Revanche'-sfeer leeft niet bij Alfred Riedl Debutant Orlandi moet Johan Cruijff stoppen Hughes krijgt alle vertrouwen van Haarlem .ntwerp-Ajax ook een beetje België-Holland teer winst )or Wiersma lectieploeg alhandbal as leidt in TF-klassement inus Israel ugd trainer "am Leeuwenhoek ef de mission lyjjj Winterspelen MEDEDELING aan de adverteerders in de rubriek Het Onderwijs vraagt donderdagmorgen Ie post 1 TWERPEN Het zal de FC Antwerp wel goed zijn uitgeko- n, dat de Belgische sportpers en dan vooral de Nederlands- ige het komende treffen voor de UEFA-bokaal tegen Ajax er en meer in de oude België-Holland-sfeer heeft getrokken, ken lang, vanaf het moment van loting eigenlijk, is de dubbel extra dimensie toegemeten in België. ir de Vlamingen was er eindelijk eens dankbaar vergelijkings- leriaal. Want bij vorige gelegen en tussen Belgische en Neder- Ise clubs, werd het verband met voormalige derby der lage lan- nooit gelegd. Zeker niet wan- IUW/KWARTET WOENSDAG 13 NOVEMBER 1974 SPORT T11/DRL13/H9 Ajax begint vanavond in het Bosuil-stadion van Deurne bij Antwerpen met een uiterst kleine voorsprong (10) aan de tweede wedstrijd van de tweede UEFA Cup-ronde tegen Antwerp. De Amsterdammers kwamen drie weken geleden pas in de laatste minuten aan deze overwinning, toen Gerrie Mühren de op de foto door Johnnie Rep bejubelde treffer scoorde uit een vrije trap. Doelman Trappeniers. die vele fraaie reddingen verrichtte, kon er deze keer niet bij en ligt verslagen op de grond. LIS (ANP) Harm Wiersma ft in de negende ronde van het didaten-damtoernooi in Tiflis onnen van de Joegoslaaf Lepsic. Nederlandse grootmeester had voor slechts twintig minuten ig. Hij staat nu samen met An- ko, die de Canadees Gagnon loeg, op de derde plaats met 12 ten uit 7 partijen. De Russen itwarg en Koeperman hebben eiding met 13 uit 8. De Surina- Franklin Waldring speelde re- tegen de Tsjech Kaderabek. ende ronde: Waldring (Sur)- erabek (Tsj.) 1-1, Andreiko r)-Gagnon (Can) 2-0, Don idane (Cey)-Gantwarg (Sow) 0- epsic (Joe)-Wiersma (Ned) 0-2, lali (Ita)-Konsvenski (Pol) 0-2. perman (Sow) was vrij. Stand: lantwarg en Koeperman 13 uit Andreiko en Wiersma 12 uit 7. Paldring 10 uit 9. 6. Baldiali 6 7. 7. Gagnon 6 uit 8. 8. Kons- ski 6 uit 9, 9 Kaderabek 5 uit 8, Lepsic 3 uit 7. 11. Don Kandane t 8. IHEM Het Nederlandse zaal- dbalteam speelt op 20 november 7elp een oefenwedstrijd tegen 'estduitse club Krefeld-Oppum. dscoach Heinz Henneberg heeft rvoor de volgende spelers gese- eerd: Bert Bouwer, Hans Beu- Arie Portuyt (allen Hermes), Norbart, Wim Hofman (Sittar- Kees Keyzer, Rob Sondaar '31). Hennie Loeffen (Swift Vim Pik. John van Meeteren. Snijders (ESCA). Paul Schuur- (De Gazellen). Rob Luyendijk Has), Paul Bosman (PSV) en van der Heide (Meteoor). 27. 28 en 29 december organi- het Nederlands Handbalver- in enkele plaatsen in het en van het land een vierlan- laalhandbaltoernooi voor heren als deelnemers België, Luxem- .Zwitserland en Nederland. Op 9 februari staan voorts op nog nader bekendgemaakte plaat- in de provincies Groningen en d-Holland interlandwedstrij- tegen de Oostenrijkse heren op programma. neer het clubs betrof, die voorna melijk steunden op de Waalse pers. Want wat dat betreft liggen ook op sportgebied de verhoudingen erg teer in België. Toen Feyenoord het vorig seizoen' voor diezelfde UEFA-beker tegen Standard Luik speelde, was er bij voorbeeld niemand die het in zijn hoofd haalde om een extra beteke nis aan die wedstrijden te geven. Maar FC Antwerp-Ajax dat ligt anders. NOSTALGIE Allereerst de plaats van handeling: het Bosuil-stadion in Deurne, waar voeger steevast België-Holland werd gespeeld. Maar meer nog dan om die reden zal de Vlaamse pers naar nostalgie neigen, aangezien voor het eerst sinds jaren de eer tijds zo machtige club FC Antwerp voor de Vlamingen de traditio nele trots op sportgebied en kozend de 'great old' genoemd weer eens een rol van betekenis speelt op Europees niveau. Voor het Belgi sche clubvoetbal, toch nooit ge kroond met ondubbelzinnige suc cessen, in Europees verband, ligt er de kans om uitgerekend tegen Eu ropa's topclub van de jaren zeven tig. die dan toevallig ook nog uit Nederland komt Ajax opmer kelijk te presteren. De revaliteit is aangewakkerd en hoewel er tussen de clubs FC Ant werp en Ajax nimmer krachtmetin gen van veel allure zijn geweest, is er in het Vlaamse een gevoel van revanche te bespeuren. Het gaat in de eerste plaats tegén de Hollan ders. Misschien wel een uitvloeisel van de interlands, die het Neder lands elftal tegen België in de WK- kwalificatieronde speelde. Typerend voorbeeld, voor de wijze, waarop men in Vlaanderen de wedstrijd van vanavond zal beleven, was za terdag een extra pagina in de Ga zet van Antwerpen, die in verband met Antwerp-Ajax in het teken van 'vroeger' stond. Onder de zeer kapi tale kop 'Antwerp-Ajax wordt een verlengstuk van de vroegere België- Holland-derbies', werden de met een vleug nationalisme gelardeerde twisten uit voorbije jaren nog eens breed uitgemeten. En FC Antwerp vaart wel bij dat sfeertje, want voor het eerst sinds 1959 (in de wedstrijd tegen Real Madrid) wordt er weer eens een vol n- en in. h? IfOft cn wC mi issiBÉsaïi Bosuil-stadion verwacht bij een du el tussen clubs BUITELANDERS Gezien de sfeer, waarin FC Antwerp- Ajax zich hoogstwaarschijnlijk zal afspelen, is het opmerkelijk dat naast de koele en zakelijke profclub Ajax, er ook een aantal spelers bij underdog Antwerp is, die dat extra element helemaal niet aanvoelen: het regiment buitenlandse werkne mers. Wanneer de Oostenrijkers Karl Kodat en Alfred Riedl met een dergelijke geschiedenis worden geconfronteerd, weten ze slechts van het bestaan daarvan, omdat het de laatste tijd in Antwerpen zo leeft. Maar dan ook alleen van horen zeggen. Net zoals de Deen Flemmifig Lund en wellicht ook de Luxemburger Louis Pilot dat extra sfeertje als een vreemd bijver schijnsel ervaren. Van hen is de in Amsterdam zo uitblinkende Alfred Riedl woord voerder. Direct na de zaterdaga vond gespeelde competitiewedstrijd tegen Beveren Waas. waarin Riedl ook weer één der besten was. maakte hij dat bijvoorbeeld duide lijk. Riedl zegt: 'Voor mij is Ant werp-Ajax gewoon een wedstrijd voor de UEFA Cup. Met natuurlijk voor mijn club een wel erg sterke tegenstander. Want dat is Ajax ook na het wegvallen van Johan Cruijff en Johan Neeskens nog steeds. Maar een extra betekenis is er voor mij niet. Ik ben ook niet nerveuzer dan (voor een andere wedstrijd. Er bestaat beslist geen angst of zo.' VERDEDIGEN Het heeft weinig zin om met Riedl dieper op de kwestie in te gaan, omdat hij niets bijzonders ervaart. Over Ajax als tegenstander heeft hij later uiteraard wel het één en ander te vertellen. Hij zegt: 'Het is voor Antwerp gunstig dat Ajax een club is, die goed voetbal speelt. Dan kómt Antwerp ook beter tot zijn recht. Ik geloof ook dat het niet terecht is om te stellen dat Ant werp in Amsterdam een eenmalig YORK (Reuter) De Argen- Guillermo Vilas heeft, met nog evenementen voor de boeg, de ing in het Grand Prix-klasse- it van de ILTF. Vilas (22) heeft punten. De Zweed Björn Borg, tweede is. heeft er 607. Momen is in Londen bezig het toernooi de Dewar-beker. Later in deze md volgt nog het toernooi om open kampioenschappen van 1-Afrika in Johannesburg. De e acht spelers van het klasse it komen in december in Au- lië uit in het zg. Masters-toer- i. De volgorde is: filas (Arg) 695 punten, 2. Borg 'e) 607, 3. Connors (VS) 558. 4. ntes (Spa) 550, 5. Nastase e) 470, 6. Ramirez (Mex) en th (VS) 416, 8. Parun (NZ) 5. 9. Tanner (VS) 392.5, 10. 'combe (Aus) 377.25, 11. Ashe 339. fTTERDAM Rinus Israel gaat i naast zijn voetbalactiviteiten Excelsior ook bezighouden met trainen van de jeugd van de terdamse amateurclub Neptunus. lel beschikt over het B-diploma. N HAAG (ANP) ket bestuur i het Nederlandsch Olympisch hité heeft Bram Leeuwenhoek, is aangewezen als chef de mis- 1 voor de Olympische Spelen van 6 in Montreal, eveneens benoemd chef de mission voor de twaalfde pische Winterspelen, die begin worden gehouden in Innsbruck. heer Leeuwenhoek vervulde deze ctie ook bij de Zomerspelen van 2 in Mlinchen. Italiaanse coach wijst Napoli-speler aan voor duel in Rotterdam FLORENCE De coach van het Italiaanse nationale elftal. Fulvio Bernardini, heeft een nieuwkomer in zijn ploeg de zware taak opge dragen om het voetbalfenomeen Johan Cruijff onschadelijk te ma ken in de kwalificatiewedstrijd voor de Europese landenbeker tegen Nederland die op 20 novem ber in Rotterdam wordt gespeeld. Verdediger Andrea Orlandini zal wel eerst zijn kwaliteiten moeten bewijzen in de trainingswedstrijd die het Italiaanse elftal voor van avond tegen FC Bayern München op het programma heeft staan. De 26-jarige Orlandini. die als verdediger onder contract staat bij dc eerste divisieclub Napoli, heeft nog nooit in het Italiaanse nationale elftal gespeeld. Bernardini heeft voor de ontmoe ting met Oranje een louter op de defensie ingestelde ploeg gefor meerd, waarin naast verdedigers en middenvelders slechts één spits voorkomt. De 68-jarige coach volgde na het voor Italië teleurstellende wereldkampioen schap in Duitsland Ferruccio Val- careggi op en de wedstrijd tegen het Nederlands elftal is pas zijn twee internationale ervaring. Na de 1-0 nederlaag tegen Joego slavië in Zagreb, heeft Bernardini enkele wijzigingen in zijn team aangebracht en een aantal tot dusverre nooit in het nationale elftal opgestelde spelers een kans gegeven. Voor de wedstrijd tegen een beroep gdaan op vier vete ranen. Zoff. Morini, Boninsegna en Julia- nq zijn allen ruim over de dertig. Orlandini en de 20-jarige Antog- noni de nieuwkomers in de ploeg en Rocca. Roggi. Zecchini en Re Cecconi spelen voor de tweede maal in het Italiaanse elftal. Rocca. Roggi. Orlandini. Morini en Zecchini spelen voor hun clubs allen in defensieve posities en Causio, Re Cecconi, Juliano en Antognoni zijn middenvelders. De enige voorhoedespeler in de ploeg is Boninsegna. maar die heeft in zijn laatste vijf competitiewed strijden geen enkel doelpunt ge scoord. Antognoni. die in Italië wordt be schouwd als de meest belovende jonge speler, moet vanaf het mid denveld het team lelden, maar Bernardini heeft hem wereld Cup veteranen Causio en Juliano ter zijde gesteld. De defensie bestaat uit de vleu gelverdedigers Rocca en Roggi. beiden 20 jaar oud, en de centrum verdedigers Morini en Zecchini. De door Bernardini aangekondig de opstelling maakte duidelijk dat de coach inmiddels is teruggeko men van zijn aanvankelijke plan om het tegen Nederland niet met een geheel op de verdediging in gestelde ploeg te probern. Grabowski FRANKFURT Jürgen Grabows ki, aanvoerder van de ploeg van Eintracht Frankfurt en speler van de Westduitse ploeg die in München wereldkampioen werd, heeft een einde gemaakt aan alle speculaties rond zijn mogelijke terugkeer in de nationale ploeg. 'Ik blijf bij mijn eerder genomen besluit dat ik nooit meer het shirt van de nationale ploeg zal dra gen', zei 44-voudig international Grabowski. Hij heeft dit ook tele fonisch aan Helmuth Schön, de coach van de Westduitse ploeg, bevestigd. Eintracht Frankfurt heeft overir gens Willi Neuberger gecontrac teerd. De verdediger van het in financiële problemen verkerende SV Wuppertal heeft 400.000 gul den gekost. Cooper LONDEN Don Revie. teamma nager van Engeland, heeft de 31- jarige verdediger Terry Cooper in de nationale selectie teruggehaald. Cooper, die uitkomt in de vroe gere club van Revie. Leeds Uni ted, is de laatste drie jaar. niet meer in aanmerking gekbmen voor een plaats in de selectie van zijn land. Hij speelde negentien keer voor Engeland, maar een beenbreuk in de wedstrijd van Leeds tegen Stoke maakte een voorlopig einde aan zijn loopbaan. Twee jaar heeft Terry Cooper no dig gehad om in de hoofdmacht van Leeds terug te keren. Vanaf dit ogenblik echter heeft Cooper ook aangetoond dat hij niets van zijn spelkwaliteiten heeft verloren en hij de mogelijke oplossing is voor Revies verdedigingsprobleem. Norman Hunter, eveneens van Leeds, is uit de selectie gelaten. Naast Hunter is ook Trevor Fran cis van Birmingham (eveneens geblesseerd) uit Revies selectie- groep verdwenen. Voor het overi ge is de selectie glijk aan die voor de wedstrijd tegen Tsj echo-, Slowakije, een duel dat de Britten' enkele weken geleden een verrassende 3-0 zege opleverde. De selectie van Engeland, die zich gaat voorbereiden op de voorronde wedstrijd voor het Europese kampioenschap tegen Portugal op woensdag 20 novem ber in het Wembley-stadion van Londen bestaat uit: Peter Shilton (Leicester). Ray Clemence (Liver pool). Paul Madeley (Leeds). Da vid Nish (Derby). Terry Cooper (Leeds). Emlyn Hughes (Li verpool). Alec Lindsay (Liver pool), David Watson (Sunder land), Kevin Beattie (Ipswich). Bill Maddren (Middlesbrough), Colin Todd (Derby). Martin Dobson (Everton), Colin Bell (Manchester City). Gerry Francis (Queens Park Rangers), Tony Currie (Sheffield Wednesday). Trevor Brooking (West Ham). Keith Weller Leicester).v Dave Thomas (Queens Park Rangers). Mike Channon (Southampton) en Kevin Keegan (Liverpool). Winst KEULEN Ook in het Westduit se voetbal worden de rode cijfers zichtbaar. Een aantal Bundesllga- clubs heeft over het afgelopen seizoen forse verliezen geleden als gevolg van de lage toeschouwers aantallen en de exhorbitant hoge transfersommen die er voor spelers werden betaald. Een van de uitzonderingen op die verlies- regel is FC Köln. De club maakte gisteren bekend, dat er over het seizoen 1973-1974 een winst is ge maakt van 384.000 gulden. hoog niveau heeft gehaald. We heb ben in Amsterdam verdedigend ge speeld omdat je absoluut met gro tere cijfers verliest, wanneer je te gen een club als Ajax gaat aanval len. Ik verwacht dat we in Antwer pen niet veel anders zullen spelen. Ajax zal het spel wel mogen ma ken. In Amsterdam is gebleken, dat die speelwijze voor Antwerp kansen opleverde. En dan vooral voor mij zelf. Naar mijn idee heb ik redelijk goed gespeeld in de eerste wed strijd. maar ik had wel enkele doel punten moeten maken. Dat is in België ook het punt waar ik mee te kampen heb. Ik speel op zich niet slecht, maar ik mis te veel kansen die ik zelf schep. Toch ben ik in de drie jaar. die ik nu in België speel, vrij produktief geweest. De eerste twee seizoenen maakte ik voor Sint Truiden (de eerste club in België voor Riedl, na een periode van vier jaar bij Austria Wien red.) steeds zestien doelpunten. De laat ste keer was ik topscorer met Rob Rensenbrink. Maar Rensenbrink speelde voor een topclub als Ander- lecht en ik voor het toen gedegra deerde Sint Truiden.' Het zal juist Riedl zijn. die Ajax samen met de handige spits Kodat plus dan nog Rene Desayere op het middenveld in de gaten zal moeten houden. Riedl kan een zeer verras sende gatentrekker op de vleugel zijn, die in sterkere mate dan Flemming Lund de hekkesprin- ger-rechtsbuiten tevens over een gave techniek beschikt. Zelfs zag Riedl in de eerste wedstrijd kans om met het hoofd voor Antwerp te scoren. Tot veler verbazing keurde scheidsrechter Reynolds uit Wales de goal echter af. TELEVISIE Rechtsachter Wim Suurbier had in Amsterdam ook bepaald veel moeite met Riedl. De Oostenrijker over zijn directe tegenstander: 'Omdat ik in Stabroek woon, dat vlak bij de Nederlandse grens ligt. zie ik op zondagavond meestal Studio Sport op de Nederlandse televisie. De speelwijze van Suurbier was me dan ook enigszins bekend; hij valt graag aan. Het meest opmerkelijke vond ik. dat hij al snel constant bij mij is gebleven. Hij is niet meer aan aanvallen toegekomen. Voor onze ploeg is dat van groot belang geweest, geloof ik.' De 25-jarige Riedl beschikt al over een aardige ervaring in het Europa Cup-voetbal. Want uit zijn Oosten rijkse periode duikt hij de volgende wapenfeiten op: 'Met Austria Wien ben ik twee keer kampioen geweest. Bovendien wonnen we een keer de beker. Ik heb tegen AS Torino, Atletico Madrid, Dynamo Kiev en Levski Sofia Europa Cup-voetbal gespeeld. Vandaar misschien, dat ik nog al onbevangen tegen Ajax aan kijk. Laat ik zeggen, dat Antwerp tegen die club redelijk goede uit zichten heeft.' MATTY VERKAMMAN 'Alles klopt, tot de zondag Van onze specialé verslaggever HAARLEM Het had maar weinig gescheeld, of Barry Hughes zou in de afgelopen weken een meerjarig contract hebben onderte kend om in de toekomst als manager te gaan fungeren bij Haar lem, de club die hij op dit nloment als trainer in de benen probeert te houden. Dezelfde Barry Hughes van hierboven rolt sinds enige weken, vreemd genoeg, van de ene verbazing in de andere. Drie competitiewedstrijden terug karakteriseerde Kees Rijvers Haarlem als 'de beste ploeg die PSV dit seizoen in Eindhoven is tegengeko men,' maar afgelopen zondag werd het elftal van Hughes totaal van de mat geveegd door De Graafschap, één van de andere Cali- mero's uit de eredivisie (04) Haarlem, dat door het grote PSV slechts via een enorme krachtsin spanning kon worden overwonnen (3-2), heeft Barry Hughes zondag verbijsterd door zich als een stel kleuters te laten slachten, nota be ne door een ploeg die in 'uit'- wedstrijden nog maar zelden met zulke grote cijfers had weten te winnen. 'Nog nooit', typeert ook Hughes, 'heeft Haarlem onder mijn leiding zó slecht gespeeld. Als ze na de wedstrijd in een zakkie hadden moeten blazen,- dan waren ze alle elf stomdronken verklaard. Ikzelf was totaal kapot. Omdat er hele maal niets te analyseren valt. Daarom heb ik na de wedstrijd meteen gezegd, dat ik de langste en ellendigste week uit m'n carrière tegemoet ging. Het was alsof m'n spelers in een zwembad doken, waaruit een ander net het water liet weglopen. Als ik tijdens de wedstrijd zou hebben gevraagd: 'Wil er iemand van jullie naar huis?' dan waren ze allemaal weg gelopen'. Zondagavond al stond voor Hughes vast. dat Haarlem zo niet langer verder kan. Een dag later, eveneens 's avonds, kwam het bestuur van Haarlem bijeen om zich te beraden over de problemen die Hughes en een aantal van zijn spelers de laat ste weken kwellen. Later op de avond stelde het bestuur Hughes In kennis van de besproken program mapunten en vernam Haarlems ambitieuze trainer uit de mond van voorzitter Henk Hut: 'dat de positie van de trainer ook maar niet de geringste deuk had opgelopen'. V AjO. MAX SCHAP Haarlems management is van me ning. dat het op dit moment bene den elk niveau zou zijn om Hughes als schuldige aan het kruis te spij keren. Waafmee tegelijk is aange stipt. hoezeer de verhouding tussen Barry Hughes en zijn bestuur ver schilt met die bij tal van andere clubs. Henk Hut zegt: 'Niemand zal Haar lem kunnen bewegen om zich tegen Barry af te zetten. We hebben hem te lang meegemaakt, om nu opeens aan zijn vakmanschap te twijfeles. Dat zou een enorme giller wezen. We hebben Barry al jaren gadege- slagèn in z'n werk en in zijn relatie tot de spelers. Zijn capaciteiten staan voor ons buiten kijf. Daarom hebben we hem na de bestuursbij- eenkomst onmiddellijk uitgenodigd, om nog wat 'na' te komen praten. Hughes is Haarlem en dat blijft zo'. Hughes zelf prijst Hut en diens collega's spontaan als 'een fantas tisch bestuur'. Hughes zegt: 'Voor mij als trainer is dit uiteraard een moeilijke situatie. Maar voor zo n bestuur, vind ik het nog veel erger. Ikzelf heb een basis, ik weet dat ik capabel ben. Als ze mij weg zouden schoppen, dan zou ik de deur dichtsmijten, met de zekerheid dat ik er alles aan gedaan heb. Voor elke stuiver heb ik me hier wezen loos gezweten. Ik zou ook nóóit anders willen'. VIJFHONDERD ZOENEN 'Het publiek heeft me zondag laten zakken, maar dat calculeer ik als trainer in. Het bestuur daarentegen staat onder druk. dat is overal het zelfde. Zondag ben ik uitgescholden door dezelfde supporter die me vijfhonderd zoenen gaf, toen ik destijds met Haarlem promoveerde'. Dat soort afschuwelijke mensen prest een bestuur om Hughes nu een schop onder zijn hol te geven. 'Daarom toont mijn bestuur enorm veel karakter door te zeggen, dat iedereen van mij af moet blijven. In Engeland noemen ze dat een 'vote of confidence'. Dat vertrou wen geef ik als trainer dóór aan de spelers die ambitie hebben. Die steun ik. zelfs als ze er geen hout van zouden kunnen. Zondag had ik er precies elf kunnen vervangen. Omdat ze allemaal vergaten, dat voetbal 'oorlog' is'. In verband met de grote hoeveelheid zet-advertenties voor onze zaterdagbladen, dienen advertenties voor deze rubriek Het onderwijs vraagt uiterlijk ln het bezit van de advertentieorderafdeling van de Chr. Pers, Postbus 859 te Amsterdam te zijn. U gelieve uw opgave derhalve tijdig te zenden. Met de confrontatie tegen Ajax. aanstaande zondag, in het vooruit zicht. ventileert de fervente opti mist Hughes ongebruikelijk veel twijfels, als het om Haarlems toe komst gaat. Hughes weet zich ge steund door een groot deel van z'n spelers, maar ergert zich hoe langer hoe meer. aan een aantal spelers die (in stilte) zitten te wachten op het moment dat de positie van Hughes in gevaar komt. GELOGEN Hughes zegt: 'Ik weet uit ervaring, dat die situatie zich bij elke club voordoet. Als elke speler me zou beminnen, dan was er bij Haarlem iets mis. Ik accepteer dat ik niet bij iedereen even populair ben, maar dat mag niet gaan doorwer ken op de motivatie. Wie niet be reid is aan de 'oorlog' deel te ne men. had tot dusverre de kans om zichzelf af te melden. Zondag heb ik echter opnieuw geconstateerd, dat er gelogen wordt over de be reidheid om voor de club te vech ten. Dat heeft me gegriefd, omdat ik iedereen dwars door z'n bast heenkijk Niemand voetbalt vanaf nu meer in het eerste, om zomaar wat centen mee te pikken'. Deze week nog zal Hughes dan ook met zijn spelersgroep gaan praten om te voofkomen. dat een afgang zoals tegen De Graafschap, zich ooit nog eens herhaalt. Hughes weet zich daarbij gesterkt en ge steund door zijn bestuur, een ge dachte die bij menig trainer in hek betaalde voetbal de nodige jalouzie Barry Hughes steun in de rug zal uitlokken. Hen Hut, Haarlems voorzitter, zegt: 'Het is aan de vak man Hughes om Haarlem aan een oplossing te helpen'. En Hughes zelf zegt: 'Alles klopt bij Haarlem, tot de zondag. Ik heb erover ge dacht, om de jongens vijf dagen vrij te geven en ze als beesten te laten leven. In het verleden, toen Haarlem op promoveren stond, heeft die methode op een gegeven moment uitstekend gewerkt'. 'Later heb ik voor een bepaalde wedstrijd 5000 in brieffies van honderd op de massage-tafel ge smeten en gezegd: 'Als jullie niet beseffen, waarom ik hier sta te schreeuwen, dan zal ik wel effe stil houwen'. Ook dat werkte prima. Maar in deze ellende zoek ik iets nieuws, iets origineels. Daar neem ik 24 uur per dag de tijd voor'. JAN VAN DER KROON AI.GEMEEN De Nederland** sport federatie ziet zich genoodzaakt voor de eerste maal sedert de openstelling van het Nationaal Sportcentrum Pa pendal de tarieven voor het gebruüc van de sportaccommodaties te verho gen Dit voorste! zal worden voorge legd aan de buitengewone ledenverga dering van 29 november. Het Natio naal Sportcentrum heeft over hot lo pende jaar een exploitatietekort van 850.000 gulden en verwacht dat dit tekort mede door gestegen perso neelskosten volgend jaar het mil joen zal overschrijden. Ondanks een tariefsverhoging verwacht men toch een Intensiever gebruik en een hogere bezettingsgraad van de logiesgebou wen. De NSF zal voorts overgaan tot het aanschaffen van een nieuwe pols- stokhoogsprlnglnstallatle en enkels turn toestellen. WIELRENNEN Ole Rltter zal dit Jaar geen poging meer doen het we reld-uurrecord- te veroveren op Eddy Merckx. De 33-jarlge Deense wielren ner heeft de laatste weken ln Mexlco- Clty tot drie keer toe geprobeerd de topprestatie van Merckx (49 kilome ter en 431 meter) te verbeteren. Zon dag kwam hij tot 48 kilometer en 879 meter. Rltter gaat nu een paar dagen uitrus ten ln Acapulco. Vanaf 21 november neemt hij deel aan de Zesdaagse van Zürlch. BILJARTEN De Spanjaard Rlcardo Fernandez heeft In St. Niklaas beslag gelegd op hot wereldkampioenschap kunstbiljarten. HIJ werkte het pro gramma van 76 verplichte stootbeel- den het best af met een score van 25-1 punten (maximum 500), dat is 50.8 procent. Tweede en derde waren de Belgen Floor dc Jonghe en Leo Corlp met resp 205 en 184 punten De Spaanse wereldrecordhouder Domingo (304 punten) werd met 181 punten vierde. BRIDGE De Nederlandse heren- ploeg bezet na de vijftiende ronde van het toernooi om het Europese kampioenschap ln Herzlla bij Tel Aviv met 125 punten de dertiende plaats. Frankrijk leidt met 216 pun ten. BIJ de dames ls Nederland twaalfde met 67 punten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13