blij met blik EEN WINTER VOL GEVAREN 'Geven voor leven' spontaan ontvangen TROS vraagt nieuwe beschikking A-status L Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Dag recept 25-29 november Stimezo doet beroep op Franse parlement Werving Surinamers Hoogovens viel tegen Onbevangen TROUW, KWARTET WOENSDAG 27 NOVEMBER iC74 Telefoon in actiegebouw roodgloeiend Van onze radio- en tv-redactie DEN HAAG Hoe spontaan de actie 'Geven voor leven' in ons land is ontvangen blijkt uit de reacties van hen die juist bij de actie werden gepasseerd. Gisteren heeft de telefoon van het actie gebouw De Keet op het NCRV-terrein roodgloeiend gestaan. Hon derden mensen belden op, dat ze geen envelop ontvangen hadden. Ze behoren tot de vijf procent van de Nederlandse gezinnen die niet door de organisatoren bewerkt kon den worden door bijvoorbeeld on gunstige ligging van hun huis of toch nog tekort aan collectanten. Deze mensen kunnen óf gireren op gironummer 2747 of een envelop bij de NCRV aanvragen. De algemene Indruk is. dat het begin van de actie goed is verlopen. Zonder enveloppen moest ook de bemanning van H.M. de Zeven Pro vinciën, ergens varend op de oce aan, het blijft geheim waar het doen. Toch kon geseind worden dat een collecte 2287 gulden had opge bracht. Ook de gedetineerden van de gevangenis in Breda heben 'door het afstaan van hun dagloon samen 276 gulden bijeengebracht. Parachutisten lieten weten hun premie per sprong, tweëentwin- gulden de man. voor de actie te bestemmen. Hondertien para's ge ven dus samen 2420 gulden. BINNENLAND RADIO EN TV (Advertentie) Bank- en Gironummer 2747 Akte KWF ter testrite* tan kater bi jaefeen. 'Lieve sinterklaas wij willen alstu blieft geld in onze schoen voor zieke kinderen en we hoeven geen cadeau', lieten Jeroen (7) en Erik (4) uit Nijmegen weten aan de goedheiligman. nadat eerst al spon taan de eigen spaarpot was ge kraakt. Langspeelplaat Inmiddels staat wel vast, dat de verkoop van de langspeelplaat van wereldsterren voor 'Geven voor le ven' een miljoen voor de actie op brengt omdat drieguldenvijftig per plaat ervoor opzij wordt gelegd, terwijl een grote puzzelactie even eens een miljoen oplevert. In Nieuwegein gaan vanavond en morgenavond de burgemeester en de wethouders met ruim honderd ambtenaren op pad om bij alle inwoners brieven tc bezorgen. De portokosten, die zo worden uitgesp aard, bedragen 2800 gulden, en worden bestemd voor 'Geven voor leven'. De 6400 brieven behelzen een verzoek tot meewerking aan een controle op het bevolkingsbe stand. Aktiiburo S«buiunwt| 20, HUvtnua, T«fi 'C1J0-AM41 DEN HAAG De Stichting medis che zwangerschapsonderbreking (Stimezo) heeft een beroep gedaan op het Franse parlement om een wetgeving aan te nemen waardoor verantwoorde abortushulpverlening in Frankrijk mogelijk wordt. Nu zijn jaarlijks meer dan 10.000 Fran se vrouwen genoodzaakt hiervoor naar Nederland te komen, aldus Stimezo. Van een verslaggever DEN HAAG De TROS wil dat minister Van Doorn een nieuwe tekst maakt voor zijn beslissing om de TROS als omroeporgani satie A aan te merken. 'Dit, omdat een aandachtig lezer uit de versie die nu van kracht is niets anders kan afleiden dan dat deze in beginsel van tijdelijke aard is', zei jhr. mr. P. J. W. de Brauw namens de TROS voor de Raad van State bij de behandeling van het beroep van de omroeporganisatie tegen de ministeriële beschikking. De TROS heeft ook bedenkingen tegen de aanzegging van de be windsman bij het verlenen van de A-status dat de TROS nu in het (ADVERTENTIEl Appelmoes-schotel Smakelijk Eten uit Blik. Recept nr. 9. Bereidingstijd 20 minuten. 1 blik appelmoes. 100 gram gehakte amandelen, 4 beschui ten, 3 eetlepels bruine (riet)suiker en 2 eetlepels boter (of margarine). Schep de appelmoes over in een vuurvaste - ingevette - scho tel. Dar, de verkruimelde beschuiten vermengen met de gehak- te amandelen en de bruine (riet) suiker. Daarna dit mengsel over N i de appelmoes strooien en tot j slot hier en daar klontjes boter (of margarine) erop leggen. Zet deze schotel in het midden van een hete oven (200°C) tot er een mooi bruin korstje op komt. Deze schotel ser veren als nagerecht. Mijn kijk op blik: Hoe zit het dan met de zogenaamde bliksmaak? Wel, een eventueel smaakverschil lag niet aan de verpakking, maar aan de wijze waarop het conserveren werd toegepast. Maar nü ga randeert de moderne methode van conserveren, door het kort- hoog verhitten, «en optimaal smaakbehoud. Vragen? Schrijf postbus 103, Deventer. vervolg een volledig programma moet uitzenden. 'Dat is een eerste stap op weg naar preventief toe zicht', aldus jhr. De Brauw. Het voorwaardelijk karakter van de ministeriële beschikking leidt de TROS af uit de zin dat de TROS 'vooralsnog als omroeporganisatie dient te blijven erkend en haar verzoek om uitbreiding van haar zendtijd niet kan worden gewei gerd'. De TROS wil best een totaalpro gramma geven, maar tegelijk haar eigen gezicht handhaven. Zij denkt binnen het kader van de wet te kunnen blijven, maar stelt zich open voor toezicht achteraf van de minister, zei mr. De Brauw, 'zono dig met toepassing van de tucht rechtelijke straffen die de wet biedt'. Namens de minister zei mr. Droog- leever Fortuijn dat er van voor waarden jkheld van de beschikking geen sprake is. 'Vooralsnog' heeft niet de betekenis die de TROS er aan geeft. Bij de minister, aldus de advocaat, is wel ernstige twijfel ge rezen of de TROS zich nog wel ten doel stelt om een volledig program ma uit te zenden. Het is voorlopig bij twijfel gebleven en daarom is de zendtijd van de TROS niet inge trokken. De minister heeft de TROS gewaarschuwd dat zij aan de vereisten van de omroepwet moe; voldoen. Hij vond het nuttig de TROS te laten weten hoe hij voor lopig over de zaak denkt en de TROS kan daar rekening mee hou den. Zij kan nu later nooit stellen niet gewaarschuwd te zijn, wanneer de minister in de toekomst nog eens mocht besluiten tot een maat regel, aldus de advocaat. Van een verslaggever IJMUIDEN Een wervingsactie van de Hoogovens om Surinamers aan te trekken heeft niet het ge wenste resultaat gehad, aldus een woordvoerder van het bedrijf. Het aantal sollicitanten viel tegen, hoe wel er tijdens de voorlichtingsa vonden grote belangstelling ge toond was. Niet alle sollicitanten voldeden aan de door Hoogovens gestelde eisen en anderen bedach ten zich tijdens het eerste gesprek. Uiteindelijk bleven er veertien over, die door de Hoogovens aange nomen zijn. In de dinsdagavonduitzending van Hier en Nu vertelden twee kinderen onbevangen over de ziekte waaraan zij lijden. Edith ontdekte in de krant wat leukemie betekent en dat zij dus kanker heeft. Aco hoorde het van de dokter. Hij merkt het trouwens dagelijks want bij hem moest één van de benen geamputeerd worden om ver der opdringen van botkanker te belemmeren. De Jongen zei, dat hij liever een paar jaar later die ziekte zou hebben gekregen omdat er dan misschien iets tegen gevonden zou zijn, zodat hij geen been had hoeven te missen. Aco vertelde dit heel rustig, maar het spanningsveld waarin hij leeft zal. naar ik hoop, wel door veel kijkers zijn aangevoeld. De Zweedse Emil is aan het eind van zijn kwajongensstreken ge komen. Zwn verdwijnen van de buis mag worden betreurd, want deze Skandinavlsche tuinkabouter was eigenlijk een zeldzame verschijning in de kijkkast. Hij was helemaal echt. zonder frutsels en fratsels uit de droomfabrieken en zonder valse romantiek. Fijn dat het de kans kreeg om uit te groeien tot een compleet mens, met een eigen en duidelijke persoonlijk heid. Een uniek geval in deze tijd van massaflcatie. Met Muziek in uw Straatje bracht Gerard van den Berg kleine eerbewijzen. Onder andere aan Barend Barendse, die elke minuut van de dag levensvreugde schijnt te proeven. Vervolgens aan de 90-jaar geworden Clinge Doorenbos, die ontelbare versjes en gedichten heeft ge schreven envoorgedragen. Eén van zijn grote successen. Het vogeltje op Nelly's hoed. werd door Willy van der Heide Wijma leuk ge- ensceneerd. Eer ook voor de muzikale duizend poot Joop Stokermans. die net als Paul van Vliet is onderschieden met de Gouden Harp. Joop ontving het kleinood uit handen van Gerard en Paul kreeg het sieraad opgespeld door Kick Stokhuyzen in het voorafgaande programma Herkent udeze tijd? Wat zullen, over pak weg. 30 tot 50 jaar, de mensen antwoorden op de vraag wat ze van onze tijd nog herkennen? Soms dank ik dat ze de ons toe gemeten episode één grote chaos zullen vinden. Om het daar een beetje mee eens te zijn. hoef je de wereld niet in te trekken, maar kan je volstaan met gericht televisie te kijken. Dus niet alleen maar films en feuilletons, maar ook eens de signalementen va nhet bestaan. De oogst van één avond observeren kan al chaotisch zijn. Je kijkt naar Culemborg Bijvoorbeeld, waar de VPRO-commentator het woord gezagsgetrouw uitspraak alsof het een vies ding is. Dan horen we een filmkeurder zijn vreugde uitspreken over de bevrijdende verruiming van de geest, waarmee het normaal wordt gevonden dat we met z'n allen gaan zitten kijken naar iedermans seksuele bezigheden, want alleen zo kunnen we het verleden leren verstaan, nietwaar, en uit onze decadentie kracht putten voor de toekomst. En u krijgt de groeten van alle chauffeurs, die fout geparkeerd staan. Ton Hydra. 48. Ja. dat is waar ook. We zouden bijna vergeten, dat er ook nog zo iemand als smidje Verholen in dit verhaal thuis hoort. Uiteindelijk is deze hele verhalenserie aan ene Jo hannes Jacobus Franciscus Verho len gewijd en het komt dus eigen lijk niet te pas, dat wij deze illuste re persoon zo lang aan zijn lot hebben overgelaten. We gaan daar om maar eens gauw terug naar het ogenblik toen we hem achterlieten op dat zekere punt in dat zekere straatje, waar hij vrolijk liep te fluiten, omdat hij zojuist de vesti gingsvergunning van de burge meester gekregen had. 'Ziezo', dacht hij. 'D|ie heb ik nu in mijn zak. Wat kan' mij nu nog tegenhou den hier in Rijkhuyzen hard aan het werk te gaan?' Eilaas, de smid zou al gau\y ondervinden, dat hem nog heel wat moeilijkheden in de ftRDINAND weg zouden worden gelegd. De eer ste moeilijkheid diende zich al on middellijk aan, want kijk. daar gaat hij het manufacturenbedrijfje an nex kledingmagazijntje binnen van de firma Klungelmanns en Co. Klungelmanns' zaak lag in het straatje recht tegenover het ge meentehuis. en toen de smid bin nentrad, kon hij waarnemen op hoe een uitnemende wijze de manufac turer zijn Co een kleine loop jongen met de ellemaat aftuigde 'Droog je tranen, rekel, daar koirt een klant binnen', siste Klungel manns en op het bittere van deze woorden, deed hij onmiddellijk een honingzoete glimlach volgen, die evenwel niet voor de geslagen loop jongen maar voor smidje Verholen bedoeld was. 'Een klein misver stand tussen mijn jeugdige com pagnon en mij', legde hij uit. c kleine Frits meent, dat het c j:( pagnonschap in mijn zaak hem recht verschaft centen uit de ka k te nemen om daar ijsjes vooien kopen'. 'Hij is nog wel erg j| voor compagnon, nietwaar?' mei de smid op. 'Hemeltje! Maar" gehaaid! Daar heeft u geen d van!' riep Klungelmanns trots c 'Daar steekt nog eens een zakenman in dat ventje. Ja, Klungelmanns heeft wél getf§s toen pa de nodige centjes op tjek legde om voor zijn zoontje plaatsje te verwerven in R| eheens bloeiende bedrijf. V: ger tenminste..ja. Afijn, waar n kan ik u van diénst zijn?' 'Ik 5 een paar stevige overalls', woordde de smid. 'Mijn naairC. Verholen. Ik ben de -nieuwe e van het dorp'. üei «at TV-reclamespot 'Vaticaan' moet van scherm af Van een verslaggever AMSTERDAM Een tv-re clamefilmpje onder de titel 'Het Vaticaan' mag na 31 de cember niet meer worden uit gezonden. Het college van bijstand van de reclameraad heeft een klacht tegen het filmpje gegrond verklaard. De datum van 31 december is overigens gekozen omdat de tapijtfabriek die het filmpje uitbracht van plan was er op die datum mee te stoppen. In het filmpje worden twee in ceremonieel prelatenge- waad gestoken personen ten tonele gebracht. Terwijl gre goriaanse muziek klinkt, zegt de een tot de ander: 'Weet u wie er op de vloer ligt in het vaticaan?'. Dan volgt de naam van een tapijtsoort, waaraan dan wordt toege voegd: 'Een zalig tapijt'. Vol-, gens het genoemde college is dat in strijd met de goede smaak. 26 Dat ordenen deed zij niet alleen thuis maar ook op kantoor. Tyne en Townsend was iets uit vroegere tijd, dat nieuw leven was ingebla zen doordat het mode was gewor den boeken over kunst cadeau te geven. Sally en Mary Farrar. het meisje met wie ze samen in het volle kantoo: werkte, werden re dactieassistenten genoemd: zij schreven briefjes naar drukkerijen over geheel Europa, zij gingen bronnen na en schreven naar grote kunstverzamelaars om toestemming te vragen kunstwerken te fotogra feren. De dossiers besloegen drie muren tot aan het plafond. Sally zag dit alles plotseling met andere, verwonderde ogen en ze dacht dat ze misschien wel van haar baantje had gehouden, omdat het er eigen lijk net zo onordelijk uitzag als bij haar thuis; alleen was hier alles in dossiers ondergebracht en gelabeld, al was het vaak moeilijk te vinden als het eenmaal was opgeborgen. Ze moest eigenlijk als de winter voor bij was een ander baantje zoeken, maar toen bedacht ze dat ze dan waarschijnlijk met Robert zou gaan trouwen. ZIJ werkte aan een groot bureau met twee rijen laden, dat van haar voorganger was geweest. Ze wachtte tot Mary was wegge gaan om te lunchen en trok toen de onderste lade links open. Met iets van droefheid en schaamte leg de zij haar hand op het manus- CATHERINE GASKIN crlpt: het was bijna een jaar gele den sinds ze het uit de lade had gehaald: de laatste hoofdstukken had zij gewoon na ontvangst op de andere gegooid omdat ze, geheel verdiept in Robert, niet bevestigd hoefde te zien dat Devlin aan haar dacht. Dit was het jaar van Robert geweest, het jaar waarin ze ruste loos en te veel verdiept In hem was geweest om meer te doen dan haar werk, en al het andere had laten lopen. Wat leek dat lang geleden die eerste ontmoeting met Robert, en de schermutselingen die daar aan vooraf gingen. Ze hadden geen van beiden willen toegeven en zich allebei op een afstand gehouden. Ze waren gewoon afspraken blijven maken met anderen en hadden tenslotte ontdekt dat de wereld was Ingekrompen tot hen beidenin elk geval was voor haar Robert de wereld geworden. En ze ontdekte plotseling tot haar verwondering dat de rusteloosheid, die kwellende onzekerheid over Robert, was ver dwenen; ging dat altijd zo als een man en een vrouw capituleerden, was er verder niets te weten? Ze ging niet weg om te lunchen, maar bleef in de rustige lege kamer zitten en ze dacht wel aan Robert maar meer aan Devlin terwijl ze het manuscript doorbladerde. Het manuscript was een, zij het onuitgesproken, gelofte aan haar dat er niets tussen hen was veran derd. Kort na zijn huwelijk met Elizabeth was hij begonnen het haar te sturen, één hoofdstuk per keer. alsof het niet belangrijker was dan de brieven die hij haar zond. Het was met onregelmatige Radio vandaag tussenpozen gekomen, de laatste hoofdstukken meer dan drie maan den geleden. Het was lang: een stapel bladzijden in Devlins eigen handschrift en nog veel dat er tus sengevoegd moest worden: Devlins gewone werkmethode. Hij had nooit over publikatie gesproken, maar ge woon gedaan alsof het, net als de brieven, alleen van haar was. Er stond niets in voor of over Eliza beth. Devlin was er eindelijk toe gekomen over de Devlins te gaan schrijven, een lange opsomming van de familie, in romanvorm, maar toch zo dat Sally wist dat dit zijn erfenis was. Het zou natuurlijk op den duur worden uitgegeven, maar voorlopig bleef het iets tussen hen, en dat was ook zijn bedoeling geweest. Ze kon aan het manus cript zien dat er geen copie van bestond en dat het Devlins bedoe ling was geweest dat zij dat merkte, zodat zij de waarde ervan zou be seffen. Vóór zij Robert had ontmoet, was zij steeds bijgebleven met het over tikken, maar Robert had haar ge heel in beslag genomen en het manuscript was verwaarloosd. Ze had alleen de nieuwe hoofdstukken gelezen als zij ze kreeg, had zijn werk bewonderd en het weggestopt in de lade. bij de rest. Hoe was het toch mogelijk dat zij een dergelijk geschenk zo als vanzelfsprekend had kunnen aanvaarden, want dat had ze toch maar gedaan. (wordt vervolgd) HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt-Soos (7.30 Nws. 7.41 Aktua. 8.30 Nws. 8.36-8.45 Gym. voor de hulsvrouw.) 9.00 (S) Weg wezen. met tips voor trips. 9.30 Van heinde en verre: licht muzlekprogr. 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.30 Nws. 10.33 (S) SPHINX: progr. voor de vrouw. 11.45 (S) Cafe-chantant. 12.26 med. t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Aktua. 13.15 (S) Sport na sport( sportprogr. voor de Jeugd. 13.45 (S) Fanfaremuz. 14.15 (S) Route-A: gevarieerd progr. 15.30 Nws. 15.33 (S) After sesjun( lichte muz. NCRV: 16.00 Herv. mlddagdlenst. 16.20 (S) Klanksnoer: klassieke muz. 17.00 (S) Joost, serlehoorsp. (20) Overheldsvoor!.: 17.20 Mens en samenleving - uitzending van C.R.M. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. 18.0C (S) Bandstand 18.3C Nieuws 18.41 Spectrum. 18.46 (S) Met uw Instemming iy(x> (S) Populaire klassteken door Ned. Radio-orkesten. 19.30 Theologische ether leergang. TROS: 20.00 (S) Close-up: licht muz progr. 21.15 (S) Specialiteiten a la carte. 22.30 Nws. 22.40 Aktua 23.00 Het beroep van hulsvrouw, hoorspel. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.20 (S) In de Roode Cirkel. (8.00-8.11 Nws.). 9.00 (S) Licht orkest met zangsollsten. 9 35 Waterstanden. 9 40 Schoolradio. 10.00 (S) Radloweekblad. 11.00 Nws. NOS: 11.03 Jaz uit het Historisch Ar chief. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 (S) Een middagje Stoomradio. 16.00 Nws. 16.03 (S) BloedwlJ. hoorspel. 16.45 (S) Tea for two. 17.00 Prom, orkest met zangsollste en Klein Radiokoor. RVU: 17.35 Politiek, ekonornlsch en sociaal progr. VARA( 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag. PP. 18.20 PPR. VARA: 18.30 Caba- retprogr. 18.55 De Scala. NOS 19 40 Openbaar Kunstbezit. 19.50 Deri Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05(S) Woensdaga vond Muzlekmagazlne. 22.10 Onderwljs- wlnkels, klankbeeld. EO: 22.40 Het uoord der waarheid. 22.55 Klankbord. 23.05 (S) Postludlum:klassieke muz 23.45 Buenas Nuebas: Spaanse ultz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.02 (S) Drie op Je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag. y.ya Raden maar... 14 03 de middag. y.ya Raden maar 14'.03 (S) Pop-Kontakt: Show. 16.03 (S) De hltmeesters: Show. 18.02 Joost mag niet eten. 19,02 (S) Drie loop achter. 19.30 Paardekoersn 20.02 Woensdagavond Show: sport en aktualltelten. 22.30 Effectentlps. 0.02 (S) Metro's Midnight Music met diverse so listen. 1.02 Take It easy. 2.02 De Meur- ders Methode. TROS: 6.02-7.00 Drie op Je Speciaal 9 Het IKOR laat de eerste afleve ring zien van een serie eigen pro- dukties over situaties die in het leven kunnen voorkomen en de wijze waarop men kan reageren. In het openingsverhaal staat een be grafenis in het middelpunt. Ned. 2/19.05 0 Van Gewest tot Gewest bericht over het niet doorgaan van het aanbrengen van een hoogspan- ningsleiding over de Waal omdat op die plek de vogeltrek overkomt. Ned. 1/19.05 0 Nadat in de show Holland, ze zeggen aandacht is besteed aan le ven en werken in de Alblasser- waard (20.21), zendt de EO een op name uit van Com nu met Sangh uit Bussum. Deze koorvereniging voert met solisten de eerste cantate en de synfonia uit de tweede can tate van Bachs Wcihnachtsoratori- um uit. Xed. 2/21.50 9 ZDF vertoont een televisiefilm over de Franse koorddanser Blon- din die zich bij zijn vijftiende 'over steek' van de Niagara-waterval liet vergezellen door een onervaren jon gen. Ned. 2/21.50 Duitsl. 2/21.45 De Duitse televisierechtbank be handelt een steeds vaker voorko mende strafzaak, nl. het doorrijden nadat een verkeersongeluk is ver oorzaakt. Duitsl. 1/21.00 9 Openbaar Kunstbezit voert de kijkers door Park Middelhcim, het openluchtmuseum voor beeldhouw kunst in Antwerpen. HUv. 2/19.40 Liana Aukins hoorspel Het be roep van Huisvrouw besluit het TROS-programma. Hilv. 1/23.00 TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 9.15-12.00 Schooltelevisie 15.50-16.55 Voorl.programma schooltelevisie VARA 17.00 De film van ome Willem 17.30 De zwarte specht NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal 19.00 Van Gewest tot Gewest, en: Intern. Agr. Nws 19.50 Socutera: Ned. Ver. voor Revalidatie NOS 20.00 Journaal PP 20.20 P. v. d. A. NOS 20.30 Wat zou u doen. tv-film 21.25 Kijken naar kinderen 21.50 Panoramiek 22.05 Studio Sport 22.30 Den Haag vandaag 22.45 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Sportleiding - herh. les B NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal IKOR 19.05 Heeft de regen een vader, docum. serie IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk: inform, over kerk en samenl. NOS 20.00 Journaal EO 20.21 Holland, ze zeggen gevar. progr. 21.50 Weihnachtsoratorium van Bach NOS 22.25 Journaal TELEAC 22.30 Computerkundc Dambord-puzzel Horizontaal woorden invullen die verticaal dezelfde betekenis hebben. 1. bereide dierenhuid, 2. lofspraak, 3. stekelige uitwas. 4. Noors Chris tenprediker, 5. soort appel, 6. opium toebereid om te roken, 7. welpen leidster, 8. wapen, 9. levendig, 10. familielid. Oplossing van gisteren: Hor.: 1. menie, 5. steel, 10. omen, 12. orka, 13. do, 14. kater, 17. er, 18. Eem, 20. ros, 21. are, 22. al, 24. nn. 25. slap, 26. maki, 28. ik, 30. te, 32. Epe, 34. aar, 36. rat, 38. ge, 39. enkel, 41. Mo, 42. eren, 44. aloë, 46. Niger, 47. start. Vert.: 1. model, 2. emoe, 3. Ne, 4. ink, 6. tor, 7. er, 8. eker, 9. Lares, 11. atol, 15. ar, 16. es, 19. malle, 21. anker, 23. lak, 24. nat, 27. regen, 29. taks. 31. stoet. 33. Perl, 34. An, 35. re. 37. Amor, 39. ene, 40. lat, 43. eg, 45. Ta. AMSTERDAM De ARP afd. Bijl mermeer-Driemond belegt donder dagavond 28 nov. een ontmoetings avond met CHU en KVP leden en andere belangstellenden, om met elkaar te spreken over: 'Christenen en politiek', verder is het de bedoe ling om een voorlopig CDA bestuur afd. Bijlmermeer-Driemond samen te stellen. Hete bliksem 500 gram doorregen varkenslappl 1500 gram geschilde aardappelen 750 gram appelen zout, peper boter, suiker De lappen ln wat water met gaarkoken. De geschilde aardas len en appels in stukjes snijden, in de vleesbouillon van de varkfi lapjes gaarkoken ln ongeveer half uur. Doe er desnoods water als er te weinig bouillon ls. Zijn aardappelen en appels gaar, alles door elkaar stampen met boter en op smaak brengen zout en flink wat peper. Doe er een theelepel suiker door. Doe bliksem op een schaal en leg et in stukjes gesneden varkensla] over. Menutip: Tomatensoep, hete b sem, fruit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6