kVitte-Singelplan weer geheel in discussie Bouw wijkcentrum ilerenwijk voorlopig een open vrdag Agenda van Leiden Woonwagenkinderen naar G.Metzustraat Vrouw overleden na val van trap Huis op de Waard dit voorjaar open Tegen auto opgereden Ad van den Berg snelschaakkampioen Brandwaarborg huldigde Droogh Nieuwe Leidse Courant Agente schiet A ch in buik Vereniging van huiseigenaren Duin en Dal OUW/KWARTET DINSDAG 19 NOVEMBER 1974 STAD EN REGIO juisvestingsbeleid universiteit tot 1985 gIDEN De definitieve ver- van de nota van de Leidse liversiteit over de toekomsti- h ontwikkelingen van het huis- stings- en bouwbeleid is ge- Van deze nota bliceren wij vandaag de voor- amste punten, waarna mor- 1 n ingegaan zal worden op de icussie die daarover in de Uni- rsiteitsraad is gevoerd. 5 ie nota geeft, evenals eerdere rsies. een overzicht van de ont- e [kelingen sinds 1961. Het huis- itingsbeleid van toen was geba- I rd op de verwachting dat de liversiteit haar accommodatie itinu zou kunnen aanpassen aan II sterk stijgende behoefte. Nieuwe 11 ierwij smethoden en natuurlijk r' enorme groei van het aantal t identen (een verdriedubbeling rfcsen 1950 en 1972, van 4000 tot Igeveer 13.000) brachten een ge ruimtebehoefte met zich. Deze situatie veranderde abrupt met de ministeriële bouwstop van 1971. Slechts voor bouwwerken in aanbouw en enkele aanvullende werken werd rijksgeld ontvangen, zodat een ander bouwbeleid wel moést komen. Een voorbeeld van dit beleid is dat dat een groot gedeelte van de nieuwbouw in de Leeuwenhoek op gedeeld is tussen verschillende be ta-(sub) faculteiten. Chemie was er al, maar ook farmacie, sterrenkun de en genetica's vonden daar hun plaats. Hangijzer De oude huisvesting in de binnen stad werd ook herverdeeld, b.v. in de Hugo de Grootstraat, waar de juridische faculteit zich gaat vesti-v gen, en voor een deel al gevestigd is. Niettemin kampt de universiteit nu met een ruimtetekort van 32.000 m2, waarbij ervan uitgegaan wordt dat voor toeneming van activiteiten geen plaats is. Een heel andere zaak in dit ver band vormen de zo plotseling in de uitvoering gestopte nieuwbouw- plannen Met name drie plannen zijn een heet hangijzer, waarbij sommigen beslist niet ongelukkig zijn geweest met de bouwstop van '71 en het daardoor ontstane uit stel. Het Witte Singel-plan, of beter gezegd complex, met de gigantische toren is daarvan wel het bekendst. Mede door de eventuele overdracht van het Doelenterrein aan de uni versiteit is de zaak weer geheel in discussie, ook op gemeentelijk ni veau. Tweede probleem is het biologie- complex, geprojecteerd op het bui tenterrein. Binnen de subfaculteit biologie is hernieuwd beraad over de plannen ontstaan, waarbij ge praat wordt over drie mogelijkhe den (bij het Centraal Rekeninsti- tuut aan de Wassenaarseweg, het terrein van het huidige Academisch Ziekenhuis en de binnenstad). Ten slotte hebben we nog de derde pre-klinische toren, die deel uit maakt van een ontworpen complex van laboratorium-gebouwen ten be hoeve van een aantal niet-klinische afdelingen van de medicijnen-fa culteit. Twee daarvan zijn bijna gereed. In kringen van het univer siteitsbestuur wordt de bouw van een derde toren sterk bepleit, we gens voordelen van concentratie. Na een hoofdstuk over 'herbeschou wing van de grondslagen van het bouwbeleid', en hoofdstukken over prognoses, prioriteiten en financië le consequenties gaat de nota over tot de hoofdlijnen van het huisves tingsbeleid voor de periode 1975 tot 1985. Niet overigens dan na enige bladzijden te hebben besteed aan de planologische inpassing van de universiteit in de stedelijke bebou wing. De bezwaren voor de stad van concentraties binnen de universiteit ook een zaak die niet unaniem onderschreven wordt worden aangegeven. Vooral het Witte Singel-plan is een goed voor beeld, waarover gepraat wordt in de werkgroep Witte Singel-plan waar aan ook de gemeente deelneemt. Bij de buitenterreinen is hierbij te denken aan een woonfunctie in de buurt van de gebouwen. Ook het verkeer (fiets- en looproutes!) is een punt In het algemeen wordt de visie aangehangen dat het ge wenst is binnen het patroon van universitaire vestigingen te streven naar vermenging van andere func ties met universitaire functies, zo als wonen, verkeer en andere voor zieingen (sport, kantines enz.). Hoofdlijnen De hoofdlijnen omvatten een ze ventiental punten. De alpha-facul- teiten moeten in de stad blijven, met een voorkeur voor het geweste lijke gedeelte van Leiden: meer contact en minder verkeer. Voor een deel van deze faculteiten en de UB moet een (alternatief) plan Witte Singel-Doelenterrein komen. Als algemene leidraad voor de huis vesting geldt een zekere concentra tie en voor de buitenterreinen een grotere verwevenheid met de stad. Wat de vrijkomende panden in de binnenstad betreft: huurpanden worden afgestoten, eigendomspan den krijgen een herbestemming (wonen/universitarie activiteit), dit geldt ook voor de U.B. Over biolo gie zal worden gepraat met de drie bovengenoemde mogelijkheden in het hoofd, evenals over grootte en plaats van de Hortus op langere termijn. Het Kamerlingh Onnes la boratorium blijft in ieder geval tot 1985 in de binnenstad. Geologie blijft voorlopig op de Garenmarkt. Rechtsgeleerdheid vestigt zich in het Gravensteen en de Hugo de Grootstraat, de sociale wetenschap pen mogelijk op het ziekenhuister rein dat gaat vrij komen. Ten slotte nog het bureau der uni versiteit. nu op Stationsweg 46 (het grote flatgebouw op de hoek bij het station). Drie mogelijkheden wor den bekeken: het ziekenhuisterrein, het Witte Singel-Doelenterrein en het Rapenburg Tot zover het rapport. Morgen zul len we bezien of het ongeschonden door de Universiteitsraad is geko- 1IDEN De raad besloot gisteravond om niet alsnog de plan- i n voor de bouw van de zogenaamde multifunctionele ruimten jriimten voor grote manifestaties) van een toekomstig wijkcen- dim in de Merenwijk voor subsidiëring aan .het rijk voor te leg- CDA-raadslid J. Bosch had te- 1 en een interpellatie gehouden arin hij zich afvroeg of het juist s de door CRM toegezegde subsi van 1 miljoen gulden voor het kcentrum te laten schieten. Hij ende voor dat dit slechts een ex- If itatietekort oplevert voor de ge- •lente van 25.000 gulden. De subsi- was volgens hem nog steeds in wacht te slepen, ook al is de da- voor inlevering van de plannen voorbij. Tesselaar antwoordde op vragen van de heer Bosch, dat hij 1 niet in een avontuur wenst te •ten. In het stadhuis was uitge- jend dat het exploitatietekort niet 'bïlOO zou worden, maar zeker T .000. De berekening van de heer was z.i. onjuist omdat zij be- had op het totale wijkcen tra en niet op alleen de multi- ïktionele ruimten. De heer Bosch •d hierdoor echter niet overtuigd 'Vil meende dat een haast sluitende >eftet mogelijk is. Ijitrum ook nog buurtcentra ge- ïwd zouden kunnen worden. Hij eg zivh tenslotte af of de raad verantwoording op zich durft te ,n(faien om deze injectie voor de wijk niJ voor de werkgelegenheid af te tJzen. .thouder Tesselaar verzekerde dat ^helemaal geen haast nodig is om- volgend jaar dezelfde subsidie- felijkheden bestaan. Hij vond het ir om eerst een aantal bleids- en te bespreken met betrekking het wijkcentrum. mrtcentra meende ook dat naast het wijk- vroeg hij zich af of het niet er is te mikken of verscheidene ïrtcentra dan op één wijkcentrum. in| dacht dat de betrokkenheid van I bevolking bij kleinere buurtcen- pi® groter zou zijn. Bovendien zijn centra veel beter subsidiabel. Hij niet zoveel functies voor een kcentrum, behalve dan voor ker- 1. waarbij hij zich afvroeg of de •heid die zou moeten subsidiëren, ne van de Zande voegde hier nog toe dat uit een ingezonden stuk ide krant bleek, dat ook de buurt- ^'voners meer voelen voor kleinere ^jurtcentra. Voor de WD was door- ggevend de vraag of het wijkcen- im op den duur exploitabel is. Dit voor haar een duidelijke voor- ïfeéarde voor steun aan het wijkcen- heer Hoeven van de CPN kon de van de heer Bosch om nu al met het wijkcentrum te Binnen niet steunen, omdat de ex- iaiitatierekening ontbreekt ijestauratie .d stemde in met afbraak van schoenenzaak op de hoek van de g^irevaarstraat en de Raamsteeg. rwjüdelijke plannen voor wat er in de is tats komt zijn er nog niet. Alle ag< igelijkheden staan nog open, van ren fkeerruimte tot woningbouw. ■^Bthouder Waal was het eens met opmerking van de heer Beijen t deze afbraak de sluitsteen vormt n het afbraakbeleid tot nog toe. r hij vond dat hier in elk geval geen sprake is van een monument. De Boerhavezalen zullen worden ver kocht aan de Caecilia stichting die ze gaat restaureren om ze hierna in gebruik te stellen voor het museum van natuurwetenschappen. Vragen waren er in de raad omtrent de huis vesting van de kunstenaars die nu in de Boerhavezalen gevestigd zijn. Wethouder Oosterman verzekerde dat er een passende begeleiding zou komen. Hij verklaarde dat de bewo ning in de Camp nu al verder zal afnemen temeer omdat z.i. de kans op vernieling in deze wijk hierdoor groter wordt. Het verzoek van de hervormde ge meente om een bijdrage te verlenen ter dekking van het exploitatietekort van de begraafplaats Rhijnhof werd ingewilligd. Op de vraag van de heer Meijer hoe het met de plannen voor een crematorium zit, antwoordde hij dat de hervormde kerkvoogdij ak koord is met de plannen hiervoor en dat de gemeente daarom met spoed realisering zal nastreven. Voor de betaling van rente en aflossing van een aan de stichting De Adelaar te verstrekken lening besloot de raad zich garant te stellen. De stichting gaat het bestaande bejaardencom plex aan de Vijf Meilaan 'verdubbe len'. Stemming wijkcentrum In het uiteindelijk voorstel van de heer Bosch over het wijkcentrum in de Merenwijk werd de raad verzocht zich in principe uit te spreken voor de bouw van de multifunctionele ruimten voor het wijkcentrum op voorwaarde dat het rijk 75 procent van de kosten op zich neemt tot een maximum van 1 miljoen gulden ten laste van 1974 en exploitatie op den duur sluitend gemaakt kan worden. Dit voorstel dat door wethouder Tesselaar werd ontraden, werd ver worpen met 21 stemmen voor en 15 stemmen tegen. LEIDEN De gemeenteraad wordt gevraagd haar goedkeuring te ver lenen aan bet verstrekken van een aanvullend krediet voor de overna me van het gebouw Gabriel Met- zustraat 4 en de verbouwing ervan tot school voor woonwagenkinde ren. Het te verstrekken krediet be draagt 268.000. LEIDEN Vandaag wordt op 'Rhijnhof' mevrouw Maas-Doeve begraven. Afgelopen donderdag maakte zij een val van de trap in haar woning aan de Colenbrander- straat, vermoedelijk doordat zij uitgleed. Vrijdag overleed zij in het Academisch Ziekenhuis. De vrouw liep bij de val hersenletsel op. De trap, waar zij vanaf viel had geen leuning. Mevrouw Maas-Doeve werd 54 jaar. LEIDEN 'Het Huis op de Waard', het nieuwe bejaardentehuis dat het Oude Liedenhuis aan de Herengracht gaat vervangen lijkt aan de buitenkant al zo goed als klaar. Toch zal het nog tot april minstens duren voordat de eerste bejaarden voet in het nieuwe gebouw zullen kunnen zetten. In Het Huis op de Waard zijn 112 bedden. Negentig daarvan zullen voor bejaarden zijn bestemd. De overige voor het personeel en voor logees. In het Oude Liedenhuis waren veertig bedden. Dat gebouw staat op de monumentenlijst. Wat er de bestemming van gaat worden is nog niet bekend. Het college van regenten, is daarover nog in onderhandeling. Het Huis op de Waard staat op een plaats die eerder voor klein-industrie was bestemd, maar later tot woongebied werd verklaard. Het Oude Liedenhuis dateert van rond 1880 LEIDEN Afgelopen zondag reed op de 5-Meilaan ter hoogte van de Gerrit Kastelnstraat een 11-jarige jongen met zijn fiets tegen een personenauto op. De jongen liep daarbij een grote hoofdwond op. Hij werd naar het AZL overge bracht. In de nacht van zondag op maandag botste een 30-jarige auto mobilist uit Zoeterwoude op de kruising van het Stationsplein en de Oegstgeesterweg tegen een be wegwijzeringsbord op, toen hij te veel naar links uitweek. Hij liep daarbij hechtwonden aan zijn hoofd op. Een mede-inzittende, een 23-jarige bewoonster van Leimui- den kreeg verwondingen aan de kin. Beiden werden naar het AZL overgebracht. LEIDEN Na een enerverend ge vecht met clubrivaal Joop Piket heeft Philidor 1-speler Ad v. d. Berg zich verdiend de titel Leids snelschaakkampioen eigengemaakt. Eindstanden: groep 1: 1 A. M. J. v. d. Berg 8 uit 9: 2 J. J. Piket 8: 3 J. Baart 6; 4 W. D. Wiebes 5; 5 J. Bakker 4: 6 R. Mieremet 3.5: Groep 2-1 L. Konings 8 uit 9; 2 B. Houwe- ling 6,5; 3 E. Bongers 5,5; 4 L. Jongsma 5; Groep 3-1 W. G. Bin nendijk 8,5 uit 9; 2 J. Tolenaar 8; 3 L. Pols 7; Groep 4-1 G. Haasnoot 9; 2 F. J. Geertsma 7; Groep 5-1 W. Roëll 8 uit 9. ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse Onderlinge Brandwaarborg Mij. huldigde tijdens de jaarverga dering de aftredende voorzitter L. A. Droogh, die wegens het bereiken van de gestelde leeftijdsgrens niet meer herkiesbaar was. Sinds 1936 had hij zitting in het bestuur, van af 1950 was de heer Droogh voorzit ter. Vice-voorzitter G. P. v. d. Krogt prees zijn vele verdiensten en bood een gouden horloge-met-inscriptie aan. De heer P. van Dalen van de landelijke organisatie liet zich evenmin onbetuigd en liet zijn woorden vergezeld gaan van een fraai fotoboek over Nederland. Ad ministrateur J. J. Noordman, die aan mevrouw Droogh een plant overhandigde, was in het archief gedoken en haalde daaruit een aantal interessante gegevens naar voren. Daaruit bleek o.m. dat de O.B.M. in de 88 jaren van het bestaan, slechts vier voorzitters heeft gekend, waarvan de eerste, C. Lagerberg in 1902 overleed. De heer Droogh, heeft 'het langst gediend'. Uit het relaas van de heer Noord man bleek dat het boekjaar 1922- 1923 een bijzonder gunstig schade- jaar was, want de totale schade onder de leden was slechts 9,75. De opvolger van de heer Droogh is nog niet bekend. Wel werd het bestuur gecompleteerd door de ver kiezing van de heer G: Droogh. Het bestuur wijst zelf een voorzitter aan. LEIDEN Geboren: Veronique M L dv M de Zwart en H Marck, Marcla C M E dv H Lotte en H van Keulen. Antoine G dv K de Tombe en W de Graaff. Anne- lles dv J van Male en G Holtkamp. Overleden: M Schinkel 1910 echtgenote v G Roes. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving 0P 0E BRES VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE PERS Gerestaureerde toren gereformeerde kerk officieel opgeleverd KOUDEKERK De gerestaureerde toren van de Geref. kerk is officieel opgeleverd. Tijdens de bijeenkomst die hieraan voorafging, werd door voorzitter Harms van de commissie van beheer, gememoreerd, dat sinds het begin van de restauratie in augustus 1974, de elementen wel tegen waren. Ds. Swierts herinner de zich eens een schampere uit spraak van iemand te hebben ge hoord, die zei: 'Als het regent zet ten jullie die toren zeker binnen!' Nadat de heer Boon van Boon's Bouwbedrijf een fraaie reprodukte van Escher had aangeboden, ver trok het gezelschap naar buiten. Enkele blazers van 'Kunst na Ar beid' brachten vanaf de toren een drietal nummers ten gehore. Bij de laatste tonen van 'Voorwaarts Christen-Strijders' waren de mees ten wegens de regen naar binnen gevlucht. Hoewel de officiële oplevering wel wat in 't water viel, is de gemeen schapszin van de kerkleden enorm beloond, want zonder hun bijdrage van ruim 21.000 en de subsidie van 22.000 was de toren, daterend uit 1911, waarschijnlijk afgebroken en was er in het silhouet van Kou dekerk een belangrijk element ver loren gegaan. concert ;erl hu 5N HAAG De 21-Jarige Haagse litieagente mej. W. Bodegraven .eft zich bij de controle van haar J;nstpistool in de buik geschoten. rep onverklaarbare wijze ging het md tpen af toen de agente zich gister- of ond in haar woning aan het Bi insevinkenpark gereed maakte ;htlbor de nachtdienst. De toestand t0Wi mej. Bodegraven, die in zie nhuis Westeinde opgenomen erd, is lelijk. LEIDEN Eigenaren van wonin gen in Duin en Dal, onderdeel van de Merenwijk, hebben een vereni ging van huiseigenaren opgericht. Het betreft de eigenaren van de 408 woningen due worden gereali seerd door de stichting Eigen Huis in samenwerking met bouwmaat schappij Panagro. Vanaf het begin stadium zijn de eigenaren bij de bouw betrokken via enkele com missies die zijn gevormd uit kopers van de 408 woningen. Nadat d bouw eenmaal goed en wel was begonnen, kwam uit de commissies de wens naar voren een onafhan kelijke positie ten opzichte van de stichting te gaan innemen. Dat re sulteerde in de 'Vereniging van huiseigenaren Duin en Dal', waar voor intussen koninklijke goedkeu- ring werd verkregen. In tegenstelling tot de landelijke bond van huiseigenaren kunnen van 'Duin en Dal' alleen bewoners en toekomstige bewoners van de 408 woningen in Duin en Dal lid worden. De vereniging gaat de belangen van de kopers behartigen en dat in de ruimste zin van het woord. Ook bijvoorbeeld door het afsluiten van onderhoudscontracten voor bijvoor beeld schilderwerk, de c.v. en der gelijke. De vereniging gaat de be woners ook naar buitenuit repre senteren bij overleg met overheid sinstanties bijvoorbeeld over het treffen van voorzieningen of veran deringen in de wijk. èln de onafhankelijke opstelling zal het ook mogelijk zijn de belangen van de kopers ten opzichte van de stichting Eigen Huis te behartigen. Wanneer alle huizen zijn opgele verd zal een algemene ledenverga dering worden uitgeschreven en zal een definitief bestuur worden geko zen. Het secretariaat van de vereni ging zal worden gevoerd door de heer P. B. van Laren, Ixiadal 8 te Leiden. DINSDAG 19 NOVEMBER Voorschoten, Dorpskerk 8 Exultate Deo. Pieterskerkstraat 1. 8 uur informatie avond werkgroep Dienstwelgeren. Zaal Zulderkerk, 8 uur: afd. Centrum CMHRISTENVROUWENBOND. DS. L. G Grabandt te Overveen over nieuwe wegen in de godsdienstige opvoeding. Oegstgeest, Gemeentecentrum Lijtweg, 2.30 tot 5 uur viering vierde lustrum van de bejaardensociëtelt. Collegezaal Sterrewacht, 8 uur F. P. Is rael over 'Leven in het heelal'. Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 spreekuur soc. raadsvrouw. Gehoorzaal: jubileumconcert De Stem des Volks Leiden t.g.v. 70-Jarlg bestaan. WOENSDAG 20 NOVEMBER Schelpenkade 6. 8 uur afd. Tuinbouw en Plantkunde bloemen in het Franse land. LAK-theater Levendaal. 8.15 uur: 'Onaf hankelijk Toneel' met 'Het badhuis'. Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur spreekuur soc. raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 6 uur spreekuur soc. raadsvrouw. Leiderdorp, Kapel Schepplngskerk 8 uur: afd. Leiderdorp NCVB mevrouw N. Ver schoor vertelt hoe zij tot schrijven is gekomen. DONDERDAG 21 NOVEMBER Museum Volkenkunde, 8 uur: dialezing over 'Onze betrekkingen met Afrika nieu we stijl'. Stadhuis 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Rijnlands Lyceum Oegstgeest 8.15 uur De Timdelerclub met de klucht 'Wat doen we met tante?' 'moorddadige kluchtge schiedenis ln drie bedrijven', tie t.g.v. 70-jarig bestaan van 'De Stem des Volks'. Leiden. APOTHEKEN IN DE REGIO LEIDEN: De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Lelden wordt waargenomen van vrijdag 15 tot 22 no vember door de apotheek Centraal. Breestraat Lelden, de apotheek Voorscho ten en de apotheek Beker, Lijtweg 4 Oegstgeest. AANSLUITING AGENDA LEIDEN FILMS IN LEIDEN TOT 21 NOVEMBER Luxor: Stationsweg 19, tel. 21239: 'The Great Gatsby' 14 Jr. dag. 14 en 20 uur, zondag 14, 17 en 20 uur. Lido: Steenstraat 39. tel. 24130: 'The good, the bad and the ugly' 18 Jr. dag 14.30 en 20 uur. Studio: Steenstraat 39, tel. 33210: 'Gran deur Nature' 18 jr. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Trianon: Breestraat 31, tel. 23875: 'De vijf van de vierdaagse' 14 Jr. dag. 14 30. 19 en 21.15 uur. zo. 14.15, 16.30, 19 en 21.15 uur. Camera: Hogewoerd. tel. 24919: Tora, tora, tora' dag. 20 uur en do., vr.. ma. en di. 14.30 uur, zondag 14 en 16.15 uur en za. en wo. 14.30: 'Sjors en SJlmmie en de Gorilla' a l. Nachtvoorstelling: "La grande bouffe' 18 Jr. vr. en za. 13.30 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414: Do 11e Mina s avonturen in de vakantie' 18 Jr. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Kinder voorstelling: 'Tarzan en de Jungleboy* a.l. wo. en za. 14.30 uur. Nachtvoorstel ling: 'De maagdelijke heks' 18 Jr. vr. en za. 23.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum 'De Lakenhal': Oude Singel 28-32. ma. t.m. za. 10-17 uur; zo. en feestdagen 13-17 uur, t.m. 1-12 'Lelden '74'. Gemeentelijke Archiefdienst: Bolsotkade 2a. ma. t.m. vr. 9-J2 uur 14-17 uur. za. 9- 12 uur. Tot en met 29-11 '400 Jaar Viering Leldens Ontzet' met stukken uit de verzamelingen van de Gemeentelijke Archiefdienst en stukken uit het archief van de 3 oktober Vereenlglng. Rijksmuseum v. Volkenkunde: Steen- straat 1, ma. tan. za. 10-17 uur, zo- en feestdagen 13-17 uur. tentoonstelling 'Zuidzee uit de doeken' het leven en werken op het ZUldzee-ellandje Moce (flji-groep). Galerie This Eye: Noordeinde 2a, ten toonstelling van de tekeningen, schilde rijen curiosa van This Eye. di- en do- avond van 20-22 uur tot 1 december. Bezoekuren ziekenhuizen: St. Elisabeth- ziekenhuls: Klasseafdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15 tot 12 uur. van 14 tot 14.45 uur en van 18.30 tot 19.30 uur; Kraamaf- dellng dagelijks van 11.15 tot 12 uur (alleen v. echtgen.), van 15 tot 16 uur en van 18.30 tot 19.30 uur; Kinderafdeling: dagelijks van 15 tot 18.30 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14 tot 14.45 uur en van 18.30 tot 19.30 uur; Kraamafdellng dagelijks van 15 tot 16 uur en van 18.30 tot 19.30 uur; Kinder afdeling dagelijks van 15 tot 18.30 uur. CCU (Ilartbe wakening) dagelijks van 14.15 tot 14.45 uur en van 19 tot 19.30 Intensieve verpleging: Dagelijks van 14 tot 14.30 uur en van 18.30 tot 19 uur. Diaconessen hu Is: Middagbezoekuur 13.45- 14.30 uur. Avondbezoekuur 18.30-19 30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00- 19.00 uur alleen voor ouders zondag 14.00-15.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling. Endegeest: Dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zondag 11-12 uur en 14 tot 15 uur; eerste klasse de gehele dag. Annakliniek: Klasse afdeling van 13.30 tot 15.30 uur. van 18.30 tot 20.00 uur; Derde klasse van 13.30 tot 14.30 uur. van 18.30 tot 19.30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Academisch Ziekenhuis: Voor allo patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Elke dag 15.00 tot 16.00 uur. 18.30 tot 20.00 uur. Voor de prema- turenafdellng gelden de volgende bezoek uren (alleen voor ouders) maandag tot en met vrijdag 18.30 tot 18.45 uur. Zater dag en zondag 15.30 tot 15.45 uur. Be zoek aan ernstige patiënten; wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleeg ster hiervoor speciale kaarten verstrek ken. Alpben aan en Rijn: Rijnoord le en 2e klas 11 tot 11.30 uur 13.30 tot 14.15 uur en 18.30 tot 19.30 uur. 3e klas 13.30 tot 14.15 uur en 18.30 tot 19.30 uur; Kraam afdellng 13.30 tot 14.15 uur, alleen voor echtgenoten 19-20 uur; Kinderafdeling 15 tot 15.30 uur alleen voor ouders 18 tot 18.30 uur. V.ort-nicDT.-r.-int-rjo-rcrio V. orl-Tii cu v»s-n i t-fl o-Tc;cio kor i-Tii cuv:i-u i t-9 o-TSï^io kort-rn ouws-uit-fle-Tegio kor t-Tvi ODv/r.-ui t-Bo-roffio LEIDEN Met ingang van 1 no vember zijn de openingstijden van het bureau van de Stichting Werk gemeenschap Kindercentra Leiden gewijzigd. De openingstijden zijn nu: maandag gesloten, disndag. woesndag, donderdag en vrijdag van 9.30-12.00 uur en van 14.00- 17.00 uur. Het adres van het bureau is Hooglandse Kerkgracht 4 (in gang Koppenhinksteeg) en het is telefonisch te bereiken onder num mer 30360. KATWIJK B. en W. willen de raad een zogenaamd deelplan ter vaststelling voorleggen voor de gronden gelegen aan de oostzijde van de Dwarsstraat. Daardoor zal de bebouwing overeenkomstig de laatste ontwikkelde gedachten op deze door sanering vrijgekomen gronden, zo snel mogelijk tot ont wikkeling kunnen worden gebracht. Eenzelfde gedragslijn willen B. en W. volgen voor de nieuwbouw, c.q. restauratieplannen voor de daar voor in aanmerking komende wo ningen, in het gebied tussen Lou westraat en Baljuwstraat. KATWIJK B. en W. van Katwijk zijn voorstander van continuering van het studiegewest. Verwacht wordt dat de raad mogelijk al in 1975 opnieuw met de gewestvor ming zal worden geconfronteerd. De minister van binnenlandse za ken bereidt een voorontwerp van een gewestwet voor. Waarschijnlijk zal het jaren duren voor de wet in werking treedt. In de Katwijkse begroting voor 1975 zijn daarom geen kosten meer voor het gewest geraamd. KATWIJK Het verkeer vraagt voor 1975 weer veel aandacht van de gemeente. Een verkeersadviseur heeft in samenwerking met ge meentelijke diensten een globaal 'verkeersplan 1985' samengesteld. B. en W. hebben het plan in studie genomen en zullen het t.z.t. aan de raad voorleggen. De verkeersproble matiek. met inbegrip van de vraag waar verkeerslichten moeten wor den geplaatst, wordt in belangrijke mate beheerst door het antwoord op de vraag of de Verlengde Laan van Nieuw Zuid zal worden aange legd. RIJNSBURG De Peuterspeelzaal in Rijnsburg heeft 65 kinderen op de wachtlijst staan. LEIDERDORP De kommissie ruimtelijke ordening en openbare werken vergadert op dinsdag 19 no vember. De vergadering wordt ge houden in het gemeentehuis en be gint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder andere de volgende onderwerpen; voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de Hoogmadeseweg (t.o. Leythenrode) voor de bouw van een groeps- en rayonbureau van de Rijkspolitie; voorstel tot verplaatsing van de parkeerhaven aan de Mauritssingel tussen viaduct en Irenestraat naar de overzijde van de weg ter verho ging van de verkeersveiligheid ter plaatse: voorstel tot verhuur van een perceel grond in Buitenhof, ter grootte van 2.150 ra2, aan de Vere niging voor Christelijk Voortgezet Onderwijs te Leiden voor de uit breiding van de in aanbouw zijnde dependance van het Visser 't Hooft-lyceum; voorstel tot uitvoe ring van een groenplan voor de omgeving van Peppelschans, Beu kenschans en Rietschans. Dat is op gesteld door de flatkommissie van deze flatgebouwen: voorstel tot aankoop van een perceel grond aan de Hoogmadeseweg (t.o. de ingang van de begraafplaats) voor de aan leg van een parkeerterrein; voorstel tot verhuur van een perceel grond aan de Hoofdstraat, naast de mu ziekschool, aan de heer F. Th. Prangers, voor het parkeren van zijn bedrijfsvoertuigen. KATWIJK B. en W. verwachten dat in de loop van 1975 het kunst werk betreffende het reddingswezen zal kunnen worden geplaatst bij restaurant De Zwaan. KATWIJK De bouw van de nieuwe bibliotheek in de Secretaris Varkevisserstraat. hoek Dwars straat, vordert gestaag. Volgens de gemeente zal de nieuwe accommo datie in de loop van het tweede kwartaal van 1975 in gebruik kun nen worden genomen. KATWIJK Van het rijk is be richt ontvangen dat met ingang van 1 januari gerekend mag wor den op een rijksvergoeding ten be hoeve van een vormingsinstituut voor jongeren. Of realisering van deze plannen dan al mogelijk is, hangt af van de vraag of over de nodige lokaliteiten kan worden be schikt. OEGSTGEEST De reinigings rechten in Oegstgeest gaan om hoog. Vanaf 1 januari 1975 zal men in Oegstgeest een bedrag van ƒ71.60 per jaar gaan betalen. Dat stellen B. en W. de raad voor. OEGSTGEEST De gemeente gaat subsidie geven aan de restau ratie van het orgel van het Groene Kerkje in Oegstgeest. Tenminste dat stellen B. en W. aan de ge meenteraad voor. De subsidie be draagt dertig procent van de kosten met een maximum van 64.297. SASSENHEIM In verband met herhaalde stremming van het ver keer ter plaatse werd zaterdag door de politie controle gehouden op het parkeerverbod aan de Hoofdstraat en Concordiastraat. Er werd tegen 13 automobilisten proces-verbaal opgemaakt. KATWIJK AAN DEN RIJN Don derdag 21 november 's avonds om 8 uur wordt in de grote zaal van de Ontmoetingskerk een gemeente avond gehouden van de Hervormde Gemeente. In deze samenkomst zal het college van kerkvoogden en no tabelen een zo breed mogelijke voorlichting worden gegeven over het financiële beleid. KATWIJK AAN DEN RIJN De stand van het restauratiefonds Dorpskerk is nu 81.733 waaronder ook de opbrengst van de oud-pa- pieraktie groot 20.822. KATWIJK Het eerste tiental van de Katwijkse damclub KDC speelde tegen Diemen I en wist deze strijd te winnen met 12-8. KDC III speel de tegen LDC I uit Leiderdorp; het resultaat was een 10-10 stand.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3