Waarom 36 kanalen in netten voor kabel-tv? Marklin EEN WINTER VOL GEVAREN 2 Radio- en televisieprogramma's Dagrecept Even puzzelen Groot feest Junckers deens, parket Programma van Mies Bouwman naar vrijdag 'Tijd rijp voor conflict over grondpolitiek' electrische treinen en Marklin plus bouwdozen U| ,1 Personalia TROUW7 KWARTET VRIJDAG 15 NOVEMBER 1974 Nationaal congres gezapig begonnen Van onze radio- en tv-redactie DEN HAAG De eerste dag van het nationaal kabel-televisie congres dat bij voorbaat nogal wat verwachtingen had gewekt, is gisteren in alle gezapigheid verlopen. De bedoeling was informatie te verschaffen uit zoveel mogelijk hoeken, zoals voorzitter ir. B. J. Bakker, hoofddirecteur telecom municatie der PTT het formuleerde. En zo geschiedde. SMIDJE VERHOLEN Misschien zullen vandaag op de tweede dag en in de komende tijd de uiteenzettingen, en tenslotte een gezamenlijk standpunt of gezamen lijke overeenkomst, eens een eind maken aan alle verwarring, die over het begrip kabeltelevisie be staat. Er zijn tenminste twee technieken ontwikkeld, sternet en aftak-kabel. waartussen straks gekozen moet worden. Daarbij kan gevoegd wor den de controverse: commercie en algemeen belang. De heer S. S. van der Galiën sprak onder meer als voorzitter van de stuurgroep kabeltelevisie. Hij hekel de het 'aktief beleid van enkele wetenschappelijke pleitbezorgers van het sternet'. 'Het is voor mij vooralsnog niet in te zien hoe 36 kanalen of een veelvoud daarvan op zinvolle wijze Pleidooi voor lokale reclame ADVERTENTIE BEUKEN. EIKEN. ESSEN. SYLVAKET 20 SOORTEN EN PATRONEN Map met volledige informaties bij de importeur JUNCKERS NEDERLAND B.V., Antwoordnr, 712. Zoeterwoude (Rijndijk) 2406. onder vermelding van letter K6. Telefonisch mag ook: 071 - 3 34 45 (Codan-Groep) Tongfilets met druiven 8 kleine tongfilets 2 dl. witte wijn 1 kleine ui 100 gram boter 50 gram champignons zout. peper 3 eetl. bloem 2 dl. koffieroom blikje witte druiven 's Morgens het volgende doen: de schoongemaakte ui aan ringen snijden, de champignons wassen en in plakjes snijden en dit alles met de tongfilets in de witte wijn zet ten. Marineren is de naam. Een uur voor gebruik de vis eruit halen en goed laten uitlekken. De vis even afdrogen met keukenpapier. Rol de filets op. bestrooi ze met zout en peper en zet ze met een borrelprik kertje vast. In een pan de boter smelten en er de filets inleggen, samen met de ui en de champig nons. Laat één en ander op een laag vuur zo n tien minuten stoven. De eetlepels bloem met de wijnma rinade aanroeren en er dan de koffieroom doorheen mengen. Dit alles nu door het botermengsel roe ren en goed laten doorkoken. Blij ven roeren! Dan de uitgelekte drui ven erbij. De visrolletjes weer terug in de pan en alles door en door warm laten worden. Menutip: Tongfilets met druiven, kruidige aardappelpuree, gemengde salade, griesmeel met bessesap. kunnen worden gevuld. Ik zie niet in waarom de constructie van net ten met deze mogelijkheden bepleit en gerechtvaardigd wordt als per woning ten hoogste twee kanalen zullen worden bekeken'. De heer Van der Galiën conclu deerde dat het sternet is gebouwd op een individualisering van het televisiekijken, waarmee een keuze voor het profijtbeginsel wordt ge daan. Hij vond dat de pleidooien voor het sternet van weinig werke lijkheidszin getuigen voor de be hoeften van vandaag. Antenne-systemen moeten collec tief bezit worden, meende hij. Ie dereen zou het moeten kunnen krijgen zonder de onzekerheid van het particulier initiatief. In dit ver band dacht hij aan de situatie bij waterleiding, elektriciteit en tele foon. 'De Nederlandse bevolking heeft recht te beschikken over de voor zieningen die in ons land ter be schikking staan. Indien in het oos ten Duitse zenders te ontvangen zijn. zal dat in het westen ook mogelijk moeten worden gemaakt'. De heer Van der Galiën meende, dat lokale en rijksoverheid de ont wikkeling van de antennesystemen weer in handen moet nemen. Een probleem noemde hij dat de des kundigheid ligt bij de fabrikanten en installateurs. 'De praktijk wordt veelal dat een bepaald systeem wordt verkocht. Juister zou het zijn dat de lokale overheid of diens vertegenwoordi ger een programma van eisen op stelt. waaraan moet worden vol daan. De leveranciers zullen hun leveringsprogramma's moeten af stellen op eisen die vanuit de niet- commerciële sfeer worden opgesteld. Spreker zei niet afkerig te zijn van lokale reclame. Hij zag niet in waarom de grote bedrijven via de HILVERSUM Het programma van Mies Bouwman 'Een mens wil op de zaterdagavond wel eens even zitten en een beetje lachen want er is al genoeg ellende op de wereld' wordt van zaterdagavond naar vrij dagavond verplaatst. Het eerstvol gende programma wordt uitgezon den op vrijdag 6 december. 21 mi nuten over acht. via Nederland I. De AVRO-tv heeft deze beslissing genomen op grond van het besluit van het NOS-bestuur dat hel pro gramma van Mies niet gelijktijdig met het KRO-programma 'Bingo' op het scherm mocht. De AVRO zal nu trachten voor de rest van het seizoen de contracten met directies van schouwburgen, artiesten en an deren op de noodzakelijk te wijzi gen data na te komen. De voor 6 december vastgestelde uitzendingen van de week-eindkwis en van 'The Brothers' zullen worden verschoven naar zaterdag 7 december. De naam van het programma wordt nu 'Een mens wil op de vrijdagavond wel eens" enz. Ellende valt overigens wél de NCRV ten deel: het program ma Johnny en Tonny' krijgt nu te maken met een flinke concurrentie op het andere net. STER wel reclame mogen maken en de kleine lokale bedrijven niet. Het kan de middenstand versterken. Ir. P. J. C. Hamelberg van de Cen trale Afdeling Transmissie PTT noemde een aantal van 1.8 miljoen centrale en gemeenschappelijke an tenne inrichtingen, die er in ons land zijn. Vanuit PTT-standpunt noemde hij als eis: standaardisatie, die grotere netten mogelijk maakt, die onge wenste binding aan leveranciers voorkomt. Hij pleitte tegen kapi taalverspilling door doublures. Geen extra uitgaven voor faciliteiten die pas veel later van belang zouden kunnen zijn. Voor een gemeenschappelijk over- orgaan. waarin overheid en ex ploitanten hun gemeenschappelijke problemen gezamenlijk trachten op te lossen, pleitte tenslotte de heer J. A. van Stekelenburg. directeur van een particuliere maatschappij van centrale antenne-inrichtingen. Sprekers vandaag zullen ondermeer zijn: prof. dr. ir. J. L. Bordewijk over de toekomst van de kabeltele visie. dr. L. M. M. Joosten over lokale experimenten, de heer M. J. Keyzer over omroep en kabeltelevi sie en drs. H. G. Davids over uitge vers en kabeltelevisie. Van onze parlementsredactie GRONINGEN De tijd is gekomen dat de PvdA het moet laten komen tot een conflict in de Tweede Ka mer over de grondpolitiek. Nu het kabinet er blijkbaar niet uitkomt, moet de PvdA-fractie duidelijk ma ken wie de dwarsliggers zijn. De Groningse PvdA-wethouder M. van den Berg en het Tweede Ka merlid J. van der Doef (kandidaat- voorzitter van de partij) lieten zich gisteravond in deze zin uit op een bijeenkomst in Groningen over de PvdA als regeringspartij. Van den Berg wees KVP en ARP 'de witte ramp van het kabinet Den Uyl' aan als de grote dwarslig gers in het strijdpunt van de grondpolitiek. Het ziet er naar uit dat het kabinet uitwijkt naar een beperkte oplossing via de wet op de stadsvernieuwing, maar Van den Berg achtte dat niet voldoende en zelfs nadelig omdat het onderwerp op die manier maar in de molen blijft en de tegenstellingen niet naar buiten komen. De PvdA-fractie in de Kamer zal het openlijke conflict erover moe ten organiseren door een oud-ini tiatief wetsontwerp van dr. A. Von deling in de Kamer in stemming te laten komen zodat de tegenstellin gen duidelijk worden. Wanneer de PvdA zo'n stemming in de Kamer zal verliezen kan zij. aldus de wet houder. als actiepartij aan de kie zer duidelijk maken wie verant woordelijk zijn voor het feit dat 'het groene front' en speculanten bij de stadsvernieuwing hoge prij zen voor hun grond kunnen vragen hetgeen later tot hoge huurdreige- menten leidt. Van den Berg zei. dat de negatieve uitslag van zo'n stemming nog niet hoeft te leiden tot het opzeggen van de steun aan het kabinet. Hij achtte het heel goed mogelijk dat de Kamerfractie van de PvdA nederlagen wil accepteren ter wille van andere doelen die onder dit kabinet wel kunnen worden be reikt. Vandaag is het groot feest voor de NCRV. Van alle kanten en. zoals dat heet, uit alle geledingen van de samenleving, trekken vele honderden getrouwen en andere belangstellen den naar het hart van de gouden omroepvereniging. Het Hilversumse studiocomplex, dat cent voor cent door de eigen achterban en zonder subsidie is opgetrokken. Ik maak van een privilege gebruik om het bestuur en alle medewerkers al bij het ontbijt te feliciteren. Het jubileum blijkt voor veel luisteraars en kijkers aanleiding te zijn om zich te realiseren wat zij in de NCRV bezitten: een bezigheid die zich uit in een aanwas van het ledental. En ook dat is een gelukwens waard. Het NCRV-programma werd donder dag na het journaal geopend met de finale van de Kwis 50. Kick Stok- huyzen leidde het spelverloop op de wijze die hem bij veel kijkers sympathiek heeft gemaakt. De kansen om van de kwis een terugblik te maken in de 50-jarige geschie denis van de NCRV werden leuk benut. Bij oudere kijkers zullen verscheidene herinnerigen zijn aangescherpt. De show bracht echter ook voor veel kijkers een teleurstelling. U hebt elders in de krant reeds kunnen lezen dat Joop Doderer stopt met zijn creatie van Swieoertje, in welke hoedanigheid hij al vijftien jaar lang over het scherm en door het land is gegaan. Als hij het een opluchting vindt en nu staat te trappelen van ongeduld om aan het waagstuk van vijf jaar buitenlandse contracten te beginnen, kan ik mij dat levendig voorstellen. Alles woelt hier om verandering en dat wordt wel heel sterk gevoeld door mensen die andere mensen moeten vermaken. Want niets is zo moeilijk afmattend als het te voorschijn blijven toveren van de lach in een zelfde creatie. Graag had ik mijn gelukwens aan het begin van dit stukje willen vermengen met de film Vlucht tussen toen en toekomst. Ook een jubileumstuk, mede ter ere van de eveneens 50 jaar bestaande vlucht- verbinding tussen Nederland en Indonesië. Omdat ik mijn hart niet in Zierikzee maar aan dat on vergetelijke tropenland heb ver loren, ben ik naar de film blijven kijken. Voortdurend hopend, dat eruit zou komen wat ik ervan verwachtte. Dat is niet gebeurd. Het spijt me dat ik in de jubileum- vreugde van de NCRV een dissonant moet aandragen, maar ik kan niet anders zeggen dan dat ik dit de film van de gemiste kansen vindt. In dit werkstuk, waaraan de vaak kundig gebleken Jan van Hillo zich naar mijn gevoel heeft vertild, is bijvoorbeeld geen enkele moeite gedaan om de niet met de situatie vertrouwde Nederlandse kijkers (en zij vormen de meerderheid) uit te leggen wat zij op het scherm zagen. De 'Stille Kracht' waarover Louis Couperus een boek schreef werd op volkomen foutieve wijze in relatie gebracht met het rustige levensritme van de landelijke oosterling. Pleuni Touw, die ik best een snoepreisje naar Indonesië gun. dwaalde onfunktioneel door de filmscenes en moest het in gratie en natuurlijkheid afleggen tegen de eenvoudige vrouwen uit de dessa. Zij droeg niets bij aan de explicatie van het gefilmde beeld. Laat ik u dan maar vertellen dat u een klein stukje hebt gezien van de beroemde Ketjak-dans. waarin ruim honderd jonge Balinezen met geluiden van kikkers en aapachtige bewegingen tot extase komen. Verder waren er beelden van een offerfeest en een lijkverbrandingsstoet op Bali. Mocht u meer willen weten over dit eiland, dat- 'der goden gift' wordt genoemd, dan kan ik u de atlas Kebudajaan aanbevelen. Een prachtig tekst- en fotoboek van de Nederlanders Goris en Dronkers, uitgegeven door de Indonesische regering. Ton Hydra Mr. J. Minderop voorzitter TROS HILVERSUM Mr. J. Minderop. nu vice-voorzitter van de Tros is door het bestuur benoemd tot voorzitter. Hij volgt per 1 januari dr. P. Hen- raets op. 38. Janus Paxse schraapte zijn keel en begon plechtig te spreken: 'In naam der wet sommeer ik U hedenochtend te half tien ure te verschijnen ten stadhuize van de gemeente Rijkhuyzen om aldaar gehoord te worden door de Wele delgestrenge Zeergeleerde Hoogedl- achtbar Heer br. Eusebius De Rhauwe Bullepees, burgemeester van de gemeente voornoemd'... - Dat was een hele mondvol voor Janus Paxse. maar onze Janus had méér met dat bijltje gehakt. Hij had méér van die dagvaardingen afgegeven en opgelezen. Vandaar dat hij deze mondvol zonder onge lukken wist te klaren. 'Wat moet ik bij de burgemeester doen?' vroeg smidje Verholen verbaasd, want hij was zich van geen kwaad bewust. - 'Dat zal .ie je zelf wel vertellen', grijnsde de gemene Janus vals. Hij duwde de smod de gezegelde dag vaarding in de handen en liep er vandoor. Én al bracht zijn vertrek dan al enige opklaring in de at mosfeer, toch werd smidje Verholen niet veel wijzer van de hele zaak. 'Snap jij er iets van?' vroeg hij aan Willem Halsker, die nieuwsgierig kwam informeren wat er aan het handje was. - Willem las de dag- vaardiging met een ernstige blik in zijn anders zo vrolijke ogen. 'Er staat eigenlijk alleen maar in, dat je om half tien bij de burgemeester moet komen', zei hij toen. 'Ik heb zo'n idee. dat het over dat zaakje van gisteravond gaat. Kijk uit voor die snijboon van een burgemeester. Verholen. Laat hem maar kletsen en laat mij er buiten want anders loopt ons hele kostelijke plannetje mis' - 'Jij bent nu toch officieel mijn knecht', riep de smid uit. 'Ik kan jou bestaan en jouw aanwezig- elif1 heid in Rijkhuyzen toch niet heim houden?' - 'G ja. dat 1 best', lachte Willem. Ik word weli waar je knecht, maar ik zal n üjne daarvoor in een treffende vermoi blei ming steken. Ik ga daarvoor ev aeS| met de tram naar Gravendrecht i KI jij gaat rustig met de burgemees praten. Vanmiddag kom ik momd terug en ik zal me rustig door de straatjes van Rlj£gj huyzen kunnen bewegen zonder de gaten te lopen. Dc sterke vree: L deling met het geruite jasje zal djlesti voor-goed van de aardbodem ve t w dwenen zijn...' - Smidje Verhol van had zo langzamerhand genoeg ve trouwen in Willem Halsker om n: aan te dringen op een verdere ui; n leg van diens plannen. Daaro kleedde hij zich keurig aan en t goed half uurtje later liep hij eeuwenoude trapjes op van Rijkhuyzense stadhuisje.. het dè v; FERDINAND (ADVERTENTIE) A 16 De vrouw die haar vader had ge trouwd was een produkt van haar tijd en haar land. Zij was een Amerikaanse, de meest geëmanci peerde vrouw, strijdvaardig en in telligent en. zoals sommige mensen zeiden, de minst verdraagzame in haar soort. Zij was al rijk geboren. Haar ondernemende bekwame va der. Patrick O'Mara. zoon van een Ierse emigrant, had veel geld verza meld. De O'Mara's. Elizabeth en haar drie broers, hadden allemaal de onverwoestbare energie van hun vader meegekregen. Ze behoefden geen geld te verdienen en dus had- dn zij macht gezocht. Een daarin waren ze buitengewoon succesvol geweest. De O'Mara's waren allemaal in de politiek gegaan, door hun geld kon den zij zich die luxe veroorloven. Maar tot hun verrassing was het de enige dochter Elizabeth die het eerst had bereikt dat hun naam niet aleen meer met geld had te maken Zij had in Europa gewoond en daar hoofdzakelijk geschreven voor Whitney Spence's nieuwe tijd schrift. Zij had schaamteloos de politieke contacten die zij door haar vaders positie had verkregen, uitgebuit om bepaalde mensen te interviewen en als dat nog niet voldoende was. hac1 zij geld ge bruikt. Andere verslaggevers zeiden dat het niet gewoon maar haar beroemde 'neus' voor nieuws was. maar ze kon eenvoudig een vlieg tuig charteren om haar overal heen te brengen waar nieuws was. Ze CATHERINE GASKIN was nog geen dertig toen zij al beroemd was om haar verslagen uit Ethiopië en Spanje, maar werkelijk bekend werd ze pas door haar in terview met Hitier. En toen kon ze zich erop beroemen dat ze zowel belangrijke vijanden als vrienden had. En dat jaar trouwde ze met Whitney Spence. Maar ze bleef in Europa en Whit ney Spence moest maar zien iets te maken van een huwelijk dat tussen Parijs en New York. en toen de oorlog dat noodzakelijk maakte tus sen Londen en Parijs werd onder houden. Zij kreeg door de oorlog een grote naam in Amerika en ook haar broers speelden al belangrijke rollen: de ene was gouverneur van een belangrijke Amerikaanse staat en de andere had veel Invloed in de senaat. De macht van de O Ma- ra's werd steeds groter. Zij scheidde van Whitney Spence. maar dat had geen invloed op haar werk; zij maakten geen ruzie, maar besloten gewoon het huwelijk te beëindigen. Whitney Spence hield zijn beste verslaggeefster en zijn waardevol contact met de O'Mara's aan. Haar broer zei dat het eigenlijk geen huwelijk was geweest, het was meer een verhouding tussen een uitgever en een schrijfster. Toen Lawrence Devlin vijf jaar geleden Elizabeth had getrouwd, stonden alle kranten er vol van. Sally had alles gelezen, ze wist het nog alle maal precies en ze probeerde er achter te komen hoe de vrouw was die haar vader had getrouwd, en wat die twee mensen in elkaar hadden gezocht en hadden gevon den. Oppervlakkig bekeken was het een onbegrijpelijk huwelijk. Devlin PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN 'KUK NOU! ?OT0CH^— N16T! DE ANDERE KANT! NOU JA/T 6EEFT 00K NIET! MUilEKHEBBi »i WE00KNIETENWEKUNNEN HI ^öEEN VAN AUENSPELEN d< Radio vandaag Speciaal had nooit om geld gegeven, had nooit gespaard en nooit meer beze ten dan wat zijn volgende boek zou opbrengen. Ze wist dat men zich in Fleet Street afvroeg: 'En wat wil mrs. Spence van Larry Devlin?' want men was er daar van over tuigd dat de O'Mara's nooit iets deden dat hun familie geen voor deel bracht. Zijn beroemdheid werd aan de hunne toegevoegd, maar verder vond Sally het erg moeilijk te bedenken wat Larry Devlin voor de O'Mara's zou kunnen doen. Wat een schok was dat huwelijk voor haar geweest, het telegram uit Rome was de verhalen in de kran ten niet meer dan een paar uur voor geweest. En toen een dag later de stem van haar vader door de telefoon. 'Je mag haar vast wel. Sal. Ze is geweldig. Ik weet zeker dat jullie van elkaar zullen gaan houden als jullie elkaar hebt ont moet. Maar ze hadden elkaar nooit ont moet. Het eerste jaar waren er excuses en dat was iets nieuws voor Devlin. Ze waren op reis toen het chateau in de Rhöne Vallei, waar Elizabeth woonde als ze niet achter nieuws aanjoeg, werd gerestaureerd: ze brachten de win ter in Egypte door en Sally moest de volgende zomervakantie vast ko men. Maar die zomer moest Eliza beth twee keer naar New York en Sally nam de betrekking bij Tyne en Townsend aan, en haar vakan ties vielen nooit in de tijd die Elizabeth en Devlin op hun chateau in St. Martin doorbrachten. (wordt vervolgd) HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerle: klass. muz. (7.30 News .7.41-7.50 Echo). 8.24 Overwe ging. 8.30 Nws. 8.36 Gljmn. voor de huisvrouw. 8.45 De wonderlijke letter M: een progr. voor Het Hollandsche Huls- houden. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Auba de: klass. muz. (10.30 Nws.) NOS: 11.30 Blik op de derde wereld. 11.45 Blik op Europa. KRO: 12.00 (S> Van twaalf tot twee: KRO's Pauzeprogr. (12.26 Med. 12.30 Nws. 12.41 Echo 14.00 Lieven en Leven - mensen op weg naar een toe komst. 14.15 Schoolradio. 14.45 (S) Inter lokaal op vrijdag: gev. progr.. met om 15.30 Nws. 17.00 Zonder grenzen: rubr. over missie en zending. 17.10 (S) De hutsgeklutsti kinderspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo magazine. KRO: 18 30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Ver kenning: Inf. op sociaal-maatschappelijk terrein. 18.58 Marktber. 19.00 (S> Uit het operette album. 19.30 (S) In antwoord op uw schrijven: verzoekplatenprogr. 21.00 (S> De blanke top. 22.25 Overwe ging. 22.30 Nws. 22.40 tS) Goal: sport en muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgijmn. 7.20 (S) Dat met een gaatje, met om 8.00 Nws en om 8.11 Radiojourn. 9.00 School radio. NOS: 920 wat heeft dat kind?: pedagogische rubr. 9.35 Waterstanden 9 40 Toerlsmo: toeristische inf. AVRO 10.00 (Si Voor de kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen: populair verzoekplatenprogr. la mono en stereo. (11.00 Nws: 11.03- 11.05 Radiojourn.) 11.30 Knipperlicht, verkeersmagazlne. 11.55 Beursber 12.00 (S) Klass. muz. (gr). 12.30 Overheids voorlichting 12 30 TJIt.z voor de land bouw. AVRO: 12.40 (S) D eRljkspolltie- kapel (gr.). 12.55 Radiojourn. 13.00 Nws. VPRO: 13.11 VPRO-Vrijdag met: Van daag dit. morgen dat: 1325 Progr.-over- zicht; 13.30 Interview: 14.00 Muz. 15.30 Vrouwen. 16.00 Nws. 16.03 Vandaag dit. morgen dat. 16.05 Nova Zembla. 17.30 Welingelichte kringen debatprogr 17.55 Med. VPRO: 18.00 Nws 18 11 Vandaag dit. morgen dat. P.P.: 18.20 Ultz. van de CHU. VPRO: 18.30 Progr.-overz. 18.31 Em bargo. wekelijks themaprogr. 19.30 Radio Vrij Belgie. VARA: 2000 Nws. 20.05 (S) Nederlands Kamerorkest met solist: klass. en moderne muz. 21.15 Zondags schrijvers aan het woord. 21.25 Mezzo sopraan en plano: klass. muz. 22.25 (S) De Staalkaart. 23.25 (S) Muz. van deze eeuw. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM ni EO: 7.02 (S) Gospelsound, een progr. boordevol muz.. speciaal voor jonge men sen. 8.02 (S) Tussen thee en koffie. 9.03 (S) De muzikale fruitmand: verzoek- progr. van en voor zieken. TROS: 10.03 Tommy Cooper opent het VARA- programma met een show waarin waarschijnlijk ook iets te zien zal zijn van het Zwarte Theater van Praag. Ned. 2. 19.05 De AVRO lanceert een Neder landse Artiesten Parade. Ned. 1, 20.21 Polo de Haas leidt weer het Spelen met muziek, waaraan drie gasten deelnemen. Ned. 2, 20.50 Televisier Magazine geeft onder meer een eigen reportage over dc zorgelijke economische toestand van Israël. Ned. 1, 22.00 Voordat premier Den Uyl met Hans Jacobs actuele zaken door neemt, spreekt Ischa Meyer met Tante Leen, burgemeester Vonboff en tv-criticus Herman Hofhuizen. Ned. 2. 22.40 Tot de platenkeus van Willem Strietman behoort een orgelbespe ling van Olivier Messiaen en Prière au Seigneur van Claude Ballif op tekst van Thomas More. Hilv. 2, 12.00 0 De VARA laat zondagsschrijvers aan het woord. Hllv. 2. 21.15 (S) Pep op drie. 11.03 Drie draalt, op verzoek. NCRV: 12.03 (S) Drie tussen de middag: Bij Barend. 13.03 (S) Hier en nu: akt. 13.08 Drie tussen de middag: Eddij go round. NOS: 14.03 Pop-kontakt: het Frits Spits verhaal. 16.03 De Hit- meesters: de Daverende Dertig met de nat. hitparade. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 Drie loopt achter: nostalgie door Tineke. AVRO: 20.02 Radiojourn. 20.05 Eurohits. met oa. de Duitse en Engelse hitparade. 21.02 D e negen-uur-show. 22.02 Radio journ. 22.05 (S) Superclean Dreammachl- ne. 23.02 (S) Vanavond laat. 0.02 Radio journ. 0.05 Weekend-muziekprogr. 1.02 Soultime I.S.A. 2.02 Continu de nacht door. 4.02 Voor dag en dauw. (2.02. 4.02 en 5.57 Radiojourn.) NCRV: 6.02-7.00 (S) Klaar wakker. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-11.35 Schooltelevisie NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop presenteert de Nationale Hitparade NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Nederlandse Arties ten Parade 21.10 De Gebroeders Hammond, feuill. (7) 22.00 Televizier Mag. 22.40 AVRO's Spörtpan. IKOR 23.00 Zuid-Affika onge censureerd. filmdoc. NOS 23.40 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Sportleiding - les 6 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal VARA 19.05 Een uur Tommy Cooper 19.50 Simon Carmiggelt leest voor NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Daar komen de schutters, TV-serie 20.50 Spelen met muziek 21.30 Koning Klant 22.15 Man over de vloer, TV-serie 22.40 Om met Ischa te spreken, gesprek 23.15 Interview met de Minister-President NOS 23.25 Journaal Horizontaal: 1. leemte, 5. woonboot, 8. hoofdwerk van de oud noorse letteren, 9. sierplant, 10. paardje, 11. bloem, 12. plaats in Drente, 13. muzieknoot. 16. maanstand, 18. ge volg, 20. kleine huidopening. 22. godin van de aarde. 24. azijn. 25. gemalen graan, 26. moed. 27. pas gang van een paard. Vertikaal: 1. afscheiding. 2. denk beeld. 3. gifslangetje. 4. water In N.Br. 5. zangstem. 6. water in Lim burg. 7. wenden. 9. noorse god. 11. meisjesnaam. 14. vlaskam, 15. voor schrift, 17. wetboek, 18. geit. 19. streek op de grens van N.Br. en Limburg. 21. klip, 23. engels bier. 25. pers. voomaamw. OPLOSSING VAN GISTEREN Hor.: 1. kader, 4. pa. 5. al. 7. lama. 9. stop. 11. har, 12. set, 14. oir, 16. Kruiswoord-puzzel bui te. 18. Sm. 19. ka, 20. el, 21. li, 22. eg, 23. ar. 25. k.o. 27. lor. 29. eed. 31. vel, 33. perk, 35. roes. 37. sa 39. en 40. meter. Vert.: 1. kam. 2. do. 3. rat, 4. part. 6. loom. 7. la. 8. as, 9. st. 10. pi. 11. hekel. 13. eb. 15. regel. 17. eer, 18. sik, 23. Ares. 24. de. 26. oven, 28. op. 29. e.k. 30. Dr. 32. es, 34. ram, 36. oer, 38. Rt. Benoeming Met ingang december is benoemd tot meester van Everdingen en Hén stein, de heer H. van der Gron met toekenning van gelijkti eervol ontslag als burgemeester Kockengen. De heer Van Gronden die 56 jaar is, is sl& 1969 burgemeester van Koeken 1 hij is hervormd en lid van de Cf®1 Burgemeestersbenoeming ingang van 1 december 197) benoemd tot burgemeester der meenten Lexmond, Schoonrew en Hei- en Boeicop, de heer Hokken met toekenning van gé tijdig eervol ontslag als burgen) ter der gemeente Bruinisse. De I Hokken, die 47 jaar Is, is sinds! burgemeester van Bruinisse. Hi hervormd en lid van de CHU. j BENOEMING Mr J W Haaxman Is benoemd tot ree Sj0 van de arrondissementsrechtsb te Alkmaar. 2 ftl 3 Sl ur

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6