inst Akzo onder ruk kunstvezels amro-plerson fund Europese ministerraad beraadt zich over Brits aandeel in de begroting men toe Staatsloterij lijdt niet onder lotto [osten per vat ruwe olie :aan 5 a 6 pet omhoog Verkoopbarometer staat op mooi weer voor bouwers van jachten Amsterdam Rubber praat met Catz International zinking en opleving in snel tempo Mogelijk bod op Houtvaart Europort '74 in de RAI ioor besluit van drie olielanden Banken verlagen hypotheekrente Inkomen collecteurs gestegen Bedrijfsautoverkoop acht procent lager amro-pierson fund Wall Street vast gestemd DOW JONES INDEX ouw KWARTET DINSDAG 12 NOVEMBER 1974 FINANCIëN ECONOMIE TUS13 HL13 MSTERDAM De plotseling opgetreden stagnatie in de afzet van kunst ezels is aan de resultaten van Akzo niet voorbijgegaan. Was men over de srste zes maanden over het algemeen tevreden, de groepswinst over het êrde kwartaal lag bijna 9 miljoen lager dan in dezelfde periode van 1973. lechts omdat aan bedrijven, die minderheidaandelen hebben in bepaalde kzo-ondernemingen veel minder behoeft te worden uitgekeerd, kwam de ittowinst over de periode juli-september met 67,7 miljoen nog net boven de >5,9 miljoen van dezelfde maanden in 1973. er heel 1974 hoopt Akzo de winst vorig jaar te evenaren en bo- idien de inflatie te kunnen be iden, wat zou betekenen, dat het rresultaat zo'n 8 a 10 pet. zou gen. plotselinge inzinking in de afzet i kunstvezels heeft zowel Akzo de overige producenten in deze tor verrast. 'Dat komt, omdat :e instrumenten om te voorspel- niet nauwkeurig genoeg zijn' telde het lid van de raad van tuur dr. J. H. Kruizinga tijdens toelichting op de kwartaalcij- De teruggang is aanvankelijk lamoufleerd door de traditonele nerflauwte. Als Enka-Glanszstoff kunstvezeldivisie van Akzo) de vakanties gebruik had ge- akt om de produktie aan te pas- i, dan zou de omschakeling on- meer door middel van werktijd korting daarna niet zo akuut reest zijn. t uitzondering van de industriële ens zijn zowel de rayon- als de ïthetische garen- en vezeltypen gelijkte mate door de teruggang troffen, waarbij de afzet naar eveelheid gerekend met enkele Dcenten terugliep. De teruggang »d zich overal in de wereld voor uropa. Verenigde Staten. Japan) wijl tegelijk met de thuismark- ook de exportmarkten zijn ge- ffen: >orraden inzinking valt op door haar Kte karakter wat volgens Akzo is te schrijven aan de zeer grote oeligheid voor voorraadvorming. iorraden vertegenwoordigen kapi- P. il en gezien de abnormaal hoge itestand wil iedereen daarom aag zo weinig mogelijk in huis ben. Een teruglopende verkoop de winkel wordt veel sneller dan oeger merkbaar bij de grossier en arna bij de fabrikant, waarbij er het geval van Enka uiteraard I een tussenschakel is, nl. de lustrie die de vezels als grondstof bruikt voor bijv. confectie of lerbedekking. teraard heeft deze beweging ook gunstige keerzijde. Wanneer tussenschakels lage voorraden ihouden, betekent een aanwak- en van de consumptieve vraag, de chemische garen- en vezel- iustrie dit snel zal merken in toenemende vraag naar haar odukten. zo houdt rekening met een lang- me vraagverbetering in de loop 1975. Men ziet dat de vraag ■ar textielprodukten is opgeleefd merkt ook, dat de sterke prijs- ling van de concurrerende na- urvezel katoen tot staan is geko- Sm. Wel wijzen alle geluiden van laatste weken erop, dat de eco- nische recessie harder zal aan- men dan aanvankelijk was ver- icht, maar dr. Kruizinga hoopt t de consumptieve vraag toch et teveel zal teruglopen. Hij cht, dat de regeringen in West- iropa wel oog zouden heben voor t belang daarvan. AMSTERDAM Er komt mogelijk een bod op het uitstaande aande lenkapitaal 1,5 min) van Hout vaart. Barclays Kol en Co heeft namens principalen meegedeeld, dat zij zeer onlangs de directie van Houtvaart heeft benaderd om on derhandelingen te doen openen die mogelijk zullen leiden tot een bod op Houtvaart. Nadere berichten volgen zo spoedig mogelijk. Houtvaart heeft in 1973 een netto resultaat behaald van ruim ƒ2 min tegen 490.000 in 1972. Het grootste deel van dit resultaat werd verkre gen door de verkoop van het aan delenpakket Stoomvaart Mij. Oost zee. Houtvaart bezat een post aan delen in deze maatschappij, waarop vorig jaar een bod werd gedaan door de Noorse rederij Pearnley. AMSTERDAM De Amsterdamse RAI staat tot en met 16 november weer in het teken van de Europort- tentoonstelling, één van de belang rijkste maritieme exposities ter wereld. Op deze vaktentoonstelling zijn ditmaal exposanten uit 27 lan den vertegenwoordigd. Daarnaast zijn er nog een achttal landenin- zendingen. Door middel van 400 stands geven meer dan 1000 firma's een beeld van de internationale maritieme markt. Tegelijk met de expositie wordt een tweedaags congres gehouden onder de titel Gastech '74. Dit congres zal helemaal zijn gewijd aan LNG en LPG (liquified natural gas en liqui fied petroleum gas) en in het bij zonder het transport daarvan. Eu roport '74 omvat tevens een drie daags congres, dat zich zal bezig houden met de volgende thema's: havenplanning en havenbouw. be strijding van zeewatervervuiling en de 'offshore'-industrie. Enka-produktie van koordweefsel voor autobanden. In miljoenen guldens Afschrijvingen Bedrijfsresultaat Interest Belastingen Aandeel result, deeln. Buitengew. baten/lasten GroepswinSt, w.v. 3e kwartaal jan.-sept. 1974 1973 1974 1973 2.629,2 2.230.9 8.296,5 6.868,8 2.334,7 1.934.9 7.262,7 5.916,7 139,5 129,9 408,8 399,2 155,0 166.1 625,0 552,9 36.9 32,9 101.6 111,0 118.1 133,2 523.4 441,9 53.3 58.9 248,3 204,5 64.8 74.3 283.1 237,4 7.4 8.8 30.6 32,4 72,2 83,1 313.7 269,8 2.0 (0.2) 2.2 (2,1) 74,2 82,9 315,9 267,7 6.5 17,0 47,3 55,2 67,7 65,9 268.6 212,5 ƒ2,28 ƒ2.34 9,06 ƒ7.55 Behalve de chemische was de gang van zaken in de meeste andere produkten bevredigend, zoals zout en zware chemie, farmaceutische produkten en consumentenproduk- ten. Verf en lak-stoffen bleven de tNDEN Oiiedeskundigen in Londen menen, dat als gevolg van door Saoedi Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten en Qatar dens het weekeinde genomen besluiten de gemiddelde kosten r vat ruwe olie voor de multinationale oliemaatschappen zullen enemen tot ongeveer 10,35 tot 10,45 dollar (op het moment nog -si 84 dollar). Dat komt overeen met een verhoging van vijf 4 zes ücent. kosten van eigendomsolie, ei- ndom van en geproduceerd door belangrijke oliemaatschappijen, Uen stijgen van 8,25 dollar tot II dollar. De eigendomsolie maakt l-ntprocent uit van de olie die in de IB PEC-landen wordt gewonnen. De erige 60 procent, die eigendom is n de OPEC-staten en ook door T in wordt verkocht, zal in prijs ilen van 10,73 dollar tot ongeveer 9,45 of 10,70 dollar. grote oliemaatschappijen, die in prijzen nu al proberen te ver- 9. igen om de stijging van de kosten y verhalen, zullen ook proberen ze jongste verhogingen door te rekenen aan de consumenten, let effect van de Arabische maat- gelen op de prijzen zal echter lein zijn, ongeveer 1 tot 2 dollar- rit per gallon (ca. 4 liter). Wel illen zij een land als Groot-Brit- innië in één jaar tijds 400 miljoen nllar kunnen kosten, et nieuwe prijzensysteem zal aarschijnlijk de winstmarges van multinationale maatschappijen izienlijk verkleinen doordat het chil tussen elgendoms- en deel- ingsolie wordt verminderd. Bij oude prijzen was er een verchil ongeveer 1.50 dollar. Dat is nu gebracht tot ongeveer 60 a 70 reent. Tot nu toe konden de iemaatschappijen de nationale iemaatschappijen van de OPEC- mden uit de markt prijzen deze jn verplicht de deelnemingsolie [gen hogere prijzen te verkopen tóch nog flink winst maken op produktie van ruwe olie. Door jongste maatregelen zullen de OPEC-maatschappijen op de vrije markt echter beter kunnen con curreren met de westerse oliemaat schappijen, die daardoor hun win sten zullen zien dalen. In financiële kringen is men van mening dat een verhoging van 50 cent per vat, mits door alle OPEC- staten ingevoerd, nog eens vijf mil jard dollar zal toevoegen aan de 100 miljard dollar, die de OPEC nu al aan de olie verdient. Het tekort op de betalingsbalansen van de olleverbruikende landen zal met een gelijk bedrag oplopen. DEN HAAG Voor het eerst sinds vijf maanden zal de minister raad van de EG zich weer bezig houden met het verlangen van Engeland zijn aandeel in de begroting van de Gemeenschap te verminderen. ontwikkeling achter, mede als ge volg van de teruggang in de bouw en in de automobielindustrie. Bij de consumentenprodukten was de tevredenheid overigens niet una niem. Al enige tijd blijven de resul taten in enkele bedrijven, die voe dingsmiddelen produceren, enigs zins achter. De samenwerking tussen Akzo Pharma en Philips Duphar. de pharmaceutische tak van Philips is nog steeds niet helemaal rond. Men wacht nog op een definitieve uit spraak van de ondernemingsraden van Philips Duphar, Akzo Pharma, Akzo Nederland en de vakbonden. Het Akzo bestuur verzucht in dit verband, dat door de inspraakpro cedure dit soort samenwerkingen een moeizame zaak is geworden. Zoals het er nu naar uitziet, zullen de investeringen van hét concern iets achter blijven bij de raming en in totaal op een bedrag uitkomen van 800 4 850 miljoen. Een der gelijk niveau zullen ook volgend jaar de investeringen hebben. Van schrappen van bepaalde plannen is geen sprake, hier en daar zal er wat uitgesteld worden. Over de winst valt nog te vermel den dat door de uitzonderüjke prijsstijgingen in het eerste half jaar voorraadwinsten zijn ontstaan in de orde van grootte van 1Ö0 miljoen. Deze zijn niet in de kwar taalwinst verwerkt en het bestuur heeft nog niet beslist of ze ook in de jaarwinst terecht zullen komen. Door wettelijk toegestane boek houdkundige methoden, behoeft over de 100 miljoen nog geen be lasting betaald te worden. In Den Haag heeft men de indruk dat de Britten, nu de verkiezingen achter de rug zijn, aan deze kwestie 'hard gaan trekken'. Het lijkt overi gens waarschijnlijk, dat de bijeen komst, die vandaag begint, zich zal beperken tot het schermen met cij fers. Men acht het ook niet uitge sloten. dat pas op de Europese top conferentie. die vrijwel zeker vol gende maand in Parijs wordt ge houden. de kwestie van de Engelse begrotingsbijdrage in zoverre wordt opgelost dat de negen regeringslei ders een soort intentieverklaring afleggen, volgens welke bijdragen moeten worden herzien indien sprake is van een duidelijk onbillij ke verhouding. Dat ook de andere onderdelen van de Engelse wens tot heronderhandelingen over de toetredingsvoorwaarden in Parijs aan de orde zullen komen, lijkt niet waarschijnlijk. SPECIALE BANDEN Met de onderhandelingen met de ruim veertig Afrikaanse, Caraïbi- sche en Pacific-landen die speciale banden met de EG willen, kan wel licht zoveel voortgang worden ge maakt, dat op de volgende bijeen komst van de ministerraad deze kwestie kan worden afgesloten. Ook over de duur van de nieuwe associatie-overeenkomst is nog geen overeenstemming bereikt. De ACP-landen willen een akkoord van onbeperkte duur. maar met na me Nederland, dat onderhandelin gen over verlenging wil aangrijpen BONN De donkere wolken aan de economische hemel opge roepen door de oliecrisis die zich samen hebben gepakt boven de auto-industrie in de wereld, blijken tot dusverre geen roet in het eten te hebben gegooid bij de jachtenbouwers. Integendeel, de verkoopbarometer staat op mooi weer voor de bouwers van plezier- cruisers, motorjachten, zeil- en speedboten. voor de grotere jachten ook af komstig uit Scandinavië. Nederland, Zwitserland en Engeland. Het bleek de exposanten, dat vrouwen een belangrijke stem in het kapittel hadden bij de aankoop. Schepen met geriefelijke keukens, bergruim te en voldoende hoofdruimte, had den nl. de voorkeur. De prijzen op de tentoonstelling waren overigens hoger dan verle den jaar, hetgeen gezien de alom voorkomende kostenstijgingen geen verwondering zal wekken. Zo zijn motorboten ca. 7-15 procent duurder geworden, evenals zeilbo ten. Wat de voortbeweging aangaat ging de voorkeur duidelijk uit naar dieselmotoren. Benzinemotoren wa ren minder gevraagd. öm het EG-beleid jegens de derde wereld in een meer mondiale rich ting te stuwen (In tegenstelling tot regionaal), is voorstander van een akkoord met beperkte duur. Over de kwestie van invoer van suiker uit. de geassocieerde landen verwacht Dén Haag ook deze week geen besluit. De Europse Commis sie wil de suikerproducerende asso ciés aanbieden dat zij gedurende tenminste vijf jaar 1.4 miljoen ton suiker tegen de in de EG geldende prijs" naar de Euromarkt kunnen uitvoeren. De geassocieerde landen willen echter niet alleen een in- voergarantié voor even jaar of langr. maar wijzen erop dat de huidige wereldmarktprijs voor sui ker vier maal zo hoog is als de EG- prijs. Zij staan dus voor de keuze AMSTERDAM Zoals enkele an dere hypotheekverstrekkers reeds eerder hebben gedaan, hebben nu ook-de Amrobank en de Spaarbank voor de Stad Amsterdam hun hypo theektarieven verlaagd. De Amro bank verlaagt de hypotheekrente met terugwerkende kracht tot 8 no vember met een half procent tot 11.5 pet. De Spaarbank voor de Stad Am sterdam doet er over de gehele linie een kwart procent af. waar door de basisrente op 11.25 pet komt. Tegelijkertijd heeft de Spaarbank een verlaging bekendge maakt van rentevergoeding op zo genaamde voordeelbiljetten (loop tijden van drie en vijf jaar) en een nieuwe 5-jaars depositorekening. Ook de Algemene Bank voor Hypo thécair Krediet (ABHK). dochter van de ABN. heeft de rente op hypotheken verlaagd en wel van 12 tot 11,5 pet'! NED. FONDSEN IN NEW YORK NEW YORK Kon. Olie noteerde giste ren (ln dollars) 25%-26. Philips 7%-7%. Unilever 27%-28 en KLM 14%-15. Opgave Hornblower A Weeks. van zekerheid tegen de lage prijs, maar op kortere termijn hoge op brengsten. De wereldmarktprijs is in het verleden lager geweest dan de EG-prijs en zal in de toekomst zeker weer dalen. SURINAME De toekomstige betrekkingen van de EG met Suriname en de Antil len zullen waarschijnlijk als ha merstuk worden geregeld. De per manente vertegenwoordigers der negen landen in Brussel hebben vrijwel ovreenstemming bereikt over een door de Raad af te leggen verklaring, die zegt dat. indien een of beide rijksdelen onafhankelijk worden en de associatie willen voortzetten, geen afbreuk zal wor den gedaan aan de voordelen die voortvloeien uit de huidige associa tie. Dit kan inhouden dat Surina me. indien het zich zou aansluiten bij de ACP-landen. in deze groep, met name' op financieel terrein, een iets gunstiger positie zal gaan innemen dan de overige geassoci eerden. Het is zeer de vraag, of de minis ters akkoord zullen gaan met het voorstel van de Europese Commis sie om de algemene tariefpreferen ties (lagere invoerrechten op be paalde hoeveelheden eindprodukten en halffabrikaten uit ontwikke lingslanden) zodanig te verbeteren, dat deze landen voor ca. 200 mil joen dollar meer naar de EG kun nen uitvoeren. Er bestaan bezwaren tegen verrui ming van de invoer van verwerkte landbouwprodukten, met name van de zijde van Frankrijk en Italië, waar in sommige gevallen verge lijkbare produkten worden ver bouwd. De Nederlandse regering stelt zich op het standpunt dat concessies van de EG jegens de ontwikkelingslanden evenredig over alle lidstaten moeten worden ver deeld. en dat niet boeren of fabri kanten in een enkel land de gevol gen mogen ondervinden. In het algemeen wenst Nederland uitbreiding van de mogelijkheden van gemakkelijker uitvoer naar de EG. Het wordt in dit streven ge steund door o.a. Engeland, maar het is zeer de vraag of de Engelse wens. de invoer van textiel en schoeisel uit Hong Kong te verrui men. in vervulling zal gaan. gezien de moeilijkheden die deze bedrijfs takken in West-Europa doorma ken. Dit bleek op de dezer dagen in Hamburg gehouden internationale botententoonstelling. De meer dan 600 exposanten uit 22 landen ma ken met tevredenheid gewag van de vergeleken met vorig jaar met ongeveer 6 procent gestegen verkopen. Het grootste en meest dure schip onder de 1200 tentoongestelde exemplaren vond zelfs twee kopers. En dat terwijl voor dit (Nederlandse) schip niet minder dan 430.000 gul den moest worden neergeteld. Ook andere dure schepen (van meer dan 300.000 gulden) vonden echter meer kopers. Terwijl West-Duitsland de beste markt bleek te zijn voor grote zee gaande jachten, waren de kopers AMSTERDAM De Rubber Cultuur Maatschappij Amsterdam onderhandelt met Catz International te Rotterdam over een nau we samenwerking tussen beide ondernemingen. DEN HAAG De start van de lotto op 1 september heeft weinig of geen invloed gehad op de verkoop van loten in de staatsloterij. Dit is een van de opvallendste feiten, die zijn genoemd in een ant woord van staatssecretaris De Goede van financiën op vragen van het Kamerlid Notenboom (KVP). Uit het antwoord blijkt verder, dat de uitbreiding van het aantal jaarlijks te houden loterijen 'van 6 tot 11 (in 1973) het inkomen van de collecteurs positief heeft beïnvloed. De besprekingen zouden kunnen leiden tot het uitbrengen van een bod op de aandelen Amsterdam Rubber. Mededelingen over het re sultaat van de besprekingen van binnenkort worden tegemoet ge zien, aldus een bekendmaking van beide ondernemingen. Catz International is een volledige dochtermaatschappij van de Engel se handelsonderneming S. and W. Berisford, waarvan de aandelen zijn gedoteerd op de Londense effecten beurs. Catz bereikte iri 1973 met 60 werknemers een omzet van bijna 800 miljoen gulden. Catz is een handelmaatschappij, gespecialiseerd in specerijen, gedroogde zuidvruch ten en conserven, grotendeels be stemd voor transito. Amsterdam Rubber heeft in 1973 een verlies geleden van 7 miljoen gulden. Het geplaatste aandelenka pitaal is 24 miljoen gulden. Vorige week vrijdag werd de notering van de aandelen op de Amsterdamse beurs opgeschort. De laatste note ring was 204 gulden voor een aan deel van 750 gulden. AMSTERDAM Uit de afgegeven kentekenregistraties van de RAI in Amsterdam blijkt, dat in de eerste negen maanden van dit Jaar 30.278 nieuwe bedrijfsvoertuigen in Neder land werden verkocht. In vergelij king met vorig jaar, toen 32.911 eenheden werden afgezet, betekent dit een daling met acht procent. Over de eerste zes maanden was er een teruggang van 10 procent, zo dat in feite van enig herstel sprake is. aldus de RAI. Dit herstel is het meest merkbaar in de categorie be stelauto's. waarvan er 20.866 wer den verkocht tegen 22.595 vorig jaar (daling met 7.6 procent). Sinds de lotto op 1 september is gaan draaien, zijn er pas twee staatsloterijen gehouden, de tijd is daarom in feite te kort voor een gedegen antwoord. Maar duidelijke verschillen met de eerdere maan den waren er in september en ok tober niet. Wel zijn er in september 3 pet minder loten verkocht dan in augustus, maar de staatssecretaris schrijft dat in de eerste plaats toe aan het bijzonder slechte weer tijdens de verkoopperiode. De erva ring leert, dat dit de lotenverkoop ongunstig beïnvloedt. Een andere oorzaak, aldus De Goe de, is te vinden bij de gewoonte van een aantal deelnemers om zes maal per jaar te blijven spelen, ondanks het feit dat tegenwoordig iedere maand kan worden gespeeld. Deze categorie deelnemers pleegt in de even maanden te spelen, dus september viel daarbuiten. (ADVERTENTIE) F.en od researchfaciliteiten en Een op researchfaciliteiten en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselekteerde aandelen. solide vermogensbeheer. De collecteurs en collectrices heb ben duidelijk geprofiteerd van de toegenomen populariteit van de staatsloterij sinds 11 maal per jhar kan worden ingezet. Bij de reorga nisatie van augustus 1973 was er, ondermeer voor de provisievaststel ling, van uitgegaan, dat de omzet per loterij bij het maandelijkse systeem ongeveer 75 pet zou zijn van de omzet per loterij bij de tweemaandelijkse loterijen. Was die omzet inderdaad 75 pet geweest, dan was het inkomen van de col lecteurs ongeveer gelijk gebleven, maar in werkelijkheid beliep de omzet van de maandloterijen ge middeld 96% van die van de twee- maandsloterijen. Uitgaande van de veronderstelling, dat de november- en decemberlote- rijen op eenzelfde niveau zullen draaien als de rest van het jaar (zo'n 1.75 miljoen loten per keer) dan zal het gemiddeld bruto-lnko- men van de collecteurs dit jaar uitkomen op 34.000. Voor debl- tanten (adspirant-collecteurs) is dat 10.500. NEW YORK 8/1111/11 AGF Induetrtea 41 40% Alreo 12% 12% Allied CbemicaJ 34', 34% Alum. Co of Am 31 31 American Brands 3132% American Can. 23% 26 Am Cyanamld 22% 23% Am Electr PoweT 16% 16% Am Metal Climax 34% 34% Am Motors 4% 4% Am Smelt A Pe) 17% 18 Am Tel A Te) 47% 47% Ampei 3% 3% Anaconda 17% 17% Armco Steel 21% 21% Atlant. Richfield 90% 90% Bendlx BethJ 8teel Boeing Burlington Ind. 21% 22% 26% 26% 18% 19% 17 17% Koersen in Montreal Can Pacific Ry 13% 14 Ceianese 28% 29% Chase Mandattat 29% 29% Ohesste Systeem 53% 53% Chrysler 10% 10 Clttya Service 45 44% Colgate Paimollv. 24% 24% Colt Industries 26% 26% Commonw Edtsoi 24% 24% Cons Edison 7 7 Cont. Can 25% 25% Cont. OU 44% 43% Curtlss Wright Curtlss Wright A Dart Ind. Deere and Co. Dow Chemical Du Poot (El) 18% 16% 16% 44% 44% 67 6G% Bovls Husky Nat Gas Mass Ferguson Nat Resources Shell Canada 7/11 1.02 15% 14% 3 84L 12% 8/11 1.05 15% 11/11 1.30 15% 14% 3.81L 13 lodast. 6pne«n utili. ooi. Mods 7 nov. 671.93 156.61 70.68 66.55 902.5 8 nov. 667.16 154.91 71.19 66.50 906.8 11 nov. 672.64 155.18 71.22 908.0 Aaod. Ubl. lot. tl. u 7 nov. 17.150'22.000 1776 847 543 8 nov. 15.890 18.410 1.767 692 642 11 nov. 13.220 15.280 1.780 808 543 First Nat City Allegheny Pow S ASaooa Am. 8andard A mated tnd: i 75» 15% 15% 13 9% 9% 13% 13% Cerro ChadoourD Corn Chase Select Pd Columbia Oaa Cominco Cont Telephone Pluor Oorp Gen Olgax 23.83 24.03 20% 20% 26% 11% 11% 24 23% 11% 12 GeD Electric 38% 39% Gen Foods I8%e 18% Gen Motors 34'4 34% Gen Pu Dl Otl) 11% 11% Gen Tel A Tel 19% 19% Getty OtJ 138138% Gtlette 25% 24% G lm bel Brothers 18% Goodyear I an P 25% 25% Gulf OU 18 18 Illinois Central Ind Instlco - Int Busin Mach 190% 190 Intern Harvester 19% 20% Int Nick of Can 22% 22% Int Paper 40 40% Int Tel A Tel 16% 16% Ling Lemco Voug 9% 11% Litton Ind 3% 3% Lockheed Aire ral 4% 4% Marcor 16% 18 Martin Marietta 15 15 May Dep Stores 22»»e 22% McDonnell Dougl 9% 10% Mobil OU Corp 34 33% Nabisco 26% 26% Nat Cash Reglst 18% 18% Nat Distillers 14% 14% Nat Uvpjum 10% 10% Nat Stee) 34% 35 Net Lead Ind 14% 13% Int Bank for Ret Int Fiav Frat Int Paper 'Ml 9% 16 15% 14% 17% 17% Madison Fund 7% 7% Nat Cao. NY Centr. A North West R 8%e 8% 3% 4 60% 60% Pac Gas and B) 20% 20% Penn Central 1% 1% Pepslco 43% 43% Phelp9 Dodge Jl%e 32% Philip Morrts 46% 47 Philips Petr 47% 47% Procter A Gambl 91% 91% RCA 11% 11% Republic Steel 25% 26% Reynolds Ind. 51% 52% Royal Dutch Petr 26% 26 Santa Fé Ind. 29% 29% Sears Roebuck 51% 51% Shell OU 47% 46% Southern Co 10% 10% Southern Pacific 29% 29% Southern Rallw I3%e 43 Sperry Rand 28 28% Stand Oil Callf. 23% 23% Stand Ot) Indlani 88% 88% Studehak Worth 25% 24 SUD Ol) 41% 42 Texas Gulf 22% Texas Inst. 77% Transamerlca 7% Unilever 28 Union Carbide 7% Unl Royal 7 United Aircraft 30% United Brands 3% US Steal 38% west Union Tel. 10% Westinghouse El. 10 Wool worth 11 N Am Philips Co 14% 15 Occidental petr. 13% 13% Pacific Light 14% 14% Public Service 14 14% Reliance Group 8 8 Standard Brands 50% 51 Tandy 14% 14% Union Bleed. 10% 10% United Electr. 6% 63% Ugi Corp. 12% 12% Western Bancorp 17% 17%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13