économische hemel van Zwitserland betrokken ndustrie gaat in 15 meer investeren lezig bedrijf Toekomst luchtvaart is erg somber OPEC lijmt breuk aan prijzenfront Russisch geldstelsel kan beter functioneren ykloosheidscijfers nog bijzonder gunstig Verkoop caravans gedaald ondermeer door energiecrisis Trelleborg Rubberfabrieken breidt uit Inschrijving lening Investeringsbank ontwikkelingslanden on 4 december EGKS leent DM 150 miljoen Import walvistraan in ons land nam af Korter werken voor 222 man bij Draka Plastics Produktie golfkarton in ons land WALL STREET VAST GESTEMD DUW KWARTET WOENSDAG 27 NOVEMBER 1974 FINANCIëN EN ECONOMIE TUS13/HL13 IN De twintig jaren durende economische expansie van Zwitserland loopt op zijn einde. De te tekenen van een teruggang zijn al aanwezig, maar weinigen praten in ernst over de moge- leid van een recessie. h hebben regeringsfunctionaris- intussen gewaarschuwd voor de iilijke tijden, die de bouwnijver- de textiel- en de toeristische iistrie tegemoet gaan. Zij me- dat het land nu een periode consolidatie en stabilisatie zal tan na twee decennia lang ui- t snel te zijn gegroeid, sijn een aantal 'verontrustende' ichijnselen waar te nemen, zoals ontslag van werknemers in be lde drukkerijen en in fabrieken lichte elektrische apparaten, der een terugval in de bouwnij- ïeid van 10 tot 15 procent, een e daling in de autoverkopen en bankroet gaan van een aantal nere ondernemingen. oskleurig werkloosheidscijfers blijven bij alles echter zeer rooskleurig, land met een inwonertal van miljoen heeft minder dan hon- i werklozen. In dit cijfer is geen tning gehouden met een daling jaar van 42.000 seizoenarbei- die Zwitserland binnenkomen uit de buurlanden Frankrijk en ië. ministerie van sociale zaken is al bezig zich op een grote kloosheid voor te bereidew door herziening van de werkloos- Isverzekering. Momenteel heb- slechts een half miljoen werk- iers op een beroepsbevolking 2,5 miljoen zielen zo'n verzeke ring. De ernstigste waarschuwing, dat het wel eens afgelopen kan zijn met de groeiende welvaart van de afgelopen jaren, is afkomstig van de belangrijkste economische advi seur van de regering, prof. Frances co Kneschaurek. Tijdens een bij eenkomst van industriëlen in Lau sanne wees hij erop, dat de econo mische groei van Zwitserland tra ger zal verlopen en dat het land zich zal moeten aanpassen aan de veranderde situatie. Hij voorspelde de volgende effecten van de econo mische teruggang: De vraag naar arbeid zal afne men. Het aantal in Zwitserland werkende gastarbeiders zal dalen. De vertraging of zelfs het terug lopen van de economische activi teiten kan nog worden verergerd door een tekort aan energie, grond stoffen en mogelijk ook voedings middelen. De Zwitserse export zal in de komende vijf tot tien jaar blijven groeien, maar de bedrijven die het moeten hebben van de thuismarkt (de bouwnijverheid en de con sumptiegoederenindustrie) zullen minder snel groeien of zelfs achter uitgaan. Zo zijn de autoverkopen in Zwitserland in de afgelopen twee jaren al met 60.000 gedaald tot 220.000 stuks. Deze daling is niet zozeer het gevolg van een tij delijke inzinking van de markt, maar van de verzadiging van (je markt. Een aantal sectoren, met name de woningbouw, zal moeten over stappen op iets anders, want de ontstane overcapaciteit kan niet meer worden benut door het ont staan van extra vraag. Veel werknemers zullen aan een andere levensstijl moeten wennen en bereid moeten zijn zowel van werkkring of beroep als van woon plaats te veranderen. De grote ondernemingen zullen beter tegen de veranderingen opge wassen blijken dan de kleinere. De ze laatste zullen hun heil meer moeten zoeken in de vervaardiging van kwalitatief hoogstaande pro- dukten en diensten. Hemel De directeur van het federale ar beidsbureau. Jean Pierre Bonny, heeft tijdens een persconferentie verklaard, dat het nog te vroeg is om uit te maken of de economische wolken aan de Zwitserse hemel duiden op een overtrekkend zomer buitje of een zwaar onweer. Tegen het eind van dit jaar zal het zicht op de situatie duidelijker zijn. De Zwitserse regering is momenteel druk doende om de arbeidsmarkt te verbeteren, werkgelegenheid te scheppen, strenger toe te zien op naleving van de collectieve arbeids overeenkomsten en het opstellen van regels voor het geval bedrijven gaan sluiten. AMSTERDAM Evenals de auto- industrie blijkt ook de caravan branche dit jaar een gevoelige klap door de energiecrisis te hebben ge kregen. Verwacht wordt dat het aantal verkochte caravans dit jaar iet boven de dertigduizend zal ko men: dat is vijfduizend minder dan vorig jaar. Caravanbouwer Frans de Witte deelde dit gisteren mee op een perscnferentie ter gelegenheid van de omende caravan RAI in Amsterdam (12 t.e.m. 18 december). De teruggang schrijft hij echter niet geheel op rekening van de oliecrisis, omdat de laatste jaren toch al een zekere stabilisatie was opgetreden: van 1971 tot en met 1973 werden jaarlijks niet meer dan 35.000 caravans verkocht. 'De grote groei die we in de jaren zestig hebben gehad, heeft plaats gemaakt voor een toestand, waarin vervanging geleidelijk aan belan grijk gaat worden', aldus de heer De Witte. Hij verwacht dat de ver kopen zich in de naaste toekomst zullen blijven bewegen tussen der tig- en veertigduizend. Volgens de RAI zal het totale caravanpark aan het eind van dit jaar zijn uitge groeid tot 237.000. Hoewel de przen van de caravans dit jaar met vijf tot tien procent zijn gestegen hebben verscheidene fabrikanten door vereenvoudiging van hun produkten de prijzen van de goedkoopste caravans op onge veer hetzelfde niveau als dat van vorig jaar weten te houden. Op de komende tentoonstelling staat al een vouwwagen voor 2400 gulden te koop. een tourwagen voor driedui zend en een stacaravan voor acht duizend gulden. \iderzoek CBS toont aan: N HAAG De investeringen in de metaal- en de chemische hstrie zullen in 1975 wat de bedragen betreft een grotere stij- g te zien geven dan in 1974. In de voedings- en genot midde- industrie zullen zij minder groot zijn dan dit jaar. De investe ren in de bouwnijverheid zullen hun daling van 1974 voort ien. is de uitkomst van een steek- ifonderzoek naar de te verwach- investeringen in de nijverheid ;974 en 1975, gehouden door het 5. Het totaalcijfer voor de nij- ieid laat zien, dat het nominale rag van de investeringen in I 8 pet. boven het niveau van ligt. Het stijgt nl. van 9.2 (ard naar 9.9 miljard gulden. In [jaren '80, a71 en '72 bedroegen "investeringen resp. 8,9 9,8 mrd 9.2 mrd gulden. Voor 1975 wordt toename van de investeringen jeacht met 12 pet. tot 11,1 mrd len. len deze totaalcijfers onderver- naar bedrijfstakken, dan :t dat de stijging in 1974 geheel lorzaakt wordt door de openbare sbedrijven en in 1975 vrijwel eel door de bedrijfstakken in- trie en delfstoffenwinning. De isteringen ln de openbare nuts- fijven stijgen in 1974 met 34 tot 2.9 mrd gulden (waarbij de jtriciteitsbedrijven de belan- kste rol spelen), terwijl voor I een toename met 5 pet tot 3,1 mrd gulden wordt verwacht. In de industrie en delfstoffenwin ning blijft het bedrag der investe ringen in 1974 met ca. 6.4 mrd gulden op het niveau van 1973, terwijl voor 1975 een toeneming wordt voorzien met 17 pet tot 7.5 mrd gulden. In de jaren 1970, '71 en '72 bedroegen de investeringen resp. 6,6 mrd 7,3 mrd en 6,4 mrd gulden. Voor de bedrijfstak bouwnijverheid blijkt uit de C.B.S.-steekproef van oktober, dat de investeringen, die in 1973 605 miljoen gulden bedroe gen, in 1974 met bijna 7 pet zullen dalen tot 565 miljoen gulden en in 1975 met 15 pet tot 482 miljoen gulden. nep. fondsen in new york NEW YORK Kon. Olie noteerde giste ren (in dollars)- 24%-25 (23%-24); Phi lips 7?&-% (7%-%): Unilever 28%-29 (27-28) en KLM 13%-14 (13%). Opgave Hornblower Weeks. WENEN De Organisatie van Okie Exporterende Landen is bijeen om te trachten de breuk in het geza menlijke prijsbeleid te herstellen. De economische commissie van de OPEC zal nieuwe voorstellen doen en aanbevelingen om tot een beter prijzenstelsel voor ruwe olie te ko men nader bestuderen. Saoedi-Arabië, Abu Dhabi en Qatar hebben het prijzenfront doorbroken door eerder deze maand de lijst- prijs van olie met veertig procent te verlagen. Dit was de eerste breuk in de OPEC sinds de olieprijzen veertien maanden geleden vervier voudigden. De overige leden van het oliekartel willen tot 12 decem ber wachten met het herzien van de prijzen. Op die datum komen de ministers van de olielanden bijeen om de voorstellen van de economi sche commissie te bezien. Binnen de OPEC staan twee me ningen over de toekomstige olie prijzen tegenover elkaar. De ene groep wil prijzen die worden be paald door vraag en aanbod. De andere groep, met de sjah van Iran voorop, wil de olieprijs koppelen aan de kosten van andere grond stoffen en industriële produkten uit de olieverbruikende landen. Deze opvatting wordt gedeeld door Alge rije. pet. obligatielening inter Douglas STERDAM Hunter Douglas 1 een 50 min 10 pet obligatie- ng 1975 per 1981-1985 uitgeven, uitgiftekoers wordt 4 december fbeurs bekendgemaakt. Inschrij- staat open op 6 december en storting moet gebeuren op 2 "iari. lening zal a pari worden afge- in vijf nagenoeg gelijke jaar- je termijnen, die ieder jaar op pnuari vervallen, voor het eerst 15 januari 1981. Vervroegde ge- of gedeeltelijke aflossing is toegestaan. (lijk interim AMEV ECHT Amev zal over 1974 onveranderd interimdividend 1 per gewoon aandeel van uitkeren. euw Brits-Nederlands "Ndrijf in Z.-Nederland tECHT De directies van de erlandse Van Heugten-groep en de Britse BTR Industries heb- overeenstemming bereikt over oprichting van een nieuwe tmaatschappij, die zich zal gaan eggen op de fabricage van zoge- tnd getuft tapijt. Het nieuwe rijf wordt vermoedelijk in Zuid- erland gevestigd, nieuwe onderneming zal deel p uitmaken van de Van Heug- 'groep die de directie zal voeren toor 70 procent in het kapitaal neemt. BTR verschaft de overi- 30 procent en zal zijn Neder- lse produktle van getuft tapijt rengen. Verwacht wordt dat de iwe vestiging aan 150 man werk bieden. I B leent 20 miljoen n British Steel I pSSEL De Europese Investe- i (sbank (EIB) heeft British Steel poration twee leningen van sa- i 20 miljoen pond sterling (112 loen gulden) verstrekt. Het ise nationale staalbedrijf heeft ^n totaal 49 miljoen pond (ruim 274 miljoen gulden) van de bank gekregen. Zetmeelfabrikant breidt uit in Sas van Gent UTRECHT CPC-Europe. produ cent van onder meer zetmeel en maisderivaten. gaat de capaciteit van haar fabriek in Sas van Gent verdubbelen. De inmiddels begon nen uitbreiding vergt een investe ring van 25 min en moet eind 1976 gereed zijn, aldus CPC-Neder- land. IHC-booreiland afgeleverd, maatschappij overgedragen ROTTERDAM IHC Holland Ma rine in Ingleside, de Amerikaanse dochter van IHC. heeft het boorei land voor Petrobas in Rio de Janei ro aan de opdrachtgever afgeleverd. Het zal begin december naar Zuid- Amerika vertrekken. De Ameri kaanse dochter is nu overgedragen aan de nieuwe eigenaar. Baker Ma rine die het bedrijf onder dezelfde naam zal voortzetten, aldus IHC. De Amerikaanse activiteiten zijn de oorzaak van grote verliezen voor IHC geweest. In 1973 werd bruto 100.7 min verloren op drie boorei landen. waarvan al enkele miljoe nen ten laste van 1972 werd ge bracht. Het dividend van IHC moest worden gepasseerd, gezien het uiteindelijke concernverlies. Iets lagere nettowinst Schuttersveld verwacht ENSCHEDE —Bij Koninklijke Tex tielfabrieken Gebr. van Heek NV 'Schuttersveld' heeft het saldo ex ploitatierekening over de periode tot medio september 1974 vrijwel het peil van 1973 bereikt. Desal niettemin zal de nettowinst over 1974 naar verwachting enigszins la ger uitkomen dan in 1973, onder meer ten gevolge van de gestege® rentelasten en het feit dat in te genstelling tot vorige jaren zich in 1974 geen bijzondere baten zullen voordoen, aldus een mededeling van het bedrijf. Trelleborg Rubberfabrieken in Hoogezand heeft dezer dagen enkele nieuwe bedrijfsonderdelen in gebruik ge nomen. Door de uitbreiding (investering ƒ22 min) is in het noorden van ons land extra werkgelegenheid gecre- eerd voor ca. 250 werknemers. Met de huidige capaciteit kan men per jaar 6000 kilometer rubber slangen pro duceren. waarmee de totaalproduktie van rubberartikelen van 10.000 tot 15.000 ton per jaar zal toenemen. IAT A-president: brandstof moet goedkoper PARIJS De grote luchtvaartmaatschappijen gaan een erg som bere toekomst tegemoet. Dit heeft Knut Hagrup, president van AMSTERDAM Op de 9,75 obliga tielening, groot ƒ60 min per 1981- 1990, ten laste van de Nederlandse Investeringsbank voor ontwikke lingslanden kan op 4 december worden ingeschreven. De storting dient op 2 januari te geschieden. De uitgiftekoers wordt 2 december voorbeurs bekendgemaakt. De emissie heeft ten doel te voor zien in de middelenbehoefte van de bank. Het provenu van de emissie zal in mindering worden gebracht op de schuld aan de schatkist, die op 15 november ruim 40 min be droeg. Een factor die de hoogte van de middelenbehoefte zal beïnvloeden wordt gevormd door de ontwikke lingshulp aan Suriname en de Ne derlandse Antillen. Onder de op 30 september in voorbereiding zijnde leningovereenkomsten bevinden zich onder meer twee contracten voor 80 min in totaal, bestemd voor de gedeeltelijke financiering van de vijfjarenplannen van deze beide Rijksdelen voor 1972-1976. De bank verwacht in 1975 opnieuw voor belangrijke bedragen in de kapitaalmarkt te moeten treden. En en ander hetzij via obligatielenin gen hetzij door onderhandse lenin gen. BRUSSEL De Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal (EGKS) is met een groep Duitse banken overeengekomen een obligatiele ning van 150 miljoen mark uit te schrijven. Deze lening zal, volgens de Europese Commissie in Brussel, een looptijd hebben van zeven jaar. Er wordt 9.75 pet rente op uitge keerd. De obligaties worden e pari aangeboden. effecten koersen AVONDVEKKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondverkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (tussen haak jes de officiële slotkoers van dëkelfde dag). Akzo 30.70 gl (36 40). Hoogovens (55.40). Kon. Olie 03.70 gb-04.20 (63.30), Philips 19.80-20.00 gl (20.00 gl), Unilever 72.50-72.70 (72.40), KLM (36.80). de internationale (IATA), verklaard. Hij zei op een persconferentie dat 1974 het slechtste jaar uit de bur gerluchtvaart is geweest en dat 1975 nog slechter zal worden. Wat er in 1976 zal gebeuren is moeilijk te zeggen maar de toekomst ziet er erg somber uit. Hij drong er bij de Amerikaanse regering op aan haar campagne voor het vliegen met Amerikaanse maatschappijen te staken omdat de Europese maatschappijen er schade van ondervinden. Hij vroeg de in ternationale oliemaatschappijen de prijzen van brandstof voor straal motoren te verlagen omdat er an ders luchtvaartmaatschappijen fail liet zullen gaan. Hagrup. die ook president is van Scandinavian Airlines System (SAS), deelde mee dat Europese en andere luchtvaartmaatschappijen werken aan een reeks noodmaatre gelen om de gevolgen van de olie crisis minder ernstig te maken. 'We overwegen ernstig grote hoeveelhe den brandstof voor straalmotoren op te kopen en zelfs denken we erover ruwe olie in te slaan en die tot vliegtuigbrandstof te laten ver werken in particuliere raffinaderij en die goedkoper werken dan de grote oliemaatschappijen'. De luchtvaartmaatschappijen zijn druk bezig zich hechter aaneen te sluiten om hun onderhandelingspo sities te verbeteren. 'We exploiteren al hotels, restaurants en reisbu reaus en we gaan beslist in de oliehandel als de oliemaatschappij en ons niet helpen', aldus Hagrup. Hij verweet de Amerikaanse rege ring dat zij haar ambtenaren dwingt uitsluitend met Amerikaan se luchtvaartmaatschappijen te organisatie van luchtvaartmaatschappijen vliegen. 'Dat is geen vrijheid van onderneming. Dat is zuiver protec tionisme en daar houden we niet nen. De besprekingen tussen de Ameri- van'. Hagrup waarschuwde dat de negentien Europese luchtvaart maatschappijen gedwongen zouden kunnen worden tot het nemen van tegenmaatregelen en dan op de steun van Japanse en andere lucht vaartmaatschappijen kunnen reke- kaanse regering en die van Noor wegen, Zweden en Denemarken over een beperking van de transat lantische vluchten door de SAS ten gunste van Panam zijn vastgelopen. Op 9 december a.s. zal het gesprek worden hervat. BRUSSEL De invoer van walvi straan in Nederland, die in 1968 nog 29.080 ton omvatte, is in de loop van de jaren teruggelopen tot 6.444 ton in 1973. Dat blijkt uit een overzicht, dat de Europese Commis sie heeft verschaft. De gemeenschap van de zes voerde vorig jaar in totaal 32.755 ton wal vistraan in. Djitsland nam daarvan het grootste deel voor zijn reke ning, namelijk 26.418 ton. Dat land importeerde in 1968 nog maar 17.606 ton traan. Uit de door de Europese Commissie overgelegde statistieken blijkt, dat in alle lan den van de 'oude zes' de import van traan in 1972 aanzienlijk was gedaald sinds 1968. RIJSWIJK Draka Plastics, on derdeel van de NKF Groep, is van plan voor haar fabriek in Enkhui zen en voor enkele medewerkers op de verkoopafdeling in Amsterdam werktijdverkorting aan te vragen. Het gaat tel totaal om 222 werkne mers. betrokken bij de fabricage en verkoop van folie en profielen, voorlopig voor een periode van zes weken. Bij Draka in Enkhuizen en Amsterdam werken in totaal 394 personen. De werktijdverkorting houdt in dat de arbeidstijd tot 50 pet wordt ver minderd. aldus de NKF Groep, die deel uitmaakt van bet Philipscon- cern. Als oorzaken noemt de direc tie van Draka Plastics onder meer de stagnerende vraag en het terug vallen van de exportmarkt. Deze reeds een aantal maanden durende situatie heeft er thans toe geleid, dat een tijdelijke aanpassing va^i de produktiecapaciteit noodzakelijk is geworden om de voorraden weer tot een verantwoord niveau terug te brengen. Wat de toekomst betreft vertrouwt de directie erop, dat zowel de pro duktiecapaciteit als de vraag zich op een zodanig peil zullen stabilise ren. dat niet behoeft te worden overgegaan tot ontslag va*i perso neel. Eind oktober maakte Draka Kabel een werktijdverkorting be kend voor 248 werknemers, betrok ken bij de fabricage van met plas tic geïsoleerde draad en kabel in Emmen. PROOUCUE IN M2 Qïiwooo Met behoud van grondprincipes TILBURG Met behoud van de grondprincipes van de Sowjet- economie zijn er mogelijkheden om het Russische geldstelsel be- ssm-e-u ter te laten functioneren. Bij deze reorganisatie kan de USSR pro- acf industries 35% 36', fijt trekken van de in het westen ontwikkelde technieken op het "["a Ch«mic»i K'Ssik gebied van de openbare financiën en van de nationale boekhou- c° 5- American Brands 30% 3014 Qlng. American Can 25:4 25% Am Cyanamld 21% 21?» ren. Er kan dan ook in theoretisch SSSraSET HAARLEM Het verbruik van golfkarton per hoofd van de bevolking in Nederland bedroeg vorig jaar 26.6 kg. Dat was belangrijk meer dan in 1956, toen het verbruik per hoofd nog maar bij 10,4 kg lag. In 1902 werd in ons land voor het eerst op commerciële oasis golfkarton gemaakt. In 1940 telde Nederland 11 golfkartonfabrieken. Thans zijn er in totaal 14 ondernemingen met 20 golfkartonfabrieken. Deze ondernemingen zijn vrijwel allemaal geïntegreerd met papierfabrieken. De Nederlandse golfkarton-industrie biedt werkgelegenheid aan ruim 3600 personen. Aldus de Vereniging van Nederlandse Golfkartonfabrikanten. De ze vereniging bestaat thans 25 jaar. Het wezen en de functies van het geld in het economische verkeer van de Sowjet-Russische planeco nomie verschillen niet van die in de westerse markteconomie. Deze suggesties en conclusies zijn van de hand van dr. O. Kuschpèta, die woensdag 4 december in Tilburg promoveert tot doctor in de econo mische wetenschappen. De in 1944 uit Rusland gevluchte Oekrainer is thans wetenschappelijk medewerker aan de katholieke hogeschool in Tilburg, waar hij de politieke eco nomie van het socialisme bestu deert. De titel van zijn proefschrift luidt: 'Het krediet- en banksysteem van de USSR'. Het krediet- en bankstelsel, dat on- danxs de revolutie op het tsaristi sche bankstelsel is geënt', ls gericht op de waardevastheid van de roe bel. In navolging van Lenin worden de banken gezien als centrale opzicht van een anachronisme wor- Am Motors den gesproken, als de geldtheorie Am Smelt F van Marx ais enige wetenschappe- Arapex1 Tel lijke verklaring van het verschijn- Anaconda sel geld wordt beschouwd, terwijl Lenins autoriteit wordt misbruikt AtIant Rlct"le!d om de gebruikmaking van geld in nlthjlxsteei een socialistische economie te Boeing rechtvaardigen. Burlington ind Dr. Kuschpèta betwijfelt of wijzi- can Pacific Ry gingen in het geldstelsel met wes- Ceianese terse technieken in de Sowjet-Unle chSl^Êêram" 52% II tot stand kunnen komen. In zijn Chrysler 8?» 8% dissertatie toont hij aan, dat Sow- ®tfv,lce IJl?* 43?» jet-leiders veel moeite hebben te CoiPindustries 24?! 25 breken met de bestaande gewoon- Commonw Edisor 21% 21 1 Am Metal Climax 35?» 35 Te 3% 3% 16% 165a 42% 42% 3 3% 15>A 15% 21 ?i» 22 90 Vi 91% 20% 20% 27% 27 18% 18% 14% 14 ten. terwijl het er nog niet naar Edteon uitziet dat deze mentaliteit veran- cont ou dert. Koersen in Montreal Curtlss Wright Curtlss Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chemical Du Pont (El) 25/11 1.03 12% 3.66l boekhouding en centrale rekenka- 22/n mer van de totale economie. Er Bovis "1.01 kan. volgens dr. Kuschepèta. echter 13*t niet gesproken worden van een Mas'8 Ferguson 12% nieuwe betekenis van de relaties Nat Resources 3 6öl tussen goederen en geld in de een- She11 Canada 10% traal geplande en geleide Sowjet- Evans^in de markteconomie zijn DOW JONES INDEX gait Ohio deze relaties een gevolg van de Bavun ciaan 26/11 Exxon 1.00 12%. First Nat City 12% 3-711 Allegheny Pow 10% Akzo na Am Standard Amsted Ind arbeidsverdeling en van de belo ning van de arbeid volgens het prestatieprincipe. Dr. Kuschpèta vindt het wetenschappelijk niet verantwoord de politieke wensen van Lenin: een directe ruil van goederen, zonder geld, tot weten schappelijke stellingen te verhef- Bavuk Cigars Indust. Sporen UtUI. Obi. Mods 22 nov. 615.30 146.78 66.49 67.07 880.6 9^7° 25 nov. 611.94 145.97 66.24 67.12 874.1 chMeBelwtPd 26 nov. 617.26 146.82 66.94 67.09 869.1 Columbia Gas Comlnco Annd. Obl. Tot. h, - - - 22 nov. 13.020 19.200 1.759 878 487 25 nov. 11.300 22.050 1.786 535 820 pluor 26 nov. 13 600 18.920 1.792 785 557Gen Clgar 6". 24% 24% 43% 43% 7 ex 6% 17% 17% 13% 13% 39% 40% 59 51% 89% 92% iexd 13% 12 12% 8% 8% 34% 34 »i 11% 12% Gen Electric Gen Fonds Gen Motors Gen Publ UtU Gen Te! &Tel Getty OU Gilette Glmbel Brothers Goodyear I an P Gulf OU 30", 30% 10?» 10% 17% 17% 131 .33 23?» 24 17% 17% 22% 23% 17% 17% 12% 12% 5% 5% 174 177 Illinois Central Ind Instlco Int Busln Mach Intern Harvester 20% 20% Int Nick of Can 20% 21 Int Paper 37% 37% Int Tel Tel 15% 15 Llng Lemco Voug 10% 10 Litton Ind 3% 3% Lockheed Aircraft 4% 4% Marcor 16% 15% Martin Marietta 4%exl4% May Dep Stores 20% 20% McDonnell Doug] 9%ex 9 Mobil OU Corp 32 31% Nabisco Nat Cash Reglst Nat Distillers Nat Gypsum Nat Steel Nat Lead Ind 23% 23% 16?'e 16% 13 ?i 13% 9% 9% 32% 32 12% 12% Pac Gas and EU Penn Central Pepslco Phelps Dodge Philip Morris Phillips Petr Procter Gambl 3940% 29% 29% 45% 45% 43% 44?» RCA 10% 11 Republic Steel 23% 23% Reynolds Ind 52% Royal Dutch Petr 25 Santa Fé Ind Sears Roebuck Shell OU Southern Co Southern Pacific Southern Rallw Sperry Rand Stand OU Callf Stand OU Indians Studebak Worth Sun OU 27 27 44 45% 45 45% 9?', 9% 2727% 41 41 Texas Gulf Texas Inst Transamerlca 27% 27% 21% 21% 8483% 28 ?b 23% 37% 37% 20% 20% 72% 74% 8% 6% Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel Westtnghouse El Wool worth Chadbourn Corn 23.8122.47 20% 20% BMM 23 Cont Telephone 10% 10% 21% 21% Int Bank for Res 49<:b>9%b Int Flav Frag 27% 28% Int Paper (34) Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger Madison Fund Nat Can NY Centr A North West R 15% 15% 13% 13% 16% 15% N Am Philips Co Occidental petr 14% 15% 13% 13 ?i Reliance Group Standard Brands Tandy Union Electr United Electr Ug Corp Western Bancorp 18% 16% 6% 6% 49% 51 12% 12% 9% 9% 5% 5% 11% 11%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13