Olielanden gaan landbouw helpen deTijd Nieuw rekenspel met strategische raketten Weer spion gepakt in Bonn In het 11e nummer van Weekblad de Tijd Bon Thieu komt steeds meer in het nauw Laatste restjes democratie worden weggewalst in Chili Geld voor ontwikkelingslanden IA werpt lijken berghelling 'ranse vakbonden aan dag staken Nixon deze week naar huis Weekblad Palestijnen in New York Wetenschap en techniek Twee doden op Cyprus door mijn Ford wil snel beslissing over Rockefeller 1 ROUW/KWARTET WOENSDAG 13 NOVEMBER 1974 BUITENLAND T7/DRL9 loor NICO KUSSENDRAGER 10ME De olielanden gaan geld steken in de ontwikkeling van de landbouw in de derde wereld. )it is vastgelegd in een resolutie op de wereldvoedselconferentie in Rome. ie resolutie die gisteravond is aan- enomen in commissie III van de onferentie, vraagt de oprichting een landbouw-ontwikkelings- )e ondertekenaars zijn: de olie-ex- orterende landen (de OPEC- den), India, Pakistan. Sri Lanka vroeger Ceylon), Syrië, de Flllppij- 5 |en. Zuid-Vietnam. Siere Leona. iarokko en, als enig westers land, ederland. De secretaris-generaal m de conferentie, de Egyptenaar jhmed Marei, vergat in zijn ver- Z faring aanvankelijk Nederland te aemen. Pas toen hem daarnaar evraagd werd, bevestigde hij dat ederland tot de ondertekenaars jhoorde. afet de aankondiging van dit plan 2 in de olielanden is de voedselcon- rentie in Rome voor de helft raagd. Het grote probleem, dat nog rest is de ordening van de 3 ledselmarkt. ontwikkelingsfonds, waarvan resolutie spreekt, begint met 1 iiljard dollar, maar moet uit- oeien tot 2.5 miljard. Als de an- ;re westerse landen niet meedoen rAST (AP) Op een helling de Sheriffs berg, dichtbij de ens met de Ierse Republiek, heeft n Britse legerhelikopter maan- igmorgen de lijken ontdekt van ree mannen die door de IRA om t leven zijn gebracht, zo meldden ritse legerbronnen. De IRA heeft kendgemaakt dat de mannen als lonnen voor het Britse leger zijn itmaskerd en maandag in alle oegte zijn geëxecuteerd. lijken zijn nog niet geborgen ndat de Britten vrezen dat men n een hinderlaag heeft gelegd. zullen de ondertekenaars van de resolutie die bedrag alleen op brengen. In de beheersraad van het fonds komen naast ontwikkelde ook ontwikkelingslanden. De landen, die geld willen geven voor het fonds, mogen de grootte van hun bijdrage zelf vaststellen. De steun van de OPEC-landen aan dit plan betekent een ommekeer in hun beleid. Totnutoe beperkten zij hun steun aan de derde wereld tot hulpverlening van land tot land, buiten de internationale organisa ties om. De Verenigde Staten aarzelen nog over het voorstel van de OPEC. Zij zien niets in een landbouwfonds buiten de Verenigde Naties, waar de Amerikaanse invloed overheerst. Bovendien pleiten zij voor overleg over de voedselsituatie binnen een groep van rijke landen, net zoals zij ook het energievraagstuk tot een westers onderonsje proberen te be perken. De Europese Gemeenschap staat niet afwijzend tegenover het voor stel. Nederland heeft geld beschik baar om aan het landbouwfonds mee te werken, zo zei minister Pronk gisteren. De meeste ontwik kelingslanden zijn ook voor, zodat de resolutie vrijwel zeker zal wor den aangenomen als zij wordt voorgelegd aan de voltallige verga dering van de wereldvoedselcon ferentie. Tijdbom IRIJS (AFP, UPI) De commu- stische Franse vakbond CGT en vakcentrale CFDT, die van ka- lolieke oorsprong is, hebben opge- epen een landelijke stakingsactie houden. Alle werknemers zijn geroepen deel te nemen aan de ie die op 19 november wordt houden en die zal bestaan uit kingen die maximaal 24 uur zui duren. De staking is bedoeld ter rdediging en verbetering van de opkracht' en ter ondersteuning n eisen voor doeltreffende maat- gelen tegen de grote prijsstijgin- de inflatie en voor het behoud n de werkgelegenheid, ichel Poniatowski, de Franse mi- ster van binnenlandse zaken. ieft de Franse communistische irtij gisteren ook in de Senaat iscistisch' genoemd. De minister dit al eerder gedaan in een de voor de Anglo-Amerikaanse rsclub, maar was nu op het matje roepen door de CP-senator Jac- es Duclos. Poniatowski herhaalde beschuldiging, waarop de 78- rige Duclos de minister die van Poolse adelijke afkomst is n prinselijken bloede' en 'gevan- ne van klasse en haat' noemde. Is u een fascist wilt zien kijk dan aar in de spiegel,' zo voegde Du- os eraan toe. Franse kranten heb- de woordenwisseling al 'het vecht van de eeuw' genoemd. Binnen de commissie III ligt nog als een tijdbom een resolutie over de handel. Hierin wordt onder meer afbraak gevraagd van de hoge taJ rieven, waarmee, bijvoorbeeld West- Europa zijn boeren beschermt. De afschaffing van een landbouwbe leid, dat de derde wereld dwars boomt (zoals de Europese Gemeen schap voert) is een belangrijk element in deze resolutie. De Nederlandse minister van ontwik kelingssamenwerking Jan Pronk sprak van een harde resolutie. Er staan zaken in, die ook voor Neder land onaanvaardbaar zijn, zo ver telde hij. De Verenigde Staten zijn van mening, dat het stuk helemaal niet thuis hoort op een voedselcon- ferentie. Het communistische blok staat er wel achter. Plan-Boerma Over voedselhulp op korte termijn gaan de grote graanproducenten vandaag verder praten aan de hand van het voorstel van FAO-dlrecteur- Addeke Boerma. De EG aarzelde vorige week nog over medewerking aan het plan-Boerma. omdat zij vreesde zich ook voor de verdere toekomst vast te zullen leggen. Vandaag zal EG-commissaris Pierre CALIFORNIË (UPI) Ex-president Richard Nixon zal waarschijnlijk deze week naar huis mogen terug keren. Nixon is van de lijst van ernstig ziek patiënten afgevoerd en zijn toe stand verbetert geleidelijk. Tot nu toe heeft de ex-president goed gereageerd op de antibiotica en ademhalingsoefeningen die hij heeft gekregen naar aanleiding van 'een pril begin van longontsteking', zo verklaarde zijn lijfarts Lungren. (ADVERTENTIE) De waarheid over Ronald Augustin Hoe een Nederlandse jongen, die ervan wordt verdacht lid te zijn geweest van de beruchte Baader-Meinhofgroep, nu al bijna anderhalf aar door de Westduitse justitie in voorarrest wordt gehouden. Sen onthullend verslag, met tal van nieuwe feiten, aangevuld met een overzicht van de omstreden manier waarop de Nederlandse groep die ter plaatse een onderzoek instelde, tot stand kwam. Ton Crijnen was een van de twee journalisten die daarvan deel uitmaakte. 'F E< Extra: boekenbijlage Een speciaal nummer van 24 pagina's, met bijdragen over Lucebert (wiens Verzamelde Gedichten binnenkort verschijnen), de memoires van kardinaal Mindszenty, New York Graffiti, nieuwe kinderboeken, de Gershwins, Marguerite Yourcenar, Judicus Verstegen, Michel van der Plas, Westerse journalisten in Moskou, ruimtevaart en nog veel meer Invullen en in open envelop zonder postzegel zenden aan: Weekblad de Tijd, Antwoordno. 6, Amsterdam. Noteer mij s.v.p. als kwartaalabonnee k I. 20,- per kwartaal 1.1 t/m 1.4.1975); jaarabonnee f. 75,-per jaar (1.1 t/m 31.12.1975) voor de periode t/m 31 december ontvang ik de nog in '74 verschijnende nummers gratis. Naam Postgiro (Handtekening)— Lardinois toch aan de tafel kunnen gaan'Zitten met de toezegging, dat Europe mee zal doen, in zijn bin nenzak. Overigens zullen de grote graanproducenten in Rome niet verder komen dan een besluit om binnenkort het overleg (in Londen) voort te zetten, zo werd gisteravond duidelijk. Boerma heeft voorgesteld om ook Bangladesj. Brazilië, Egypte, India, Pakistan. Tanzania en Thailand in Londen te laten meepraten. Er cir culeert onder de FAO-mensen in Rome nu een lijstje met de hoe veelheden, die de verschillende gro te graanlanden zouden moeten bij dragen aan het noodfonds, dat Boerma wil. Canada zou 1 miljoen ton extra moeten geven, de Vere nigde Staten 5 miljoen, Europa 2,5 miljoen. Australië en anderen 1 miljoen. Politiek Hoewel de conferentie niet zonder succes zal zijn (voedselhulp, overleg op hoog politiek niveau en steun van de olielanden aan een ontwik kelingsfonds) is het voor de ont wikkelingslanden toch triest dat de bespreking van de mogelijkheden voor uitbreiding van hun land- bouwproduktie steeds meer buiten de discussie blijft. Natuurlijk be tekent een verruiming van de han delsmogelijkheden een prikkel voor uitbreiding van de produktie in de derde wereld, maar de manier waarop dat moet gebeuren, hoe de fouten uit het verleden moeten worden voorkomen, op welke schaal moet worden uitgebreid, dat alles is hier nauwelijks meer aan de orde. De voedselconferentie is een poli tieke conferentie geworden. In de VN begint vandaag het debat over Palestina, waaraan ook leden van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie zullen deelnemen. Gisteren arriveerde een eerste Arabische groep gedelegeerden, waarbij ook PLO-leden zouden zijn. Leden van de Arabische delegaties stappen uit het vliegtuig om onder zware bewaking naar het zeer zwaar bewaakte VN-complex te worden gebracht. BONN (Reuter, UPI)De Westduitse politie heeft weer een spion voor Oost-Duitsland ontmaskerd. Het is de 56-jarige Walter Boehm, die een hoge vakbondsfunctie bekleedde in Bonn. Hij was tevens reserve-officier van het Westduitse leger. Boehm kwam in 1958 van Oost- naar West-Duitsland. Toen hij nog in de DDR woonde verstrekte hij inlichtingen aan de Westduitse so cialistische partij. De laatste jaren was hij hoofd van het bureau dat in Bonn de contacten tussen dé regering en de vakbonden verzorgt. De echtgenote van Boehm is even eens gearresteerd op verdenking van spionage. Walter Boehm is de derde vak bondsman, die in vrij korte tijd 'als Oostdüits spion werd ontmaskerd. In augustus van dit Jaar werd in Stuttgart de 52-jarige Hans Falter- meier, een topman van de ambte narenbond, gearresteerd. Twee jaar eerder was de Oostduitse vluchte ling Wilhelm Gronau uit de vak bondskringen gelicht wegens zijn activiteiten voor de DDR. Volgens de Westduitse autoriteiten bestaat er verband tussen de arres tatie van Boehm en de zaak-Buil- laume, die eerder dit jaar leidde tot ihet aftreden van bondskanselier Willy Brandt. Günther Gaullaume werkte als adviseur voor Brandt terwijl hij voor de DDR spioneerde. Guillaume onderhield contacten met Boehm zo heeft de justitie verteld. Nieuw dreigement Een Westduitse extremistische groepering heeft gisteren opnieuw de leden van de rechterlijke macht bedreigd. Als er nog meer leden van de (opgerolde) Baader-Mein- hof-groep in de gevangenis sterven 'zullen de rechters met hun leven moeten betalen', zo dreigde 'De be weging van 2 juni' in een bood schap aan persorganen. Deze orga nisatie beschouwt zichzelf als de voortzetting van de gevreesde groe pering, die werd geleid door Ulrike Meinhof en Andreas Baader. Er zitten ongeveer dertig mensen vast, die ervan beschuldigd worden lid te zijn geweest van deze organi satie. De meesten van hen zijn in hongerstaking. Afgelopen zaterdag overleed Holger Meins na een hon gerstaking van twee maanden, waarop een 64-jarige rechter in West-Berlijn werd neergeschoten. Van de daders van deze aanslag ontbreekt nog elk spoor. In West-Berlijn hebben de afgelo pen dagen honderden studenten gedemonstreerd naar aanleiding van de dood van Meins. Zij protes teren tegen de behandeling', die de leden van de Baader-Meinhof-groep in 'onmenselijke gevangenissen krijgen. SIPRI: Amerika heeft kloeke voorsprong De rekenkunde van de vernietiging. Die weinig opwekkende term heeft de redactie van Nature be dacht voor een rapport van het SIPRI, het Internationaal instituut voor vredesonderzoek in Stock holm, dat zelf in alle eenvoud Aanvalsraketten heet Leken worden zelden met die re kenkunde lastiggevallen. Militaire deskundigen spreken over strate gische kernwapens bij voorkeur in eenvoudig aansprekende termen als overwicht, voldoende afschrikking. Een jaar of wat geleden was de situatie nog zo overzichtelijk dat dat niet hinderde. Een kernwapen was een kernwapen, en een raket een raket. Je kon de aantallen ver gelijken en dan had je een redelij ke indruk van de verhoudingen. Wel was het ene kernwapen zwaar der dan het andere, maar dat had beperkte betekenis. Het kon gé- woon een stad vernietigen. Maar de zaak kwam anders te lig gen, toen de richtnauwkeurigheid van raketten aanzienlijk werd ver beterd. Dat bracht de theoretische mogelijkheid in zicht, alle of bijna alle raketten van de tegenstander in een eerste klap op de grond uit te schakelen. Daarvoor zijn kernex plosies nodig op een afstand van hooguit enkele honderden meters van de ondergrondse bunker waar in elke raket staat opgesteld. Het SIPRI-rapport probeert uit te rekenen hoever Amerika en Rus land van die theoretische mogelijk heid verwijderd zijn. Het geeft de formules voor de 'dodelijkheid' van een kernlading, die de kans bepaalt dat een vijandelijke raket erdoor wordt uitgeschakeld. Die dodelijk heid is op twee manieren te vergro ten. behalve .de richtnauwkeurig heid is hier natuurlijk ook de ex plosieve kracht van- belang. Maar die blijkt een betrekkelijke kleine rol te spelen. Om de dodelijkheids- factor viermaal zo groot te maken, moet je twee keer zo nauwkeurig, mikken of een acht keer zo zware lading gebruiken. Nu was bekend dat de Amerikanen door drs. Rotkfoppema de verbetering van hun wapensy stemen vooral zochten in verhoging van de nauwkeurigheid, terwijl de Russen zich meer concentreerden op het gebruik, van zwaardere la dingen. Volgens de gegevens van het SIPRI blijkt hun zwaarste ge schut aardig gelijkwaardig. De Amerikaanse Minuteman II. met een lading van één megaton en een richtnauwkeurigheid van 600 meter krijgt een dodelijkheidsfactor elf. De zwaarste Russische raket, met een lading van twintig megaton maar een richtnauwkeurigheid van een kleine twee kilometer krijgt een dodelijkheidsfactor zeven. Maar de totale raketmachten zijn allesbehalve In evenwicht. Amerika kan zesduizend kernladingen lance ren met een gemiddelde dodelijk heid van elk 2,6, Rusland tweedui zend ladingen met een gemiddelde dodelijkheid van elk 1,9. Dat bete kent. in dit lugubere rekenspel. dat de Amerikanen viermaal zo sterk 'zijn. Het betekent nog niet. dat ze ook sterk genoeg zijn voor die theoreti sche verrassingsaanval waar deze rekenarij over gaat. Ze zitten in de buurt van zestig procent van dat vermogen. Maar het is genoegzaam bekend dat beide partijen niet stil zitten. Er zit in de hele berekening trou wens een zeer zwak punt. merkt hoofdredacteur Davies in Nature zeer terecht op (vol. 251, pag. 670- 671). De uitkomsten hangen heel sterk af van de gebruikte gegevens over de richtnauwkeurigheid. Van de Amerikaanse raketten kennen we die vrij aardig uit de zogenaam de open literatuur. Maar dat soort open literatuur bestaat in de Sow- jet-Unie niet. En tenzij het Zweed se instituut daar verrassend goede connecties zou hebben, moeten de gegevens over de Russische raket ten afkomstig zijn van de Amerir kaanse geheime dienst. En dat is niet de meest betrouwba re bron. 'omdat er op elk moment politieke redenen kunnen zijn om de kracht van de tegenstander te overdrijven of te laag voor te stel len'. Drie jaar geleden nog. schrijft Davies. zaten die zelfde bronnen er een factor vijf naast als ze de sterkte vai) Russische kernproeven schatten. En dat is dan nog een vrij eenvoudig karwei. Overigens, zelfs al zou een van beide partijen op papier inderdaad over het vermogen beschikken, de raketten van de ander, uit te scha kelen. dan zouden er nog klem mende redenen zijn om dat niet te proberen ook harde militaire en technische. Nog afgezien van de menselijke en politieke waanzin. Maar omdat deze in meer dan een opzicht wereldvreemde sommetjes nu eenmaal gemaakt worden, om dat ze ook gemaakt worden door mensen in ter zake verantwoorde lijke posities, omdat ze een rol spe len achter de geluiddichte deuren van het SALT-overleg over beper king van kernwapens, is het nuttig dat ze ook in de openbaarheid ke rnen. Een Chileen die onbekend moet blijven stuurde ons via een Nederlandse kennis de bijgaande informatie over de 'gelijk schakeling' van het onderwijs door de Chileense machtheb bers. Hij verzocht ons deze informatie zo wijd mogelijk te ver spreiden en haar op te sturen naar de UNESCO 'opdat de we reld weet hoever de militairen menen te kunnen gaan die in Chili op dictatoriale wijze zich de macht hebben toegeëigend. WÜ hebben zijn brief doorgezonden naar het hoofdkantoor van de UNESCO in Parijs. Militaire instructies voor het onderwijs Van een medewerker SANTIAGO - Moord, marteling en gevangenis zijn de top punten van de terreur die de militaire junta over Chili heeft gebracht. Ook op het alledaagse niveau worden de maatregelen gevoeld die bedoeld zijn om de laatste resten democratie weg te walsen en de Chilenen op zodanige ma nier te onderwerpen dat zij het voor generaties zullen afleren om huii democratische rechten uit te oefenen. Ik heb een ver trouwelijk document in handen gekregen dat voorbereid ls door Algemeen Bureau voor de Mili taire Instituten van de Chileense strijdkrachten, waarin instruc ties worden gegeven voor 'het ordenen van de functies van alle onderwijsinstellingen van het land', gedateerd 12 augustus van dit jaar. Het doel van het document ls volgens de letterlijke tekst: '(a) het opnieuw duidelijk ma ken van de bemoeienis die het commando der Militaire Institu ten is toevertrouwd met het oog op het gezondmaken van- en de controle op het functioneren van het opvoedingsstelsel, dat zich volstrekt zal moeten aan passen aan de stricte regeling der beroepsnormen. (b) op methodische wijze uit eenzetten hoe de verhoudingen behoren te liggen tussen de ver schillende onderwijsniveaus en hun besturen enerzijds en de officieren die benoemd zijn door de commandant der Militaire Instituten en (c) het precies omschrijven van de plichten en de bevoegd heden van de functionarissen in de onderwijssector evenals die van de daarmee verbonden mili taire autoriteiten'. Het document omschrijft hoe de directeuren der onderwijsinstel lingen ondergeordend zijn zowel aan de functionarissen van het ministerie van onderwijs als aan de officier die de leiding heeft van het ressort waarin de scho len en lycea zijn gevestigd. Daaruit blijkt dat de directeuren op een zo snel en geheim moge lijke wijze aan de officier feiten ter kennis moeten brengen die betrekking hebben op de volgen de punten. Verkiikkerssysteem I. Aanklachten tegen leraren of administratief personeel die in de klas of ln activiteiten daar buiten (a) commentaar hebben op de politieke situatie. (b) geruchten hebben verspreid over de regering of over de acti viteit van groepen die zich tegen de regering keren. (c) grappen of verhalen over de junta of over een van zijn leden verspreid hebben, (d) de grote waarden van het Vaderland in een verkeerd dag licht gesteld hebben, (e) geschipperd hebben met de gedachtengang ln het studiema teriaal door deze een gedeeltelij ke of subjectieve uitleg te geven. (f) vergaderingen binnen of buiten de onderwijsinrichting hebben helpen bevorderen waar voor geen machtiging was gege ven door de corresponderende militaire autoriteit, (g) denkbeelden verspreid heb ben die erop gericht zijn het absolute gezag van de directeur aan te tasten bijvoorbeeld de gedachte aan de oprichting van raden van leerlingen of leraren door middel van vrije verkiezin gen. II. Beschuldigingen tegen leer lingen of ouders die, in de In richting of ln de ouderraden welke actie dan ook bevorderen of zelf voeren waarop de vooraf gaand beschreven maatregelen betrekking hebben. Het docu ment van het commando van het militair instituut beveelt voorts dat 'bij het onderzoek naar de feiten die men hem aanbrengt de directeur van de school of het lyceum de grootst mogelijke terughoudendheid en voorzichtigheid ln acht zal ne men teneinde te vermijden dat er onder de leerlingen een kli maat van vrees of van ongerust heid ontstaat'. Nog niet genoeg Dit alles is nog niet genoeg voor de verdwaasde militaire breinen. In hetzelfde document worden de militairen, belast met de spio nage en de onderdrukking op de scholen en de lycea, gemach tigd om aop elk gewenst moment de onderwijsinrichting te bezoeken. (b) inzage te vragen van het lesrooster en te controleren of het gevolgd wordt, (c) de directeur en elke leraar op het bureau van de officier te ontbieden om over hun leiding ondervraagd te worden, (d) bij de commandant van het militair instituut het ontslag aan te bevelen van een directeur van wie geconstateerd is dat hij niet energiek leiding geeft. <e) onaangekondigd vergade ringen bij te wonen van de ou derraad of besprekingen van ou ders met een leraar teneinde te weten te komen waar men over spreekt, (f) op onopvallende wijze te controleren of men de vlag hijst, of men het volkslied zingt aan het begin van de week, overeen komstig de instructies van de militaire autoriteiten. De instructies worden door het leger trouw nageleefd. Men hoeft niet verbaasd te zijn als men ln de gangen en op de pleinen van de scholen groepen soldaten in gevechtsuitrusting aantreft die het spel van de kinderen gade slaan. zodat dezen al vroegtijdig vrees en respect wordt ingeprent tegenover de militaire autoritei ten. Het document besluit dat de hier gegeven instructies ten doel hebben 'te verzekeren, dat het onderwijs voor de jongeren vrij is van ieder spoor van conscien- tisering en van externe Invloed'. SAIGON (Reuter, ,UPI) Negen Zuidvietnamese senatoren en 36 Lagerhuisleden hebben in een petitie het aftreden geëist van president Ngoejen Van Thieu. Thieu moet weg om nieuwe verkie zingen mogelijk te maken. HIJ heeft een half miljoen Vietnamese levens ln de strijd verspild en door Thieus vertrek kan het land uit de huidige 'rampzalige toestand' wor den gehaald, aldus de parlements leden. De parlementariërs behoren tot de oppositie die door katholie ken en boeddhisten wordt gesteund. Thieu heeft de katholieken en boeddhisten gisteren gewaarschuwd dat zij met betogen moeten ophou den. 'Priesters moeten in hun kerk blijven, (boeddhistische) monniken moeten in hun pagodes blijven en Congresleden ln hun Congres', al dus Thieu. De Zuidvietnamese president be vindt zich in de zwaarste regerings crisis sinds hij tien jaar geleden aan de macht kwam. Al drie maan den betogen katholieken en boed dhisten tegen zijn bewind en bin- NICOSIA (UPI) - Op Cyprus zijn een VN-functionaris en een Turks- Cyprioot gedood doordat de Land rover, waarin de VN-politieman reed, op een mijn stootte. Zijn collega en vier Grieks-Cyprische kinderen wer den gewond. De explosie deed zich voor bij Lefka in de buurt van de bestrndslijn tussen Turken en Grieks-Cyprioten, ten westen van Nicosia. nen Thieus regering is diepe ver deeldheid ontstaan. Een aantal mi nisters is weggelopen en Thieu heeft moeite met nieuwe te vinden. De oppositie verwijt het Thieu- bewlnd corruptie, onderdrukking en het niet naleven van het Viet- nam-akkoord door politieke gevan genen vast te houden en ln de gevangenissen te martelen en te laten wegkwijnen. De oppositie ln het parlement heeft nu ook ver klaard dat Thieu willens en wetens duizenden soldaten de dood heeft ingejaagd door de oorlog op eigen houtje voort te zetten, als waren geen Amerikanen vertrokken. WASHINGTON (Reuter) Presi dent Gerald Ford van de Verenigde Staten heeft er bij het congres op aangedrongen de grootst mogelijke vorrang te verlenen aan goedkeu ring van de benoeming van Nelson Rockefeller tot vice-president. Ford zei dat de natie niet gediend was met een langdurige periode zonder vice-president. Onder de aanhang van de regering in het congres is de vrees toegeno men dat een definitieve stemming over Rockefellers benoeming pas ln januari door het Congres ln nieuwe samenstelling zal worden gehouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9