Oude' José Altafini: mg één keer heel duel Gerd Zimmermann geeft defensie Fortuna kracht Masopust moet Dukla weer aan top terugbrengen De echte FalconT Koel, licht, droog. 4r. Vrolijk: ""Overheid zal financieel □;eun moeten geven' lijven Atletico Madrid ontslaat trainer Okker verliest in dubbel-finale Heinz van Haaren 9 HOUW,KWARTET WOENSDAG 27 NOVEMBER 1974 SPORT Tll/Kll \iud Geels tijdens laatste trainig aan lies geblesseerd m onze speciale verslaggever [RIJN Weggedoken, temidden van ruim honderd voetbalfans, teek Cestmir Vycpalek de laatste training van Ajax, vanmid- y tegenstander van zijn Juventus. Want al is Vycpalek als ofdtrainer verdrongen door Carlo Parola (53), nog altijd wordt pi door de clubleiding een baantje gegund. Vycpalek is spion, goed gehonoreerde job zonder enige verantwoordelijkheid. ,ar toch kon de Tsjechische Italiaan na Ajax' laatste work-out rola uiterst belangrijke informatie geven: hij zag hoe Ruud ste els, Ajax' enige echte spits, zwaar hinkend het veld verliet, ilesseerd aan zijn lies. En ook vernam hij van Italiaanse jour isten hoe manager Hans Kraay en dokter Rolink in koor uit- pen, dat 'Geels wel niet zou spelen'. te de Ln- sch hel idc In ge- le or de Dlno Zoff, doelman van het nationale Italiaanse voetba lelftal en Juventus werd gis teren tijdens de laatste trai ning van de ploeg uit Turijn in het trainingskamp in Vil- lar Perosa door hulptrainer Bizotto extra onder handen genomen. Zoff is voor de Ita lianen de man. die het nog steeds hooggewaarde Ajax van doelpunten moet afhou den. Een Ajax, dat waar schijnlijk zijn gehele 'eerste' aanval, Brokamp, Rep en Geels, zal moeten missen. Op de achtergrond kijkt reserve- doelman Piloni toe. ;tmir Vycpalek reisde met die ormatie naarhet trainingskamp Juventus, 50 kilometer verder- in Villar Perosa, waar hij een 'entus-team aantrof, dat in vrij- dezelfde situatie als Ajax ver- rt. Ajax mist vanmiddag wel- it zijn voltallige eerste aanvals- e (Brokamp nog niet gerechtigd spelen, Rep geschorst. Geels al- n via talrijke injecties fit te jgen) maarook La Juve is ge- dit uhcapt. Middenvelder Capello ,esJi niét of slechts een half uur "len en steraanvaller Piero Anas- zal er zeker niet bij zijn. Maar r Ajax nauwelijks voldoende atsvervangers heeft (de voorhoe- zal nu bestaan uit Steffenhagen Mulder), daar heeft Juventus Altafini. Al twee dagen voor hetwedstrijd schreeuwden de Italia- u„h dat de oude Altafini nog een- jjjglal een hele wedstrijd zou spelen: mj_ jaar oud. schatrijk, met een Bi^oorstelbare carrière achter zich. ke. 1958 was hij er bij toen het elftal in Zweden zijn is'ste wereldtitel binnenhaalde, la cht: speelde hij 7 seizoenen voor AC ge-!an, 7 voor Napoli en nu alweer 3 j>r Juventus. Over hem zegt de enJuwe Italiaanse bondscoach Ber- 'Als Altafini Italiaanwas, had ik hem nog opgesteld voor lweerland tegen Nederland. Want misB 36 jaren zeggen mij niets'. *j™3ELPUNTEN dite begrijpelijk is dat. José Altafi- in eigenaar van huizen in Napels itad Brazilië, boezemvriend van Ju- Eg-ltus-voorzitter Gianpiero Boni- (die samen met trainer Parola vaöelde in het gouden elftal van uit de vijftiger jaren) ttraielde in dit seizoen inde UEFA be-p-wedstrijden telkens slechts its-;t mee, maar scoorde wel: 25 ndenuten tegen Vorwarts 1 doel- 45 minuten tegen Hibernians lleiiuis) 2 doelpunten, 20 minu- ïdem tegen Hibernians (uit) 1 kenjelpunt. Parola: 'José is vaak moe. heeft ook minder interesse in itenfetbal, maar als het moet, alsje spelt hem vraagt, dan staat hij er', rle- gift ijke ids- |N HAAG (ANP) In aanwezig- Id van mr. H. W. van Doom hister van Cultuur, Recreatie en •atschappelijk Werk is in Den ag het nieuwe bestuur van de chting de Nationale Sporttotali- pr geïnstalleerd. Jhr. Mr. A. Ith. de scheidende voorzitter zei zijn afscheidswoord: 'De nieuwe istellatie van lotto en toto is een ukkige. Dat wordt zeer duidelijk llustreerd door de cijfers. Vorig eoen met de toto volgens het Je concept, dat niet meer vol- S, werd in totaal 46,5 miljoen en ingelegd. Nu de nieuwe op- van toto en lotto dertien weken aien is reeds 31 miljoen gulden lelegd. Daarvan is reeds zes mil- n gulden naar de verenigingen laan, die in het gehele vorige poen zeven miljoen gulden kre- M. Vrolijk, de nieuwe voorzitter i de stichting, wees nog eens op taak van de overheid. 'Ondanks feit dat de lotto en toto nu zo [rspoedig draaien, zal de over- ,d toch financieel moeten blijven junen en zich niet terugtrekken. overheid blijft primair verant- ördelijk voor de sport'. minister van CRM telde dat er de schouders van het nieuwe ituur van de Stichting de Natio- le sporttotalisator een zware taak It. 'Als alles zich blijft ontwikke- i zoals het zich nu laat aanzien, er jaarlijks een bedrag van 84 jjoen gulden moeten worden ver- ïld tussen de sectoren sport, cul- )r, maatschappelijk werk en Iksgezondheid. Dat is meer dan het beste to to jaar. Dit is een bs om veel te doen maar het udt tevens een grotere verant- brdelijkheid in om het goed te en'. t bestuur van de Stichting de tionale Sporttotalisator is sa- mgesteld uit vertegenwoordigers p: Sport (NSF KNVB en de koe ls. NKS, NCSU en NCS), Cultuur, latschappelijk Werk, Volksge- ndlieid en Centraal overleg Fond- ïwevingsacties. Rijksoverheid finisteries van CRM en Justitie), bvinciale Overheid en Inter Pro- ^ciaal overleg, Gemeentelijke 'erljpid en onafhankelijke des- ndigen. Dat laatste nu lijkt overdreven. Precies als Cestmir Vycpalek isook Carlo Parola een stroman van voorzitter Boniperti. Italiaanse journalisten grappen zelf dat Boni perti het elftal 'telefonisch' door geeft aan Parola. Trouwens, ook over de samenwerking tussen spion Vycpalek en trainer Parola doen grappen en grollen de ronde. Zo ^wam Vycpalekterug van een wed strijd van Vorwarts en vertelde de Italiaanse pers dat 'die ploeg er niets van kon'. Later ging Parola zelf en deelde mee dat 'Vorwarts levensgevaarlijk was'. Hetzelfde ge beurde rond het Schotse Hiberni ans: Vecpalek zag de ploeg met 5-0 winnen en sprak over een werel delftal, maar Parola werd later ge confronteerd met een nederlaag van 5-0 van Hibernians en riep over 'armzalige stoeiers'. SCHOONHEIDSFOUTJES Maar bij dit soort schoonheidsfout jes blijft het binnende club. Ju ventus is een machgig bolwerk in het Italiaanse voetbal, financieel sterk door de gelden van Fiat en de recettes van de thuiswedstrijden. Afgelopen zondag tegen het als laatste geklasseerde AS Roma wa ren er 50.000 bezoekers, vanmiddag haalt Juventus zelfs een recordre cette binnen: 70.000 toeschouwers brengen 23 miljoen lires oftewel 900.000 gulden in het laatje. 'Ajax- Juventus is voor ons dé revanche van twee seizoenen terug, van de Europa Cup-finale in Belgrado', zegt ook Carlo Parola. 'En daarbij vergeten we ook Nederland-Italië niet. Italië heeft onnodig verloren, Juve zal dat goed maken'. Uitgerekend deze week is voor Ju ventus van levensbelang. Drie da gen na het duel met Ajax volgt het gigantische competitietreffen van Internazionale in Milaan, waar Ju ventus zijn leiderspositie moet ver dedigen. Het speelt wel degelijk bij Parola mee: 'Altafini speelt tegen Ajax, maar kan dan niet tegen Inter spelen. Déar is hij nu te oud voor'. En Altafini zelf, op de trai ning onder ademloze stilte minu tenlang goochelend met de bal: 'Ik ben een man van momenten ge worden. Ik probeer me conditioneel zo fit mogelijk te houden, maar de tijd vreet aan me. Maar dat in stinkt van me. dat gevoel dat ook Gerd Müller heeft, dat pakt nie mand meervan me af. SFEER Juist José Altafini zal vanmiddag fanatiek doorde 'Tifosi' aangemoe digd worden; hij is geliefd door zijn vrienden, gevreesd doorzijn vijanden. Nog eenmaal voelt hij zich uiterst gemotiveerd: 'Tegen Ajax spelen, dat blijft een beleven is'. Waarop manager Hans Kraay reageert: 'Het is onvoorstelbaar hoe populair wij hier nog zijn. Laat dat ook eens gesteld worden. Ik ben blij dat mijn spelers nu langzaam in de sfeer komen. De ellende is dat wij niet in staat zijn het ont breken van Rep. Brokamp en Geels op te vangen. Ik hoop dat we Geels nog fit kunnen spuiten, maar hij zelf durfde daar niet aan. Daarom weet ik niet of we er ook wel aan zullen beginnen. In mijn hart ben ik bang voor de afloop'. Er is geen Italiaan die dat gelooft in Italië en Turijn geldt Ajax nog immer als de wereldtop. KEES JANSMA Voorstopper tveet niets van Nico Jansen Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM In de West- duitse Bundesliga geldt Fortuna Düsseldorf samen met Borussia Mönchengladbach, als het mooist voetballende elftal. Voor al in thuiswedstrijden kan For tuna de fraaiste patronen op de gasmat toveren. Snelle aanval len met voortdurend van plaats wisselende spelers. Individualis ten als de internationals Rainer Geye en Dieter Herzog, naast typische teamspelers als Wolf gang Seel en Dieter Brei. Toch heeft dat mooie voetbal For tuna de laatste jaren niet verder gebracht dan de derde plaats in de competitie en de kwartfinale van de UEFA-beker. Er ontbreekt dus iets, en dat geeft de sympathieke trainer Heinz Lucas (54) onmiddel lijk toe: 'We hebben een elftal dat puur op de aanval i singesteld. Wij zullen nooit massaal gaan verdedi gen, dat kunnen we trouwens niet eens'. De aanvalskracht van Fortu na Düsseldorf is in de Bundesliga berucht. In thuiswedstrijden reikt de ploeg naar ongekende hoogten. De nederlaag tegen Bochum (0-1), zaterdag in het schitterende eigen Rheinstadion. was de eerste sinds negen maanden. 'UIT-COMPLEX' Daar tegenover staat het 'uit-com- plex' dat Fortuna zou hebben. Slechts eenmaal won Fortuna deze competitie een uitwedstrijd bij RW Essen en in de vorige ronde van het UEFA-bekertoemooi werd de ploeg zelfs regelrecht weggespeeld tegen Eto Gyö rin Hongarije (2-0, waartegenover een 3-0 winst in Düsseldorf stond). Lucas ontkent het 'uit-complex', al tonen de cij fers anders aan. 'We hebben alleen maar zware uitwedstrijden gehad', zegt hij. 'Frankfurt. Herthe, Köln. Dat zijn ploegen die thuis bijna niet te kloppen zijn. Bovendien speelden we ook vier keer gelijk. Dat zegt toch iets over onze kracht'. Vanavond staat Fortuna opnieuw voor een zware uitwedstrijd, want FC Amsterdam mag dan geen echt grote tegenstander zijn. Lucas is realist genoeg om te weten dat de Lieverdjes niet voor niets de naam 'stunt équipe' meegeregen hebben. Lucas: 'Goed, het is geen grote ploeg, maar ik heb in de drie keer dat ik ze zag, voldoende aanwijzin gen dat de ploeg goed in elkaar zit'. Lucas vertrouwt vanavond op zijn nu solide defensie, maar vooral op de creativiteit van de buitenspelers Herzog en Geye. Lucas: 'Ik ver wacht bovendien dat Amsterdam niet zal gaan verdedigen, zoals is gesuggereerd. Dat kunnen ze niet Gerd Zimmerinann wachten op fout Schwarzen- beck maken, want dan jagen ze het pu bliek het stadion uit. Als zij ervan uitgaan dat we net zo spelen als zaterdag tegen Bochum, dan heb ben ze het mis. Zo'n fout maken we maar één keer in het seizoen'. GENEGEERD Lucas kan dit seizoen veel meer vertrouwen op zijn defensie dan voorheen. In de zomer kwam Gerd Zimmermann (25) van Fortuna Köln naar Düsseldorf. Zimmer mann is een bikkelharde stopper, die het snelle verlies van Fred Hes- se (raakte al in de tweede wed strijd geblesseerd) goed maakte. Gerd Zimmermann is een van de 'WM-nachwuchs'-spelers, die in het nationale B-elftal furore maken. Nu de volgegeten vedetten van de WK het Duitse elftal niet zo meer zien zitten, ligt er de ans voor de spelers, die tót dan toe door Bec- kenbauer c.s. genegeerd werden. Rainer Geye kwam pas na de WK aan bod en in het B-team spelen nu de internationals van morgen. Zimmermann had de pech dat hij vorig seizoen tien maanden gebles seerd raakte. 'De eerste wedstrijden bij Düsseldorf speelde ik ook nog met dertien injecties', zegt hij nu. Die blessure aan zijn linkerenkel en zijn overgang naar "een andere club, hielden een snelle doorstoot van Zimmermann eigenlijk tegen. Want iedereen in Duitsland is het er wel over eens dat de lachwek kende vertoningen van Scharzen- beck in de 'Nationalmannschaft beck in de 'Nationalmannschaft', nauwelijks meer gecontinueerd kunnen worden. Slechts de innige vriendschap met Beckenbauer houdt Schwarzenbeck nog op been. 'Je kan van de bond- strainer niet verwachten dat hij een winnend elftal meteen wijzigt', zegt Zimmermann nog bescheiden, maar hij weet dat hij goed genoeg is om de positie van Schwarzenbeck over te nemen. Nu het interlandvoetbal dit jaar voorlopig stil ligt, heeft Zimmer mann de kans zich bij Fortuna goed in te spelen. Hij had het moeilijk in het begin. Het aanval lend ingestelde Düsseldorf eiste van Zimmermann een andere rol dan hij bij Fortuna Köln speelde. Zim mermann: 'Ik moet me nu aan de anderen aanpassen, in Keulen was het hele elftal op mij ingesteld. Ik krijg nu een groo taantal wedstrij den de kans mij bij mijn club te bezijen. Dat kan gunstig werken voor het nationale elftal'. Zimmer mann speelde met het Duitse B- team tegen Zweden en Luxemburg en kreeg goede kritieken. Met name zijn inzicht en niet aflatende vast heid in de mandekking waren ook FC Amsterdam Pim van de Meent opgevallen: 'Tegen Rot Weiss Essen speelde hij op Lippens, die kwam niet aan de bal'. UITSCHAKELEN Zimmermann weet dat hij vana vond tegenover Nico Jansen staat, maar dat i salles. 'Ik weet niet hoe hij speelt, wat hij kan en niet kan. maar dat interesseert mij niet. Elke tegenstander is voor mij hetzelfde. Ik moet ze gewoon uitschakelen'. Een stelling die een bikkelharde confrontatie voorspelt, iets waar Fortuna Düsseldorf in het verleden bang voor was, maar ook iets dat het met de komst van Gerd Zim mermann niet meer vreest. Trainer Heinz Lucas laat vanavond dezelfde elf spelers opdraven als tegen Bochum. 'Ze moeten tonen dat ze erover heen zijn. Ik durf het aan, want ik weet hoe eerzuchtig mijn spelers zijn', zegt hij vol ver trouwen. En Zimmermann: 'Ik zal FC Amsterdam niet onderschatten. Ze mogen dan altijd in de schaduw van Ajax geleefd hebben. Het moet een goede ploeg zijn, anders zaten ze niet in de derde ronde. Toch geef ik ons een kans om niet ten onder tegaa n'. FC Amsterdam vertrok gistermid dag naar Zeist mét Gerard van der Lem. die twee intensieve behande lingen aan zijn rechterknie onder ging en misschien toch wel speelt. De opstelling van Amsterdam is in dat geval: Jongbloed. Flinkevleugel, Fransz. Koopman, Bianchl, Van der Ban, Visser, Husers, Van der Lem en Jansen. Fortuna Düsseldorf speelt met: Brüns; Baltes, Kriegler, Zimmer mann. Köhnen; Brei, Seel en Zewe; Geye, Budde en Herzog. JAN DEE MADRID —Het bestuur van de Spaanse eerste divisieclub Atletico Madrid heeft de trai ner van de club, de Argentijn Juan Carlos Lorenzo, ontsla gen. De nieuwe trainer is Luis Aragones, die tot maandag nog speler en aanvoerder van het eerste elftal was. Reden voor het ontslag van Lorenzo waren de slechte re sultaten. die Atletico dit sei zoen tot nu toe behaald heeft in de competitie. Ook werd de :lub utgeschakeld in de twee de ronde van het toernooi om de UEFA-Cup door het Engel se Derby County. Luis Aragones werd dinsdag morgen in zijn nieuwe func tie geïnstalleerd en trainde in de loop van de ochtend al anderhalf uur met 'zijn' elftal. Ook de eens zo geroemde linksbuiten van Real Madrid, Francisko Gento, zit zonder werk. Gento was trainer van FC Castellon. maar nam zijn ontslag om te voorkomen dat het bestuur van de club hem zou ontslaan. JOHANNESBURG De Australi sche Kerry Melville heeft de finale van het dames enkelspel gewonnen van het toernooi om de open tennis kampioenschappen van Zuid-Afrika in Johannesburg. Zij versloeg haar landgenote Dianne Fromholz met 6-3. 7-5. In de finale van het heren-dubbel spel won de Zuidafrikaanse combi natie Frew McMillan-Bob Hewitt in drie sets van het Amerikaans-Ne derlandse koppel Marty Riessen- Tom Okker: 7-6, 6-2 en 6-3. DUSSELDORP De Nederlandse voetballer Heinz van Haaren (34), die op 25 april 1973 voor de duur van twee jaar werd geschorst wegens zijn rol in het omkopingsschandaal bij de wedstrijd Schalke '04Arminia Bielefeld van 17 april 1971, zal wor den gerehabiliteerd. Van Haaren, die destijds voor Schalke '04 speelde en ook een boete van 2300 mark kreeg, wil zijn sportieve loopbaan beëindi gen bij de amateurclub Rot Weiss Lüdenscheid. FC Ticente onbekende tegenstander Van onze speciale verslaggever PRAAG De militaire leiders van Dukla Praag hebben er geen geheim van gemaakt dat ze de eigen legerploeg weer terug willen zien aan de nationale en ook de Europese voetbaltop. Luitenant Joseph Masopust, in de jaren zestig het voetbalidool bij uitstek in Tsjechoslowakije, is daartoe als trainer ingehuurd. Hij moet Dukla na een periode van ernstig verval weer op peil brengen. De inmiddels 45-jarige Tsjech is drie jaar geleden na een eenjarig verblijf bij het Belgische Crossing Molenbeek naar Dukla als trainer teruggekeerd, nadat hij er als spe ler zes kampioenschappen had meegemaakt en in talloze duels voor de Europa Cup ook buiten Tsjechoslowakije naam had ge maakt. Zoveel zelfs, dat hij mede dankzij een flonkerend optreden in de nationale ploeg, die in 1962 in Chili de finale van het wereldkam pioenschap bereikte en van Bra zilië verloor in dat WK-jaar tot Europese voetballer van het jaar werd bekroond. Masopust heeft de opdracht gekre gen Dukla een nieuwe landstitel te brengen. Een kampioenschap waar de club sinds 1966 om verlegen zit. Daarom ook wordt de UEFA Cup- dubbel, die Dukla tegen FC Twente moet spelen, momenteel als een hoogtepunt beschouwd. Het hoofd doel is echter een kampioenschap in eigen land. PROBLEMEN Dukla en Joseph Masopust kregen evenwel met de nodige problemen te kampen. Want Juist omdat Dukla een militaire stempel met zich meedraagt, kan de ploeg zich niet in opperste populariteit verheugen. In dat licht is het veelzeggend, dat morgenmiddag voor de eerste wed strijd tegen FC Twente amper 5.000 toeschouwers worden verwacht. Du kla is in tegenstelling tot andere clubs in Praag - Slavia en Spartak duidelijk inpopulair. De club heeft het daar zelf ook wel enigs zins naar gemaakt, door konstant spelers die de dientsplichtige leef tijd hebben botweg van andere clubs over te nemen. Verplichte transfers, die vaak tot gevolg heb ben, dat de betreffende spelers niet meer bij de authentieke clubs te rugkeren. De weg naar de top is dus voorzien van een extra handicap voor Maso pust. De autoriteiten hebben inzo- verre een knieval voor de Praagse supporters gemaakt, door het oude stadion grondig te vernieuwen en zodoende voor meer comfort te zor gen. Een karwei dat overigens nog niet is afgerond. Dukla speelt de thuiswedstrijden momenteel in het stadion van Bohemians, dat aan 15.000 toeschouwers plaats biedt. RESULTATEN Toch zijn er onder Masopust nog aardige resultaten geboekt. Het af gelopen seizoen bereikte Dukla achter kampioen Slovan Bratislawa de tweede plaats, hetgeen dus een rentree op Europees (UEFA Cup) niveau garandeerde. Momenteel maakt Dukla een vrij moeilijke pe riode door in de nationale competi tie. De ploeg maakt deel van een langgerekte middenmoot, die echter nog geen onoverkomelijk achter stand op de top heeft opgelopen. De tweede plaats van het vorig seizoen werd bereikt met een team dat voor Nederlandse begrippen nog slechts twee bekende namen kent: de vijftigvoudige internatio nal doelman Ivo Viktor en de mid denvelder Jan Geleta. De laatste wordt door ex-FC Den Haag-coach Vaclav Jezek. die momenteel de Tsjechische bondscoach is. niet meer waardig bevonden om deel uit te maken van de nationale ploeg. 'Nieuwe' internationals van Dukla zijn de middenvelders Miroslav Gajdusek en aanvoerder Zdnekek Nehoda. Voorts heeft Jezek voor zijn B-ploeg, die in grote lijnen de formatie voor de Olympische spelen door 1976 zal worden, het viertal Vaclav Samek, Alois Fandel, Fran- tisek Stambacherm Karei Dvorak opgenomen. Het ligt in de lijn der verwachting dat Jezek de 19-jarige Miroslav Bilsky nog aan die selectie zal toevoegen. Bilsky kwam deze zomer van AS Nitra en heeft zich aangediend als versterking. AANVAL Dukla staat momenteel bekend als een ploeg, die het accent op de aanval legt, maar vooral ook op het middenveld de nodige kracht her bergt. Tevens beschikt de achterhoe de dan over de betrouwbare sluit post Ivo Viktor, die tot ver buiten Tsjechoslowakije faam geniet. Het is juist deze klasse-keeper die de onbekendheid van Dukla ten aan zien van FC Twente naar voren brengt, wanneer hij zijn mening over die club, maar vooral het Ne derlandse voetbal kenbaar maakt. Hij zegt: 'Van FC Twente ken ik doelman Piet Schrijversde re- serve-doelman van het Nederlands elftal. FC Twente zal technisch wel een knappe ploeg zijn, zoals de meeste Nederlandse clubs. Maar Nederland drijft toch op talenten als Neeskens en Cruyff. Eén onbekendheid met Twente die mede voortkomt uit het feit, dat Masopust geen tijd heeft gevonden om de Enschedeërs te observeren. MATTY VERKAMMAN ATLETIEK Het ls de bedoeling dat het indoor atletlekselzoen op 25 Janu ari in de Rijnhal in Arnhem geopend wordt met deelneming van buiten landse atleten. De Koninklijke Neder landse Atletiek Unie (KNAU) heft geld beschikbaar om een aantal bui tenlandse toppers naar Arnhem te halen. Zo ls het de bedoeling dat o.a. de Engelse kogelstoter Geoff Caps, die In Rome bij de Europese kampi oenschappen brons won, aan de start zullen verschijnen. Ook voor de twee avondwedstrijden, die ln Juni en Juli op Papendal worden gehouden, wil de KNAU een aantal sterke buitenlandse atleten uitnodigen. BOKSEN De Venozolaanse oud- wereldkamploen boksen in het half- zwaargewlcht, Vicente Rondon. ls ern stig gewond in een ziekenhuis ln Caravas opgenomen. Rondon, die 1971 wereldkampioen was. liep ernstig her senletsel op bij een val van een trap in zijn huls ln Caravas. DAMMESN Jeugdwereldkampioen Robert Clerc en studentenkampioen Henk Scholten hebben de uitnodiging van het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Dambond (KNDB) om deel te nem^n aan de halve finales van toernooi om het persoonlijk kam pioenschap van Nederland 1975 aanv aard. De 20 deelnemers aan deze wed strijdenreeks zijn ln twee gropen Ingedeeld. In groep 1 splen Frans Hermeltnk (Nijmegen), Wim van der Sluis (Am sterdam). Jeroen Goudt (Amstel veen), Sjoerd VISSER (Damwoude). Anton Schotanus (Heerenveen). Jaap Rlgterink (Kampen). Theo Wemer (Amsterdam), Jaap Rlesenkamp (Rot terdam), Ton van de Meerendonk (Den Bosch) en Henk Scholten (Gro ningen). In groep 2: Jan de Ruiter (Deventer), drs. Douwe de Jong (Groningen), Herman van Westerloo (Amsterdam), drs. Evert Bronstrlng (Leiden). Paul Germain (Groningen), Teus van BeeK (Bennekom). Jan de Boer (Hoogkar- spel), Sally de Jong (Rotterdam). Ad van Til borg (Tilburg) en Robert Clerc (Amsterdam De wedstrijden worden ln de weekein den van januari en op de eerste zatrdag van februari gespeeld in het denksportcentrum 'de remise' in Utrecht. De nummers een tot en met vier van belde groepen gaan gver naar de finale. Hierop ls overigens de uitzondering dat als wereldkampioen Ton Sijbrands voor 15 dcember mocht berichten dat hij aan de finale 1975 wil deelnemen er van elke groep slechts drie spelers overgaan, alsmde de winnaar van de beslissingswed strijd tussen de als vierde geëindigde deelnemers die uit drie partijn zal bestaan. Ht finale toernooi om de titel van 1975 zal van 28 maart tot en met 8 april in Amsterdam worden gehou den. HANDBAL De selectie van het Nederlands dames-zaalhandbalteam. dat op 27 en 28 november in Reykja vik twee wedstrijden tegen IJsland zal spelen .is als volgt samengesteld Sandra Relnders, Ellen de Jong ,Han- nle de Kok en ieke Pottuyt (allen Hellas)., Jenny Rogge, en Truus Hen- drlx (beiden DVO) Toos Alsemgeest (Qulntus). Annie Slangen arga Puts en Els Boesten (allen MSwlft), Ineke Straatmeijer (Nlloc)., Gretha Balstra (Zeeburg). Marijke Barth (Ancora)., Thca Jongerlus (SW-HMS) en Nel Martens (SlttardiaDe twee duels gelden als voorbereiding op het toernooi om het wereldkampioen schap. VOETBAL Villa en Colchester Uni ted hebben de kwartfinales van het toernooi om de League Cup bereikt. Aston Villa won op eigen terrein de 'replay' tgen Hartlepool met 6-1 ter wijl Colchester United uit met 1O Southampton versloeg. De twee win naars ontmoeten elkaar op 4 decem ber ln de kwartfinales. WIELRENNEN Het eerste Jeugdwe reldkampioenschap wielrennen zal het komende Jaar van 22 Juni tot enmet 26 Juni in Lausanne worden gehou den. Voor de deelnemers (zeventien en achttienjarigen) staan er zes titels op het spel. wegwedstrijd en ploegen tijdrit. sprint, achtervolging over 3 kilometer, een Individuele puntenwed- strljd en ploegachtervolging op de baan. De wegwedstrijd zal gaan over een lengte van 127.2 km. De ploegen- tlidrlt over 70 km. Per land gelden bij de Inschrijving de volgende maxi ma: sprint: 3 deelnemers. Individuele achtervolging 2 deelnemers. Pünten- wedstrijd 2 deelnemers. Ploegachter volging: 4 deelnemers. Wegwedstrijd: 6 deelnemers. Ploegachtervolging 4 deelnemers. Alleen degenen die nog geen profcon tract hebben getekend (ln wielrennen of een andere tak van sport) mogen aan dit wereldkampioenschap deelne men. ADVERTENTIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11