Is Agenda van Leiden Wijkcomité De Kooi maakte verlanglijst jelter Leiderdorp uist van actie Belastingverhogingen in Warmond voorgesteld ïrkeer regelt zichzelf ;rlfk afgestudeerden jtief voor behoud Pieterskerk Nieuwe Leidse Courant Verlenging huurovereenkomst met Detailhandelsschool Goed spel van Litteris Sacrum Twee Turkse jongetjes verdronken Grof vuil Leiden Ook Flora hermetisch afgesloten Vernieuwde gebouw van SSR wordt vrijdag geopend Ruimtebehoefte van bedrijven wordt onderzocht WW/KWARTET DINSDAG 26 NOVEMBER 1974 STAD EN REGIO DEN De verkeerslichtinstal- j i op het kruispunt Wassenaarse- 5jeI Rijnsburgerweg, Kagerstraat, 1 itlaan is van een eenvoudige Watische installatie omge- d tot een volledig automati- verkeersafhankelijke installa- Dat betekent dat de regeling de groenfasen voortaan uitslui- en alleen geschiedt door het ter zelf, dat zich uit de ver lende richtingen 'aanmeldt'. Het betekent ook dat het ene ver keerslicht op de hoek van de Hout laan dat tot nu toe nog niet werk te, in werking is getreden. In de praktijk is inmiddels echter gebleken dat de regelmatige gebrui kers van het kruispunt nog niet aan de ontstane situaties zijn ge wend. Dat geldt met naine voor het verkeer dat vanuit de Kagerstraat rechtsaf de Rijnsburgerweg op wil. Vroeger kon men dan ongehinderd doorrijden. Nu echter moet men er rekening mee houden dat na het passeren van groen licht in de Ka gerstraat het stoplicht op de hoek van de Houtlaan op rood staat, waardoor men weer moet stoppen. Of het licht Houtlaan op ropd staat, hangt af van de vraag of er verkeersaanbod is op de Rijnsbur gerweg dat linksaf de Houtlaan in wil. Ook fietsers, die van de Wassenaar- seweg komend linksaf de Rijnsbur gerweg op willen moeten rekening houden met een kleine wijziging. Kregen zij vroeger automatisch groen, nu moeten zij voor de over steek van de Rijnsburgerweg om groen vragen door een druk op de knop. Voor de voetgangers geldt tenslotte eveneens dat zij alleen groen krijgen als zij op de knop drukken. u ree» g iEN In de komende dagen ^namelijk op dinsdag 26 novem- I worden in eenentwintig plaat- in Nederland en daarbuiten het Leidsch Universiteits- georganiseerde bijeenkom- gehouden ter gelegenheid van jrïejfeit, dat vierendertig jaar gele- prof. mr. R. P. Cleveringa in lCUjen zijn protestrede hield tegen a «ontslag van twee Joodse hoog- bijren door de bezetter. Deze rede 0Ude tot de arrestatie van prof. reringa en de sluiting van de Dllse Universiteit. v„de bijeenkomsten met afgestu- 5den zullen bestuursleden, leden rea het wetenschappelijk personeel Jse^inderen inleidingen houden. In ssa plaatsen zal aandacht worden bejaagd voor het volgend jaar te *en vierde-eeuwfeest van de uni- jiteit en de actie tot behoud van Pieterskerk. 'door het L.U.F. belegde bijeen- najsten zijn in Amsterdam, Arn- - Bentveld, Borne, Breda, Brus- Eindhoven, Gouda, Den Haag. ekjdinxveld, Laren (NH), Leeuwar- t Leiden, Londen, Luxemburg, Istricht, Middelburg, Parijs, Rot- lam, Utrecht, Vries (Drente) en Ue. r,Jtoprobleem bij ^uw postkantoor [WIJK De toegangswegen het nieuwe postkantoor; ach- de Gereformeerde Kerk, blijken Bdbehalve te zijn berekend op verkeer. Zowel vanuit de Prin- faat als uit de Voorstraat, Irsstraat en Zuidstraat is de je ang naar het postkantoor voor Inen die per auto komen veel te 1. De gevolgen hiervan zijn on- iieer verkeersopstoppingen en teren van auto's in de veel te Ue straatjes In de omgeving. extra problemen met zich brengt. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving OP DE BRES VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE PERS LEIDEN De koninklijke vereni ging Litteris Sacrum bracht in het LAK-theater Max Frisch' 'Bieder- mann en de brandstichters' een leerstuk - zonder leef in zes tafere len. Het is een spel waarvan zich de afloop na luttele minuten laat raden, maar dat desondanks tot het einde toe blijft boeien. Biedermann, gespeeld door Bram Harteveld, is de zakenman die in zijn stamcafé overtuigd vertelt dat men de brandstichters, dié de stad de laatste tijd teisteren, moet 'op komen'. Maar als hij zelf met de brandstichters wordt geconfron teerd schijnt hij van de gedachte uit te gaan dat het met stroop beter vliegen vangen is dan met azijn. De beide brandstichters vor men een merkwaardig duo, dat be staat uit een worstelaar, compleet met tatoeëringen en een laag uit gesneden hemd, en een in jaquet gestoken kelner. De grove, weinig manieren kennende oud-worstelaar en de bijne verfijnde kelner. Een nadrukkelijke plaats in het stuk neemt het 'koor van brand weerlieden' in. Het koor maakt de toehoorders opmerkzaam op details uit het reeds vertoonde en geeft aan in welke richting het spel zich verder zal ontwikkelen. Het koor doet aan de 'reien' van middel eeuwse toneelstukken denken, ook al door het enig alledaags taalge bruik. Litteris heeft het beslist niet een voudige toneelstuk van Max Frisch op aantrekkelijke wijze op de plan ken gezet. Daarbij vallen vooral Bram Harteveld, die Biedermann speekt en Bob Hageman als ex- worstelaar Schmmitz op. LEIDEN Het bestuur van de Leidse school voor de Detailhandel heeft de toezegging dat met de bouw van het nieuwe schoolgebouw aan de Leidse Dreef kan worden begonnen. Waarschijnlijk zal nog dit jaar een begin worden gemaakt met de bouw. In afwachting van de totstandko ming van dit nieuwe schoolgebouw verzoekt het schoolbestuur de ge meente voor het cursusjaar 1974- 1975 het gebouw Bruggestraat 1 en het gebouw van de voormalige Meijegaardschool aan de Splinter laan weer beschikbaar te stellen.. Eveneens deed het schoolbestuur een beroep op de gymnastiekac- commodaties aan de Hoogmadese- weg en Splinterlaan. De afgelopen periode bedroeg de huurprijs 10.000. Dit bedrag kan aldus B. en W. voor de nieuwe periode gehandhaafd worden. Ofschoon aan het gebouw Brugge straat 1 een culturele bestemming is gegeven menen B. en W. dat de huur niet opgezegd behoeft te wor den nu de bouw van de nieuwe school binnen afzienbare tijd (plm. 2 jaar) gerealiseerd kaïn zijn. Aangezien de lokalep van de semi- permanente school aan de Splinter laan niet in gebruik zijn bij het lager onderwijs ontmoet het ook geen bezwaar de lokaliteiten voor het cursusjaar 1974-'75 beschikbaar te stellen. De gymnastiekaccommodaties kun nen slechts beschikbaar worden ge steld indien het rooster vakonder wijs gymnastiek daartoe de ruimte biedt. Per augustus 1974 waren slechts enkele uren in de diverse zalen voor de detailhandelschool beschikbaar. Turkse avond LEIDEN Het Leids Orientalis- tisch dispuut organiseert woensdag 27 november om 20.15 uur een Turkse avond in het LAK-theater. Op het programma staan twee kor te films (o.a. 'La Turquie'), volks dansen en een optreden van de zanger-gitaris Canko Osman. Be zoekers zullen zelf ook 'tavla' kun nen spelen en andere muzikale ui tingen ten gehoren- kunnen bren gen. Iedereen is welkom. LEIDEN 'Woensdag wordt in Lei den in de volgende straten, grof vuil opgehaald: Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesin- gel tot Station), Kamerlingh Onne- splein, De Sitterlaan, v. d. Waals straat, Buys Ballotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kapteynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zeemanlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozeboom- straat, Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijn dijk). v. d. Brandelerkade, Durieux- straat, T. Siegenbeekstraat, Rood- enburgerstraat, de Mey van Streef kerkstraat, Cobetstraat, de Ridder straat. Thorbeckestraat, Wasstraat. de Laat de Kanterstraat, Crones- einkade, P. J. Blokstraat, Fruin- laan, de Gijselaarstraat, Kernstraat. Verdamstraat. Donderdag in de volgende straten: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare). Stille Rijn, Apothekers- dijk. Schapensteeg. Goegerritsteeg, Prinsessekade, Turfmarkt. Steen straat. Beestenmarkt. Nwe. Bees tenmarkt. Kort Galgewater, Mors- straat. Smidsteeg. Narmstraat. Kruisstraat, le en 2e Binnenvest gracht. St. Aagtenstraat, Lammer markt, Marktsteeg, Lange Schei straat, Nieuwe Mare, Oude Singe (van Mare tot Turfmarktbrug). Fokkestraat, Oude Vest (van Turf markt tot Mare). Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Sionshof, St. Ursulasteeg, Caeciliastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg. Korte en Lange Agnietenstraat, Spijkerboor- steeg. Vestwal. 3e Binnenvest gracht. Reineveststeeg. Lange- gracht, Vredehof. Houtmarkt, Noorderstraat. Hendrikstraat, Ha venplein. Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare). Donkersteeg. Kuipersteeg, Dullebakkersteeg. Hooglandsekerksteeg, Pelikaan straat, Koestraat, Lege Werf straat, Bouwelouwensteeg, Duizenddraad- steeg, van der Werfstraat, Meer- mapshof, Druckerstraat, Maredorp- sedwarsstraat, Grevenstraat, Vol dersgracht, Noord- en Zuid Run- dersteeg, Janvossensteeg, Koddes- teeg. Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstraat, Volmolengracht, Oostd- warsgracht. Koolstraat, Emma- straat. Baatstraat. Vrijdag komt de kraakwagen hier: Van Vollenhovenkade en plein. Snouck Hurgronjestraat, Huizinga- straat, Uhlenbeckkade, Colenbran- derstraat, Meyerskade, Duyvendak- straat, Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot van Vollenhovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstraat, Dozy- straat, de Goejestraat, Cosijnstraat, Hartmanstraat. Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug). Utr. Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelmina brug), Catharinastraat, Rijnstroom straat. Hoge Rijndijk en Utr. Jaag pad (beide van Wilhelminabrug tot Rhijnvreugd), Rhijnvreigd, Brugge straat, Besjeslaan, Park 'Die Ley- the', Roomburgerweg, Aarsstraat, Meerburgerkade en straat. Gouwe straat, Amstelstraat, Leedestraat. Wierickstraat, IJsselkade, Kasteel hof, Vliststraat, Zaanstraat. Maas straat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestraat, Spaarnestraat. Lek straat, Castellumstraat. DINSDAG 20 NOVEMBER Drlfstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur: spreek uur soc. raadsvrouw. Zaal Lokhorstkerk. Pieterskerkstraat 1, 8 uur: Informatlepavond werkgroep dienst- welgeren. WOENSDAG 27 NOVEMBER Dljkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gerecht 10, 4.30 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. DONDERDAG 28 NOVEMBER Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreeekuur soc. raadsvrouw. ALK-theater, Levendaal 150. 8.15 uur: 'Theaterprojekt' met "Vrolijke Guerilla'. VRYDAG 29 NOVEMBER LAK-theater. Levendaal 150. 8.15 uurop voering Litteris Sacrum. Rapenburg 24. 22 uur: Jazz-zolder Hot House, oude stijl. Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met "Met gesloten deuren'. ZATERDAG 30 NOVKMBER Vestestraat -it. 8 30 uur: Imperium met 'Met geslote deuren'. Rljnl. Lyceum Oegstgeest: opvoering blijspel 'Ik slaap wel op de bank'. ZONDAG 1 DECEMBER Hartebrugkerk, 3 uur: concert Jan Schmltz orgel en Toonkunstorkest Lel den olv Rene Verhoeff. DIENST APOTHEKEN REGIO LEIDEN: Apotheek Kok. Rapenburg 9. Leiden. Apotheek Voorschoten en apotheek Van Breest Smallenburg. Loevesteln Leider dorp. Tevens op zaterdag tot 1 uur door de Oegstgeestcr apotheek. Wllhelmina- park 8 Oegstgeest. FILMS IN LEIDEN TOT 29 NOVEMBER Luxor: Stationsweg 19. tel 21239 'De twee vechtjassen van Trinity*. 14 Jaar. dag. 14 en 20 uur zondag 14. 17 en 20 uur. Lido: Steenstraat 39, te! 24130 'The good, the bad and the ugly'. 18 j. dag. 14.30 en 20 uur. studio. Steenstraat 39. tel. 33210. 'The paper chase'. 14 j. dag. 14.30 19 en 21.15 uur. Trianon: Breestraat 31. tel. 23875. "De vijf van de vierdaagse'. 14 jaar: dag. 14.30, 19 en 21.15 uur; zo 14.15. 16.30. 19 en 21.15 uur Camera: Hogewoerd tel. 24919 'The great dictator', met Charlie Chaplin. 14 jaar dag 19 en 21.30 uur ir.a. dl. do en vr 14.30 uur. Kindermatlnee: Old Shatterhand wo en za 14.30 zo 14 en 16.15 uur: al. Nacht- voorstelling 'The Chase'. 18 j. vr en za 24 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52. tel. 25414 'Stoeipoezen'. 18 j. dag 14.30 17 en 21.15 uur Nachtvoorstelling 'Het zondige bed'. 18 J. .vr en za 23.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum 'De Lakenhal": Oude Singel 28-32. ma t.m za 10-17 uur; zo. en feestdagen 13-17 uur. t.m. 1-12 'Lelden •74'. Gemeentelijke Archiefdienst: Botsotkade 2a. ma. t.m. vr. 9-12 uur 14-17 uur. za. 9- 12 uur Tot en met 29-11 '400 iaar Viering Leldens Ontzet' met stukken uit de verzamelingen van de Gemeentelijke Archiefdienst en stukken uit het archief van de 3 oktober Vareen:g!ng Rijksmuseum v. Volkenkunde: Steen- straat 1. ma t m za 10-17 uur zo- en feestdagen 13-17 uur. tentoonstelling 'Zuidzee uit de doeken' het leven en werken op het Zuldzee-ellandje Moce (flji-groep). Galerie This E.ve: Noordeinde 2a. ten toonstelling van de tekeningen, schilde rijen curiosa van This Eye. dl- en do- avond van 20-22 uur tot 1 december. Bezoekuren ziekenhuizen: St. Elisabet.li- zlekenhiiN: KliisseafdetlnKen: Volwassenen dagelijks van 11.15 tol 12 uur. van 14 tot 14 4o uur en van 18 30 tot 19 30 uur: Kraamaf- dehng dagelijks van 11.15 tot 12 uur iaüeen v echtgen van 15 tot 16 uur en van 18 30 tot 19 30 uur: Kinderafdeling: dagelijks van 15 tot 18.30 uur. 3e klasse: Vo'wassenen dagelijks van 14 tot 14 45 uur en van 18 30 tot 19.30 uur: Kraama (deling dagelijks van 15 tot 16 uur en van 18.30 tot 19.30 uur; Kinder afdeling dag-MJks van 15 tot 18.30 uur CCU i Hartbewakening) dagelijks van 14.15 tot 14.45 uur en van 19 tot 19.30 Intensieve verpleging: Dagelijks van 14 tot 14 30 uur en van 18.30 tot 19 uur. Dtncnnessenhuts: Mtddagbezoekuur 13.45- 1130 uur Avondbezoekuur 18.30-19.30 uur Kinderafdeling dagelijks van 14.00- 19 00 uu: alleen voor ouders zondag 14 00-1500 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 laar hebben geen toegang op de kinderafdeling. Eniivgeest: Dinsdag en vrijdag 13 tot 14 30 uur: zondag 11-12 uur en 14 tot 15 uur: eerste klasse de gehele dag. \nnnklinlek: Klasse afdeling van 13-30 tot 15.30 uur. van 18 30 tot 20.00 uur: Derde klasse van 13 30 tot 14.30 uur. van 18 30 tot 19.30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Academisch Ziekenhuis:) Voor alle patiën ten fbehalve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Elke dag 15.00 tot 16.00 uur, 18.30 tot 20.00 uur. Voor de prema- turenafdellng gelden de volgende bezoek uren (alleen voor ouders) maandag tot en met vrijdag 18.30 tot 18.45 uur. Zater dag en zondag 15.30 tot 15.45 uur. Be zoek aan ernstige patiënten: wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleeg ster hiervoor speciale kaarten verstrek ken \lphen aan den Rijn: Rijnoord le en 2e klas 11 tot 11.30 uur 13.30 tot 14.15 uur en 18.30 tot 19.30 uur. 3e klas 13.30 tot 14.15 uur en 18 30 tot 19 30 uur: Kraam- ardellng 13.30 tot 14.15 uur, alleen voor echtgenoten 19-20 uur: Kinderafdeling 15 tot 15.30 uur alleen voor ouders 18 tot 18.30 uur. WARMOND De Warmondse bevolking staat een hoeveelheid belastingverhogingen te wachten met ingang van 1 januari van het nieuwe jaar. B. en W. van Warmond komen nu al nog voor de behandeling van de gemeentebegroting 1975 om niet belas tingheffingen achteraf te krijgen. LEIDEN/LEIDERDORP Twee in Leiderdorp wonende Turkse jonge tjes zijn zaterdag in Leiden ver dronken in het water van de Zijl. Het zijn de 10-jarige Atila Durmus uit de Denneschans en zijn 9-jarige vriendje Ishan Kazancioghu uit de Bosdreef. De twee jongetjes zijn vermoedelijk tijdens het spelen in het water gevallen. Hun lichamen werden 's avonds omstreeks kwart voor tien opgedregd. Atila en Ishan waren om 10 zaterdagochtend van huis gegaan. Toe zij om etenstijd niet thuis verschenen werd de poli tie ingeschakeld. Dt ongerustheid bij de ouders nam sterk toe, toen één van de ouders in het Leidse politiebureau de fietsjes van de kinderen herkende, die eerder op de dag aan de Leidse kant van de Zijl ter hoogte van de Paramaribo- straat waren aangetroffen. De Leid se politie begon onmiddelijk in sa menwerking met de brandweer te dreggen. Na ongeveer een 'kwar tiertje werden de lichaampjes naar boven gehaald. De kinderen bleken niet meer in leven te zijn. Hun stoffelijke overschotten zijn overge bracht naar het Academisch Zie kenhuis. KOUDEKERK Zaterdagmiddag meerde de boot van St. Nicolaas af aan de achterzijde van het gemeen tehuis in Koudekerk. Voordat de boot vastlag kwam er al een regen van pepernoten op de hoofden van de wachtende kinderen neer. Bur gemeester v. d. Linden ontving St. Nidolaas op het bordes en kreeg van de Goedheiligman een flesje vitamines aangeboden omdat hij ziek was geweest. De straatbelasting wordt verhoogd van 29 tot 32 procent van de be lastbare opbrengst van gebouwde eigendommen en van 14.5 naar 16 procent van de belastbare op brengst van onbebouwde eigendom men. Daarmee incasseert de ge meente een bedrag dat 9.515 ho ger is dan het bijna afgelopen jaar. Met de straatbelasting worden de kosten gedekt van aanleg, onder houd en verlichting van wegen, pleinen en straten, voet- en rij wielpaden en de kosten van afvoer van water en vuil. De rioolbelasting wordt met elf procent verhoogd. Daarmee zal de LEIDEN In deze Sinterklaastijd heeft ook het wijkcomité van de Kooi zijn verlanglijstje ingediend. Bovenaan het lijstje staat een buurt- en klubhuis op korte termijn, waar bewoners van alle leeftijden terecht kunnen. Uitbreiding van de speelvoorzienin- gen en meer groen in de oude Kooi enkele groepen nog plants PERDORP Het is nu al ruim naand geleden dat het jeugd- bngerencentrum 'Sjelter' feeste- Iwerd geopend. In het hierna pnde overzicht willen de leiders ieïnteresseerden laten zien wat maand is gebeurd. ■groot aantal aktiviteiten die in lindelaan niet mogelijk waren parom de 'ijskast' ingingen kon op, het programma gezet len zoals een aantal kursussen ïramé, keramiek en volksdan- een eigen soosruimte voor de lot 16- en de 16- tot 21-jarigen fenarbeidclubs voor volwasse- 6t een drietal cursussen zijn er twintig hobbygroepen en een .1 instuif- en soosavonden, in totaal 800 deelnemers per op afkomen. Een groot aantal ten daarvan is vol en er zijn itlijsten voor. Bij andere groe- is nog wel ruimte, derde maandag van de maand een ruilbeurs voor 6- tot 21- |en. Afgelopen maandag waren 15 verzamelaartjes. I.v.m. de ivakantie is de eerste ruibeurs op 20 januari. nieuws is dat er dinsdagmor- ,van 10 tot 11.30 uur een crea- handvaard&)))igheidsgroep lit voor huismoeders en andere Isen die zich dan vrij kunnen len. Vele aktiviteiten zijn dan lelijk zoals werk met papier. klei en hout. Op diezelfde dinsdag morgen gaat men met ingang van januari beginnen met een kursus macramé. Opgave hiervoor is vanaf vandaag mogelijk bij de staf van het clubhuis. Met ingang van november is men op donderdagmorgen begonnen met een groep mensen die wekelijks met kleinwil gaan werken. Het ini tiatief lag bij een aantal enthousi aste mensen die regelmatig thuis aan het kleien waren. Omdat de groep groter werd, werd de ruimte thuis te klein. Natuurlijk staat die groep open voor alle belangstellen den. Op donderdagavond gaat Sjelter met een nieuwe instuif beginnen (naast die van woensdagavond). Mogelijkheden zijn schaken, dam men, tafelvoetballen en kaarten. Het klaverjassen (ook voor. volwas senen) staat centraal. Daarom komt er donderdagavond 12 decem ber een grote klaverjaswedstrijd. Een dan is er nog de zaterdagmor gen. Van 10 tot 13 uur is er dan open huis onder de naam 'koffie- soos'. Iedereen is dan welkom, ook volwassenen. Voor verdere informatie kan men terecht bij de staf, bestaande uit Ellis Groothoff, Frans Dorlandt en Coos Huurman. Het adres van het jeugd- en jonge rencentrum 'Sjelter' is Heemraad laan 67 te Leiderdorp, tel. nr. 93135. zijn de wensen, die daarop direct volgen. Op verkeersgebied wordt de wens naar voren gebracht, maatre gelen te nemen tegen te hard rij dend verkeer in de oude Kooi en in het algemeen wordt gevraagd om meer aandacht voor het verkeer, vooral voor het openbaar vervoer. Ook wordt er gevraagd om veilige oversteekplaatsen (het liefst -tun nels) bij de Sumatrastraat. Dit in verband met het toekomstige zwembad, de Sumatrabrug en het drukker wordende verkeer naer de Merenwijk. Op het Spoortje wil het wijkcomité een gezondheidscentrum zien ver rijzen. Andere wensen zijn: een centraal antennesysteem, centrale fietsenstallingen, een bejaarden centrum. meer telefooncellen en brievenbussen, een verbetering van de verlichting in de wijk en het blijven doorgaan van de renovatie. Speelruimte RIJNSBURG Ook Rijnsburgs bloemenveiling Flora werd door de chauffeurs- en expediteursactie getroffen. Gistermorgen rond zes uur waren alle toegangen tot de veiling en alle uitritten volledig afgezet door grote weg- kolossen. Voor Flora hadden de transporteurs ongeveer twintig vrachtauto's nodig. De wagens kwamen niet alle uit Rijnsburg of omstreken. Er waren er een aantal die normaal nooit veiling Flora aandoen, maar uit het West- .and komen. Voor de kwekers, betekenen de acties een strop van gemiddeld tweeduizend gulden per dag per be drijf. Rond vijf uur gistermorgen waren nog wat zogeheten grof bloemen aangevoerd die gistermorgen zijn ge veild, maar die veiling niet meer uit konden. Ze zijn opgeslagen in de koelcellen van Flora. Ook in Rijnsburg wil men de actie volhouden totdat de regering aan de eis het niet invoeren van een tachograaf in de auto Is tegemoetgekomen. Voor het terrein van Zitman aan de Sumatrastraat wenst het comité tenslotte een betere bestemming, bijvoorbeeld voor wijkdoeleinden als recreatie of voor een bejaarden centrum. In de afgelopen tijd zijn ook de wensen van de bewoners van de Kooi gepeild. Hieruit kwam vooral de wens naar meer groen en meer speelruimte voor de kinderen naar voren. Ook de verkeersveiligheid staat hoog op hun verlanglijst. Iets meer dan 70 procent van de bewo ners vond daarbij het afsluiten van straten eigenlijk wel noodzakelijk. De helft van de bewoners wilde echter liever niet, dat hun eigen straat voor doorgaand verkeer zou worden afgesloten. Bijna 72 procent wenst aanleg van parkeerplaatsen. Andere wensen van de bewoners: betere straatverlichting en onder houd van de straten, een betere bereikbaarheid achterom, een sportveld voor de jeugd, een buurt centrum en een sleutelplaats voor brommers en auto's. De meeste be woners willen tenslotte door wijzi ging van de verkeerssituatie de straatrlimte meer bij de woon- en leefruimte betrekken. gemeente een bedrag toucheren dat 11.495 hoger is dan het afgelopen jaar. De reinigingsrechten gaan ook om hoog: van 55 naar 65 gulden. Dat is een verhoging van 18 procent. De andere gespecificeerde aanslagen voor grotere huishoudens en bedrij ven worden met een gelijk percen tage verhoogd. De hondenbelasting gaat vijf gul den omhoog en dat betekent dui zend gulden per jaar meer voor de gemeente. Een meeropbrengst van 10.900 wordt verkregen door het verhogen van de gemeentelijke le- ges met gemiddeld elf procent. Het aantal opcenten op de hoofdsom personenbelasting wordt ook met 11 procent verhoogd. Dat geeft een meeropbrengst voor de gemeente van 8.050. De woonforensenbelasting gaat 1 procent omhoog, de haven- en ka- degelden gaan elf procent omhoog. De woonforensenbelasting levert het komend jaar 9.400 meer op voor de gemeentè, de haven- en kadegelden 182. De gemeenteraad van Warmond zal in de eerstko mende vergadering een beslissing nemen over de aangekondigde be lastingverhoging»» LEIDEN De studentenvereniging SSR gaat vrijdagavond de opening van haar vernieuwde sociëteitsge bouw op Hogewoerd 108 vieren met een optreden van de SSR-volks- dansgroep en de balladegroep van de vereniging. Daarna zal er een dixielandband optreden. De ver nieuwing is tot stand gebracht dankzij de actieve inzet van een honderdtal SSR-leden, die zelf in samenwerking met de aannemer de verbouwing realiseerden. Op de benedenverdieping kwam een nieuwe sociëteitsruimte. Vroe ger vonden sociëteiteavonden en de meeste andere activiteiten op de tweede verdieping plaats. Verder Is de danszaal vernieuwd en zijn er een garderobe en een nieu we keuken gebouwd. De vereniging kan nu aan een aanzienlijk groter aantal eters een goede plaats en een goede mensamaaltijd bieden dan voorheen. De mensamaaltijden vinden plaats op dinsdag en don derdag, terwijl de traditionele soep maaltijd op de maandagen wordt gehouden. LEIDEN De gemeente wil een onderzoek gaan instellen onder be drijven in Leiden en omgeving naar de behoefte aan bedrijfsruim ten en bedrijfsterreinen. De raad wordt voorgesteld hiervoor een be drag van 23.000 ter beschikking te stellen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3