blij met blik EEN WINTER VOL GEVAREN L Radio- en televisieprogramma's Vrouwelijk Spakenburg en Bunschoten tégen valhelm Dagrecept Even puzzelen Bang dat haar en mutsje bedorven worden Veilig Verkeer kan weinig voor ze doen Abortus Rekenschap arts bij abortus nodig (Q j Smakelijk Eten uit Blik. I Recept no. 7 TROUW/KWARTET WOENSDAG 13 NOVEMBER 1974 BINNENLAND/RADIO-TV Van een onzer verslaggevers SPAKENBURG, HILVERSUM Het zal uiteindelijk de minister van Verkeer en Waterstaat drs. Westerterp zijn, die een oplossing moet bieden voor de helmenaffaire, die de laatste tijd hoofdza kelijk in Spakenburg en Bunschoten de vrouwen en meisjes bezig houdt. Op 1 februari wordt de bromfiets- en motorhelm verplichte dracht en de vrouwelijke bromfietsters in beide vissersdor pen voelen er weinig voor hun Jiaar en het daarover geschoven mutsje te bederven met een strak zittende helm. De ongeveer 150 klederdracht dragende dames zijn van plan om óf de flets maar te pakken óf het op een bekeuring aan te laten komen en het Juridische spel des noods tot aan de Hoge Raad, de hoogst rechterlijke instantie, uit te vechten. De problematiek langs de IJssel- meerkust is wereldkundig ge maakt door politieman én plaat selijk Veilig Verkeer Nederland - bestuurder W. van der Groep. Hij heeft zijn hoofdbestuur gevraagd wat er voor de nu nog goed ge kapte en -gemutste vrouwen ge daan kan worden. Van de kant van VVN weinig, zo blijkt uit de reactie van een woordvoerder, want deze organisatie verzorgt al leen de reclamecampagne ten gunste van de valhelm. Er ls in het hoofdkantoor in Hilversum begrip voor de situatie van de vrouwen in klederdracht maar men wijst er op dat, als de minis ter ontheffing geeft, ook andere groepen bromfietsers met hun wensen komen. Met name wordt hierbij gedacht aan doven en lij ders aan migraine, voor wie de valhelm eveneens een ongemak is. Van de verzekeringsmaatschappij en lijken de vrouwen voorlopig weinig te vrezen te hebben omdat deze in hun polissen nog niet hadden gerekend met de nieuwe situatie. Zwaarwegend is en blijft voor WN echter het punt van de veiligheid bij een botsing of val partij. In diverse streken van ons land, waar de klederdracht nog in tel is Huizen, Zeeland, Staphorst bij voorbeeld schijnt het probleem (nog) niet te spelen. In Hulzen is het aantal klederdracht dragende vrouwen gedaald tot ongeveer 75 en zij zijn, aldus een woordvoer der, al op een zo gevorderde leef tijd dat ze niet zo gemakkelijk op een bromfiets stappen. Bij de verkeersgroep van de rijks politie in Middelburg, die de el- landen Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland onder haar hoede heeft, is nog geen enkele klacht over de verplichte helm binnen gekomen. De Staphorster politie tenslotte: 'Je ziet de meisjes en jonge vrouwen hier al enige tijd met helmen rijden. Het lijkt hier wel een uniforme dracht te wor den. We maken ons dan ook geen zorgen'. SMIDJE VERHOLEN UTRECHT Het hoofdbestuur van de Maatschappij tot bevordering der geneeskunst vindt dat er een wettelijke vastgelegde verantwoor dingsplicht moet komen voor art sen die betrokken zijn bij abortus. Die verantwoordingsplicht zou geen betrekking moeten hebben op de beslissing tot het uitvoeren van ab ortus en de redenen daarvoor. Wel zou de zorgvuldigheid van de proce dure moeten kunnen worden ge toetst: het gesprek vooraf, de be handeling zelf en de nazorg. Van het gesprek vooraf komt soms niet veel terecht, bijvoorbeeld als er Franse vrouwen komen bij een Nederlandse arts met wat taal problemen. Ook de nazorg ls in het algemeen voor buitenlandse vrou wen vrijwel onmogelijk te garan deren. De artsen zouden verantwoording moeten afleggen aan een 'kwali- teitsbevorderende instantie', die het medisch beroepsgeheim zou moeten handhaven, aldus de gedachten van de artsenorganisatie. Na verdere uitwerking zullen die gedachten aan de regering worden voorgelegd, omdat men een verantwoordings plicht het liefst in een wettelijk kader zou zien opgenomen. De voorzitter van de Maatschappij, dr. A. E. Leuftink, ontkent dat de nieuwe gedachten een standpunt wijziging van de artsenorganisatie inhouden. Het gaat, zegt hij, om een verdere uitbouw van het be staande standpunt. (ADVERTENTIE) Confetti Va blik maïs, Va blik doperwten, 1/4 blik worteltjes, peterselie, 2 eetlepels boter (of margarine). Eerst de worteltjes laten uitlekken en daarna in plakjes snijden. De maïs en de doperwten samen doorwarmen. De plakjes wortel toevoegen en de groenten afgieten. (Het nat van de groenten nooit wegdoenl Het kan altijd wel gebruikt worden in jus, saus en soep). De confetti-groen- ten warm omschudden met de boter (of marga rine) en tot slot met veel kleingesneden peterse lie. Menu-tip: Confetti serveren met biefstuk-champignons en gebakken aardappels. Mijn kijk op blik: Groenten in blik bieden een grote keuzemogelijkheid. Boven dien kunnen de diverse soorten gecombineerd worden en dat biedt weer de nodige variatie. Maar groenten in blik besparen vooral veel tijdl En die tijd kan dan weer gebruikt worden om een gezellige franje aan de maaltijd te geven. Vragen? Schrijf postbus 103, Deventer. VARA-actualiteiten ook direct achter het NOS-joumaal HILVERSUM Met ingang van het nieuwe jaar wil VAR A's actuali teitenrubriek Achter het Nieuws op de vaste Vara-donderdagavond twee uitzendingen maken. De eerste duurt een kwartier en zal vlak na het journaal van acht uur worden uitgezonden. Aan het eind van de avond komt een langer gedeelte, van 35 minu ten. waarin langere achtergrondre portages worden gebracht. Voordeel is, dat de stroom actualiteiten voor de kijker evenwichtiger worden verdeeld. Bij Achter het Nieuws wacht men af hoe de kijkers erop reageren, dat na het journaal van acht, wanneer de meeste omroepen met amuse mentsprogramma's komen, er een actualiteitenrubriek komt. Over aanvraag van Radio Noordzee nog niet beslist DEN HAAG Pas vorige week heeft de minister van crm het ad vies van de Omroepraad ontvangen nadat al in de zomer van 1973 door Noordzee aangevraag was aspirant- omroep te worden. Minister Van Doorn kan nu de wettelijke termijn van zestig dagen in acht nemen, zodat voor 5 januari bekend moet zijn of Noordzee nu aspirant-om roep mag worden of niet. Radio Noordzee heeft thans 35.000 leden zo blijkt uit telling van de dienst omroepbijdragen. Om aspi rant-omroep te worden zijn er vol gens de oude regeling vijftiendui zend nodig. Noordzee vroeg aan voor de nieuwe wettelijke bepaling waarin er 40.000 leden moeten zijn om aspirant-omroep te worden. De stemming zit er na al die ver traging bij Noordzee niet meer zo in om aspirant omroep te worden. De uitspraak was beloofd op 1 ok tober en uitstel wordt eerder als afstel gezien. Bij afwijzing van de minister gaat Noordzee niet in ho ger beroep. Tegenstellingen in bestuur van VPRO HILVERSUM Vier van de elf bestuursleden van de VPRO leggen hun mandaat neer in verband met het feit dat het bestuur de arbeids overeenkomst van de secretaris van de vereniging, drs. R R. Witte, na 31 december 1975 niet wil voort zetten. Tijdens de vergadering van de ledenraad op 23 november a.s. zal het besluit nader worden toege licht. Dit laatste heeft Fenna van den Burg. de voorzitster van de VPRO gisteren gezegd. Vooruitlopend op de uitspraak van de Haarlemse rechter over de sluiting van de abortuskliniek Bloemenhove, heeft dokter Rhemrev dinsdagavond in Hier en Nu gezegd te hopen dat de kliniek open zal blijven. Als gynaecoloog van het Ellsabeth-gasthuls in Haarlem die zelf zwangerschapsonderbrekingen ver richt, weet hij, dat de abortussen provocatus zullen doorgaan ook wanneer Bloemenhove gesloten zal zijn. Zijn grote vrees is. dat het aantal klandestlene gevallen dan zal toenemen en de zogenaamde Engeland-abortus weer op gang zal komen. Het gaat bij abortus meestal om een ongewenst kind en dat is, aldus dokter Rhemrev, het ergste wat je kan overkomen. Ik meen hem te hebben horen zeggen, dat hij sprak vanuit zijn achtergrond. En als ik hem goed heb begrepen, doelde hij niet alleen op zijn lidmaatschap van de gereformeerde kerk. Misschleri heb ik het mis (en als dat zo blijkt te zijn zal ik het u laten weten), maar ik had het gevoel dat hij daarbij dacht aan die Indische Nederlanders die weet hebben van dit ongewenst zijn. omdat zij door hun Nederlandsse vader niet ten volle werden erkend. De Ierse dominee Paisly heeft weer iets gevonden om zijn haat tegen katholieken te ventileren. De Ierse kinderen, die in ons land voor een poosje op adem mogen komen worden,, volgens deze fanatieke en in het heksentijdperk levende man, misbruikt. Hij sprak van politieke conditionering en hersenspoeling. Een harmonieus samengaan van katholieke en protestantse kinderen is voor deze predikant een soort dansen met de duivel. De afleveringen van Kamer-17 beginnen een beetje op dreef te raken. Hoewel deze NCRV-serie nog tal van zwakke plekken blijft vertonen wordt het steeds duidelijker dat Jan Blaaser veel meer kan dan de grapjas uithangen. Hij heeft een natuurlijk inlevingsvermogen in de psychologische achtergronden van de rollen en ook bezit hij gevoel voor dramatisch effect. Als hij goed wordt begeleid en getraind, kan hij nog tot verrassende resultaten komen. In de VPRO-Berichten uit de samenleving werd aandacht besteed aan de moord op de Duitse rechter en de dood van Holger Melns, een van de gearresteerden van de Baader Meinhof-groep. Zijn advocaat zei onomwonden dat de Duitse justitie Meins opzettelijk heeft laten verhongeren en sprak van regelrechte moord door autoriteiten die gevangenen behandelen zoals de nazi's dat deden en die, zo zei hij, het fascisme weer willen invoeren. TON HYDRA 36. Doch toen was smldje Verho len de man, die het verlossende woord sprak. HIJ stond geleund te gen het buffet en zei: 'Ik vind dat idee van Bernard toch werkelijk zo gek nog niet. Burgemeester De Rhauwe Bullepees zou nog wel eens gek op zijn neus kunnen kijken, als hij na een tijdje merkte, dat hij de baas was over een stelletje goed ontwikkelde krachtpatsers. Dan kon het wel eens uit zijn met al zijn bazigheid.' - 'Maar daarmee heeft Willem zijn sportschool nog niet', riepen Thomas en Bernard uit. - 'Tóch wel', lachte de smid geheim zinnig. 'De sportschool wordt geves tigd in mijn smederij. Daar is ruimte genoeg. Ik stel Willem dan zogenaamd tot mijn meesterknecht aan. Voor het oog van de wereld is hij dan een smidsknecht, die met hamers slaat en klappen uitdeelt op allerlei stukken roodgloeiend ijzer. Maar 's avonds is hij leraar body building'. - 'Pofferkoffiekaatje, da's een reuze idee!' riep Willem Hals- ker blij uit. 'We kunnen dan in de smederij gemakkelijk alle halters en machines en Ijzers maken, die we nodig hebben voor de sport school. Maar lui... begrijpen jullie wel, dat we daar ons mondje stijf over moeten dichthouden? We moeten dat allemaal in het geheim doen. hoor! Jonge, jonge, jonge, wat zal die burgemeester van Rijk- huyzen binnenkort op zijn neus kijken! - En ja, als diezelfde bur gemeester nu eens door de ruitjes van Verholens woning naar binnen had gekeken, dan had hij kunnen zien met hoeveel geestdrift de vier samenzweerders hun afspraak be-op zegelden op de halter van Willem Halsker. Dikke Bernard maakfc daar zelfs het beroemde V-teken bij. Blijkbaar zag hij in zijn vei beelding de overwinning op heins kwaad al behaald. - Met dat alle was dan ook een eind gekomen aan de opwindende gebeurtenissen vai deze dag. Smidje Verholen nodigdA Willem Halsker uk om meteei maar bij hem in huis te blijven e: Thomas van Everdingen en Ber o nard Buckmans reden er vandoo 0 in die grote auto van ze. Zie dr stuiven ze al langs een eenvoui landpad, op weg naar de villawij i' van Rljkhuyzen. fi FERDINAND PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Radio vandaag Franse kip 1 malse kip 1 theel. zout 1 theel. peper half theel. nootmuskaat mespunt tijm 2 uien 2 teentjes knoflook 4 eetl. olijfolie 1 blaadje laurier glas witte wijn 5 champignons blikje ananas op siroop De kip kruiden met zout. nootmus kaat, peper en tijm. De olijfolie verhitten en er de stukken kip rondom bruin laten worden. Uit de pan halen en warm houden. De fijngesneden ui in het braadvet doen. Dan de teentjes knoflook uit persen, die erbij, alsmede het lau rierblad en qe witte wijn. Even laten Inkoken en dan de ananassi roop toevoegen. De stukken kip er we?r bij en ze in ongeveer drie kwartier laten gaar worden. Vlak voor het opdienen de even aange bakken champignons en stukjes ananas toevoegen. Menutip: Franse kip. gebakken aardappelen, vruchtencompote, ijs. HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) OntbIJt-Soos. (7.30 Nws. 7.41-8.00 Aktua-I. 8.30 Nws. 8.36-8.45 Gymn.) 9.00 (S) Wegwezen. 9.30 (S) Van heinde en verre. 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx. 11.45 (S) Cafe-chantant. 12.26 Med. t.o.v. land- en tulnb. 12.30 Nwd. 12.41 Aktua- II. 13.15 (S) Sport na sport. 13.45 (S) Harm.- en Fanf.muz. en koorzang. 14.15 (S) Route-A. 15.30 Nws. 15.33 (S) After sesjun. NCRV: 16.00 Mldd.dienst. 1620 NCRV-50: klankbeeld. 17.20 Tekst en Ult- NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu. 18.00 (S) J. W. Friso Kapel. 18.30 Nws. 18.41 Spectrum. 18.46 (S) Met uw in stemming. 19.00 (S) Pop. klass. 1930 Theolog. etherleergang. TROS: 20.00 (S) Close-up. 21.15 (S) muz. wensprogr. 22.30 Nws. 22.40 Aktua-III. 22.55 Wat zegt de bandrecorder. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) In de Roode Cirkel. (8.00 Nws.) 9.00 (S) Licht orkest met solisten. 935 Waterst. 9.40 Schoolrad. 10.00 (S) Radio weekblad. 11.00 Nws. NOS: 11.03 Jazz uit het Hlst. Archief. 11.30 Spiegel van Dultsl. VARA: 12.00 Nleuweschans - Cen traal. 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 (S) Een middagje Stoomradio. 16.00 Nws. 16.03 (S) Toen het weer ochtend werd. 16.55 (S) Metropole Or kest. R.V.U.: 17.35 Meneer, waar moet lk 't nu weer halen? 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag. PP: 18.30 PPR. VARA: 18.30 Tekst en muz. 18.55 De Scala 19.25-19.50 aria's van Donizetti. NO£: 19.40 Openb. Kunstbezit. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensdagav. Muz.magaz. 22.10 En toch...: De Ombudsvrouw EO: 22 40 Het woord der waarheid. 22.55 Klankbord. Speciaal 0 Het IKOR vertoont De Chassi- diein van Brooklyn, een Amerikaan se film die een indruk geeft van het godsdienstige leven in een ortho dox-joodse beweging. In aanslui ting daarop Kenmerk met aandacht voor het Mississippi-delta-pastoraat in de VS en een gesprek met dr. Beyers-Naudé. Ned. 2-19.05 0 Aan Studio Vrij gaat een korte aflevering van Brandpunt vooraf, met een reportage over de verkie zingsstrijd in Griekenland en de beslissing voor de Haarlemse rech ter inzake de Bloemenhove-kliniek. Ned. 2-20.20 0 Tanja Koen presenteert het uit stekend ontvangen programma Van Nature, waaraan de dierenschilder Rien Poortvliet meewerkt. Ned. 1-21.00 0 Na een documentaire over een sociaal experiment in een Tilburgse textielfabriek (21.40), zendt de KRO een gesprek uit met de 60 jaar geworden theoloog prof. dr. E. Schillebeeckx. Ned. 1-22.25 0 De schildpad is een tv-film van Ula Stöckl. Een kinderdrama dat zich voordoet als volwassenen een huisdier tot diner verwerken. Duiti. 2-22.25 TV vandaag 14 Hij klopte haar op de schouder, en even later hoorde ze hem in de keuken. Haar slaapkamer e>n bad kamer lagen aan de brede galerij boven, die zij open had gelaten om in het gehele appartement plezier te hebben van de grote schuine bovenlichten. Zij had de indruk dat Robert het nogal een vreemd huis vond. hoewel hij dat nooit zei. Ze vroeg zich soms af wat zij eigenlijk voor Robert betekende. Ze was te slordig naar zijn smaak, hij was het niet eens met de manier waarop ze dingen deed of zag. maar hij was bereid veel door de vingers te zien omdat ze geen gewone opvoeding had gehad. Hij probeerde wel haar wat te veranderen, en ze dacht wel eens dat ze daar maar moest toela ten. omdat hij tenminste belang stelling voor haar had. Zij voelde een koud glas in haar hand. 'Ik zal je wat fatsoenlijke glazen sturen', zei Robert. 'Je kunt hier geen champagne uit drinken. het is net of je uit een Jampot drinkt'. Sally keek verward naar het glas waarin de belletjes opstegen en als sterretjes uit elkaar spatten. 'Champagne?' zei ze een beetje geïrriteerd, 'waarom Robert? Ik wist niet dat er tets te vieren was'. 'Mijn beste Sally.zo begon hij vaak en ze wist dus dat hij haar nu. vriendelijk maar toch streng, een beetje de les zou gaan lezen. 'Het is een burgerlijke opvatting te denken dat champagne alleen wordt gedronken om iets te vieren. Men drinkt het als iets anders niet geschikl ls. Als Ik goed vond dat je Jezelf vol whisky goot vanavond. CATHERINE GASKIN zou Je nog neerslachtiger worden en je morgen ellendig voelen. Wees een flinke meid en drink je glas leeg'. Ze dronk gehoorzaam hoewel ze liever de verboden whisky had ge had. het zou een opluchting zijn zoveel te drinken dat de pijn en de angst van die dag en die lange nacht ervoor zouden vervagen. Maar Robert was op de hoogte: hij had bijvoorbeeld gehoorc dat haar vader een flinke drinker was ge weest en dal hij hei soms goed kon verdragen maar zich er ook wel eens helemaal aan over gaf. zoals de Ieren dikwijls deden. Maar haar vader had hei drinken ook hele maal kunnen laten als het nodig was en dat wist Robert niét. Robert wist niet dat Devlin vaak notities had gemaakt van wat vreemden tegen hem zeiden, in bars en straatcafé's over de gehele wereld, en dat daar zijn beste dingen pit waren ontstaan. Hij zei wel eens dat hij het gevoel had of hij plagi aat pleegde door zijn boeken als de zijne aan te bieden, omdat zoveel ervan van mensen was van wie hij de namen niet eens wist. Ze keek naar het lege glas: ze had een grote afstand afgelegd terwijl ze het leegdronk. Maar ze had ten minste eventjes dat vliegtuigwrak in een onvoorstelbare wildernis vergeten en aan de levende Devlin gedacht. Misschien had Robert wel gelijk met die champagne, hij had zo vaak gelijk. Zij zat met het lege glas in haar hand en hij boog zich over haar heen. 'Alles was natuurlijk verzekerd?' 'Wat?' Bedoelde hij het vliegtuig? 'De dlngon die uit de flat zijn gestolen'. 'O. die.Ja. dat zal wel. Ik hoop dat de politie ze vindt. Hij was dol op dat paardje en het Mexicaanse figuurtje'. Het was jezelf Iets wijs maken dat gepraat over die gesto len dingen, want het enige dat haar interesseerde was of Devlin nog leefde. Robert schreef wat op in een noti tieboekje. 'Wie behandelt de zaak? Lester? Peterson? Ik zal ze op kan toor zeggen dat ze in contact met ze blijven en je op de hoogte hou den. Dat hoef jij niet zelf te doen. En hoe heette dieman die je bij de Afghaanse ambassade hebt gespro ken?' 'Dat heb ik niet goed verstaan. De een of andere moslimnaam 'Nou. pieker er maar niet over. j? komt nooit erg ver met die twee derangsknapen. Ik zal eens met Hump Saunders van buitenlandse zaken praten. HIJ weet wel wie je moet heben'. Hij keek haar streng aan. 'Waar is je verstand. Sally. Het was helemaal niet nodig zelf naar de ambassade te gaan. Ze kunnen van hieruit niet veel doen en er zijn veel betere manleren om ze aan hun verstand te brengen dat je resultaten wenst. Waarom heb je me niet in Hamburg opgebeldof miss Richards op kantoor? Je had het allemaal door anderen kunnen laten doen. Ik ken allerlei geschik te mensen bij buitenlandse zaken en in Fleet Street. 'Ik ook', zei ze en ze dacht aan Je krantenvrienden van Devlin. 'En ik wist dat Jackson Hayward voor al les zorgde. Maar ik moest gewoon iets doen. Er werd gisteravond en vanmorgen steeds opgebeld ook door Jouw miss Richards. En ik kon het gewoon niet uithouden hier maar zo stil te zitten en steeds maar weer hetzelfde te zeggen. vooral omdat er niets te zeggen was. (wordt vervolgd) (S) Postludlum 23.55-24 00 0 Uit het geluidenarchief van de jubilerende NCRV komen de stem men van bekende medewerkers. Hilv. 1-16.30 0 De Johan Willem Frisokapel speelt o.a. An Ellington Portret van Duke Ellington. Hilv. 1-18.00 0 Dick Walda's hoorspel Toen het yveer ochtend werd gaat over een jonge vrouw die de gevolgen van een verkeersongeluk niet kan ver werken. Ililv. 2-16.03 HILVERSUM 111 KRO: 7.02 (S) Drie op Je boterham 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draalt op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 13.03 Raden maar.,.14.03 (S) Pop-Kontakt. 16.03 (S) de Vincent van Engelen Show. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 (S) Drie loopt achter. (19.30 Paardekoei- sen). 20.02 Woensdag III. (22.30 Effekten- tlps. 22.55 Med.) 0.02 (S) Metro's Mid night Music. 1.02 Take it easy. 2.02 L^e Meurdars Methode. TROS: 6 02-7.00 Drie op 'e boterham. NEDERLAND I NOS NOT 9.15-12.00 Schooltelevisie 15.45-16.55 Schooltelevisie NCRV 17.00 Kijkdoos NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest 19.50 Socutera: Nationaal Jeugdfon i NOS 20.00 Journaal PP 20.20 A.R.P. NOS 20.30 Staatsloterij NCRV 20.35 Doris Day, TV-serie 21.00 Van Nature, natuurserie 21.50 Geestelijke liederen NOS 22.05 Kijken naar kinderen 22.30 Panoramiek 22.45 Studio Sport 23.10 Den Haag vandaag 23.25 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Sportleiding - herh. les 5 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal IKOR 19.05 De Chassidiem van Brooklyn, filmrep. IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk: inform over kerk en samenl. NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Brandpunt 20.40 Studio Vrij: inform, betr. vrije lijd bestedl 21.40 Een fabriek in Tilburgrilmrei KRO RKK 22.25 Jezus, het verhaal van een levende NOS 22.45 Journaal TELEAC 22 50 Computerkunde - les 32 Horizontaal: 2 kleurstof. 6. uitroep, 8. muzieknoot. 10. plechtige gelofte. 11. zangstem. 12. mier (gew.), 14. gezicht. 16. vuil. 17. droogoven. 18. lof, 19. vogelverblijf. 21. gemalen graan. 23. Europeaan. 25. vrucht, 26. ongaarne, 27. muziekstuk. 29. spitse bek van een vogel, 30. wilde haver. 31. peulvrucht, 33. heden. 34. titel (afk.). 35. gevolg. Verticaal: 1. gramstorig. 3. water in Friesland. 4. zelfkant, 5. denkbeel dig. 6. diepe afkeer, 7. droogoven (Z.N.), 9. Drietenige struis. 11. bol werk. 13. kwelling. 15. onderricht. 19. veter. 20. onderwereld, 22. tijd rekening, 24. lusthof, 25. rei van zangers. 27. bedrag. 28. eer. 32. voorzetsel. Hor.: 1. durf. 4. egel. 7. fa. 8. aarde. 10. Ee. 12. alg. 14. toe. 15. mal, 16. er. 18 11. 19. malle. 22. Solon. 24 geometrie. 25. Lagos. 26. Artis. 23. el. 30. ei. 31. ren. 33. bel. 35. eer. 37. k.o.. 38. leder. 40. Po, 41. span. 42. kade. Vert.: 1. dal. 2. Ha, 3 fat, 4. Ede, 5. ge. 6, Lea, 7 faam. 9. ros, 11. elan. 13. gelegen. 15. militie. 17. riool, 18. lorre. 20. aga. 21. Ems, 22. sta, 23. oei. 25. lork. 27. sero 29. eed. 32. Eos. 33. ben. 34. lek. 36. Epe. 38. la. 39. ra. Personeel KRO boos op voorzitter Van een verslaggever HILVERSUM De personeelsv tegenwoordiglng van de KRO boos op de voorzitter van de ve niging, de heer Th. Loerakker. D« heeft namelijk in het openbaar tiek geleverd op het program 'Voer voor vogels' van de KI maar hij heeft tevoren de sam< stellers van het programma gehoord. In het gewraakte pi gramma was een plutonlumdiefs geënsceneerd, en dat is enkele lu teraars die het niet zo erg g( begrepen in het verkeerde keel geschoten. Die negatieve reacties wettigen niet het gebaar van voorzitter, de bekwaamheid van de mak van het programma publiekel kritiseert, zo meent de personee vertegenwoordiging. Men zal met betreffende vakorganisaties nag of de cao in Jit geval op de ju wijze Is toegepast.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6