om stilvan te worden Plaats een KOER! KUTJE Werkmiddagen van Blazers-Ensemble Gouden harpen voor v. Vliet, v. Hemert en Stokkermans GLOBE MOET BLIJVEN Bollenkweker verkoopt zijn boekerij Vijftal gepakt voor diefstal 144 tv's Hendriks wil meer 'doorzichtigheid' artsenrekeningen Woning uitgebrand FAMILIEBERICHTEN C&A kindemachtmode. LERA(A)R(ES) LICHAMELIJKE OEFENING LERA(A)R(ES) MUZIEK TROUW/KWARTET WOENSDAG 13 NOVEMBER 1974 1771 AMSTERDAM Er zitten in het Nederlandse muziekleven een aantal min of meer zichtbare, maar wel voelbare barsten en klo ven: tussen publiek en componisten, tussen componisten en uit voerenden, en ga zo maar door. Alles zeer tot schade van de ge zondheid van dat muzikale leven. Wat doen we daaraan? Vaak kent de componist de klank van zijn eigen werk niet: hij leurt ermee bij solisten en ensembles. Uitgevers doen soms hun best voor hem. Toch komt er te weinig van de productie van de grond. Het Nederlandse Blazers-Ensemble meent hiervoor een uitweg te heb ben gevonden: een beter contact tussen uitvoerende musici en he dendaagse componisten als eerste voorwaarde. Het NBE heeft daarom voor het seizoen 1974-75 een serie van acht werkmiddagen geprogram meerd, waarop componisten in staat worden gesteld hun composi ties door een professioneel ensem ble te laten spelen. Daarbij zal het ook mogelijk zijn om te experimen teren en zo nieuwe ideeën uit te proberen. Er kan advies worden gegeven door deskundigen. Deze werkmiddagen zijn alleen bedoeld voor blaasinstrumenten (max. 30). Aanmelding hiervoor sluit op 1 jan 1975. Adres: Het Ned. Blazers En semble, v. Breestr. 18. A'dam-Z. Het eigen programma, dat in Paradiso wordt uitgevoerd, bevat op 1 dec. werken van Schönberg, Strauss. Mendelssohn, Tsjaikofsky, Baehr- man. Op 26 jan. een Beethoven- programma, op 23 maart (program ma nog niet vastgesteld). In het Concertgebouw gaat op 1 januari een Nieuwjaarsmatinee: op 7 de cember in 'De Duif' een extra concert. Genootschap voor K en W: DEN BOSCH Het Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant heeft alle instanties die de zuidelijke Toneelgroep Globe subsidie geven, gevraagd te overleg gen hoe Globe behouden kan blij ven. Voor deze instanties (vijf gro te steden, de provincie en het rijk) moet het volgens het genootschap mogelijk zijn Globe de benodigde subsidie van 240.000 gulden te ge ven. Het verdwijnen van Globe zou vol gens het genootschap bijzonder ernstige gevolgen voor de provincie hebben. 'Alle maatregelen moeten worden genomen die het voortbe staan van Globe waarborgen', aldys een brief van het genootschap voor K. en W. aan de betrokken instan ties. In Londen: LONDEN Op 18 november komt bij Sotheby in Londen een collectie van 112 boeken en handschriften uit de boekerij van de bollenkweker Van Tubergen uit Haarlem onder de hamer. Hoogtepunt uit de boe kerij van deze collectioneur is het Engels-Nederlandse Tulp-boek, dat uit het midden van de 17e eeuw stamt en 53 gekleurde tekeningen van tulpen bevat. Het werd in 1964 geëxposeerd op een tentoonstelling in het Victoria en Albert Museum in Londen. De collectie omvat ook een 18e eeuwse plantkundig boek en de Nederlandse uitgave vah 'Den nieuwen herbarius' van Fuchs uit ongeveer 1545. AMSTERDAM Het Comité voor Nederlandse Amusementsmuziek (Cona- mus) heeft de jaarlijkse onderscheiding van de 'Gouden Harp' ditmaal toegekend aan Hans van Hemert, Paul van Vliet en Joop Stokkermans. De harpen zullen worden uitgereikt tijdens TV-uitzendingen van de NCRV. Hans van Hemert krijgt de onderscheiding op 14 november in de Eddy go round-show, Paul van Vliet op 26 november in 'nerkent u deze tijd?' en Joop Stokkermans op dezelfde dag in 'Met muziek in uw straatje'. De Louis Davidsprijs 1974 (een bedrag van 2500 gulden) wordt uitgereikt tijdens de jaarlijkse reünie van de lichte muziek op 18 november in Am sterdam. Hij is toegekend aan Pieter van Empelen en Willem Wilmink voor het liedje 'De oude school', dat zij voor het gezelschap Don Quishocking schreven. Groep 45 jongelui aangehouden wegens diefstal brommers SCHIEDAM De Scliiedamse poli tie heeft vijfenveertig jongelieden tussen de zestien en tweeëntwintig jaar aangehouden en verhoord naar aanleiding van een groot aantal bromfietsdiefstallen in de Schie- damse stadswijk Groenoord en de Vlaardingse wijk Holy. Sinds febru ari is in deze wijken voor niet minder dan zestigduizend gulden aan brommers gestolen De Jongelui hadden het vooral voorzien op ma chines in nogal kostbare uitvoering. Bovendien slaagde de groep er in. verzekeringsmaatschappijen voor ten minste twintigduizend gulden op te lichten. Dat geschiedde door 'afgesproken onderlinge bromfietsdiefstallen'. Zo'n onderlinge afspraak was: 'Ik neem jouw brominer en jij neemt de mijne en we geven 'm allebei aan bij de verzekering als gestolen.' De verzekering betaalde vlot uit. want de gestolen en volgens af spraak 'bewerkte 'brommers ver dwenen deugdelijk. Alles werd zoveel mogelijk gede monteerd en wat er maar van waarde was werd doorverkocht. Chroomnikkelen spatborden en uit laten brachten veel geld op. Wat er na deskundige sloop overbleef, werd weggewerkt in het water van de Poldervaart of de Schie. Er is, zo meende de Schiedamse recherche, geen sprake van een georganiseerde bende met leidende figuren. Het ging om een aantal jongelui, dat als een soort vriendenclubje optrad. SCHIEDAM In samenwerking met de Belgische rijkswacht heeft de po litie te Schiedam vijf Nederlanders gearresteerd die betrokken zijn ge weest bij de diefstal van f44 kleu rentelevisies uit een containervracht wagen, die in Schiedam op een par keerterrein stond. Al eerder werden door de rijkswacht in verband hier mee vijf Belgen gearresteerd. De 33-jarige veetransporteur D. de G. uit Zoetermeer blijkt in de affaire de hoofdrol te hebben gespeeld. Hij werkte samen met een televisiehan delaar in Antwerpen. De 32-jarige chauffeur C. N. S. uit Gouda vervoer de de gestolen televisietoestellen naar Sint Gilles Waes in België. Verder werkten mee de 33-jarige hulpmonteur F. J. A. M. de N. en de 39-jarige glazenwasser J. J. B„ bei den uit Den Haag, de 42-jarige los werkman J. M. D. uit Prinsenbeek cn de 33-jarige plaatwerker H. de H. uit Reeuwijk. Voorzitter NTB stapt boos op met groep leden ROTTERDAM De voorzitter van de Nederlandse Toonkunstenaars Bond, de heer A. Schweitzer, en het voltallig bestuur van de Rotterdam se afdeling (waarvan de heer Schweitzer tevens voorzitter is) hebben hun functies neergelegd. Zij hebben bovendien, gevolgd door een twintigtal Rotterdamse leden, hun lidmaatschap van de bond opgezegd. De officiële reden van de opzegging is. dat naar de mening van de Rotterdammers binnen de organi satie een 'objectieve rechtsgang bij geschillen niet meer mogelijk is'. Door een statutenwijziging van de bond is de instelling van een arbi tragecommissie verdwenen. Bij ge schillen oordeelt volgens de nieu we statuten voortaan slechts het hoofdbestuur of het congres. Achter de officiële reden verbergen zich jarenlange grieven van de Rotterdammers tegen de secretaris van de NTB. de heer M. Ferares. Deze betaalde secretaris zou in zijn eentje de macht aan zich wil len trekken ten koste van de demo cratie in de bond. Hij zou, aldus de ^opzeggers, de nieuwe statuten heb ben 'doorgedreven' om daarmee de Rotterdammers monddood te ma ken. Volgens de heer Ferares is de Rot terdamse collectieve opzegging een storm in een glas water: 'Hoe kan één man nu in staat zijn om zowel een hoofdbestuur als twee congressen om te praten?' Van onze parlementsredactie DEN HAAG Staatssecretaris Hendriks (volksgezondheid) vindt dat er meer doorzichtigheid moet komen in het honoreringsbeleid en de controle tussen artsen en zie kenfondsen. Hij heeft de Landelijke Huisartsen Vereniging, de Landelij ke Specialisten Vereniging, de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering van de Pharmacie en het Gemeenschappelijk Overleg van Ziekenfondsorganisaties schrif telijk medewerking gevraagd. In het bijzonder denkt staatssecre taris Hendriks daarbij aan de ho norering van apotheekhoudende huisartsen en de specialisten. Het Tweede Kamerlid Jan Beekman (D'66) krijgt sinds enkele dagen veel reacties op de beschuldiging die hij heeft geuit aan het adres van de artsen. Hij krijgt veel brieven van mensen, waarin rekeningen zijn bijgesloten Ook meent een groot deel van de mensen die reageren, dat ook de tandartsen aan een onderzoek moe ten worden onderworpen. VLAGWEDDE Vermoedelijk door kortsluiting ontstond gisteravond brand in de aan de Weenderstraat 96 in Vlagtwedde staande woning van de familie J. Baard. Het pand brandde voor het grootste gedeelte uit. Van de inboedel kon slechts weinig worden gered. De vuurhaard is waarschijnlijk op de zolder ont staan. Zowel woning als inboedel waren verzekerd. De brandweer in Vlagtwedde verrichtte het blus- singswerk: Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020-220383 Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen opgave van advertenties meer mogelijk ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw. Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Tr?>sw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. 1919 1974 B. Reinders en W. H. Reinders-Bout gedenken vandaag dat zij 55 jaar getrouwd zijn. Ps. 145 is de tolk van hun dankbare kinderen, klein en achter-kleinkinderen. Rotterdam, 12 november 1974 Jan Sonjestraat lib, tel.: 238919: w.o. geen receptie. Het is de Heere uw God die met u gaat. Deze belofte kregen onze Ouders. Grootouders en Overgrootouders C. D. Timmerman en J. Timmerman-van Efferink mee op hun trouwdag op 12 nov. 1919. Gisteren hebben wij hun 55 jarige huwelijksdag in dankbaarheid gevierd. Hun kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Heemstede, 12 november 1974 Herenweg 126 Kennemerduin, kamer 216. Heden behaagde het de Here uit onze familie kring weg te nemen onze jongste Broeder Bastiaan van Stam op de leeftijd van 61 Jaar. Dit blijft ook voor ons een groot gemis. Bergambacht: G. M. van Stam Jac. van Stam-van Dam Bergambacht: Adr. van Stam J. van Stam-de Hoop God nam tot Zich onze innig geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Jan van der Wagen op de leeftijd van 79 jaar sedert 23 Juni jl. weduwnaar van Sara Elizabeth Cappon Wij danken God voor het vele dat Hij ons in hem heeft geschonken. Aerdenhout: A. C. Stoel-van der Wagen L. M. K. Stoel Harderwijk: W. de Boer E. H. de Boer-Everhard Lioessens: J. van der Wagen P. van der Wagen- n Flikweert Dokkum': A. Hiemstra-van der Wagen J. Hiemstra Apeldoorn: S. E. van der Wagen nkinderen en achterkleinkind Noordbergum, 10 november 1974. Correspondentie-adres: Goudsbloemplein 12, Aerdenhout. Met grote verslagenheid geven wij u kennis, dat geheel onverwacht God de Here tot Zich geroepen heeft C. Warmolts oud-predikant van onze gemeente Wij danken God dat hij 34 jaar lang aan onze gemeente de blijdschap van Het Evangelie heeft verkondigd. Onze gebeden zijn voor zijn vrouw en dochter, die een toegewijd man en vader verloren. Namens de Wijkkerkeraad der Gemeente Oost-IJsselmonde: praeses: ds. J. Voordouw: scriba. M. Burgers. Namens de C.K. der Hervormde Gemeente Rotterdam-IJsselmonde praeses: ds. J. Voordouw; scriba: B. A. Kentie. Met groot leedwezen namen wij kennis van het onverwacht overlijden van C. Warmolts Wij gedenken met dankbaarheid de trouw en toewijding die hij vanaf de oprichting als voorzitter van de Stichting Verenigingsgebouw „De Magneet" heeft bewezen. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw en dochter, die een toegewijd man en vader ver loren Namens het Stichtingsbestuur Verenigingsgebouw ..De Magneet", S. van Buren. H. Koedoód, M. Burgers. Heden nam de HERE, na een moedig gedragen lijden, tot Zich mijn lieve Man. ohze zorgzame Vader en Opa Pieter Korteweg op de leeftijd van 64 jaar. Wij mogen weten, dat hij nu Thuis gekomen is. 2 Cor. 5 vers 1. Th. Korteweg-Huber kinderen en kleinkinderen Rotterdam, 11 november 1974. Rosenveldtstraat 80b. De overledene is opgebaard in de rouwkamer aan de Mathenesserlaan 282 (hoek Claes de Vrieslaan). Bezoek en gelegenheid tot con doleren woensdag en donderdag van 19.15 tot 19.45 uur. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag a s. in de Oude Kerk. Aelbrechtskolk om 13.30 uur. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats „Hofwijk", Delft- weg 230 te vm. Overschie. Aankomst aan de begraafplaats circa 14.45 uur. Om in te speler^ en lekker te slapen met de gedachten aanje favorieten. Trikot pya ma met hockey applique. 128-17 15.-17.- i'n Droom van 'n duster, heerlijk warm gewatteerde katoen met origineel bedacht dessin. 116-164 35.-40.- C&oi is tocA \tooïde£i^e\! Voor ons nog onverwacht, is heden in Jezus ontslapen, onze lieve zorgzame Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Petrönella van Osnabrugge-de Kort weduwe van Jan Hendrik van Osnabrugge op de leeftijd van bijna 92 jaar. Wij zijn dankbaar dat wij haar zo lang moch ten behouden. Boskoop: G. D. van Osnabrugge A. G. J. van Osnabrugge G. van Osnabrugge- Schouten Den Haag: B. A. van Osnabrugge-Roos Klein- en achterkleinkinderen v Geen bloemen Boskoop, 11 november 1974. Zijde 65c. De begrafenis is D.V. bepaald op vrijdag 15 november a.s. te 14.00 uur op de Oude Alge mene Begraafplaats, Reijerskoop te Boskoop. Op 11 november 1974 is in Boskoop overleden onze Schoonzuster en Tante Petrönella van Osnabrugge-de Kort op'de leeftijd van bijna 92 -Jaar. Woubrugge: Mej A. van Osnabrugge Canada: C. W. van der Haak Amsterdam: J. van Egmond- van Osnabrugge J. van Egmond Neven en nichten. Amsterdam, 13 november 1974. Heden nam de Here tot Zich, onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Johanna Wilhelmina van Tellingen in de ouderdom van 87 jaar. Leiderdorp: A. J. van Teijlingen H. van Teijlingen- Roodenburg P. D. van Teijlingen J. E. Zwaan- Van Teijlingen Alphen a.d. Rijn: M. C. van Varik- Van Teijlingen W. van Varik Leiderdorp: J. C. van Tilburg Van Teijlingen Hoogeveen: N. I. van Teijlingen Leiderdorp: E. H. Hoogeboom- Van Teijlingen A. Hoogeboom F. M. Dieseraad- Van Teijlingen A. Dieseraad Leiden: C. H. van Teijlingen J. van Teijlingen- Neuteboom Nichten en neven Leiderdorp, 11 november 1974 Bejaarden Centrum 'De Dillenburg' Mauritssingel 29 Corresp.-adres: Bloemhof straat 21 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het bejaardencentrum. Bezoek a.d. rouw kamer: woensdagavond a.s. van 8.15 tot 8.45 uur. De rouwdienst zal gehouden worden donder dag 14 nov. a.s. in het Bejaarden Centrum 'De Dillenburg', aanvang 14.00 uur, waarna de begrafenis te 14.45 uur zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Hoogmade- seweg. Na de begrafenis gelegenheid tot con doleren in de aula van de begraafplaats. Psalm 103 7 (berijmd) Heden is van ons heengegaan, zacht en kalm, in de Hope des Eeuwigen Levens, onze lieve Behuwdzuster, Tante, Oudtante en Nicht Neeltje van Leeuwen ln de ouderdom van 91 jaar. Uit aller naam: S. van Leeuwen Scheveningen, 11 november 1974. Westduinweg 237. Correspondentie-adres: Westduinweg 116c. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer „Atropos", Van Boetzelaerlaan 292. Gelegen heid tot condoleren woensdagavond van 7—9 uur in de rouwkamer. De teraardebestelling zal plaatshebben donder dag 14 november om 2.30 uur op de.Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek van de rouwkamer om 2 uur. Hiermede geven wij u met droefheid kennis van het overlijden van Mevrouw drs. L. Snieder-Berkenbosch docente aan het Rijnlands lyceum te Oegst- geest. Wij verliezen in haar een zeer gewaardeerd lerares en een goede vriendin. Docenten, leerlingen en medewerkers van hét Rijnlands lyceum te Oegstgeest. Oegstgeest, 12 november 1974. EERSTE AMSTERDAMSE CHR. SCHOOL VOOR BEROEPSONDERWIJS/H.N.O. Frederik Hendrikstraat 111-115 Tel. 020-842423 AMSTERDAM-WEST Voor zo spoedig mogelijk zoeken wij tijdelijk voor 22 lessen per week of gedeelte hiervan, ter vervanging wegens ziekteverlof. Tevens gezocht een voor 9 lessen per week. Sollicitaties aan de directrice mevrouw E. M. S. Schoonderbeek. De Heere is mijn Herder. Psalm 23. In Jezus ontslapen mijn innig geliefde Vrouw, onze geweldige Moeder ELsabeth Tonia Opbioek, geb. De Haan op de leeftijd van 60 jaar. M. Opbroek Ini en Jan Theo Leidschendamt 12 november 1974. Richard Hollaan 10. Moeder is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis „St. Antoniushove" te Leidschen- dam. Bezoekuren dagelijks van 14.0015.00 uur en van 17.0019.00 uur. In besloten kring zullen wij moeder gedenken op vrijdag 15 november a.s. in de kapel van het ziekenhuis „St. Antoniushove", waarbij voor zal gaan ds. H. J. Lugtigheid. Daarna heeft de begrafenis plaats om 15.00 uur op de Oosterbegraafplaats aan de Rodelaan te Voorburg. Gelegenheid tot het betuigen van deelneming in de ontvangkamer van de begraafplaats. Goverdina Snoder pedicure in de leeftijd van 65 Jaar. Mede namens de verdere familie: J. M. Jansen-Snijder L. Jansen Lelden. 12 november 1974. Zijlsingel 45. Geen bezoek. De begrafenis heeft heden ln stilte plaats gevonden op de begraafplaats "Rhijnhof", te Leiden. De krant leest u voor 't nieuws. Het grote nieuws va Cyprus tot Den Uyl En 't kleine nieuws verloving, nitverkoop, pen vriend gezocht en fiets aangeboden. Ja, zo is 't toch? De krant is nooit we

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 12