Oproep iets een andere te doen houding aan tegenover criminaliteit blij metblikj EEN WINTER VOL GEVAREN Radio- en televisieprogramma's WERK WINKEL Even puzzelen Werkwinkel over 'klimaatsvervuiling' •n 'H Voor schietpartij in Arnhem 8 maanden [^Tuinbonen van Nathalie Bizarre figuur Verdachte agent Drugbende opgerold TROUW/KWARTET WOENSDAG 20 NOVEMBER 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV T4- SMIDJE VERHOLEN Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het maandelijkse programma van de NOS 'Werkwinkel' besteeds vanavond aan dacht aan de klimaatsvervuiling inzake de criminaliteit. Het televisieprogramma dat zich in grote lijnen ten doel stelt te bemiddelen tussen vraag en aanbod van vrijwillige medewerkers op het ter rein van de welzijnszorg, zal mensen oproepen om binnen de sfeer van vooroordelen en het vast houden aan het wets- en gezagsprincipe daadwerkelijke verandering te bewerkstelligen. 'Werkwinkel' laat niet alleen zien hoe erg het allemaal is met de criminaliteit, maar geeft aan op welke terreinen men werkelijk iets kan veranderen. In het programma zullen vier soorten organisaties sa menwerken: de Coornhertliga, de Belangengroepering Wetsovertre ders, de actiegroep van reclasse- ringsinstellingen. Deze samenwer king biedt plaats aan vele mogelij ke vormen van inzet, die voor een doorbraak van waarden, normen en gedragingen ten aanzien van de criminaliteit kunnen zorgen. Inzet is mogelijk en nodig in de eigen omgeving, waar mensen kun nen gaan werken aan verandering van de situatie voor de delinquent, de ex-delinquent, de betrokken fa milie, het slachtoffer zelf. Dit acti veren van mensen zal in zeer con crete oproepen geschieden. Het zul len oproepen zijn voor vrijwillige medewerking aan vier nieuwe acti viteiten, waarvoor op ieder die zich daadwerkelijk wil inzetten voor kli maatsverbetering, een appèl gedaan zal worden. Met het programma 'Werkwinkel' !dat vanavond uitgezonden wordt op Nederland I van 22.05 tot 22.30 uur is het team ruim een half jaar bezig. Liebje Hoekendijk, coördina tor van het bureau-team van de Stichting Werkwinkel dat voor het vooronderzoek en de opvang van vrijwilligers zorgt: 'Toevallig wordt het programma uitgezonden nu het zeer actueel is. Wij hopen echter dat de aandacht voor de klimaats vervuiling niet alleen bij de televi sie blijft: dat er niet alleen over de problematiek gepraat wordt, maar dat kijkers ook bereidheid tonen actief bezig te zijn'. Aan delinquenten De Belangengroepering Wetsover- I treders BWO richt haar oproep aan de delinquenten in Nederland (on- geveer 2500 personen), mensen die in voorlopige hechtenis zitten (25.000) en familie en kennissen daarvan. Zij zouden informatie over en concrete gegevens uit de prak- tijksituatie, die als ongewenst erva- ren wordt, moeten aandragen en verandering daarvan via overleg, en indien noodzakelijk via acties, moeten verwerkelijken. De BWO heeft een aantal eisen op J tafel gelegd, die onder meer inhou- den: een CAO voor alle gedetineer- l den. opheffing van censuur, het gebruik van isoleercellen voor het onderhouden van seksuele relaties zonder toezicht tussen veroor- deelde en thuisblijver, stemrecht voor gedetineerden en vrije corres- pondentie met publiciteitsmedia. De Coornhertliga wil beginnen met een nieuw voorlichtingsproject, 1 waarin op andere wijze dan gebrui- kelljk informatie wordt gegeven over strafrecht. Verschillende voor lichtingsteams (gemengd samenge steld, bijvoorbeeld een jurist, een (ex)delinquent, een maatschappe lijk werker en een politiefunctiona ris) zullen in het land gevormd worden. Er zijn reeds voldoende mensen in de eerste drie categorie ën: het ontbreekt alleen nog aan politiefunctionarissen, gevangenis bewaarders en officieren van justi tie, die zo'n team mee gaan beman nen om de voorlichting zo breed mogelijk te laten geschieden Juist deze categorie vaklieden zal dan ook via 'Werkwinkel' worden opge roepen. praten en eventueel in een groep kunnen komen tot uitgangspunten waarop strafrecht gebaseerd zou moeten worden, die het beleid in de gevangenis of het huis van be waring willen analyseren en die zonodig de consequentie willen trekken om actie te voeren. Ver moedelijk zal ook in Arnhem, waar eveneens een nieuw huis van bewa ring gebouwd zal worden, dezelfde actie gevoerd worden. De organisatie van reclasserlng- vrijwilligers richt een oproep aan toekomstige contactpersonen: men sen die contact willen leggen met nog niet veroordeelden, delinquen ten en niet-delinquenten, bijvoor beeld door samen een gemeen schappelijke hobby uit te oefenen of erover te praten. Er wordt ge zocht naar kosthuizen, zowel voor tijdelijk als voor permanent; week- endopvang voor jongens uit de militaire tucht en voor delinquen ten die net voor of in het weekend vrijkomen en..geen onderdak heb ben: mensen die" vreemde talen spreken, zoals Chinees, Spaans, Ma rokkaans, Slavisch en Turks (bij voorbeeld voor de veertig procent buitenlandse delinquenten in Am sterdam, die nauwelijks contact met iemand hebben;, werkgevers die een baan ter beschikking heb ben en voor wie het verleden geen reden van afwijzing is. Via de oproepen in 'Werkwinkel' hopen de vier organisaties vier- tot vijfhonderd mensen te krijgen, die zich woensdagavond of donderdag kunnen opgeven. Van een verslaggever ARNHEM De rechtbank heeft de 27-jarige commissionair Fred S. uit Arnhem veroordeeld tot acht maanden met aftrek wegens poging tot zware mishandeling. Verdachte schoot op 30 augustus met een pis tool uit het bovenraam van zijn huis in de richting van een zekere B. die hem telefonisch tevoren had bedreigd. B. werd aan het hoofd gewond. De rechtbank verwierp het verzoek van de raadsman om vrij spraak. Volgens het college wa ser geen sprake van noodweer, ver dachte had het huis gewoon kun nen verlaten voordat B. kwam op dagen. Geëist was anderhalf jaar. Personalia Overleden In Maastricht is op 78-jarige leeftijd de auteur en radi ospreker mr. Edmond Franquinet overleden. Mr. Franquinet, die oud- vice-president van de rechtbank te Roermond is geweest, heeft een groot aantal boeken over de lucht vaart en biografieën over Jules Ver nes en Fokker op zijn naam staan. Van 1932 tot 1940 verzorgde mr. Franquinet onder het pseudoniem P. R. O. Peller een radio rubriek over de luchtvaart voor de KRO. (ADVERTENTIE) Bijlmer Bajes De actiegroep tegen de zogenaamde Bijlmer Bajes, het grote Huis van Bewaring dat nabij Diemen ge bouwd wordt, zal via de uitzending vragen om mensen, die zich willen verdiepen in de fundamenten van het huidige strafrechtstelsel, die in een groep over het strafrecht willen Smakelijk Eten uit Blik. Recept no. 8 Bereidingstijd ca. 15 minuten. 1 blik tuinbonen, 100 gram bacon - in dobbelsteentjes ge sneden, 1 eetlepel bloem, 2 dl bouillon, 1 dl witte wijn, peper en zout, paprikapoeder, peterselie, tijm en laurier. De bacon (gerookt mager ontbijtspek!) uithakken en de bloem er overheen strooien.Dan de bouillon en de witte wijn erbij schenken en dit ge heel - steeds roerend - aan de kook brengen.De saus op smaak afmaken met peper, zout en pa prikapoeder. De uitge lekte tuinbonen, kleinge sneden peterselie, tijm en een laurierblad erbij doen. Het gerecht 5 mi nuten verwarmen en dan het laurierblad eruit ha len. Menu-tip: Deze tuinbonen serveren met gehakt en gekookte Mijn klik opblik: aardappelen. Groenten in blik bevatten ruim voldoende voedingswaarden. Dankzij de moderne methoden van conserveren. Want de groenten worden n.l. in het blik zeer kort en luchtdicht verhit, waarbij ook de schadelijke invloed van het licht wordt bui tengesloten. Dat is de waarborg voor het behoud van smaak, vitaminen en mineralen. Vragen? Schrijf postbus 103, Deventer. De Hier en Nu redactie had dinsdag avond een bizarre figuur in haar uit zending, Een Alexander Chakovski. Er zit in deze man andere muziek dan dat wat ons vertrouwd in de oren klinkt onder de naam Tsjai- kowsky. Alexander is hoofdredac teur, dus van hem mag worden ver wacht dat hij van allerlei zaken goed op de hoogte is en een redelijke graad van objectiviteit weet te be reiken. Niets van dat alles. Zijn waarheid blijkt een volslagen andere te zijn dan de waarheid die wij onder ede hebben vernomen van Russische burgers die het bij hun regering hebben verbruid. Die het land zijn uitgezet. Allemaal leugenaars en wetsovertreders. Volgens Chakovski krijgt 98 procent van de Russische Joden wel degelijk een visum om naar Israël te vertrek ken. Maar dat doen ze dan met zijn minachting, want hij moet niets hebben van mensen die de Sowjet- Unie willen verlaten. En alle christe nen zijn volkomen vrij om hun ge loof te belijden. De verhalen over mensen die voor hun geloof in de gevangenis zitten zijn allemaal leugens. Chakovski plaatste zijn beweringen met zichtbaar fanatisme. Geen wonder want hij is nu lid van de Opperste Sowjet. Hij hoort bij al die 'parlementariërs' die langdurig applaudiseren bij alles wat van hoger hand al bedisseld is voordat zij er hun mening over kunnen geven. Vreemd dat deze journalist niet beseft dat iemand die iedere andersdenkende eèn leugenaar noemt zelf een defect moet ver tonen. Een belangrijk onderwerp in de actualiteitenrubriek van de NCRV betrof het plotseling overlijden van zuigelingen, de zgn. wiegendood. Veelal wordt deze dood ten onrechte toegeschreven aan verstikking onder kussens of dekens, als gevolg waar van ouders met een schuldcomplex achter blijven. In Amerika zijn vooral zwarte ouderparen onverdiend in staat van beschuldiging gesteld. De wetenschap zoekt nog naar de oorzaak van de mysterieuze ziekte, waarvan in ons land jaarlijks 80 tot 100 baby's het slachtoffer worden. Ongeveer 800 scholieren hebben een dag op de verdronken aardappel velden doorgebracht en hun loon afgestaan aan de aktie 'Geven voor leven'. Gehoopt wordt dat meer scholen dit voorbeeld zullen volgen. Laat men de kinderen dan wel goed uitrusten voor dit afmattende karwei op de moerassen verregende akkers. Wat ik bij de voorbezichtiging van de 'Dynastie der Kleine Luyden' al eerste aflevering kwam in de be slotenheid van de huiskamer heel had vermoed is juist gebleken. De wat beter over dan in de slecht ge outilleerde tuinzaal van Concordia in Bussum. Wel kan ik mij voor stellen dat een aantal kijkers in de vertoning graag wat meer verstilde scenes opgenomen had willen zien. Tal van taferelen zijn nogal la waaierig en vooral oudere kijkers ondergaan dit vanuit een t.v. toestel als hinderlijk. om opgewonden dialogen wat afgedemd op te nemen, zonder dat de spanning eruit wordt gehaald. In een reportage over Suriname van de EO werd onomtwonden toege geven dat onze voorouders zich niet zo best hebben gedragen. 'Nergens zijn negerslaven slechter behandeld dan in Suriname door de Hollan ders', aldus ongeveer het commen taar. En zo was het inderdaad. Helaas. Men had er nog bij kunnen vertellen dat 'wij' ook na de afschaffing van de slavernij nog een aantal kwalijke streken hebben uitgehaald, bijvoorbeeld met de zgn. contract koelies, die op Java werden geronseld. TON HYDRA Van een verslaggever UTRECHT De 27-jarige Hoofda gent van politie H. van de N. uit Utrecht is geschorst. Hij wordt er van verdacht zijn collega's te heb ben bestolen tot een bedrag van ongeveer 300 gulden. APELDOORN De 34-jarige J. B uit Amersfoort is gearresteerd op verdenking bijna zes kilo onafge werkte morfine te hebben gestolen. Met deze ar restatie is een complete drugbende opgerold. 42. Nu was de beurt aan smid je Verholen om triomfantelijk te kijken. 'Kom, kom, burgemeester', zei hij lachend. 'Waar is nu al die flinkigheid gebleven? Zoudt U niet uit dat zotte mandje komen om mij met grote spoed een vestigingsver gunning te overhandigen?' Ver legen krabbelde de burgemeester uit zijn prullemandje overeind. 'Je vestigingsvergunning zul je hebben', gromde hij nors. 'Maar dat is dan ook alles. Het is mijn eigen, oerstomme schuld, dat ik je die geven moet. Ik had die achterstalli ge huurpenningen van Mathijs Kneutepeut nóóit van jou moeten accepteren. Maar ja, gedane zaken nemen geen keer en daarom zal ik je dat vermaledijde papiertje geven. Hou er echter maar reke ning mee, dat ik je in het vervolg overal zal dwarszitten, zoveel als ik kan'. De dikke burgemeester zet te zich achter zijn bureau en schreef met de ganzeveder enkele woorden op een formulier. 'Ga met dit kattebelletje maar naar loket B', beet hij de smid toe. 'Daar zit wel iemand, die het stempelen kan. Als het geparafeerd en gestempeld is, is de zaak voor de bakker. Dan kun je rustig in dat huis en in die smederij je gang gaan. Maar ik druk je op je hart, dat je er voor zorgt de huur prompt op tijd te betalen, zo niet.dan lig je bin nen de vierentwintig uur op straat. En maak nou maar datJe wegkomt, want je gezicht bevalt me niet'. Smidje Verholen dacht bij zichzelf, dat het hem geen zier kon schelen of zijn gezicht al of niet in de smaak van de burgemeester viel. Hij had nu zijn vergunning en de rest kon hem gestolen worden. Hij zou de huur heus wel op tijd beta len en wat kon hem verder ge beuren? Enkele tellen li stond hij al voor loket B, waar ietwat dorre ambtenaar hem woord stond. 'Dat is me nog m gebeurd', zei de ambtenaar, ter hij met krachtige hand een sten op het formulier aanbracht, werk nu al héél wat jaartjes op gemeentehuis en ik kan dus zeggen, dat ik de gang van za hier op mijn duimpje ken.re jonge jonge jonge, wie had kunnen denken, dat het nog gebeuren zou, dat een burgemee je vóór drie uur 's middags stuk ter behandeling gaf. Ik bijna zeggen, dat er andere ti; op komst waren. 'Die zijn ooi komst', zeide smid geheimzü toen de brave ambtenaar het muiier parafeerde.En even 1 liep de smid alweer vrolijk flut op straat, hetgeen de aandacht van een brave boerenjongen. FERDINAND PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN vK0E KAN 6EN DOKTER N0D ZIEK WORDEN! 20 Na drie dagen was het nieuws over het zoeken naar Devlin al verhuisd naar het binnenblad, en Sally ging maar terug naar haar schrijftafel bij Tyne en Townsend; er zat niets anders op. Robert had de bood schappendienst ingeschakeld, en ze vond dat hij wel had verdiend dat ze de telefoon op die manier liet beantwoorden, en dus was dat er ook niet meer. Robert gaf zelfs de kleinste kleinigheden van buiten landse zaken aan haar door tot ze hem verzocht ermee op te houden. 'Vertel het me maar niet meer als er geen nieuws is.alleen maar als er wel wat is*. En dus bleef er verder niets dan de stilte, en ze had wel willen wegvluchten in het lawaai van het gewone leven, maar de mensen toonden medegevoel en lieten haar met rust. Robert was te toegevend en geduldig en zij miste zijn vriendelijk gebaas. De werkster van haar vader stuurde haar de sleutels van zijn flat, de raadslieden van Devlin hadden haar geschreven dat zij geen ge bruik meer van haar diensten zou den maken. Maar de werkster had het niet juist gevonden hen de sleutels te sturen en ze dus aan Sally geadresseerd. Sally trok de lade open waarin zij haar eigen stel sleutels van Devlins flat bewaarde: ze zag de sleutels nergens en ze vroeg zich af of zij werkelijk zo zorgeloos was als Robert vaak beweerde. Ze zocht tussen de rommelige papieren stuk jes touw en speelkaarten, liet ten- CATHERINE GASKIN slotte de sleutels van de werkster tussen alle rommel vallen en nam zich voor later wel eens goed te zoeken. Robert had gelijk: ze moest eens flink opruimen. Devlin en zij hadden er zo'n plezier in gehad toen ze het atelier was gaan inrichten. Het geld dat zij op haar eenentwintigste verjaardag had gekregen, was net ongeveer genoeg geweest om de huur van het atelier te betalen en een paar noodzakelijke veranderingen aan te brengen. En Devlin was bij zijn eerste bezoek aan Londen, na zijn huwelijk, komen kijken. Hij had de lege ruimten bekeken, Sally's kle ren nog ingepakt, en een ketel en een steelpannetje in de keuken, en had een gezicht getrokken. 'We zul len een paar stoelen voor Je opsnorren, Sal. Ik ben te oud om te blijven staan als ik bij je kom. Waarom haal je wat je nodig hebt niet uit de flat? En probeer iemand te vinden die wat planken langs de muur kan timmeren en kasten en zo en stuur mij de rekening maar. Je moet tenslotte een paar boeken hebben. Er is een massa rommel in de flat die net zo goed hier kan zijn als daar. Dan ziet het er hier wat huiselijker uit'. Zij had het letterlijk opgevat. Een timmerman had planken en kasten aangebracht langs de witte muren van het atelier, zodat zij ook haar kleren kon opbergen. Zij had eens rondgekekèn in Devlins flat en niet alleen stoelen en een sofa meege nomen, maar ook linnengoed en serviesgoed. Devlins boeken ston den op haar planken en Devlins papieren vulden haar kasten. Hij had niet geprotesteerd. 'Nou heb ik tenslotte weer wat ruimte in de flat', zei hij. 'Maar we moeten toch eens samen al die rommel oprui men als ik in Londen ben. De helft ervan kan zo weg'. Maar het was nooit gebeurd, en ze had zijn woorden maar als een toestemming beschouwd om steeds meer van zijn papieren naar het atelier te brengen, want ze was bang dat hij zijn dreigement nog eens zou uitvoeren. Ze had de pa pieren nooit geordend: ze konden zo wel allemaal ln de lege kasten. 'Ik snap het echt niet', had Robert eens gezegd, toen ze iets zocht in een van de kasten en hij de chaos had gezien. 'Alleen heel arme mensen bewaren zo alle rommel'. Ze had haar schouders opgehaald en geprobeerd te lachen: 'Ik denk dat je op verschillende manieren arm kunt zijn'. Zij kon die nacht niet slapen: ze ging niet eens naar bed.en haar sigaretten waren op. Had zij maar niet tegen Robert gezegd dat zij zich niet best voelde en vroeg naar bed wilde, dan was hij misschien wel bij haar gebleven, of had haar een paar van de slaappillen gege ven die hij altijd bij de hand had. Robert vond het vanzelfsprekend dat hij slaappillen nam, maar hij was bang dat Sally het onbetrouw bare artistieke karakter van haar vader had en dat het gevaarlijk was ze bij haar achter te laten. Dat vertrouwde hij niet, en het was toch wel een vervelende gedachte dat je op je zesentwintigste nog niet werd vertrouwd. Wordt vervolgd) Radio vandaag HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt-Soos. (7.30 Nws. 7.41 Aitua I. 8.30 Nws. 8.36- 8.45 Gymn. v.d. hulsvrouw). 9.00 (S) Wegwezen, met tips voor trips. 9.30 (S) Van heinde en verre: licht muz.progr. 10.00 (S) Voor de keuters. 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx - progr. v.d. vrouw. 11.45. (S) Cafe-chantant: liedjes en muz. uit oude tijd. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Aktua. 13.15 (S) Sport na sport: sportprogr. v.d. jeugd. 13.45 (S) Koorzang en harmoniemuz. 14.15 (S) Route-A: gevar. progr. 15.30 Nws. 15.33 (S) After sesjun: licht muz. progr. NCRV: 16.00 Gereform. middag- dienst. 16.20 (S) Klanksnoer: klassieke muz. 17.00 (S) Joost, seriehoorspel (7). Overheidsvoorlichting: 17.20 Terzake. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu. NCRV: 18.00 (S) Bandstand. 18.30 Nws. 18.41 Kunst- en vliegwerk: tentoonstell. agenda. 18.46 (2) Met uw instemming: lied v.d. week. 19.00 (S) Populaire klas sieken. 19.30 Theologische etherleergang. TROS: 20.00 (S) Close-up: gevar. muz. progr. 21.15 Uit de pers.. 21.30 (S) Specia liteiten a la carte. 22.30 Nws. 22.40 Aktu- a. 23.00 (S) Coulissen: kunstmagazine. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) In de Roode Cirkel: een nleuw- sprogr. met akt. en muz. (8.00-8.11 Nws.). 9.00 (S) Licht orkest met zangsollsten. 9.35 WAterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (2) Radioweekblad. 11.00 Nws. NOS: 11.03 Bobthema's en Swlngsessions: Jazz uit de jaren 1935-55. 11.30 Spiegel van Duits land. VARA: 12.00 Klaaswaal - Centraal: gesprekken. 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de Dag. 13.25 (S) Een middagje stoomra dio. 16.00 Nws. 16.03 Ik ben toch geen plant.die maar staat te staan, hoor spel. 16.50 (S) Tea for two: lichte melod. muz. R.V.U.: 17.35 Meneer, waar moet ik 't nu weer halen: projekt over pol., econ. en soc. vraagst. In Nederl. VARA 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag. P.T.: 18.20 Uitz. van de C.P.N. VA RA: 18.30 (S) Amusem. progr. 18.55 (S) Brassband mag. 19.20 (S) Lichte gramm.- muz. NOS: 19.40 Openb. Kunstbez. 19 50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensdag rauz.magazine. 22.10 En toch.Kerk en vrede, 50 Jaar. disc. EO: 22.40 Het woord der waarheid. 22.55 Klankbord. 23.05 (S) Postludlum: klass. muz.progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM IH KRO: 7.02 (S) Drie op Je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag, om 13.03 Raden maar.14.03 (S) Pop-kontakt. 16.03 (S) De Hitmees- tere. Speciaal 0 Carol Linsen vertelt Chassidi sche legenden in het IKOR-pro- gramma Hoe rabbi Mosje Leib naar het gebedshuis kwam. Aansluitend in Kenmerk: aandacht voor de si tuatie in hongerend Bangladesj en een impressie van de hervormde synodevergadering. Ned. 2 19.05 In Van Gewest tot Gewest een reportage over de basiliek van Ou denbosch, door Cuypers gebouwd naar voorbeeld van de St. Pieter in Rome. Ned. 1 19.05 Wibo van de Linde leidt een discussie over kanker na de verto ning van de eerder uitgezonden film Brian's Song. De film is opge dragen aan de rugbyspeler Brian Piccolo die, 26 jaar oud, aan deze ziekte bezweek. Ned. 2 20.21 De film Five easy pieces is het verhaal van verknipte figuren, waarin Jack Nicholson en Karen Black de hoofdrollen vertolken. Ned. 1. 20.35 Q Wischnewski noemde zijn spel over de Russische revolutie een Op timistische Tragedie. Duitsl. 1 20.15 De tenor Willy Caron de Maas- treechter Staar en het Limburgs Symfonie Orkest voeren het Agnus Dei van Bizet en het Panis Angeli- cus van Franck uit in het middag programma van de TROS. Hilv. 1 13.45 In de theologische etherleer gang van de NCRV spreekt prof. dr. E. Schillebecckx over de toekomst van het Christendom. Hilv. 1 19.30 Pim Gras presenteert jazz uit de jaren 1935-1955. Hilv. 2 11.03 NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 Drie loopt achter. (19.30 Paardekoersen). 20.02 Woensdag III: Lichte platen, sport en akt. Herin o.a. rechtstreeks verel. voetba.wedstr. Ned-Iltalie. (22.30 Effec- tentlps. 22.55 Med.) 0.02 (S) Metro's Midnight Music. 1.02 Take It Easy. 2.02 De Meurders Methode. TROS: 6.02-7.00 Drie op je boterham. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 9.15-12.00 Schooltelevisie 16.20-16.55 Voorl. schooltel. KRO 17.00 De rode autobus NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest SOCUTERA 19.50 Sticht. Nederl. Vrijwillige NOS 20.00 Journaal PP 20.20 Uitz. VVD NOS 20.30 Trekking Staatslot. 20.35 Five easy pieces, speelfil: 22.10 Werkwinkel 22.35 Panoramiek 22.50 Studio Sport 23.15 Den Haag Vandaag 23.30 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Sportleiding - herh. les 6 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal IKOR 19.05 Hoe Rabbi Mosje Leib naar het gebedshuis kwam IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk: inf. over kerk en samenl. NOS 20.00 Journaal 20.20 Infor. op woensdag, met de tv-film Brian's Song aansl. studiodiscussie NOS 22.40 Journaal TELEAC 22.45 Computerkunde - les 33 Horizontaal: 1. omslag, 4. bergwei de, 7. voorlichting, 8. voertuig, 10. gemalen graan, 13. spil van een wiel, 14. oude lengtemaat, 16. moe rasvogel, 17. duurzaam. 19. vis, 20. muzieknoot, 21. deel van de bijbel, 22. soort hamer, 24. meisjesnaam, 26. riviertje op Sumatra, 27. mu zieknoot, 28. Europeaan. Vertikaal: 2. vlaktemaat, 3. verf- bordje van de kunstschilder, 4. tot, 5. familielid, 6. purperkleurige herfstbloem, 9. handelsbetrekking, 11. boom, 12. woonboot, 15. onder richt, 17. groente, 18. persoon om wie men algemeen lacht, 21. Oriënt Express, 23. waterplant, 25. rund, 26. reeds. Oplossing van gisteren: Hor.: 1. lak, 3. kei. 4. oom, 6. sar, 7. arm, 9. ast, 11. la, 12. A.P.. 14. er, 15. om, 17. fa, 19. in, 20. de. 22. al, 23. sok, 25. lus, 27. eer, 29. rat, 30. aal, 31. som. Vert.: 1. lis, 2. kor, 3. kar, 5. mas, 7. Aa, 8. ma, 9. ar, 10. To, 11. laf, 13. Pan, 14. eed, 16. mol, 18. as, 19. ik, 21. el, 22. as, 24. oor, 26. uil, 27. ets, 28. ram. Schipper verdronke zijn vrouw gered Van een verslaggever OUD-BEIJERLAND De 4r, schipper B. F. Heise uit Zu is verdronken, toen het 4 metende binnenschip 'De W 3' op het Spui ter hoogte watertoren van het Zuidhc Oud-Beijerland zonk. Het i gebeurde toen de schipper draaien. Door een man kernei het schip achteruitvaren, hel op de oever en zonk na minuten. De schipper en z jarige vrouw sprongen ov< maar alleen de vrouw kon een bootje van een water lei drijf uit Rotterdam) gered Voor de schipper kwam de laat: zijn lichaam is gisterei dregd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6