Appartementenbouw bij K.W.- en Parallelboulevard Niet te lang wachten met urgente plannen Geen kampeerterrein in Noordveen Laura voortaan met één afstand Wegen rond Katwijk niet meer berekend op toeristenverkeer Leimuider tennissers gaan zich verenigen Veemarkt Leiden Leen Schippers op de plaat opnieuw Aantal hulpvragen zal toenemen Recital trok weinig bezoek Burgerlijke stand Marktberichten TROUW KWARTET WOENSDAG 27 NOVEMBER 1974 STAD EN REGIO \ieuubouwplan in Noordwijk NOORDWIJK Er is een bouwplan ontworpen voor het gebied tussen de K. W. Boulevard en de Parallelboulevard. Nu alweer vier jaar geleden werden door enkele ondernemers aan de Koningin Wilhelminaboulevard plannen ontwikkeld om hun verouderde hotels te vervangen dor nieuwbouw. Omdat het hier ging om aangren zende eigendommen is door de ge meente het initiatief genomen een samenwerking tussen de belang hebbenden tot stand te brengen. Dit heeft geresulteerd in één om vangrijk bouwplan, ontwikkeld in opdracht van de N.V. Centrale Op- bouwbelangen Rotterdam' door de architectengemeenschap Van den Broek en Bakema, op de terreinen van de hotels Seinpost, Hoek en Hollander en het aannemingsbe drijf C. den Hollander. In principe besloot de raad mee te werken aan de verdere ontwikkeling van het projekt. Pas tegen het eind van 1973 slag- de men erin de noodzakelijke fi nanciers aan te trekken. Het plan begon echter allengs voor de ge meente zijn aantrekkelijkheid te verliezen. Dit leidde in augustus van dit jaar tot een breuk, toen bleek dat geen basis voor overeen stemming meer aanwezig was. De stedebouwkundige adviseur, prof. ir. J. van Tol. heeft toen het initiatief genomen uit de impasse te geraken. Hij heeft de stedebouwkundige pro blematiek tussen Koningin Wilhel minaboulevard en Parallelboulevard op geheel nieuwe wijze benaderd en een nieuwe opzet ontworpen, geba seerd op de gedachte dat de dubbe le bebouwing, frontvorming langs beide boulevards, moest verdwijnen en dat langs deze wegen een aantal pleinvormige elementen diende te worden gecreëerd om de lange vrij strakke gevels te breken. Deze ge dachte werd door de architecten aanvaard Dit heeft geresulteerd in een nieuw ontwerp. 296 appartementen Het bouwplan omvat 296 verkoop appartementen variërend in grootte van 75 tot 135 m2. Onder de gebou wen zal een parkeerkelder in twee lagen worden geprojekteerd, waar bij in hoodszaak gedacht moet wor den aan horeca en aan vergader ruimte, toeristische winkeltjes en dienstverlenende instellingen. Deze ruimte is nog niet ingedeeld. De pleinvormige buiten- en bin nenruimten. maken naar de me ning van B. en W. het gehele pro jekt aanvaardbaar en verantwoord, vooral gelet op de aansluitingen aan het bestaande dorpsgebied. In vergelijking met het vorige plan is de gemiddelde bouwhoogte aan de zeezijde niet of nauwelijks groter geworden en is de gemiddelde hoogte aan de landzijde afgenomen. Ondanks de waardering voor de hoofdopzet van het plan is het noodzakelijk, dat in de verdere ont wikkeling nog aan een vrij groot aantal aspecten aandacht wordt ge schonken. hetgeen tot een aantal korrekties kan leiden. In de eerste plaats is de bebouwing aan de zijde van de Parallelboule vard vrijwel op de weg geprojek teerd. Hier dient een aantal meters te worden teruggenomen. De plein vormige ruimte aan deze kant zou een iets meer gesloten karakter kunnen krijgen. Bovendien is het wenselijk dat op deze plaats (nabij het zwembad) enkele gezelligheids elementen worden ingebracht. De positie van de (voor een gering deel) o verbouwde Schoolstraat dient nader te worden bezien, waarbij de voorkeur van B. en W. uitgaat naar het zoveel mogelijk handhaven van het straatkarakter. Hoogte De hoogte van het oorspronkelijke bouwplan bedroeg 8 lagen op een onderlaag. Het huidige plan is in meters niet hoger. Dit neemt niet weg. dat in het noordelijkste blok portiekflats 10 lagen kunnen wor den geteld. Dit komt, doordat de onderlaag hier ontbreekt. De oor spronkelijke onderlaag was hoog. omdat daarin tal van voorzieningen waren ondergebracht. Door het wegvallen van deze laag en waar schijnlijk door een gewijzigde hoogteligging van de kelder is het mogelijk geworden hier een laag te winnen. B. en W. willen hiermee genoegen nemen, omdat de gehele verschij ningsvorm van het bouwplan zal worden aangetast als dit hoge ele ment moet worden verlaagd. Het zou dan worden gladgestreken met de aangrenzende blokken. Het plan wijkt op enige onderdelen af van het bestemmingsplan. Zo wordt niet voldaan aan het voor schrift dat de eerste laag van de gebouwen bestemd moet zijn voor horecabedrijven. B. en W. hebben dara vrede mee omdt het voldoen aan dit voorschrift zou leiden tot een veel te grote capaciteit, waar door ongewenste ontwikkelingen kunnen optreden. Voorts wordt ge dacht aan het opnemen van enkele toeristische winkeltjes, waarvoor het bestemmingsplan niet de moge lijkheid biedt. Het bouwplan zal één maand ter inzage worden gelegd, binnen welke termijn bezwaren kunnen worden mgebracht. De bezwaarschriften zullen in de raad aan de orde worden gesteld. Jaarlijks belangrijker voor bollentoerisme KATWIJK De verblijfsduur van de gasten is gemiddeld sterk teruggelopen. Men komt veel minder voor een langer verblijf naar Katwijk. Vroeger was het voor vier of zes weken. Door allerlei oor zaken is dat een week of veertien dagen geworden. Dit waren en kele opmerkingen van de VW-voorzitter mr. J. van der Plas tij dens de najaars-ledenvergadering in de 'Doedelbar'. Het badseizoen 1974 heeft zich ge kenmerkt door uitermate slecht strandweer, vooral in de belan grijkste vakantiemaanden. Gecon stateerd werd dat er gelukkig een goed vóór-seizoen was. Katwijk neemt elk jaar een belangrijker plaats in bij het onderbrengen van bollentoeristen. Gasten die in het voorseizoen Katwijk bezoeken, ko men in de zomer nog wel terug. Het slechte hoofdseizoen heeft een negatieve invloed op de bezettings graad. Er zijn afzeggingen geweest en er was veel minder strandbe- drijf. Toch waren er veel mensen. Men doolde vaak in het dorp rond en daardoor zijn de klachten van de middenstanders minder dan die van de strandexploitanten. Ontwikkeling Het aantal reserveringen via de VW is gestegen met voorgaande jaren. De VVV is wat de aktivitei- ten betreft tevreden. Voorzitter Van der Plas merkte op dat alle aan dacht moet worden besteed aan de slecht-weer-recreatie. Veel waarde ring had hij voor de door de ge meente georganiseerde toeristen- markt, wat een goed initiatief werd genoemd. Bij de slecht-weer-recre- atie wordt de VVV gehandicapt door het gebrek aan zalenaccom- modatle. Een ander aspect is bij de toekomstige structurele ontwikke ling van Katwijk de aanleg van goede wegen. 'Hier moet alle aan dacht aan worden besteed', aldus de voorzitter. 'Gedurende de wee kends is er soms schrikbarend veel verkeer te verwerken en het we gennet rond Katwijk is daar in de Avifaunashow in Alphen ALPHEN Donderdag 28. vrijdag 29 en zaterdag 30 november wordt in het parkrestaurant van Avifauna een 'Avifaunashow' gehouden. De organisatie is in handen van klein- diersportvereniging 'Rijnland' te Leiden. 'Ons Belang' in Leimuiden- Alphen en de Nederlandse Vereni ging van Angora-konijnenfokkers. De heer C. van Went, voorzitter van de X.K.B. zal de show donder dagavond om 8 uur officieel ope nen. Ondermeer zijn er inzendin gen van konijnen, cavia's, kleur- muizen. sierratten en hoenders. I.EIDEN. 26 november Op de markt van dinsdag werden totaal aangevoerd 3591 dieren, gespecificeerd als volgt slachtrunderen 425. gebrulssvee 271. gras- laveren 85. vette kalvern 7. nuchtere kalveren 1755. veulens 8. varkens 27. lopers 30. biggen 598. schapen of lamme ren 331. bokken of gelten 54. Slachtvee slachtrunderen stieren le kwal. 6 05-6 45 pr kg gesl gewicht. 2e kwal 560-585 vaarzen le kwal. 525-575. 2e kwal. 483- 515, koelen le kwal. 515-570. 2e kwal. 445- 485. 3e kwal. 410-440. worstkoelen 400-420. nuchtere slachtkal veren 125-200 pr kg levend gewicht. Gebrulksvee melk- en kaïrkoelen 1400- 2050 p st. varekoelen 700-1600. graskalve ren 400-750. nuchtere kalveren voor fok of mesterlj rood 100-300. zwart 75-275. lopers 95-115. biggen 68-78. schapen 100- 160, lammeren 160-220. drachtige zeugen 350-450. geiten 15-85. Slachtrundern aanvoer groot, handel tig. prijzen stabiel, varekoelen aanvoer mlndr. handel redelijk, prijzen stable!, graskalveren aanvoer redelijk, handel vlot, prijzen tets hoger, nuchtere klave ren aanvoer meer. handl stroef, prljzn ;ets minder, lopers en biggen aanvoer ruim. handel vlot. prijzen stabiel, scha pen en lammeren aanvoer minder handel rustig, prijzen stabiel, gelten aanvoer redelijk, handel vlot. prijzen stabiel. verste verte niet op berekend'. De voorzitter moest helaas consta teren dat de provincie in dit op zicht een zigzagkoers volgt. Nu is alle aandacht gevestigd op de weg langs Valkenburg. Maar de aktie- groepen proberen ook dit weer on mogelijk te maken. 'Als Katwijk geen betere toegangswegen krijgt, zal dat afbreuk doen aan onze toe komstige ontwikkeling als bad plaats', aldus mr. Van der Plas. 'Vooral omdat .gezien de wijziging van het vakantiepatroon, een ver schuiving plaatsvindt van langere naar kortere verblijfsduur'. De VVV pleit verder voor de aanleg van goede parkeergelegenheden ten noorden en ten zuiden van Kat wijk. Een dringende zaak is de spoedige wederopbouw van het badcentrum. Vertrouwen Bij slecht weer kan dat een belan grijke funktie vervullen. Zoals Kat wijk er nu bij ligt is het allerminst een visitekaartje voor de badplaats. Door het verhogen van de gemeen telijke subsidie is men beter in staat een juist programma samen te stellen. Sprekend over de toekomst merkte an der Plas op dat nog veel in nevelen ls gehuld. Het economisch perspectief in ons land lijkt er zorgelijk uit te zien. Toerisme is een zeer conjunctuurgevoelig be drijf. 'Met onze prijzen moeten wij daarom zeer voorzichtig zijn. Bij het afsluiten van contracten moet hiermee rekening worden gehou den. De vakantie is niet meer weg te denken uit het budget van de gemiddelde Europeaan. Er is een tendens naar goedkopère vakanties. Katij k ishierop van oudsher in gesteld. Daarom mogen wij de toe komst met enig vertrouwen tege- moetzien'. aldus de voorzitter. VW-directeur Vrplancke liet de evenementen van het afgelopen seizoen nog eens de revue passeren. Vrijdag vindt de prijsuitreiking plaats aan de winnaars van het corso, in hotel 'Savoye'. Volgend jaar begint op 1 mei een sterrit met als eindpunt Joegoslavi. Bij de muziek-festiviteiten wordt ge streefd naar een betere groepsafde- ling. Na de pauze werd tijdens de verga dering een filmvoorstelling gegeven over het corso en James Last. LISSE Van Leen Schippers (37) is dezer dagen een tweede grammo foonplaat uitgebracht. Hij bespeelt daarop het orgel van de hervormde kerk te Wateringen. De koraalbe werkingen liggen vertrouwd in het gehoor. Ze zijn deels in druk ver schenen bij de muziekuitgeverij J. C. Willemsen te Amersdoort en be leefden een eerste uitvoering in concertprogramma's van Dirk Jansz. Zwart. De plaat is uitgege ven door maatschappij De Gouden Harp b.v. te Lisse. Schippers heeft zijn hart aan het orgel verpand. Hij kreeg zijn basis kennis van A. P. Balkenende te LEIMUIDEN Als d e zaken gaan lopen, zoals het er nu uitziet, zullen bewoners van Leimuiden het ko mende voorjaar hun sportieve akti- viteiten kunnen uitbreiden met tennissen. Al enige jaren lieten stemmen zich horen over de wenselijkheid van een tennispark, maar om allerlei redenen, zoals geen beschikbare grond, gebrek aan financiën, onvol doende zekerheid over het aantal leden enz., was het nooit tot uit voering van deze plannen gekomen. Nu echter de gemeente grond be schikbaar heeft voor de aanleg van een sportpark, is daar ook een deel van gereserveerd voor tennisbanen. Voordat tot aanleg van deze banen kan worden overgegaan is het noodzakelijk dat er een tennisvere niging wordt opgericht. Hiertoe is sinds kort een comité van initiatief gevormd, bestaande uit de heren ir. H. E. van den Berg. T. J. J. Gasseling. W. H. Glas en J. Mol. Zij zijn na bespreking met burgemeester en wethouders en de gemeentelijke Technische dienst tot de volgende conceptie gekomen. Als het comité van initiatief erin slaagt, voldoende leden bij elkaar te brengen (gedacht wordt aan 180) tot oprichting van een tennis vereniging. is de gemeente bereid drie tennisabanén aan te leggen en deze aan de vereniging te verhuren. Dat dit voor de toekomstige leden gunstige gevolgen heeft, is duide lijk, want: 1. De tennisvereniging behoeft geen duur kapitaal aan te trekken voor het zelf laten aanleg gen van banen (zoals vaak het geval is): 2. Er ontstaat hierdoor geen uitstel, zodat kostenverhogin gen kunnen worden misgelopen: 3. Komend voorjaar zal er al gespeeld kunnen worden. De vraag is nu welke soort banen zal worden aangelegd, a. de traditi onele gravelbaan. of b. de nieuwe kunststofbanen. Beide hebben hun voor en tegen, maar financieel ge zien zijn de kunststofbanen over een aantal jaren gerekend, gunsti ger. Temeer daar deze geen onder houd vergen, waardoor de post loonkosten geheel kan vervallen. Op 3 december zal de gemeenteraad zich bezighouden met de.behande ling van de plannen en de goed keuring van het nodige krediet voor de aanleg van dit fraaie park met zijn 3 banen en oefenkooi en bijbehorende beplanting. Het comité van initiatief is reeds enthousiast van start gegaan met de werving van leden. Iedereen, die hierover inlichtingen wenst of zich wil opgeven als lid. kan zich mel den bij één van de leden van het comité. HAZERSWOUDE Er moet een betere verhouding komen tussen het gezins- en bejaardenverzorging en het maatschappelijk werk. Dat staat in het beleidsplan 1975 van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Midden-Rijnland. Ook andere samenwerkingsverban den behoeven verbetering. Er zullen in Alphen aan den Rijn meer consultatiemogelijkheden moeten komen nu het consultatie- en adviesteam in Alphen voorlopig niet wordt gerealiseerd. Het aantal gezins- en bejaardenverzorgsters za lin 1975 moeten worden uitge breid, staat in de nota. Men ver wacht dat zeven maatschappelijke werkers voor Hazerswoude, Koude kerk, Leiderdorp en Zoeterwoude voldoende zullen zijn. De toeneming van het aantal hulp vragen in Alphen aan den Rijn wettigt de aanstelling van een ze vende maatschappelijke werker. De gezins- en bejaardenverzorging zal in 1975 waarschijnlijk 290 part time en 85 full-time mensen om vatten. LEIDEN Nu de Kunstkring langer bestaat, toont K O het haar ernst is met organisaj van recitals. Nieuw is de Kamerna ziek-serie op maandagavond wai mee de vereniging eigenlijk zichaf een beetje beconcurreert: imir 's zondagsmorgens geeft ze iets elijks in de foyer van de Stads? hoorzaal. Dat wil echter geen aa merking mijnerzijds zijn op het i bodene van maandag. In Beethovens Sonate in A cello en piano bleken Armer Bij ma en Gérard van Blerk geheel elkaar ingesteld. Een wat hybridisch geheel vorn)gi de Chopin-Franchomme bewerk f fi van een thema Robert le Dia 1 van Meyerbeer. Het viel op Anner Bijlsma hier onzekerder vfjat Zijn streek was overvol vibra maar gaandeweg wist het duo t< )ez< een voortreffelijk niveau t ebercha ken. ost Hoewel op het eerste gezicht ijn voor de toehoordeT minder daijoep baar werk, excelleerde juist Prol pc fiefs Sonate op 119. Laat-romjege tisch maar zangerig en lankr ijd biedt deze wat ouderwetse comp< ort tie de uitvoerenden een bont pjterc van mogelijkheden, die werden ir. ook terdege aangegrepen. Een kl eni bezwaar had ik tegen Bijlsma's i clr logge pizzicato en de niet gehe 1 vlekkeloze afsluiting van het nart derato door de pianist. Hiertegeiooi ver vond men in de overige pas ela ges zangerig en geladen spel Bet Bijlsma een schitterende nuanoeg ring met dito toucher bij Gér en van Blerk. rei Een 'Polonaise' van D. Pop al vormde het besluit van dit ten err rechte nauwelijks .bezochte reci e Toch eiste de bijval, terecht, m toegift: het werd een salonacl red stukje van Arenski, waarin slecers drie handen, één van de pian et twee van de cellist aan het wjrgi zijn. ALPHEN AAN DEN RIJN De Laura, het jaarlijkse vierdaagse fietsevenement dat zo'n 1200 men sen een weergaloos fietsgenot geeft, zal volgend jaar slechts één afstand hebben. Het Laura-bestuur heeft besloten in plaats van de 80 en de 125 kilometer de middenweg te kie zen en één afstand van 100 kilome ter in te stellen. Vooral organisatorisch levert dit veel besparing op. zoals minder controleposten. Ook de politie is blij met één afstand: deze vereen voudiging komt de verkeersveilig heid ten goede. Een andere reden om af te zien van twee afstanden is het geringe aantal deelnemers aan de 125 kilometer. Dit jaar reden 120 van de 1200 deelnemers deze af stand. Volgend jaar wordt de Laura gere den op 1, 2 ,3 en 4 juli. Op 30 juni wordt het festijn geopend waaraan de showband Beatrix uit Hilversum medewerking zal verlenen. Dit mu ziekkorps werd derde op de wereld ranglijst van het muziekconcours in Kerkrade. De winkeliers van de Aarhof en de City Promenade zullen tijdens de Laura een braderie houden. Het Laura-bestuur verwacht volgend jaar 1500 deelnemers. L8IDEN Geboren: Edwin zv H ting en C Kagenaar. Lourens C Boot en J Noordzij, Nathalie S dv S der Reijden en Y Ouwerkerk. Johann dv A de Roode en T Rhtjnsburger. chel L zv L Bakker en I Peeleus. Clai J W J dv M van der Ploeg en Hoogervorst. Prederique M dv J van Does en A van den Berg. Rlvellno V zv T andvllet en E Colpa. Jan G Droog en A Stoorvogel. Petrus J 2 Ramaker en J Neuteboom. Ronald 2 Ouwerkerk en P van den Berg. Simon dv J Wesseis en M Kleijn. Medy d Sahupala en M van der Meij, Stefan H zv J Romijn en M Viester. Overleden: P Koel 1888. geh gew Hegeman. J A Aanhaanen 1881 geh m H Trel. M Vlasveld 1888 geh gew 1 Batenburg. L van der Kraats 1893 D van Eek 1897 man. J Turenhout man. A G Muijzert 1883 geh gew i Pander. J Blom 1919 echtgenote Bodenhausen. P L Gillissen 1889 mar Melet 1975 zoon. A Durmus 1964 zoo r* Kazancloglu 1965 zoon. D A van Reijden 1905 man. J Kukler 1900 mar Gehuwd: C Borst en E Hamaker j Hermans en T van der Meij. 1 KATWIJK AAN DEN RIJN. 26 novenf Groenteveiling. Aanvoer 130 t< peen. Prijzen waspeen AI 24-35. I BI 28-50. II 10-11. Cl 30-33. II 2 6er bloemkool 6 I 155. n 63-118. 8 I 87i II 22-111. 10 I 82-85. I 22-60. andijvie €1 75. boerenkool 62-69. groene kool po bleekselderij 32. schorseneren A c6 spitskool 68. ai IA 1 an der Fan ge in Sassenheinis raad: ei Lisse. Bij de Voorburgse organist Wim van der Panne studeerde hij ruim tien jaar 'interpretatie orgel werken'. Verder had hij muziekthe oretische lessen bij Paul Clirisliaan van Westering. In het teevee-programma 'Van Ge west tot Gewest' kwam hij uitvoerig op de beeldbuis. Hij heeft tal van orgelconcerten op zijn naam staan. Naar aanleiding van één van die concerten schreef onze recensent Joh. van Wolfswinkel 'Opnieuw kwam vast te staan, dat het spel van deze talentvolle amateur zon der meer van professionele allure is'. SASSENHEIM Bij de behande ling van de gemeentebegroting in de raad van Sassenheim zei de woordvoerder van de Prot.-Chr. fractie de heer J. v. d. Fange dat hoewel het financiële beleid voor zichtig moet zijn er toch voor ge waakt moet worden niet .te laat te komen met bepaalde plannen, waarvoor een hoge urgentie be staat. Hij noemde in het bijzonder de sporthal. En rekende erop dat deze in 1975 in gebruik genomen kan worden. Hoewel ook hij voorstander is van een bibliotheek wees hij erop dat de financiële conséquenties te dra gen moeten zijn. Hij gaf het college bij de voorstellen om te komen tot een algemene begraafplaats in overweging met andere gemeenten te overleggen. Het exploitatietekort van het zwembad is groter dan werd ver wacht, terwijl het tekort over 1975 circa 270.000 zou bedragen. Van der Fange meende dat het verant- woor is de tarieven op zorgvuldige wijze aan te passen. Over de doorstroming naar het plan-Teylingen wilde hij graag na der geïnformeerd worden. Het be vreemdde zijn fractie dat de flat- bouw aan de Parklaan op het voor malige terrein van B. K. nog niet is begonnen. Ook vroeg hij om een definitief voorstel voor de be stemming van het oude zwembad. Over het Park zei hij dat bij de pachtovereenkomst voor het mid denterrein te bedingen zou zijn dat er kleinvee op de weide komt. De heer Van der Fange vroeg ook aandacht voor de sportvelden. De korfbalvereniging kampt met ruim tegebrek en de trainingsmogelijk heden van de voetbalverenigingen zijn onvoldoende. In dit verband suggereerde hij het terrein van de IJsclub optimaal te laten funktio- neren. Bij de plannen voor een instructiebad wilde hij rekening houden met de mogelijkheden tot de bouw van een volwaardig over dekt zwembad. In verband met de economische teruggang meende hij dat er een voorzichtig beleid ge voerd moet worden. Waakzaamheid is geboden opdat er geen forse be lastingverhogingen moeten worden ingevoerd. Samenwerking De heer Can Montfoort van Pro gressief Sassenheim zei dat de voorlichting over het gemeentebe leid vroegtijdig, volledig en over zichtelijk moet zijn. Afgelopen zo mer werd de beslissing genomen een sporthal te bouwen. De bevol king en de commissie sportaangele- a: Teleurstellingen voor raad 4lkemade ALKEMADE De gemeenteraad van Alkemade kreeg maandagavond twee flinke teleurstellingen te ver werken. Ten eerste: Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland onthiel den hun goedkeuring aan de grondverkoop ten behoeve van glastuinbouw in Nieuwe Wetering. Volgens GS is deze beslissing in strijd met het Streekplan Piassen- gebied. Ze zijn het dus eens met de bezwaren zoals die door 150 inwo ners van Nieuwe Wetering en Pro gressief Alkemade zijn kenbaar ge maakt. De raad besloot, met uitzon dering van CDA'er Klerks, verte genwoordiger voor Nieuwe Wete ring. beroep bij de Kroon aan te tekenen. Een tweede teleurstelling vormde de afwijzing door GS van de aanleg van een omvangrijk kampeerterrein met een jachthaven in de polder 'Het Noordveen'. De argumenten van GS tegen deze vestiging het kampeerterrein is direct aan de Hanepoel gelegen, dat water is aangewezen als natuurgebied: de eindcapaciteit van de Kagerplassen is bereikt en de caravans zullen storend en ontsierend zijn in het aandschap. B. en W. toonden zich bij monde van burgemeester Smol ders duidelijk teleurgesteld maar ze zagen in dit geval geen beroepsmo gelijkheden. De voortgezette behandeling van de onderwijsnota van de gemeente Al kemade gaf de wethouder van On derwijs Verhaar de gelegenheid uit gebreid in te gaan op de vragen en opmerkingen van VGA-vertegen- woordiger Van Hees. Het CDA kon slechts toehoren om dat het destijds dit 'discussiestuk' zoals Verhaar nog eens zei niet had gebruikt om zijn visie op het on derwijsbeleid te laten horen. Speedboten Naar het zich laat aanzien, zal zeer binnenkort de lang verwachte on- derwijscommiszie worden geïnstal leerd. De commissie heeft de be voegdheid om gevraagd of onge vraagd advies te verlenen. Liefst vier gemeentelijke verorde ningen kwamen deze avond ter sprake. De wijziging van de Alge mene Politieverordening en de vaststelling van de parkeerexces- senverordening gingen er zonder moeite door. De verhoging van de legestarieven door vaststelling van de legesverordening 1975 was voor de heer V. d. Meer (CDA) aanlei ding voor te stellen het tarief voor de vergunning van speedboten op het Braassemmermeer op 200 vast te stellen i.p.v. 100 Hij hoopte dat mede hierdoor het aantal speedbo ten, die de rust op de Braassem verstoren, zal afnemen. Het vaststellen van de verordening op de kampeerplaatsen en kam peermiddelen werd, wegens onvol doende tijd voor bestudering door de raad. verdaagd tot 16 december. Interessant was de discussie na af loop van de rondvraag over de in deling van weggedeelten van de Kerkstraat en Veerstraat in Oude Wetering in het kader van het be schoeiingsplan. Uit de zes door openbare werken opgestelde profie len kwamen de diverse mogelijkhe den naar voren. Het grote punt hierbij was: wel of geen éénrich- tingverkeer voor motorvoertuigen. Gegeven de situatie besloot de raad de bevolking van Oude Wetering door middel van een hoorzitting te raadplegen. Deze hoorzitting wordt maandag 2 december gehouden. Tijd en plaats worden nog bekend gemaakt. genheden werden niet gehoord., gang van zaken rond het gymifQ tleklokaal noemde hij een nog stiger voorbeeld. Bij de aanbiedingsnota worden aan cultuur en recreatie 10 re gewijd. Hij vroeg zich af: is er beleid, zo ja, maf dat niet bek worden of is er geen beleid? bibliotheekgebouw in het dorps< trum zou ook kunnen fungeren gesprekscentrum en tentoon! lingsruimte. Van Montfoort v om voetgangersoversteekplaatsei Hoofdstraat en Parklaan, bevel met stoplichten. Hij drong ve aan op intergemeentelijke san werking t.a.v. de werkgelegenhe Schiphollijn In de raadsvergadering vroegt heer Van Eisen om het punt de Schiphollijn van de agenda sT voeren omdat deze zaak niet lol f maken is van de hele verkeersf biematiek. De voorzitter zei dat het aanbi ling verdiende wel een stand] in te nemen t.a.v. de Schiphol maar er vanuit te gaan dat gehele verkeersproblematiek orde komt. Bij Rijkswaters wordt volop aan de tekenboi gewerkt voor de verkeerskruisi Hij waarschuwde voor uitstel, door men te laat zou kunnen men. De minister zal worden gi viseerd vanaf de Menneweg toj de Haarlemmermeer een ver< tracé (onder het maaiveld) leggen. Bil het krediet t.b.v. de verke lichten op het vernieuwde k: punt Pauwlaan-Provincialeweg de heer Van Eisen kritiek oi oversteekplaatsen voor voetgar en fietsers. De voorzitter me dat het kruispunt een stuk vei was geworden. De verhoging va bijdragen voor de gemeentewo gen t.a.v. schoonhouden, ver ming en huren garages vonc heer Ris te hoog. Volgens de zitter dienen de servicekosten dekt te worden en de verwarmi kosten door de bewoners zelf taald te worden. De drie leden Progressief Sassenheim stemde! gen de verhoging van de ver mineskosten voor de 24 flats ii Gladiolen- en Crocussenstraat. heer Van Breda zei dat zijn fri niet veel voelde voor een kri van 62.000 om de brug Julianalaan te verlagen: er zijn bruggen die nog hoger zijn. Ni min ging toch ook zijn fractie slotte accoord met het voorstel,

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4