Italië twijfelt aan Bernardini Winst Jong Oranje Buitenlandse spelers in Spanje in opspraak Rolf Thung in Amerikaans toernooi-circuit Uit de wereld van Maison de Bonneten*:, Tassen om te wensen. Ook in Italë actie tegen 'Springbokkn' KNSB-voorztter Ruth treedt if Tennisser deze winter niet in Nedelar r Tilburg Trappers in DDR UEFA-jeugd TROUW/KWARTET WOENSDAG 20 NOVEMBER 1974 SPOR7 Tl® Enige positieve lot nog toe is vervangen van falende oude kern van wereldkampioeschap yan onze speciale verslaggever ROTTERDAM Nog vóór het Italiaanse elftal z'n krachten heeft kunnen meten met vice-wereld- kampioen Nederland, is in de Italiaanse kranten een storm van kritiek uitgestort over het hoofd van de kersverse bondscoach, Fulvia Bernardini. De man die, onmiddellijk na het voor Italië zo de sastreus verlopen wereldkampioenschap in West-Duitsland, de coach-van-dat-moment, Valeareggi, op volgde, heeft in zijn land massale verontwaardiging aangekweekt, door bij zijn aankomst, afgelo pen maandag, te verklaren dat zijn ploeg 'naar Nederland was gekomen om te verliezen'. Bernardini is op zijn beurt dusdanig geïrriteerd geraakt, dat hij gisteren de Italiaanse en ook de buitenlandse sportpers meedeelde, dat er door geen enkele 'buitenstaander' meer met de Italiaanse spelers mag worden gesproken, vóór de wedstrijd tegen het Nederlands elftal achter de rug is. ninsegna, de spits van Inter Milan die pas geleden zijn 3I-ste verjaar dag heeft gevierd. Onder druk van deze Boningsegna en ook van Dino Zoff (32 jaar oud) 'bezweek' Bernardini in de rdst van de wedstrijd voor de roep van zijn Milaan naar meer aanvallend voet bal neigende spelersgroep, zodat Italië het nationale unicum beleef de, dat een voetbalelftal de tweede helft met 'maar liefst drie spitsen' opereerde. Italië won (via een goal van de kleine Boningsegna) zoals al geme moreerd van een onherkenbaar zwak Bayern Milnchen, wat voor Bernardini prompt aanleiding is geweest om in een wonder te gaan geloven, als Italië vanavond tegen George Knobels elftal in het veld komt. Bernardini heeft enerzijds de mening uitgesproken dat 'mijn ploeg op de yeg terug is', maar tegelijkertijd heeft de 69-jarige ex- journalist die woorden tegengespro ken door te stellen, dat 'zelfs het Italiaanse elftal dat in 1970 in Mexico tweede werd, niet in staat is om het Nederlands elftal te ver slaan'. BUIK VOL Ziedaar de warrige coach, die het Italiaanse elftal moet opladen voor de zo belangrijke wedstrijd in de strijd om het Europees kampioen schap voor landenteams. En ziedaar ook de reden waarom de Italiaanse sportpers al na luttele maanden de buik vol heeft van de 'zoveelste' ouwe man, die het jeugdige Itali aanse talent omhoog moet stuwen, maar die daar een strijdwijze voor kiest die al vooraf ladingen kritiek heeft losgemaakt. Bernardini', schreef een Italiaanse krant gisteren even cynisch als monter, 'Bernardini weet alles van Nederland en van Italië, maar hij weet alléén niet waar hij de spelers moet neerzetten die men hem heeft meegegeven'. Het enige argument dat voorlopig in Bernardini's voordeel werkt, is de gedachte aan het afschuwelijke echec in West-Duitsland, dat het hoofd kostte van de compromis- coach Valeareggi, die onder de meeste onmenselijke bedreigingen en verwensingen is afgevoerd rich ting anonimiteit. In zekere zin heeft de nieuwe man, Bernardini, daar lering uit getrokken, want op zijn initiatief zijn een aantal 'ouwe rotten' (Sandro Mazzola, Giaani Ri vera, Gigi Riva en ook stopper Van onze speciale verslaggever DEN BOSCH Voor slechts 3000 toeschouwers heeft het elf tal van Jong Oranje in het sta dion 'De Vliert' ook de tweede wedstrijd in het Europese belof ten-toernooi gewonnen. Na de winst op de Finnen, enige we ken geleden in Deventer, werd gisteravond het jeugdteam van Italië (onder 23 jaar) geklopt: 3-2. Het gebeurde in een wedstrijd die nauwelijks enige sfeer kende, maar desondanks soms een alleraardigst Jong Oranje te zien gaf. Het elftal van coach Ger Blok plukte de vruchten van een in vergelijking met het verleden meer gedegen aanpak. Zo werd verleden week de eenheid al enigszins bevorderd, toen men in een trainingswedstrijd Go Ahead met liefst 5-1 versloeg. En de toen uitgeprobeerde patro nen kwamen tegen het defensieve Jong Italië uitstekend van pas. Het was slechts aan persoonlijke fouten van de teleurstellende keeper An- dré van Gerven te wijten, dat de zege tot tweemaal toe in gevaar kwam. In de eerste helft koos Jong Oranje al vrij spoedig voor de aanval. Het kon dat ook doen omdat de jeugdi ge Italianenaanvankelijk toch weer een vrij behoudende speelwij ze presenteerden. Hoewel het tradi tionele 'catenaccio' toch wel van enige gebruikelijke aspecten bleef verschoond. Zo was de mandekking minder stringent dan normaal ge bruikelijk is en liepen niet direct constant de 'stelletjes' over het ter rein. Bovendien werd er wan neer er tenminste enige gelegen heid voor was met meer mensen aangevallen, dan gewoonlijk is. Daar was in een dergelijke periode na een half uur ook de gelijkmaker de oorzaak van. Die ontstond, na dat de Italianen even drufde aan dringen. Uit de zeer tijdelijke pres sie kwam de gelijkmaker via een lob van de juist tevoren tegen een gele kaart opgelopen middenvelder Pecci. De Italiaan zag André van Gerven tever voor zijn doel staan en profiteerde daar handig van. Jong Oranje dirigeerde daarvoor evenwel. Het speelde aanvallend ook vaak lang niet onaardig. PSV'er De Italiaanse sportpers overwoog --vervolgens om tot een boycot over tè gaan van de wedstrijd Jong Oranje-Jong^-Italië, maar zag uit eindelijk van dat plan af, omdat de sportjournalisten, naar zij zeg gen, 'een positieve bijdrage willen leveren aan de wederopstanding van het nationale voetbal'. Bernardini wil uiteraard hetzelfde, maar Italië heeft nu al z'n twijfels omdat Bernardini tijdens de drie maanden durende voorbereiding op de wedstrijd tegen het Nederlands elftal slechts één serieuze oefen wedstrijd had weten te plannen, namelijk tegen de voor ieders oog aftakelende Westduitse karcpioens- ploeg Bayern München. Die ene wedstrijd heeft nog eens verdeeld heid gezaaid binnen de toch al niet bijster getalenteerde extra spelers groep, die Bernardini voor de wed strijd tegen het Nederlands elftal had geselecteerd. GEEN STAP VOORUIT Dino Zoff, de Italiaanse keeper, luchtte onmiddellijk na de wed strijd tegen Bayern München zijn hart en zei, 'dat het Italiaanse voetbal in vergelijking met het we reldkampioenschap nog geen stap vooruit was gekomen. Zoff en een aantal van z'n collega's toonden zich bovendien boos over Bernardi ni's laffe strategie om in een 'on belangrijk' oefenpotje als dat tegen Bayern maar met één echte spits te starten. Dat was dan Roberto Bo- BRESCIA (AP) ,inkse p en organisaties inde Nooi aanse stad Brescia 2n van gaan demonstreren ils op cember in Brescia en rug strijd wordt gespeelctussen i delijke ploeg en de 'pringbi uit Zuid-Afrika. Dit i verba: het Zuidafrikaanse aparth leid. Tot nu toe is_n Ital tegen Zuid-Afrikaam spoi gedemonstreerd. Niet lang nog kwamen de Italanse sers in Rome in de h;ve fin het Daviscup-toernoo.uit te Zuidafrikanen. De springbokken spein tha! serie wedstrijden in ïankrij Anastasi (links) en Boninsegna, twee van de 'oudgedienden' in het Italiaanse elftal, in de regen tij dens de training in het Feyenoord-stadion. UTRECHT Wim Rui heef in Utrecht ehoui stormachtig verlopen iajaaip dering van de bondsrad van ninklijke Nederlandsch Scha zijn aftreden als bodsvc aangekondigd, nadat Ij bij stuursverkiezing Rui wa diek aftredend, maar hrkies geen twee-derde van dstera zich had kunnen verenipn. Tevoren had de door hebest gediende structuurnota.waa streefd wordt naar een gotei mocratisering in de boncen mee grotere zeggenschapvan enigingen, slechts de klins lijke meerderheid van steim 36) kunnen krijgen. Berry Withuis, de eindreac het maandblad 'Schakeid land', die eveneens een x>o is van uitbreiding vtn le van de verenigingen, egle middellijke ingang zijr, fine De secretaris 'binneiJand Wille en de secretaris 'bui Gerrit Kapsenberg zullh zie beraden over hun aanjijvei stuurslid van de schaalbond. Burgnich) definitief uit het natio naal elftal verdwenen. Het Italiaanse elftal bevat vana vond hooguit vijf vertegenwoordi gers die ook tijdens het wereldkam pioenschap in West-Duitsland aan wezig waren. Dat zijn Dino Zoff, de ervaren doelman die vanavond voor het eerst aanvoerder zal zijn, zijn clubgenoot Pietro Anastasi, Frances co Morini, Franco Causio (allebei eveneens spelend bij miljoenenclub Juventus) en als laatste Roberto Boninsegna, de kleinste sportboef van Inter Milan die destijds tij dens de door Ajax gewonnen Euro pa Cup I-finale (2-0, in Rotter dam) verbeten duels uitvocht met Barry Hulshof f. TRUCS Boninsegna heeft de Italiaanse sportjournalisten in hun kolommen alvast laten annonceren, dat de Italianen tegen elke prijs bereid zijn om de smaad van het wereld kampioenschap uit te Wissen. Bo ninsegna zei: 'Rijsbergen of Huls- hoff, wat maakt het uit? Ik heb Rijsbergen in de wedstrijd tegen CF de Barcelona aan het werk ge zien en ik heb m'n maatregelen inmiddels getroffen. Als .hij mij net zo behandelt als Cruyff, dan heb ik een aardig stel trucs aan boord om terug te betalen'. De waarschijnlijke opstelling van Italië: Dino Zoff (Juventus): Moreno Roggi (Fiorentina), Luciano Zec- chini (AC Milan;, Francesco Morini (Juventus), Andrea Orlandini (Na- poli); Francesco Rocca (AS Roma), Franco Causio (Juventus), Antonio Juliano (Napoli), Giancarlo Antog- noni (Fiorentina)Roberto Bonin segna (Inter), Pietro Anastasi (Ju ventus). Reserves' zijn: Albertosi (AC Mi lan), Martini (Lazio), Guerini (Fio rentina), Recceconi (Lazio), Brag- lia (Napoli). DEN HAAG Rolf Thung, Nederlands enige reizente tef naast Tom Okker, zal deze winter waarschijnlijk aai geer toernooi in Nederland kunnen deelnemen. Niet aanliet circuit, noch aan het indoorkampioenschap, noch an hq t toernooi in Rotterdam, waar hij dit voorjaar de grte r( Bayern München°"pleWei stond was. Rolf Thung heeft de vererende uitnodiging gekrgen Rececconi op de plaats van Pietro te nemen aan het toernooi-circuit van Bill Riordan i hetp Anastasi. van Amerika. JAN VAN DER KROON Bernardini kritiek vooraf - Harry Lubse was een sterke coördi- -i -i nator op het middenveld. De Eind- kQ"HQ|OOQ hovenaar was het ook die halver- ivctiiijlvvju wege de eerste helft Jong Oranje aan de leiding bracht. Na een voor zet van Jan van Deisen klopte hij doelman Cassiatori met een hard schot. De Italianen raakten na dat doelpunt even danig van de kook. Harde schoten van Lubse, Peter Arntz, Kees Kist en Frans Thljssen waren daar het directe gevolg van. Het ontbrak slechts aan een dosis veine om meteen al op een royalere voorsprong te komen. Daarom kwam de gelijkmaker van Pecci na die aandrang ook extra ongelegen, want het leidde direct ook de fase in, waarin de Italianen de defen sieve bedoelingen enigszins van zich afschudden. Maar de aanvallende kwaliteiten van Calloni en d'Amica waren ook niet zodanig dat de door Adri van Kraaij goed georganiseerde defensie voor zo erg veel problemen werd ge steld. Ton Wickel kweet zich goed van zijn dekkende taak tegenover Calloni en Kees Krijgh deed dat evenals vleugel-collega Wim Meut- stege ten opzichte van Casco, goed tegen Massimelli (ook door scheids rechter Aldinger met een gele kaart bestraft en in de tweede helft ver vangen door Garritano). Jong Oranje bouwde na rust weer aan een overwicht. Na 20 minuten leidde dat tot een nieuwe voor sprong. Juist op het moment dat Thijssen ten faveure van Bobby Vos- maer het veld verliet, ondernam Van Deinsen op links een fraaie rush. Hij bereikte Kees Kist, dit via de voet van Delia Martira hard binnen schoot. Maar de vreugde was slechts voor korte duur, want de Italianen ant woordden prompt met een tweede gelijkmaker. D'Amico nam juist bui ten het strafschopgebied een vrije trap, waaruit de bal langs de nog niet georganiseerde muur tegen de paal belandde. Vervolgens had Van Gerven ook geen antwoord op de rebound van invaller Garritano: 2-2. Uiteindelijk evenwel toch gerech tigheid, toen Adri van Kraay met een slimme lob zijn clubgenoot Harry Lubse in staat stelde defini tief de winst te grijpen: 3-2. Jong Oranje—Italië 3—2 (1—1) 17. Lubse 1—0, 31. Pecci 1—1, 65. Kist 2—1. 70. Garritano 2—2. 80. Lubse 32. Scheidsrechter Aldinger (W.-Dld.). Toe schouwers 3.000. Nederland: Van Gerven: Krijgh; Van Kraaij. Wickel, Meutstege; Thljssen (Vosmaer). Lubse, Arntz: Van Delscn, Zuldema, Kist. MATTY VERKAMMAN WEISS WASSER (ADN, ANP) De Nederlandse kampioen Tilburg Trappers is in het toernooi om de Europese ijshockey beker uitgescha keld. De Brabanders verloren de tweede wedstrijd tegen de Oost- duitse kampioen Dynamo Weiss- wasser in Weisswasser met duidelij ke cijfers: 142. De tussenstanden waren: 60, 4 1, en 41. Dynamo won enkele weken geleden in Tilburg de eerste wedstrijd met 42. Tilburg was in Weisswasser kansloos. De Oostduit- se kampioen was op alle onderde len superieur. De Trappers probeer den dat te compenseren door kei hard spel. Dynamo liet zich niet intimideren en overspeelde de Ne derlandse kampioen in de eerste periode volledig (60). Pas toen het in de tweede periode 100 stond voor Dynamo slaagden de Tilburg Trappers er in via Domm te scoren. Het tweede Nederlandse doelpunt kwam eveneens van de stick van Domm. Dynamo kreeg van de Tsjechoslowaakse scheids rechters Filip en Korinek 29 straf- minuten, Tilburg 35. RUIME ZEGE IH-TS HIJS heeft in de Uithof in Den Haag zijn thuiswedstrijd tegen Nijmegen voor de Nationale beker met 103 gewonnen. De Hagenaars namen door deze overwinning yan Tilburg Trappers de eerste plaats over. HIJS Tilburg Nijmegen Smoke Eaters Brussel Amsterdam Utrecht GIJS Heerenveen CPL Luik Den Bosch Den Haag 1 18 95-53 89-23 67-28 49-48 70-62 65-66 58-73 59-89 56-86 38-38 45-102 30-53 MONACO (SID) Het Nederland se UEP'A-jeugdelftal heeft zich niet geplaatst voor de finale van het Monaco-jeugdtoernooi. In de laat ste wedstrijd voor groep b bereikte het team niet meer dan een gelijk spel van 11 tegen Joegoslavië, dat nu in de eindstrijd tegen Frankrijk uitkomt. 'Maffia-methoden' en moreel onverantwoord MADRID UPI, ANP) Vorig jaar begroetten de Spaanse voetbal liefhebbers met instemming het besluit dat elke club twee buiten landers onder contract mocht nemen. Nu de buitenlandse sterren in Spanje een arbeidster rein hebben gevonden, bekijkt men het besluit van de Spaanse voetbalbond met heel andere ogen. Het Spaanse voetbal 'esta blishment' heeft de afgelopen weken felle aanvallen te verduren gekregen. Na acht jaar zonder buitenlanders kreeg het Spaanse voetbal vorig seizoen met de komst van buiten landers plotseling een geweldige duw omhoog. Eerste divisieclubs investeerden ruim achttien mil joen gulden in de aankoop van buitenlanders en de belangstelling van het publiek steeg met spron gen. De voetballiefhebbers verwachtten een nieuwe 'gouden eeuw eeuw' van het Spaanse voet bal zoals in de vijftiger jaren toen de Argentijn Alfredo di Stefano, de Hongaar Ferenc Puskas en an dere buitenlanders Real Madrid tot de beste voetbalploeg van de wereld maakten. Koploper met de investeringen in buitenlands voetbaltalent is CF Barcelona, dat bijna zes miljoen gulden betaalde om Johan Cruijff te kunnen con tracteren. Cruijff had een zeer belangrijk aandeel in het behalen van het Spaanse kampioenschap. De komst van Cruijff stelde het bestuur van de Catalaanse club in staat om de prijs voor het spelen van een wedstrijd in het buiten land twintigmaal te vèrhogen tot 4 miljoen pesetas (bijna 200.000 gulden). Experts in Spanje stellen nu het morele aspect van de buitenland se invasie ter discussie en vragen zich tevens af of het wel raad zaam is geweest om de grenzen voor buitenlandse voetballers open te stellen. 'Buitenlandse voetballers behoe ven geen inkomstenbelasting te betalen', aldus het blad Mundo. 'Cruijff en Günther Netzer, de Westduitse ster van Real Madrid, ontkomen jaarlijks aan de beta ling van verscheidene miljoenen peseta's (tienduizenden guldens) inkomstenbelasting'. Volgens het weekblad 'Cambio 16' is het nog slechter wat er gebeurt met de transfersommen en het grootste gedeelte van het salaris van de buitenlandse voetballers. Dat geld gaat naar het buitenland en heeft een nadelig effect op de beta lingsbalans. 'Is het nu werkelijk de moeite waard om ons geld uit te geven voor een paar harige benen van een voetballer?' vraagt het blad zich af. 'En zijn deze investeringen wel officieel goed gekeurd?' Ironisch maar met een serieuze ondertoon gaat 'Cambio 16' in op het geval Paul Breitner, de tweede Westduitser die bij Real Madrid onder contract staat. Breitner ontkende onlangs dat hij Maoïsti sche sympathieën heeft. 'Breitner verdient in Spanje 11 miljoen pe seta's (rond 500.000 gulden), een bedrag dat in ons land bijna niet is uit te geven. Het zou leuk zijn indien Real Madrid een aantal leden van de club zijn belangrijke figuren in het politieke en zakelijke leven indirect de ac tiviteiten van ondergrondse Ma oïstische groepen in West-Duits land financiert,' 'Cambio 16' en een aantal sport journalisten hebben Spaanse clubs beschuldigd van leugens omtrent de ontvangsten voor het spelen van wedstrijden in het buiten land. Een official van Real Ma drid heeft onlangs uitdrukkelijk ontkend dat dit geld wordt vastgezet bij Zwitserse banken. Heeft het aantrekken van 'echte' buitenlanders al veel kritiek uit gelokt, nog veel erger is dat bij het contracteren van de zoge naamde 'Oriundos', spelers met Spaanse voorouders. Wanneer dit ter sprake komt vallen woorden als valsheid in geschrifte en omko ping of nog erger. In theorie is een 'Oriundo' een buitenlandse speler meestal uit Zuid-Ameri- ka wiens ouders in Spanje zijn geboren en die volgens de wet in Spanje kan spelen, zonder daarbij een van de plaatsen in te nemen die voor een 'echte' buitenlander is gereserveerd. In de praktijk is gebleken dat het merendeel van de ongeveer 75 'O- riundos' in de Spaanse eerste en tweede divisie nooit Spaanse ou ders heeft gehad. Men werkt met vervalste geboortebewijzen en val se paspoorten. Verslaggevers en advocaten hebben de bewijzen gelevrd dat enkele van Spanjes Zuidamerikaanse sterren onder wie Roberto Martinez van Real Madrid en international met valse papieren spelen. Martinez heeft die beschuldiging weerlegd: 'Mijn vader is geboren in een klein plaatsje in de provincie Leon. Toen hij nog een kind was, is hij met zijn ouders naar Argen tinië gegaan. Dan wekt het toch geen verbazing dat hij zich niets meer van Spanje herinnert'. De journalisten en advocaten die zich met deze zaken hebben bezig gehouden zeggen dat er specialis ten zijn, die overlijdens-akten en geboortebewijzen 'uitzeven' van personen, die tijdens de Spaanse burgeroorlog zijn verdwenen en Spaanse kerkhoven afzoeken voor namen die illegale Spaanse emi granten naar Zuid-Amerika dan krijgen. Dan ontwerpen zij valse stambomen voor voetballers in de Latijns-Amerikaanse landen en vervalsen documenten voor hen, dikwijls met behulp van niets vermoedende is dat wel zo? Spaanse diplomaten in die lan den. 'Het lijkt wel of een heel maffia-netwerk bij deze financieel uiterst aantrekkelijke zaken, be lang heeft', aldus 'Cambio 16'. Atletico Bilbao en Real Sodiedad, twee Noord-Spaanse clubs zonder 'Oriundos' zijn een gerechtelijke actie. 'De Spaanse voetbalbond is te stellen, dit ondanks tegenwer king van Sapanse voetbalofficials. Ingewijden twijfelen er aan of de clubs ver zullen komen met die actie. 'Sapanse voetbalbond is machtig genoeg om zich zelfs bij ontdekking van dergelijke misda dige praktijken geen zorgen te maken', aldus Arturo Corbo. Hij schreef verder dat de zeer grote financiële belangen van banken en clubs voorkomen dat dergelijke zaken echt worden uitgezocht. In het maandblad 'Gentlemen', dat ook een uitgebreid artikel wijdde aan deze praktijken, stelt Francisco Yague: 'De manier waarop deze affaire tussen de Spaanse voetbalbond en de auto riteiten wordt heen en weer ge kaatst bewijst alleen maar dat men ten koste van alles een schandaal wil voorkomen'. En hij voegde er aan toe: 'Wanneer ie mand eens een boek schrijft ovèr alles wat er zich rond de 'Oriun dos' met alle chantage, vals heid in geschrifte, bedreiging en omkoperijen afspeelt zullen boeken als 'Paplllon* en 'De dag van de jakhals', kinderlectuur worden'; Tot de 32 spelers, die daaraan deel nemen, behoren onder meer de kampioen van Australië, Forest Hills en Wimbledon Jimmy Con nors, de grillige Hie Nastase, Manu el Orantes, Jan Kodes, Owen Da vidson, Juan Gisbert, Clark Graeb- ner, de gebroeders Amrit'ray en Sandy Mayer. In sterkte doet dit circuit niet onder voor de WCT- groepering, die eind februari Rot terdam bezoekt. Rolf Tung: 'Ik heb bericht gekregen dat ik in ieder geval mee kan doen. Alleen weet ik nog niet zeker of dat voor alle twaalf toernooien geldt. Maar ik denk van wel. Theoretisch zou ik halverwege over kunnen wippen voor de kwalificaties van Rotter dam, maar dat lijkt me niet erg verstandig. Zoals de zaken nu staan, speel ik van de winter niet in Nederland'. Het Bill Riordan circuit begint op 12 januari in Freeport (Bahama's) en eindigt op 13 april in Washing ton. Het merendeel van de toer nooien heeft een prijzenpot van 25.000 dollar. Bij twee toernooien is dat het dubbele: Freeport en Salis bury. In Memphis en Hampton staat 35.000 dollar op het spel. Voordat Rolf Thung laar e afreist, is hij nog eemaaty derland te zien en wi op ij 30 november en zondg 1 d; in de Amsterdamse Fins Gj De koninklijke Nedenndsc tennisbond heeft op ie acl' tie beslag weten te lfgen" kwartfinale van de toniiP taafbeker tegen Tsjeco Slö Tsjecho Slowakije (mi Jarr bereikte maandagavod de® acht door met 3-2 t< wint2 Zwitserland. Björn Borg, Tom Okfer, G Vilas, Arthus Ashe e Nify Dat zijn de namen dit eindt ri/begin maart 1975 e dh naar het Rotterdams sp[ Ahoy' moeten lokken oor b nisevenement, dat op de wijds staat aangekonigdl wereldtoernooi. Voor d dek doet een 'stal' van he Wfa circus Nederland aan, ditf( zg. groene groep, waari: ri noemd vijftal nog smaamf Adriano Panatta (Ita), iet), kanon Vladimir ZedikP en de Zuidafrikanen Bo H Frew McMillan. (Advertentie) Zoals de sportieve hand- en schoudertas. Fraai uit skai gemodelleerd. In de kleur schakering: donkerbruin en cognac. Prijs, f. 89.-. Maar ook andere begerenswaardige modellen zijn verkrijgbaar. Zowel in skai als leer. I! U vindt ze in de Amsterdamse Kalverstraat en t op het Haagse Buitenhof. e Bij Maison de Bonneterie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10