ORGELS BRIJNEN gemakkelijk en modieus Uit de weekbladen I IZWITSERLEVEN TAXI? ELTAX Telefoon 22444 en 22513 Werkvoorzieningsschap 't Heem Katwijk VOORMAN - TUINMAN slechts 2 dagen Lucien van Hoesel De kruidenier Racist Kolonisatie Gevangeniswezen Bekend gezicht Ondernemers Henk medewerker magazijn CASSlèRE Centra Zelfbediening H turfmarkt 7 - leiden - 071-21595 Die meneer die volhoudt dat zuinige wagens ook bekrompen wagens zijn-mogen wij die even spreken? r \/5in Mzippri n 'een levens- verzekerings adviseur bij JZwitserleven 1heeft een 1belangrijk extra: lOns. l^*gTende!remver2ekerln9m^^^ Auto Heemskerk Garage Abswoude Datsun^ 140J/160J SSS/160B/180B Auto Heemskerk Autobedrijf Broertjes TROUW'KWARTET VRIJDAG 8 NOVEMBER 1974 L14 ZOEKT U EEN WONING? Vraagt inlichtingen of woninglij st. Wij bemiddelen bij aan- en verkoop van huizen, flats, enz. Makelaarskantoor W. de Leeuw Makelaarskantoor in onroerende goederen en assurantiën. Rijnsburgerweg 100 RIJNSBURG Telefoon 01718-72746. IX ALLE GEVALLEN ES" IEDER GEVAL Het bestuur roept sollicitanten op voor de funktie van De taak omvat het onder leiding van een op zichter meewerken met en toezicht houden op een groep werknemers, die ingevolge de Wet Sociale Werkvoorziening is belast met het on derhouden en schoonhouden van plantsoenen, parken en andere buitenobjecten. Salaris, afhankelijk van geschiktheid en erva ring. van minimaal 1.170,tot maximaal 1.585,— bruto per maand. De bedragen zijn exclusief de toelage ad 45, ingevolge de machtigingswet. Gunstige arbeidsvoorwaarden; welvaartsvaste pensioenvoorziening: de premie AOW komt ge heel voor rekening van de werkgever. Sollicitaties met vermelding van referenties en ervaring binnen 10 dagen na verschijnen van dit blad te zenden aan het dagelijks bestuur van het werkvoorzieningsschap 't Heem. p/a gemeentehuis te Katwijk. I halve prijs I Jongens pantalon jeans model met jukstuk. Diagonaal i dessin in polyester. Kleuren: zwart, bruin en marine. k Maten 116-170, maat 116, nü i halve prijs van -26^jü*voor "1275 kLst.p.maat j LEIDEX Haarlemmerstraat De Nieuwe Linie: De Nieuwe Linie wijst (zeer te recht) op een aspect van de gijze lingszaak in Scheveningen dat de afgelopen dagen verdonkeremaand is: de rol van Lucien van Hoesel, het lid van de Rode Jeugd. Toen hij voedsel naar de kerkzaal bracht wees hij op de twee gegijzelde kin deren en zei tegen de vier gedeti neerden: 'Nou. die twee neem ik ook maar meteen even mee naar buiten, hè'. Hetgeen gebeurde. Lu cien controleerde als neutraal be middelaar ook de tijdschriften die de ambtenaren van het ministerie van justitie naar de gijzelaars stuurden. Tot zijn verbazing zag hij dat tussen die tijdschriften een Pa norama zat met het artikel: 'Hoe gevaarlijk is Lucien?' Toeval? Toen mevrouw Van Hoesel haar zoon een paar dagen geleden in de gevange nis bezocht moest zij haar handtas- Je bij de portier afgeven. Dat was nog nooit eerder gebeurd. Verder een pagina-groot verhaal over het imperium van Rockefeller. Rudie Kagie schreef over de lopende-band- arbelders bij Ford die voor het eerst in de ondernemingsraad zit ten. Haagse Post: Het omslagverhaal van de Haagse Post handelt over de langzame doodstrijd van de kruidenier op de hoek. Een in-triest verhaal. Een eerlijk verhaal ook. Kruidenier De Boer: 'Niet Albert Heijn is de vij and van de kleine kruidenier, oh nee. Albert Heijn is een collega. Die heeft zich altijd correct gehou den aan de prijsafspraken. AH is niet gaan gooien met de prijzen. Die cash en carry-zaken, die zijn uit op mijn einde, op mijn dood. En dat laat ze koud'. De kruideniers volgen het voorbeeld van de cash and carry-zaken. Ze gaan stunten. 'M'n omzet wordt daardoor wel gro ter, maar ik verdien geen stuiver meer. eerder minder'. En: 'Wij kruideniers hebben zitten maffen. Het ging goed zoals het ging. Die verticale prijsbinding is de strop om onze nek geworden'. Nu moet een kruidenier met een inkomen van 11.000 gulden per jaar leven. Voor zes dagen per week, 17 uur per dag, werken. Aan de vooravond van het Ooster- schelde-debat (aanstaande vrijdag) in de ministerraad schrijft de Haagse Post dat het kabinet Den Uyl de afgelopen zeven maanden veel van zijn progressieve glans verloren heeft. Vrijdag kunnen de PvdA-ministers voor twee miljard gulden meer, behalve het behoud van de Oosterschelde, internationa le prestige en eenheid in het pro gressieve kamp kopen. Kiest men voor een dichte Oosterschelde, dan kiest men tegelijkertijd voor een rechts kabinet of voor de oude rooms-rode coalitie van de jaren vijftig'. De Tijd: De Tijd interviewde Joop Glimmer veen, de oprichter van de Neder landse Volksunie. Glimmerveen kwam bijna in de Haagse gemeen teraad. Het racistische affiche van de Nederlandse Volkspartij zorgde voor een proces. Glimmerveen kreeg een boete van duizend gulden opgelegd. Hij is er zeker van dat hij bij de volgende verkiezingen in de raad komt. Dat hij medestanders zal vinden voor zijn leuze 'Den Haag moet blank en veilig blijven'. In het interview zegt hij: 'Het zwarte ras heeft een lager cultureel peil, lagere intelligentie, is weinig actief, is crimineel. De Surinamers moeten dan ook zo snel mogelijk Nederland verlaten. Ik wil ze verder niets doen, ze moeten alleen naar hun land van herkomst'. En over de machtswisseling in Portugal en de onafhankelijkheid van de over zeese gebiedsdelen: 'Ik ben tegen elk imperialisme, maar het bete kent natuurlijk toch wel weer een terugtocht van de blanke man'. Hoe is het mogelijk dat deze man bij de laatste verkiezingen nog vierdui zend stemmen kreeg? De Tijd publiceert verder een vier pagina's lang verhaal over Ivans, de eerste Nederlandse detective schrijver en directeur van de groot ste Nederlandse verzekeringsmaat schappij aan het begin van deze eeuw. Zijn bedrijf ging failliet. Zijn boeken werden bestsellers. Een aar dig verhaal over een optimistische man. De Groene: Drie Antillianen willen een eigen krant oprichten die de onafhanke lijkheid zal gaan prediken. Zij zoe ken nu steun in Nederland voor hun project. De Groene sprak met één van hen, Freddy Antersijn. 'De kolonisatie van de Antillianen is van een heel ander type dan de kolonisatie van bijvoorbeeld Afrika. De kolonisatie drong veel dieper door in het leven van de mensen dan in andere gekoloniseerde lan den en maakte de mensen kapot. Ook de kuituur werd kapot ge maakt. Je kon geen tamboefeest organiseren. Je manden deugden niet, de poppen die je maakte, dat was rotzooi. Alles werd weggevlakt. Wij zijn op een heel geniepige ma nier gekolonaliseerd'. De Groene beschrljrt verder hoe een groep boeren reageerde op een voorstelling van de Boerentoneel- groep, een groepje Wageningse stu- dengen die de problemen van de boeren ln een aantal schetsjes ver vat hebben. De reacties waren zeer uiteenlopend, maar stuk voor stuk interessant. 'Maar moet er nog steeds meer geproduceerd worden?' vraagt een boer denkend aan boter- en vleesbergen zich af. 'Ja', zegt een ander, 'want er is op wereldniveau voedsel te weinig, ook al is eh niet altijd een koopkrach tige vraag'. Vrij Nederland: De schaduw-minister van justitie, zoals hij wordt genoemd, mr. A. Geurtsen, zet in Vrij Nederland bij monde van Hans Smits uiteen waarom hij het Nederlandse gevan genissysteem 'veel te slap' vindt. Het VVD-kamerlid van de vaste kamercommissie voor justitie, zou als minister streven naar 'een strakker gevangenisbeleid, waarop de bewaarders meer en de psycho logen minder invloed kunnen uit oefenen dan nu het geval is'. Overigens spreekt ook Smits onbe kommerd over 'gijzeiaars', waar hij (zie Terzijde) bandieten, c.q. gang sters, c.q. terroristen, c.q. gedeti neerden bedoelt. 'Orde moet er zijn', vindt ook Haarlems burge meester mr. dr. L. de Gou, die het Wilhelmus verdedigt, maar ook het milieu in bescherming neemt. Rob Sijmons belicht de gevaren van kosmetika. 'Goed wassen met water en zeep', adviseert hij zijn lezeres sen. Bijna niets dan- goeds meldt Gerrit Komrij over Victor van Vriesland, de onlangs overleden dichter die 'als openbaar lichaam legendarisch geworden' is. Hervormd Nederland: Op de voorpagina van Hervormd Nederland een oekend gezicht: hoofdredacteur Jenze Tamminga van Trouw/Kwartet. Natuurlijk veel vragen of onze krant nu progressief is of niet. Of Tamminga de krant niet naar het midden heeft getrok ken. Antwoord van Tamminga: 'Bruins Slot werd verweten dat hij het voerbakje te hoog hing, dat hij voor de lezers uitliep en dat Diemer het voerbakje te laag hing, dat de lezers zich voor hem moesten buk ken'. Tamminga's filosofie is dat ie dereen bij het voerbakje moet kun nen. Een andere uitspraak: 'Er is geen krant in Nederland waarbij de lezers zo betrokken zijn als Trouw'. F. G. de Ruiter schreef een prach tig portret van de Lou-groep. Lou is dood maar de groep bestaat nog. Twintig aanhangers wonen samen met Lou's vrouw in een boerderij in België. De dood van Lou drukt nog steeds als een loden last op de groep. 'Hij is in wezen niet gestor ven, maar vermoord door ons. Hij heeft zijn liefde aan ons uitgedeeld, maar we hebben hem geen sprank je liefde teruggegeven. Wat moet hij daar onder geleden hebben', al dus een lid van de groep. Elseviers Magazine: In Elseviers Magazine klagen de werkgevers over het slechte onder nemers-klimaat in Nederland. VNO-voorzitter Van Veen: 'We worden vaak gedwongen te klagen, aan de bel te trekken. Iedereen kan toch zien dat het niet goed gaat met onze economie, met de werkge legenheid, met de inflatie'. En NCW-voorzitter Van Boven: 'Van daag de dag kan het in Nederland niet veel meer lijden. In een land waar de werkloosheid in een razend tempo stijgt, moet je voorzichtig zijn. Men moet in ons land niet zo drammen'. Van Boven vindt dat de socialisten maar zo vlug mogelijk de regering moeten verlaten. 'Soci alisten zijn nooit beroemd gewor den door hun vergroting van de werkgelegenheid. Zij willen niet ln de eerste plaats uitbreiden, maar in de eerste plaats de macht aan de staat trekken. Dat schept geen extra arbeidsplaatsen'. Elsevier schrijft verder een goed gedocumenteerd verhaal over de omkopingszaak Dan- kert-Dassault. Dankert wilde met 't berichtje in Le Monde Dassault waarschuwen dat hij hem niet te veel onder druk moest zetten. Het pakte anders uit: de kiem voor een schandaal was ermee gelegd. Else vier beweert in dit verhaal dat minister Vredeling de voorkeur aan de Franse Mirage geeft. Accent: De banden tussen Accent en de Telegraaf worden steviger. Op de voorpagina van Accent staat deze week Henk van der Meyden, de star-reporter van de Telegraaf. Henk: 'Een journalist die geïnter viewd wordt. Ik blijf het maar raar vinden'. Van zijn collega's houdt Henk niet zoveel. 'Ze zitten de hal ve dag in de kroeg met elkaar te kletsen en de rest van de dag zitten ze te schaken of staan aan de flipperkast. Jongen, de Neder landse journalisten zijn gewoon be roepsschakers en profflippers. Waardeloos'. Accent schrijft verder nog vele, vele pagina's over de show-business. Over Johnny Kraaykamp en Tony Huurdeman. Over Josine van Dalsum (de vrouw van goede wille). 3M Nederland Is een verkoopmaatschappij van een groot, internationaal bedrijf. De sfeer wordt er beprald door prettige samenwerking van nogal jonge mensen. Daaraan dankt 3M haar oorspronkelijkheid. 3M research levert daarvan steeds opnieuw de bewijzen: vele vernuftige produkten op allerlei terrein. Bedacht om iedereen *t werken een beetje makkelijker te maken, en 1 leven een beetje aangenamer. deiitvinders 3M NEDERLAND BV Postbus 193, Leiden. Door interne overplaatsing hebben wij op korte termijn in ons magazijn plaats voor een die van 07.45 tot 17.00 uur in teamverband verantwoordelijk zal zijn voor het verzendklaar maken van uitgaande goederen. Wij bieden u: een prettige baan in een modem magazijn een goede sfeer goede arbeidsvoorwaarden terwijl het salaris waarschijnlijk geen probleem zal zijn Wij vragen: leeftijd 20-25 jaar goede gezondheid ervaring met soortgelijke werkzaamheden Interesse? Belt u even voor een afspraak. (071 - 6 93 30, toestel 245) In onze ZELFBEDIENINGSZAAK is plaats voor een of een meisje dat hiervoor opgeleid wil worden. Leeftijd plm. 17 jaar. Fred. Hendriklaan 26-28, Leiderdorp. Tel. 071-24085. Na 6 uur 071-63936. Thans voordelig aangeboden: 10 electr. orgels (waaronder EMINENT en SOLINA), afkomstig van inruil voor grotere exemplaren. Alle instrumenten 12 maanden garantie, prijzen tussen 325,— en 2250,—. OOK HIERVOOR is financiering mogelijk! Een genot aan uw voeten deze suède steunschoen in zwart of bruin 3975 in zwart of bruin leder 43,75 Apollolaan 153 Amsterdam telefoon 733232 ^itendienstfunktionaris waar ons hart naar uitgaat is een man van bewezen kaliber die gewend is te onderhandelen op elk niveau. Toetreden tot de adviseursstaf van een v/n winstdeiim" die ZwitsT! Ver00naakt door de ..levensverzekering met volledige S'rOP"""n e" een """^gevend sukses blijkt te rijn. Tbr 2 i aanmerk'n3 neemt dat Zwitserleven niet hoeft en niet wil fuseren H!rinrZ^eedJeVen :vakman daaraUe eer krijgt waar hij recin op heeft en dat ónzé JUu /7 tot uitm9 zal komen, dan begrijpt u dat uw sollicitatie beslist de Heel wat mannen denken dat zuinige auto's ook zuinig zijn met luxe, ruimte en komforc. En dat is bepaald niet waar. De hier afgebeelde Datsun bewijst het tegendeel. Gelukkig maar! Gelukkig voorde zakenman (en de vakantieganger!) die door de verplichte maximum snelheid vaak langer onderweg is dan vroeger. Mag die alstublieft onbekrompen zitten en uitgerust arriveren l Mag die profiteren van alle voorzienin gen en gemakken die een lange- afstands-wagen dient te hebben Ja, dat mag. En dat kan. En laat die ene meneer, die volhoudt dat zo'n grote Tourwagen nooit zuinig kan zijn, zich even bij ons melden. Datsun MOJf 10.995,- de Luxe f 11.850,- Datsun 160J hardtop SSS f 13.990.- Datsun 160B f 12.275,-; d Datsun 180B de Luxe f 13 Hardtop SSS f 15.700,» ptijcwijzislacea voorbehouden i,.;' de Luxe f12.800.- 13.550,-; Hardtop f 12.950^ Herengracht 79 Leiden Tel. 071-33861 Nieuwe Off en weg 2 Noordwijk Tel. 01719-3150 Alkemadelaan 1 Roelofarendsveen Tel. 01713-2866 Hoofdstraat 158 Sassenheim Tel. 02522-12921

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 14