124 koolvis I 62, II 62-59, III 70-67, IV 58u witte koolvis III 90. schelvis I 102-1ÖC 124-80, III 84-62, V 70-67. schol 76c II 92-78, III 96-84, IV 114-94, wijting!" 90-67, IV 70-65, makreel II 23-18.40, set 92-82, tongschar 166-122, heek 303? 206-154. III 180-152, IV 72-43. I #De Haagse Rechtbank heeft 19-jarige jongeman uit LeidschC dam tot negen maanden gevanf nisstraf veroordeeld waarvan t*, maanden voorwaardelijk wegfj een hele serie inbraken en diefsti len in Leidschendam, Leiden, De en Leiderdorp. Hij behoorde tot e groep druggebruikers. Zijn buit t stond uit o.a. 8000 gulden bij e( inbraak in Leiderdorp, een hat klok in Leiden, geld in Delft, i officier had tien maanden geëist,

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4