Volkenkunde wil jeugd laar museum trekken ar v.d.wiel Agenda van Leiden Oegstgeest heeft behoefte aan een toezichthoudend ambtenaar Nieuwe afdeling van Milieu-Defensie Begroting Rijnsburg Woningplan Hillegom in beslissend stadium Wijkkrant: Geen bouw op speelterrein geeft 'n man meer kans!., in v.d.wiel Plan reconstructie Valkcnburgseweg Medisch Comité Nederland-Vietnam Leidse kollekte 'MEDICIJNEN VOOR VIETNAM' epecilia-complex Vdt verkocht M.illl-WsWJI.M Moeilijkheden met velden 'Woubrugge' Ook verkorting van werktijd bij Hibe Commissaris op werkbezoek in Leiderdorp NETTE VERKOOPSTER ra (UW/KWARTET ZATERDAG 16 NOVEMBER 1974 STAD EN REGIO L3 j film of rondleiding creatief werken in museumatelier (ADVERTENTIE) IDEN De educatieve dienst van, het rijksmuseum voor vol- ïkunde (u weet wel aan de Steenstraat) heeft een leuk initiatief i i lomen om het bezoek van de jeugd te stimuleren, ret en ere woensdag wordt er voor kin- sn in de leeftijd van ongeveer t tot dertien jaar een middag ?ej ouden. Wie er belangstelling jdr heeft gaat dan eerst een film en. bijvoorbeeld over de Eski- t s. over Nieuw-Guinea, een Zuid- sj eiland of Indonesië om maar s een willekeurige greep te doen het programma van de komende en. En nadat de kinderen de van ongeveer een half uur gezien gaan ze naar het lier van het museum in de kei- om iets te gaan doen aan idvaardigheid dat betrekking t ft op het eerder in de film ést odene. Dat kan zijn: linoleum- ijden zoals de Eskimo's houtsne- maken, papierversieren met jJgemaakte sjablonen op de ma- id waarop boombastdoeken wor- versierd door bewoners van het Tdzee-eiland Moce, betikken en veel andere handvaardige acti- iPen. itiatief jeugdprogramma is een initia- t waarmee de afgelopen week is jonnen en waarvoor toen al een ie e belangstelling was. De educa te dienst van het rijksmuseum r volkenkunde bestaat overigens FrOgraiMTia .sinds 1954. Zij neemt in het ieum een belangrijke plaats in .pas het maar omdat de educa- dienst voor veertig procent de bezoekers van volkenkunde ■_tJdie lange jaren heeft de educa- - dienst allerlei projecten opge- Voor clubhuizen, buurthuizen, q?3olen, huishoudgroepen, vereni gen van huisvrouwen en nog meer organisaties en instellin- iedereen aan de beurt was geweest, begon het systeem van voren af aan. 'Het was dus eigenlijk zo dat hoe minder kinderen er voor waren, hoe vaker ze aan de beurt kwamen. Daarvan wilden we nu af. Ieder kind dat er zin in heeft kan ko men. Half drie op woensdagmiddag verzamelen bij de koffie-automaat in de hal van het museum. De film of de rondleiding duurt een half uurtje. Daarna gaan de kinderen voor een uur naar het atelier in de kelder. 'Langer is niet nodig', zegt Wim Rozema van de educatieve dienst. 'Want daarna is de aan dacht en het vermogen om wat op te nemen er toch niet meer'. 'Ze kunnen', zegt Jaap van der Nat, ook van de educatieve dienst, 'dan nog een uurtje in het museum rondkijken, maar ik heb liever dat ze dan weggaan. Ze hebben er dan toch niets meer aan. Ik heb liever dat ze dan de volgende keer weer terugkomen'. 'Het is de bedoeling', zegt Jaap van der Nat, 'dat de kinderen individu eel komen, niet in groepen. Met clubhuizen en scholen maken we liever een aparte afspraak'. Voor wie er belangstelling voor heeft het programma: 20 novem ber: Inuït (Eskimo's). Er wordt dan een film gedraaid die de titel draagt Kenojuaek, de kunstzinnige Eskimo. Daarna gaan de kinderen in het atelier linoleumsnijden op de wijze waarop de Inuïtmensen houtsneden maken. 27 november: Nieuw-Guinea. Dan wordt de film: Matjemosh, een Ook veel voor de jeugd. Maar houtsnijder van Nieuw-Guinea ge- Klinkt misschien vreemd. Maar de moderne man kan er met 'n goed gekozen montuur verdraaid interessant uitzien. En 't zal niet de eerste keerzijn datzo'n man in de amore en maatschappelijk meer suksesging boeken... weet er het fijne van ...van brillen! Nieuwe Rijn 62 Leiden. LEIDEN In samenwerking met de gemeente Valkenburg" is een plan ontworpen voor de reconstruc tie van de Valkenburgseweg. Dit zal gebeuren in het kader van de rege ling aanvulling werkgelegenheid. De raad van Leiden wordt gevraagd een krediet van 25.000 beschik baar te stellen voor grondaankopen voor deze reconstructie. it eerder voor zomaar kinderen op eigen houtje naar het mu- 'a komen. 'volkenkunde' heeft men nog i flauw idee op hoeveel kinde- men moet gaan rekenen wan- aan deze middagen wat meer iciteit wordt besteed dan vorige In de filmzaal kunnen zestig honderd kinderen, in het atelier rtig. 'Voor het geval er meer deren komen moeten we in jepjepen gaan werken', zegt public k itionsman H. S. van der Straa- 'Het heeft natuurlijk z'n beper- ?T' der gebeurde in het rijksmu- Toim voor volkenkunde iets derge- nbfs. maar dan met een geselec- 'a%de groep kinderen. De kinderen tyden door het museum aange- reven en mochten dan vier keer tereen komen voor een film of dleiding en wat creativiteit. 'Jrna kwam een volgende groep ":eren aan de beurt. En wanneer draaid. Daarna wordt er iets in het atelier gedaan.. Wat precies is nog niet bekend. 4 december: Het Zuidzee-eiland. Moce. De film Tapa, Zuidzee uit de doeken wordt vertoond. Daarna wordt op de tentoonstelling papier versierd met zelfgemaakte sjablo nen op de manier waarop bombast doeken worden versierd. 11 december: Indonesië. De films: Borobudur en: Weven en batikken worden vertoond. Daarna batikken in het atelier. 18 december: Wonen en werken in de wereld. Een film over de bouw van een iglohut. Daarna wordt er weer lets ln het atelier gedaan. Daarna Is het kerstvakantie en gaat de educatieve dienst werken met speciale vakantieprogramma's. Voor de jeugd uit Leiden en omgeving is het een goede, nuttige en leerzame manier van vrije-tijdsbesteding. Na de kerstvakantie zal de educatieve dienst aan de hand van de belang stelling van voor de kerstvakantie een nieuw programma samenstel len. OEGSTGEEST Donderdag avond waren wü getuige van een novum in de Oegstgeester ge meenteraad wat betreft de be handeling van de begroting. Voor het eerst hield de raad een openbare vóórbespreking met B. en W., bijgestaan door amb tenaren van secretarie en ge meentewerken. De publieke be langstelling was vrij gering. Vanuit de raadsfracties waren vele vragen ingediend. Dit had tot ge volg dat de opmerking van de zijde van het college 'Wordt schriftelijk beantwoord' veel gebruikt werd. De heer P. van Veen (CDA) gaf een voorproefje op de komende officiële behandeling door mee te delen dat zijn fractie het college straks een paar ideeën aan de hand zal doen in verband meet investeringen 'op korte termijn. De heer Van Belle (PvdA) gaf het college in overweging een voorlich tingsambtenaar aante stellen. Ook pleitte hij voor een regionaal cen traal antennesysteem. De heer Be kkers (PPR) vestigde de aandacht op de Wereldwinkel wat betreft het verkrijgen van subsidie. Burgemeester Van Eysinga zegde toe dat dit apart behandeld zal worden. De invoering van een vari abele werkweek voor het buiten- dienstpersoneel van Gemeentewer ken noemde de voorzitter een inte ressante gedachte. In de begroting was een post van 29.970 inclusief sociale lasten op genomen m.b.t. de aanstelling van een toezichthoudend ambtenaar, een tijdelijke functie tot het korps Rijkspolitie weer op sterkte is. 'Wij hebben er bepaald behoefte aan', zei de voorzitter. De huidige straatverlichting levert geen klachten meer op. Twee we thouders zoeken naar plaatsen waar kastjes met een plattegrond het best gezet kunnen worden. Het overleg is omtrent een borst kankeronderzoek is zojuist op gang gekomen. Voor een hartonderzoek zijn nog geen kontakten gelegd. (ADVERTENTIE) Giro 1090400 m.v.v. LEIDEN VOOR VIETNAM 18-23 november onder het motto Komitee van Aanbeveling: H. van Andel. Secretaris X-Y: J G. Bergmeyer. Direc teur St. Elizabeth Ziekenhuis. J. M. v. d. Blom-Vijl- brief. Oud-gemeenteraadslid C.PN.: J. de Bruijne. Huisarts; J A. Eekhol, Ned. Herv. Stud predikant: C. H. du Gardijn. Fraktievoorzitter P.P.R.. P.S.P.. D'66: L. S. Go. Apotheker; E. V. van Hall. Hoogleraar Gynaecologie. D. Hoeven. Fraktievoorzitter C.P.N.; J. v. d. Hoeven. R.K. studentenpastor: A. P. J. Höp- pener. Gemeenteraadslid P.v.d.A.; A. J. Lamping. Ned. Herv. predikant; L. F. Meijer. Fraktievoorzitter P.v.d.A.: H. J. Middelkoop. Med. Secr.Raad v. d. Zen ding; L. G. A. v. Noort. Deken. A. Quispel. Hoogleraar Biologie; R. Renters. Hoofd Heilig Hart Scholengem.- sch.: H Schol te, Apotheker: F. P. A. Verlaan, Kape laan: P. Wolfswinkel. Journalist Leids Dagblad, A. v. d. Zande, Gemeenteraadslid P.P.R.. P.S.P.. D'6fi; De wethouders van de Gemeente Leiden H. van Dam. M. van Aken, D. J. Tesselaar, C. J. D. Waal. A. Ver boom, B. D. Oosterman. .ïc DEN Met het bestuur van de nb ciliastichting heeft de gemeente )Cji reenstemming bereikt over ver- an P door de gemeente van de op- ied Hen aan de Caeciliastraat, de nsteeg en de Lange St. Agnie- straat, die behoren tot het zoge- imde Caeciliacomplex. De stich- g wil de opstallen in fasen rés- :eren en daarna ln gebruik stel- voor het rijksmuseum der ge- iedenis van de natuurweten- L1 appen. De raad wordt voorge- ld het Caeciliacomplex te verko- aan de Caeciliastichting. hf»HEN AAN DEN RIJN/KAT- JK AAN ZEE In de NCRV- zending 'Zondagavondzang' "kan t 17 november luisteren naar ïamen van het meisjeskoor 'De •pjiteklokjes' afd. C te Alphen aan Rijn en Katwijk aan Zee. On- leiding van Dirk van Vliet en t medewerking van Han Kapaan, bo en Simon C. Jansen, orgel. Hen zes liederen worden uitge- erd. Dit programma wordt uitge- Qden om 19.00 uur via Hilversum (ADVERTENTIE) exclusieve meubelen bij INTERIEURVERZORGING VERDUYN RIJNSBURG Rapenburg lb. tel. (0I7I8)-13036. LEIDEN Op 14 november werd de oprichtingsvergadering gehouden van een nieuwe afdeling Leiden en omgeving van de VMD vereni ging voor Milieu-Defensie, Heren gracht 109, Amsterdam). Aanleiding daartoe was het snel-groeiende le dental in Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest, die nu samen 325 leden tellen. Het ledental in heel Neder land bedraagt 12.600. Namens het hoofdbestuur van de VMD waren aanwezig de heren G. van Boxtel en R. Kraaijenoord. De andere aanwezigen waren vooral vertegenwoordigers van reeds werk zame milieugroepen: Milieu-Leider dorp, werkgroep milieubeheer van de universiteit, de werkgroep Fiets, de actiegroep Meer-Bomen-Minder- Babies. de Leidse binnenstad en de Oegstgeester milieugroep. Als voorlopige taken werden ge steld: het inventariseren en coördi neren van alles wat op het terrein van de milieu-bescherming gedaan wordt en nog gedaan moet wor den. Een tweede fase zou kunnen zijn: elkaar deskundige hulp verle nen, informatie verschaffen. Hoe nodig het is om te coördine ren, bleek uit het feit, dat diverse RIJNSBURG Door het ontbre ken van straatverlichting aan de westzijde van de Oranjelaan en het ter plaatse parkeren van grote vrachtauto's ontstaan regelmatig gevaarlijke situaties. B. en W. vin den het niet verantwoord langer te wachten en hebben bij de Stedelij ke Lichtfabrieken gevraagd welk bedrag ermee gemoeid is als op korte lermijn tot aansluiting wordt overgegaan. De kosten zouden dan 2000 bedragen. B. en W. zullen opdracht geven de aanfluiting te verrichten. bezoekers zelfs nog nooit van be paalde milieuacties hadden ge hoord, terwijl sommige actiegroe pen nauwelijks wisten wat anderen deden en nastreefden. Eric Clausen werd aangewezen als voorlopig contactpersoon (adres Leiden. Milanenhorst 109). Op de volgende bijeenkomst, die woens dag 27 november zal worden gehou den. wordt verder gewerkt aan de oprichting van deze nieuwe VMD- kerngroep. WOUBRUGGE Gezien de slechte gesteldheid van de beide velden van de voetbalvereniging, heeft de LVB op verzoek van het bestuur erin toegestemd, dat althans het eerste elftal zoveel mogelijk uit wedstrijden speelt. De voor zater dag vastgestelde wedstrijd tegen Sportclub Llsse vervalt. In plaats hiervan wordt nu om 2.30 uur ge speeld: MVKV 1-Woubrugge 1. Voor zaterdag 23 november - luidt het programma: Kagia 1-Woubrug ge I. Omdat het zich laat aanzien, dat de problemen rond de velden van Woubrugge niet in een handom draai zullen zijn opgelost, en gezien de grote achterstand, die het eerste elftal in deze competitie heeft ge haald. zal ook tijdens de winterstop verder worden gevoetbald, mits de betrokken clubs hiermee akkoord gaan. Daarom zijn nu al gepland: 21 de cember: Sleutels-Woubrugge; 28 december: Sportclub Lisse-Wou- brugge; 4 januari: Leiden-Wou- brugge. HILLEGOM Loco-burgemeester W. F. van Dam informeerde don derdagavond de raad, dat de plan nen van de Stichting Leget voor de bouw van 138 woningen en 32 ga rages nabij de Guido Gezellelaan in eep beslissend stadium gekomen zijn. Het stichtingsbestuur heeft in tussen met Bouwbedrijf Gróót B.V. VALKENBURG In de zaal van de Hervormde kerk hield de afde ling Valkenburg van de Industrie bond CNV een ledenvergadering onder leiding van de heer Adr. Gravekamp. Spreker was de heer D. Nederveen. districtsbestuurder van het CNV over: Arbeidsverkorting en ontslag. 'We constateren om ons heen een toenemende werkloosheid en arbeidstijdverkorting. Vooral in de bouw heersen moeilijkheden. In vele bedrijven heeft, men te kam pen met ean steeds stijgen van voorraden. De koopkracht wordt minder, doordat men minder geld ter beschikking heeft. Door het aanvragen van arbeidstijdverkor ting wil men een rem zetten op de voorraadvorming. Arbeidsverkorting behoeft voor de betrokkenen maar weinig gevolgen te hebben. Voor de tijd dat niet gewerkt wordt komt de werkloos heidswet in werking en krijgt men 80 pet. uitkering. De overige 20 pet. moet het bedrijf betalen. Erger is het wanneer het ontslag gaat betreffen. In verschillende sectoren is er geen mogelijkheid iets anders te gaan doen. We kun nen de gevolgen, aldus de heer Nederveen, wel wat verzachten, maar nooit geheel wegnemen. De bereidheid om naar een andere be drijfstak over te gaan, zal bevor derd moeten worden. Er moeten garanties komen, opdat de werkne mers zo weinig mogelijk schade on dervinden van verkorting of werk loosheid. Bij al deze problemen spreekt de leeftijd van de werkne mer een grote rol. Ook fusering brengt werkloosheid, met zich in vele gevallen. Ga nooit op non-aktiviteit zonder dat een ontslagvergunning Is afge geven. Wordt die toestemming wel verleend dan zal de werkgever zich toch aan de regels heben te hou den. RIJNSBURG Tennisvereniging De Rijnkanters' heeft al 300 leden. Het wachten is op de banen in 'Het Waterbos'. Er is intussen een le denstop ingevoerd. Voetbalvereni ging Rijnsburgse Boes kampt ook met problemen. Te weinig velden is er de oorzaak van dat er een leden stop is voor senioren. te Egmond aan de Hoef overeen stemming bereikt over de aan- neemsom. De voorlopige koopover eenkomst inzake de verkoop van de grond is getekend. Het voorstel tot verkoop van de bouwterreinen voor de prijs van 2.791.000 werd aan genomen. CCP-fractievoorzitter D. C. v. d. Kamp drong er nogmaals op aan goedkope woningen te bouwen voor minder-draagkrachtigen. Wethouder C. Smits deelde mee. dat de stoplichten nabij de Elsbroe- kerlaan wordenverplaatst naar de Olympiaweg. Raadslid Boonzaayer (VVD) kon digde een motie aan om leerlingen van de LOM-school in het genot van schoolmelk te stellen, met na me in het overblijfuur. De Stichting Katholiek Onderwijs vroeg subsidie voor godsdienston derwijs. door een catcheet. Wet houder v. d. Laan beklemtopnde dat het geven van dit onderwijs primair een taak is voor het schoolbestuur. Als men de kerken erin wil betrekken, staat dit het schoolbestuur vrij. Wethouder Smits deelde mee. dat een complete nieuwe Asselaarsbrug een miljoen gaat vergen. Op aan drang van enkele raadsleden deed hij de toezegging met een soberder voorziening te komen. LEIDERDORP Voor het werkbe zoek van de commissaris van de koningin, mr. M. Vrolijk, op maan dag 18 november is het volgende programma vastgesteld: 14.00 uur aankomst op het gemeentehuis en ontmoeting met burgemeester en wethouders; aansluitend vergade ring met B. en W.; de echtgenoten van de bestuurders brengen een bezoek aan het St. Elisabeth Zie kenhuis. 15.45 uur rondrit met het voltallige gezelschap door de gemeente: tij dens deze rit om plm. 16.15 uur bezoek aan het clubgebouw van RCL in De Bloemerd en om plm. 16.55 uur bezoek aan het gebouw 'de sjelter' van de Stichting Jeugd werk Leiderdorp aan de Heemraad laan. 17.30 uur bezoek aan het reactiver ingscentrum Leythenrode waar te vens een eenvoudige maaltijd wordt gebruikt. 20.00 uur vergadering van de ge meenteraad De gesprekspunten zijn: beleid splanning, financiën, gewestzaken, huisvesting en ruimtelijke orde ning. milieu, onderwijs, verkeer en vervoer, verhouding particulier ini tiatief gemeentelijke overheid. ZATERDAG 16 NOVEMBER Vcstestraat 40. 8.30 uur: Imperium met "Met gesloten deuren'. RIJnl. Lyceum Oegstgeest 8.15 uur: De Noorder Compagnie met De vrolijke 1 vrouwtjes van Windsor". MAANDAG 18 NOVEMBER Stadhuis'. 7.30 uur: gemeenteraad. Vrouwen kerkkoorstraat 9. Praethuys. 8 uur: gespreksavond over 'zelfverwerkelij king'. Inleiding door dr. Reender Kranen borg. geref. predikant te Gauw-Terzooi. DINSDAG 1!' NOVEMBER Voorschoten. Dorpskerk 8 uur concert Exultate Deo. Plcterskerkstraat 1. 8 uur informatie avond werkgroep Dienst weigeren Zaal Zuiderkerk. 8 uur: afd. Centrum CMHR1STEN VROUWENBOND. DS L. G Grabandt te Oven-een over nieuwe wegen in de godsdienstige opvoeding. Oegstgeest. Gemeentecentrum Lijtwog. 2.30 tot 5 uur viering vierde lustrum van de bejaardensociëteit. Collegezaal Sterrewacht. 8 uur F. P. Is rael over 'Leven ln het heelal'. Driftstraat 49, 10.30 tot 11.30 spreekuur soc. raadsvrouw. Gehoorzaal: jubileumconcert Dc Stem des Volks Lelden t.g.v. 70-jarlg bestaan. WOENSDAG 30 NOVEMBER Schelpenkade 6. 8 uur afd. Tuinbouw en Plantkunde bloemen in het Franse land LAK-theater Levendaal. 8.15 uur: 'Onaf hankelijk Toneel' met 'Het badhuis Dljkstraat 2a. 10 tot 11 uur spreekuur soc. raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 6 uur spreekuur soc. raadsvrouw. Leiderdorp, Kapel Scheppingskerk 8 uur: afd. Leiderdorp NCVB mevrouw N. Ver schoor vertelt hoe zij tot schrijven Is gekomen. DONDERDAG '21 NOVEMBER Museum Volkenkunde. 8 uur: dialezing over 'Onze betrekkingen met Afrika nieu we stijl'. Stadhuis 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Rijnlands Lyceum Oegstgeest 8.15 uur De Timdelerclub met de klucht 'Wat doen we met tante?' 'moorddadige kluchtge schiedenis in drie bedrijven'. VRIJDAG 22 NOVEMBER Anthonius-Clubhuis 8 uur: concert man nenkoor Kunst na Arbeid t.g.v. het 80- Jarig bestaan. Medewerking Sempre Avantl. Rijnlands Lyceum Oegstgeest, 8.15 uur optreden van Marjol Flore. Langebrug 63. 8 uur J. P. Fljnvandraat te Sneek over 'Het menselijke element ln de Bijbel' (in de serie: 'Onze tijd ln bijbels licht"). Vcstestraat 40. 8.30 uur Imperium met 'Met gesloten deuren'. Rapenburg 24, 22 uur Jazz-zolder Hot House, optreden van Rein de Graaff Dlck Vennlk (kwartet). ZATERDAG 23 NOVEMBER Gehoorzaal. 8.15 uur stichting Hoofdstad Operette met 'Grafln Marltza'. operette. Vestestraat 40. 8.30 Imperium met 'Met gesloten deuren'. Antonlus-clubhuis. 4.30 tot 6 uur recep- RIJNSBURG Bij de behandeling van de begroting waterleidingbe drijf en grondbedrijf vroeg de A.R. een (minimum)percentage vast te stellen voor verhoging. De heer C. Leeuwenburg (C.H.U.) vroeg het buizennet van het centrum op kaart te brengen. De PvdA had moeite met de verhoging per m3 van 0.30 naar 0,35. Volgens Po lak diende men zoveel mogelijk vast te houden aan een verhoging van 10-11 pet. Dit was iets meer. Wethouder De Mooy had al voorop gesteld dat de prijs zo laag moge lijk gehouden werd. Hij wilde on derzoeken hoe het met het buizen net stond en hiervoor reserve ge bruiken. Er hangt een fusie in de lucht met andere waterleveringsbe- drijven en hiervoor zal wel weer een verhoging komen, zei De Mooy. De begroting werd goedgekeurd. De begroting van het grondbedrijf ging iets vlugger. De fracties wil den zo gauw mogelijk de lege plek ken in het dorp zien opgevuld en de wijken die vernieuwd moeten worden gesaneerd. Vooral De V.V.D. zag graag vooruit op ohteigenings- procedures: dit zijn vaak langduri ge kwesties. De PvdA zag niet veel in de 18 bestemmingsplannen van Rijns burg. Dit is ook wel erg veel. De heer De Mooy zegde dan ook toe deze nog eens te bekijken. Hij ver telde nog. dat er volgende week een bespreking is met .de middenstand over de te bouwen winkels en wo ningen in de Anjelierenstraat. tie t.g.v. 70-jarig bestaan van 'De Stem des Volks' Leiden. APOTHEKEN IN DE REGIO LEIDEN: De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken ln de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 15 tot 22 no vember door de apotheek Centraal. Breestraat Leiden, de apotheek Voorscho ten en de apotheek Beker, Lijtweg 4 Oegstgeest. AANSLUITING AGENDA LEIDEN FILMS IN LEIDEN TOT 21 NOVEMBER Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239: 'The Great Gatsby' 14 Jr. dag. 14 en 20 uur. zondag 14, 17 en 20 uur. m, Lido: Steenstraat 39. tel. 24130: 'The good, the bad and the ugly' 18 jr. dag. 14.30 en 20 uur. Studio: Steenstraat 39. tel. 33210: 'Gran deur Nature' 18 jr. dag 14.30. 19 en 21.15 Trianon: Breestraat 31. tel. 23875: 'De vijf van de vierdaagse' 14 Jr. dag. 14.30. 19 en 21.15 uur. zo. 14.15, 16.30, 19 en 21.15 uur. Camera: Hogewoerd. tel. 24919: Tora. tora. tora' dag. 20 uur en do., vr.. ma. en dl. 14.30 uur. zondag 14 en 16.15 uur en za. en wo. 14.30: 'SJors en SJlmmle en do Gorilla' a.l. Nachtvoorstelling: 'La grande bouffe' 18 jr. vr. en za. 13.30 \iur. Itex: Haarlemmerstraat 52. tel. 25414: Do 11e Mina s avonturen ln de vakantie' 18 jr. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur Kinder voorstelling: 'Tarzan en de Jungleboy' a.l. wo. en za. 14.30 uur. Nachtvoorstel ling: 'De maagdelijke heks' 18 jr. vr. en za. 23.30 uur. TENTOONSTELLINGEN stedelijk Museum 'De Lakenhal': Oude Singel 28-32. ma. t.m. za. 10-17 uur; zo en feestdagen 13-17 uur. t.m. 1-12 'Leiden '74'. Gemeentelijke Archiefdienst: Boisotkade 2a. ma t.m. vr. 9-12 uur 14-17 uur. za. 9- 12 uur. Tot en met 29-11 '400 jaar Viering Leldens Ontzet' met stukken uit de verzamelingen van de Gemeentelijke Archiefdienst en stukken uit het archief van de 3 oktober Vereenlglng. Rijksmuseum v. Volkenkunde: Steen straat 1. ma. t.m. za. 10-17 uur. zo- en feestdagen 13-17 uur. tentoonstelling 'Zuidzee uit de doeken' het leven en werken op het Zuldzee-ellandje Moce toonstelling van de tekeningen, schilde rijen curiosa van This Eye. dl- en do- avond van 20-22 uur tot 1 december. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diacouessenhuls: Middagbezoekuur 13.45- 14.30 uur. Avondbezoekuur 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00- 19.00 uur alleen voor ouders zondag 14.00-15.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling. St. Ellsabeth-zlekenbuls: Klasseafdel ln- gen. Volwassenen dag. van 11.15 tot 12.00 uur van 14 tot 14.45 uur en van 18.45 tot 19.45 uur. Kraamafdeling dag. van 11.15 tot 12 uur (alleen voor echtgen.) v. 15 tot 16 uur en van 18.45 tot 19.45 uur; kinderafdeling dag. van 15 tot 18.30 uur; 3e klasse dag. van 14 tot 14.45 uur en van 18.45 tot 19.45 uur: Kraamafdeling dag. van 15 tot 16 uur en van 18.45 tot 19.45 uur; Kinderafdeling dag. van 15 tot 18.30 uur. Endegeest: Dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zondag 11-12 uur en 14 tot 15 uur: eerste klasse de gehele dag. Annaklinlek: Klasse afdeling van 13.30 tot 15.30 uur. van 1830 tot 20.00 uur; Derde klasse van 13.30 tot 14.30 uur. van 18.30 tot 19.30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Elke dag 15.00 tot 16.00 uur. 18.30 tot 20.00 uur. Voor de prema- turenafdellng gelden de volgende bezoek uren (alleen voor ouders) maandag tot en met vrijdag 18.30 tot 18.45 uur. Zater dag en zondag 15.30 tot 15.45 uur. Be zoek aan ernstige patiënten: wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleeg ster hiervoor speciale kaarten verstrek ken. Alphen aan den Rijn: Rijnoord le en 2e klas 11 tot 11.30 uur 13.30 tot 14.15 uur en 18.30 tot 19 30 uur. 3e klas 13.30 tot 14.15 uur en 18.30 tot 19.30 uur: Kraam afdeling 13.30 tot 14.15 uur. alleen voor echtgenoten 19-20 uur: Kinderafdeling 15 tot 15.30 uur alleen voor ouders 18 tot 18.30 uur. Plannen Project 5 in Pieterswijk LEIDEN In de een dezer dagen opgerichte wijkkrant 'Hart van de stad krant' voor de Pieters- en Academiewijk wordt fel stelling ge nomen tegen de plannen van het vorige college van B. en W. om het speelterrein aan de Pieterskerk gracht op te heffen en te bestem men voor woningbouw. Oud-wethouder Kret gaf dit met veel energie bevochten speelterrein in erfpacht uit aan het Pensioen fonds van Van Gelders Papierfa briek. Projectontwikkelingsmaat schappij Project 5 ontving daarop een brief, waarin werd gesteld, dat op het open terrein óp de hoek van de Lohorststraat en aan de Pie terskerkgracht woonhuizen dienden te worden gezet. Eerst moest echter een bouwplan bij de gemeente wor den ingediend. Met een verbazingwekkende snel heid, zo schrijft de wijkkrant ver der. is toen dat ontwerp boven tafel gekomen. Het huidige college van B. en W. heeft naar wet houder Waal meedeelde hog geen standpunt hierover bepaald. Wel merkte hij op, dat het 'de vraag is of wij dat wel willen'. Waarop de Wijkkrant vervolgt: 'College, dit plan mag nooit'. Op 23 oktober werd het plan van Projekt 5 voorgelegd. De wijkkrant: 'Inderdaad heeft men een aantal woningen bedacht op de eerste en tweede etage (op de begane grond is ruimte voor winkels of kanto ren), die wat bouwstijl betreft de historie met voeten zullen treden. De architect heèft naar alle waar schijnlijkheid de verkeerde kant uit gekeken alsof Leiden een toekomst stad zou moeten zijn. We zien het al staan: drie panden in gerestau reerde staat en pél daarnaast een blok in de geest van de panden, die Studentenhuisvesting aan de Oude Vest op de hoek van de Pelikaan straat heeft laten zetten'. De wijkkrant gaat verder: 'Wan neer het speelterrein inderdaad moét verdwijnen, wat is dan het alternatief? De ruimte om de hoek van het Pieterskerkhof en de Pie terskerkstraat. waar het bejaarden tehuis toch niet doorgaat?' En zij besluit: 'Wanneer men tot bebou wing besluit, is er maar één terzake gerechtigde gegadigde, en dat is dan 'Diogenes' omdat deze stichting als eerste naar deze ruimte kon dingen' (Diogenes had ook al lang bouwplannen voor het bedoelde terrein-red.). LEIDEN Aan de Leldae Universiteit Ib de heer C. A. Wijffelman, wetenschappe lijk medewerker, gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld 'Bacteriofaag Mu: Genen en structuren betrokken bij de Integratie'. Promotor' was prof. dr. B. de Groot. ADVERTENTIE GEVRAAGD: VERDOES Badstraat 5. Katwijk aan Zee Telefoon 01718-12161

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3