üynode: dr. H. Wiersinga toet te kort aa n rechte jrediking van evangelie 'Beter onderwijs voor kinderen met achterstand' av\ Diaconessenhuis voorburg 5 Urk ziet zijn vissers "nog niet vertrekken Wensen van veel jonge echtparen over hun kindertal wijzigen snel Ze gaan altijd weer op hun thuishaven aan Dagrecept In Bas veel vertrouwen Fred Haché-pil sorteert geen enkel effect Componist Martin: voorkeur voor religieuze teksten Korter werken in aanhangwagenfabrisk Voorstellen Van Kemenade: Gezinsgrootte vaak 'achteraf' bepaald academisch ziekenhuis der vrije universiteit amstèrdam analist(e) (H.B.O.-A) of apothekersassistent(e) operatie verpleegkundige BINNENLAND'KERK T9/K11 lerduidelijking' na ongewoon grote respons n een onzer verslaggevers NTEREN De gereformeerde synode heeft gisteren een nade- verduidelijking gegeven van het besluit, dat zij in juni geno- n heeft ten aanzien van de Amsterdamse studentenpredikant 11H. Wiersinga. Ihet gisteren genomen besluit feekt de synode het volgende fdeel uit: 'door te ontkennen, dat tristus in onze plaats het gericht *n God gedragen heeft, tast dr. lersinga een essentieel bestand- el aan van de verzoeningsleer n de confessie en doet hij tekort |i de rechte prediking van het kngelie'. rder besloot de synode tot een lef aan dr. Wiersinga. waarin in klemmend beroep op hem Mrdt gedaan zich trouw te houden n het belijden van de kerk, ook a aanzien van het dragen door Iristus van het gericht van God i onze plaats Hem zal worden fcraagd, zijn antwoord 'zo moge- k' nog aan deze synode (wier «ingsperiode voorjaar 1975 af- ;<jpt) te doen toekomen, -jn commissie zal dr. Wiersinga de discussie op de publieke iune bijwoonde) het op hem ge- beroep nader toelichten en irts met hem praten over alle .gen, die naar aanleiding van dit •oep nog zouden kunnen rijzen, synode sprak verder uit, dat het iprek met dr. Wiersinga inder- td tot haar competentie behoort, idat diens opvattingen allerwegen de kerken onrust gewekt hebben daarom behoren tot de zaken, de kerken gemeenschappelijk igaan. Maar terecht heeft de iode geen maatregel van schor- ig of afzetting overwogen: ze zag voldoende redenen het gesprek :t dr. Wiersinga voort te zetten: 'endien was ze tot het nemen een maatregel van schorsing of tting niet bevoegd. Die be- >gdheid berust in eerste instantie bij de kerkeraad van Amsterdam, aldus de synode. Het besluit werd genomen met ne gentien stemmen tegen (yan de 63 synodeleden). Van de aanwezige preadviserende nuogleraars advi seerden één voor en vier tegen. Reacties Aan het begin van de lange discus sie zei praeses dr. A. Kruyswijk, dat deze synode haar besluitvorming in de 'zaak-Wlersinga' in juni heeft afgesloten. Nu kon alleen gespro ken worden, of er reden is. het besluit van juni te verduidelijken, gelet op de reacties. Inderdaad is er een ongewoon grote respons ge weest. Eén particuliere synode, vijf classes. 124 kerkeraden en 191 le den hadden zich na het besluit in juni tot de synode gewend, waar van de grote meerderheid revisie of verduidelijking vroeg. De discussie ging in hoofdzaak over de vraag, of het concept-besluit, dat nu door een commissie onder leiding van de Kamper hoogleraar in het kerkrecht prof. dr. J. Plomp was voorbereid, inderdaad alleen maar een verduidelijking van het in juni genomen besluit was, of een verscherping. Prof. Plomp betoogde, dat de elementen van het nu gege- van ludicium (oordeel) allemaal let terlijk zijn ontleend aan het juni- besluit. Maar ds J. L. van Apel doorn (Bilthoven) wees erop. dat in juni alleen gezegd werd, 'dat de belijdenis, .dat Christus in onze plaats het gericht Gods gedragen heeft, een essentieel bestanddeel uitmaakt van de verzoeningsleer der confessie, zodat een ontkenning Van een onzer verslaggevers URK 'Volkomen dwaas om te denken dat Urker vissers naar Canada zullen emigreren', aldus de reactie van burge meester^. P. Buijs op geruchten dat een deel van de vloot naar Canada zou emigreren. Het eventueel vertrek van een aantal Urker vissers naar Cana da zou verband houden met de op handen zijnde beperking van de vangsten (schol, en tong) op de Noordzee. Zoals gemeld, heeft de Noord-Oost Atlantische Visse rij Commissie wegens het gevaar van overbevissing besloten tot deze maatregel, die, Urk nogal zwaar zal treffen. Overigens moet de zaak sommigen spre ken van een economische ramp voor Urk, dat voor tachtig a negentig procent op de visserij drijft midden december nog in de Tweede Kamer aan de orde komen. De berichten, dat een deel van de moderne Urker vloot, waarbij het dan vooral om de grote kot ters gaat, mogelijk naar de Ca nadese wateren zou afreizen, zijn gegrond op een oriënte- ringsreis, die de heer R. Bos, directeur van een fileerbedrijf op het voormalig eiland, naar dat land heeft gemaakt. Een soort marktverkenning, waartoe hij besloot vanuit de situatie, die zal ontstaah, wanneer de vang sten inderdaad gedwongen met zo'n twintig procent teruglopen. Kansen niet groot Een eenvoudige zaak is het niet. Om nieuwe afzetgebieden te vin den moeten er wellicht eerst miljoenen ingepompt worden. Ook een functionaris van het ministerie van landbouw en vis serij acht de mogelijkheden voor de Urkers in Canada nog niet zo groot. Ook daar bestaat een be perking van de vangst en er zitten veel buitenlandse vissers. De heer L. Brouwer, wethouder van visserij-zaken in Urk, ziet de Urkers ook nog niet vertrek ken, al geeft hij toe dat de vangst-beperking een gevoelig verlies voor Urk zal betekenen en de werkgelegenheid ernstig kan treffen. Een Urker gaat, hoever hij ook van huis weg- zwerft, altijd weer op de thuis haven aan. Ook met het oog op de levensstijl, waaraan hij ge hecht is, de zondagse kerkgang enz. In de jaren '45-'50 zijn eens een twintigtal Urker vissers met hun gezinnen, schepen en bemannin gen naar Argentinië gereisd. Slechts één .gezin is er gebleven. De anderen zijn allemaal terug gekomen. Ook is er een periode geweest waarin zestig tot tachtig Urker vissers voor de Franse kust visten. Twee van hen huur den er een huisie. de rest kwam elke vrijdag naar huis. Later zijn ze allemaal teruggekomen. 'Ur kers zijn gewend ver van huls hun hrood te verdienen', aldus wethouder Brouwer, 'maar ze denken niet aan emigratie'. lomaten-roomsoep 1^1. bouillon I kilo soeptomaten t kleine ui tijm, rozemarijn |»eperkorrels 1 prei tout, suiker 5 gram boter 5 gram bloem dl. koffieroom 1 eidooier ferapte kaas De bouillon samen met een mes punt tijm en rozemarijn en drie peperkorrels ongeveer een kwartier trekken. Dan de tomaten ln stuk ken snijden en ln weinig water sa men met de gesnipperde ui en prei aan de kook brengen in ongeveer tien minuten. Deze massa door een zeef wrijven. Roer boter en bloem op een zacht vuurtje tot een witte, gebonden massa. Roer er telkens een scheut van de warme, gezeefde bouillon door. Voeg tenslotte de tomatenmassa toe. De eidooier glad roeren, er de room bijdoen en daarna zes eetlepels geraspte, pi kante kaas. Nu alles in de pan en Dnder roeren goed doorwarmen. Niet laten koken, anders schift de zaak. Vlenutip: Tomaten-roomsoep, var kensfricandeau. spinazie, gebakken lardappeien. vaniile-pudding. hiervan tekort zou doen aan de rechte prediking'. De synode wilde toen nadrukkelijk niet met zoveel woorden zeggen, dat dr. Wiersinga dat doet', aldus ds Van Apeldoorn. Ook drs W. H. Melles was van mening, dat de synode niet kan zeggen, dat dr. Wiersinga ontkent, 'dat Christus in onze plaats het gericht van God gedragen heeft'. 'Hij zegt het anders, en daarin is hij inkonsekwent, maar je kunt niet zeggen, dat hij het ontkent', aldus drs. Melles. Hij sprak van een simplificatie, waardoor het resul taat van alle gevoerde gesprekken met dr. Wiersinga teniet wordt ge daan. Amerikaanse (bruine) bonen 400 gr. bruine bonen 1 prei, 1 winterwortel 1 ui, teentje knoflook tijm, zout 4 bananen blikje tomatenpuree 1 dl. bouillon slaolie, suiker halve eetlepel ketjap De gedroogde bonen twaalf uur la ten weken en als u daar geen zin in hebt, dan neemt u lekker een paar blikken bruine bonen. De prei wassen en in ringen snijden en vervolgens de ui snipperen en de wortel fljnsnljden. Verhit vier eet lepels slaolie en hierin de fijnge- knepen knoflook, ui, prei, wortel en tijm. Wanneer de wortel bijna gaar is de afgegoten bonen toevoegen. Alles goed door elkaar mengen en op smaak afmaken met zout. Bak de ln de lengte doorgesneden bana nen snel lichtbruin in de hete olie. Vermeng de tomatenpuree met de bouillon, die is gemaakt van een simpel blokje en water, doe er tijm, suiker en ketjap bij. Leg de bana nen op de bruine bonen en schep er een gedeelte van de saus over. Geef er de rest ln een kom bij. Menutip: Amerikaanse bruine bo nen, geklopte yoghurt met vruch ten. Verduidelijking Prof. dr. J. van den Berg zei. dat duidelijkheid wel eens schijnduide lijkheid kan zijn. In het Junibesluit stond het verschil met dr. Wiersin ga tegen de achtergrond van de overeenstemming, die met dank baarheid begroet werd. Door uit het totale pakket nu alleen het punt te lichten, waar de meningen uiteen gaan, dreigt het gevaar, dat het meningsverschil geïsoleerd wordt. Prof. Plomp zei in zijn beantwoor ding, dat hij het woord 'verscher ping' niet helemaal wilde schuwen. Het is geen inhoudelijke aanscher ping. Het silhouet wordt verduide lijkt, door het weg te halen uit veel rompslomp, aldus prof. Plomp. Daar het besluit van Juni (op enkele details na gehandhaafd blijft, blijft ook de geconstateerde overeen stemming met dr. Wiersinga recht overeind staan. Ds. J. C. Baumfalk Amsterdam) zei aan het eind van de discussie, dat met het nu aangenomen ludici um de vraag rijst, hoe er in de gereformeerde kerken plaats kan zijn voor een predikant, van wie de synode heeft uitgesproken, dat hij een essentieel bestanddeel van de verzoeningsleer ontkent. Van een verslaggever DEN HAAG - Bas de Gaay Fortman is de fractievoorzit ter in wie het Nederlandse volk het meeste vertrouwen stelt. Uit een onderzoek van het Nederlands instituut voor de publieke opinie blijkt dat hij 32 procent van de 'stem men' kreeg. Hij werd direct gevolgd door de a.r. voorman mr. W. Aantjes, die 31 pro cent van de ondervraagden vertrouwen Inboezemt. Ook in eigen gelederen geldt Bas de Gaay Fortman als 'de meest betrouwbare' fractielei der: 67 procent van de PPR- kiezers stelt vertrouwen in hem. Van de achterban van Hans Wiegel heeft tweederde vertrouwen in haar fractielei der. Voor Kruisinga. Van Thijn, Andriessen en Aantjes is dat laatste percentage ach tereenvolgens 35. 36. 46 en- zestig. Inspecteur zegt: DEN HAAG 'De Fred Haché- pil, die onlangs door de Haagse conferencier Harry Touw en een aantal medewerkers op de markt is gebracht, is weliswaar on schuldig, maar sorteert geen en kel effect op de werking van het alcohol-blaaspijpje'. Dit is de mening van ir. G. Loggers, hoofdinspecteur van de volksge zondheid op het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne. 'In de capsulte zit voor 90 procent koperchlorophyl'. zegt hij, en dat werkt a lleen maar heel kort als mondverfrlsser. Iemand die met vijf borrels op gaat rijden heeft, na het innemen van de pil, bij aan houding nog wel alcohol in zijn adem. Het slimme van nze vriend Haché is echter, dat hij de gebrui kers van zijn capsule aanraadt, een half uur of liefst nog langer met het autorijden te wachten en gedu rende die tijd geen alcohol meer te nuttigen. Op die manier heeft het alcoholpromillage in het bloed ook alweer een verlaging ondergaan, waardoor bij het blazen in het pijpje de indruk ontstaat, dat de pil werkt'. Volgens ir. Loggers heeft men op het ministerie van volksgezondheid overwogen op welke manieren een stokje tegen de verspreiding van de pil gestoken kan worden. 'We zijn tot de conclusie gekomen, dat het geen zin heeft, de pil uit de handel te laten nemen of een strafrechte lijke procedure te beginnen', aldus de heer Loggers. 'Het is namelijk wel een waardeloos middel, maar geheel onschadelijk. En bovendien is de heer Haché juridisch moeilijk te pakken. We hebben dan ook besloten om voorlichtingsacties te gaan houden, met name onder de horecabedrijven. Daarbij moet het iedereen afgeraden worden, de pil te kopen of te slikken omdat het zinloos is. Ir. Loggers: 'Ik geef toe, dat ik alleen op grond van ervaring zeg. dat koperchlorophyl de alcohol niet uit de adem verwijdert. Proeven hebben we met deze pil verder niet genomen'. Harry Touw: 'Laat hij maar langs komen. dan kan hij zelf zien dat de capsules wel degelijk werken. CTJ AMSTERDAM Met Frank Martin, die donderdag op 84-jarige leeftijd in het Diaconessenhuis te Naarden overleed, is een zeer markante persoonlijkheid uit het muziekleven heengegaan. Men zou geneigd zijn te zeggen: uit het Nederlandse muziekleven, want sinds zijn vestiging in 1946 in ons land met zijn Nederlandse vrouw (Maria Boeke) was hij 'een der onzen,' hoewel hij Zwitser bleef. Hij werd op 15 september 1890 ln Genève geboren, studeerde bij Jo seph Lauber, en componeerde aan vankelijk in de stijl van Franck, Fauré en Ravel. Serieuze bestude ring van Schönbergs twaalftoons techniek leidde tot een geheel zelfstandige toepassing daarvan in zijn composities die na 1930 ont stonden. Direct na de eerste wereld oorlog kreeg hij internationale be kendheid door zijn in 1945 gecom poneerde 'Petite symphonie concer tante' voor piano, klavecimbel, harp en strijkorkest. Het is zijn meestge- speelde werk gebleven en een van de weinige stukken 'absolute' muziek uit zijn oeuvre. Bij voorkeur compkneerde Martin vocale werken n.a.v. een tekst met religieuze strekking. Voorbèlden daarvan zijn de Oratoria In terra pax en Golgotha en het scenische oratori um Le mystère de la nativité. Mar- Nieuwe leider van Kamerorkest AMSTERDAM Mr. J. E. W. van Eeghen te Amsterdam is met in gang van 1 januari 1975 benoemd tot zakelijk leider van 't Nederland se Kamerorkest. Hij volgt de heer J. Bevaart op die met ingang van 1 maart 1975 is benoemd tot direc teur van het Concertgebouw NV te Amsterdam. Buning-Brongersprijs voor schilder Maynard AMSTERDAM De Titia Buning- Brongersprijs 1974 (een bedrag van 2.500 gulden) is door het bestuur van de stichting toegekend aan de in Paramaribo geboren, maar in Amsterdam wonende schilder-teke naar Rudy Maynard. De stichting beheert de nalatenschap van de schilder Johan Buning met de be doeling uit de inkomsten het werk van jonge schilders te stimuleren. Geen toekenning van Prinsen-Geerligsprijs AMSTERDAM De jury voor de Reina Prinsen Geerligsprijs (Helga de Graaf Ruebsamen, dr. D. Hille- nius, Margo Mlnco, Jos Vandeloo en mr. Eddy van Vliet) heeft beslo ten deze jaarlijkse prijs over 1974 niet toe te kennen. Er waren 57 Inzendingen uit Nederland en Bel gië die echter geen van alle vol doende oorspronkelijkheid en lite raire waarde hadden om voor be kroning in aanmerking te komen. MUIDEN —De trailer- en aan- hangwagenfabriek Broshuis bv in TeillDO Muiden heeft voor 26 ihan tech nisch personeel m.l.v. maandag ar beidstijdverkorting met 50 procent aangevraagd gedurende een periode van zes weken. Het bedrijf heeft afzetmoeilijkheden. Na vijf jaar huwelijk blijkt veertig procent van mening te zijn veran derd over het wenselijke kindertal, aldus de heer H. G. Moors in zijn proefschrift over de gezinsgrootte in Nederland, waarop hij gisteren promoveerde tot doctor in de socia le wetenschappen aan de rijksuni versiteit in Utrecht. De titel van het proefschrift is 'Geboortensprei- ding en gezinsgrootte in Neder land'. Het proefschrift is gebaseerd op het 'landelijk onderzoek geboortenpa- troon' van de afdeling sociologie van de Utrechtse universiteit, dat in 1969 werd uitgevoerd. Dit onder zoek bestond uit een steekproef on der drieduizend vrouwen, gehuwd ln 1958, 1963, en 1968. een onder zoek onder zogenaamde 'huwelijks- generaties'. Dr. Moors wilde met zijn proefschrift een inzicht ver schaffen in de achtergronden van de daling van het geboortecijfer sinds 1964. Hij concludeert dat bij bevolkingsprognoses nauwelijks iets is te beginnen met de wensen, die jonge echtparen uiten over het toe komstige kindertal. Deze wensen veranderen drastisch in de loop van het huwelijk, omdat allerlei factoren, als geringe vruchtbaar heid, de mate van succes bij de toepassing van de geboortenregeling en de veranderingen in de gezinssi tuatie een rol gaan spelen. Persoonlijk Van een verslaggever AMSTERDAM Minister Van Kemenade wil voorlopig zestig miljoen gulden ter beschikking stellen om het onderwijs te ver beteren in scholen die bezocht worden door naar verhouding veel kinderen, afkomstig uit 'achterstandsituaties'. Het plan voor dit stimuleringsbeleid (de minister spreekt van 'positieve discrimi natie') heeft hij aan de Tweede Kamer voorgelegd. De voorstellen hebben alleen betrekking op kleuter- en basisonderwijs. Doel er van is: eventuele achterstand in onderwijskansen op te heffen of te verminderen. Een van de onderdelen van de voorstellen heeft betrekking op verbetering van het onderwijs aan kinderen van buitenlandse werkne mers. Het beleid moet erop gericht zijn ieder buitenlands kind onder wijs te geven in zijn eigen taal en cultuur, waarvoor de gemeente- en schoolbesturen verantwoordelijk zijn. De buitenlandse onderwijs-as- sistenten moeten in dienst van die besturen zijn. De salariskosten van deze leerkrachten komen echter voor rekening van het rijk. Wil dit onderwijs effectief zijn dan zal het buitenlandse kind ongeveer zes uur per week dit speciale on derwijs moeten krijgen. De minister gaat uit van groepen, die minimaal tien tot twaalf leerlingen zijn. De wet zal worden aangepast om for mele belemmeringen in invoering van onderwijs in eigen taal en cultuur weg te nemen. In het algemeen moet volgens de minister bij de stimulerlngs- en activeringsprogramma's aandacht gegeven worden aan een methodi sche opzet en een gerichte beoorde ling. De stimuleringsprogramma's moeten volgens de minister zoveel mogelijk uitgaan van de ontwikke ling van de kinderen zoals die bij het begin van de programma's is. Voorwaarden zijn volgens hem: be geleiding van het onderwijzend personeel en betrekken van de ou ders bij de projecten. De programma's moeten langere tijd. bijvoorbeeld drie jaar. functio neren en moeten op meer dan al leen taalonderijs gericht zijn. aldus de minister. ,Concreet zit de minister als maat regelen: extra leerkrachten en hulppersoneel, nascholing van leer krachten. Intensere begeleiding door schoolbegeleidingsdiensten, extra- mogelijkheden voor leermiddelen en inschakeling van welzijnswerk (voor het leggen van relaties tussen school en gezin en tussen school en buurt). Voorkeur geeft Van Kame- nade aan een benadering per school. Voor extra-faciliteiten ^comen scho len In aanmerking met een hoog percentage leerlingen die afkomstig zijn uit achterstandssituaties. De scholen kunnen erom vragen. Als criterium voor selectie van de scho len stelt de minister: 'beroepsgroep ouders.' Hij doet ook voorstellen voor activiteiten die welzijnswerk binnen en buiten de school beogen zoals: huisbezoeken en ouderavon den, voorlichting over opvoedings problemen. stimulering van een ontwikkeling ln opvoedingsgedrag, en onderwijs in opbouwwerk en in wijkopbouwwerk. Op korte termijn Minister Van Kemenade meent dat voor een effectieve aanpak van de vermindering van onderwljs-ach- terstanden structurele verandering van het bestaande onderwijs nodig is. De plannen hiervoor zijn ech ter niet zover gevorderd dat daar van op korte termijn resultaten kunnen worden verwacht. Op korte termijn kan er echter toch wel wat veranderen, omdat zowel milieu van herkomst van de leerlingen als het onderwijs-zélf te beïnvloeden is. Frank Martin tin die graag en veel zijn eigen werken dirigeerde en die van 1950 tot 1955 leraar voor compositie aan het Conservatorium in Keulen is geweest, was een van de weinige 'serieuze' componisten die van de opbrengst van hun werk konden leven. Van een onzer verslaggevers UTRECHT De wensen en verwachtingen van pas getrouwde echtparen over hun toekomstige kindertal veranderen in de loop van het huwelijk zo, dat deze niets zeggen over het aantal kinde ren dat er inderdaad komt. Op het Pathologisch Instituut (afd. Experimentele Pathologie) van ons ziekenhuis is plaats voor een Hij/zij zal meewerken aan het immunologisch onderzoek op onze afdeling. Er behoeven geen avond- of weekenddiensten te worden verricht Telefonische inlichtingen worden gaarne verstrekt door drs. R W. Veldhuizen of drs. R. J. Scheper, telefoon 020 - 48 40 23. Uw sollicitatie - met vermelding van leeftijd, opleiding en ervaring - kunt u richten aan de Perso neelsdienst van het ziekenhuis. De Boelelaan 1117. Postbus 7057 te Amsterdam, onder vermelding van nr. 222. 10 aangetroffen bij onkerkelijken en in de grote steden. Onkerkelijken kregen ook hun eerste kind later, terwijl zij tevens een doeltreffende geboortenregeling toepasten, met na me door de pil. De in de oudere huwelijksgeneratie (die van 1958) nog bestaande verschillen tussen rooms-katholieken en protestanten, wat betreft de wensen voor gezins grootte. bleken in de generaties van 1963 en 1968 te verdwijnen en tenslotte niet meer te bestaan. Overigens hadden de kerkelijk ge bonden echtparen ook in 1968 nog de hoogste 'vruchtbaarheidsver wachtingen'. In de generatie van dat Jaar was die verwachting het hoogst bij de hervormden. In ons ziekenhuis wordt een Wat het tempo van gezinsopbouw betreft zijn er wel aanzienlijke ver schillen tussen de echtparen. Uitstel van de geboorte van het tweede en derde kind werd vooral Wat de invloed betreft van de soci ale en economische situatie van het echtpaar, zoals opleiding en beroep, kon geen duidelijk effect op de gezinsgrootte worden vastgesteld. Dr. Moors stelt dat de factoren die in de toekomst veranderingen ln de vruchtbaarheid teweeg zullen bren gen. rpeer op het persoonlijke vlak zullen liggen, dan op het sociale, dat in de eerste helft van deze eeuw duidelijk waarneembare In vloed had De opvattingen die echtparen hebben over geboorten- spreiding zullen een grote rol gaan spelen, waarbij het uiteindelijk kindertal 'min of meer achteraf' wordt bepaald. Het gezegde 'van uitstel komt afstel' gaat goeddeels op voor de vruchtbaarheid van de jongere huwelijksgeneraties, aldus dr. Moors. gevraagd, die een opleiding voor de operatiekamer heeft gevolgd. Rang is afhankelijk van ervaring. Ook verpleegkundigen, die daarvoor wensen te worden opgeleid, kunnen solliciteren. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door het hoofd van de Operatiekamer (telefoon 070-906700, toestel f41). Sollicitaties te richten aan de afdeling Pe joneelszaken, Diaconessenhuis, Fonteynenburghlaan 5 te Voorburg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11