rol, de ziekenomroep van het /erpleegtehuis Leythenrode v.d.wiel C 0 f-, i I cHypothel^n Financiële adoptie Vietnamese wezen 1If Pieterskerk in Aktua Timdelerclub speelde moorddadige klucht Bibliotheek Nw.-Vennep boekte uitleenrecord Concert kamermuziek Militairen gaan in Leiden collecteren Belastingverhoging voor Nieuwkopers Marktberichten STICHTING SPAARBANK B □ER GEMEENTE KATWIJK SJ/ Agenda Leiden Financiële Controle verantwoording v.d.wiel T DUW/KWARTET ZATERDAG 23 NOVEMBER 1974 STAD EN REGIO L3 ntspanrting voor verpleegden, personeelmaar ook voor programmamakers ADVERTENTIE in een onzer verslaggevers 1IDERDORP 'Het is 20 november zes uur, hier is de Irol voor Daarmee beginnen de uitzendingen van de Irol, de Interne Ra- 1 Omroep Leythenrode. Niet een nieuwe etherpiraat in de Leid- regio, ook niet een nieuwe kanshebber voor een zendmachti- ng in Hilversum, maar een organisatie die zich ten doel stelt de Mi rpleegden van Leythenrode aangenaam bezig te houden via het l terne omroepsysteem van het verpleegtehuis. één van de vele in de Leidse <io. Deze maand komt er weer ijjfc bij: die van het nieuwe St. /U isabethziekenhuis dat vlak naast ythenrode staat. Als we in de j idio van de Irol gaan kijken vin- n we Mar ja Wijnands druk doen- t. om in de laatste minuten nog de ïenstelling van haar verzoekpla- programma rond te krijgen, ïap den Heijer bedient voor haar J™ 1 mengpaneel, waar de geluiden in de presentatiemicrofoon en de ree platenspelers tot een eindsig- il worden gemaakt. Jaap heeft. al door omstandigheden, wat rtraging en komt zeven minuten "3or de uitzending die er 'life' uit- at zoals dat heet. binnenrollen, aar precies om zes uur. op het jdsein van professionele zendbroer lversum klinken de eerste klan- van de herkenningsmelodie het verzoekplatenprogramma de luidsprekers op de diverse ïkenzalen. yeel Nederlandstalige aten worden in het programma idraaid. Die zijn populair onder de isteraars in Leythenrode. direct een discotheek met 1200 pla ten op. Daarna werd het voor de buiten wacht stil rond de Irol. Irol deed gewoon zijn werk voor het eigen tehuis. .Tot half november. Irol werkt, slaat aan, bereikt een vrij hoge luisterdichtheid. Op zaterdag luisteren toch gauw een negentig mensen van de honderdzestig pa tiënten. En dat is veel, zeker als men bedenkt dat in datzelfde week einde een aantal patiënten naar huis gaat en dat anderen radio te vermoeiend vinden. 'a egin -ecies een uur later stopt het pro gramma dat technisch niet heie aal vlekkeloos verliep, maar wie 1 dat kok Jaap den Heijer kwalijk men. Uiteindelijk is het z'n vak et en hij zit ook nog niet zo lang :hter het 'Leythenrode-mengpa- iél'. Niemand van de medewerkers n Irol trouwens, want dè uitzen dingen in het verpleegtehuis zijn Q irst op 3 mei van dit jaar begon- en. et was een begin om nooit te irgeten. Compleet met Saskia en A erge. Alice Oppenheim. burge- leester en wethouders, verpleegden personeel van Leythenrode en ele anderen. Er was toen bijna L reeëneenhalf jaar met vallen en istaan aan de totstandkoming van Irol gewerkt, oen men eenmaal mogelijkheden om een omroep voor het ver egtehuis van de grond te tillen men begonnen. De technische »nst van Leythenrode heeft de le studio gemaakt, compleet met spreekcellen. De bevolking ïn Leiderdorp en omgeving is ge raagd eens op zolder of waar dan ik te kijken of men geen oude laten kon missen en dat leverde Rechtstreeks Irol ging aan het werk. maar ont dekte dat er toch nog wel het nodige te veranderen was, wil men optimaal kunnen werken. Irol heeft geen reportage-bandrecorder, en geen verplaatsbare installatie. Dat is nodig om eens een praatje te kunnen maken met de mensen die op bed liggen en dat later in een programma te verwerken, om eeiis bij een belangrijke gebeurtenis bui tenshuis iets te kunnen vastleggen. Alles moet gedaan worden in de studio, die is ondergebracht in het zusterhuis, vlak naast het eigenlijke verpleegtehuis. Voor de meeste pa tiënten is de studio moeilijk te bereiken. En een verplaatsbare in stallatie wil de Irol hebbe n om programma's rechtstreeks te kun nen verzorgen vanuit De Pyramide, de karakteristieke recreatiezaal van het verpleegtehuis, die iedereen die langs Leythenrode of het St. Elisa- bethziekenhuis rijdt wel is opgeval len. Daarom houdt de Irol in Lei derdorp een donateursactie. Om de vierduizend gulden bijeen te krij gen die nodig zijn voor het ver plaatsbaarmaken van de studio en voor een reportagerecorder. De do nateursactie is de afgelopen week in de Leidse pers aangekondigd. Maar reacties zijn er nog niet' zo veel geweest. Twaalf man werkt aan Irol, goed voor zeseneenhalf uur uitzending. Op maandagavond een vrijwilli- gersprogramma van zes tot zeven. Een klassiek programma op dins dag, op woensdag van zes tot zeven het al genoemde verzoekplatenpro gramma en op vrijdagmiddag een popprogramma van vijf tot zes. Dan op zaterdag van tien tot twaalf 's tnorgens eeri programma met sport, actualiteiten, muziek en der gelijke. Pyramideschijf Programma's die voor een deel rechtstreeks en voor een deel van- tevoren zijn opgenomen. Nadat Mar ja en Jaap hun programma hebben afgesloten nemen Henk Koster en Michel Verheij het over, om het popprogramma voor vrijdag op de band te zetten. Een poppro gramma compleet met een top-tien, een aantal tips, een 'Pyramideschijf' en 'Flash-backs'. Een programma, waarvan je mag verwachten dat alleen het jeugdige Leythenrode er voor belangstelling heeft. 'Maar toch luisteren er ook ouderen naar', zegt presentator Henk Koster. 'Al was het maar omdat ze weten dat 'Een roosje m'n roosje' van Conny van den Bos in het programma zit'. Er komen twee zusters, kennelijk net hun dienst beëindigd een kopje koffie brengen. Zij luisteren beslist vrijdagavond. Irol, een stuk ontspanning voor verpleegden en personeel en voor de twaalf medewerkers aan Irol nog een zinvolle vrijetijdsbesteding ook. Wie donateur van Irol wil worden iedere gift is welkom kan dat ook telefonisch opgeven aan de re ceptie van Leythenrode, telefoon 071-99242. ADVERTENTIE I KANTOORINRICHTING! Permanente expositie in het I C1EBA-GEBOUW TE LEIDEN 1(750 m2 toonzalen) Vraag gratis toezending van het B 4-kfeuren tijdschrift C.P. I Specialisten in: DIRECTIE-EN KANTOORMEUBELEN I BRANDKASTEN I ORGANISATIE-EN SORTEERMIDDELEN I I I issssr I IwvnH. BAREIMTSZSTRAAT 35 Industrieterrein "De Waard" I LEIDEN Bij Zijlsingel - Trompstraat h TeL -49044 (8 lijnen) V Adviseurs voor vriendelijk zakendoen! J J2IDEN Op maandag 25 novem- >er zal de TROS-televisie in haar ctualiteitenrubriek 'Aktua' onder neer aandacht schenken aan de ictie, die onder de titel 'Vijf ton 'oor Kerstmis' wordt gevoerd ten lehoeve van de Leidse Pieterskerk. Ie uitzending van Aktua begint om, iwart over tien. LEIDEN Op maandag 25 novem ber concerteren in de Stadsgehoor zaal Anner Bijlsma-cello en Gérard van Blerk- piano. De werken zijn van Van Beethoven, Chopin, Fran- chomme. Prokofieff en Popper. Anner Bijlsma werd solist-cellist van het Concertgebouworkest en concerteert regelmatig met de pia nist Gérard van Blerk en met de aü contra-bassist Anthony Woodrow. Gérard van Blerk treedt regelmatig in binnen- en buitenland op en is een veelgevraagd begeleider van Srote solisten. Hij is hoofdleraar voor piano aan het Conservatorium te Den Haag. Jubileumpenning RIJNSBURG Volgende week komt de her denking spenning in de handel ter gelegenheid van het dui zendjarig bestaan van Rijnsburg. Hier een afbeelding van de fraaie penning, waarvan er in eerste in stantie vijfhonderd (genummerd van 1 tot 500) worden geslagen. Op de ene zijde staat 'Aensit.den Tijt', 975-1975 en op de andere kant 'Nyt sonder Godt'. Demunt wordt uitgebracht door de Algemene Bank Nederland. RIJNSBURG Woensdagmiddag om 3 uur is er weer bejaardensocië teit, in het dienstencentrum aan de Smidsstraat. LEIDEN Met speciale toestem ming van de minister van Defensie zullen woensdag in Leiden militai ren met de collectebus op stap gaan. Zij gaan dan huis-aan-huis collecteren voor de Stichting Geza menlijke Militaire Fondsen (GMF). Een stichting, die in 1948 is opge richt 'en zich niet alleen inzet voor steun aan oud-militairen, die als gevolg van hun verblijf onder de wapenen in moeilijke omstandighe den zijn geraakt en voor gezinnen van oud-militairen en/of nagelaten betrekkingen van militairen, maar ook wil helpen bij het oplossen van moeilijkheden, die veel gedemobili- seerden ondervinden bij hun terug keer in het burgerleven. Bovendien springt de stichting ook financieel in de bres voor hen, die wel een pensioen genieten maar soms in eens voor grote uitgaven komen te staan en ook voor verminkten en voor kinderen van omgekomen mi litairen, die doordat zij hun vader hebben verloren niet in de gelegen heid zijn verder te studeren. Overigens kampt de bibliotheek, sinds enkele jaren in een nieuw gebouw aan de Vermeperstraat ge huisvest, al met ruimteproblemen. Een deel van het pand wordt nog verhuurd aan de Stichting Dorps huiswerk Haarlemmermeer-Zuid. 'Hoe eerder wij over die ruimte kunnen beschikken, hoe liever het ons is. Maar zelfs dan zullen wij eigenlijk nog te klein behuisd zijn'. Aldus direkteut S. Helder. De bibli otheek in Nieuw-Vennep heeft mo menteel ruim 3660 leden, van wie 1950 jeugdigen. Er zijn ruimt twin tigduizend boeken voorhanden. Leidster van de Vennepse vestiging is mevrouw De Vries-Braam. Zij zegt: 'Vooral de laatste paar jaar is het duidelijk merkbaar dat er veel nieuwe leden komen. Dat is vooral te danken aan het gereedkomen van de wijk Linquenda'. Binnenkort wordt het aantal personeelsleden met één uitgebreid tot vier. 'Vooral NIEUWKOOP Wat vele jaren niet mogelijk bleek, zal nu werke lijkheid worden: de behandeling van de gemeentebegroting zal al op 19 december plaatshebben. De be groting beloopt voor de gewone dienst 4.285.649,50 met een be drag voor onvoorzien van 60.368,86. De gemeente ontkomt niet aan het verhogen van een aantal belastingan. De reinigings rechten zullen met 25 pet worden verhoogd. Voorts zullen de woonfo- rensenbelasting, leges burgelij ke stand en bouwvergunningen, hon denbelasting, straatbelasting en personele belasting met ongeveer 11 pet omhooggaan. Ook wordt de onroerendgeodbelasting voorbereid die op 1 januari 1976 wordt inge voerd. De straatbelasting, rioolhef fingen en personele belasting zul len dan vervallen. n.t>. verzekeringsmaatschappij \s-9HTOB4llkwil 68 fdew-3 tel. 010-38M44y LEIDEN Ook in 1975 zal de ont heffingsregeling voor de in een ge deelte van de binnenstad geldende parkeerverboden voor langer dan lfö uur gelden. Het gaat hier om de zogenaamde blauwe zóne waar het gebruik van een parkeerschijf ver plicht is. De ontheffingsregeling bestaat ten behoeve van de bewo ners van die zóne en zal ook wor den verlengd voor de betaalde par keerterreinen. Advertentie SINTERKLAZEN.. OP NAAR Corry Hagoort DOEZASTRAAT 14 LEIDEN. 22 november Groente- en Fruitveiling. Appelen 76-82, peren 46-58, andijvie 117-125, snijbonen 600, kroten gekookt 70, boerenkool 28-37, rode kóól 20-28. groene kool 24, spitskool 87. prei 63è67, stoofsla 45* spruiten A 73-77. b 63- 65. C 40-50. tomaten A 1150. B1150. C 820. CC 330. uien 21-26, witlof 250, knol selderij 29-38. komkommers A 107-109, B 100. C 77-87, D 62-65. E 40-41. Sla zwaar 26-36, bleekselderij 18-22. bospeen 118- 121. peterselie 30-32. selderij 36-39. papri ka 33 st. KATWIJK AAN DEN RIJN. 22 november Groenteveiling. Aanvoer 5000 bloem kolen. 181 ton waspeen. Prijzen waspeen AI 6-960. II 260-670. BI 730-1260. Cl 770- 840, II 600-840, bloemkool 6 I 137-155. II 89. 8 I 89-126, II 34-67, 10 I 65. I 32-38. 12 39-73, II 30-39. andijvie 27-57. bos peen I 118, breekpeen 540-770. selderij 28. krulpeterselle 25, bleekselderij 31-35, prei 28-35, spitskool 35-88, ulene 450-610. Maak het u gemakkelijk, alle geldzaken aait één adres ook voor OEGSTGEEST De Chr. toneel groep 'De Timdelerclub' voerde donderdagavond in de aula van het Rijnlands Lyceum de klucht-in- drie-bedrijven 'Wat doen we met tante' (naar 'What can we do about auntie') van King en Bradbury ten tonele. De bewuste tante, die met een neef en nicht een jonggetrouwd stel, ook engelsen in het pas (en node) geo pende Zwitserse hotel 'Schweizer- - hof' komt logeren, is een overlasti- ge potentate, die iedereen, ook de niet brandschone eigenaar, op hoge toon naar haar hand wil zetten. Deze directeur, die voorheen met zijn tegenwoordig personeel, al DIENST APOTHEKEN REGIO LEIDEN: Apothe&k Kok, Rapenburg 9. Lelden. Apotheek Voorschoten en apotheek Van Breest Smallenburg, Loevesteln Leider dorp. Tevens op zaterdag tot 1 uur door de Oegstgeester apotheek, Wllhelmina- park 8 Oegstgeest. FILMS IN LEIDEN TOT 29 NOVF-MBEIt Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239 'De twee vechtjassen van Trinity'. 14 jaar. dag. 14 en 20 uur zondag 14, 17 en 20 uur. Lldo: Steenstraat 39. tel. 24130 The good, the bad and the ugly'. 18 j. dag. 14.30 en 20 uur. Studio. Steenstraat 39. tel. 33210. The paper chase'. 14 j. dag. 14.30 19 en 21.15 uur. Trianon: Breestraat 31. lel 23875. 'De vijf van de vierdaagse'. 14 jaar; dag. 14.30. 19 en 21.15 uur; zo 14.15. 16.30. 19 en 21.15 uur. Camera: Hogewoerd tel. 24919 'The great dictator', met Charlie Chaplin. 14 Jaar dag. 19 en 21.30 uur ma. dl, do en vr 14 30 uur. Kinderinatinee: Old Shatterhand wo en za 14 30 zo 14 en 16.15 uur; a.l NaCht- voorstelling The Chase'. 18 j. vr en za 24 uur. Rov: Haarlemmerstraat 52. tel. 25414 Stoeipoezen'. 18 j. dag 14.30 17 en 21.15 uur Nachtvoorstelling 'Het zondige bed'. 18 j. vr en za 2330 uur. (Advertentie) NIEUW VENNEP De plaatselijke afdeling van de openbare lees zaal en bibliotheek boekte in oktober een record. Er werden 17.500 boeken uitgeleend. Ook in de andere drie filialen van de biblio theek is een dergelijke hoeveelheid nog niet voorgekomen. exclusieve meubelen bij INTERIEURVERZORGING VERDUYN RIJNSBURG Rapenburg lb. tel. (01718)-13036. smokkelend de bloemetjes had bui ten gezet, was de erfgenaam van het hotel, dat zijn overleden broer hem had nagelaten. Zijn belofte, voortaan eerzaam te leven, wilde hij nu, met moeite, gestand doen. Maar achter het portret van de overledene bleken later nog heel wat kostbare sieraden te hangen. Tot aller opluchting kreeg de tante een hartaanval boven bij de tele foon. Na heel wat gesjouw met een kist zette men haar in een stoel op het balcon. Maar zij toonde zich onverwoestbaar door opnieuw, ge zond en wel. te verschijnen. Door een vergissing kwamen de kost baarheden in de kist, waarmee tenslotte de drie engelsen er van door gingen. Deze dolle geschiedenis vol on waarschijnlijkheden en overdrijvin gen, waarvan de pointe nauwelijks verklaarbaar Is, moet het helemaal van de presentatie hebben. Welnu, althans de hoofdrolspelers, later ook de meeste anderen, hiel den door levendig, natuurlijk spel het meelevende publiek vast. Het begin, het kaartende personeel, liep nog wat stroef, maar al vrij snel kwam de gang er in. Hiervoor zorgden voornamelijk Agnes Ou- werkerk-Van der Bley (als tante Aüce) en Nico van Leeuwen (als Johann Schneider, de hoteleige naar). Steeds meer ook Riet Kris pijn-De Wolf (als Clara). In hun vaart sleepten ze de anderen mee. Later verscheen Kees Vermeer als een voor een kwart ernstige en driekwart oubollige politie-agent. Frans van Beveren (hotelportier), Jeroen Martinot (bar-keeper), Gina Hebly-Zuidema (Sandra Brown). Eric van Huis (Maurice Ferribly) en Jolanda Verstraeten (Judith) akteerden ook allen min of meer verdienstelijk en vaak grappig. Maar de hoofdfiguren, waarvan de directeur op de eerste plaats, maak ten de zaal toch zoveel mogelijk waé,r. De eigenaar hield het vol, een komisch verduitst nederlands te spreken, op zichzelf natuurlijk ook onmogelijk, maar wel knap. De drie engelsen deden het hem, op hun manier, tenminste niet na. En dat zou nu juist erg leuk zijn ge weest. In het derde bedrijf werd het spel zo levendig en vanzelfsprekend dat men haast in die gekke story ging geloven. De amateurs van de Tim deler club kregen loon naar werk; veel en hartelijk applaus, de actrices bovendien bloemen. De doorgaans goed sluitende regie was van Gérard van Kamp: de passende décors had Kees Hooge- veen verzorgd. "s middags is veel jeugd rond de leestafel, 's Avonds komen de vol- waasnenen', aldus mevrouw De Vries, die evenals de heer Helder meent dat er op z'n minst binnen twee jaar over meer ruimte moet worden beschikt. RIJNSBURG Dinsdag26 novem ber is er een wijkavond in zaal l van het Centrum, voor de wijken 2 en 3 van de gereformeerde kerk. Ds. J. A. Visser uit Amsterdam is achter het ijzeren gordijn geweest en wil eens laten zien wat daar gebeurt. ADVERTENTIE fauto-inzittenden brand glas inbraak ongevallen rechtsbijstand reis storm wettelijke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte ziektekosten ....om zéker te zijn! vraag inlichtingen aan uw assurantieman of eventueel! Ook in Leiden zet comité zich in voor: LEIDEN Vandaag komt mevrouw Phuong van de Verenigde Boeddhistische kerk in Vietnam in ons land aan voor een vijfdaags bezoek. Ze zal woensdag een bezoek aan Leiden brengen en 's avonds om 8 uur in de kapeu van 'Verbum Dei' aan Plantage 6 spreken over de hulpverlening aan Zuid-Vietnam. Het doel van haar komst is de Nederlandse bevolking aan te spo ren Vietnamese weeskinderen te helpen door een financiële adoptie. In Nederland hebben al ruim 3000 mensen een Vietnamees weeskind geadopteerd. Zij doen dit door maandelijks een bedrag van 20 over te maken aan het 'Comité voor Vietnamese weeskinderen'. Dit comité beperkt zijn hulpverlening tot weeskinderen in Zuid-Vietnam. in tegenstelling tot het Medisch comité, dat haar hulpverlening be perkt tot Noord-Vietnam. Mevrouw Herrebout van de Leidse afdeling van het comité, met wie we spraken, vindt hulp voor de kinderen in het Noorden even be langrijk maar vertelt, dat je voor het Noorden andere hulpverle ningskanalen nodig hebt. Zelf col lecteert ze ook voor het medisch comité Vietnam. De vereniging van Boeddhistische .kerken, waarmee het comité ver bonden is, wil zich niet politiek binden. Ze staat een verzoening voor van de in Vietnam tegenover elkaar staande partijen. Haar hulp verlening is zuiver humanitair. gen voor voedsel, kleding en onder wijs voor de weeskinderen. De dis trictswerkers houden toezicht-op de besteding en gaan na of er geen onbedoelde verrijking plaats vindt. De kans daarop is ook daarom al klein, doordat Boeddhisten vol strekt niet hechten aan bezit en 80 pet. van de Vietnamese bevolking bestaat uit Boeddhisten. De gelden, die aan het comité voor Vietnamese weeskinderen worden overgemaakt gaan eerst naar Parijs, waar de Boeddhistische vredesdele- gatie haar standplaats heeft. Vanuit Parijs gaat het geld naar de Vere nigde Boeddhistische kerk in Sai gon. Deze kerken sturen het geld vervolgens naar hun districtswer kers in de dorpen op het land, die ervoor zorgen, dat het geld inder daad bij de weeskinderen aankomt. Er zijn in Zuid-Vietnam ongeveer een half miljoen weeskinderen èn daarnaast nog eens twee miljoen 'halfwezen' (kinderen, die óf hun moeder óf hun vader hebben verlo ren). Deze weeskinderen zijn on dergebracht bij gezinnen van buren of familieleden, vaak grootouders. Het gaat hier om zeer arme boe rengezinnen met gemiddeld zo'n acht kinderen. De gezinshoofden besteden de gelden, die zij ontvan- k orfc-n i ctus-u i t-3 V. ort-n inu vs-u i t-de-Te&ao kori-niom'N-Dit-öe-Tr^io kort-n ouws-DÏt-öG-:pe£io kor t-nÏGPwr.-Tii t-dc-Tc.glo Als men een kind wil adopteren kan men zich schriftelijk opgeven door even te schrijven naar postbus 4300 te Haarlem. Je krijgt dan een formulier met gegevens over het geadopteerde kind en zijn leefom standigheden en een fotootje van het kind, zodat er ook al blijft het kind in eigen land toch een persoonlijke relatie kan ontstaan. Voor de adoptatie moet men een overmaking van een bedrag van 20 per maand garanderen. Het gironummer van het comité: (ook voor eventuele giften) 29.57.129 t.n.v. de penningmeester van het comité voor Vietnamese weeskinde ren. Via een vier keer per jaar verschijnende nieuwsbrief worden de mensen, die een adoptie aan gaan, op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen in het werk. Ook worden in de nieuwsbrief de be richten van ontvangst van gelden verantwoord. In Leiden hebben verschillende scholen belangstelling getoond voor dit adoptiewerk. Zo wil één school als adoptieobject een ploeg bekosti gen. In Leiden hebben al 100 men sen een weeskind geadopteerd. RIJNSBURG Dinsdag 26 novem ber viert de buurtvereniging 'het Centrum' feest. Het comité '1000 jaar Rijnsburg' zal er oude kleder drachten showen waarna de toneel groep 'de Aarkanters' het blijspel 'Gevaarlijk snoepgoed' zal opvoe ren. OEGSTGEEST De klassen 4 VWO van het Rijnlands Lyceum Oegstgeest duiken vrijdag 22 no vember niet in de schoolboeken, maar in de natte klei van de Zuid hollandse eilanden, 's Morgens om half acht vertrekken de bussen van de Apollolaan om een groep van 100 leerlingen te vervoeren naar de Hoekse Waard, waar ze een hele dag aardappels gaan rooien. Een eerder initiatief van de leerlingen om enkele dagen in Zeeland te gaan helpen, kon om organisatori sche redenen niet doorgaan. De te leurgestelde Rijnlanders lieten het er niet bij zitten en zochten con tact met het Landbouwschap Zuid- Holland. Deze instantie zorgde da delijk voor een projekt waar ge werkt kan worden en organiseerde het vervoer. Het loon voor dit on getwijfeld zware werk zal door de leerlingen aan een nader te bepa len goed doel worden overgemaakt. HAZERSWOUDE De heer A. van Pijlen, kantoorhouder van het PTT- kantoor te Hazerswoude-dorp gaat met pensioen. Deze 'postman' krijgt op 29 november 's middags om 15 uur in het Herv. Verenigingsgebouw een receptie aangeboden. HAZERSWOUDE Het aantal wo ningzoekenden in de gemeente Ha- zerswoude blijft stijgen. Bovendien stagneert de sloop van slechte wo ningen. In hun aanbiedingsbrief bij de begroting voor het komende Jaar noemen B. en W. als oorzaak het feit dat het tempo van de voorbe reiding van de bouwplannen en het bouwtempo zelf te wensen overla ten. Momenteel zijn sinds enkele weken 99 woningwetwoningen in Zuid in aanbouw die tot het con tingent 1973 behoren. Het eerste bouwplan voor Rhynenburch-Oost dat uit 86 woningwetwoningen be staat wordt binnenkort bij de pro vinciale directie ingediend. Zeer slechte woningen zullen onbewoon baar worden verklaard om te voor komen dat ze opnieuw worden be woond. De 24 woningwetwoningen aan de Kastanjelaan in eigendom van de gemeente, zullen worden gerenoveerd. Bouwvereniging Volksbelang hoopt komend jaar de renovatie van het oudere woning - bezit (in de Zonneveldstraat onder meer) ,rond te hebben. NOORDWIJKERHOUT De heer T. M. J. Klinkenberg, slijter in de P. J. Warmerdamstraat in het plaatselijke winkelcentrum van die wijk, wil van zijn zaak een bar- bistro maken. Daartoe moet hij zijn winkelpand verbouwen. B. en W. weigeren daartoe hun toestemming. Die winkels zijn daar gebouwd, hoewel de grond feitelijk bestemd is voor woningbouw. Als nu een winkel gaat verbouwd worden tot bar-bistro waardoor een horecabe drijf ontstaat, wordt de bestaande afwijking van de voorschriften nog groter. En dat is niet toelaatbaar. Donderdag 28 november komt de raad bijeen. ZOETERWOUDE Raadsagenda 28 november: nemen van een voor- bereidingsbeslult om uitbreiding van het gemeentehuis mogelijk te maken: voorbereidingsbesluit voor het gebied dat wordt omsloten door de Dr. Bouwdijkstraat. Dorpsstraat en een gedeelte van de Veldzicht straat: subsidieverlening aan de Stichting Kinderspeelzalen Zoeter- woude-Dorp. VOORSCHOTEN Raadagenda vrijdag 29 november: voorstel tot vaststelling van de 'Verordening tot het instellen en toekennen van een herinneringsmedaille voor leden van de raad der gemeente Voor schoten'; Voorstel tot het toeken nen van de herinneringsmedaille aan dr. P. S. Pels: Voorstel inzake verkoop van bouwterrein in 'Ade- geest'; De heer Pels heeft van 1 september 1953 tot 31 augustus 1974 deel uitgemaakt van de raad en bekleedde van 1970 tot 1974 tevens het wethoudersambt. LEIDERDORP Vanmiddag, za terdag om 2 uur komt Sinterklaas in Leiderdorp aan. Om 2 uur legt de boot aan langs Ockenrode. Daarna volgt de begroeting door de burgemeester en vervolgens een rondrit. HAARLEMMERMEER De ge meenteraadsvergadering die don derdag 5 december wordt gehouden zal om 1 uur beginnen in plaats van zoals gebruikelijk om 2.30 uur. NIEUWKOOP Zaterdag 23 no vember, heden, organiseert het kunstgenootschap 't Regthuys een veiling van kunst, antiek enz .Van 10 tot 12 uur kunnen goederen ter veiling worden aangeboden. De vei ling begint om 8 uur. (ADVERTENTIE) montuur siert de mens! Schenkt 'n vrouw dat zelfbewuste gevoel er erg verzorgd uit te zien. 'n Gevoel van veiligheid. U ziet het aan haar open en stralende ogen. Die monter en tevreden de wereld inblikken. Dat siert de mens! weet er het fijne van ....van brillen! Nieuwe Rijn 62 I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3