Inspraak van bewoners werkt soms vertragend Ontwerp affiche Duizend Jaar Rijnsburg gereed 1000 jaar rijnsburg Bezwaarschrift tegen bouw tuinwoningen op het Waardeiland Veelomvattende functie voor ontmoetingscentrum Scholen in Noord laten zien hoe zij werken Lichten Nieuwe Leidse Courant Haagse agente bij demonstreren wapen in buik getroffen Overzetbrigade in Hoofdstraat IJsclub Voorschoten smacht naar vorst Complex kantoren en woningen Lisserbroek is schoon dorp Dr. W. J. Breslau van GG en GD met pensioen Verkeersbeleid in Noordwijkerhout nog onduidelijk Afscheid van ds, Meijboom TROUW/KWERTET DONDERDAG 21 NOVEMBER 1974 STAD EN REGIO Wethouder Van Leeuwen in Alphens raad: ALPHEN AAN DEN RIJN De tarieven voor de heffing van de onroerend-goedbelasting, die per 1 januari '75 zal ingaan, zullen aan merkelijk lager zjjn dan oorspronkelijk in de begroting van '75 was. LEIDEN P.A. Emanuel, Meyerskade 11 Leiden, en W. M. van Rooijen. Marislaan 11 Leiden, hebben een bezwaarschrift bij B. en W. ingediend te gen het verlenen van een bouwvergunning aan de IBB-Kondor-Groep N.V. voor de uitvoering van een experimenteel bouwplan op het Waardeiland (het terrein van de Grofsmederij). De heren vermoeden, dat achter deze bouw geen enkele planologische visie steekt. k orfc-rn om.-c-u i t-3 o-TcniJ. V orl-Tiitni vn-n it-fl e-Tfitfil kor t-moui':i-uit~3 e kor t-p i ouws-uit-ae-TCttgij >or fc-n\GPw.i-uit-a«ï~ïCE In plaats van ƒ9,45 gaan eigenaars en erfpachters nu 6,60 per elke volle 3000 van de economische waarde van gebouwde eigendom men betalen. Voor de gebruikers (veelal de bewoners) gaat dit be drag van ƒ6.25 naar 4,35. Dit deelde wethouder Goedhart mee in de gemeenteraad tijdens de be antwoording van de algemene be schouwingen. De verlaging van ze ker 30 pet is mogelijk doordat de financiële lasten minder zwaar zul len zijn dat aanvankelijk werd ge dacht. Wethouder Goedhart zei tijdens de behandeling van het hoofdstuk Wa ter- en Lichtbedrijven dat de water- onthardingsinstallatie niet eerder dan begin '75 in werking zal ko men. Er is vertraging in de afleve ring van onderdelen. In het voorjaar van '75 zal begon nen kunnen worden met de uit breiding van zwembad De Dillen. Een bestek is ingediend. Er is een bedrag mee gemoeid van 67.000. Wethouder Van Leeuwen lichtte in zijn beantwoording de problematiek van de reconstructie van sommige straten toe. Als voorbeeld noemde hij de Vosholstraat in Zwammer- dam. Openbare Werken zou volgend jaar met de reconstructie willen beginnen. Maar door de inspraak die bewoners willen hebben, duurt het langer. Er worden dan weer bezwaren tegen deze plannen Inge diend waardoor de beslissing om te beginnen met zo'n reconstructie maanden moet worden uitgesteld. Op de 'reconstructielijst' staan ook de Wilhelminalaan en de Emma- laan. Zij hebben de hoogste urgen tie maar wanneer begonnen kan worden, hangt af van de financiën. Het kruispunt Willen de Zwijger laan-Lijsterlaan zal in de toekomst definitieve verkeerslichten krijgen. Nu staat er nog een mobiel stop licht. Overigens verwacht wethou der Van Leeuwen wel dat dit kruis punt ontlast zal worden als de Al- bert Schweitzerbrug klaar is. De aanbesteding voor deze brug kan nog dit jaar worden verwacht. De polder Kerk en Zanen waar huizen en industrie gepland zijn is al voor een groot deel in het bezit van de gemeente. In totaal heeft de gemeente er elf en een half mil joen gulden in geïnvesteerd aan grondaankopen. De verlichting in Zwammerdam en Aarlanderveen zal snel onder han den genomen worden, in het ko mende voorjaar. Bij het hoofdstuk Sociale Dienst zei de wethouder dat de gemeentelijke Sociale Werkplaats ook volgend jaar een goede orderportefeuille heeft. De toekomst voor de twee dagver blijven voor gehandicapten, de Woutershof en Zonnehof, ziet er goed uit. Door meer bekendheid te geven aan het bestaan van deze dagverblijven, is het bezettingsaan tal de laatste maanden aanmerke lijk gestegen. Nu zijn 74 van de 88 plaatsen bezet. Wethouder mevrouw Donker kon over een eventuele bibliotheekbus nog niets concreets zeggen. Deze jaar een goede orderportefeuille en Zwammerdam, zou niet rendabel zijn en ook niet in aanmerking komen voor subsidie. Blijkens een advertentie betreft het nu de bouw van 188 tuinwoningen. Het bestemmingsplan voor het Waardeiland is aan enkele leden van de vorige gemeenteraad, die zitting hadden in de commissie voor de stadsontwikkeling, getoond; een openbare bespreking moet nog beginnen, aldus de briefschrijvers. Vanwaar de zekerheid dat het ge hele plan niet controversieel zal zijn? Alleen door een zo royaal mogelijk verlenen van inspraak als door de wetgever bedoeld, kan worden voorkomen, dat Leiden straks weer met een nieuwbouwwijk zit opge scheept, die waarschijnlijk meer problemen zal veroorzaken dan op lossen. Haastige spoed is zelden goed. zeker in het geval van een nieuwe woon bebouwing die er vele tientallen jaren zal staan. Eén staal van die haast: een van de ondertekenaars moest van een ambtenaar ten stad- OUDE WETERING Het ziet er naar uit dat de voormalige r.k. Jacobus de Meerderekerk in Oude Wetering, waarin een kunststoffen- en fabricagehandel was gevestigd, op korte termijn tegen de grond gaat. De nieuwe eigenaar va n de kerk, de Roelofarendsveender Van Berkel, heeft plannen ,om op de kerkgrond langs de Veerstraat' een aantal woningen en winkelpandjes te gaan zetten. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving 0P DE BRES VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS Penning volgende week in de handel Van een onzer verslaggevers RIJNSBURG Het affiche voor 'Duizend Jaar Rijnsburg' is goedgekeurd. Het ontwerp van Joop Visser -— bekend als ontwerper van Rijnsburgse corsowagens is goed ontvangen. Dezer dagen gaat het naar de drukker, zodat het binnenkort overal te zien zal zijn. NIEUW-VENNEP De commissie voor maatschappelijke en sociale aangelegenheden ging akkoord met het verlenen van medewerking voor de realisering van een ontmoe tingscentrum in Nleuw-Vennep. Men was blij dat eindelijk de zaak rond Is. De voorbereiding, waarbij de (S)tichting (D)orpshuiswerk (H)aarlemmermeer (Z)uid een be langrijke rol speelde, heeft jaren geduurd. Enkele commissieleden vonden de plaats, hoek Gelevinkstraat-Venne- perstraat in het hartje van Nieuw- Vennep wel aan de dure kant ge zien de grondkosten. Men wilde weten of het nog mogelijk is een andere plek te kiezen, maar voor zitter M. Kamper deelde mee dat Deel soc. werkplaats Alphen aan den Rijn naar bedrijfsloods ALPHEN De sociale werkplaats voor geestelijk gehandicapten 'De Spoorhaven' Hooftstraat 210, heeft onvoldoende capaciteit voor het op nemen van nieuwe w.s.w.-werkne- mers. Opheffing van dit ruimtege brek is mogelijk door van het schil dersbedrijf Firma A. van der Snoek, alhier een gedeelte te huren van een nieuwe bedrijfsloods, die staat aan de Bedrijfsweg en naast de aan de Eikenlaan gevestigde sociale werkplaats voor lichamelijk gehan dicapten 'De Binnenhaven'. In de ruimte kunnen ongeveer 35 werknemers worden geplaatst. Het is de bedoeling daarin de aan de Hooftstraat gevestigde afdelingen draadbewerking en montage-ver pakking onder te brengen. De huur van deze ruimte heeft als voordeel dat gebruik an worden gemaakt van de kantine en van het maga zijn van de werkplaats 'De Binnen haven'. De eerste opvang van nieu we werknemers voor de sociale werkplaats 'De Spoorhaven' zal blijven plaatsvinden in het pand Hooftstraat 210 omdat zich aldaar naast een afdeling electronica en een afdeling verpakking de test- en trainingsafdeling bevindt. Met de vennootschap is overeen stemming bereikt over een huur prijs van 155 per m2 per jaar. DEN HAAG De Haagse agente mejuffrouw W. van Breukelen ls in haar woning aan het Prinsenvin- kenpark door een pistoolschot in de buik getroffen. Het schot was af komstig uit het wapen van een bevriende agent, die de werking ervan wilde demonstreren. De agent (21) was mejuffrouw Van Breukelen. eveneens 21 jaar. komen ophalen, omdat zij samen nacht dienst hadden. Toen zij zich gereed maakten voor vertrek zei de agente dat haar pistool zo moeilijk te la den was; de slede ging erg stroef. Haar vriend nam daarop het wapen haalde de houder eruit, verwijderde de patronen en deed de lege houder weer in het pistool. Toen hij con stateerde dat het wapen inderdaad nogal stroef werkte nam hij zijn eigen pistool om te laten zien dat het laden bij hem soepel verliep. Hierbij vergat hij echter de patro nen uit de houder te verwijderen. Er ging een schot af dat de agente in de buik trof. Mejuffrouw Van Breukelen ls opgenomen in het zie kenhuis, waar zij direct werd geo pereerd. Er bleken geen vitale in wendige lichaamsdelen te zijn ge raakt. Haar toestand is redelijk. het in dit stadium niet meer kan. Met de realisering van het ontmoe tingscentrum is een groot bedrag gemoeid en de vraag rees waarom dat wel kan met zo'n gebouw, maar niet wanneer het bijvoorbeeld gaat om sociale woningbouw, waarbij dan ook werd gedacht aan subsidies e.d. Voorzitter Kamper maakte dui delijk dat het hier wel om héél iets anders gaat. Over 't geheel genomen waren de commissieleden blij met de rijks subsidie en het feit dat de zaak nu helemaal rond is. De kosten bedra gen 1,3 miljoen, uitgezonderd de grondkosten. Het centrum zal een belangrijke funktie gaan vervullen. Niet alleen zal het culturele leven er zich voor een belangrijk deel kunnen gaan afspelen dank zij de grote zaal, maar ook vinden er onderdak: de muziekschool, school voor beelden de expressie, gezinszorg, bejaarden- werk, dorpsraad en S.D.H.Z. Het ontmoetingscentrum zal wor den gebouwd door het Centraal Bouwbedrijf B.V. te Nieuw-Vennep. VALKENBURG Ouders van leer lingen van de openbare school van Valkenburg gaan onderzoeken of er behoefte is aan een pverzetbrigade in de Hoofdstraat wanneer de Voorschoterweg en de Hoofdstraat weer worden opengesteld voor ver keer. Ook kwam politieke vorming aan de orde op de bijeenkomst voor ouders. Eén van de aanwezige ou ders wil dat daaraan op de school Iets zal worden gedaan. Dat de voor kinderen moeilijke begrippen als rechts en links uit de doeken wor den gedaan. De ouders werd om een suggestie gevraagd voor de besteding van de 'bomenpot'. Voor het planten van bomen hadden leerlingen een lote rij onder ouders gehouden. Voor de veertig gulden die de loterij had opgeleverd wilden de kinderen een boom planten op het schoolplein, maar de school zal binnen niet al te lange tijd verhuizen naar een nieuwe behuizing. Het huidige schoolgebouw zal gemeentesecreta rie worden. VOORSCHOTEN De jaarverga dering van de ijsclub werd door het bestuur en een handvol leden bij gewoond. Het ledental is mede door het wegblijven van het schaatsweer afgenomen met ongeveer 250. Vorig jaar besloot de ledenvergade ring een nieuwe verlichting op de baan te plaatsen. Hieraan is gevolg gegeven. Mede door de kosten van deze installatie, ongeveer 10.000 werd dit verenigingsjaar 6.000 meer uitgegeven dan ontvangen. De gemeente Voorschoten heeft de toezegging gedaan dat de ijsbaan geëgaliseerd zal worden. Tijdens de rondvraag kwamen erv voorstellen om met de Voorscho- tense jeugd naar kunstijsbanen te gaan, Indien dit jaar de ijsbaan weer niet opengesteld zou kunne weer niet opengesteld zou kunnen worden. Een terugkerende zorg is steeds weer, bekendheid te geven aan de openstelling van de baan. Deze winter zullen op diverse pun ten tijdens vriezend weer borden gezet worden, zodat 'heel' Voor schoten unnisnemen van de openstelling. Bij de bestuursverkiezing werden S. P. Jongeneel, J. Olsthoorn en J. M. Niersmn herkozen. Besloten werd van december t.m. maart geen nieuwe leden in te schrijven. De plaat toont een klein Oudhol lands tegeltje tegen een decor van bloemen. Op het tegeltje een af beelding van de Grote Kerk, als symbool voor de abdij 'waaruit Rijnsburg is gegroeid'. De penning ter gelegenheid van het 'duizendjarig jubileum', zal volgen de week in de handel komen. De prijs staat nog niet vast. Deze gou den penning is verkrijgbaar bij de Algemene Bank Nederland, is 21,6 krt, heeft een diameter van 22,5 mm en weegt 6,5 gram. De voorzijde heeft een afbeelding van het wapen van Rijnsburg, een afbeelding van De Burcht, met links en rechts resp. het Jaartal 975 en 1975. Het randschrift luidt: 'Aenslt Den Tijt'. Op de andere zijde is een afbeel ding van een roos, compleet met doornen. Het is een embleem van Spinoza, die altijd verkondigde dat aan een roos ook doornen moeten zitten. Op deze kant van de pen ning staat 'Nyt sonder Godt'. De penning heeft voorts een parel randje, Identiek aan dat van het gouden tientje. Er worden er in eerste instantie vijfhonderd geslagen die genum merd zijn van 1 tot en met 500. Als ze zijn uitverkocht, wordt opnieuw een aantal geslagen. Deze pennin gen zullen duurder zijn, omdat de gouduriL^intbssen is gestegen, en niet genummerd, zodat ze ongetwij feld minder, waarde hebben. Op de foto: het affiche. 0 *7 Opening expositie 'Spelend leren' zaterdag LEIDEN Zaterdagmiddag om 2 uur zal wethouder Tesse- laar de onderwijstentoonstel ling 'Spelend leren' in de aula van de Dr. Van Voorthuysen- school aan de Marnixstraat openen. De tentoonstelling is een initiatief van de onderwijs- winkel in Leiden-Noord en het wijkcomité-Noord. Zowel scholen van het gewoon als van het buitengewoon onderwijs la ten op de tentoonstelling zien hoe de kinderen óp de verschillende scmolen bezig zijn. Zo zal er worden getoond hoe er met audio-visuele middelen op school wordt gewerkt (zoals bandrecorder en tv.) en wat er bv. aan vrije expressie door de leerlingen wordt gedaan. Het doel van de tentoonstelling is het vergroten van de betrokkenheid van de ouders bij wat er op school gebeurt en het wegnemen van de obstakels tussen ouders en school. Dat de tentoonstelling zo vlak voor Sinterklaas valt ls ook niet toeval lig. Er wordt geprobeerd de ouders meer inzicht te geven in de beteke nis van goed speelgoed. Ook is er een stand met goede boeken voor de jeugd van de jeugdbibliotheek. Tijdens de expositie kunnen de ou ders en kinderen macrameecn, punniken, bloemschikken, kleien en op nóg andere manieren hun krea- tiviteit botvieren De resultaten er van bunnen weer tentoongesteld worden. Woensdagavond is er gele genheid om leuke Sinterklaassur prises te maken. De meeste scholen in de wijk doen mee aan de expositie of zijn er erg in geïnteresseerd. Alleen de protes tantse scholen gaven geen mede werking. De expositie, die zaterdag begint, is die dag geopend van 2 tot 6 uur en volgende week van maandag tot en met vrijdag van 4 tot half 6 en 's avonds van 7 tot 9 uur. VOORSCHOTEN Burgemeester J. van der Haar sloeg de officiële eerste paal de grond in op de hoek Leldseweg-Trompweg voor de bouw van een complex kantoren en wo ningen. Het projekt omvat een laagbouw van twee etages bestemd voor kantoren en een hoogbouw van vijf etages, waarvan de eerste twee oo voor kantoren en de hoogste drie voor 36 tweekaftier- flats. Het ise en ontwerp van de Voor- schotense architect E. C. Frangen- heim. De bouw wordt verzorgd door Westland-Utrecht Projektontwikke- ling N.V. te Amsterdam. Burgemeester Van der Haar was verheugd dat er weer een projekt van de Voorschotense architect Frangenheim van de grond komt in Voorschoten. In de eerste plaats vanwege het feit dat binnen de grenzen van Voorschoten een stuk schone werkgelegenheid verrijst dat uitbreiding van de werkgelegenheid betekent. Daarnaast is het gemeen tebestuur blij dat door dit projekt 3o etagewoningen voor alleenstaand den gebouwd worden. Juist in die sector bestaat er behoefte. LISSERBROEK Sinds woensdag middag is Lisserbroek een zeer schoon dorp. Dankzij de school jeugd. Op initiatief van de milieu werkgroep kwamen 70 van de 89 schoolkinderen die waren uitgeno digd om mee te doen naar het dorpshuis de Meerkoet waar de at- tie begon. In twee uur tijd kamden de kinderen het hele dorp schoon. De gemeente had zes containers beschikbaar gesteld en die kwamen vol met troep te zitten. Ook was er nog een vrachtwagen die moest worden volgeladen. Fietsenbanden, maar vooral veel plastic flesjes en dergelijke werden bijeen gegaard. Een prachtige vondst deed één van de leerlingen toen hij een oude sikkel vond, die vanzelfsprekend niet werd meegegeven met het vuil. Opvallend was de grote hoeveelheid lege augurk-potten, mayonaise-pot ten etc. in de sloot bij de plaatse lijke patatzaak. 'Dat moet de' eige naar vaak gedaan hebben en wij gaan er verder achteraan', aldus de heer Vinck, voorzitter van de mi lieuwerkgroep. De kinderen waren 4.0 enthousiast dat is besloten meer van die grote schoonmaakbeurten te houden. De eerste zal zijn in mei. DEN HAAG De directeur van- de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst, dr. W. J. Bres lau, verlaat volgend jaar deze dienst in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Breslau trad op 1 juli 1967 in dienst van de GG en GD. Voor die tijd was hij arts bij de Soviale Verzekeringsbank in Amsterdam. huize vernemen, dat de advertentie van 2 november op een bepaald onderdeel onjuist was. Het blijkt niet om 188, maar om 156 tuinwo ningen te gaan. Eén stuk noemt bovendien 154 tuinwoningen. De briefschrijvers maken er bezwaar tegen, dat dit onjuiste aantal van 188 niet per advertentie gerectifi ceerd ls. Symptomatisch Is ook, dat uit de ter visie gelegde stukken niet valt op te maken, waar de grenzen lopen van het nu te bebouwen ter rein. Ambtelijke toelichting ont breekt op dit punt. Voor wie gaan deze tuinwoningen gebouwd worden? In ieder geval niet voor de arbeiders. De arbeiders mogen wel bouwen voor de rijke ren. Het verschil met vroeger is, dat die rijken straks voor veel geld bijna even slecht of wellicht nog slechter zullen wonen dan die ar beiders, die overigens toch op straat komen wanneer de werkgele genheid niet meer zal kunnen wor den 'gered' door ondoorzichtige transacties en door woningbouw ten behoeve van mensen die niet in de eerste plaats geholpen moe ten worden. Voor koopkrachtigen is er nog keus. In de praktijk zal het waarschijn lijk steeds vaker voorkomen, dat langdurige leegstand wordt beëin digd, doordat groepen wanhopige woningzoekenden, het wachten op betaalbare woningen en het meten met twee maten beu woonruimte in gebruik gaan nemen die nog in ruime mate voorhanden is. Tegen betaling van huur die past bij hun bescheiden budget, wel te verstaan'. De bezwaarden maken bezwaar te gen het ontbreken van een plano logische visie achter deze zo haastig te verwezenlijken 'bouw'. Het getuigt niet van visie, eind 1974 te volstaan met een verwijzing naar rapporten uit 1972 die zijn uitgegaan van denkbeelden en prognoses uit de jaren zestig'. Het vermoeden, dat achter deze bouw geen enkele planologische vi sie steekt, wordt nog versterkt door de eveneens ter visie gelegde en 'uitermate verontrustende' 'Nota van de afd. S.V.G. aan de secreta ris'. Daarin staat, dat inmiddels bij de I.B.B.-Kondor-Groep bedenkin gen zijn gerezen met betrekking tot de verkoopbaarheid van de 154 meergezinshuizen, waarvan de bouw volgens schema in 1975 zou begin nen. Voor een maatschappij die al zolang aan het bouwproces in Ne derland meedoet, geeft dat te den ken. NOORDWIJKERHOUT In juni nam de raad zij het aarzelend het Verkeersplan bebouwde kom aan. Dit plan hield de naam zegt het al een aantal maatre gelen in die het verkeer door het dorp Noordwijkerhout in betere ba nen moest leiden. Belangrijkste routewijziging zijn: van De Zilk naar Noordwijk door Herenweg en Dorpsstraat; van Noordwijk uit naar De Zilk door Daar wordt het verkeer de Viaduct- weg op geleid. Naar het centrum over de Koninginneweg en het dorp uit via Kerkstraat en Parallelweg. De Dorpsstraat tussen Viaductweg en het Witte Kerkje wordt éénrich- tingverkeer. De ietwat vlakke agenda .voor de raadsvergadering van 28 november die in de zaal Van Nispen in De Zilk wordt gehouden, gaat nu aan interesse winnen door een verzoek van de grootste fractie in de raad, de C.P.G. (Chr. Partij Gemeentebe langen) om het punt 'verkeers maatregelen bebouwde kom' nog maals op de agenda te plaatsen. De C.P.G. meent dat in juni geen concrete antwoorden gegeven kon den worden op vragen als: a. de omleiding van een deel van het verkeer via de nieuwe provinciale weg; b. de omleiding van het ver keer of een deel ervan via de Van der Weijdenlaan: c. de consequen ties voor de Viaductweg m.b.t. par- keermogelijkheden, de aan de weg gelegen school en de middenstand; d. de doorvoering van het verkeer via Koninginneweg of Kerkstraat, c.q. Koninginneweg en Kerkstraat en de mogelijke gevolgen voor de Parallelweg; e. de wering van sluipverkeer in Hoogstraat en Van 't Haaffsstraat; f. de consequenties voor de middenstand in Zeesstraat en Dorpsstraat. De C.P.G. vraagt géén definitieve voorzieningen te treffen maar voorlopig met een proefperiode van 1 jaar te volstaan. VOORBURG Ds. H. B. Meij boom, predikant van de hervormde gemeente van Voorburg neemt za terdag 23 en zondag 24 november afscheid van zijn gemeente. Ds. Meijboom heeft in Juli 1974 een beroep aangenomen naar Arnhem, waar hij op 8 december a.s. zijn intrede zal doen. Zaterdag ls van 14.30 tot 16 uur een samenkomst in de Vaste Burchtkerk met verschil lende sprekers. Na deze dienst wordt tot 17.30 uur een receptie gehouden in 'De Regenboog'. Zon dag om 19 uur neemt ds. Meijboom afscheid in de Vaste Burchtkerk aan de Potgieterlaan. Ds. Meijboom die onlangs 25 jaar predikant was, is geboren In 1923. In 1949 werd hij kandidaat in Noord Brabant en In hetzelfde jaar werd hij als predi kant bevestigd te Hensbroek. In 1954 werd hij eervol ontslagen met bevoegdheid van emeritaat en sinds 1965 is hij predikant in Voorburg. ALPHEN Aan de heer J. I hoofd van de openbare Thorbl school, is op zijn verzoek wé het bereiken van de pensiocj rechtigde leeftijd ingaande 1 i 1975 eervol ontslag verleend, i voorziening in de komende vaa re is een oproep geplaatst wé drie reacties zijn binnengek? waaronder van de heer E. Vi Hoog, hoofd van de openbare ls Kon. Jullanaschool. B. en W.f len de raad voor te besluite! het overplaatsen van de heei' Hoog. I ALPHEN De heer P. F. J. H|1 scheid, alhier, wenst een aai. Kalkovenweg gelegen perceel" dustrieterrein, ter grootte varfl geveer 810 m2 van de gemf] aan te kopen. Hij zal op dit té een pand met een dienstwif bouwen ten dienste van een ztf ring- en schoonmaakbedrijf, ALPHEN De heer C. R. van rop, alhier, wenst een aan def kovenweg gelegen perceel ïf trieterrein van de gemeente ai kopen voor de bouw van een fc ten dienste van diens bedrijc houtworm- en insectenbestrijpf vochtwering en gevelreiniging! de grond zal ook een dienstwJ. worden gebouwd. K ALPHEN Kimman Nautip Zoeterwoude, heeft de gemt verzocht een aan de Ondlf mingsweg gelegen perceel i( trieterre.in te mogen aankope; vennootschap wenst daarop eejs bouw omvattende magaji kantoor-, show- en overige* drijfsruimte ten dienste v4 verkoop en reparatie van schl motoren te zetten. ALPHEN Raadsagenda 28; vember: Voorstel inzake ve| van industrieterrein aan de O nemingsweg, aan de Kalkovei Voorstel krediet voor het S| van de panden Hoorn 87e,f. i 91 en 93; Voorstel huur varu drijfsruimte nabij de sociale plaats De Binnenhaven van Van der Snoek ten behoeve vfê sociale werkplaats De Spoorlij Voorstel voorziening in de val' van hoofd van de openbare school aan de Thorbeckestraa LEIMUIDEN Woensdag 2((j vember komt de afdeling Rijnfc woude-Leimulden van de Ned. van Plattelandsvrouwen blje zaal Keijzer te Leimuiden. keer gaan de dames o.l.v. de T. van Egmond zelf kaarsen nji Ook zullen er spelen worder daan. De afdeling is het 1) jaar overigens flink gegroeid,I het aantal leden Is nu 87, hd. een groeipercentage betekenis 20 procent. Het bestuur maal leden er alvast op attent dl kerstavond niet op 17 maar h cember gehouden zal worder) 'T Nutsgebouw te Rljnsaterwoude HILLEGOM Vrijdagavond 2 vember houdt de afdeling Hill van 'Philatelica' haar maandt bijeenkomst in de Draka-ks- aan de V. d. Endelaan om f Naast een veiling van zegel i staat er volop gelegenheid tö derling ruilen. fv RIJNSATERWOUDE De Vfc deling Braassemermeer houdtL dag in restaurant Meerzicht mosselavond waarbij voor deï kale noot wordt gezorgd doo] duo Fred Wilton uit Voorsci Tijdens de avond" wordt voorl digden in een aparte ruimtle korte ledenvergadering gehii Belangstellenden zijn welkomt NOORDWIJK De coml; voor culturele evenementen v in de kapel aan de Hoofdstraf tentoonstelling van olievervet poppen van Trudy de Ra wandkleden van Wil van R en schilderijen van Iszahi Bo^ De opening zal geschieden' q terdag 30 november door l meester mr. J. M. Bonnike. Dl toonstelling is geopend van cember tot en met 15 dec dagelijks ook zondags v( en 7-9 uur. (5 december 's d gesloten). ALPHEN Evenals vorig ja# ganiseert Rusp, de groep van dende kunstenaars in én on£ hen aan de Rijn, een kunst;( in 'De Bron'. Op vrijdag 22 nP ber van 5 tot 10 uur 's &von> op zaterdag 23 november vanfc 6 uur 's middags tonen ledei Rusp en een aantal gastern werk. Er zijn o.a. tekeningl cartoons van Guus Kool, ets] litho's van Han van Hagen, tq liëfs van Gretha Aerts, wandi van An3je van Dijk, penningeL Willem Vis, ceramiek van Lij lemsen en schilderijen vaii Gertenaar die gedurende de ook portretten en karikatur tekenen. Als gasten van Ru nen Greetje Grijpma, Fredy Leo Verbeek, Jan van Lydia Luyten en Marieke van rom hun werk. RIJNSBURG Dinsdagavon de prijzen uitgereikt die laatste corso zijn behaald. D C. Leeuwenburg voorzitter vi corsocomité, deelde mee dat ling hoopt dit jaar de 100 ïl gulden omzet te halen. 70 j van de bloemen gaat naar hi tenland. Dit jaar zijn er dri so's geweest. Rijnsburg-1 Hilttental, de partnergemeer Den Haag. Allemaal met vei ces. De heer Leeuwenburg bood d dersprijs aan aan de heer E van den Berg uit Wassenaar kreeg het zilveren boeket vorm van een speld. De h Hazelaar uit Zwolle kwam li merking voor het gouden boe Nog vermeldde hij dat de Buurman, artistiek arrangeur volgend jaar ook zijn medew weer heeft toegezegd. RIJNSBURG Dinsdagavon de jaarvergadering van de Rijnsburg'. Vermeld werd proef die verleden Jaar is om mensen naar de 'Uith rijden zo goed is geslaagd di nu weer gaat gebeuren. Het I plaatsen wordt zelfs uitgebrel 26 november, 10 december, f cember, 7 januari en 14 jl gemeentehuls. Nog zes plf doen hieraan mee. Om kwart 10 Is het afgelopen en de bu* trekt dan weer om half elfj iedere tocht kan men zich tok- dag opgeven bij A. Grlmbfi Dubbele Buurt 11 in RijnsbuBt tot 12 uur 's middags.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4