Dankdag voor het gewas voor velen een 'biddag7 dichtbij Werkgroep studeert op dieselmotor Ronald Augustin weigert delegatie te ontvangen Bij ongelukken omgekomen Helm duurder door andere keuringseisen weer Nog droog, maar bekentenis van eerste ...uw molenbrood beschuldiging -vrouwen actueel tnboe [ROUW/KWARTET WOENSDAG 6 NUVEMoER 19«4 BINNENLAND T5/K7 Drs. R. Zijlstra: Zorgen van land- en tuinbouw mogen vandaag centraal staan door Bert de Jong •Vandaag wordt in vele delen van ons land de dankdag voor (gewas en arbeid gehouden. In veel plaatsen komt men van avond in de kerken bijeen om te danken voor de zegeningen van e bet nu aflopende seizoen. Maar vandaag is het ook zo, dat de boeren zich afvragen of het nog 'mogelijk zal zijn, ondanks de {vrijwillige hulp, die van alle kanten wordt geboden, de oogst binnen te krijgen. De vruchten jen gewassen staan te rotten op de onbegaanbare akkers. De boeren en tuinders die vandaag in de dankstond volgens traditie hun gaven van dankbaarheid in de collectezak willen deponeren, zagen vooral dit jaar hun bedrijfsresulta ten achteruit gaan. Zij zien van daag terug op het seizoen, waarin grenzen en wegen werden geblok keerd en de massameeting werd gehouden in het stadion Galgen waard. Over hun toekomst heeft mi nister Van der Stee vorige week in de Tweede Kamer een somber re laas gehouden. Vandaag ook wordt de eerste zit ting gehouden van de voedselconfe- rentie die gisteren in Rome is geo pend. Het doel is het gevaar van de hongersnood in vele delen van de wereld af te wenden. Al deze dreiging van ramp en te genspoed, niet alleen voor agrarisch Europa, maar vooral voor miljoe- .nen in de wereld, geeft denuchtere r vraag in 'Is er wel zoyqef-reden tot Jdankbaarheid'? Ik hgS-deze vraag voorgelegd aan drs.'Rinse Zijlstra, de voorzitter vaiidëXJBTB en voor zitter van het overlegorgaan van de drie landbouworganisaties. Zijn antwoord was direct. 'Reporta ges in de kranten en beelden voor de televisie heben wel bijzonder duidelijk aangetoond dat de dank dag voor gewas en arbeid tevens voor vele boeren een bidstond zal betekenen. Een bidstond om de t vruchten van zoveel moeite en zorg 8 alsnog binnen te kunnen halen, fc Het is ook een bidstond voor het slagen van de wereldvoedselconfe- rentie.' Aan het slot van ons gesprek komt Rinse Zijlstra terug op de actuali teit vap dankdag 1974. Hij conclu deert: 'Vandaag zullen bij de dank dag voor het gewas de zorgen en I moeiten van agrarischse sector |centraal mogen staan. Dankdag het gewas zal als centraal .ema moeten hebben: 'gebed om ledsel'. Wij moeten ons echter dan wel in het westen blijven rea liseren, dat het bij ons gaat om meer of minder, maar dat het nu bij vele miljoenen gaat om leven en dood.' De voorzitter van de CBTB staat juist op het punt met de Ai^ Italia naar Rome te vertrekken voor de wereldvoedselconferentie, als ik met hem over het 'probleem van dank dag' praat; Over deconferentie zegt hij, dat na al die jaren v^n waar schuwing nu toch accuut hongers nood dreigt voor miljoenen. 'Einde lijk zal nu na zoveel vermorste tijd, werken met verspilde statistieken na vergeefse vergaderingen de grondslag moeten worden gelegd voor een wereldpolitiek, waarvan verhoogde voedselproduktie vooral in de ontwikkelingslanden, een gezondere handelspolitiek en vooral een bevredigender verdeling van het voedsel de hoekstenen moeten zijn.' Wat houdt dit concreet voor het beleid van de regering in? Zijlstra: De regeringen moeten de grootste zorg geven aan de voedsel produktie en de voedselverdeling. De boer of tuinder zal alleen zijn bedrijf kunnen voortzetten als hij een redelijke beloning voor zijn Inspanning ontvangt, als hij daar door ook volledig vertrouwen in de toekomst kan blijven behouden. Is aan deze voorwaarden voor de Europese boeren voldaan? Zijlstra: Dat kan niet gezegd wor den. Een groeiende ontevredenheid me tals climax de wegblokkades, maakte duidelijk, dat de instelling led ste «el ort het lar ;en Dreigingen van hongersnood en mislukte oogst ten opzichte van de land- en tuin bouw zal moeten veranderen. De positie van deze branche moet gro ter aandacht krijgen. De zorgen moeten ernstig worden genomen. Regering en parlement hebben zich gelukkig ontvankelijk getoond voor deze problemen.' Resultaten De akties, die boeren en tuinders dit r jaar heben gevoerd, hadden wel degelijk resultaat. In afwach ting van een studie over het begrip fiscale winst mogen de zelfstandi- Zo zag het er op de Zeeuwse landbouwgronden uit, kort voor dankdag-1974. gen met een inkomen tot dertig mille twaalfhonderd gulden extra op hun inkomen in mindering brengen. Deze zelfstandigen-aftrek daalt geleidelijk tot het inkomen van 40 mille. Een andere voorge stelde fiscale maatregel voor de vermogensbelasting mag vijftigdui zend gulden buiten beschouwing worden gelaten. Verder zijn de fi- cale mogelijkheden voor de oude- dagsreserve verruimd. Is bij liquidatie van het bedrijf het bedrag dat fiscaal buiten schot blijft met vijftienduizend gulden verhoogd en is uitstel verleend van de betaling van de voorlopige en andere voorlopige aanslagen. Het belastingdebat moet nog gehouden worden in de Tweede Kamer. Het is waarschijnlijk, dat de kamerleden er nog meer uit zullen halen voor de zelfstandigen. Voor de tuinbouw moeten nog genoemd worden de tegemoetkomingen in de aardgas- prijs en de voorschotten die zijn kwijtgescholden, op de olieprijzen. Verder is een regeling aangekon digd voor particuliere cultuurtechni sche werken: het advies luidt, dat de overheid voor grondverbetering en voor verharding van het erf en bedrijfswegen 33,33 procent betaald en voor toegangswegen vijftig pro cent. Ook moeten genoemd worden de verhoging op nationaal niveau van de consumptiemelk en de consump tiesuiker. Voor de boeren zit er mogelijk een fabrieksprijs in van tien gulden per ton suikerbieten. De EEG-ministerraad zal- de land bouwprijzen voor volgend jaar vaststellen op basis van de snelle kostenstijging in de jaren 1973 en 1974. De aanhoudpremie voor run deren wordt met vijf procent ver hoogd. Zo zijn no'g meer en minder belangrijke maatregelen op te noe men. Het verschil Er zou niettemin reden tot dank baarheid kunnen zijn. Er is naar de land- en tuinbouw geluisterd. De CBTB-voorzitter ontkent dit zeker niet. Zijn reactie op alles wat be reikt is, is evenwel: 'Wij zijn er echter nog niet. De financiële basis van de bedrijven van de boeren en tuinders moet dringend worden versterkt. De prij zen van de produkten moeten op z'n minst de nadelige gevolgen van de inflatie kunnen wegwerken. Er zou een fiscaal regiem moeten ko men voor meer mogelijkheden tot investering en voor het opvangen van tegenslagen, die zich nu zo duidelijk voordoen in het zuid-wes ten van het land. Een andere drin gende wens: een gelijkwaardige so ciale bescherming voor de groep van zelfstandige ondernemers.' Rinse Zijlstra heeft het aflopende seizoen het nodige ervaren wat hij noemt de zorgen en de moeiten in de agrarische sector, dicht bij huis. Maar hij ziet toch een groot ver schil tussen het meer of minder, waar het hier om gaat en de kwes tie van leven of dood elders in de wereld. Over reden tot dankbaar heid gesproken AMSTERDAM In Nederland wordt gewerkt aan een dieselmotor die aanzienlijk zuiniger is dan de gebruikelijke typen en die boven dien minder lawaai maakt. Dat wordt gedaan door de project groep stromingsmachines van TNO, dezelfde projectgroep die een voor lopig rapport heeft uitgebracht over de mogelijkheden van de opwek king van energie door middel van windmolens op zee. De onderzoekers die nu met de dieselmotor bezig zijn verwachten een brandstofbesparing van 25 tot 50 procent te kunnen bereiken. Dit heeft de directeur van de project groep ir. P. van Staveren gezegd. Men verwacht de besparingen hoofdzakelijk te bereiken door het toepassen van andere materialen voor bepaalde onderdelen in het inwendige van de motor. Het onderzoek van de groep is overigens al enkele Jaren geleden begonnen. Het was aanvankelijk gericht op het beperken van de luchtverontreiniging. Het geringere verbruik van brandstof was aan vankelijk een bijkomstig doel, maar sedert de energiecrisis is die bespa ring hoofddoel geworden. Van een onzer verslaggevers HANNOVER-AMSTERDAM De Nederlander Ronald Augustin (24), die al bijna anderhalf jaar in West-Duitsland in voorarrest zit op verdenking lid te zijn geweest van de Rote Armee Fraction (RAF) heeft gisteren geweigerd een Ne derlandse delegatie, die een onder zoek naar zijn positie instelt, te ontvangen. De Nederlandse delega tie, bestaande uit de advocaat mr. W. J. van Bennekom, dr. H. van Geuns (longarts), de hoogleraar strafrecht, prof. mr. F. C. Rtlter en de journalisten mr. Frank Kuiten brouwer en Ton Crijnen, was door de Westduitse regering uitgenodigd voor een bezoek aan de gevangenis van Hannover, om daar ook met Augustin te praten. Deze heeft, zoals overigens te ver wachten was, een gesprek van de hand gewezen, omdat hij niet van het bezoek van een dergelijke dele gatie op de hoogte was gesteld en ook niets afwist van de samenstel ling ervan. De delegatie heeft wel gesprekken gevoerd met minister Schaefer van justitie van de deel staat Nieder-Saksen en met gevan genisdirecteur Berlit van Hannover, maar over de inhoud daarvan is nog niets bekend. Een team van de NOS. dat naar West-Duitsland was gegaan voor een interview met le den van de delegatie, kon onver richter zake terugkeren, omdat'een interview werd geweigerd. Verwacht wordt, dat de Nederland se delegatie vandaag de reis naar Nederland weer zal aanvaarden. Amnesty International in Londen zal eerst het verslag van dr. Van Geuns afwachten, voordat besloten zal worden of men iets aan Ronald Augustin zal doen. Zoals bekend is Van Geuns vroeger voorzitter van Amnesty International in Neder land geweest. Donderdagmorgen om 9 uur begint in Karlsruhe het proces tegen de Westduitser Axel Achterrath, die door de Amsterdamse politie werd opgepakt en illegaal de grens werd overgezet. Hij wordt ervan verdacht contacten te hebben gehad met de Baader-Meinhoffgroep. Het Komité Anti-Duitse Terreur (KADT) zal bij deze rechtszaak aanwezig zijn, evenals de Nederlandse advocaat mr. P. H. Bakker ScWit. Deze zal, samen met de advocaat Kurt Groe- nevold van het Westduitse advoca ten-collectief, dat zich inzet voor de ongeveer zeventig politieke ge vangenen, eisen, dat Achterrath te rug naar Nederland moet. Mocht deze els worden afgewezen, dan zal aan dit proces geen medewerking worden verleend. Van een verslaggever SOMEREN De 34-jarige F. Smits uit Asten is omgekomen toen hij met zijn auto tegen een boom reed. HEUSDEN De 55-jarige L. van Geffen uit Hedikhuizen is omgeko men toen de trekker waarop hij zat kantelde. Hij raakte eronder. (ADVERTENTIE) Vis op z'n Spaans Leg 1 kg schelvis-, kabeljauw- ol wijtingfilets k in vuurvaste schotel. Verdeel 1 in plakken gesneden I ui. 6 eetlepels gehakte rode paprika, 2dl r tomatensap, 1 eetlepel worcestershiresaus, 1 eetlepel azijn, 1 eetlepel bruine suiker en //(fk'- 1 eétlepel fijngehakte peterselie over de vis. Enkele klontjes boter erop. Stoof de vis 25 minuten in hete oven gaar. V bóft als u van vis houdt want vis houdt fit Vraag recepten bij uw vishandelaar ol bij het Productschap^ voor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20. Den Haag. Drs. R. Zijlstra: We zijn er nog niet Van een verslaggever DEN HAAG Op grond van een tussentijdse wijziging van de keuringseisen voor brom- :e fiets- en motorhelmen zullen deze valhelmen niet alleen duurder worden, maar zal er ook geen zekerheid zijn, dat er geen helmen op de markt komen, die niet aan de eisen voldoen. Dit blijkt uit een brief van minister Westerterp van verkeer en water staat aan de Tweede Kamer, waarin een tussentijdse wijziging is voor gelegd ten aanzien van de keu ringseisen voor bromfiets- en mo torhelmen. Deze wijziging moet worden gezien els een die gedeeltelijk voldoet aan de maatregelen, die nij in een brief M van 16 september In het. vooruit- acht heeft gesteld ter verbetering tan de keuringseisen. Van onze weerkundige medewerker Het kan in deze natte herfst ook nog droog zijn. Gisteren was het de eerste dag sinds weken dat het overal droog bleef en de zon scheen. En dit dankzij een krachtig hogedruk gebied van 1030 :nb van de Azoren naar Skandinavië. Ook vanddag profiteren wij daar nog van. Vervolgens wordt het in de tweede helft van de week minder stand vastig. Boven Denemarken zal zich vermoedelijk een afzonderlijke de pressiekern formeren, waarvan een frontuitloper in onze omgeving met enige regen zal passeren. Daarbij wordt er in het noord-oosten meer water verwacht dan (gelukkig) in het zuid-westen. In Ierland en op de Hebriden regende het gistera vond al stevig. Verschillende stati ons meldden acht milimeter water, het Ierse Valentia \gelfs 13 mm. bij 1022 mb-barometer stand. Achter het storingsfront wordt het wat zachter, vooral 's nachts. Met een koude pool geruime tijd boven Centraal Europa is in okto ber de bovenlucht alles behalve warm geweest. Dankzij de computer kunnen we nu al vertellen dat de gemiddelde temperatuur boven de Bilt, op een hoogte van 544 meter om precies te zijn -26.1 graad czlci- us heeft bedragen, tegenover -18.5 gr. normaal 7.5 graad te laag dus. De absoluut laagste waarde is ge weest -24 9 gr.C. op 30 oktober in het 500 mb vlak. Boven De Bilt was het in oktober gemiddeld kouder dan boven Craw ley (ZO-Engeland) met -246, Long Kesh Noord Ierland) -23. en de Shetlands (-24.3) Op 'ruim 5000 meter hoogte boven de weersche- pen I. J en K was het in oktober gemiddeld respectievelijk -20.5, -15.3 en -14.6 graden C. Op bijna 9000 meter boven De Bilt heer-te de strengst denkbare winter met weerrapporten 1 Amsterdam zw. bew. 8 0 De Bilt zw. bew. 8 0 Deelen geh. bew. 7 0 Eelde 1. bew. 8 0 Eindhoven geh. bew. 7 0 Den Helder half bew. 9 a Luchth. R'dam zw. bew. 8 0 Twente zw. bew. 6 0 Vllssingen zw. bew. 7 0 Zd. Limburg on bew. 5 0 Aberdeen geh. bew. 10 0.6 Athene zw. bew. 18 0 Barcelona onbew. 15 0 Berlijn geh. bew. 5 1 Bordeaux geh. bew. 7 0 Brussel zw. bew. 6 0 Frankfort geh. bew. 6 0 Genève half bew. 6 0 Helsinki zw. bew. 5 1 Innsbrück geh. bew. 6 0 Kopenhagen zw. bew. 6 0 Lissabon geh. bew. 19 0 Locarno zw. bew. 7 0 Luxemburg zw. bew. 4 0 Madrid licht bew. 12 0 Malaga onbew. 21 0 Mallorca zw. b?w. 13 8 München regen 3 Nice regen 13 0.3 Oslo half bew. 1 0 Itoenemende bewolking. gemiddeld -49 graden, ook lager dan normaal (-45). De gemiddelde temperatuur van de weerschepen, gisteren vermeld, hadden betrekking op het zeewater en dat was bij I, J, en K resp.: 11.4, 13 5 en 15.8 gr.C.. anderhalve gr-iad te laag. De zeewatertemperatuur van de Noordzee is momenteel 10 tot 12 graden, ten oosten van IJs land 8 graden, in de Bothnische Golf 6 tot 8 gr. eniin het uiterste n w. daar 4 graden. De nul-graden Celsius-Isotherm verloopt van Nova Zembla, via Spitsbergen langs de kust van oost- Groenland naar het zuidwesten. Uit het gebied ten oosten van Nova Zembla wordt nieuw ijs gemeld. Tussen Nova Zembla en Spitsber gen worden slechts sporadisch ijs bergen waargenomen (1 tot 15). Veel ijsbergen (16 tot 50) worden gemeld langs de zuidwestkust van Groenland tot vlak bij kaap Fare well (zuidpunt). Zwaar pakijs is doorgedrongen tot het zeegebied tussen Nova Zembla en Spitsbergen (77 gr. n. breedte). Aan de oostkust van Groenland op 76 gr. n.b. is de ijslaag meer dan 30 centimeter, op 73 gr. n.b. 1 d 3 cm. In het gebied ten noorden van Newfoundland op een breedte van 52 gr. (dezelfde breedte als Rotter dam) worden enkele \jsbergen waar genomen. HOOG WATER VOOR 7 NOVEMBER: Vllssingen 6.56- 19 26. Harlngvlletsluizen 8.27-20 58, Rot terdam 9 23-22.16. Schevenlngen 7.50-20.20. IJmulden 8.39-21.09. Den Helder 1236-000, Harllngen 2.06-15.06. Delfzijl 4.16-17.05. onder redactie van ioessmil Margaret Trudeau. de vrouw van de Canadese premier, heeft nog maar kort geleden een kuur in een psychiatrische kli niek ondergaan. Ook in Canada roep je zoiets niet van de daken (tenslotte weet je van tevoren I hoe de mensen doorgaans reage ren) maar als je de vrouw van de premier bent schijnt iedereen alles van je te moeten weten. Margaret is daar t ouwens zelf erg openhartig over. In een tele visie-interview vertelde ze dat ze zo ver kwam door haar huwelijk met Pièrre Trudeau, of liever: door haar positie als vrouw van de premier en de officiële plichtplegingen en spanningen die daar aan vastzitten. Margaret Joan Sinclair was. voor ze op haar 22ste trouwde met de 29 jaar oudere Pierre Trudeau. een nogal vrijgevochten studen te die niets van dat regentenge- doe moest hebben. Niet dat ze ooit een activiste geweest is, maar wel stond ze op de -univer siteit van Vancouver bekend om haar linkse opvattingen en voel de ze zich pas echt lekker in spijkerbroek en op blote voeten. Een hele stap dus naar de status van eerste vrouw van Canada, waarvan ze nu zegt: 'Ik was wel voorbereid op een huwelijk met Pierre, maar niet op een huwe lijk met de premier. Thuis had den we bijvoorbeeld nooit be dienden gehad erï ik wist echt niet hoe ik met ze moest om springen. Ik was er niet zeker van of ik ze als vrienden kon beschouwen of niet en ik was helemaal niet van plan om de lakens uit te delen. Ik wilde hen dienen in plaats van zij mij'. Dat was nog maar een kleinig heid waar ze aan wennen moest. Veel erger vond ze de plotselinge belangstelling voor haar per soontje van de pers. 'Dat vond ik een angstige ervaring. Ik was daar nog niet aan toe', vertelde ze de Canadese tv-kijkers. Hele maal zenuwachtig werd ze van de voortdurende politiebewaking. Waar ze ook gaat, altijd wordt gevolgd door bewakers zodat ze, zei ze spijtig, nooit eens gewoon even winkelen kan of met vrien den of viendinnen op stap om ergens een hamburger, patat en een cola te nemen. 'Je krijgt gewoon de neiging om weg te lopen om die voetstappen achter je niet meer te hoeven horen'. Over haar officiële leven zei ze verder: 'Het zijn steeds van die formele toestanden, waarbij je je doorlopend een bepaalde hou ding moet aanmeten. Het is echt niet zo'n betoverend, opwindend leven als de mense zich voor stellen'. Van haar man hoefde ze niet, maar zelf wilde ze per se meehel pen aan Pierre's verkiezings campagne eerder dit jaar. Ze reisde k iskras door Canada, hield overal toespraken en er wordt gefluisterd dat zij het ge weest is die haar man en zijn liberale partij aan de overwin ning heeft geholpen. Al die ver kiezing s-op winding heeft Marga ret Trudeau uiteindelijk de das omgedaan. Na een (vrij kort) verblijf m de psychiatrische kli niek voelde ze zich wel weer fit genoeg om met haar man mee te gaan naar Frankrijk en Bel gië: alleen een bezoek aan een Parijs' museum heeft ze laten schieten. 'Ik verlang naar de dag dat ik niet langer de vrouw van de premier zal zijn, maar ge woon Pierre's vrouw', bekende ze. 'en dat mijn kinderen (het echtpaar Trudeau heeft twee zoons) 'in een normale omge ving kunnen opgroeien'. c+e^fliuis De windkorenmolen 'De Vrij heid' in Schiedam is gerestau reerd en weer volop in bedrijf. Sinds gisteren maalt de mulder er koren voor een aantal bak kers in de buurt, die er speciaal 'molenbrood' van bakken. 'De Vrijheid' is drieëndertig meter hoog en gaat door voor een van de grootste windmolens ter we reld. Het wereldnatuurfonds prins Bernhard is daar voorzitter van heeft het modebedrijf van Christian Dior er in een brief van beschuldigd nog steeds bij te dragen tot de uitroeiing van diverse diersoorten. Voor zijn bontcollectie zou Dior volgens het WNF huiden gebruiken van tijgers, luipaarden, lynxen, ot ters. wolven en apen. 'U ziet er alleen maar een winstgevend zaakje in. Is de naam Dior een symbool aan het worden van de vernietiging van de natuur?' Direct na de ontvangst van de brief heeft Frederic Caspe, de ontwerper van de. Dior-bontcol- lectie, gisteren in Parijs ver klaard dat zijn firma sinds vorig jaar geen bont meer verwerkt van bedreigde diersoorten. Er wordt alleen nog bont gebruikt van speciaal gefokte dieren mink. Perzisch lam en van bevers, wasberen en zeehonden (maar geen Jonge), die de heer Caspe niet tot de uitstervende dieren rekent. 'Ik houd van die ren', verklaarde hij. 'Ik Jaag nooit. Zelf heb ik honden en katten en Ik ben voorstander van bescherming van dieren'. Zeventièn jaar lang heeft Mar- the Cat In het Noordfranse Mau- beuge haar zuster Yvonne thuis op zolder achter slot en grendel gehouden. Toen Yvonne tenslot te op 77-jarige leeftijd overleed, pleegde haar 72-jarige zuster zelfmoord door zich ln de Sam- bre te verdrinken. De politie .vond het stoffelijk overschot van Yvonne, toen er na de dood van Marthe een onderzoek in het huls werd ingesteld. Het lichaam van Yvonne lag nog op zolder; ze had een haardos van meer dan een meter lengte, enorme lange nagels en woog nog maar nauwelijks twintig kilo. De poli tie probeert er nu achter te ko men. waarom Marthe haar zuster indertijd heeft opgesloten. Voor het eerst zullen vrouwen deel gaan uitmaken van het VN- leger ln het Midden-Oosten, dat er voor waakt dat alle partijen zich aan de regels van het be stand houden. Over een paar maanden, als er vanuit Canada weer verse troepen naar het Midden-Oosten vertrekken,, zul len daar vijftig vrouwen bij zijn, beeft de Canadese minister van defensie. James Richardson, be kendgemaakt. De vijftig vrou wen. die in Ismailla aan het Suezkanaal worden gestatio neerd. rullen onder meer werk zaam zijn als telexiste. bij de bevoorrading, de medische en administratieve dienst. De zangeres zonder naam valt de eer te beurt om tussen de groten der aarde als wassenbeeld ln het Amsterdamse museum van Madame Tussaud te kijk te staan. Zo gauw ze klaar ls ze heeft nog maar net één keer geposeerd komt Mary Servaes ln was in de afdeling actuele onderwerpen en gebeurtenissen van het museum te staan. Gedeputeerde staten van Noord- Brabant hebben een ver-strek kende beslissing genomen: op officiële recepties, aangeboden door het provinciaal bestuur, zijn alcoholhoudende dranken voort aan taboe. Wat dat ln die provin cie op de elfde van de elfde moet worden 'Goed geprobeerd. Simpkins.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7